PDA

View Full Version : С Днём Победы!



Pages : [1] 2

myato
09-05-2015, 16:44
http://vbox7.com/play:f8b77a8b
Поздравявам всички, които празнуват днес победата над фашизма. На първо място народите от бившия СССР, Англия,САЩ,Франция,Полша и много други в това число и Българкият.
Ако някой го интересува, защо не поздравявам по случай "Денят на Европа", нека да ми посочи кой и къде го празнува?

rossenvn
09-05-2015, 16:57
Срамно е, че руски знаеш, а българския си забравил, в бързината да постнеш тази "новина" :no_no_no:

ecotronic
09-05-2015, 17:05
Честит празник на всички!

Бъдете живи и здрави и живейте в мир и хармония.

myato
09-05-2015, 17:07
Срамно е, че руски знаеш, а българския си забравил, в бързината да постнеш тази "новина" :no_no_no:

И кое смути душата ти. Ако е, че съм написал "Българският" с главна буква и пълен член, вярвай ми, не е грешка....

кученцетоОгиитаткоДоги
09-05-2015, 17:36
По смущаващо е,че си написал заглавието на темата на руски.Имаме един прекрасен и звучен език,а вие ми се кланяте на чужди богове. О неразумни юруде,поради що се срамиш да се наречеш българин!

myato
09-05-2015, 17:53
По смущаващо е,че си написал заглавието на темата на руски.Имаме един прекрасен и звучен език,а вие ми се кланяте на чужди богове. О неразумни юруде,поради що се срамиш да се наречеш българин!

Това е знак на почит.

кученцетоОгиитаткоДоги
09-05-2015, 17:56
Това е знак на почит.



Какъв почит? Сметката ни към руснаците отдавна е платена.

myato
09-05-2015, 18:08
Какъв почит? Сметката ни към руснаците отдавна е платена.

Ти почиташ някой, защото имаш да му плащаш ли?
Ако е така, честит "Ден на Европа".
Уважение и почит не се продават и купуват, те се "печелят" с достойнство.

rossenvn
09-05-2015, 20:19
Българкият.


Еуфорията явно е причина за недоглеждането? Мен това ме смути - както каза и колегата по-горе, имаме си също толклова прекрасен език, на който може да се напише заглавието на темата. Не мога да почитам окупатор, че и да съм му благодарен за това, абсурдно е!

myato
09-05-2015, 20:34
Еуфорията явно е причина за недоглеждането? Мен това ме смути - както каза и колегата по-горе, имаме си също толклова прекрасен език, на който може да се напише заглавието на темата. Не мога да почитам окупатор, че и да съм му благодарен за това, абсурдно е!

Няма недоглеждане, а "магическо" мислене, както и не става дума за новина, а за поздрав. Той така или иначе не се отнася за такива като теб и за това е на езика на нацията с най-голям принос.
Колкото до окупацията тогава и свободата ти днес....
Какво да ти кажа. Вярвай си.

ecotronic
09-05-2015, 20:49
Силно сe надявах просто да отбележим един празник, така както всеки един го разбира и без и тук да се дърлим.
Но очевидно това не се получава и поради това и аз ще вляза в дискусията със следния въпрос:

Къде другаде по света отбелязват победата над фашизма и края на войната с ежегоден военен парад?

Изобщо - чудя се, как ли бих изглеждал в очите на хората, ако в деня в който те празнуват мира, аз се появя с картечница в ръце?

кученцетоОгиитаткоДоги
09-05-2015, 21:05
Това,че руснаците са ни освободили от турско робство смятам че е оценено по достойнство от наша страна.Но до там!За другите неща,както казах сметката е платена.Няма какво да им пиша на руски,по българските форуми.Пускам телевизора,новини на турски.Абей хора осъзнайте се малко.Толкова ли нямате самоуважение.А ми говорите за уважение.В Канада има полицаи по улицата,които следят да ли се говорят други езици освен английския и френския.И ако те хванат че говориш друг език,отнасяш бая солена глоба.А са една от най-демократичните държави.А ние какво сме? Мара-общата

angelovi69
09-05-2015, 21:08
Веско, да не обърка Руско-Турската с Втората световна война?

Linkestis
09-05-2015, 21:42
Ти бил ли си в Канада юроде?
Или просто си маеш буквички?
На Доктора,благодаря че отбеляза празника!
На останалите неблагодарници само да вметна ЧЕ: сега щяхте да сте с резани пишки и с чалми!
Така ЧЕ: спрете с олигофренизма за окупаторство и т.н.Тези които са си дали живота сега да се разхождате по улиците на България и ЕС,не са били окупатори.
Не бъркайте политиците и тези които са умрели по българските земи!!!!

dimitar_vd62
09-05-2015, 21:49
Еуфорията явно е причина за недоглеждането? Мен това ме смути - както каза и колегата по-горе, имаме си също толклова прекрасен език, на който може да се напише заглавието на темата. Не мога да почитам окупатор, че и да съм му благодарен за това, абсурдно е!

Обаче си имаме американски бази които не плащат и грам наем...че дори и храната и минералната вода не са български,страх ги е да не ги отровим ли,тия какви са.Че и всяка тяхна база я имат за американска територия.Някой да ги е посрещал с цветя и погача?Нещо не се сещам да е имало руски бази на наша територия.

кученцетоОгиитаткоДоги
09-05-2015, 21:54
Ти бил ли си в Канада юроде?
Или просто си маеш буквички?
На Доктора,благодаря че отбеляза празника!
На останалите неблагодарници само да вметна ЧЕ: сега щяхте да сте с резани пишки и с чалми!
Така ЧЕ: спрете с олигофренизма за окупаторство и т.н.Тези които са си дали живота сега да се разхождате по улиците на България и ЕС,не са били окупатори.
Не бъркайте политиците и тези които са умрели по българските земи!!!!




Абе А Ланколу,живея в държава където има доста повече турци от колкото в България и като цяло е най-демократичната държава в целия свят.Искам само две неща да отбележа: Няма новини или каквито и да е било предавания по телевизята или радиото, на друг език освен офицялния.И няма партия на етническа или религиозна основа.Мое да не си резан,ама щом политиката тия определят хора от анадола,които незнаят и една буква на български то е същото като по добре да си беше резан.

AttilaSL
09-05-2015, 21:57
Полша капитулира след 27 дена
Дания-6 часа
Норвегия 2 месеца и един ден + армията на съюзниците
Франция 1 месец и 12 дена
Югославия 11 дена
Гърция 24 дена
Англия има късмет че е остров
СССР-3 години 11 месеца и 16 дена и в крайна сметка Германия е прегазена
Заглавието според мен си е много правилно С Днём Победы!
Иначе вместо на прекрасния и звучен Български език вече щяхме да говорим на благозвучния галещ ухото немски.

п.п-Веско,опитните хора казват"По добре мълчи и нека другите си мислят че си глупав отколкото да кажеш нещо и да разсееш всички съмнения"

dimitar_vd62
09-05-2015, 21:58
По смущаващо е,че си написал заглавието на темата на руски.Имаме един прекрасен и звучен език,а вие ми се кланяте на чужди богове. О неразумни юруде,поради що се срамиш да се наречеш българин!

А напиши си аватара на български тогава.

ecotronic
09-05-2015, 22:02
Обаче си имаме американски бази които не плащат и грам наем...че дори и храната и минералната вода не са български,страх ги е да не ги отровим ли,тия какви са.Че и всяка тяхна база я имат за американска територия.Някой да ги е посрещал с цветя и погача?Нещо не се сещам да е имало руски бази на наша територия.

Не беше нужно да имаме руски бази. Съветските танкове се озоваваха, където беше необходимо за часове.

Ако не ми вярваш, питай чехите.

dimitar_vd62
09-05-2015, 22:03
Ми не е необходимо да имаме и американски бази могат да дойдат когато кси поискат.Ама факт.

кученцетоОгиитаткоДоги
09-05-2015, 22:07
Заглавието според мен си е много правилно С Днём Победы!
Иначе вместо на прекрасния и звучен Български език вече щяхме да говорим на благозвучния галещ ухото немски.


п.п-Веско,опитните хора казват"По добре мълчи и нека другите си мислят че си глупав отколкото да кажеш нещо и да разсееш всички съмнения"



Еми трябвало е да ги послушаш,защото сега разсея всички съмнения.

ecotronic
09-05-2015, 22:10
Ми не е необходимо да имаме и американски бази могат да дойдат когато кси поискат.Ама факт.

Ми в ония времена имахме многохилядна войска. Сега имаме 2 хеликоптера и половин танк, ма сме доброволно станали член на НАТО. А с 2 хеликоптера и половин танк, явно не се вписваме в стандартите.

Накратко, както и тогава, така и сега сме се хванали на едно хоро и за да го играем, трябва да спазваме такта.

AttilaSL
09-05-2015, 22:12
Еми трябвало е да ги послушаш,защото сега разсея всички съмнения.

Веско,Веско не си виновен ти
аз и майка ти сме виновни!

Ранобудниче
09-05-2015, 22:14
Да ви заключа или да ви оставя да се дърляте... се чудя.
Още малко ще погледам доколко може да се самоозаптите и да спорите възпитано - без лични нападки.

dimitar_vd62
09-05-2015, 22:22
А между другото Путин спомена всички държави допринесли за Победата.Включително Америка.Победителите празнуват както си искат.Нещо не ви се споменава за похода на американска техника през Европа наскоро.Едното е парад другото какво беше?

кученцетоОгиитаткоДоги
09-05-2015, 22:26
Веско,Веско не си виновен ти
аз и майка ти сме виновни!



И кът са събуди кво....? Разбра че си заченат от циганска чикия в мръсна тоалетна чиния.

ecotronic
09-05-2015, 22:27
А между другото Путин спомена всички държави допринесли за Победата.Включително Америка.Победителите празнуват както си искат.Нещо не ви се споменава за похода на американска техника през Европа наскоро.Едното е парад другото какво беше?

А то такива походи има от бая време. Най-малкото от края на ВСВ насам.
Като се започне с походите на СССР по света и се свърши с тези на САЩ.

Разликата е в това, че сега говорим за тези на САЩ, пък някога не говорехме за тези на СССР, щото ни шамаросваха, ако го правехме.

Та и възможността да говориш за нещо не е малко постижение на цивилизацията.

dimitar_vd62
09-05-2015, 22:27
Я да видим в Украйна как бе отбелязан 9 май.И те са победители.Нещо против военната техника.По времето на СССР не бяха ли и те окупатори в бившия соц лагер.

Bobo Markov
09-05-2015, 22:29
Силно сe надявах просто да отбележим един празник, така както всеки един го разбира и без и тук да се дърлим.
Но очевидно това не се получава и поради това и аз ще вляза в дискусията със следния въпрос:

Къде другаде по света отбелязват победата над фашизма и края на войната с ежегоден военен парад?

Изобщо - чудя се, как ли бих изглеждал в очите на хората, ако в деня в който те празнуват мира, аз се появя с картечница в ръце?

какво да празнувам днес точно?

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:29 ----------


Я да видим в Украйна как бе отбелязан 9 май.И те са победители.Нещо против военната техника.По времето на СССР не бяха ли и те окупатори в бившия соц лагер.

Украйна никога не е била победител

dimitar_vd62
09-05-2015, 22:29
А то такива походи има от бая време. Най-малкото от края на ВСВ насам.
Като се започне с походите на СССР по света и се свърши с тези на САЩ.

Разликата е в това, че сега говорим за тези на САЩ, пък някога не говорехме за тези на СССР, щото ни шамаросваха, ако го правехме.

Та и възможността да говориш за нещо не е малко постижение на цивилизацията.

САЩ ли не ни шамаросват?Само дето ако кривнем идват едни сенатори и държавни секретари.

Bobo Markov
09-05-2015, 22:30
Да ви заключа или да ви оставя да се дърляте... се чудя.
Още малко ще погледам доколко може да се самоозаптите и да спорите възпитано - без лични нападки.

оуп .... сблъсъците между русофили и русофоби са стара лента заради подобни пререкания са убивали хора ...

dimitar_vd62
09-05-2015, 22:31
какво да празнувам днес точно?

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:29 ----------



Украйна никога не е била победител

Що, първи втори трети украински фронт, те не са ли воювали.Това че са били в състава на СССР не значи че не са съществували.И ако не са победители що правят парад.

ecotronic
09-05-2015, 22:33
САЩ ли не ни шамаросват?Само дето ако кривнем идват едни сенатори и държавни секретари.

Погледни през прозореца.

Виждаш ли решетка?

Ако не, значи никой не те шамаросва и си говориш, каквото си искаш.

Bobo Markov
09-05-2015, 22:38
Що, първи втори трети украински фронт, те не са ли воювали.Това че са били в състава на СССР не значи че не са съществували.И ако не са победители що правят парад.

Защото Украйна е била ограбена от Русия
нас пък що Македонците ни мразят :)

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:36 ----------


Погледни през прозореца.

Виждаш ли решетка?

Ако не, значи никой не те шамаросва и си говориш, каквото си искаш.

Митака е виден русофил аз не го обвинявам за това човека си има право на убеждения - няма да го карам да ги променя предвид интелигентността, и възрастта му ... но аз съм заклет Русофоб това за протокола го пиша :)

ecotronic
09-05-2015, 22:46
Митака е виден русофил аз не го обвинявам за това човека си има право на убеждения - няма да го карам да ги променя предвид интелигентността, и възрастта му ... но аз съм заклет Русофоб това за протокола го пиша :)

Мога да приема неоценяването на възможността да изказваш публично, свободно и без притеснения това, което мислиш от страна на Орм-чо или някой друг, който или го е нямало още на тоя свят, или е бил второкласник в ония времена....

Но ми е меко казано странно това, че интелигентен човек , като Митака и при това добре запознат с естеството на онази действителност, с лекота пренебрегва този факт.

Ранобудниче
09-05-2015, 22:50
Има светлина в тунела (дано да не е от идващия влак).
След известни изцепки, интелигентният тон надделява.
Темата ще живее.
Засега.

Bobo Markov
09-05-2015, 22:53
Мога да приема неоценяването на възможността да изказваш публично, свободно и без притеснения това, което мислиш от страна на Орм-чо или някой друг, който или го е нямало още на тоя свят, или е бил второкласник в ония времена....

Но ми е меко казано странно това, че интелигентен човек , като Митака и при това добре запознат с естеството на онази действителност, с лекота пренебрегва този факт.

ами убеждения, хората сме известни с това да се убеждаваме и винаги сами себе си ... някой го наричат преработка на информация, други влияние от трети а пък трети както си искат, така или иначе не сме способни да ревизираме (писаната) история но всеки от нас има усет за логика формиращ неговата база за правене на бързи заключения с малко информация и съответно да прави избор, които пък винаги е на тема емоция - кажи ми сега на базата на таз моята философия мога да се сърдя на Митака?

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


Има светлина в тунела (дано да не е от идващия влак).
След известни изцепки, интелигентният тон надделява.
Темата ще живее.
Засега.

тенкю Как, остави я темата е хубава и е доста важна за подрастващото поколение въпреки, че колко да е важна се едно някой да знае какво е вол, ами няма го даже и в зоологическата градина няма волове - как да знае?

thecleaner
09-05-2015, 22:54
Ето и в тая тема едно линкче https://www.youtube.com/watch?v=GE023IHaCyE за тия които днес не са успели да го видят. Незнам за вас тавариши но аз настръхвам ;)

Orm
09-05-2015, 22:58
Що, първи втори трети украински фронт, те не са ли воювали.Това че са били в състава на СССР не значи че не са съществували.И ако не са победители що правят парад.

Украина е била в състава на СССР щото е създадена от СССР.

Bobo Markov
09-05-2015, 22:59
Ето и в тая тема едно линкче https://www.youtube.com/watch?v=GE023IHaCyE за тия които днес не са успели да го видят. Незнам за вас тавариши но аз настръхвам ;)

и аз настръхвам брат Клинър то е направено за да настръхнеш

https://www.youtube.com/watch?v=Gu5u_QrsWO0
само извинявай за качеството на линка просто тогава ПТС-ите не са могли да снимат HD ;)

Orm
09-05-2015, 23:00
Ето тази снимка казва много на хора които разбират ...

http://img-fotki.yandex.ru/get/4523/133069443.b/0_58101_4ceca566_XL.jpg

ecotronic
09-05-2015, 23:00
Има светлина в тунела (дано да не е от идващия влак).
След известни изцепки, интелигентният тон надделява.
Темата ще живее.
Засега.

Почакай Бондок-Сейнт - ът да удари още едно, две и пак ще си говорим за благоприличен тон :)

Боянски, бъзикам се :drunk:

Bobo Markov
09-05-2015, 23:00
Украина е била в състава на СССР щото е създадена от СССР.

амиии? искам само питам ти виждал ли си наживо вол?

dimitar_vd62
09-05-2015, 23:01
Защото Украйна е била ограбена от Русия
нас пък що Македонците ни мразят :)

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:36 ----------



Митака е виден русофил аз не го обвинявам за това човека си има право на убеждения - няма да го карам да ги променя предвид интелигентността, и възрастта му ... но аз съм заклет Русофоб това за протокола го пиша :)
Кат дойдеш лятоска шта вкарам в рлавия път.

Мога да приема неоценяването на възможността да изказваш публично, свободно и без притеснения това, което мислиш от страна на Орм-чо или някой друг, който или го е нямало още на тоя свят, или е бил второкласник в ония времена....

Но ми е меко казано странно това, че интелигентен човек , като Митака и при това добре запознат с естеството на онази действителност, с лекота пренебрегва този факт.

Мен ми е интресно пък тез дето тогава приказваха, какво всъщност искаха, за доброто на България ли приказваха или бяха западни агенти.Щото сме слушали свободна европа, приказвали сме по таванчета ма никой не ни слухтял, щото никой не ни е вербувал.А когато имаш контакти с чуждо служби естествено привличаш внимание.После се оказа че някои били и тъй и тъй.

Bobo Markov
09-05-2015, 23:01
Почакай Бондок-Сейнт - ът да удари още едно, две и пак ще си говорим за благоприличен тон :)

Боянски, бъзикам се :drunk:

знам разбира се :):) а и ако знаеш досега колко ударих :):)

Orm
09-05-2015, 23:03
Къде другаде по света отбелязват победата над фашизма и края на войната с ежегоден военен парад?



Къде другаде могат да си го позволят ????
Къде другаде са дали 26 000 000 жертви ????
Кой ако не те трябва да го отбележат с парад ????

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:02 ----------


Полша капитулира след 27 дена
Дания-6 часа
Норвегия 2 месеца и един ден + армията на съюзниците
Франция 1 месец и 12 дена
Югославия 11 дена
Гърция 24 дена
Англия има късмет че е остров
СССР-3 години 11 месеца и 16 дена и в крайна сметка Германия е прегазена
Заглавието според мен си е много правилно С Днём Победы!
Иначе вместо на прекрасния и звучен Български език вече щяхме да говорим на благозвучния галещ ухото немски.

п.п-Веско,опитните хора казват"По добре мълчи и нека другите си мислят че си глупав отколкото да кажеш нещо и да разсееш всички съмнения"

Като се замислиш СССР е воювал с цяла Европа (с 1,2 изключения) а не с Германия.

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

И на края - Вечна памет за героите !!!

Bobo Markov
09-05-2015, 23:05
Кат дойдеш лятоска шта вкарам в рлавия път.


Мен ми е интресно пък тез дето тогава приказваха, какво всъщност искаха, за доброто на България ли приказваха или бяха западни агенти.Щото сме слушали свободна европа, приказвали сме по таванчета ма никой не ни слухтял, щото никой не ни е вербувал.А когато имаш контакти с чуждо служби естествено привличаш внимание.После се оказа че някои били и тъй и тъй.

не можеш Митак аз съм от странно котило направя ли веднъж избор край никой не е в състояние да ми промени изводите и избора ... освен човечността - истинската чиста човечност ... така някога дядо ми имал бар той и сега съществува и всеки го знае под първото му име - Бялата мечка но заради убежденията си дядо ми не е притежател вече на тоя бар който е създал със собствения си къртовски труд - от една страна защото е мъртъв а от друга защото така е избрал ... не да бъде мъртъв разбира се

ecotronic
09-05-2015, 23:05
Къде другаде могат да си го позволят ????
Къде другаде са дали 26 000 000 жертви ????
Кой ако не те трябва да го отбележат с парад ????

E - можеше да има и макар и не толкова голми паради.
Някакви по-малки парадчета, примерно.

Ма няма.

Защо ??????????????????????????????????????????????

Виждал ли си куче, което го е страх, как се зъби и ръмжи?

Сети ли се?

Bobo Markov
09-05-2015, 23:06
Къде другаде могат да си го позволят ????
Къде другаде са дали 26 000 000 жертви ????
Кой ако не те трябва да го отбележат с парад ????!!!

Жертвите обикновено се отбелязват с Траур а не с парад - парада е нещо което преди се е казвало Триумф - малко пояснения извинявам се за което

thecleaner
09-05-2015, 23:07
и аз настръхвам брат Клинър то е направено за да настръхнеш

https://www.youtube.com/watch?v=Gu5u_QrsWO0
само извинявай за качеството на линка просто тогава ПТС-ите не са могли да снимат HD ;)

Не с всички паради е така. Например има такива които пораждат други чувства https://www.youtube.com/watch?v=f5Z4wUq5SwU ;)

Orm
09-05-2015, 23:11
E - можеше да има и макар и не толкова голми паради.
Някакви по-малки парадчета, примерно.

Ма няма.

Защо ??????????????????????????????????????????????

Виждал ли си куче, което го е страх, как се зъби и ръмжи?

Сети ли се?

Виждал съм много кучета....

Bobo Markov
09-05-2015, 23:14
Не с всички паради е така. Например има такива които пораждат други чувства https://www.youtube.com/watch?v=f5Z4wUq5SwU ;)

ама си и ти ...

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:13 ----------


Виждал съм много кучета....

да де ама дали си виждал наживо вол?

myato
09-05-2015, 23:35
ама си и ти ...

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:13 ----------



да де ама дали си виждал наживо вол?

А ти знаеш ли как се "прави" вол?;-)

Orm
09-05-2015, 23:36
ама си и ти ...

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:13 ----------



да де ама дали си виждал наживо вол?

Всеки ден виждам всякакви животни ...... четрикраки и двукраки...

Bobo Markov
09-05-2015, 23:44
Всеки ден виждам всякакви животни ...... четрикраки и двукраки...

там е работата че вол да се види наживо е рядкост защото ги няма а и в зоологическите градини ги няма никак :) исках да пиша, че ако нещо не си го видял наживо караме само по легенди и стари снимки :) да. безспорно руснаците имат право да си правят паради по темата но аз не харесвам Русия защото е държава в която преобладават добрите хора но винаги е управлявана от гадни хора, които се държат с добрите хора по гаден начин ... значи аз съм израсъл в бедност и за мен ресурс значи много особено съм категоричен по отношение на пилеенето му а това живите хора да са ресурс за мен е непонятно понятие ... по време на войната нещата са сведени до една точка и тя е - да жертваме ресурса от петрол и целия свят да говори немски в момента или да жертваме човешкия ресурс и да правим парад (примерно) Някога Генерал фон Паулус е бил острието на човечността ... дори и в най-злото има по малко добро
и ако мислите че най-големите войни са били през 20-ти век адски се лъжете - мога да дам доста примери

mordohy
09-05-2015, 23:47
Първо, честит празник на всички!Единият ми дядо и двама от пра-дядовците ми оживяват в месомелачката на ВСВ. За единият ми пра-дядо, битката с фашизма започва още в Испания, а другият отива на фронта доброволец. Дядо ми е друга бира! Той е във войната на професионална основа и я изкарва от игла до конец. И тримата имат бойни ордени.
Те са се борили за да ни има на тоя свят като свободни хора и славяни. И не приемам никакви доводи за бедни и богати, защото единият ми пра-дядо е бил крупен земевладелец, но е знаел какво представлява "Кафявата чума". Знаел е, че комунизмът е лошо нещо, но фашизмът е гибелно.
Да, Сталин развързва ВСВ, но корените и са в резултатите от Първата световна война.
В крайна сметка, за обикновения човек това е една Отечествена война.
Отричането на заслугата на Русия и останалите страни на СССР е отричане на следвоенния ред, който ни даде 70 години мир. Отричането му доведе до майдана, от който Украйна пак замина на майната си!
Тия хора забравиха и Ерик Кох и Гьоринг! Забравиха историята си и пак като помияри се опитват да си намерят нов господар!
За съжаление и нашето недоразумение, дето го наричаме президент ни предаде. Всъщност даже се радвам, че не отиде, защото само щеше да ни излага!
Днеска е денят на победата над фашизма!
Поклон пред жертвите на войната!


Както гледам, осрахте темата!
Ха едно наздраве, та да не погазим традицията!
Бях решил да не пия, обаче ме навихте!

Бобби
09-05-2015, 23:48
Ето и в тая тема едно линкче https://www.youtube.com/watch?v=GE023IHaCyE за тия които днес не са успели да го видят. Незнам за вас тавариши но аз настръхвам ;)
:th_up:...и аз.....може да съм възпитавам в друго време, за което малките пишки да ме извинят...но те са си сила "Ямбол"...образно казано....колкото и американците да ни промиват мозъците с разни филми.....масата, народ е при тях...и е промита много преди това...ако ме разбирате....руснаците имат военна техника, която е 90% механика и 10% електроника....което е голямо предимство, защото играе човека фактор....който е незаменим, дори и да е пиян.....втората световна война го доказа това.....те затуй ги е страх и за трета.....колкото и интервенции да правят по света...

Bobo Markov
10-05-2015, 00:05
Първо, честит празник на всички!Единият ми дядо и двама от пра-дядовците ми оживяват в месомелачката на ВСВ. За единият ми пра-дядо, битката с фашизма започва още в Испания, а другият отива на фронта доброволец. Дядо ми е друга бира! Той е във войната на професионална основа и я изкарва от игла до конец. И тримата имат бойни ордени.
Те са се борили за да ни има на тоя свят като свободни хора и славяни. И не приемам никакви доводи за бедни и богати, защото единият ми пра-дядо е бил крупен земевладелец, но е знаел какво представлява "Кафявата чума". Знаел е, че комунизмът е лошо нещо, но фашизмът е гибелно.
Да, Сталин развързва ВСВ, но корените и са в резултатите от Първата световна война.
В крайна сметка, за обикновения човек това е една Отечествена война.
Отричането на заслугата на Русия и останалите страни на СССР е отричане на следвоенния ред, който ни даде 70 години мир. Отричането му доведе до майдана, от който Украйна пак замина на майната си!
Тия хора забравиха и Ерик Кох и Гьоринг! Забравиха историята си и пак като помияри се опитват да си намерят нов господар!
За съжаление и нашето недоразумение, дето го наричаме президент ни предаде. Всъщност даже се радвам, че не отиде, защото само щеше да ни излага!
Днеска е денят на победата над фашизма!
Поклон пред жертвите на войната!


Както гледам, осрахте темата!
Ха едно наздраве, та да не погазим традицията!
Бях решил да не пия, обаче ме навихте!

не си прав даже и с фактологията какви 70 години мир бе Иво ?? всичко се прехвърли към ония дебили то не бяхме свидетели на всичко пък точно ние ?! то не беше надпревара то не бе чудо но пък и донякъде си прав без това нямаше да има интернет GPS и нискоемисионни ДВГ - ще ме раазбереш ти някога ...

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:02 ----------


:th_up:...и аз.....може да съм възпитавам в друго време, за което малките пишки да ме извинят...но те са си сила "Ямбол"...образно казано....колкото и американците да ни промиват мозъците с разни филми.....масата, народ е при тях...и е промита много преди това...ако ме разбирате....руснаците имат военна техника, която е 90% механика и 10% електроника....което е голямо предимство, защото играе човека фактор....който е незаменим, дори и да е пиян.....втората световна война го доказа това.....те затуй ги е страх и за трета.....колкото и интервенции да правят по света...

цъ, руснаците нямат почти нищо затова го показват чат -пат веднъж в годината и никога не са имали чел съм едни изследвания който гепих от баща ми и там беше описано всичко значи пред руската пропаганда Гьобелс пасти да яде

mordohy
10-05-2015, 00:11
Аз те разбирам, но ще те взема на селото на жената, да си поговориш с едни хора. Те са още в пълна кондиция и знаят прекалено много.
Самите те са обикновени хора, но познават живота преди 9-ти и след него. Това, което разказват е убийствено. Всъщност живота на обикновения човек е станал по-добър.
А на мемориалната плоча на жертвите на комунизма стои имети на Георги Маджаров. Това е известният по тоя край "дедо Геогрги леко коле"! Тоест дядо Георги леко коля! Изродът в заклал с дробната си чекия цяла група ученици от гимназията, защото имали марксистки кръжок. Все едно сега да почнем да коляме еколозите или кинолозите.
Децата се тресат от страх, като го виждат как започва да ги коли, а той ги успокоява: "Не бойте се деца! Дедо Георги леко коле"!
Казвам ти, почитаме победата над фашизма, а не победата на комунизма. Видя се , че такава няма!

едит: За истинската причина на войната може да ти приказвам до сутринта, но боя се, че основната маса още не е готова за такива разговори. Ще ме низвергнат и русофили и русофоби!

ecotronic
10-05-2015, 00:15
цъ, руснаците нямат почти нищо затова го показват чат -пат веднъж в годината и никога не са имали чел съм едни изследвания който гепих от баща ми и там беше описано всичко значи пред руската пропаганда Гьобелс пасти да яде

На един парад през 50 - те руснаците в присъствието на една камара чужди гости изкарали първия си реактиван тежък бомбардировач - МИ-4 Бизон.
И публиката ахнала пред вида на 28 машини, които прелетели.
Веднага анализаторите направили сметка, че до 1960 - та руснаците вероятно ще имат на въоръжение сериозно количество от тях.
Настанала паника. Това е един от поводите да се пусне U2 за да се види, каква е истината.
Оказало се, че това е поредната азиатска хитрост.
На парада няколко машини се връщали и минавали по няколко пъти.

Bobo Markov
10-05-2015, 00:16
Аз те разбирам, но ще те взема на селото на жената, да си поговориш с едни хора. Те са още в пълна кондиция и знаят прекалено много.
Самите те са обикновени хора, но познават живота преди 9-ти и след него. Това, което разказват е убийствено. Всъщност живота на обикновения човек е станал по-добър.
А на мемориалната плоча на жертвите на комунизма стои имети на Георги Маджаров. Това е известният по тоя край "дедо Геогрги леко коле"! Тоест дядо Георги леко коля! Изродът в заклал с дробната си чекия цяла група ученици от гимназията, защото имали марксистки кръжок. Все едно сега да почнем да коляме еколозите или кинолозите.
Децата се тресат от страх, като го виждат как започва да ги коли, а той ги успокоява: "Не бойте се деца! Дедо Георги леко коле"!
Казвам ти, почитаме победата над фашизма, а не победата на комунизма. Видя се , че такава няма!

едит: За истинската причина на войната може да ти приказвам до сутринта, но боя се, че основната маса още не е готова за такива разговори. Ще ме низвергнат и русофили и русофоби!

адски си прав и човече, това лято си взимам зуум-чето - HD стерео диктофон и почваш да ме водиш да ги слушаме тия хора - тия разкази никъде не са записвани а скоро няма да има живи хора да разказват ... на теб разчитам !

Бобби
10-05-2015, 00:18
не си прав даже и с фактологията какви 70 години мир бе Иво ?? всичко се прехвърли към ония дебили то не бяхме свидетели на всичко пък точно ние ?! то не беше надпревара то не бе чудо но пък и донякъде си прав без това нямаше да има интернет GPS и нискоемисионни ДВГ - ще ме раазбереш ти някога ...

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:02 ----------



цъ, руснаците нямат почти нищо затова го показват чат -пат веднъж в годината и никога не са имали чел съм едни изследвания който гепих от баща ми и там беше описано всичко значи пред руската пропаганда Гьобелс пасти да яде
История бате....кой какво има и няма ... не доказано.....
Победителя е важен... едно е да четеш, друго е да воюваш.....пак историята го доказва...няма какво да коментираме....ръшана и до ден днешен всява страх.....бий за да те уважават....стара истина....

Bobo Markov
10-05-2015, 00:22
История бате....кой какво има и няма ... не доказано.....
Победителя е важен... едно е да четеш, друго е да воюваш.....пак историята го доказва...няма какво да коментираме....ръшана и до ден днешен всява страх.....бий за да те уважават....стара истина....

Еййй Бобка къде си бе то си е така !!! винаги историята я пише победителя и в таз връзка стискаме палци на Съни !!! адски много се кефя - да ти е жива и здрава !!!

Бобби
10-05-2015, 00:26
Еййй Бобка къде си бе то си е така !!! винаги историята я пише победителя и в таз връзка стискаме палци на Съни !!! адски много се кефя - да ти е жива и здрава !!!
Нещо не ме кефи в последно време...но хайде да не ебаваме темата...,е друга....!!!

Bobo Markov
10-05-2015, 00:32
Нещо не ме кефи в последно време...но хайде да не ебаваме темата...,е друга....!!!

извинявай брат ... ако има нещо кофти за вас съм засегнал Пачо ще ни сбере мисля тия дни да си лафим наживо че тоя форум майката си ебало

Бобби
10-05-2015, 00:35
извинявай брат ... ако има нещо кофти за вас съм засегнал Пачо ще ни сбере мисля тия дни да си лафим наживо че тоя форум майката си ебало
То па нема нищо...мене трудно ме разбират...не само у форума:)))......

Linkestis
10-05-2015, 00:43
Абе А Ланколу,живея в държава където има доста повече турци от колкото в България и като цяло е най-демократичната държава в целия свят.Искам само две неща да отбележа: Няма новини или каквито и да е било предавания по телевизята или радиото, на друг език освен офицялния.И няма партия на етническа или религиозна основа.Мое да не си резан,ама щом политиката тия определят хора от анадола,които незнаят и една буква на български то е същото като по добре да си беше резан.

Макар да не съм българин е видно ЧЕ владея българския език по-добре от теб!
Чудна работа нали?Явно брането на портокали ти е направило мозъчето на сок!
Въобще прочете ли какво съм ти написал и какво ти написа в коментара си?
Не се чувствай отговорен да ми отговаряш....

Бобби
10-05-2015, 00:48
Макар да не съм българин е видно ЧЕ владея българския език по-добре от теб!
Чудна работа нали?Явно брането на портокали ти е направило мозъчето на сок!
Въобще прочете ли какво съм ти написал и какво ти написа в коментара си?
Не се чувствай отговорен да ми отговаряш....
Не се заяждай с момчето.......не бере портокали....и виртуално е трудно да определиш какъв е...аз съм длъжен да ти го кажа...например аз ебавам този, който го познавам........и това е разбираемо...

Bobo Markov
10-05-2015, 00:52
То па нема нищо...мене трудно ме разбират...не само у форума:)))......

знаеш ли каво Бобка - аз съм добряк - давам съвети на всеки, който ги поиска стига да не съм пиян ... извинявай както и да е разбрах те

кученцетоОгиитаткоДоги
10-05-2015, 00:59
Не се заяждай с момчето.......не бере портокали....и виртуално е трудно да определиш какъв е...аз съм длъжен да ти го кажа...например аз ебавам този, който го познавам........и това е разбираемо...



Бобби айде наздраве брат:cheers: Подсетиме другия път кат тръгна да зема портокали:-P Да почерпа;) Реколта 2015-та:cheers:

Бобби
10-05-2015, 01:02
знаеш ли каво Бобка - аз съм добряк - давам съвети на всеки, който ги поиска стига да не съм пиян ... извинявай както и да е разбрах те
А бе ще се съветвам с тебе по един въпрос в скоро време...ама нема как да мине без пиене..:))

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:59 ----------


Бобби айде наздраве брат:cheers: Подсетиме другия път кат тръгна да зема портокали:-P Да почерпа;) Реколта 2015-та:cheers:
:)))....заеби ги портокалите...донеси ми от веселите цигари, че станах на 47 годинки и още не съм ги опитвал...:drunk:

Bobo Markov
10-05-2015, 01:07
А бе ще се съветвам с тебе по един въпрос в скоро време...ама нема как да мине без пиене..:))

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:59 ----------


:)))....заеби ги портокалите...донеси ми от веселите цигари, че станах на 47 годинки и още не съм ги опитвал...:drunk:

знаеш че винаги съм насреща и ако не мога да отразя проблема аз имам приятели които да ударят рамо

Бобби
10-05-2015, 01:14
знаеш че винаги съм насреща и ако не мога да отразя проблема аз имам приятели които да ударят рамо
Цял живот ме подбутват бате....:))...няма лошо....не ме разбирай грешно...:)).....за сега се оправям сам...и като ударя греда идвам при теб....:drunk:

Bobo Markov
10-05-2015, 01:23
Цял живот ме подбутват бате....:))...няма лошо....не ме разбирай грешно...:)).....за сега се оправям сам...и като ударя греда идвам при теб....:drunk:

писах ти съобщение брат

rossenvn
10-05-2015, 01:25
Ти бил ли си в Канада юроде?
Или просто си маеш буквички?
На Доктора,благодаря че отбеляза празника!
На останалите неблагодарници само да вметна ЧЕ: сега щяхте да сте с резани пишки и с чалми!
Така ЧЕ: спрете с олигофренизма за окупаторство и т.н.Тези които са си дали живота сега да се разхождате по улиците на България и ЕС,не са били окупатори.
Не бъркайте политиците и тези които са умрели по българските земи!!!!

Преди да седнеш да пишеш простотии, седни и се ограмоти! Точно след Руско-Турската война официално Русия е била окупатор според подписаните договори. Освободител е наричана от народа, но юридически и практически си е била окупатор. За съжаление се сбъдва пророчеството на Левски, че който ни освободи, той ще ни пороби. А за 44 г. въобще не ми се коментира. Имайте уважение към паметта на избитите без съд и присъда! И никакъв фашизъм не са победили руснаците, а себеподобните си социалисти, но в случая национал такива. Чудно защо се срамят да наричат нещата с истинските им имена? Цивилизования свят е избрал тази дата за обединение, руснаците за да дрънчат оръжие. Колкото е вината на Хитлер за тази война, толкова и на Сталин. Немски войници са били обучавани в Русия въпреки забраните преди войната. Но сте прави, че трябва да се почете паметта на загиналите войници! Милионите, които са си дали живота заради болните мозъци на няколко изрода.

кученцетоОгиитаткоДоги
10-05-2015, 01:38
:)))....заеби ги портокалите...донеси ми от веселите цигари, че станах на 47 годинки и още не съм ги опитвал...:drunk:



Нямаш грижи:) Ама ще ти зема първо от по леките:)...... че нали знаеш.Първо се кара на бензин,а после на дизел:cheers:

Бобби
10-05-2015, 01:50
Нямаш грижи:) Ама ще ти зема първо от по леките:)...... че нали знаеш.Първо се кара на бензин,а после на дизел:cheers:
От дизела започнах да кашлям...да го еба...:)))
Айде да не разводняваме темата....ние си се знаем до някъде...но някой се взимат на сериозно....:shoot:
До скоро...:drunk:

---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:44 ----------


писах ти съобщение брат
...смс...копеле...:prescription:....ще се опрайм...това е денят на победата....Благодаря...:drunk:

mordohy
10-05-2015, 11:14
адски си прав и човече, това лято си взимам зуум-чето - HD стерео диктофон и почваш да ме водиш да ги слушаме тия хора - тия разкази никъде не са записвани а скоро няма да има живи хора да разказват ... на теб разчитам !

Принципно имам съгласието им и ще го направя в скоро време. Правейки една ретроспекция на полицейските и милиционерските началници се оказва, че са едни и същи крадци и убийци. А за бита на хората- гледай "Господин за един ден" много внимателно! Реалността е била много по-лоша.


Преди да седнеш да пишеш простотии, седни и се ограмоти! Точно след Руско-Турската война официално Русия е била окупатор според подписаните договори. Освободител е наричана от народа, но юридически и практически си е била окупатор. За съжаление се сбъдва пророчеството на Левски, че който ни освободи, той ще ни пороби. А за 44 г. въобще не ми се коментира. Имайте уважение към паметта на избитите без съд и присъда! И никакъв фашизъм не са победили руснаците, а себеподобните си социалисти, но в случая национал такива. Чудно защо се срамят да наричат нещата с истинските им имена? Цивилизования свят е избрал тази дата за обединение, руснаците за да дрънчат оръжие. Колкото е вината на Хитлер за тази война, толкова и на Сталин. Немски войници са били обучавани в Русия въпреки забраните преди войната. Но сте прави, че трябва да се почете паметта на загиналите войници! Милионите, които са си дали живота заради болните мозъци на няколко изрода.
Росене, казваш полу-истини, а това е по-лошо от лъжа.
Сталиновият и хитлеровият социализъм са като два ботуша от един чифт. Единият извит на ляво, другият извит на дясно. И двете партии са военизирани и общо взето вършат еднакви простотии. И знамената са им червени и изобщо имат много прилики.
Отликите са много съществени. Хитлер трепе славяни, евреи и цигани, но не закача собствения си народ. Той го издига във фетиш. Сталин мори собствения си народ и го докарва до людоедство.
Хитлер е продукт на Версайския договор, не без помощта на Сталин, но е логично продължение. Грешката му е, че написва "Майн кампф" и разкрива картите си. Целия свят разбира за дивашката му идеология. А Сталин си трае и три петилетки обира всичко, до което може да се докопа, само и само да въоръжи до зъби Червената армия.
Войната е неизбежна, но Хитлер го изпреварва с две седмици и го спипва със свалени гащи, когато целият първи ешалон още не е позициониран и оръдията са без артилеристи, танковете без артилерия, а авиацията е на няколко километра от границата без всякаква защита. И цялата гигантска маса от авиация, артилерия и танкове е без карти за собствената им територия. Тоест слепи и глухи!
И ето как Хитлер прави войната Отечествена и тя наистина е такава.
За Освобождението ни от турско робство.
Както и да го наричат, окупация или освобождение, безспорен е факта, че това полага началото на новата ни държава. Не ми се мисли, какво би станало с нас като народ, ако я нямахме тая държава. По време на турския геноцид над християните в началото на миналия век, нашите деди от беломорието са имали къде да отидат и при кой да се приютят. Гърците също са се прибрали в Родината. А я вижте арменците!
Милион и половина, а според някои източници и повече, са изклани, скалпирани, измъчвани, набивани на кол, печени на бавен огън и всякакви други ужасии.
Ние също понасяме много жертви, но не в този мащаб, точно защото имаме държава, а нея дължим на Русия!

AttilaSL
10-05-2015, 11:42
E - можеше да има и макар и не толкова голми паради.
Някакви по-малки парадчета, примерно.

Ма няма.

Защо ??????????????????????????????????????????????

Виждал ли си куче, което го е страх, как се зъби и ръмжи?

Сети ли се?


А ти виждал ли куче което не го е страх и ръмжи?
Само да вметна че в началото на ВСВ хохлите са се били на страната на нацистите.

ecotronic
10-05-2015, 12:01
А ти виждал ли куче което не го е страх и ръмжи?
Само да вметна че в началото на ВСВ хохлите са се били на страната на нацистите.

Едно такова ръмжене вече завърши с разпадането на соц. лагера и с краха на СССР.

Това, сегашното, с какво ли ще завърши?

Ранобудниче
10-05-2015, 13:10
Ние също понасяме много жертви, но не в този мащаб, точно защото имаме държава, а нея дължим на Русия!


Всеки, който изпитва благодарност, е рамкиран и етикиран с червен етикет.

Ние сме неблагодарно племе.
И ще останем такова.
И това е гордост.

rossenvn
10-05-2015, 14:33
Всеки, който изпитва благодарност, е рамкиран и етикиран с червен етикет.

Ние сме неблагодарно племе.
И ще останем такова.
И това е гордост.

За кое изпитваш благодарност? За това, че България дава 30000 жертви в сражения с немците през ВСВ, но под влиянието на Сталин ние не сме страна победител?! За това, че благодарение на вътрешни предатели се забавя обявяването на война срещу Германия с цел Червената армия, да има законен претекст да влезе в България и да подпомогне преврат с нейни марионетки. И, въпреки че на 08.09.1944 г. България обявява война на Германия, руснаците пак нахлуват и окупират страната ни. Не, тази благодарност ми идва в повече!

Ранобудниче
10-05-2015, 14:54
За кое изпитваш благодарност? За това, че България дава 30000 жертви в сражения с немците през ВСВ, но под влиянието на Сталин ние не сме страна победител?! За това, че благодарение на вътрешни предатели се забавя обявяването на война срещу Германия с цел Червената армия, да има законен претекст да влезе в България и да подпомогне преврат с нейни марионетки. И, въпреки че на 08.09.1944 г. България обявява война на Германия, руснаците пак нахлуват и окупират страната ни. Не, тази благодарност ми идва в повече!

Не :)

mordohy
10-05-2015, 15:55
За кое изпитваш благодарност? За това, че България дава 30000 жертви в сражения с немците през ВСВ, но под влиянието на Сталин ние не сме страна победител?! За това, че благодарение на вътрешни предатели се забавя обявяването на война срещу Германия с цел Червената армия, да има законен претекст да влезе в България и да подпомогне преврат с нейни марионетки. И, въпреки че на 08.09.1944 г. България обявява война на Германия, руснаците пак нахлуват и окупират страната ни. Не, тази благодарност ми идва в повече!


Пак се обърка!
И Югославия и особено Гърция имат големи претенции, заради окупацията на част от техните територии. Великобритания и САЩ също ни искат разчленени. а Франция никога няма да преглътне Балдуина!
Точно участието ни против германците и застъпничеството на Сталин позволяват да запазим териториалната си цялост. Иначе сега Родопа планина и Пирин да не са български, както и южното ни Черноморие.
Вместо това си връщаме южна Добруджа!

old alfist
11-05-2015, 00:50
Току що изгледах парада на Червения площад - грандиозно събитие.

pa4ito
11-05-2015, 14:56
Не съм нито русофил, нито русофоб. Като студент се мотаех с доста бесараби, особено момичета. Но си пасвахме и с пичовете, защото пиех много водка. И в момента имам много добри приятели, чисти или полуруснаци. Имам много против имперската политика, нямам нищо против обикновените хора. До момента, когато започнат с простотиите. А тях ги е имало. Но навремето руско лошо нямаше и всичко беше апокрифно. На мен баба ми е разправяла. Много години по-късно вече има и писмени доказателства за тези апокрифни разкази. Интересното е, че фактите се припокриват. Немците, са раздавали от храната си на децата и не са докосвали покъщнина, камо ли пък жени и девойки. Руснаците... Добре, че не съм със светли очи и коса, че доста бих се замислил, чий потомък съм - български или руски...
http://socbg.com/2015/02/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D 1%82.html

С днём победы, товарищи, победителей не судят!

myato
11-05-2015, 21:20
Генетична паметhttp://afera.bg/%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B0-%D1%80%D1%83%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D1%8F%D1%82.html:innocent :

rossenvn
12-05-2015, 08:25
Какво не биваше да правим на 9-ти май (http://m.dnevnik.bg/analizi/2015/05/11/2530402_kakvo_ne_bivashe_da_pravim_na_9_mai/)

Bobo Markov
12-05-2015, 23:20
тъжно ми е като ви чета ... наистина тъжно, не мога да разбера как възрастни хора са заслепени до неспособност да видят цялата картина базирана на чиста фактология ...
това не се отнася за постовете на Росен от Варна

dimitar_vd62
12-05-2015, 23:27
И тя е....фактологията.

Bobo Markov
12-05-2015, 23:31
И тя е....фактологията.

мхм, да ти задам прав въпрос знаеш ли защо Съюзниците са бомбардирали София толкова яростно?

RPWWD
12-05-2015, 23:33
И тя е....фактологията.

Че, ядящите корите на дърветата от глад /случвало се е много пъти в историята им/, са едно сбъркано общество в още по-сбъркана държава...

Bobo Markov
12-05-2015, 23:37
Че, ядящите корите на дърветата от глад /случвало се е много пъти в историята им/, са едно сбъркано общество в още по-сбъркана държава...

това вече си е абсолютен факт!

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

Всъщност цялата политика на Борис 3 и неговия кабинет е всеясна ние сме на страната на Германия зашото тя е имала интерес от Гърция и ако не сме станали част от тях са щели да ни прегазят за един ден, в същото време ние пряко във войната не участваме при Боевете има Румънски, Унгарски Дивизии но Български няма ... а сега подредете ги нещата

RPWWD
12-05-2015, 23:41
това вече си е абсолютен факт!

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

Всъщност цялата политика на Борис 3 и неговия кабинет е всеясна ние сме на страната на Германия зашото тя е имала интерес от Гърция и ако не сме станали част от тях са щели да ни прегазят за един ден, в същото време ние пряко във войната не участваме при Боевете има Румънски, Унгарски Дивизии но Български няма ... а сега подредете ги нещата

Естествено, че няма да се противопоставим на Германия, та ние не сме доволни от Версайският диктат и също като тях не искаме да останем в тогавашните/сегашните си граници. Не участваме пряко поради тая пуста неизкоренима русофилия сред широки кръгове от обществото, а за благодарност дъртия грузинец ни ибяви война на 05.09.1944 и ни окупира и болшевизира ;-)

dimitar_vd62
12-05-2015, 23:45
Ма никой не ни е виновен че винаги сме от страната на булката.Яли не яли ама са победители.Факт.Нападнете ги пък после са сърдете че правили паради.

Bobo Markov
13-05-2015, 00:04
Естествено, че няма да се противопоставим на Германия, та ние не сме доволни от Версайският диктат и също като тях не искаме да останем в тогавашните/сегашните си граници. Не участваме пряко поради тая пуста неизкоренима русофилия сред широки кръгове от обществото, а за благодарност дъртия грузинец ни ибяви война на 05.09.1944 и ни окупира и болшевизира ;-)

пак абсолютен факт!
и тогава какво празнуваме ??? на 9-ти?
масови убийства на тогавашната интелигенция? лагерите? БГ не е имала нужда от това ние сме били спокойна държава нямало е нужда от Руски зверства! какво празнуваме на 9-ти - празнуваме краха на Българската Държава в съвремието Държава с хилядолетна история и народност

---------- Post added 13-05-2015 at 00:04 ---------- Previous post was 12-05-2015 at 23:51 ----------

от къде черпя информация - от трето лице (освен от историята) близък приятел съм с внука на ей този
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81_%D0%94%D1%8F%D0%BA% D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
за моя дядо Търновски капиталист и неговите спомени няма да говоря ...

Или пък за спомените на рода на жена ми - 4 -то поколение софиянец Родоначалникът им е от Търново инженер по Царско време ...

dimitar_vd62
13-05-2015, 00:09
Той абсолютния крах дойде преди 25 години...да нямаме икономика и един самолет да ни пази небето.....Ние не празнуваме 9 май, празнуват го победителите.Сталин допусна две грешки, че продължи на запад и че се спря в Берлин.

Bobo Markov
13-05-2015, 00:19
Той абсолютния крах дойде преди 25 години...да нямаме икономика и един самолет да ни пази небето.....Ние не празнуваме 9 май, празнуват го победителите.Сталин допусна две грешки, че продължи на запад и че се спря в Берлин.

ебасимо все едно аз да кажа Хитлер допусна една грешка - че Фон Паулус се предаде при Сталинград ... Митак недейте писа така ангро щото не знаеш в какви неща се забъркваш да аз съм добряк и не се заяждам с хората - всеки има право на мнение но нещата тогава са били такива, че въпреки че съм тотален атеист се моля никога да не се повтарят ...

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

Историята си е История, най-важното е, че нашата държава се развива и получава нова интелигенция не толкова могъща като избитата но има трябват ни още около 50 години да достигнем нивата малко след Освобождението но аз съм оптимист...

RPWWD
13-05-2015, 00:20
пак абсолютен факт!
и тогава какво празнуваме ??? на 9-ти?
масови убийства на тогавашната интелигенция? лагерите? БГ не е имала нужда от това ние сме били спокойна държава нямало е нужда от Руски зверства! какво празнуваме на 9-ти - празнуваме краха на Българската Държава в съвремието Държава с хилядолетна история и народност

Което ми напомня, колко уместно на държавният герб на НРБ бяха изписани годината на раждането - 681, и годината на кончината - 1944 ;-)

Bobo Markov
13-05-2015, 00:23
Което ми напомня, колко уместно на държавният герб на НРБ бяха изписани годината на раждането - 681, и годината на кончината - 1944 ;-)

ахахахааа да, виж сега ония останали художници и хералдици, предвид това, че поръчителите им са тотални простаци (имам предвид ЦК) са имали доста добро чувство за хумор :) да не мислиш, че всички смехотворни лозунги и други подобни са плод на чиста мисъл - чисто чуство за хумор са!

old alfist
13-05-2015, 00:24
Хората са дали 27 милиона жертви в тази война и за тях тази дата е събитие - изобщо не е уместно ние да си навираме продажната гага навсякъде.

dimitar_vd62
13-05-2015, 00:31
ебасимо все едно аз да кажа Хитлер допусна една грешка - че Фон Паулус се предаде при Сталинград ... Митак недейте писа така ангро щото не знаеш в какви неща се забъркваш да аз съм добряк и не се заяждам с хората - всеки има право на мнение но нещата тогава са били такива, че въпреки че съм тотален атеист се моля никога да не се повтарят ...

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

Историята си е История, най-важното е, че нашата държава се развива и получава нова интелигенция не толкова могъща като избитата но има трябват ни още около 50 години да достигнем нивата малко след Освобождението но аз съм оптимист...

Не се заяждам.Аз съм също атеист, поне по това сме на едно мнение.Обаче не споделям оптимизма ти.Тази държава е обречена точно щото все се уповаваме на нечий гръб.Просто нямаме желанието да се управляваме сами.Както казва един познат - защо аз да се мъча когато има кой.Важното е да има кинти.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:29 ----------


Хората са дали 27 милиона жертви в тази война и за тях тази дата е събитие - изобщо не е уместно ние да си навираме продажната гага навсякъде.

Това си ни е типична балканска черта.И сега бат Бойко дава непоискан акъл на македонците.

RPWWD
13-05-2015, 00:32
Хората са дали 27 милиона жертви в тази война и за тях тази дата е събитие - изобщо не е уместно ние да си навираме продажната гага навсякъде.

Лошото е, че тия с 27-те милиона по-малко, не са спирали да я врат насам-натам, включително и в милата ни татковина от маса време насам ;-) Всъщност, си нямате представа какъв точен пич е бил чичко Хитлер в действителност...

Bobo Markov
13-05-2015, 00:35
Хората са дали 27 милиона жертви в тази война и за тях тази дата е събитие - изобщо не е уместно ние да си навираме продажната гага навсякъде.

те са ги дали предимно в лагерите във войната са доста по-малко ако искаш ще ти дам един филм за историята на САЩ тогава за теб ще е важно да съпоставиш начина на манипулиране на масата от хора - не са аналогични а са направо идентични.

old alfist
13-05-2015, 00:35
Лошото е, че тия с 27-те милиона по-малко, не са спирали да я врат насам-натам, включително и в милата ни татковина от маса време насам ;-) Всъщност, си нямате представа какъв точен пич е бил чичко Хитлер в действителност...
Ние сме дупедавци - не сме се опълчили нито на Хитлер, нито на Сталин, затова всички са ни работили яко.

Bobo Markov
13-05-2015, 00:44
Не се заяждам.Аз съм също атеист, поне по това сме на едно мнение.Обаче не споделям оптимизма ти.Тази държава е обречена точно щото все се уповаваме на нечий гръб.Просто нямаме желанието да се управляваме сами.Както казва един познат - защо аз да се мъча когато има кой.Важното е да има кинти.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:29 ----------



Това си ни е типична балканска черта.И сега бат Бойко дава непоискан акъл на македонците.

Мани го Бойко е гангстер и това не е тайна за никого - ние сме в трийсетте години на миналия век

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:36 ----------


Лошото е, че тия с 27-те милиона по-малко, не са спирали да я врат насам-натам, включително и в милата ни татковина от маса време насам ;-) Всъщност, си нямате представа какъв точен пич е бил чичко Хитлер в действителност...

няма да казвам подробности отностно твоята правота пак, че рискувам да ме баннат за пореден път - но Режима на Хитлер е бил доста, да кажем интересен, то е малко странно но ако напиша какво в правил той за хората си не за Българите ще ме обяват за Хитлерист, а аз не съм такъв всъщност...

---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was at 00:40 ----------


Ние сме дупедавци - не сме се опълчили нито на Хитлер, нито на Сталин, затова всички са ни работили яко.

нв си прав Олди, приятелю - ние сме водили добра политика ПОД ония времена.

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:42 ----------


Не се заяждам.Аз съм също атеист, поне по това сме на едно мнение.Обаче не споделям оптимизма ти.Тази държава е обречена точно щото все се уповаваме на нечий гръб.Просто нямаме желанието да се управляваме сами.Както казва един познат - защо аз да се мъча когато има кой.Важното е да има кинти.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:29 ----------



Това си ни е типична балканска черта.И сега бат Бойко дава непоискан акъл на македонците.

О не тази държава вмомента е в страхотен подем на икономика и каквото се сетиш - тази държава я управляват гангстери, които най сетне я припознаха като своята част от бандата а гагстерите си имат кодекс на оцеляване и той е - пази бандата!

RPWWD
13-05-2015, 00:45
те са ги дали предимно в лагерите във войната са доста по-малко ако искаш ще ти дам един филм за историята на САЩ тогава за теб ще е важно да съпоставиш начина на манипулиране на масата от хора - не са аналогични а са направо идентични.

По съветски данни убитите и безследно изчезнали войници са около 13 милиона, другото е гражданско население, но за това са си виновни основно те, с брусиловската си тактика и абсолютното незачитане на човешкият живот.


Ние сме дупедавци - не сме се опълчили нито на Хитлер, нито на Сталин, затова всички са ни работили яко.

Както вече казах, на Хитлер нямаше защо, на Сталин - да, но и в двата случая резултатът щеше да е един и същ. Единственото, за което ме е яд, е ненужното от гледна точка на българските национални идеали и интереси участие в последните етапи на войната срещу Германия. Като благодарност за 40-те хиляди жертви, плащаме репарации на СССР чак до 1974 година ;-)

Bobo Markov
13-05-2015, 00:47
По съветски данни убитите и безследно изчезнали войници са около 13 милиона, другото е гражданско население, но за това са си виновни основно те, с брусиловската си тактика и абсолютното незачитане на човешкият живот.



Както вече казах, на Хитлер нямаше защо, на Сталин - да, но и в двата случая резултатът щеше да е един и същ. Единственото, за което ме е яд, е ненужното от гледна точка на българските национални идеали и интереси участие в последните етапи на войната срещу Германия. Като благодарност за 40-те хиляди жертви, плащаме репарации на СССР чак до 1974 година ;-)

и не само

old alfist
13-05-2015, 00:54
Хората са похарачили милиарди за честването на този юбилей, което им прави чест - само горивото на машините струва повече от нашият външен дълг.

Bobo Markov
13-05-2015, 00:56
Хората са похарачили милиарди за честването на този юбилей, което им прави чест - само горивото на машините струва повече от нашият външен дълг.

е като го удари на пари - ти знаеш ли колко е оборота на BMW за миналата година ?

old alfist
13-05-2015, 01:01
е като го удари на пари - ти знаеш ли колко е оборота на BMW за миналата година ?
Мани го това BMW - видяхме го във F1, какво представлява, а пък и в статистиката на самите германци е в топ 5 на най-чупещите се коли.

Bobo Markov
13-05-2015, 01:09
Мани го това BMW - видяхме го във F1, какво представлява, а пък и в статистиката на самите германци е в топ 5 на най-чупещите се коли.

80 000 000 евро
на БГ БВП е 80 000 000 лева

dimitar_vd62
13-05-2015, 01:14
[/COLOR]

О не тази държава вмомента е в страхотен подем на икономика и каквото се сетиш - тази държава я управляват гангстери, които най сетне я припознаха като своята част от бандата а гагстерите си имат кодекс на оцеляване и той е - пази бандата!

Ма сериозно ли сме в подем, а кажи какво произвеждаме щот аз даже български салатки не мога да намеря на пазара.Щот от този подем джипито ми за трети път си търси сестра.А че България се управлява от гангстери е ясно, амареканците с тяхна помощ са стъпили в Европа и най-вече в Италия - http://www.bnews.bg/article-9310 Някак странна аналогия с бат Бойко и проамериканската политика.В края на краищата гангстерите ги очистват, знаят твърде много о стават неудобни в един момент.Та викаш да им се възхищавам.

old alfist
13-05-2015, 01:22
Ще ви пусна нещо за отвличане от нашата действителност :
https://www.facebook.com/The.Russian.Federation/videos/10154061970373539/

myato
13-05-2015, 08:53
В последните страници прочетох толкова откровени глупости, че просто не е истина.
За добрият Чичко Хитлер ще си го пусна покрай ушите, щото е еквивалент на добрия Чичко Сталин.
Който ми разправя, че историята ни е пълна с извращения и убийства само след 1944, да вземе да си измие очите и да прочете историята на Царска България.
Викате след 1944 избита интелигенцията. Я прочетете автори от преди 09,09,1944 каква "интелигенция" всъщност е имало.
Спомени на ... фабрикант. Ако ти вземат фабриката, ще викаш ли че ти е хубаво? А монетата има и друга страна. Нали си на ясно, че всеки гледа на света от собствената си "камбанария".
Неуважението към този ден е неуважение към нашите жертви във войната, а подобно нещо не мога да толерирам, защото съм внук на участник във войната. Той уважаваще и немците и руснаците. Ние не уважаваме нищо, ерго не заслужаваме уважение.
Някой се опитваше да подпъхне, че "братята" хамериканци и англичани са ни скъсали от бомбардировки по искане на Сталин. Братлета, това е шизофрения.
Тюхкате се, че не е победил Райха. Ако беше победил, вие нямаше да знаете да четете и пищете, че да изтипосате подобна глупост.
Оплаквате се от репарациите. А знаете ли, че "приятелите" ви са искали да оставят от България една плюнка?
Преди да напишете нещо, помислете със собствените си глави. Стига рецитиране на пропаганда.

RPWWD
13-05-2015, 21:24
В последните страници прочетох толкова откровени глупости, че просто не е истина.
За добрият Чичко Хитлер ще си го пусна покрай ушите, щото е еквивалент на добрия Чичко Сталин.
Който ми разправя, че историята ни е пълна с извращения и убийства само след 1944, да вземе да си измие очите и да прочете историята на Царска България.
Викате след 1944 избита интелигенцията. Я прочетете автори от преди 09,09,1944 каква "интелигенция" всъщност е имало.
Спомени на ... фабрикант. Ако ти вземат фабриката, ще викаш ли че ти е хубаво? А монетата има и друга страна. Нали си на ясно, че всеки гледа на света от собствената си "камбанария".
Неуважението към този ден е неуважение към нашите жертви във войната, а подобно нещо не мога да толерирам, защото съм внук на участник във войната. Той уважаваще и немците и руснаците. Ние не уважаваме нищо, ерго не заслужаваме уважение.
Някой се опитваше да подпъхне, че "братята" хамериканци и англичани са ни скъсали от бомбардировки по искане на Сталин. Братлета, това е шизофрения.
Тюхкате се, че не е победил Райха. Ако беше победил, вие нямаше да знаете да четете и пищете, че да изтипосате подобна глупост.
Оплаквате се от репарациите. А знаете ли, че "приятелите" ви са искали да оставят от България една плюнка?
Преди да напишете нещо, помислете със собствените си глави. Стига рецитиране на пропаганда.

И моят дядо е участвал във въпросната война, и то точно в мелницата на предмостието на Драва, освен това имам и друг роднина прегазен от немски танк, почиващ в гробището в Харкан, и продължавам да твърдя, че е безсмислена, без да съм спрял да ги уважавам. Прочее, и дядо ми беше на подобно мнение. Ако Райха беше победил, смея да твърдя, че не само моето семейство, а и вашите сега щяха да бъдат в пъти по-добре. Съюза въобще не ни е спасил от разпокъсване, всичко е договорено още 1943 година в Техеран, кой и с какви граници от балканските държави, чия колония ще бъде. Интересни са репарациите изплащани от единстваната страна - съюзник на Райха, която не само не изпраща войски на източният фронт, а дори и не обявява война на СССР. Това малко ми напомня за жеста към Япония - за благодарност, че жълтите не ги удариха в гръб през декември 1941, когато ботушите бяха пред Москва, през август 1945 братушките им го върнаха "тъпкано" с удара в гръб в Манджурия, който между другото е същинската причина за капитулацията на Япония, а не двете единствени, и последни по това време, атомни бомби на янките ;-)

Ранобудниче
13-05-2015, 21:54
Ма сериозно ли сме в подем, а кажи какво произвеждаме щот аз даже български салатки не мога да намеря на пазара.Щот от този подем джипито ми за трети път си търси сестра.А че България се управлява от гангстери е ясно, амареканците с тяхна помощ са стъпили в Европа и най-вече в Италия - http://www.bnews.bg/article-9310 Някак странна аналогия с бат Бойко и проамериканската политика.В края на краищата гангстерите ги очистват, знаят твърде много о стават неудобни в един момент.Та викаш да им се възхищавам.

Случайно или не, някак прочетох "порноамериканската политика".




Колко е жалко.
"Разделяй и владей" в действие.

От години съм тотално аполитична и не се кланям никому. Мога едновременно да се цупя някому (задето ме е настъпил по опашчицата) и в същото време - да съм му благодарна (за нещата, които оценявам като добри за себе си).

Гледам как сте се хванали за гушите - всеки, заради собствения си измислен бог/фалшив герой и ми е мъчно. Задето, докато ни разделят на сини, червени, жълти и пембени, ни мачкат. Тъпчат. И ни гледат сеира.


Политика.
Пфу.

Слаби сме, защото сме разделени.
А ще сме все така, докато чакаме "някой да ни оправи". Все тая от кой десЕн е.



Докато се дърляме за миналото - кой виновен, кой невинен (вместо простичко да го почетем такова, каквото е, защото не можем да го променим), губим маса енергия и време, което можехме да ползваме, за да измислим начин и да задействаме инстинктите и действията си, за да "се оправим". Сами. Със собствени топки и мускули.

Bobo Markov
13-05-2015, 22:29
Случайно или не, някак прочетох "порноамериканската политика".




Колко е жалко.
"Разделяй и владей" в действие.

От години съм тотално аполитична и не се кланям никому. Мога едновременно да се цупя някому (задето ме е настъпил по опашчицата) и в същото време - да съм му благодарна (за нещата, които оценявам като добри за себе си).

Гледам как сте се хванали за гушите - всеки, заради собствения си измислен бог/фалшив герой и ми е мъчно. Задето, докато ни разделят на сини, червени, жълти и пембени, ни мачкат. Тъпчат. И ни гледат сеира.


Политика.
Пфу.

Слаби сме, защото сме разделени.
А ще сме все така, докато чакаме "някой да ни оправи". Все тая от кой десЕн е.



Докато се дърляме за миналото - кой виновен, кой невинен (вместо простичко да го почетем такова, каквото е, защото не можем да го променим), губим маса енергия и време, което можехме да ползваме, за да измислим начин и да задействаме инстинктите и действията си, за да "се оправим". Сами. Със собствени топки и мускули.

ами деца имаме...
бях на 16, когато започнах да разбирам че ме третират като офца с нелогична история и така и досега проявявам интерес то само си спомни как ни преподаваха история нито един урок не беше свързан с друг за да не може да се изграждат връзки в логиката... а историята е адски важна защото тя научава човек да следва фактология оттам и успешна логика и съответно да бъде успешен... История, Философия и Математика - най-важните неща изобщо и въобще!

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:17 ----------


Ма сериозно ли сме в подем, а кажи какво произвеждаме щот аз даже български салатки не мога да намеря на пазара.Щот от този подем джипито ми за трети път си търси сестра.А че България се управлява от гангстери е ясно, амареканците с тяхна помощ са стъпили в Европа и най-вече в Италия - http://www.bnews.bg/article-9310 Някак странна аналогия с бат Бойко и проамериканската политика.В края на краищата гангстерите ги очистват, знаят твърде много о стават неудобни в един момент.Та викаш да им се възхищавам.

не не казвам такова нещо Митак ... казвам само че пред социалистите и проруския агент Сакс Кобург гангстерите са най-малкото зло за нас ... просто те са единствените на тоя фон, които имат логични интереси.

myato
13-05-2015, 22:52
Случайно или не, някак прочетох "порноамериканската политика".




Колко е жалко.
"Разделяй и владей" в действие.

От години съм тотално аполитична и не се кланям никому. Мога едновременно да се цупя някому (задето ме е настъпил по опашчицата) и в същото време - да съм му благодарна (за нещата, които оценявам като добри за себе си).

Гледам как сте се хванали за гушите - всеки, заради собствения си измислен бог/фалшив герой и ми е мъчно. Задето, докато ни разделят на сини, червени, жълти и пембени, ни мачкат. Тъпчат. И ни гледат сеира.


Политика.
Пфу.

Слаби сме, защото сме разделени.
А ще сме все така, докато чакаме "някой да ни оправи". Все тая от кой десЕн е.



Докато се дърляме за миналото - кой виновен, кой невинен (вместо простичко да го почетем такова, каквото е, защото не можем да го променим), губим маса енергия и време, което можехме да ползваме, за да измислим начин и да задействаме инстинктите и действията си, за да "се оправим". Сами. Със собствени топки и мускули.

Така е. Докато се делим на "Левски" и "ЦСКА" и чакаме друг да ни оправи, Управят ни :hump:


ами деца имаме...
бях на 16, когато започнах да разбирам че ме третират като офца с нелогична история и така и досега проявявам интерес то само си спомни как ни преподаваха история нито един урок не беше свързан с друг за да не може да се изграждат връзки в логиката... а историята е адски важна защото тя научава човек да следва фактология оттам и успешна логика и съответно да бъде успешен... История, Философия и Математика - най-важните неща изобщо и въобще!

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:17 ----------



не не казвам такова нещо Митак ... казвам само че пред социалистите и проруския агент Сакс Кобург гангстерите са най-малкото зло за нас ... просто те са единствените на тоя фон, които имат логични интереси.

Правят ни на овце, щото си четем историята както Дяволът Евангелието. Не желаем да си вземем поука и да разберем, че "добри" и "лоши" няма. Има интереси и всички си ги гонят, без нас естественно и за наша сметка разбира се. Я вижте какво стана в Сочи.
Гангстерите нямат собствени интереси. Те са чужди марионетки и ще дадат фира, когато господарите им решат. Вече е в сила нов "проект" на Козяк, на който ни харизаха от СССР при "Промяната".

Bobo Markov
13-05-2015, 23:03
Така е. Докато се делим на "Левски" и "ЦСКА" и чакаме друг да ни оправи, Управят ни :hump:



Правят ни на овце, щото си четем историята както Дяволът Евангелието. Не желаем да си вземем поука и да разберем, че "добри" и "лоши" няма. Има интереси и всички си ги гонят, без нас естественно и за наша сметка разбира се. Я вижте какво стана в Сочи.
Гангстерите нямат собствени интереси. Те са чужди марионетки и ще дадат фира, когато господарите им решат. Вече е в сила нов "проект" на Козяк, на който ни харизаха от СССР при "Промяната".

тука си прав
но искам да добавя, че според мен обществото се поддава на дресировка и манипулации но отделния човек не ако е интелигентен ... затова интелигенцията не е нужна никому в тия времена а в предишните още по-малко но когато обществото започне да слуша интелигенцията и да разбира и се радва на нейните произведения (каквито и да са те) - тогава ще има смисъл

old alfist
13-05-2015, 23:07
Темата е за деня на победата, а тя дори е спорно понятие.
За западноевропейците е 08.05., защото тогава е подписана капитулацията без присъствието на представители на СССР в 10:58ч., но за СССР е 09.05, защото тогава е подписана втора капитулация вече с тяхно присъствие, а пэк и тогава е развято знамето над Райхстага.

myato
13-05-2015, 23:22
тука си прав
но искам да добавя, че според мен обществото се поддава на дресировка и манипулации но отделния човек не ако е интелигентен ... затова интелигенцията не е нужна никому в тия времена а в предишните още по-малко но когато обществото започне да слуша интелигенцията и да разбира и се радва на нейните произведения (каквито и да са те) - тогава ще има смисъл

"Естетиката" се възпитава. Казано по друг начин, обществото трябва да се изманипулира. Точно в това е ролята на "интелигенцията", а не в самоизолирането в някакво самовлюбено "общество". Хората са различно "интелигентни", но никой не обича да го гледат от високо. За това се и вързват на лафове като: "Аз съм прост и вие сте прости, за това се разбираме."

Bobo Markov
14-05-2015, 00:09
"Естетиката" се възпитава. Казано по друг начин, обществото трябва да се изманипулира. Точно в това е ролята на "интелигенцията", а не в самоизолирането в някакво самовлюбено "общество". Хората са различно "интелигентни", но никой не обича да го гледат от високо. За това се и вързват на лафове като: "Аз съм прост и вие сте прости, за това се разбираме."

е в този ти пост вече се крие дявола ... и винаги съм твърдял, че ни липсва философия елементарна житейска философия и като са ни изкривили и историята и сме се лъгали и оттам ни е изкривена и логиката а пък и от математика нищо разбираме затова си купуваме телефони на изплащане които струват тройно повече и те така :):) то не е за смях мисля :(

Bobo Markov
14-05-2015, 22:22
ндаааа отделих около 1/2 час да чета отзиви и мнения из мрежата и да, наистина се поляризираме ние българите, което май не е добреееее

rossenvn
14-05-2015, 23:03
наистина се поляризираме ние българите, което май не е добреееее

Глупости, все пак е някакво начало, че преди, всички бяхме облъчени като автора и повечето участници в темата.

dimitar_vd62
14-05-2015, 23:09
А ти защо смяташ че не ти си облъчения.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:10
Глупости, все пак е някакво начало, че преди, всички бяхме облъчени като автора и повечето участници в темата.

мхм... ама са необходими официални източници за да се легализират мненията - засега формираме само тесен кръг почти като по времето на Левски

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:10 ----------


А ти защо смяташ че не ти си облъчения.

защото знае, че е близо до истината
просто е избрал истината - пак въпрос на избор и вяра формирана от фактология и логика

dimitar_vd62
14-05-2015, 23:13
И коя е истината , тази - http://news.rambler.ru/30201750/ или тази http://ria.ru/defense_safety/20150514/1064516385.html

rossenvn
14-05-2015, 23:13
А ти защо смяташ че не ти си облъчения.

Защото търся и чета.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:13
цитат:

разкъсването на българската нация и българските земи,

стартиран още на 8 юли 1876 г. и целящ недопускане на образуването на голяма и сплотена българска държава е в своя апогей. След два дни – на 18 януари Митхат паша заявява, че Османската империя се отказва от договореното на Цариградската конференция.

Едва ли руските дипломати са предполагали, че след години архивът на Османската империя ще бъде предаден от Ататюрк за претопяване в германска фабрика и, че българското военно разузнаване ще откачи целия вагон с архивата на империята, касаещ България, а личната кореспонденция на граф Игнатиев с османските власти ще попадне в ръцете на българското военно разузнаване.

Неслучайно само след 7 години, когато България обявява Съединението на част от разкъсаните ни земи, Руската империя е единствената държава, която се противопоставя и след неуспешни опити да провокира султана като суверен на Източна Румелия да въведе армията и да прекрати Съединението или най-малкото – да възрази официално, за да има повод Русия отново да вкара своите войски в България под претекст, че България нарушава Берлинския договор, Русия принуждава верния си слуга Сърбия да ни нападне в гръб. След това Русия ще скъса дипломатически отношения с България за 10 години.

Предстои да публикувам и секретните грами на руските дипломатически мисии в София, Пловдив, Букурещ и Цариград, в които ще видите още подлост и коварство – организиране на преврати, метежи, подкупване на български политици, организиране на убийства, въоръжаване на шайки, които да нахлуват в Източна Румелия с цел дестабилизация…

Русия ще получи заслуженото си! Когато през 1916 г. напада България заедно с Румъния през Добруджа и в гръб – през Макдония със специално създадения за целта Руски експедиционен корпус, командван от ген. Дихтерис, руските войски ще бъдат разбити на пух и прах от храбрата българска войска, а на 3 март 1918 г.

Русия ще капитулира пред България

и ще подпише най-унизителния мирен договор в историята си – Брест –Литовския мирен договор. Над 1 милион кв. км. от територията на империята ще бъдат откъснати, а от грозните нокти на руския империализъэм ще се откачат Финландия, Литва, Латвия, Естония , Полша, Украйна, Беларус, Грузия, Армения…

Част от тях ще бъдат анексирани отново, но процесите, започнали с този договор продължават и днес.

На 3 март 1918 г. Датата не е случайна. Избрана е от победителя! България!!!

По ирония на съдбата днес на името на злодея, граф Игнатиев, работил усърдно срещу свободата на България и пратил на бесилото Апостола е кръстена една от най-важните улици в София. А в учебниците по история, които трябва да възпитават бъдещите българчета, руският сътрап е представен като герой. Едва ли има друга държава, която може да си причини сама подобен позор.
край на цитата!

old alfist
14-05-2015, 23:15
Отворковците тук, защитавайки западноевропейските ценности, не си ли зададоха въпроса защо Ангела Меркел се появи в Русия на 10.05.2015г. да поднесе цветя на Незнайният войн в Москва.

dimitar_vd62
14-05-2015, 23:15
Все едно да някой да има рожден ден и да му разправяме че енаправил грешка че се е родил.Ами чети си.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:18
Отворковците тук, защитавайки западноевропейските ценности, не си ли зададоха въпроса защо Ангела Меркел се появи в Русия на 10.05.2015г. да поднесе цветя на Незнайният войн в Москва.

и аз бих го направил на нейно място - с контравъпрос ще те въпросвам защо ФРГ направи пълно копие на "Кехлибарената стая" и я дари на Русия?

rossenvn
14-05-2015, 23:18
мхм... ама са необходими официални източници за да се легализират мненията - засега формираме само тесен кръг почти като по времето на Левски[COLOR="Silver"]

Официални скоро няма да има. Имам предвид учебници или някой държавник да каже нешо. Като спомена Левски, ами оказа се, че граф Игнатиев е бил от хората държали съдбата му в ръцете си. Грозна работа! Хич не се и надявам, че документи, разкриващи грозната страна на Русия ще се появят така лесно.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:21
Официални скоро няма да има. Имам предвид учебници или някой държавник да каже нешо. Като спомена Левски, ами оказа се, че граф Игнатиев е бил от хората държали съдбата му в ръцете си. Грозна работа! Хич не се и надявам, че документи, разкриващи грозната страна на Русия ще се появят така лесно.

оттам е и цитата

rossenvn
14-05-2015, 23:22
Все едно да някой да има рожден ден и да му разправяме че енаправил грешка че се е родил.Ами чети си.

Не те разбрах? Уважавам те, защото те познавам, но не разбирам тази заслепеност на какво се дължи?

old alfist
14-05-2015, 23:23
и аз бих го направил на нейно място - с контравъпрос ще те въпросвам защо ФРГ направи пълно копие на "Кехлибарената стая" и я дари на Русия?
По същата логика, затова не се напъвайте и не създавайте омраза - от това печелят само тъпите американци.

dimitar_vd62
14-05-2015, 23:23
А щото ответната страна няма грозни страни, и то от съвремената история.Роска, утре ако се обърне вятъра и си под руско командване а не под натовско ще напуснеш ли системата.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:30
По същата логика, затова не се напъвайте и не създавайте омраза - от това печелят само тъпите американци.

Олд,и ние сме жертва на интереси, които не можем да си извоюваме в наша полза - просто имаме кофти политика -

Политиката описана от Тит Ливий е така - в Рим понеже има влияния над селскостопанските земи изхранващи сами я Рим земевладелците стават неимоверно влиятелни и съответно или паралелно много богати - затова всеки от тях си има армия - наемници формирани в легион...
за какво го пиша това - нашата територия и земи са рай... и затова понеже нямаме добра политика попадаме под влияния ... Америка (нато) е чист бизнес те не се итнерсуват кои сме за Русия обаче ние не сме бизнес а плячка ... факт

rossenvn
14-05-2015, 23:30
А щото ответната страна няма грозни страни, и то от съвремената история.Роска, утре ако се обърне вятъра и си под руско командване а не под натовско ще напуснеш ли системата.

Идеята не е, а вие защо биете негрите. Естествено, че има, но това по-никакъв начин не оправдава Русия. Това, че единия е убиец, не прави двоиния убиец по-привлекателен. И да, ще напусна системата, ако стане това, тя и сега не е чак толкова приятна.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:32
Идеята не е, а вие защо биете негрите. Естествено, че има, но това по-никакъв начин не оправдава Русия. Това, че единия е убиец, не прави двоиния убиец по-привлекателен. И да, ще напусна системата, ако стане това, тя и сега не е чак толкова приятна.

за мен идеята е логично подредена история за това се боря аз а не за насаждане на омраза и поляризиране

old alfist
14-05-2015, 23:36
ЕС колкото и да е комерсиална структура, толкова е и основана на християнскиге ценностти, а Русия е люлка на тези ценности.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:37
моето лично мнение нашата територия е на адски ключово място ние сме връзката на ориента към континента понеже владеем няколко основни прохода, както и Софийското поле, което е безумно стратегическо място и не само това ами и владеем основния търговски канал (най-евтиния) към Русия - Черно Море ... няма кой да позволи да бъдем силни ние не сме Швейцария забутана високо в планините ... ние сме България и докато няма силни политици, които да стъпят на нашата история да я развият в наша полза сме просто една Венесуела да кажем ...

rossenvn
14-05-2015, 23:40
за мен идеята е логично подредена история за това се боря аз а не за насаждане на омраза и поляризиране

Как ще стане това? Историята е, че ние сме били роби/?/ и са дошли някакви да ни освободят безвъзмездно/?/. Нищо, че тия същите са преследвали Левски, Ботев, Раковски... и изобщо всеки опит на българите сами са организират освобождаването си. Нищо, че същите тези освободители са пречели на създаването на самостоятелна българска църква. Нищо, че тия са насъскали паленцето си Сърбия в братоубиствена война. Хич не искам да продължавам. Спирам да влизам в тази тема.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:43
Как ще стане това? Историята е, че ние сме били роби/?/ и са дошли някакви да ни освободят безвъзмездно/?/. Нищо, че тия същите са преследвали Левски, Ботев, Раковски... и изобщо всеки опит на българите сами са организират освобождаването си. Нищо, че същите тези освободители са пречели на създаването на самостоятелна българка църква. Нищо, че тия са насъскали паленцето си Сърбия в братоубиствена война. Хич не искам да продължавам. Спирам да влизам в тази тема.

недей да спираш да влизаш в тази тема ами продължавай защото доколкото виждам ти си единствения запознат и осведомен тука

разбирай ме без контекст - пиша искрено

pa4ito
14-05-2015, 23:43
ЕС колкото и да е комерсиална структура, толкова е и основана на християнскиге ценностти, а Русия е люлка на тези ценности.
Ама ти сериозно ли??? Русия и ценности... Чий? На олигарсите?? :please:


моето лично мнение нашата територия е на адски ключово място ние сме връзката на ориента към континента понеже владеем няколко основни прохода, както и Софийското поле, което е безумно стратегическо място и не само това ами и владеем основния търговски канал (най-евтиния) към Русия - Черно Море ... няма кой да позволи да бъдем силни ние не сме Швейцария забутана високо в планините ... ние сме България и докато няма силни политици, които да стъпят на нашата история да я развият в наша полза сме просто една Венесуела да кажем ...
Шъ съ сетиш ти... "Пътя на коприната", по-късно наречен "Пътя на наркотика"... На никого не му е изгодно да сме силни, защото съответно ще се повишат таксите... Руснаците що си мислиш, че винаги са се стремяли да ни направят република, зарад черните ни очи ли? Или заради Босфора... :picnic:

rossenvn
14-05-2015, 23:43
ЕС колкото и да е комерсиална структура, толкова е и основана на християнскиге ценностти, а Русия е люлка на тези ценности.

Кой им даде писменост? Кой ги покръсти? Кой им даде книги?

old alfist
14-05-2015, 23:52
Американците създадоха целенасочено, подплатено с материални средства враждата в Украйна - жалкото е, че европейските народи се поддадоха на тази провокация.
Развихри се братоубийствена война и се нарушиха взаимните интереси между ЕС и Русия.

Хубаво е да имаме самочувствие, но не е ясно ако не беше многочисленият народ, ползващ тази писменност, дали щеше да се запази.

Bobo Markov
14-05-2015, 23:59
Ама ти сериозно ли??? Русия и ценности... Чий? На олигарсите?? :please:


Шъ съ сетиш ти... "Пътя на коприната", по-късно наречен "Пътя на наркотика"... На никого не му е изгодно да сме силни, защото съответно ще се повишат таксите... Руснаците що си мислиш, че винаги са се стремяли да ни направят република, зарад черните ни очи ли? Или заради Босфора... :picnic:

заради прохода през Янтар - ключов проход за търговията с кехлибар, който проход някакви си пичове са го охранявали и в един момент са решили да вдигат таксите и да си възстановят държавата ...

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:52 ----------


Американците създадоха целенасочено, подплатено с материални средства враждата в Украйна - жалкото е, че европейските народи се поддадоха на тази провокация.
Развихри се братоубийствена война и се нарушиха взаимните интереси между ЕС и Русия.

Хубаво е да имаме самочувствие, но не е ясно ако не беше многочисленият народ, ползващ тази писменност, дали щеше да се запази.

тука наистина много бъркаш

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:52 ----------


Кой им даде писменост? Кой ги покръсти? Кой им даде книги?

Русия ще получи заслуженото си! Когато през 1916 г. напада България заедно с Румъния през Добруджа и в гръб – през Макдония със специално създадения за целта Руски експедиционен корпус, командван от ген. Дихтерис, руските войски ще бъдат разбити на пух и прах от храбрата българска войска, а на 3 март 1918 г.

Русия ще капитулира пред България

и ще подпише най-унизителния мирен договор в историята си – Брест –Литовския мирен договор. Над 1 милион кв. км. от територията на империята ще бъдат откъснати, а от грозните нокти на руския империализъэм ще се откачат Финландия, Литва, Латвия, Естония , Полша, Украйна, Беларус, Грузия, Армения…

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:54 ----------

ние сме почти като народа израилов те са нация но нямат територия а ние имаме територия но нямаме нация ... :)

Orm
15-05-2015, 00:02
http://xn--80auhofkt.xn--p1ai/post130.html

За съжаление на български не пишат такива неща.....

old alfist
15-05-2015, 00:06
тука наистина много бъркаш
Изобщо не бъркам - където да се намесили американците, там са нанесли невъобразими вреди.
До голяма степен благодарение на тях е и създаването на Ислямска държава.
Тръгнали да събарят диктаторски режими по изкуствен начин - тяхно място се настани това уродливо движение, от което страдат всички включително и Европа.

dimitar_vd62
15-05-2015, 00:12
Идеята не е, а вие защо биете негрите. Естествено, че има, но това по-никакъв начин не оправдава Русия. Това, че единия е убиец, не прави двоиния убиец по-привлекателен. И да, ще напусна системата, ако стане това, тя и сега не е чак толкова приятна.
Очаквах да кажеш че няма да я напуснеш, защото служиш на България, но те разбирам сега сте на договори, едно време се клехме.

Дядо ми по майчина линия е раняван в Добруджа от руски куршум, бил е 20-на годишен, но не мразеше руснаците,бил се и във втората, вуйчо ми носеше до последно нечий шрапнел от Втората световна.Не са мислили срещу кого се бият, били са се за България.Поне така разправяха.И двамата не обичаха коменистите но не и руснаците, немците съжаляваха че умирили заради един луд.


Не те разбрах? Уважавам те, защото те познавам, но не разбирам тази заслепеност на какво се дължи?
Това че ме познаваш не те задължава да ме уважаваш.
Не е заслепеност, просто виждам как ставаме зависими от американската политика.Не мога да подържам страна която се вмешава във вътрешните работи на друга страна, която сваля правителства и провокира войни където и скимне.Стига сте се врели в миналото и аз бях малък и правех глупости но сега не ги правя.Почвате да се ровите когато стане въпрос за настоящето за да се отклони вниманието от действията на САЩ.Ако Русия искаше да влезе в Украйно досега да беше го направила.И за децата е ясно че Русия се набеждава за какво ли не с определена цел.Засега виждам последствията от политиката наСАЩ, Югославия,Сирия,Ирак,Либия,Венецуела,Македония...Р усия да е бомбила някой или да е предизвикала цветни революции.Не разбирате ли че ако не им слугуваме за жълти стинки ни чака етнически проблем.

pa4ito
15-05-2015, 00:13
http://xn--80auhofkt.xn--p1ai/post130.html

За съжаление на български не пишат такива неща.....

"А вие що биете негрите, а"... Ощипана девойка... :bouncing_smiley:

Момчета, не разбрахте ли, че и американци, и руснаци ни ебават за свой, собствен интерес? Затова не се занимавайте ни с едните, ни с другите, ами гледайте България! :bg:

Orm
15-05-2015, 00:15
Изобщо не бъркам - където да се намесили американците, там са нанесли невъобразими вреди.
До голяма степен благодарение на тях е и създаването на Ислямска държава.
Тръгнали да събарят диктаторски режими по изкуствен начин - тяхно място се настани това уродливо движение, от което страдат всички включително и Европа.

Не можеш да им докажеш това :).... Всичките са обезпокоени за 16-та година , 18-та , 39-та (аз за това постнах предишната статия да видят колко бели и пухкави са били европейците, но не вярвам че някой ще го чете де).

Никой не забелязва че за последните години американците са избили милиони хора по целия свят (това което става пред очите им)... за това пък всички сме много компетентни за точната цифра на жертвите на сталин.....

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:13 ----------


"А вие що биете негрите, а"... Ощипана девойка... :bouncing_smiley:

Момчета, не разбрахте ли, че и американци, и руснаци ни ебават за свой, собствен интерес? Затова не се занимавайте ни с едните, ни с другите, ами гледайте България! :bg:

Че ние какво казваме , че от едните попаднахме в лапите на другите вместо да сме независима държава.

Просто с примери се опитваме да докажем че става дума за еднакво робство. А някои се опитват да ни докажат че това робство е по готино от предишното.....

dimitar_vd62
15-05-2015, 00:31
Ето резултата от америкаското вмешателство - https://www.youtube.com/watch?v=wSAM7Ieih6U
https://www.youtube.com/watch?v=oADcz76Q1oA
Това ли трябва да се случи и в България за да проумеете кого поддържате.

Orm
15-05-2015, 00:31
Ето ви и поздрав от "хор-а" на НАТО -https://www.youtube.com/watch?v=VqaeriPlYDQ

Много подходяща песен са избрали.....

old alfist
15-05-2015, 01:05
"А вие що биете негрите, а"... Ощипана девойка... :bouncing_smiley:

Момчета, не разбрахте ли, че и американци, и руснаци ни ебават за свой, собствен интерес? Затова не се занимавайте ни с едните, ни с другите, ами гледайте България! :bg:

Това е така, но имамаме само един хеликоптер и два самолета.

Ние сме част от ЕС и НАТО - да дойдат у нас германски, френски или някои други кралски елитни части да ни пазят, ако толкова са се загрижили за нас, а не американци - стига вече.

pavlin
15-05-2015, 05:44
Не с всички паради е така. Например има такива които пораждат други чувства https://www.youtube.com/watch?v=f5Z4wUq5SwU ;)

Поне маркировката на жълтите павета да бяха пребоядисали. Срам и позор са днешните управляващи. Пък армията превърнаха в посмешище.

Ранобудниче
15-05-2015, 05:44
"А вие що биете негрите, а"... Ощипана девойка... :bouncing_smiley:

Момчета, не разбрахте ли, че и американци, и руснаци ни ебават за свой, собствен интерес? Затова не се занимавайте ни с едните, ни с другите, ами гледайте България! :bg:

На никого от собствените ни хора, от които нещо зависи, не му пука за България. Това е факт в общия случай, независимо от цветовата му принадлежност и годините на управление. А ние сме доволни, защото макар да няма хляб, има зрелища. Имаме за какво да спорим.

Клавиатурна политика, клавиатурна история, клавиатурен ентусиазъм, ценности, истини..

Всеки един (или поне масово) от съставящите нациите на тези, под чието "влияние" сме били/сме през времето, се гордее с произхода си и не се свени да се нарече (дори напротив - твърди го с гордост) руснак или американец. А ние? Къде е нашата принадлежност? Колко от нас се гордеят, че са българи и не го произнасят под сурдинка пред чуждоземци?

Тръгнали сме да подреждаме световната история, а собствената си градинка не можем да подредим.. Дърпаме се за депешите и почти се сбиваме с лафове от типа "не, тоя е виновен", "не, оня е крив", а те ни гледат сеира и се забавляват. "Кой е виновен" винаги е пО на мода от "как да оправим екскремента, в който се навряхме".

Мързел и страх - това са лостовете, заради които е по-лесно да ровим в миналото (защото, ако съдим него, е малко вероятно да ни напляскат). Но ако надигнем глава, за да защитим правата си сега, ще ни ошамарят със сигурност. Нали? Пък не е здравословно.. Някак. Ще ни развалят комфорта.

pavlin
15-05-2015, 06:14
цитат:

разкъсването на българската нация и българските земи,

стартиран още на 8 юли 1876 г. и целящ недопускане на образуването на голяма и сплотена българска държава е в своя апогей. След два дни – на 18 януари Митхат паша заявява, че Османската империя се отказва от договореното на Цариградската конференция.

Едва ли руските дипломати са предполагали, че след години архивът на Османската империя ще бъде предаден от Ататюрк за претопяване в германска фабрика и, че българското военно разузнаване ще откачи целия вагон с архивата на империята, касаещ България, а личната кореспонденция на граф Игнатиев с османските власти ще попадне в ръцете на българското военно разузнаване.

Неслучайно само след 7 години, когато България обявява Съединението на част от разкъсаните ни земи, Руската империя е единствената държава, която се противопоставя и след неуспешни опити да провокира султана като суверен на Източна Румелия да въведе армията и да прекрати Съединението или най-малкото – да възрази официално, за да има повод Русия отново да вкара своите войски в България под претекст, че България нарушава Берлинския договор, Русия принуждава верния си слуга Сърбия да ни нападне в гръб. След това Русия ще скъса дипломатически отношения с България за 10 години.

Предстои да публикувам и секретните грами на руските дипломатически мисии в София, Пловдив, Букурещ и Цариград, в които ще видите още подлост и коварство – организиране на преврати, метежи, подкупване на български политици, организиране на убийства, въоръжаване на шайки, които да нахлуват в Източна Румелия с цел дестабилизация…

Русия ще получи заслуженото си! Когато през 1916 г. напада България заедно с Румъния през Добруджа и в гръб – през Макдония със специално създадения за целта Руски експедиционен корпус, командван от ген. Дихтерис, руските войски ще бъдат разбити на пух и прах от храбрата българска войска, а на 3 март 1918 г.

Русия ще капитулира пред България

и ще подпише най-унизителния мирен договор в историята си – Брест –Литовския мирен договор. Над 1 милион кв. км. от територията на империята ще бъдат откъснати, а от грозните нокти на руския империализъэм ще се откачат Финландия, Литва, Латвия, Естония , Полша, Украйна, Беларус, Грузия, Армения…

Част от тях ще бъдат анексирани отново, но процесите, започнали с този договор продължават и днес.

На 3 март 1918 г. Датата не е случайна. Избрана е от победителя! България!!!

По ирония на съдбата днес на името на злодея, граф Игнатиев, работил усърдно срещу свободата на България и пратил на бесилото Апостола е кръстена една от най-важните улици в София. А в учебниците по история, които трябва да възпитават бъдещите българчета, руският сътрап е представен като герой. Едва ли има друга държава, която може да си причини сама подобен позор.
край на цитата!

Пази боже от такива познавачи на историята. Сами си измислят фактите и както им удобно така си ги съчетават. Киряк Стефчовска му работа.

pavlin
15-05-2015, 06:38
Хайде и един поздрав от мен и почит за всички загинали които геройски са защитавали родината си.

pavlin
15-05-2015, 06:40
Това е така, но имамаме само един хеликоптер и два самолета.

А преди имахме много повече.

Ранобудниче
15-05-2015, 08:03
Павлине, нищо градивно няма в това, което си написал. Чиста проба заяждане.
Имало, нямало.
Въпросът е как да променим нещата.

myato
15-05-2015, 10:49
Павлине, нищо градивно няма в това, което си написал. Чиста проба заяждане.
Имало, нямало.
Въпросът е как да променим нещата.

Е как? Като наричаме облъчени тези, който не са заслепени от пещерен антирусизъм и антикомунизъм. Няма как да стане, когато вместо гредата в окото си виждаш сламката в чуждото. Еле да беше си дал труда някой да прочете какво съм писал...
Де така добре да познавахте историята...
Заради заслепеността на никой няма да заплюя жертвата на народите от от антихитлеристката коалиция и особенно на основните, понесли тежестта, народите на СССР. Който не му изнася, да не "твори" в темата. Да сереш на паметници е "демократично достижение" само в бАтковината/ не е грешка/.

dimitar_vd62
15-05-2015, 12:45
Вчера попаднах на един сайт, оказа се че опитите за поробване на България от Русия са започнали още със стъпването на хан Аспарух по нашите земи.Аз си мисля че Русия прави тези опити още от времето на Големия взрив.Имам съмнения че Нерон е бил прадядо на Сталин а Тутанкамон е бил Руски агент.Содом и Гомор всъщност са първите ядрени бомбардировки извършени от Русия, а потопа е причинен от руско климатично оръжие.Трусовете в Непал са руски опити да изравнят Еверест щото им фърля сянка.Със свръхдълбокия си сондаж в Арктика всъщност са достигнали Йелостоун и повишават налягането в магмената камера за да унищожат САЩ.На всдичко това се противопоставят Рамбо, капитан Планета, капитан Америка, Батман и Супермен.Но те не знаят че английски политик разкри че Путин е съветван от извънземните.Затова се очаква да се появи Чък Норис, а както всички знаем Чък Норис е непобедим, защото всеки косъм от брадата на Чък Норис е от титанова сплав от Русия.

Orm
15-05-2015, 17:46
Вчера попаднах на един сайт, оказа се че опитите за поробване на България от Русия са започнали още със стъпването на хан Аспарух по нашите земи.Аз си мисля че Русия прави тези опити още от времето на Големия взрив.Имам съмнения че Нерон е бил прадядо на Сталин а Тутанкамон е бил Руски агент.Содом и Гомор всъщност са първите ядрени бомбардировки извършени от Русия, а потопа е причинен от руско климатично оръжие.Трусовете в Непал са руски опити да изравнят Еверест щото им фърля сянка.Със свръхдълбокия си сондаж в Арктика всъщност са достигнали Йелостоун и повишават налягането в магмената камера за да унищожат САЩ.На всдичко това се противопоставят Рамбо, капитан Планета, капитан Америка, Батман и Супермен.Но те не знаят че английски политик разкри че Путин е съветван от извънземните.Затова се очаква да се появи Чък Норис, а както всички знаем Чък Норис е непобедим, защото всеки косъм от брадата на Чък Норис е от титанова сплав от Русия.

Ша са сетиш ти.....

pavlin
15-05-2015, 18:48
Павлине, нищо градивно няма в това, което си написал. Чиста проба заяждане.
Имало, нямало.
Въпросът е как да променим нещата.

Защото пък премълчаването на истината и изкривяването на фактите е много градивно.
Ще се променят нещата като се промени политиката.

Ранобудниче
15-05-2015, 21:28
Защото пък премълчаването на истината и изкривяването на фактите е много градивно.
Ще се променят нещата като се промени политиката.

Не.
Няма.
Тоя филм вече го гледахме.

Трябва да променим себе си.

Bobo Markov
15-05-2015, 21:36
както и да е всеки си има право на мнение (през тези години тори тази фраза девалвира) и правото да си го отстоява, хубаво си говорим тука защото се опознаваме и примерно аз на база тоя опит не бих бил на една маса с Митака и не бих го засегнал на тема колко велика е Америка примерно .. да кажем, та хубаво има си ползи от такива спорове.

Имам само една молба към Павлин понеже го знам отдавна - Павлине ако казваш, че някой цитат или тълкувание са измислени или преиначени - дай своята версия иначе спора минава на версията с емотикони ... а всички знаем накъде отиват такива версии.

Тука водим спор но явно и затова не сме готови още ...

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:33 ----------


Не.
Няма.
Тоя филм вече го гледахме.

Трябва да променим себе си.

ами да ти кажа Как за тия години доста променихме себе си но проблема е че принципите ни и верите са леко поизгубени ... в моя бранш в момента един човек купи хотел Кемпински Зографски прекръсти го на жена си Маринела и систематично го унищожава в момента за да го превърне в бардак ... както и да - отнесох се от темата

Ранобудниче
15-05-2015, 21:39
Нямах това предвид и знам, че го знаеш, Боянски.
Вярата сами си я стъпкахме. Ценности, идеали, всичко. С нихилизъм и безогледно отричане. В какво ще възпитаваме децата си да вярват? А без вяра накъде?
В нищото.

Bobo Markov
15-05-2015, 21:42
Нямах това предвид и знам, че го знаеш, Боянски.
Вярата сами си я стъпкахме. Ценности, идеали, всичко. С нихилизъм и безогледно отричане. В какво ще възпитаваме децата си да вярват? А без вяра накъде?
В нищото.

все повече се запитвам за това ... и наистина е тъжно добре, че българите сме си добряци ако таз нашта ситуация на нравите и морала се беше случила в Америка - тази страна там нямаше да издържи и месец преди всички да се избият взаимно ...

old alfist
15-05-2015, 21:42
Нямах това предвид и знам, че го знаеш, Боянски.
Вярата сами си я стъпкахме. Ценности, идеали, всичко. С нихилизъм и безогледно отричане. В какво ще възпитаваме децата си да вярват? А без вяра накъде?
В нищото.
Така е, но вярата може както да помага, така и да вреди.

Bobo Markov
15-05-2015, 21:46
Така е, но вярата може както да помага, така и да вреди.

вярата е основен инструмент за центробежност и морална регулация в обществото, ако я отричаш рискуваш да те обявя за истински комунист - въпреки, че аз съм заклет атеист всъщност.

Ранобудниче
15-05-2015, 21:48
Така е, но вярата може както да помага, така и да вреди.

Човек се стреми само към това, в което вярва.

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:46 ----------


вярата е основен инструмент за центробежност и морална регулация в обществото, ако я отричаш рискуваш да те обявя за истински комунист - въпреки, че аз съм заклет атеист всъщност.

"Вяра" в по-широк смисъл.
Не това.

pavlin
15-05-2015, 21:54
Това че Русия напада България през Добруджа си е откровена лъжа. По-точно България която е била съюзник на Турция и Германия напада Румъния която е била съюзник с Русия. Последва войнишко въстание, абдикация на Фернинанд, национална катастрофа глад и мизерия. Тези събития въобще не са повод за национална гордост. Другите измислени факти също са стъкмени по някакъв си произволен принцип така че да се манипулират хора които не познават историята.

Bobo Markov
15-05-2015, 22:00
Човек се стреми само към това, в което вярва.

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:46 ----------



"Вяра" в по-широк смисъл.
Не това.

ееее то всеки вярва ако изгубим и широкия смисъл на вярата тогава закъде сме? всеки от нас... всеки вярва в нещо някой в себе си, други в другите или поне повечето вярваме в изхода на някакво наше действие - вярата е в основата на избора на всеки от нас, въпреки, че пък почти винаги избираме в какво да вярваме ... Така че ако липсва вяра в самите ни себе си трябва да търсим обратна връзка от действията си, които да ни насочат в какво да вярваме - на това уча сина си аз (по начин за дете разбира се)
вярващия човек е спокоен - той е убеден в себе си, той е силен и умее да разсъждава на база обратна връзка от действителността...

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:55 ----------


Това че Русия напада България през Добруджа си е откровена лъжа. По-точно България която е била съюзник на Турция и Германия напада Румъния която е била съюзник с Русия. Последва войнишко въстание, абдикация на Фернинанд, национална катастрофа глад и мизерия. Тези събития въобще не са повод за национална гордост. Другите измислени факти също са стъкмени по някакъв си произволен принцип така че да се манипулират хора които не познават историята.

Основния въпрос на Историята не е как и кога а ЗАЩО? ако можеш да ми кажеш защо е било така, както твърдиш и пишеш тогава на база логика, аз макар и не зная фактите ще ти повярвам, иначе пускайки фрази във въздуха не очаквай те непременно да станат "крилати" - не се заяждам.

old alfist
15-05-2015, 22:02
Човек се стреми само към това, в което вярва


И когато постигне това, в което вярва, се оказва,че нещо друго ценно се разваля.

Bobo Markov
15-05-2015, 22:06
И когато постигне това, в което вярва, се оказва,че нещо друго ценно се разваля.

бъркаш мечтите с вярата
но примерно и ти си прав - примерно аз вярвам в себе си и ако постигна себе си значи наистина няма за какво да живея освен да предам вярата в самия себе си на сина ми за да може и той да вярва в себе си ... извинявай но повечето от вас са консервативни хора и аз започнах леко да се отегчавам ...

old alfist
15-05-2015, 22:08
бъркаш мечтите с вярата
Вярата не е изолирано понятие от мечтите.

Bobo Markov
15-05-2015, 22:12
Вярата не е изолирано понятие от мечтите.

поясни се.

Ранобудниче
15-05-2015, 22:16
ееее то всеки вярва ако изгубим и широкия смисъл на вярата тогава закъде сме? всеки от нас... всеки вярва в нещо някой в себе си, други в другите или поне повечето вярваме в изхода на някакво наше действие - вярата е в основата на избора на всеки от нас, въпреки, че пък почти винаги избираме в какво да вярваме ... Така че ако липсва вяра в самите ни себе си трябва да търсим обратна връзка от действията си, които да ни насочат в какво да вярваме - на това уча сина си аз (по начин за дете разбира се)
вярващия човек е спокоен - той е убеден в себе си, той е силен и умее да разсъждава на база обратна връзка от действителността...

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:55 ----------



Основния въпрос на Историята не е как и кога а ЗАЩО? ако можеш да ми кажеш защо е било така, както твърдиш и пишеш тогава на база логика, аз макар и не зная фактите ще ти повярвам, иначе пускайки фрази във въздуха не очаквай те непременно да станат "крилати" - не се заяждам.

Вярата в себе си е хубаво нещо, но недостатъчно (например, за да превърнем Родината си в рай на Балканите :))
Ненапразно я пиша (и винаги ще я) с главна буква. Защото ми пука. Защото ме е еня. Защото искам не просто аз да съм добре (макар на Вуте да му е зле). Защото вярвам, че можем. Защото искам да вярвам.

Човекът е социално същество. Затова пиеш бира с приятели - защото вярваш, че ще изкараш 2-3-5 часа, чувствайки се добре. Затова се бъхтиш като вол - защото искаш да направиш живота за теб и семейството ти по-добър. Защото искаш да изпиташ удовлетворение. Затова караш Алфа - защото искаш точно тая тръпка.

Вярата, Боянски, ни движи - да. Но и вярата в много неща, извън нас самите. Ако започнат да окапват едно по едно като есенни листа, рискуваш да се сковеш от зимен студ. И това, което всеки от нас може да направи, е да храни собствената си вяра. За да я държи жива.

old alfist
15-05-2015, 22:22
поясни се.
Правиш каквото смяташ, че е необходимо или редно, пък да става каквот ще - ако има да става нещо, ще става въпреки теб.
Ако може да помогнем да други хора, които са в нужда или беда би било добре.
Най-важното е да умрем от естествена смърт или такава причинена от други хора.
Пари и власт за временно явление.

Ранобудниче
15-05-2015, 22:30
Правиш каквото смяташ, че е необходимо или редно, пък да става каквот ще - ако има да става нещо, ще става въпреки теб.
Ако може да помогнем да други хора, които са в нужда или беда би било добре.
Най-важното е да умрем от естествена смърт или такава причинена от други хора.
Пари и власт за временно явление.

Временно.. Колко да са временно.. Я виж що народ дава мило и драго за тях, че до подлога е готов да се докара. С ентусиазъм.

ecotronic
15-05-2015, 22:33
Вярата в себе си е хубаво нещо, но недостатъчно (например, за да превърнем Родината си в рай на Балканите :))
Ненапразно я пиша (и винаги ще я) с главна буква. Защото ми пука. Защото ме е еня. Защото искам не просто аз да съм добре (макар на Вуте да му е зле). Защото вярвам, че можем. Защото искам да вярвам.

Човекът е социално същество. Затова пиеш бира с приятели - защото вярваш, че ще изкараш 2-3-5 часа, чувствайки се добре. Затова се бъхтиш като вол - защото искаш да направиш живота за теб и семейството ти по-добър. Защото искаш да изпиташ удовлетворение. Затова караш Алфа - защото искаш точно тая тръпка.

Вярата, Боянски, ни движи - да. Но и вярата в много неща, извън нас самите. Ако започнат да окапват едно по едно като есенни листа, рискуваш да се сковеш от зимен студ. И това, което всеки от нас може да направи, е да храни собствената си вяра. За да я държи жива.

+1

Когато болшинството от хората у нас започнат да разсъждават по този начин, неминуемо ще подобрим качеството на живота си.

Песимизмът и нeгативизмът не са донесли нищо добро никому.

Bobo Markov
15-05-2015, 22:35
Вярата в себе си е хубаво нещо, но недостатъчно (например, за да превърнем Родината си в рай на Балканите :))
Ненапразно я пиша (и винаги ще я) с главна буква. Защото ми пука. Защото ме е еня. Защото искам не просто аз да съм добре (макар на Вуте да му е зле). Защото вярвам, че можем. Защото искам да вярвам.

Човекът е социално същество. Затова пиеш бира с приятели - защото вярваш, че ще изкараш 2-3-5 часа, чувствайки се добре. Затова се бъхтиш като вол - защото искаш да направиш живота за теб и семейството ти по-добър. Защото искаш да изпиташ удовлетворение. Затова караш Алфа - защото искаш точно тая тръпка.

Вярата, Боянски, ни движи - да. Но и вярата в много неща, извън нас самите. Ако започнат да окапват едно по едно като есенни листа, рискуваш да се сковеш от зимен студ. И това, което всеки от нас може да направи, е да храни собствената си вяра. За да я държи жива.
това си е точно така - знаеш ли според мен вярата в доброто ни държи все още изправени на краката си понеже общувам с много хора всеки ден и виждам всякакви психопрофили и са ми интересни - хора изгубили пътя и основаващи се на комплекси ме отегчават но другите са много и все повече се множат което е адски добре аз (както ме подиграват приятелите съм си оптимист но поне заслужил оптимист)

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:33 ----------


+1

Когато болшинството от хората у нас започнат да разсъждават по този начин, неминуемо ще подобрим качеството на живота си.

Песимизмът и нeгативизмът не са донесли нищо добро никому.

виж как мислим еднакво абе ти къде ходиш та не те виждам бре :) само колата ти виждам алоооооо и ако си метнал очо на продавачката в магазина под вас оная слабичката ич не си мисли, че ще ти върже ;)

old alfist
15-05-2015, 22:39
Според силно вярващите, вярването в доброто е относително понятие и е някаква форма на Икуменизъм.

ecotronic
15-05-2015, 22:42
виж как мислим еднакво абе ти къде ходиш та не те виждам бре :) само колата ти виждам алоооооо и ако си метнал очо на продавачката в магазина под вас оная слабичката ич не си мисли, че ще ти върже ;)

Да не гледаш някоя друга кола, че днес се прибрах от морето след едноседмичен престой там?

За продавачката не се притеснявай. Аз съм женен мъж на преклонна възраст. Забежки - евентуално в някой друг живот :)

dimitar_vd62
15-05-2015, 22:43
Вярата в себе си е хубаво нещо, но недостатъчно (например, за да превърнем Родината си в рай на Балканите :))
Ненапразно я пиша (и винаги ще я) с главна буква. Защото ми пука. Защото ме е еня. Защото искам не просто аз да съм добре (макар на Вуте да му е зле). Защото вярвам, че можем. Защото искам да вярвам.

Човекът е социално същество. Затова пиеш бира с приятели - защото вярваш, че ще изкараш 2-3-5 часа, чувствайки се добре. Затова се бъхтиш като вол - защото искаш да направиш живота за теб и семейството ти по-добър. Защото искаш да изпиташ удовлетворение. Затова караш Алфа - защото искаш точно тая тръпка.

Вярата, Боянски, ни движи - да. Но и вярата в много неща, извън нас самите. Ако започнат да окапват едно по едно като есенни листа, рискуваш да се сковеш от зимен студ. И това, което всеки от нас може да направи, е да храни собствената си вяра. За да я държи жива.

И накрая разбираш че живота е профучал край теб, робувайки на коли , къщи ,жакузита и прочие.В този смисъл никога не е достатъчно добре.Един монах в килия е по щастлив от един баровец с няколко декара имот и прогимназия.Трябва да има граница на материалните напъни.Не искам повече от това което ми е достатъчно, не бих се чувствал уютно.Щастлив съм че задържах една прекасна жена 30 години до себе си, че създадох и отгледах прекрасен човек и отдавам дължимото на майка си.Сега искам да си правя корабите и да си купя един телескоп за другото си хоби.Най-добре се чувствам като седна с жена ми на някоя пейка нощем пред нас морето над нас звездите.Цялото ми внимание вече е към нея.Яхти и джакузита не ни трябват за да сме щастливи.

Ранобудниче
15-05-2015, 22:45
И накрая разбираш че живота е профучал край теб, робувайки на коли , къщи ,жакузита и прочие.В този смисъл никога не е достатъчно добре.Един монах в килия е по щастлив от един баровец с няколко декара имот и прогимназия.Трябва да има граница на материалните напъни.Не искам повече от това което ми е достатъчно, не бих се чувствал уютно.Щастлив съм че задържах една прекасна жена 30 години до себе си, че създадох и отгледах прекрасен човек и отдавам дължимото на майка си.Сега искам да си правя корабите и да си купя един телескоп за другото си хоби.Най-добре се чувствам като седна с жена ми на някоя пейка нощем пред нас морето над нас звездите.Цялото ми внимание вече е към нея.Яхти и джакузита не ни трябват за да сме щастливи.

Поклон!

Bobo Markov
15-05-2015, 22:57
Да не гледаш някоя друга кола, че днес се прибрах от морето след едноседмичен престой там?

За продавачката не се притеснявай. Аз съм женен мъж на преклонна възраст. Забежки - евентуално в някой друг живот :)

днес, в интерес на истината не съм я видял но онзи ден мисля беше паркирана на твойто място на ул. Абоба :)

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:55 ----------


И накрая разбираш че живота е профучал край теб, робувайки на коли , къщи ,жакузита и прочие.В този смисъл никога не е достатъчно добре.Един монах в килия е по щастлив от един баровец с няколко декара имот и прогимназия.Трябва да има граница на материалните напъни.Не искам повече от това което ми е достатъчно, не бих се чувствал уютно.Щастлив съм че задържах една прекасна жена 30 години до себе си, че създадох и отгледах прекрасен човек и отдавам дължимото на майка си.Сега искам да си правя корабите и да си купя един телескоп за другото си хоби.Най-добре се чувствам като седна с жена ми на някоя пейка нощем пред нас морето над нас звездите.Цялото ми внимание вече е към нея.Яхти и джакузита не ни трябват за да сме щастливи.

Иншаалла, Амин (да бъде) ... всекиму!

ecotronic
15-05-2015, 23:21
Бъркаш нещо, Боянски. Не съм бил аз.

А на Митака ще си позволя да му кажа, че той вече е постигнал много в личен план. Много повече от много от нас.

Мисля обаче, че е пленник на илюзията, че сам човек, може да пребори света.

А истината е, че не може, но ако има повече хора, като него, то и светът ще е много по-добър.

Bobo Markov
15-05-2015, 23:28
Бъркаш нещо, Боянски. Не съм бил аз.

А на Митака ще си позволя да му кажа, че той вече е постигнал много в личен план. Много повече от много от нас.

Мисля обаче, че е пленник на илюзията, че сам човек, може да пребори света.

А истината е, че не може, но ако има повече хора, като него, то и светът ще е много по-добър.

може, в интерес на истината може но е необходим мултипликатор на тия идеи и ценности а за момента такъв липсва

Ранобудниче
15-05-2015, 23:32
може, в интерес на истината може но е необходим мултипликатор на тия идеи и ценности а за момента такъв липсва

Ето пак.. Някой отвън.
Ние сме, бре - ние самите!

ecotronic
15-05-2015, 23:34
може, в интерес на истината може но е необходим мултипликатор на тия идеи и ценности а за момента такъв липсва

Напротив. Мултипликаторът за който говориш вече е налице. И това е техническата възможност за свободен и неограничен обмен на информация.
Това променя коренно нещата и е въпрос на относително кратко време за да се промени и управленческия модел от който така страдаме все още.

Както често се случва, нещата трябва да стигнат до дъното, за да тръгнат нагоре.

Личното ми мнение е, че вече сме във фаза в която се издигаме от дъното. Макар и съвсем малко, но все пак се издигаме.

Bobo Markov
15-05-2015, 23:37
Ето пак.. Някой отвън.
Ние сме, бре - ние самите!

не пиша за нас в тоя кръг пиша за тия след нас

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:36 ----------


Напротив. Мултипликаторът за който говориш вече е налице. И това е техническата възможност за свободен и неограничен обмен на информация.
Това променя коренно нещата и е въпрос на относително кратко време за да се промени и управленческия модел от който така страдаме все още.

Както често се случва, нещата трябва да стигнат до дъното, за да тръгнат нагоре.

Личното ми мнение е, че вече сме във фаза в която се издигаме от дъното. Макар и съвсем малко, но все пак се издигаме.

пак си много прав с изключение на модела на управление защото в момента такъв не съществува - ние под управлението на Хунтата сме толкова свободни, когато никога не сме били но не осъзнават хората още

Ранобудниче
15-05-2015, 23:39
не пиша за нас в тоя кръг пиша за тия след нас

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:36 ----------



пак си много прав с изключение на модела на управление защото в момента такъв не съществува - ние под управлението на Хунтата сме толкова свободни, когато никога не сме били но не осъзнават хората още

Тия след нас гледат нашия пример.
Да им го дадем.

Bobo Markov
15-05-2015, 23:43
Тия след нас гледат нашия пример.
Да им го дадем.

за това се боря аз ... всеки ден
тука ме хвана натясно и в нишката на моята мисия - както ме знаеш аз не се взимам много насериозно даже хич но слабото ми място е тоя след мен...

ecotronic
15-05-2015, 23:49
пак си много прав с изключение на модела на управление защото в момента такъв не съществува - ние под управлението на Хунтата сме толкова свободни, когато никога не сме били но не осъзнават хората още

Да проследим, как е възникнал и как се е развивал във времето днешният управленчески модел.

Някога, преди много години, когато когато хората са заживяли в малки общности, са решавали проблемите си обсъждайки ги на събрания на въпросните общности.
По-натам общностите са се разрастнали и е станало чисто физически невъзможно това, да се съберат много хора на едно място, за да обсъдят и решат даден проблем.
Така се е наложило групи от хора да излъчат един, който да ги представлява.
Но този един, и той е грешник.

...........


Тъй се е стигнало до пирамидалното структуриране на обществото, което днес носи ред негативи.

Днес - онази физическата невъзможност за събирането на многото хора на едното място, вече не съществува, защото е налично едно мощно техническо средство за обмен на информация.
Но пирамидалният модел все още съществува, защото и ножът и хлябът са в едни ръце.

Ето това е въпрос на време за да се промени.

Bobo Markov
16-05-2015, 00:05
Да проследим, как е възникнал и как се е развивал във времето днешният управленчески модел.

Някога, преди много години, когато когато хората са заживяли в малки общности, са решавали проблемите си обсъждайки ги на събрания на въпросните общности.
По-натам общностите са се разрастнали и е станало чисто физически невъзможно това, да се съберат много хора на едно място, за да обсъдят и решат даден проблем.
Така се е наложило групи от хора да излъчат един, който да ги представлява.
Но този един, и той е грешник.

...........


Тъй се е стигнало до пирамидалното структуриране на обществото, което днес носи ред негативи.

Днес - онази физическата невъзможност за събирането на многото хора на едното място, вече не съществува, защото е налично едно мощно техническо средство за обмен на информация.
Но пирамидалният модел все още съществува, защото и ножът и хлябът са в едни ръце.

Ето това е въпрос на време за да се промени.

тука ме замисли за ножа и хляба ... както и да е Митака ме замисли пък за друго - добра банда сте вие жалко, че май само аз ви се връзвам :)

ecotronic
16-05-2015, 00:21
тука ме замисли за ножа и хляба ... както и да е Митака ме замисли пък за друго - добра банда сте вие жалко, че май само аз ви се връзвам :)

Тези с ножа и хляба много старателно се опитват да ни убеждават, колко скъпо струва едно мащабно допитване до народа по даден въпрос и колко "важно" е пускането на една хартия в една кутия веднъж на всеки 4 години.
Това, което обаче не могат да обяснят е, защо в управлението не вземат участие милиони хора вместо шепа такива, след като възможност за това съществува и то не от вчера.

old alfist
16-05-2015, 01:12
Току що забелязвам, че тази тема тотално се е омазала.

mordohy
16-05-2015, 09:36
Тези с ножа и хляба много старателно се опитват да ни убеждават, колко скъпо струва едно мащабно допитване до народа по даден въпрос и колко "важно" е пускането на една хартия в една кутия веднъж на всеки 4 години.
Това, което обаче не могат да обяснят е, защо в управлението не вземат участие милиони хора вместо шепа такива, след като възможност за това съществува и то не от вчера.
Както не казват и какво стана в Исландия през 2012-та.
Как те се справиха с кризата.:prescription:

ecotronic
16-05-2015, 11:15
Току що забелязвам, че тази тема тотално се е омазала.

Темата отдавна се отклони от предназначението си и се превърна просто в поредния спор рфл/рфб, често прерастващ в дърлене.
Че няма да стигнем до единомислие е ясно, но поне всеки може да изкаже виждане за изход.

dimitar_vd62
16-05-2015, 20:23
Ми колеги прави сте, този празник е нелеп щото концлегерите всъщност са къпали хората и са ги пращали в Германия - http://ria.ru/world/20150516/1064889315.html

ecotronic
16-05-2015, 20:33
Аз познавам поне 10 пенсионера, които срещу 20 лв. мога да накарам да твърдят, че са били адютанти на Хитлер.
Но от това не правя кардинални умозаключения.

dimitar_vd62
16-05-2015, 20:41
За колко ли пари османското робство стана турско присъствие и победата над хитлеризма руско нашествие.

http://ria.ru/world/20150516/1064908287.html

ecotronic
16-05-2015, 20:49
За колко ли пари османското робство стана турско присъствие и победата над хитлеризма руско нашествие.

http://ria.ru/world/20150516/1064908287.html

А какво точно означава "стана"?

dimitar_vd62
17-05-2015, 01:28
Бе тя стана каквато стана....10 дена правих едно нещо чак ся открих че съм сбъркал мащаба....в момента и Путин ми е виновен и всичко около мене де що има майка..:machinegunner::brickwall::shoot::furious:

ecotronic
17-05-2015, 20:07
Туй с грешката от мащаба ще го оправиш. По тоз въпрос съмнения нямам :) А може и наистина Путин да има косвена вина. А по-вероятно ЕС и САЩ.
Туй другото няма да го оправиш ама само си образуваш нерви :)

ecotronic
09-05-2016, 10:23
Честит ден на победата над хитлеризма!

Честит ден на Европа!

Бъдете живи и здрави!

myato
09-05-2016, 11:36
Честит празник!

На всеки, както го чувства.

dimitar_vd62
09-05-2016, 22:28
Празнуват тези които имат основание да празнуват.От кога Денят на Европа стана и наш празник.Това е като да те поканят комшийте да празнуваш годишнината от сватбата им.Ако изобщо знаете какво празнува Денят на Европа.Денят на победата над фашистка Германия се празнува от Русия, Европа чества 8 май като ден на победата над хитлеризма и фашизма, поради простата причина че края на войната е обявен в късните часове на 8 май, т.е. ранните часове на 9 май по Московско време.Така че ние празнуваме победата над фашизма и хитлиризма и можем да честитим на Русия празника, който за тях е и личен понеже почти няма руско семейството което да не е загубило близки във войната.

ecotronic
09-05-2016, 22:59
Празнуват тези които имат основание да празнуват.От кога Денят на Европа стана и наш празник.Това е като да те поканят комшийте да празнуваш годишнината от сватбата им.Ако изобщо знаете какво празнува Денят на Европа.Денят на победата над фашистка Германия се празнува от Русия, Европа чества 8 май като ден на победата над хитлеризма и фашизма, поради простата причина че края на войната е обявен в късните часове на 8 май, т.е. ранните часове на 9 май по Московско време.Така че ние празнуваме победата над фашизма и хитлиризма и можем да честитим на Русия празника, който за тях е и личен понеже почти няма руско семейството което да не е загубило близки във войната.

Както докторът каза, всеки да си празнува, каквото иска.

Аз празнувам и двете.

А теб никой не те задължава нищо. Тъй че не се напъвай да ми обясняваш, кое и как да бъде.

Цивилизованите хора празнуват идването на мира с мирни изразни средства.

Непонятно ми е, защо в Русия за 71 - ви път на този ден вадят да покажат на света оръжията си.

Вероятно имат необходимост от повод за да го правят.

А го правят, защото това е жизнено важно за тях.

Тъй както зъбенето често пъти спасява кучето от враговете му.

myato
09-05-2016, 23:38
Нямах желание да го правя, но понеже пак не се знае истината, ще кажа, че "денят на Европа" няма абсолютно нищо общо с победата над фашизма.
Ето истината, във втория абзац https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82_%D0%B7%D0%B0_%D0%B2%D1%8A%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1 %89%D0%B0_%D0%B8_%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0 %BD%D0%B0

ecotronic
09-05-2016, 23:46
Нямах желание да го правя, но понеже пак не се знае истината, ще кажа, че "денят на Европа" няма абсолютно нищо общо с победата над фашизма.
Ето истината, във втория абзац https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1 %82_%D0%B7%D0%B0_%D0%B2%D1%8A%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1 %89%D0%B0_%D0%B8_%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0 %BD%D0%B0

А кой е казал, че има? И какво, ако е просто съвпадение на дати? Трябва ли само заради това съвпадение 9 - ти май да не бъде деня на ЕС ?

dimitar_vd62
09-05-2016, 23:50
Както казах който има повод и право празнува.Така искат така го празнуват.Право на победителя.Както и аз недоумявам защо в деня на благодарноста в Америка ядат пуйки.Може би има друг начин да отдадат уважението си към индианциите с чиято помощ първите заселници са оцелели.Заради което е и празника.Ма това си е тяхна работа.

myato
09-05-2016, 23:52
А кой е казал, че има? И какво, ако е просто съвпадение на дати? Трябва ли само заради това съвпадение 9 - ти май да не бъде деня на ЕС ?

Ако не съществуваше подобен спор, нямаше да го напиша.
За себе си съм на ясно, но ми писна от безсмислици. Има си факти. Другото съм го казал по-горе.

Bobo Markov
10-05-2016, 00:18
Както докторът каза, всеки да си празнува, каквото иска.

Аз празнувам и двете.

А теб никой не те задължава нищо. Тъй че не се напъвай да ми обясняваш, кое и как да бъде.

Цивилизованите хора празнуват идването на мира с мирни изразни средства.

Непонятно ми е, защо в Русия за 71 - ви път на този ден вадят да покажат на света оръжията си.

Вероятно имат необходимост от повод за да го правят.

А го правят, защото това е жизнено важно за тях.

Тъй както зъбенето често пъти спасява кучето от враговете му.

никога не съм харесвал Русия учих руски от преди първи клас докато не стигнах до 10-ти клас с изучаване на техните класици нищо в Русия не ме кефи освен художниците може би защото учих в художествена гимназия :) тоя парад с тия парни локомотиви дето ги показват за мен е смешен това е минало за всички ни но... имат право да си правят каквото си искат :) мое право е да празнувам разгрома на Османската Империя, когато на нас нашата държава България са отнети огромни територии и не, не празнувам тъжно ми е ... защото и досега когато ходя в Тасос а аз ходя там на този остров му казват български ... но и това не е проблем :)

ecotronic
10-05-2016, 00:59
Вероятно на 9 - ти май ЕС празнува денят на ЕС от куртоазия към немците :)

Истински случай:

Полет 727 на Пан Ам, чака за потвърждение за излитане и дочува следното : Луфтханза (на немски): “Земя, в колко часа можем да потегляме?”
Земя (на английски): “Ако искате отговор трябва да говорите на английски.”
Луфтханза (на английски): “Аз съм германец, пилотиращ германски самолет, в Германия. Защо трябва да говоря на английски?”
Неизвестен глас от друг самолет (с хубав британски акцент): “Защото загубихте войната!”

Bobo Markov
10-05-2016, 23:57
Вероятно на 9 - ти май ЕС празнува денят на ЕС от куртоазия към немците :)

Истински случай:

Полет 727 на Пан Ам, чака за потвърждение за излитане и дочува следното : Луфтханза (на немски): “Земя, в колко часа можем да потегляме?”
Земя (на английски): “Ако искате отговор трябва да говорите на английски.”
Луфтханза (на английски): “Аз съм германец, пилотиращ германски самолет, в Германия. Защо трябва да говоря на английски?”
Неизвестен глас от друг самолет (с хубав британски акцент): “Защото загубихте войната!”

ахахахааа :) а, не, бе :)
и тука много хубаво изпозлвана думата загубили а не изгубили защото загубилия е загубеняк за разлика от изгубилия, който по вина не своя е изгубил нещо ...

Orm
11-05-2016, 00:29
Какво им стана ?!?!?!

https://www.youtube.com/watch?v=sS3bdNdjh70

https://www.youtube.com/watch?v=AbLYk5ILP6w

Bobo Markov
11-05-2016, 01:34
Какво им стана ?!?!?!

https://www.youtube.com/watch?v=sS3bdNdjh70

https://www.youtube.com/watch?v=AbLYk5ILP6w

каквото и на тия само че няколко века по-рано :)
https://www.youtube.com/watch?v=0QdbeM2JWYE

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:21 ----------

при нас проблема е тъжната революция - бедняци окупират заможни хора и им налагат бедняшки начин на живот ... на 9-ти сме изгубили територии колкото половината ни държава ... и вие се кефите на това :( вярвате в русия, която е окупатор но не навлизам по -навътре щото ще ме хейтнете :) жалко

---------- Post added at 01:34 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

въпреки, че претендирам да познавам историята не ви двам наклон :) поздравявам ви с песен - https://www.youtube.com/watch?v=qMkQExuzL_0&index=2&list=PLhiaFbENB6DyAzbZKYHOQK0MaH8feTUcO

myato
11-05-2016, 09:05
каквото и на тия само че няколко века по-рано :)
https://www.youtube.com/watch?v=0QdbeM2JWYE

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:21 ----------

при нас проблема е тъжната революция - бедняци окупират заможни хора и им налагат бедняшки начин на живот ... на 9-ти сме изгубили територии колкото половината ни държава ... и вие се кефите на това :( вярвате в русия, която е окупатор но не навлизам по -навътре щото ще ме хейтнете :) жалко

---------- Post added at 01:34 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

въпреки, че претендирам да познавам историята не ви двам наклон :) поздравявам ви с песен - https://www.youtube.com/watch?v=qMkQExuzL_0&index=2&list=PLhiaFbENB6DyAzbZKYHOQK0MaH8feTUcO

Революциите винаги са това. Ако нямаше огромно социално разслоение, нямаше да има и революции.
Не знам, доколко познаваш историята, но ако не са били "гадните окупатори", сега щеше да сме една плюнка територия, ако въобще съществувахме.

Bobo Markov
13-05-2016, 02:51
Революциите винаги са това. Ако нямаше огромно социално разслоение, нямаше да има и революции.
Не знам, доколко познаваш историята, но ако не са били "гадните окупатори", сега щеше да сме една плюнка територия, ако въобще съществувахме.

много емоции ще са заложени в такъв тип спор, и никой от нас няма интерес да участва в него - какво щяхме да сме, какво сме били и защо е така, а пък ако не бяхме щяхме ли да бъдем :( историята е сложна материя ... за мен е важно само едно нещо и то е предприемчиевостта, желанието за работа и вярата в себе си на нас българите - това е било така и продължава да бъде! Ние не сме гърци, които познават изобилието и са циници спрямо ресурсите (за пример Кайо, който е погърчен македонец) ние си извоюваме ресурсите с труд и ги изпозлваме рационално въпреки всичко и това ни прави какви??? ами горди ни прави :) поне така мисля аз :) ей сега ще се намеси Кайо и ще пише, че съм наивен ;)

pavlin
13-05-2016, 04:04
цитат:

разкъсването на българската нация и българските земи,

стартиран още на 8 юли 1876 г. и целящ недопускане на образуването на голяма и сплотена българска държава е в своя апогей. След два дни – на 18 януари Митхат паша заявява, че Османската империя се отказва от договореното на Цариградската конференция.

Едва ли руските дипломати са предполагали, че след години архивът на Османската империя ще бъде предаден от Ататюрк за претопяване в германска фабрика и, че българското военно разузнаване ще откачи целия вагон с архивата на империята, касаещ България, а личната кореспонденция на граф Игнатиев с османските власти ще попадне в ръцете на българското военно разузнаване.

Неслучайно само след 7 години, когато България обявява Съединението на част от разкъсаните ни земи, Руската империя е единствената държава, която се противопоставя и след неуспешни опити да провокира султана като суверен на Източна Румелия да въведе армията и да прекрати Съединението или най-малкото – да възрази официално, за да има повод Русия отново да вкара своите войски в България под претекст, че България нарушава Берлинския договор, Русия принуждава верния си слуга Сърбия да ни нападне в гръб. След това Русия ще скъса дипломатически отношения с България за 10 години.

Предстои да публикувам и секретните грами на руските дипломатически мисии в София, Пловдив, Букурещ и Цариград, в които ще видите още подлост и коварство – организиране на преврати, метежи, подкупване на български политици, организиране на убийства, въоръжаване на шайки, които да нахлуват в Източна Румелия с цел дестабилизация…

Русия ще получи заслуженото си! Когато през 1916 г. напада България заедно с Румъния през Добруджа и в гръб – през Макдония със специално създадения за целта Руски експедиционен корпус, командван от ген. Дихтерис, руските войски ще бъдат разбити на пух и прах от храбрата българска войска, а на 3 март 1918 г.

Русия ще капитулира пред България

и ще подпише най-унизителния мирен договор в историята си – Брест –Литовския мирен договор. Над 1 милион кв. км. от територията на империята ще бъдат откъснати, а от грозните нокти на руския империализъэм ще се откачат Финландия, Литва, Латвия, Естония , Полша, Украйна, Беларус, Грузия, Армения…

Част от тях ще бъдат анексирани отново, но процесите, започнали с този договор продължават и днес.

На 3 март 1918 г. Датата не е случайна. Избрана е от победителя! България!!!

По ирония на съдбата днес на името на злодея, граф Игнатиев, работил усърдно срещу свободата на България и пратил на бесилото Апостола е кръстена една от най-важните улици в София. А в учебниците по история, които трябва да възпитават бъдещите българчета, руският сътрап е представен като герой. Едва ли има друга държава, която може да си причини сама подобен позор.
край на цитата!
Този цитат е една елементарна манипулация. И защо трябва да приемаме за истина тези глупости.

---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 00:57 ----------


каквото и на тия само че няколко века по-рано :)
https://www.youtube.com/watch?v=0QdbeM2JWYE

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:21 ----------

при нас проблема е тъжната революция - бедняци окупират заможни хора и им налагат бедняшки начин на живот ... на 9-ти сме изгубили територии колкото половината ни държава ... и вие се кефите на това :( вярвате в русия, която е окупатор но не навлизам по -навътре щото ще ме хейтнете :) жалко

---------- Post added at 01:34 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

въпреки, че претендирам да познавам историята не ви двам наклон :) поздравявам ви с песен - https://www.youtube.com/watch?v=qMkQExuzL_0&index=2&list=PLhiaFbENB6DyAzbZKYHOQK0MaH8feTUcO

Игубили сме територии по времето на Фердинант. А относно революцията, един от съвремениците го е казал, "Два свята, единият е излишен".

pavlin
13-05-2016, 04:37
А сега по темата, един поздрав за победителите и всички които се чувстват такива.

http://youtu.be/oQyH1k3n3To

myato
13-05-2016, 08:42
.... А относно революцията, един от съвремениците го е казал, "Два свята, единият е излишен".

Виж сега. И тая работа не е баш така. Когато имаше "два свята", те взаимно се балансираха. Сега светът е "един". А балансът, къде отиде?

pavlin
13-05-2016, 15:03
Става въпрос за други два свята. Прочети Босоногите на Христо Смирненски. Той е съвременник на времето преди 1944г. когато уж България била процъфтявала на някои в болните фантазии.

ecotronic
13-05-2016, 15:28
Става въпрос за други два свята. Прочети Босоногите на Христо Смирненски. Той е съвременник на времето преди 1944г. когато уж България била процъфтявала на някои в болните фантазии.

България може и да не е процъфтявала преди ВСВ, но най-важното е било това, че собствеността на средствата за производство е била установена. И ако не я бяха разтурили комунистите, сега щяхме да сме на съвсем друг хал.

pavlin
13-05-2016, 15:45
България може и да не е процъфтявала преди ВСВ, но най-важното е било това, че собствеността на средствата за производство е била установена. И ако не я бяха разтурили комунистите, сега щяхме да сме на съвсем друг хал.

Да бе да, колкото сега е на друг хал. Прочети романа Тютюн.

ecotronic
13-05-2016, 15:48
Да бе да, колкото сега е на друг хал. Прочети романа Тютюн.

Е то, освен Димов и Зола е писал за тегобите на капитализма, но сега, каква е ситуацията?

dimitar_vd62
13-05-2016, 16:41
А ако бяха използвали това дето остана от соца сега българия щеше да е друга.Че иоще има за крадене.Всеки вика соца такъв оакъв ама никой не връща заграбеното.Абе още няколко години и като кажеш ония 45 години и няма се знае за кои точно става въпрос.

myato
13-05-2016, 20:55
Става въпрос за други два свята. Прочети Босоногите на Христо Смирненски. Той е съвременник на времето преди 1944г. когато уж България била процъфтявала на някои в болните фантазии.

Мен ми е ясно, за какво става въпрос. Не си ми схванал идеята. А Смирненски, Вапцаров, Цв.Спасов и много, много други поети и писатели, не просто съм ги чел, ами им знам на изуст много от творбите.

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:50 ----------


А ако бяха използвали това дето остана от соца сега българия щеше да е друга.Че иоще има за крадене.Всеки вика соца такъв оакъв ама никой не връща заграбеното.Абе още няколко години и като кажеш ония 45 години и няма се знае за кои точно става въпрос.

Митак, постоянно повтарям, че днешната ни битност е на червеи върху труп. Обаче сме уникални червеи, плюем върху това, което ядем.

Bobo Markov
13-05-2016, 21:26
Да бе да, колкото сега е на друг хал. Прочети романа Тютюн.

слушай Милко Калайджиев и Веско Маринов - тяхното творчество е по-близо до твоята същност неземна :) не се забълбуквай с неща като романи и тем подобни - давай го леко ;)

Бобби
14-05-2016, 00:28
А сега по темата, един поздрав за победителите и всички които се чувстват такива.

http://youtu.be/oQyH1k3n3To
А бе , ти вярваш ли си...?... или ти харесва изпълнителката на песньовката....?

pavlin
14-05-2016, 01:58
Какво има за вярване. Хората са се били и са победили. Песента е страхотна, също така и изпълнителката.

Bobo Markov
14-05-2016, 23:55
Какво има за вярване. Хората са се били и са победили. Песента е страхотна, също така и изпълнителката.

ти си адски зле Павлине и винаги си бил зле щото си робот :)

pavlin
30-05-2016, 01:28
ти си адски зле Павлине и винаги си бил зле щото си робот :)

Абе, що не ходиш да пуснеш една вода.

Doomguy
30-05-2016, 13:45
Какво има за вярване. Хората са се били и са победили. Песента е страхотна, също така и изпълнителката.

"Победените" за това си вдигнаха държавата от руините за отрицателно време и станаха първата икономическа сила в Европа. "Победителите" пък са с икономика на държава от третия свят, потънали в корупция и мизерия. Ама нищо, С Днём "Победы"!

lordliness
30-05-2016, 14:06
"Победените" за това си вдигнаха държавата от руините за отрицателно време и станаха първата икономическа сила в Европа. "Победителите" пък са с икономика на държава от третия свят, потънали в корупция и мизерия. Ама нищо, С Днём "Победы"!
План "Маршал"
за възстановяване на неокупираните от червената армия страни в Европа след Втората световна война

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%E2%80%9E%D0%9C%D0%B0%D1% 80%D1%88%D0%B0%D0%BB%E2%80%9C

pavlin
30-05-2016, 14:59
План "Маршал"
за възстановяване на неокупираните от червената армия страни в Европа след Втората световна война

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%E2%80%9E%D0%9C%D0%B0%D1% 80%D1%88%D0%B0%D0%BB%E2%80%9C

Печатане на пари, ако трябва да го кажем направо.

mordohy
30-05-2016, 15:00
Чудя се, да се смея или да плача, като чета подобни политизирани изказвания, базирани на нищо. Все още има живи хора, които са живели и преди 9-ти септември. Те помнят много добре ония режим, наричан неправилно фашизъм. Запомнете, че фашистите никога не са избивали собствения си народ. Напротив! Те го въздигат в култ. В ония времена е имало сносен живот за около 3-процента от населението. За останалите робски труд на нивата, жестоки данъци, лихвари и жандармерия. Бой с тояги в полицията и рязане на глави с гилотината. Понякога и с джобната чекийка, както е случаят с дедо Коле-леко коле. Произвол и гнет върху народа.
Идва девети и съвсем резонно кланите започват те да колят на свой ред. Тука под тая сеч минават и политическите убийства, които много често са и по двете причини, но винаги на преден план се изкарват политическите. За криминалните някак си е прието да е неприлично да се говори.
Дори нашите храбри защитници на небето са били пребивани от жандармерията, само защото са летци и народа ги боготвори. После разбойниците стават милиционери ( това е друга тема за милицията в Петрич-Сандански) и те избиват.... ами тия, които са с нещо повече от тях. Простакът, както знаем не търпи интелекта. Мисловната дейност го отвращава. Идва бай Тошо и започва тука да въвежда ред и ето ти ги новите "репресирани".
И идваме естествено до парите.
Планът Маршал налива не 13, а 130 милиарда, което по сегашен курс е няколко трилиона. Засегнати с само Холандия, Испания и Германия. Франция е непокътната, както и Италия. Там разрушават само един манастир и това се акцентира непрекъснато. Като цяло италианците не воюват на собствена територия. Мафията се погрижва за всичко.
Холандия сама се възстановява. Това заслужава отделна тема.
Остава Германия.
Там не само се излива златен дъжд, но в началото на 50-те започва да се завръща там всичко награбено от нацистите от Европа и света. Само от малка България са ограбили над 30 милиарда лева. Произведения на изкуството от къде ли не, брилянти и злато.
Ето това е германското чудо.
Те дори пропорционално нямат тия човешки загуби, както СССР, Югославия и Полша. Тука е особено тежко. В Германия Франция и Великобритания тихомълком се отървават от инвалидите, но за това кой знае защо никой не говори.
Изобщо гледайте си в нашата паница!
България е такава, каквато си я правим ние и никой не ни е виновен.:moon:

ecotronic
30-05-2016, 15:06
Иво, а нищо не каза за немската педантичност, дисциплина и производителност на труда.

Но това очевидно са незначими фактори. Важни са само парите.

mordohy
30-05-2016, 15:40
В голямата си степен това са митове. Работил съм с тях и знам що за стока са.
Виж да наложат на някой друг дисциплина- става.
Те така и правят. Душата ще ти извадят
От поне 30 години германецът не се напряга на работното си място.
Значително повече работят испанците и особено италианците, но....

ivan dimitrov
30-05-2016, 23:59
Да бе да, колкото сега е на друг хал. Прочети романа Тютюн.

А Зевс е обладал девойка, превръщайки се във бик(да му се чудиш на тоя). Прочети Гръцката Митология.
Има документални кадри, какви пари са изпращани. Става въпрос за земеделска техника и машини за производство, основно. Та-а-а, печатане на машини, вероятно искаше да напишеш.
Иво, уверявам те, че ние марсиянците нямаме нищо общо с възстановяването на следвоенна Германия. Идея нямам, кой я е възстановил, всъщност.

pavlin
31-05-2016, 00:56
А Зевс е обладал девойка, превръщайки се във бик(да му се чудиш на тоя). Прочети Гръцката Митология.
Има документални кадри, какви пари са изпращани. Става въпрос за земеделска техника и машини за производство, основно. Та-а-а, печатане на машини, вероятно искаше да напишеш.
Иво, уверявам те, че ние марсиянците нямаме нищо общо с възстановяването на следвоенна Германия. Идея нямам, кой я е възстановил, всъщност.

Вземи ти да почетеш вместо да пишеш глупости.

ivan dimitrov
31-05-2016, 09:19
Вземи ти да почетеш вместо да пишеш глупости.

То-о-о, само с четене(на художествена литература) не става........
Верно че "историята" от времето на соца, малко се различава от фентъзи роман, ама все пак.......

alfa racer GTA
31-05-2016, 11:45
Тоя САЩ, много са гадни, че са "налели" 130 милиарда във ФРГ, да та подлеят вода на СССР-то :guns:

И на Турците дадоха през "нашите 45 години светълкомунизъм".САЩ има дадоха 52 милиарда $$$$$ а след това през 1993 година им ги опростиха гадовете тия ГАДОВЕТЕ!!!


А на нас СССР-то ни даде три фалита на икономикатаhttp://desebg.com/2011-01-06-11-54-16/760-2012-06-10-16-24-38 (http://desebg.com/2011-01-06-11-54-16/760-2012-06-10-16-24-38) , 100 % ограбен пенсионен фонд от 52 милиарда златни лева( И комунистите знаят, че без пари не се управлява, Тодор Живков го е казал: https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E&spfreload=10 (https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E&spfreload=10) )

-ограбват пенсионния фонд = 7-8 години спокойно харчене на парите на настоящите и бъдещите пенсионери, за да е на власт "Народната власт"= комунягите шумкари

свършват парите от пенсионния фонд, време на за пореден грабеж

-каквото е имало в частни банки като "Популярна банка", а такава е имало във всеки околийски град, член-кооператори в тази банка са били от сарачи, земеделци, до учители, зъболекари, лекари,адвокати се "национализара" за да могат да управляват най-неграмотните от всички които след освобождението са управлявали България

-ред е на частната земя.Ма не е достатъчно, нема праи за цигари- ще ги направим роби в ТКЗС-то селяните- те ще бачкат за пеесет-шеесет стинки на ден, а ние ще продаваме земеделската продукция на западни държави и арабели с петролни кладенци.

1989 година
-нема пенсионен фонд
-нема частни банки
-в ТКЗС то не им се работи на робите за жълти стотинки, а пък и видяха на живо, че "някои прасета са по-равни от другите" ...
-НЯМА ПАРИ, (ама и "нашите много крадоха тея 45 години, та нищо не остана и продукцията ни не може да се конкурира със западната) .
- изгонихме българите от мюсюлманско вероизповедание и/или с турски произход и нема кой да бачка.Загубихме много работна ръка.Цели сектори от промишлеността започнаха да се сриват.
-Мръсните капиталисти не дават пари.

"Ще разтуряме седянката и кой каквото "хване" негово си е!"



В резултат на 11 ноември 1989 година България:

-осъмна с икономика състояща се от предприятия които работят с морално остарели машини Втора употреба закупени от западни фирми които са извели от своето производство тези машини...

Гадняри са тези САЩ, само на ФРГ-то дадоха пари, на ГДР-то и на НРБ-то нищо не дадоха ...

Ама и ние има го "върнахме " на ФАШ- БКП=то даде всички Таврийски българи изменници на Сталин!Да им даде за душата! И той им даде: http://www.politika.bg/article?id=44042 (http://www.politika.bg/article?id=44042)

Предателите на дранголника!

А СССР-то не се е отървало от инвалидите си, то ги "устроило" на острове ВАЛААМ: http://argumentua.com/stati/kuda-podeval-narod-bogonosets-svoikh-kalek-pobeditei

Вот что- западньие держави отервались от инвалидов, мъи устроили наших инвалидов герои СССР !Миьи добрие, запдни каптилистов хуже нас!

Бре то СССР що и на нас не даде 130 милиарда доларес бре?
Ами вместо доларес ни набута "комунес" ???

Немци гадньи нацисти правят мерцедесьи, поршета, бмв-та, Ауди, VW, италианцьи правят ферари, ламборджини, мазерати, алфа ромео, Мьи правим Москвичи в Ловече??!!!!

Нас хорошо, чем гадниьи нацисти и италианские Мусолинисти!!!
Великии СССР с нами!!!

lordliness
31-05-2016, 12:56
САЩ можеше да не ни дават на братушките, пак щяхме да сме си братушки, ама по така, със западно възпитание.
Между другото четох някъде, че думата братушки е подигравателна дума при руснаците.
" Разг. Обикн. във форма братушките. Обикн. фамилиарно, а понякога ирононично или пренебрежително, Руснаците, руският народ или народи от бившия Съветски съюз"
Това е от някакъв речник.

aav
31-05-2016, 15:01
... Запомнете, че фашистите никога не са избивали собствения си народ...
сам ли ще напишеш : Извинете написах боляма глупост или искаш да ти помогна