PDA

View Full Version : Има ли модератори във форума и каква е ролята им в него???



pininfarina
19-05-2015, 19:31
Имам няколко въпроса към правоимащите в тоя форум и държа да ми се отговори:

Моля спамери да не пишат в темата а само хора, които са заинтересувани от това, което се случва тук и мислят за неговото подобрение!


1. Защо във форума има модератори, които не влизат с месеци в него и не вършат никаква работа в него (поне аз оставам с такива наблюдения) ?

2. Кой търси отговорност на модераторите за свършената от тях работа (това че не получават възнаграждение за това, което правят не мисля че е оправдание)?

3. Някой от администраторите или собствениците на форума мислил ли е да въдвори някакъв ред в него (ако изобщо ги интересува и има такива) ?


Очаквам някакви адекватни отговори!

Кайо
19-05-2015, 21:49
Имам няколко въпроса към правоимащите в тоя форум и държа да ми се отговори:

Моля спамери да не пишат в темата а само хора, които са заинтересувани от това, което се случва тук и мислят за неговото подобрение!


1. Защо във форума има модератори, които не влизат с месеци в него и не вършат никаква работа в него (поне аз оставам с такива наблюдения) ?

2. Кой търси отговорност на модераторите за свършената от тях работа (това че не получават възнаграждение за това, което правят не мисля че е оправдание)?

3. Някой от администраторите или собствениците на форума мислил ли е да въдвори някакъв ред в него (ако изобщо ги интересува и има такива) ?


Очаквам някакви адекватни отговори!

...има ама ги нема....

mordohy
20-05-2015, 00:58
Имам няколко въпроса към правоимащите в тоя форум и държа да ми се отговори:

Моля спамери да не пишат в темата а само хора, които са заинтересувани от това, което се случва тук и мислят за неговото подобрение!


1. Защо във форума има модератори, които не влизат с месеци в него и не вършат никаква работа в него (поне аз оставам с такива наблюдения) ?

2. Кой търси отговорност на модераторите за свършената от тях работа (това че не получават възнаграждение за това, което правят не мисля че е оправдание)?

3. Някой от администраторите или собствениците на форума мислил ли е да въдвори някакъв ред в него (ако изобщо ги интересува и има такива) ?


Очаквам някакви адекватни отговори!

От времето на "Тройната коалиция" , няма никой!
Освен ако волно или неволно не засегнеш някой!
Разчита се единствено на западния вятър и южното течение!

vgp_sas
20-05-2015, 07:54
Форума умира стабилно.
Всяка тема след 3тия пост се обръща на спамене.
Хората се отказаха да пишат и помагат тук, защото няма ред, никой не спазва правилата и на основателите и модераторите им е пре уя, какво става!
Някой взема кинти от банери и до там се свършва със задълженията му към клуба!
За да се възроди форума и бледо да заприлича на чъчуждите форуми трябва да се почне със секирата.
Не може да си модератор и да не си влизал от 5 месеца тука!
Има хора, които влизат всеки ден и могат да шоемат тая функция!
Трябва и на форуманса му се добавят елементарни неща, които липсват в момента!

rossenvn
20-05-2015, 09:35
Банерите съм ги разкарал... иначе за всичко друго сте прави, уви!

dimitar_vd62
20-05-2015, 14:37
Във връзка с хобито ми вече се допитвам в руски форум понеже там всеки се опитва да ти помогне а не да те храни, отзивчиви си на съвети и споделяне на опит.
Не мога да разбера защо се пускат теми откъде да си купя носачи и колко струват - някой трябва да си направи труда до отиде до плод зеленчука и да си задейства телефона вместо питащия.
Последната тема за турбинирането навярно отказа колегата да общува с нас можеше просто да му се обясни защо не е оправдано турбинирането на тоя двигател, ако пък толкова настоява можеше да получи съответната информация.Вместо това типично за български форум му обясниха какъв балък е и всеки се стреми да бъде по-оригинален.Поразтърсих се и не щеш ли в пак в руски форум открих информация достатъчно подробна.Не че в немски или друг чужд форум няма такава но не се справям с езика за да не ме обвинят в русофилство.
Има доста теми които са полезни и поне може да се направят важни, да се обединят в някакъв отделен раздел или нещо такова.Не знам дали е удачно теми там да се пускат след предварително одобрение.Така правят във руския форум обаче там не чакаш 24 часа или кефа на модератора а до 1 час се пръква.Как са се структурирали не знам, но не е нужно да четеш -найсе страници спам за да намериш това което ти трябва.В техническия раздел някой трябва да положи къртовски труд за да го приведе във полезна форма.
Общи приказки вместо да е място за общуване по различни от болтове и носачи теми се превърна в място за простеене, взе да се пренася и там където не е полезно.Очаквам да се пусне тема и за презервативи и трева.
Хоби раздела беше направен по моя молба с цел споделяне на странични интереси и се надявам да го опазя от спамене и простеене.Ще искам от модератора да трие всичко което е лигавене и който иска да ми се сърди.Жалко че пиенето е най разпространеното хоби.
Общо взето форума е пълен кенеф, за това са виновни не само модераторите а и самите ние но си трябва контрол.Нямам представа каква е файдата да си модератор но трябва да се ангажират по някакъв начин да си изпълняват задълженията си редовно и навреме, ако не могат да се откажат и функцията им да се поеме от хора които имат желание и могат да се ангажират.

nickgaidarov
20-05-2015, 15:18
...

ecotronic
20-05-2015, 15:26
Модераторите не са пъдари.

Тяхната работа би трябвало да бъде основно техническа, като това да не се пише на латиница, с главни букви, да няма явни обиди и ред други неща, които са заложени в правилата.

За другите и по-важните неща, които цапат форума сме длъжни сами да си помогнем. Модераторите само могат да помогнат затова по-лесно се реализира това.

Аз мисля, че едно от нещата, които могат до голяма степен да помогнат за спазването на добрия тон във форума е премахването на потребители, които системно обиждат, клеветят или се заяждат.

Проблем ли е да се създаде рейтингова система за негативен вот?

Така всеки, който намира действията на потребителя Х за непристойни за форума, ще може да сложи само една отметка в една анкета. А когато даден потребител събере повече от еди колко си черни точки за даден период от време, бива на първо време банван временно, а по-натам ако не си промени поведението и перманентно.

nickgaidarov
20-05-2015, 16:00
...

ecotronic
20-05-2015, 16:08
Считам, че това е правилно.
Единствената ми препоръка е все пак да се въведат някакви "средностатистически" определения за обида, клевета и заяждане.
Пиша това, защото хората са различни и приемат тези неща по различен начин.
Факт е, че във форума има колеги /нищо лично, разбира се/, на които като им каже човек истината и така ги заболява, че почват да изкарват истината като обида, клевета или заяждане.

Изобщо не е нужно да се дават ясни дефиниции за обида, клевета, заяждане и пр.

Да допуснем, че 1, 5 или 50 потребителя нямат ясни критерии за тези определения.

Едва ли и на останалите 500 потребителя мерниците също са им криви.

А и така да е - и аз да съм единствено правият, а 499 да са кривите, значи аз нямам място във форума.

Накратко - трябва болшинството от потребителите да могат да подържат къщичката си чиста, вместо да чакат 5 човека да правят това.

nickgaidarov
20-05-2015, 16:18
...

DerMeister
20-05-2015, 16:19
Това няма как да се случи и няма форум, в който да се случва. Без постоянен контрол не става. Вижда се ясно до каква тотална простотия и боза е докаран форумът...

rossenvn
20-05-2015, 16:19
Преди няколко години форума си беше това, което сега го искаме, ама имаше 'революция', която доведе всичко да е блато. Тази тема също вече я повтаряме и полза няма. Затова аз съм се ограничил в един раздел, но и там понякога става тъпо, но този път не по вина на модераторите. Форумите предполагам загиват заради Фейсбук и подобните. Там си общуваш с приятелите и можеш много лесно да разкараш някой, ако те дразни. Интресно, че другия форум на Григор Hardwarebg няма този проблем с модерацията. Там се раздават банани като по Коледа през соц-а.

nickgaidarov
20-05-2015, 16:39
...

NoFeArr
20-05-2015, 17:19
Аз по времената в които форума е бил на друго ниво не съм писал тук. Но забелязвам, че в рамките на година нещата стават по-зле и по-зле .... нямам идея дали по вина на модератори или само потребителите сме си виновни но ще загубим форума.. по-скоро ще се превърне в място за лиготия и убиване на времето. Нищо лично към никой, съгласен съм има хора който са тук от "време оно" та именно тези хора трябва да подтикнат форума към добро. Аз на последък виждам доста малко колеги които помагат на някой, всеки е с лиготията напред и с базиците по адрес на другия. Така не става драги колеги, доста от вас са на моята възраст умножена по две за да ви давам акъл аз, но смятам, че и вие влизате в други форуми ( български имам в предвид, за чуждестранните да не говорим) та там нещата стоят доста по-различно. Не съм аз човека който да решава нещата, но предлагам въпросните модератори които не са влизали с месеци да бъдат отстранени от поста си и на него да застане някой който да обръща внимание на задълженията поети към останалите колеги. Не зная тук как е устроен реда и пирамидата, но според мен трябва за всеки раздел да отговарят по няколко сериозни човека. Един човек няма как да огрее на всякъде (пример за раздела на 156/147/GT- 1 модератор, раздел 166- друг модератор) така лично аз виждам нещата. Та съвета ми е ако трябва с гласуване да изберем няколко сериозни човека които да си вършат работата съвестно. Съгласен съм, че и в момента има модератори които си вършат работата, но явно не са 100% от тях. Колегата който спомена, че раздел " общи приказки" се е превърнал в раздел " пиене и ядене" е напълно прав, приемливо е да има 1-2-3 теми за хора които имат свободно време и им "избиват бушоните" но целия раздел потъва в такива теми там.

И нещо последно, че стана дълго и се надявам изобщо някой да прочете това което писах, в раздела в който беше обявен календара на КАРБ 2015 ... там fiore е написал, че датата за Италфест 2015 ще бъде уточнена до края на м. Март ... е края на м. Май е искрено се надявам или да е пропуснал или да е забравил да го допълни, или да не е уточнено поради някакви обстоятелства. Това го споменавам понеже последното нещо което си мисля е ... че дори и най-важните хора които организират нещата са забравили за форума и не обновяват нещата. (дано не е последното). Иначе евала на хората който се занимават да ни организират мероприятията!! Някой да не остане с впечатление, че недоволствам.


П.С: Мир, и без нищо лично към никой, някой ако се познае да не се чувства обиден.

dimitar_vd62
20-05-2015, 18:24
То май и с календара работата нещо не се получи или аз съм недоразбрал и пропуснал.

BO
20-05-2015, 18:35
nickgaidarov -> ecotronic -> nickgaidarov -> ecotronic -> nickgaidarov ... започна се пак. :metal:

Sunny
20-05-2015, 18:42
Росен го каза много вярно .
Когато имаше модерация и модераторите си вършеха работата потрибителите ревнаха ,че не им се зачита правото на глас и модераторите били като цитиррам : Милиционери .
Сега когато всеки си казва каквото иска и както иска се възмущавате ,че няма модерация .
Това хоро се играе на всеки няколко години и няма угаждане .
:Topic-is-closed-bg:

dimitar_vd62
20-05-2015, 18:49
Ми те нещата винаги се изкривяват, свобода - слободия.Не беше такава идеята.

Sunny
20-05-2015, 18:53
Ми те нещата винаги се изкривяват, свобода - слободия.Не беше такава идеята.

От повърхностния поглед на нещата който имам бих казал ,че проблема се свежда до няколко човека които редовно влизат в словесни битки и изместват темата .
Затова и съм се ограничил до откровенно спамерски теми и раздели и не искам да поглеждам в техническите раздели .

dimitar_vd62
20-05-2015, 19:05
От повърхностния поглед на нещата който имам бих казал ,че проблема се свежда до няколко човека които редовно влизат в словесни битки и изместват темата .
Затова и съм се ограничил до откровенно спамерски теми и раздели и не искам да поглеждам в техническите раздели .

Изобщо нямам теб пред вид и спамерските теми в които и аз влизам.Ма и дори там наоколо взеха да се въдят теми и коментари дето ми идват в повече.

кученцетоОгиитаткоДоги
20-05-2015, 19:38
Ако ми позволите и мойто скромно мнение.Мен форума ме кефи,такъв какъвто е в момента.Мисля,че алфистите са широкоскроени хора с модерно мислене и разбират демокрацията и свободата в истинския и смисъл: ,,Прави каквото искаш,само не пречи на другите,, За което евала!
Аз не членувам в други форуми,нямам Фейсбук,имах регистрация в бмв форума,питам технически въпрос,като преди това съм търсил с търсачката инфо по въпроса и не съм открил.Трябвало съм да чакам първо да ми се удобри питанката.Абе А Ланколууу,ти за какъв са помисли?Че марката БМВ,започва и свършва при теб?Се едно, не мога да звънна на мои приятели механици и да ми даде точно за 3 секунди отговор.Но не това е идеята според мен.За мен идеята е по скоро да се обидинят хора,които харесват една и съща марка автомобили и да споделят опит и знания по скоро любителски а не професионални.

Lazarkk
20-05-2015, 19:59
Може би не трябва да си давам мнението. Сравнително съм нов тук. Преди 7-8 години бях в фиат форума защото карах съответната марка. До преди няколко месеца бях в единия форум на форд, и такива коментари и отношения между хората не съм срещал никъде как е тук в момента. Тук не знам как е било преди години, но сега наблюденията са ми много негативни, всеки си говори и гледа да се заяде (включително и на моя тема) устите на всички са големи. Не мога да кажа това от свободата на словото ли е или нещо друго (липса на контрол), тук може да не се даде отговор на въпроса който е зададен, но темата ще се напълни с какви ли не коментари. Ходил съм на срещи на клубове, по форумите са обсъждани въпроси от всякакво естество. В този форум буквално не мога да си намеря мястото, имам разни въпроси, повечето може би глупави, но не смея да пусна тема, защото ще бъда нахокан по един или друг начин, влизам редовно във форума и само седя и гледам, ако намеря полезна информация се възползвам.
Живея близо до Екото на бул. България, би ми било интересно да посетя някоя редовна среща, но като виждам отношението тук, си го представям същото и на срещата. Накратко в моите очи нещата седят така, 10-20 човека членуващи 5-10 години вече, си пишат и се срещат и останалите сякаш не могат да влязат в групата, все едно е затворено общество... Малко нахвърлях различна информация, може и да не ме разберете какво точно съм искал да кажа. Извинявам се предварително, че се включих в темата.

Sunny
20-05-2015, 20:04
...
Донякъде си прав - и то много .
Зависи човек какви критерии има и какво търси .
Ето например vesko11 влетя наскоро сред нас и набързо се вписа в групата .
Просто не си срещнал подходящите хора с твоите мирогледи .

ecotronic
20-05-2015, 21:00
nickgaidarov -> ecotronic -> nickgaidarov -> ecotronic -> nickgaidarov ... започна се пак. :metal:

Не можеш да си представиш самият аз, колко се чувствам неудобно, когато започнем да цапаме някоя тема играейки на пинг-понг с Гайдаров.

Някои колеги ме съветват да не му обръщам внимание.
Проблемът е в това, че аз за над 50 г. така и не можах да се науча да отминавам необоснованите упреци по мой адрес с мълчание. Още повече ако те са тенденциозни и отправени от ограничено количество едни и същи индивиди.

Тъй че колеги, извинявайте, че досаждам и на Вас с писанията си, но докато има хора като Гайдаров, тъй ще да е.

Бих водил всички тези диспути на ЛС ако и нападките ми се оправят на ЛС или ако не се боря срещу подвеждаща и невярна информация, която засяга всички.

NoFeArr
20-05-2015, 21:17
Според мен, ако основните действащи лица не вземат в ръце контрола над форума (то пък ще почнат едни съображения "ама той ми е приятел как да му раздам "бананче" или как да му изтрия поста"... ) трябва ние сами да се вземем в ръце и да ограничим максимално цапаниците на темите. И да започнем да взимаме пример от европейските форуми .... така да се каже. Темата на момчето което пита за турбиниране на 1,6 е показателна на какво ниво сме ... ами айде добре за вас няма смисъл и го знаете (да съгласен съм няма смисъл) но току виж пък човека е сериозен има излишни средства и достатъчно желание.. защо трябва да се отнасяме така с него? Аз пък мога да ви кажа, че има такъв проект захванат в форума alfaowner....
Та мисълта ми е нека се отнасяме с едно уважение един към друг, било млади към стари, нови членове към останалите и обратно на тези ситуации. Аз все още не смятам, че съм от " старите кучета" на форума, но се старая да мога да бъда полезен с каквото мога на останалите, както и съм благодарен на тези които са били полезни на мен. Надявам се да си ставаме все по-полезни един на друг.

ecotronic
20-05-2015, 22:21
Пиша тук, за да не цапам техническия раздел.....

Баси, Гайдаров - в онази тема за филтър купе (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=89871), ти надмина себе си бе!

Независимо от това, че може да има много писано по даден въпрос, още едно никога не е излишно. А на фона на останалия спам е направо несравнимо.

Кой си ти та да преценяваш, кое от техническата информация трябва да изчезне и кое не?

Ако има нещо за изчезване в този форум, това си ти самият!

vgp_sas
20-05-2015, 22:42
В момента тук във форума те е страх да попиташ нещо или да кажеш нещо. Почва се една гавра с теб. Ще ми обясни ли някой тогава смисъла на форума ?
Дори някой да иска да турбинара магарр и да е технически неграмотен, не може ли да му се обясни като на човек да научи нещо ?!
Единственото, подредено място е алъш-вериша!
Типично за българина, раздела с търговийката върви напред!
Трябва и милиция на тоя форум! :D

Bobo Markov
20-05-2015, 23:01
много сложен е тоя въпрос и то адски сложен аз съм виден спамер с перманентен бан по Ip преди бях модератор ... някой ме харесват други ме мразят но това няма особено значение всъщност.

Не знам защо форума се прецака и защо се прецакахме всички ние - някога мислех, че знам но сега знам, че не знам ...

Исках нещо смислено да пиша и да, то ми беше на върха на пръстите но някакси не го написах ... май това е истината за форума? май? или не?

Извинявам се...

dimitar_vd62
20-05-2015, 23:03
Според мен, ако основните действащи лица не вземат в ръце контрола над форума (то пък ще почнат едни съображения "ама той ми е приятел как да му раздам "бананче" или как да му изтрия поста"... ) трябва ние сами да се вземем в ръце и да ограничим максимално цапаниците на темите. И да започнем да взимаме пример от европейските форуми .... така да се каже. Темата на момчето което пита за турбиниране на 1,6 е показателна на какво ниво сме ... ами айде добре за вас няма смисъл и го знаете (да съгласен съм няма смисъл) но току виж пък човека е сериозен има излишни средства и достатъчно желание.. защо трябва да се отнасяме така с него? Аз пък мога да ви кажа, че има такъв проект захванат в форума alfaowner....
Та мисълта ми е нека се отнасяме с едно уважение един към друг, било млади към стари, нови членове към останалите и обратно на тези ситуации. Аз все още не смятам, че съм от " старите кучета" на форума, но се старая да мога да бъда полезен с каквото мога на останалите, както и съм благодарен на тези които са били полезни на мен. Надявам се да си ставаме все по-полезни един на друг.

Ами той човека още първия пост каза че е решил да се бръкне едни пари.То и тук във Варна има едно ауди а3 1.8 със зашеметяващи коне ама момчето е вкарало едни 12-15 бона само в мотора, едва ли не му е минало през ум да си вземе нещо по мощно ма така искал.То и на мен ми се въртят едни мухи в главата ма няма финанси засега пък и предвидливо питах който трябва щото иначе знам какво ще стане.Ще и бодна един шестак щото искам точно тази кола макар че е по изгодно да взема направо шестцилиндрова.

lordliness
20-05-2015, 23:53
За да има ред вземете за модел някоя диктатура. И тогава Гайдаров някои твои приятелчета като станат диктатори, тоест модератори жална ти майка.

nickgaidarov
21-05-2015, 00:01
...

lordliness
21-05-2015, 00:08
Гайдаров, тук ако си инженер, това е голям минус. Защото се почва да се говори какви били българските инженери, щом си инженер трябва да бъдеш мразен по дефолт :) Трябва да имаш основно незавършено и висше незапочнато и да пишеш като циганин. И тогава всички ще те уважават.

nickgaidarov
21-05-2015, 00:11
...

1115
21-05-2015, 00:14
Ма форума е една представителна извадка на Българите каращи Алфа Ромео.
Не знам какво толкова ви учудва.

nickgaidarov
21-05-2015, 00:19
...

lordliness
21-05-2015, 00:22
Ами например мен и Лорда хич не ни учудва.
То затова и имаме по още няколко коли освен Алфа Ромео...:drunk:

Водя ти с една. :)
Правиш тема със снимки пишеш на разбираем език, обаче идват някакви играчи и почват да те убеждават, че ти не си го правил това, бил си там случайно и си снимал. После други който разбират от машини, колкото прасе от кладенчова вода почват да ти правят разбор как нищо не разбираш и едва ли не си си купил дипломата и тя е някаква хартийка. Това не е ли обида?
Много критици, но някой да напише смислена тема за ремонт почти няма. Да не говорим как хубави теми не получават статут на важни и потъват в небитието.
Скоро Митака ми каза помоли се на модераторите да ти направят тези неща важни. И от какъв зор трябва да се моля, аз знам как става. Модераторите много добре могат да преценят кое е стойностно, но нямат желание.

nickgaidarov
21-05-2015, 01:18
...

Liminat
21-05-2015, 07:00
Дори някой да иска да турбинара магарр и да е технически неграмотен, не може ли да му се ...
Каквото повикало, такова се обадило. Я виж младежа, че още с първите си постове обижда поне половината от форума, кой очаква нещо друго като развитие на темата?!

nickgaidarov
21-05-2015, 09:51
...

Liminat
21-05-2015, 10:07
Когато човек е на 18 години, може да му бъде простено всичко.
Е, да, разбира се. Как иначе ще е завършен простак на 25.

nickgaidarov
21-05-2015, 10:16
...

ecotronic
21-05-2015, 10:52
Водя ти с една. :)
Правиш тема със снимки пишеш на разбираем език, обаче идват някакви играчи и почват да те убеждават, че ти не си го правил това, бил си там случайно и си снимал. После други който разбират от машини, колкото прасе от кладенчова вода почват да ти правят разбор как нищо не разбираш и едва ли не си си купил дипломата и тя е някаква хартийка. Това не е ли обида?......

Вие двамата с Гайдаров що си мислите, че като напишете нещо, като това болднатото и с това се приключват нещата?
Явно е добре да посесите някой психиатър.

Негодуваш нещо, че необосновано някой те напада и те обвинява в некомпетентност?

Ами ето ти фактите:

Да вземем например тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=89483).

В нея си върви една нормална дискусия, до момента в който в следния пост (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1415292&postcount=27), ти си написал:

"Тези които ти дават съвети май никога не са виждали на живо този механизъм. Това не е никакъв амортисьор, а най обикновена пружина с два гумени тампона и обвита в гума. "

По натам в дискусията следват още намеци относно това, колко аз не разбирам а пък ти си компетентен.



Накрая се оказва точно обратното и Лорд-Лохнес си подвива опашчицата и се скрива.

Такива дискусии в които тръгваш с голям хъс да "размазваш" другите с върховния си професионализъм и накрая бъреш поакания си задник, колкото щеш.


Накратко - имаш навика пръв да мяташ камъни а когато те поставят намястото, ревеш и обяснявъш, къде в небесата ти бил IQ-то и накрая се покриваш.


И накрая един безплатен съвет от мен:

Друг път, когато демонтираш някой чарк от колата си, вместо да го гледаш, като лъв-кюфте, помоли някой седмокласник да ти обясни, какво е и как работи :tooth:

nickgaidarov
21-05-2015, 10:57
...

Kamen666
21-05-2015, 11:00
Изкривихте отново първоначалната идея на тази тема....
Спамма наделя again !
Нищо ново!
Факт е ,че форума замира с всяка година,все повече и повече,но в никакъв случай не можем да търсим вина само и единствено в модераторите.
Едва ли 5-10-15 човека са в състояние да прочитат и трият глупостите и безмислените постове на 500+ потребителя тук.
Всеки трезво мислещ би следвало да разбере какво имам предвид.Вината за това блато е обща ,от модератори,от потребители от собственици и т.н. !
Шуробаджанащината е големия проблем тук !
Пример:
Н-брой хора си плащат за обяви ,но друг Н-брой потребители имат по 10+ обяви за коли на части,джанти,гуми и т.н.
Лично аз съм репортвал и съм се допитвал многократно по този въпрос в модераторския раздел - отговор никакъв !
След като имаш форум,би трябвало да си го подържаш и да следиш за неговата работа а не всичко да е на самотек както е в момента.
Не знам и не съм проверявал кои колеги не са влизали с месеци тук.Аз мога да говоря за себе си и знам,че всеки удобен момент и свободно време ,влизам и модерирам.Правил съм го по празници,през уикендите когато съм със семейството си,модерирал съм и от Милано когато бяхме на 100 годишнината на Алфа Ромео,на коледа и нова година....
Оставам обаче с впечатлението ,че 60-70% от потребителите нарушаващи системно правилата тук,започват да се оплакват и мрънкотят след като получат заслужено предупреждение или наказание.
Отварят се теми навсякъде: защо имам наказание,защо ме предупредиха,защо мен а не него и т.н.
Следват едни заплахи и закани на лични съобщения,звънене по телефона защо така направи,знаеш ли ме кой съм,какво ще ти се случи и т.н. ;)
А колко лесно е само,когато някой от нас види нередност да натисне бутона за репорт...помага се на форума и на модераторите.
Мога да пиша още с часове по темата ,но напоследък съм ограничил достъпа си тук до влизане-модериране-излизане !
Извинявам се,ако съм обидил някой !
Живи и здрави
Камен

nickgaidarov
21-05-2015, 11:12
...

ecotronic
21-05-2015, 11:17
Уважаеми колеги, Ако се замислите, ще видите, че може да се направи много точна аналогия между ситуацията във форума и реалния ни живот.

В реалния живот ние също непрестанно си мрънкаме и все някой друг ни е виновен и все чакаме някой друг да ни оправи живота.

А те нещата се свеждат до едно много просто и доказано работещо нещо:

Понижаване на прага на обществена търпимост.

Накратко - когато виждате, че нещо не е, както трябва, реагирайте, вместо да го отминавате с безразличие. Не чакайте някой друг да ви реши проблемите. Всичко си е във вашите ръце.

nickgaidarov
21-05-2015, 11:21
...

lordliness
21-05-2015, 11:52
..............
И ето пак ме нападаш, защо, аз не пиша нищо за теб? Май е в сила поговорката - гузен негонен бяга
И така, за последен път ти обяснявам, когато смених този механизъм и разрязах всичко да го разгледам ти все още си бил много далече от идеята да караш Алфа, камо ли да даваш акъл тук и да се правиш на много отворен. Прави разлика, когато някой ти проверява ограничените технически познания по неща, които не си виждал, но даваш компетентно акъл за тях само по картинки.
Много пъти си правил смешни опити да ме подпитваш за разни неща, които не са ти ясни, но винаги съм отклонявал тези ти мераци по разбираеми причини. Помниш ли?

ecotronic
21-05-2015, 11:59
И ето пак ме нападаш, защо, аз не пиша нищо за теб? Май е в сила поговорката - гузен негонен бяга
И така, за последен път ти обяснявам, когато смених този механизъм и разрязах всичко да го разгледам ти все още си бил много далече от идеята да караш Алфа, камо ли да даваш акъл тук и да се правиш на много отворен. Прави разлика, когато някой ти проверява ограничените технически познания по неща, които не си виждал, но даваш акъл за тях само по картинки.
Много пъти си правил смешни опити да ме подпитваш за разни неща, които не са ти ясни, но винаги съм отклонявал тези ти мераци по разбираеми причини.

Отново даваш изобилие от смислени аргументи.

Чудя се, не се ли чувстваш неудобно?

lordliness
21-05-2015, 12:01
Отново даваш изобилие от смислени аргументи.

Чудя се, не се ли чувстваш неудобно?
Продължавай да се чудиш, отдава ти се.

Liminat
21-05-2015, 12:43
Ха, ха...:big_whoops:
Друго имах предвид - че на 18 години е позволено на човек да не си мери приказките.
А дали ще стане простак, е ясно още след седмата му година.

P.S. Между другото, защищавам това момче не само защото е на 18 години. Момчето е будно, умно, интелигентно, знае чужди езици и добре се справя в живота. Единственият му недостатък е прекаленото самочувствие, което обаче предвид годините му също е бял кахър.
А, и да не забравя - не е пиянде, не ходи по долнопробни барове и не слуша чалга.
Нямам предвид конкретния човек, това е във всички форуми, типичния случай на " ти гледаш да му помогнеш, то гледа да те н@ебе".

mordohy
21-05-2015, 12:54
Аз по времената в които форума е бил на друго ниво не съм писал тук. Но забелязвам, че в рамките на година нещата стават по-зле и по-зле .... нямам идея дали по вина на модератори или само потребителите сме си виновни но ще загубим форума.. по-скоро ще се превърне в място за лиготия и убиване на времето. Нищо лично към никой, съгласен съм има хора който са тук от "време оно" та именно тези хора трябва да подтикнат форума към добро. Аз на последък виждам доста малко колеги които помагат на някой, всеки е с лиготията напред и с базиците по адрес на другия. Така не става драги колеги, доста от вас са на моята възраст умножена по две за да ви давам акъл аз, но смятам, че и вие влизате в други форуми ( български имам в предвид, за чуждестранните да не говорим) та там нещата стоят доста по-различно. Не съм аз човека който да решава нещата, но предлагам въпросните модератори които не са влизали с месеци да бъдат отстранени от поста си и на него да застане някой който да обръща внимание на задълженията поети към останалите колеги. Не зная тук как е устроен реда и пирамидата, но според мен трябва за всеки раздел да отговарят по няколко сериозни човека. Един човек няма как да огрее на всякъде (пример за раздела на 156/147/GT- 1 модератор, раздел 166- друг модератор) така лично аз виждам нещата. Та съвета ми е ако трябва с гласуване да изберем няколко сериозни човека които да си вършат работата съвестно. Съгласен съм, че и в момента има модератори които си вършат работата, но явно не са 100% от тях. Колегата който спомена, че раздел " общи приказки" се е превърнал в раздел " пиене и ядене" е напълно прав, приемливо е да има 1-2-3 теми за хора които имат свободно време и им "избиват бушоните" но целия раздел потъва в такива теми там.

И нещо последно, че стана дълго и се надявам изобщо някой да прочете това което писах, в раздела в който беше обявен календара на КАРБ 2015 ... там fiore е написал, че датата за Италфест 2015 ще бъде уточнена до края на м. Март ... е края на м. Май е искрено се надявам или да е пропуснал или да е забравил да го допълни, или да не е уточнено поради някакви обстоятелства. Това го споменавам понеже последното нещо което си мисля е ... че дори и най-важните хора които организират нещата са забравили за форума и не обновяват нещата. (дано не е последното). Иначе евала на хората който се занимават да ни организират мероприятията!! Някой да не остане с впечатление, че недоволствам.


П.С: Мир, и без нищо лично към никой, някой ако се познае да не се чувства обиден.

Завиждам ти на ентусиазма!
Има няколко скрити раздела, които не са видими за всички, но дори и там е на затихващи функции. Някога имаше поне по две-три сериозни теми в техническите раздели и наистина беше форум! Той стана по-либерален, но явно човешката природа е такава, че свободата е противопоказна!

BO
21-05-2015, 14:13
И така, за последен път ти обяснявам, когато смених този механизъм и разрязах всичко да го разгледам
И твърдиш, че точно този обтегач няма амортисьор?
За да не стане недоразумение, то пускам снимка:
http://l.rvv.com.br/l4/164-2.jpg
Търся отговор само с една сричка, без разтягане на локуми.

nickgaidarov
21-05-2015, 14:14
...

lordliness
21-05-2015, 14:21
И твърдиш, че точно този обтегач няма амортисьор?
Търся отговор само с една сричка, без разтягане на локуми.
Хубаво е преди да се правиш на интересен да прочетеш и да вникнеш в написаното.
Накратко, за последен път:
Това съм го разрязал да го разгледам преди много години, аз съм инженер и знам какво има и кое какво е. То стои все още пред мен.
екотроник, не го е виждал на живо, но дава акъл убедително, проверка на реакцията му в мрежата, за колко време ще разбере истината :)

nickgaidarov
21-05-2015, 14:25
...

ecotronic
21-05-2015, 14:29
Хубаво е преди да се правиш на интересен да прочетеш и да вникнеш в написаното.
Накратко, за последен път:
Това съм го разрязал да го разгледам преди много години, аз съм инженер и знам какво има и кое какво е. То стои все още пред мен.
екотроник, не го е виждал на живо, но дава акъл убедително, проверка на реакцията му в мрежата, за колко време ще разбере истината :)

Всеки, който ти зададе кратък и ясен въпрос, на който ти не знаеш отговора "се прави на интересен"

Отговори кратко и ясно на колегата, без да си разказваш живота:

Има или няма амортисьор под пружината?


Ти ако наистина си инженер, то ти си срам за инженерите!

lordliness
21-05-2015, 14:31
Много ми дотегнахте. Предполагам, че пиша ясно, Гайдаров ти нали разбираш какво казвам?
Май само този екотроник не разбира.
Кажи ми сега кой почва да се заяжда, те нали?

ecotronic
21-05-2015, 14:35
Лорде, не бъди толкова честолюбив!
Защо не им дадеш поне един път усещането, че са по-добри?
Защото това значи много за тях.
А и знаеш, че на нас не ни дреме много дали сме по-добри точно от тях.

Седи си мирно до растенията и не се гурай у шамарите, Санчо.

---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:33 ----------


Много ми дотегнахте. Предполагам, че пиша ясно, Гайдаров ти нали разбираш какво казвам?
Май само този екотроник не разбира

Гайдаров те разбира!

Проблемът е в това, че технически грамотните хора не те разбират.

Ти ще да си някой извънземен разум :)

lordliness
21-05-2015, 14:36
Седи си мирно до растенията и не се гурай у шамарите, Санчо.

---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:33 ----------



Гайдаров те разбира!

Проблемът е в това, че технически грамотните хора не те разбират.

Ти ще да си някой извънземен разум :)
..............................

ecotronic
21-05-2015, 14:39
..............................
Това мисля за теб, разбра ли?


БМХ, какво ти мислиш за мен :flirt:

PS: Много бързо си преправяш постовете :)

lordliness
21-05-2015, 14:40
Бавен си :) целта е само да го прочетеш, ама и затова трябва интелект, оплачи се сега на модератора какво прочете :)
Язък ти за претенциите, предполагам, че по цял ден стоиш с чупка в кръста и затова тук си толкова смел и отворен.

vgp_sas
21-05-2015, 15:10
Имам чувството, че съм във форум на гей сдружение на българските интелектуалци!

nickgaidarov
21-05-2015, 15:18
...

NoFeArr
21-05-2015, 15:26
Като чета последните страници .... май съдбата е ясна, няма да има форум. Защо обръщате всичко в личен аспект и кой бил по-по-най. Аз лично за колегата nickgaidarov нищо не мога да кажа, но колегите ecotronic и lordliness определено са ми били полезни и съм научил нещо от тях, чрез този форум.
Разни хора, разни идеали няма как да няма и различни мнения, в случая за обтегача супер няма лошо в спора се ражда истината, но в темата за това, не тук. На мен също ми е интересно какво представлява разрязания обтегач, за който колегата lordliness спомена, та ако има желание може да сподели снимките в темата за обтегача да ги видим, аз имам такъв обтегач, свален поради неизправност, но не ми се разрязва да видя какво има.

Ако има все пак модератор ... може да поразчисти тук и нека доведем тази тема до край в който има някакво развитие. А това с заплашването на модераторите, ами явно има и пълни кретени сред нас ... модераторите са за това, ако се наложи и перманентни банове могат да раздават. Но като гледам тук бан, било и временен, е тема табу. Предупреждения, редактиране на мнения от модератор и все неща които биха спомогнали за просперитет.

Колега mordohy ентусиазма ми идва от там, защото виждам как нещо което събира хора с една и съща страст се разпада и загива... защо го допускаме ?

lordliness
21-05-2015, 16:01
Лорде, аз ти дадох вече правилния отговор на спора.
И той е - признаваме се за победени и отиваме да си пием уискито.

P.S. Между другото, само докато изпия едно кафе и вече гледам изтряскани около десетина поста в тази тема.
Явно страстите пак са се разгорещили.
Време е за почивка малко.

А и не усещаш ли истинската им цел?
Те много добре съзнават некомпетентността си, но разчитат на това, че са БОЛШИНСТВО, за да ни победят.
Тяхната задна мисъл е следната - ето ни, ние може да сме неуки, необразовани, некомпетентни, но дайте да докажем, че и те са като нас.
ОК - няма проблем. Нека мислят, че и ние сме неуки, необразовани, некомпетентни. Само че не като тях - другояче...
''Идат като тигри, бягат като овци''
Иван Вазов, ОПЪЛЧЕНЦИТЕ НА ШИПКА

Много такива съм виждал, аз не се предавам, никога :)

nickgaidarov
21-05-2015, 16:07
...

ecotronic
21-05-2015, 16:25
''Идат като тигри, бягат като овци''
Иван Вазов, ОПЪЛЧЕНЦИТЕ НА ШИПКА

lordliness - в ролята на тигъра :) :

lordliness: (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1415292&postcount=27)

"Тези които ти дават съвети май никога не са виждали на живо този механизъм. Това не е никакъв амортисьор, а най обикновена пружина с два гумени тампона и обвита в гума........"


lordliness: (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1415294&postcount=29)

"Това определено ме развесели. Скоро не бях чел по- големи глупости........"


lordliness: (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1415327&postcount=37)

"Защото го е писал някой като теб. Защо това трябва да се приеме за чиста монета?...."


lordliness: (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1415355&postcount=43)


"На никой не му пука за това колкото и научно да го напишеш/ препишеш/....."



lordliness: (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1415365&postcount=45)

"Не виждам защо ми обясняваш нещо което знам защото съм го разглобил основно, когато аз карах 166 ти още си се оглеждал за 156, по скоро мечтаеше, нали? Ти не знаеше и после се разтърси да четеш по чуждите форуми и пак доби увереност ....."


.........

ecotronic: (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1416139&postcount=57)

Е - сега онзи със сабята да обясни, защо преди вибрираше а сега не.


В този момент тигърът потъна в дън земя :)

lordliness
21-05-2015, 16:25
Като чета последните страници .... май съдбата е ясна, няма да има форум. Защо обръщате всичко в личен аспект и кой бил по-по-най. Аз лично за колегата nickgaidarov нищо не мога да кажа, но колегите ecotronic и lordliness определено са ми били полезни и съм научил нещо от тях, чрез този форум.
Разни хора, разни идеали няма как да няма и различни мнения, в случая за обтегача супер няма лошо в спора се ражда истината, но в темата за това, не тук. На мен също ми е интересно какво представлява разрязания обтегач, за който колегата lordliness спомена, та ако има желание може да сподели снимките в темата за обтегача да ги видим, аз имам такъв обтегач, свален поради неизправност, но не ми се разрязва да видя какво има.

Ако има все пак модератор ... може да поразчисти тук и нека доведем тази тема до край в който има някакво развитие. А това с заплашването на модераторите, ами явно има и пълни кретени сред нас ... модераторите са за това, ако се наложи и перманентни банове могат да раздават. Но като гледам тук бан, било и временен, е тема табу. Предупреждения, редактиране на мнения от модератор и все неща които биха спомогнали за просперитет.

Колега mordohy ентусиазма ми идва от там, защото виждам как нещо което събира хора с една и съща страст се разпада и загива... защо го допускаме ?
Снимки има, но за сега остават само за мен.
Рязането не беше много приятно и по добре не се захващай, може да се контузиш, може да свалиш предпазната пластмаса на пружината, ако те интересува много, но ще текне масло. Имам и видеоклип как постоянно се движи, ''вибрира'' както му казват, става въпрос за новата ролка. Не е статична, както си мислят някои, нито се движи плавно.

ecotronic
21-05-2015, 16:28
Аз пък се предавам...:big_whoops:
Само и само тази поредна безумица да спре по-бързо.

И правилно правиш. Много е важно човек да знае кога да спре да се излага, като кифладжия.

Оценявам това в теб :)

DerMeister
21-05-2015, 16:38
Мисля, че е ясно защо форумът е пълна боза след тази тема...

nickgaidarov
21-05-2015, 16:40
...

lordliness
21-05-2015, 16:57
Поласкан съм, че най-после оцени нещо в мен.
Ще се пукна от гордост даже...:prescription::prescription:
А и да използвам моментната ти благосклонност към мен, за да те помоля нещо - престани с тези детински и неадекватни опити да уязвиш Лорда.
Не се гаси туй, що не гасне, алфисте-идеалист.
Хайде мен - как да е, мен вълците ме яли.
Лорда обаче не закачай повече.
Това което написа за теб е един от малкото моменти в които няма копи- пейст, а само лично творчество, към мен- само копи- пейст :)
Поздрав за еконтроник с любимата му музика:
https://www.youtube.com/watch?v=teA8TE092ss

ecotronic
21-05-2015, 17:09
.......А и да използвам моментната ти благосклонност към мен, за да те помоля нещо - престани с тези детински и неадекватни опити да уязвиш Лорда.
Не се гаси туй, що не гасне, алфисте-идеалист.
Хайде мен - как да е, мен вълците ме яли.
Лорда обаче не закачай повече.

Нещо не си схванал. Аз не искам да го уязвя. Той достатъчно добре и сам се справя.

Комуникацията ми с него тук се основава единствено на желанието ми да разбера, докъде може да стигне човешкото дебелоочие и наглост. :)

lordliness
21-05-2015, 17:35
Мат. 5:3 Блажени бедните духом.

Alfa User
21-05-2015, 18:26
Имам няколко въпроса към правоимащите в тоя форум и държа да ми се отговори:

Моля спамери да не пишат в темата а само хора, които са заинтересувани от това, което се случва тук и мислят за неговото подобрение!


1. Защо във форума има модератори, които не влизат с месеци в него и не вършат никаква работа в него (поне аз оставам с такива наблюдения) ?

2. Кой търси отговорност на модераторите за свършената от тях работа (това че не получават възнаграждение за това, което правят не мисля че е оправдание)?

3. Някой от администраторите или собствениците на форума мислил ли е да въдвори някакъв ред в него (ако изобщо ги интересува и има такива) ?


Очаквам някакви адекватни отговори!


Модераторите не са пъдари.

Тяхната работа би трябвало да бъде основно техническа, като това да не се пише на латиница, с главни букви, да няма явни обиди и ред други неща, които са заложени в правилата.

За другите и по-важните неща, които цапат форума сме длъжни сами да си помогнем. Модераторите само могат да помогнат затова по-лесно се реализира това.

Аз мисля, че едно от нещата, които могат до голяма степен да помогнат за спазването на добрия тон във форума е премахването на потребители, които системно обиждат, клеветят или се заяждат.

Проблем ли е да се създаде рейтингова система за негативен вот?

Така всеки, който намира действията на потребителя Х за непристойни за форума, ще може да сложи само една отметка в една анкета. А когато даден потребител събере повече от еди колко си черни точки за даден период от време, бива на първо време банван временно, а по-натам ако не си промени поведението и перманентно.

Ще се обадя и аз, няма как...
Преди години имаше добър модераторски екип, който за общото благо и за никаква облага си губеше дни и нощи да следи кой какво и как... Тогава мнозинството ревеше, че модовете били много гадни, и налагали много наказания.
Сега ревете, че тия модове ги няма вече (подадохме оставка дружно в момент, в който "управата" на клуба се изгаври с нас), и че нещата не вървят.
Всеки един от бившите зелени знаеше докъде ще се стигне, и ето ви реалността във форума сега - наслаждавайте й се, ваша си е!
Та накратко - правила твърди трябва да има; модове, прилагащи правилата с цел контрол трябва да има; система за рейтинг (положителен или отрицателен) имаше и беше добра, мисля, че трябва да я има и сега.
Това мисля аз, и не държа никой да се съгласява или не с мен. Отделял съм страшно много време и нерви за форума, и сега ме боли като гледам какво става - затова и много хора вече не пишат...
Което ме подсеща, че ако бях мод, тая тема отдавна щеше да е разчистена от боклука, който насипахте в нея :whip:

Sunny
21-05-2015, 18:40
Ще се обадя и аз, няма как...
Преди години имаше добър модераторски екип, който за общото благо и за никаква облага си губеше дни и нощи да следи кой какво и как... Тогава мнозинството ревеше, че модовете били много гадни, и налагали много наказания.
Сега ревете, че тия модове ги няма вече (подадохме оставка дружно в момент, в който "управата" на клуба се изгаври с нас), и че нещата не вървят.
Всеки един от бившите зелени знаеше докъде ще се стигне, и ето ви реалността във форума сега - наслаждавайте й се, ваша си е!
Та накратко - правила твърди трябва да има; модове, прилагащи правилата с цел контрол трябва да има; система за рейтинг (положителен или отрицателен) имаше и беше добра, мисля, че трябва да я има и сега.
Това мисля аз, и не държа никой да се съгласява или не с мен. Отделял съм страшно много време и нерви за форума, и сега ме боли като гледам какво става - затова и много хора вече не пишат...
Което ме подсеща, че ако бях мод, тая тема отдавна щеше да е разчистена от боклука, който насипахте в нея :whip:

+1

Гаврата беше с първо с единия а после и с останалите двама глобални модератори които си вършеха работата идеално ...
След като Валери и Григор решиха да постъпят така с глобалните то за останалия екип не оставаше нищо друго освен дружно да се откажем (за да се угоди на някой засегнати слаби душици които им ревяха на лични и на телефон)

pininfarina
21-05-2015, 18:52
+1

Гаврата беше с първо с единия а после и с останалите двама глобални модератори които си вършеха работата идеално ...
След като Валери и Григор решиха да постъпят така с глобалните то за останалия екип не оставаше нищо друго освен дружно да се откажем (за да се угоди на някой засегнати слаби душици които им ревяха на лични и на телефон)



Според мен тогава модераторите надвишаваха правомощията си и бяхме в едната крайност, в момента сме в другата крайност, която смятам че е умишлено подстрекавана от някой текущи модератора, това е моето мнение!
Не искам да казвам за какви глупости съм бил наказван - ако ги постна някой хора, които пишат от 2-3 години и я карат шапка на тояга ще им се доака!

Мисля че трябва да се избегнат двете крайности на управление на форума и да се премине към някакъв среден вариант, НО това могат да го решат Вальо - единият, от който зависят нещата и който много уважавам и Григор - другият от който зависят нещата и който не уважавам!


Това е моето мнение!

Благодаря на колегите, които не оспамиха темата, за другите няколко - вече имам на 100% изградено мнение и съм си направил настройките така, че да не им чета публикациите!

Sunny
21-05-2015, 19:10
Според мен тогава модераторите надвишаваха правомощията си и бяхме в едната крайност, в момента сме в другата крайност, която смятам че е умишлено подстрекавана от някой текущи модератора, това е моето мнение!
Не искам да казвам за какви глупости съм бил наказван - ако ги постна някой хора, които пишат от 2-3 години и я карат шапка на тояга ще им се доака!

Мисля че трябва да се избегнат двете крайности на управление на форума и да се премине към някакъв среден вариант, НО това могат да го решат Вальо - единият, от който зависят нещата и който много уважавам и Григор - другият от който зависят нещата и който не уважавам!


Това е моето мнение!

Благодаря на колегите, които не оспамиха темата, за другите няколко - вече имам на 100% изградено мнение и съм си направил настройките така, че да не им чета публикациите!


Иво малко не съм съгласен с това ,че са се надвишавали права , но всеки има право на мнение и аз уважам твоето ( както и теб) .
Модерирам по форуми отпреди да се регистрирам във форума , модерирам и към момента на няколко места и смея да твърдя ,че знам как се модерира .
Ако към момента в това разпуснато състояние на форума се наложи модерация и се затегне положението много хора ще изреват ,че им се нарушава правото на глас и мнение .
Така да се каже - коня си е в реката вече и положението е тотално изтървано , но такава беше волята на администраторите - цитирам : да не се усеща модераторско присъствие . А в момента модераторите имат права ( да модерират) НО нямат правомощията .

pininfarina
21-05-2015, 19:18
Ми в такъв случай администраторите са за ебане ( без извинение ).

Язък за форума!!!


Явно ще трябва да се работи по въпроса за нов форум!!!

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

[QUOTE=Alfa User;1421455]Ще се обадя и аз, няма как...
Преди години имаше добър модераторски екип, който за общото благо и за никаква облага си губеше дни и нощи да следи кой какво и как... Тогава мнозинството ревеше, че модовете били много гадни, и налагали много наказания.
Сега ревете, че тия модове ги няма вече (подадохме оставка дружно в момент, в който "управата" на клуба се изгаври с нас), и че нещата не вървят.
Всеки един от бившите зелени знаеше докъде ще се стигне, и ето ви реалността във форума сега - наслаждавайте й се, ваша си е!
Та накратко - правила твърди трябва да има; модове, прилагащи правилата с цел контрол трябва да има; система за рейтинг (положителен или отрицателен) имаше и беше добра, мисля, че трябва да я има и сега.
Това мисля аз, и не държа никой да се съгласява или не с мен. Отделял съм страшно много време и нерви за форума, и сега ме боли като гледам какво става - затова и много хора вече не пишат...
Което ме подсеща, че ако бях мод, тая тема отдавна щеше да е разчистена от боклука, който насипахте в нея :whip:

А относно рейтинга, махнаха го предимно заради двама глупака от София, които са регистрирани тук и единият от които в момента е модератор и поради факта че вдигнах шум и администраторите ( тогава все още им пукаше за форума ) решиха да вземат тия мерки ( не казвам че са правилни )!

ecotronic
21-05-2015, 20:17
Аз не знам, какъв е бил форумът преди 4 - 5 години, но не мисля, че сега нещата са толкова трагични. Имаше 2 - 3 случая на вулгарно отношение и модераторите ги парираха своевременно. В момента има хора, които се броят на пръстите на едната ръка, които редовно предизвикват разприте.
Теми като "съвет за покупка на.........." или "бензин срещу дизел" винаги развързват езиците на хората но това не смятам, че е толкова фатално. Има си и раздел общи приказки, който е нещо като отдушник.
Като цяло намирам, че форумът е доста полезен и ситуацията не е толкова трагична. Не трябва много за да се подобри.

vgp_sas
21-05-2015, 20:21
Добре толкова ли е сложно, мамка му ?!
Рейтингова система, проста. 10 негативни точки. 5 дена бан. 20 негативни - 1 месец бан. 30 негативни перманентен бан. Могат да гласуват потребители с повече от 250 мнения и регистрирани повече от 1 година.
Да се премахват мнения, които са си чист спам и заяждане и нямат общо с темата. Всяко премахнато от модератора мнение 5 негативни точки.

Не е нещо сложно.

pininfarina
21-05-2015, 20:23
Аз не знам, какъв е бил форумът преди 4 - 5 години, но не мисля, че сега нещата са толкова трагични. Имаше 2 - 3 случая на вулгарно отношение и модераторите ги парираха своевременно. В момента има хора, които се броят на пръстите на едната ръка, които редовно предизвикват разприте.
Теми като "съвет за покупка на.........." или "бензин срещу дизел" винаги развързват езиците на хората но това не смятам, че е толкова фатално. Има си и раздел общи приказки, който е нещо като отдушник.
Като цяло намирам, че форумът е доста полезен и ситуацията не е толкова трагична. Не трябва много за да се подобри.

Виж сега, аз те уважавам за това, което даваш като съвети във форума, но това не значи чв трябва да си каляваш нервите публично тук с няколко индивида и с това да натоварвате и останалите участници в него. Честно да ти кажа от известно време с това си твое държание започна да ме натоварваш предимно негативно отколкото позитивно с постовете си - не се заяждам, просто ти казвам какво мисля, Аз съм прям и съжалявам че трябва да пиша нещо, което мисля за някой ( за теб или за някой друг ) пред това да му го кажа лично очи в очи!


Сори ако съм те обидил с нещо но това е положението!

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:22 ----------


Добре толкова ли е сложно, мамка му ?!
Рейтингова система, проста. 10 негативни точки. 5 дена бан. 20 негативни - 1 месец бан. 30 негативни перманентен бан. Могат да гласуват потребители с повече от 250 мнения и регистрирани повече от 1 година.
Да се премахват мнения, които са си чист спам и заяждане и нямат общо с темата. Всяко премахнато от модератора мнение 5 негативни точки.

Не е нещо сложно.

Сложно е Венко, щото тука стана разебана история!!!

ecotronic
21-05-2015, 20:30
Виж сега, аз те уважавам за това, което даваш като съвети във форума, но това не значи чв трябва да си каляваш нервите публично тук с няколко индивида и с това да натоварвате и останалите участници в него. Честно да ти кажа от известно време с това си твое държание започна да ме натоварваш предимно негативно отколкото позитивно с постовете си - не се заяждам, просто ти казвам какво мисля, Аз съм прям и съжалявам че трябва да пиша нещо, което мисля за някой ( за теб или за някой друг ) пред това да му го кажа лично очи в очи!


Сори ако съм те обидил с нещо но това е положението!

Не си ме обидил.
Аз много уважавам прямотата.
Самят аз съзнавам това, че досаждам на останалите колеги, когато се защитавам от необоснованите нападки на един - двама потребители.

Но съм върл привърженик на подхода, че е много по-удачно и правилно да се бориш с причината отколкото със следствието.

Някога Цецко (nightrider) бе изгонен заради това, че беше на всяка манджа мерудия и пишеше по 200 поста на ден. Но той беше технически грамотен. Още ползвам негови постове с ценна информация.

Та не разбирам, защо той бе изгонен а други, които са много по-досадни не са?

pininfarina
21-05-2015, 20:33
Не си ме обидил.
Аз много уважавам прямотата.
Самят аз съзнавам това, че досаждам на останалите колеги, когато се защитавам от необоснованите нападки на един - двама потребители.

Но съм върл привърженик на подхода, че е много по-удачно и правилно да се бориш с причината отколкото със следствието.

Някога Цецко (nightrider) бе изгонен заради това, че беше на всяка манджа мерудия и пишеше по 200 поста на ден. Но той беше технически грамотен. Още ползвам негови постове с ценна информация.

Та не разбирам, защо той бе изгонен а други, които са много по-досадни не са?

Ми отговори си сам на тоя въпрос и за това за което ти писах:
" Прекален светец и на бога не е драг"

ecotronic
21-05-2015, 20:42
Не съм научен и няма как да кажа на бялото черно или да се направя, че нищо не съм видял.

vgp_sas
21-05-2015, 20:44
Като гледам никой от управата, не ебава, да ебава. Това е най-тъжното.
Май ще трябва да правим нов форум......

pininfarina
21-05-2015, 20:52
Като гледам никой от управата, не ебава, да ебава. Това е най-тъжното.
Май ще трябва да правим нов форум......


Според мен нещата ще се получат по леко тук отколкото със създаване на нов форум но все пак на някои хора ако не им уврат дебелите капацуни и до там ще се стигне в най скоро време!

NoFeArr
21-05-2015, 20:58
Някои от управата няма ли да напише 2-3 реда да каже хора така и така, ще работим по въпроса или хора така и така ние нямаме силите някой ако има предложения да каже. Ако пък трябва някой и друг модератор да бъде сменен...... и аз мисля, че ще е по-лесно да се възстанови този форум от колкото да се гради нов, но да съгласен съм, че ако нещата отидат към по-зле и до там ще се стигне.

ecotronic
21-05-2015, 20:59
Поради това, че напоследък аз, Гайдаров и lordliness май се явяваме едни от основните досадници за останалите, ето ви делово предложение:

Направете една анкета с тримата и срещу всеки: одобрявам /неодобрявам

Който събере повече от 70 - 80 % (или колкото решите) неодобрение, - аут.

lordliness
21-05-2015, 21:03
Поради това, че напоследък аз, Гайдаров и lordliness май се явяваме едни от основните досадници за останалите, ето ви делово предложение:

Направете една анкета с тримата и срещу всеки: одобрявам /неодобрявам

Който събере повече от 70 - 80 % (или колкото решите) неодобрение, - аут.

Така ли се разправяш с противниците, браво, подмолно и в гръб.
Ти постоянно сипеш обиди по наш адрес.
Пак взе да се мислиш на велик и да решаваш кой да е във форума и кой не.
Няма такива правила във форума.

pininfarina
21-05-2015, 21:05
Поради това, че напоследък аз, Гайдаров и lordliness май се явяваме едни от основните досадници за останалите, ето ви делово предложение:

Направете една анкета с тримата и срещу всеки: одобрявам /неодобрявам

Който събере повече от 70 - 80 % (или колкото решите) неодобрение, - аут.

И кой ще създате тая примерна анкета? След това кой ще "раздаде справедливост" след резултатите? Няма кой! Пак си чешем езиците и започваме с интригите за 2-ма 3-ма и т.н!
Днес като сте вие примерно, утре ще са други ....
Трябва да има: 1. ПРАВИЛА! 2: ДА СЕ СПАЗВАТ 3: ДА ИМА КОНТРОЛ 4: ДА СЕ ПРИЛАГАТ НАКАЗАНИЯ ПО НЕСПАЗВАНЕ НА ПРАВИЛАТА БЕЗКОМПРОМИСНО И БЕЗ ШУРОБАДЖАНАЩИНА!

Всичко друго е ТАШАК!

ecotronic
21-05-2015, 21:05
Така ли се разправяш с противниците, браво, подмолно и в гръб.
Ти постоянно сипеш обиди по наш адрес.
Пак взе да се мислиш на велик и да решаваш кой да е във форума и кой не.
Няма такива правила във форума.

Както виждаш поставям предложението на публично обсъждане. Какво подмолно намираш в това?
И себе си слагам в кюпа.

Теб какво те притеснява?

lordliness
21-05-2015, 21:07
Както виждаш поставям предложението на публично обсъждане. Какво подмолно намираш в това?
И себе си слагам в кюпа.

Теб какво те притеснява?
Има правила във форума, прочети ги
1.3 Да уважава другите потребители на форума. Всякакви обидни думи и преки характеристики/заплахи ще се считат за грубо нарушение, като резултат постът ще бъде редактиран или отстранен от темата.

Ти постоянно обиждаш
70-80 % от твоите приятелчета или от всички потребители :)
Колко имаш по математика? :) някои потребители въобще не влизат, виж колко са регистрирани и колко са активни, според това нищо не ме притеснява :)

old alfist
21-05-2015, 21:07
Форумът си е много добре, модераторите също, само тук таме някой потребител се изживява за Голямата Работа, но затова не са виновни нито модераторите, нито форумът.

Като, че ли с по-дъртичките, по мога да си кажа нещо, но и младежите са много гот.

Олигофрени има навсякъде, както и тук, тъй, че всичко е ОК.

ecotronic
21-05-2015, 21:10
Има правила във форума, прочети ги
1.3 Да уважава другите потребители на форума. Всякакви обидни думи и преки характеристики/заплахи ще се считат за грубо нарушение, като резултат постът ще бъде редактиран или отстранен от темата.

Ти постоянно обиждаш

В пост № 43 (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1421353&postcount=43) от настоящата тема дадох от ясно по-ясно доказателсто затова, че потребителят lordliness не уважава и се подиграва с потребителя ecotronic.

А ти за какви правила ми говориш?

lordliness
21-05-2015, 21:16
Регистрирани 24 024
активни 1 667
колко процента?
Не говори общи неща покажи къде съм използвал обидна дума за теб, ако си правиш някакви асоциации това си е за твоя сметка

Sunny
21-05-2015, 21:17
Вие двамата
Да вземете да си пренесете дразгите другаде
АААААААА ?

ecotronic
21-05-2015, 21:20
Да уважава..... всякакви преки характеристики......

lordliness:

Това определено ме развесели. Скоро не бях чел по- големи глупости........"


lordliness:

"Защото го е писал някой като теб. Защо това трябва да се приеме за чиста монета?...."


lordliness:


"На никой не му пука за това колкото и научно да го напишеш/ препишеш/....."



Това са все изрази на уважение, или греша?

lordliness
21-05-2015, 21:22
Вие двамата
Да вземете да си пренесете дразгите другаде
АААААААА ?

Вие слепи ли сте, постоянно обижда в безсилието си?
Как очаквате да реагирам?
2.3 На всеки един изправен участник във форума (чието участие не противоречи на правилата на форума или на законите в страната) се гарантира правото на достъп до форума, правото на мнение, защита на личното достойнство и осигуряване на конфиденциалност. IP адресите на участниците се записват в log на форума, но не се показват
публично.
Кой ще ме защити, ако не сам
Да не говорим как мой близък се регистрира във форума и той обяви, че пиша аз и модератора разкри публично къде е адреса
Коментирайте това щом сте толкова безпристрастни и честни

Ранобудниче
21-05-2015, 21:22
Моля ви за конкретни примери от разделите - теми, постове. Ако го направите с линкове, ще съм благодарна. Както рапортуването. Поемам ангажимент да пренеса всички примери за обсъждане в мод раздела. И да завъртя някой и друг телефон - то се е видяло..

ecotronic
21-05-2015, 21:25
Моля ви за конкретни примери от разделите - теми, постове. Ако го направите с линкове, ще съм благодарна. Както рапортуването. Поемам ангажимент да пренеса всички примери за обсъждане в мод раздела. И да завъртя някой и друг телефон - то се е видяло..

Нещо трябва да се направи. Това така не може да продължава. Кажете ми, че трябва да се махна и няма да чуете повече за мен.

Примери много. Един от последните:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=89483

Проследи хронологията и виж, кой започва със заяжданиците и как свършва всичко.

lordliness
21-05-2015, 21:29
Да уважава..... всякакви преки характеристики......

lordliness:

Това определено ме развесели. Скоро не бях чел по- големи глупости........"


lordliness:

"Защото го е писал някой като теб. Защо това трябва да се приеме за чиста монета?...."


lordliness:


"На никой не му пука за това колкото и научно да го напишеш/ препишеш/....."



Това са все изрази на уважение, или греша?
Това не са обидни думи, това е мнение.

ecotronic
21-05-2015, 21:31
Това не са обидни думи, това е мнение.

Това не са обидни думи, каквито са вулгарните думи.
Но това са неуважение и преки квалификации, каквито според правилата са забранени!

vgp_sas
21-05-2015, 21:32
Колеги, и двамата помагате доста на много хора тук. Така и така, хората, които знаят и могат са кът тук. Рядко пишат, повечето и сервизи си направиха, в което няма нищо лошо!
Не се карайте за глупости. Следя ви спора от година. За мен Лорда има много голямаголямо самочувствие и его. От там идват и постоянните дразги! Не ми се обиждай, Лорде! Лично мнение.
Само цветарката се пъне нещо, ама не ми е ясно за какво......
Със здраве и чакам развитие по въпроса с форума!

lordliness
21-05-2015, 21:34
Моля ви за конкретни примери от разделите - теми, постове. Ако го направите с линкове, ще съм благодарна. Както рапортуването. Поемам ангажимент да пренеса всички примери за обсъждане в мод раздела. И да завъртя някой и друг телефон - то се е видяло..
Кажи как може модератор да разкрива публично местоположение на адрес?

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:32 ----------


Колеги, и двамата помагате доста на много хора тук. Така и така, хората, които знаят и могат са кът тук. Рядко пишат, повечето и сервизи си направиха, в което няма нищо лошо!
Не се карайте за глупости. Следя ви спора от година. За мен Лорда има много голямаголямо самочувствие и его. От там идват и постоянните дразги! Не ми се обиждай, Лорде! Лично мнение.
Само цветарката се пъне нещо, ама не ми е ясно за какво......
Със здраве и чакам развитие по въпроса с форума!
Не се обиждам, самочувствието има покритие. Някой ден ще ти разкажа

Ранобудниче
21-05-2015, 21:39
Кажи как може модератор да разкрива публично местоположение на адрес?


Не те разбирам.

ecotronic
21-05-2015, 21:43
Не те разбирам.

Модераторът не е разкрил местоположението на IP адреса му.

Ситуацията беше следната:

Веднъж в поредния спор с lordliness се появи още един потребител на негова страна и така за по-убедително бяха 2:1 :)

В един момент модераторът попита lordliness, защо двамата с другия потребител пишат от един и същи IP адрес.

Това е.

lordliness
21-05-2015, 21:46
Модераторът не е разкрил местоположението на IP адреса му.

Ситуацията беше следната:

Веднъж в поредния спор с lordliness се появи още един потребител на негова страна и така за по-убедително бяха 2:1 :)

В един момент модераторът попита lordliness, защо двамата с другия потребител пишат от един и същи IP адрес.

Това е.
То остава да разкрие и ай пи, това което направи беше достатъчно нередно
И понеже ми писна не ме занимавайте повече с вашите проблеми

Ранобудниче
21-05-2015, 21:46
Модераторът не е разкрил местоположението на IP адреса му.

Ситуацията беше следната:

Веднъж в поредния спор с lordliness се появи още един потребител на негова страна и така за по-убедително бяха 2:1 :)

В един момент модераторът попита lordliness, защо двамата с другия потребител пишат от един и същи IP адрес.

Това е.

Не съм запозната със ситуацията и нито мога, нито искам да взема страна. Модераторът вероятно е преценил какво да каже. Бога ми, притесних се, че някой мод е рекъл: той пише от град хикс, ж.к. игрек, бл. зет, ап. 666.

lordliness
21-05-2015, 21:48
Не съм запозната със ситуацията и нито мога, нито искам да взема страна. Модераторът вероятно е преценил какво да каже. Бога ми, притесних се, че някой мод е рекъл: той пише от град хикс, ж.к. игрек, бл. зет, ап. 666.

Почти го направи, в помощ на екотроник

ecotronic
21-05-2015, 21:49
Дали е било редно или не, аз не мога да коментирам.

Лично аз съм благодарен на модератора. С тази си бърза реакция тогава, той предотврати излишни дразги.

lordliness
21-05-2015, 21:50
Дали е било редно или не, аз не мога да коментирам.

Лично аз съм благодарен на модератора. С тази си бърза реакция тогава, той предотврати излишни дразги.

естествено

ecotronic
21-05-2015, 21:51
Почти го направи, в помощ на екотроник

Правилно! И в твой ущърб :)

Ранобудниче
21-05-2015, 21:52
Моля да се ограничите до коментари по темата и да се държите като зрели, възпитани хора, каквото поведение би било подходящо за нашата възраст.

Чакам примери.

Sunny
21-05-2015, 21:53
Почти го направи, в помощ на екотроник


Дали е било редно или не, аз не мога да коментирам.

Лично аз съм благодарен на модератора. С тази си бърза реакция тогава, той предотврати излишни дразги.


естествено


Правилно! И в твой ущърб :)


Мъка , мъка ...

И от дума не разбирате .

ecotronic
21-05-2015, 21:55
Мъка , мъка ...

И от дума не разбирате .

Ние дискутираме тези въпроси тук, за да не цапаме техническите раздели.

И тук ли не може?

Защо не ползваш ignore list функцията?

Ранобудниче
21-05-2015, 21:57
Дали би било удачно да ви направя една Арена в Блатото където да си дърпате плитките, без да занимавате целия форум?
Аз съм доста толерантна - даже няма да ви чета.

vgp_sas
21-05-2015, 21:59
Анджък!

ecotronic
21-05-2015, 22:00
Дали би било удачно да ви направя една Арена в Блатото където да си дърпате плитките, без да занимавате целия форум?
Аз съм доста толерантна - даже няма да ви чета.

Нямам претенции, къде ще водим този диспут, стига да не досаждаме много на останалите.

lordliness
21-05-2015, 22:16
Дали би било удачно да ви направя една Арена в Блатото където да си дърпате плитките, без да занимавате целия форум?
Аз съм доста толерантна - даже няма да ви чета.

Аз смятам да се огранича единствено в писане на теми по ремонта. Защото всичко друго е загуба на време и няма да ми липсва.

Ранобудниче
21-05-2015, 22:17
Хайде.
Отивайте да спорите оттатък: http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1421604#post1421604

old alfist
21-05-2015, 22:32
Хайде.
Отивайте да спорите оттатък: http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1421604#post1421604
Хората искат модератори да им пишат в темите - така се чувстват значими.

Ранобудниче
21-05-2015, 22:42
Хората искат модератори да им пишат в темите - така се чувстват значими.

Не е тъй.
Друго е, но не му е мястото тук.

thecleaner
21-05-2015, 22:55
Брей големо риване се организирало тука :) Сега аз да кажа две думи, Гайдаров човече ти си в дъното на нещата, и САМО ОЩЕ ЕДИН пост не по тема считано от веднага, в някой раздел за който отговарям пряко, излиташ да си проясниш мирогледа. Умело успяваш да насъскаш Екото и Лорда да стават за смях на децата и после им гледаш сеира.

Ща замоля и тримата споменати в темата да не ми отговарят тук, защото влизам в чист офтопик. Ако някой иска да сподели нещо ЛС.

Навремето Цецо го изгоних аз, нека новия Цецо да не си мисли че ще му се размине и ще продължава да пише от дивотия по-голяма дивотия навсякъде.

robygas
21-05-2015, 23:13
Вие на работа не ходите ли бре?
Как успяхте да изпишете 10 листа за 2 дни???
И то от тия 10 има смислени 1, а останалото е плява.
Баси и тъпотията!

rossenvn
21-05-2015, 23:15
Брей големо риване се организирало тука :) Сега аз да кажа две думи, Гайдаров човече ти си в дъното на нещата, и САМО ОЩЕ ЕДИН пост не по тема считано от веднага, в някой раздел за който отговарям пряко, излиташ да си проясниш мирогледа. Умело успяваш да насъскаш Екото и Лорда да стават за смях на децата и после им гледаш сеира.

Ща замоля и тримата споменати в темата да не ми отговарят тук, защото влизам в чист офтопик. Ако някой иска да сподели нещо ЛС.

Навремето Цецо го изгоних аз, нека новия Цецо да не си мисли че ще му се размине и ще продължава да пише от дивотия по-голяма дивотия навсякъде.

Добро начало!

old alfist
21-05-2015, 23:29
Другари, може би сте дезориентирани - модераторите трудно ще ви ориентират, но са добри хора.

кученцетоОгиитаткоДоги
21-05-2015, 23:35
Добре толкова ли е сложно, мамка му ?!
Рейтингова система, проста. 10 негативни точки. 5 дена бан. 20 негативни - 1 месец бан. 30 негативни перманентен бан. Могат да гласуват потребители с повече от 250 мнения и регистрирани повече от 1 година.
Да се премахват мнения, които са си чист спам и заяждане и нямат общо с темата. Всяко премахнато от модератора мнение 5 негативни точки.

Не е нещо сложно.




Това да не са ти концлагерите на Хитлер бе момче.Ти в кой век живееш.Кат толкуз държиш на подобен ,,ред,, върви живей в Техеран.Или си построй подобен ред у вас,а не на обществено място каквото е интернет пространството без значение че форума е частен.

mordohy
21-05-2015, 23:42
Брей големо риване се организирало тука :) Сега аз да кажа две думи, Гайдаров човече ти си в дъното на нещата, и САМО ОЩЕ ЕДИН пост не по тема считано от веднага, в някой раздел за който отговарям пряко, излиташ да си проясниш мирогледа. Умело успяваш да насъскаш Екото и Лорда да стават за смях на децата и после им гледаш сеира.

Ща замоля и тримата споменати в темата да не ми отговарят тук, защото влизам в чист офтопик. Ако някой иска да сподели нещо ЛС.

Навремето Цецо го изгоних аз, нека новия Цецо да не си мисли че ще му се размине и ще продължава да пише от дивотия по-голяма дивотия навсякъде.
А не се дуй толкова много!
Цецо съм го гонил точно три пъти, като четвъртия оставих някой друг да го пореже.:devil:
Някога общ технически беше наистина за пример, но това се поддържаше с железен ред. Оставяхме да пишат на воля, а после пресявах темата, та като отвориш тема за парното, да не те лъхне на скара и дробсърма.
Има и друго!
Мнозина се познаваме лично и понякога се отнасяме във форма, която за страничните е меко казано странна. Това дава много лош пример на новите членове на форума и лека-полека се изражда!
Но не е и това основното.
Основното е, че няма ясни правила, а и да има, те не се спазват, точно от тия, които трябва да ги налагат!:prescription:

dimitar_vd62
21-05-2015, 23:50
Това да не са ти концлагерите на Хитлер бе момче.Ти в кой век живееш.Кат толкуз държиш на подобен ,,ред,, върви живей в Техеран.Или си построй подобен ред у вас,а не на обществено място каквото е интернет пространството без значение че форума е частен.

Мааа, не си прав относно частния форум, иначе в интернет пространството ходи де искаш и прави каквото искаш ма дали ще те пусна и задържа в частния си форум или сайт,ако имам, за който плащам си е моя работа.

кученцетоОгиитаткоДоги
21-05-2015, 23:59
Мааа, не си прав относно частния форум, иначе в интернет пространството ходи де искаш и прави каквото искаш ма дали ще те пусна и задържа в частния си форум или сайт,ако имам, за който плащам си е моя работа.




Начи то и кауфланд си е частна собственост,ама ако там третират хората като през 16-ти век ще си останат само собствениците и работниците.

mordohy
22-05-2015, 00:08
Начи то и кауфланд си е частна собственост,ама ако там третират хората като през 16-ти век ще си останат само собствениците и работниците.

Така говориш, защото не познаваш какъв беше форумът!
Тогава имаше поне по три-четири активни темив техническите раздели. Никой не смееше да нарушава добрия тон и наистина имаше голяма полза от това.
В момента по-деликатните хора не пишат, защото трябва да си достатъчно простак и тиквеник като мене, за да не ти дреме, какво ще пише някой за тебе.
Мнозина от качествените хора пишат по всякакви други форуми на Алфа, но само не в българския. Аз също с удоволствие пиша в няколко чужди, защото там никой не ти се присмива. а обективно се търсят положителните неща, дори и в явна простотия!
А тука си има няколко постоянни дразнителя, които като плевели задушават всяка дискусия и я израждат в спор от типа"Ти си глупак, не ти си по-голям глупак!"
Това трябва да престане иначе ще се вмиришем съвсем!

кученцетоОгиитаткоДоги
22-05-2015, 00:24
Така говориш, защото не познаваш какъв беше форумът!
Тогава имаше поне по три-четири активни темив техническите раздели. Никой не смееше да нарушава добрия тон и наистина имаше голяма полза от това.
В момента по-деликатните хора не пишат, защото трябва да си достатъчно простак и тиквеник като мене, за да не ти дреме, какво ще пише някой за тебе.
Мнозина от качествените хора пишат по всякакви други форуми на Алфа, но само не в българския. Аз също с удоволствие пиша в няколко чужди, защото там никой не ти се присмива. а обективно се търсят положителните неща, дори и в явна простотия!
А тука си има няколко постоянни дразнителя, които като плевели задушават всяка дискусия и я израждат в спор от типа"Ти си глупак, не ти си по-голям глупак!"
Това трябва да престане иначе ще се вмиришем съвсем!




Съгласен съм,но ако има някакви правила да са в духа на демокрацията и свободата и да са с еднаква сила за всички,а не чакай сега този е мой човек ще се направя че нищо не съм видял,а за другия да е с голямата секира.

rossenvn
22-05-2015, 00:28
Начи то и кауфланд си е частна собственост,ама ако там третират хората като през 16-ти век ще си останат само собствениците и работниците.

Повдигна много добър въпрос! Дали искаме форумът да е Кауфланд или искаме нещо по-различно от евтини боклуци. Аз съм за второто. Явно тук има доста хора, на които брошурата от Кауфланд осмисля деня им...

nhg
22-05-2015, 01:04
Да се включа за малко и аз: някой помни ли /разбра ли защо автора пусна темата?

Не сте длъжни да ми отговаряте..

digitalundgrd
22-05-2015, 01:27
Повдигна много добър въпрос! Дали искаме форумът да е Кауфланд или искаме нещо по-различно от евтини боклуци. Аз съм за второто. Явно тук има доста хора, на които брошурата от Кауфланд осмисля деня им...
Добре аз пък да ви кажа нещо друго, а изводите оставям вие да си ги направите.

Аз лично отговарям пряко за един от "скритите" (слава Богу) раздели , в който главните теми са Рейсинга, уличните гонки, официални моторспорт мероприятия итн, в които взимаме участие с колите си( да в тоз форум все още има хора, които го правят и са тук заради нещат свързани с т.нар "спортно сърце"). В него 90% от пишещите са регистрирани във форума от поне 6-7 години, а някои дори са от първите основоположници на КАРБ.

Смея да твърдя, че разделът е доста подреден, информацията е систематизирана и лесно достъпна. Пример : Има си отделна тема, кога и къде ще са срещите ; отделна тема за коментари и разискване на дадено мероприятие или "гонки"; отделна тема с официални времена и резултати от мероприятия; отделна тема само за клипове от улични/вечерни гонки или от събития организирани от Бълг. Федерация по Драг Рейсинг да речем итн итн.

В нито един момент не ми се е налагало да трия нещо от сорта на мнения със следното съдържание "ко мезиш", ко ша пийм таз вечер, как е плетката на баба ти и прочие глупости нямащи нищо общо с темата. Хората си пишат само и изключително за това, за което е раздела.

Естествено след някоя гонка или състезание се случва да прехвърчат искри, но само изтривам по 1-2 мнения( без да пиша или да предупреждавам, когото ида било) и на участниците им СВЕТВА, че е време да охладят страстите и всичко приключва в миг... Тоест това са големи, зрели хора, които имат някакво елементарно възпитание и усет до къде трябва да спрат и така да се каже да се "самомодерират".

Защо това не се случва и в другите раздели във форума оставам на вас да прецените? Модераторите ли са ви виновни?

old alfist
22-05-2015, 01:36
Повдигна много добър въпрос! Дали искаме форумът да е Кауфланд или искаме нещо по-различно от евтини боклуци. Аз съм за второто. Явно тук има доста хора, на които брошурата от Кауфланд осмисля деня им...

Наслушал съм се на глупости с важен тон, тъй, че по-добре замълчи.

bager
22-05-2015, 01:44
Добре аз пък да ви кажа нещо друго, а изводите оставям вие да си ги направите.

Аз лично отговарям пряко за един от "скритите" (слава Богу) раздели , в който главните теми са Рейсинга, уличните гонки, официални моторспорт мероприятия итн, в които взимаме участие с колите си( да в тоз форум все още има хора, които го правят и са тук заради нещат свързани с т.нар "спортно сърце"). В него 90% от пишещите са регистрирани във форума от поне 6-7 години, а някои дори са от първите основоположници на КАРБ.

Смея да твърдя, че разделът е доста подреден, информацията е систематизирана и лесно достъпна. Пример : Има си отделна тема, кога и къде ще са срещите ; отделна тема за коментари и разискване на дадено мероприятие или "гонки"; отделна тема с официални времена и резултати от мероприятия; отделна тема само за клипове от улични/вечерни гонки или от събития организирани от Бълг. Федерация по Драг Рейсинг да речем итн итн.

В нито един момент не ми се е налагало да трия нещо от сорта на мнения със следното съдържание "ко мезиш", ко ша пийм таз вечер, как е плетката на баба ти и прочие глупости нямащи нищо общо с темата. Хората си пишат само и изключително за това, за което е раздела.

Естествено след някоя гонка или състезание се случва да прехвърчат искри, но само изтривам по 1-2 мнения( без да пиша или да предупреждавам, когото ида било) и на участниците им СВЕТВА, че е време да охладят страстите и всичко приключва в миг... Тоест това са големи, зрели хора, които имат някакво елементарно възпитание и усет до къде трябва да спрат и така да се каже да се "самомодерират".

Защо това не се случва и в другите раздели във форума оставам на вас да прецените? Модераторите ли са ви виновни?

Винаги съм се чудил защо не мога да чета там. Мамка му! Макар и да не съм състезател, със сигурност ще ми е интересно там.
Как става подбора?


п.п. думичката "подбор" използвах неслучайно. Тя отговаря на въпросите ти :-) .

old alfist
22-05-2015, 01:49
Винаги съм се чудил защо не мога да чета там. Мамка му! Макар и да не съм състезател, със сигурност ще ми е интересно там.
Как става подбора?


п.п. думичката "подбор" използвах неслучайно. Тя отговаря на въпросите ти :-) .


Пълни са гробищата със състезатели и техните жертви, затова по-добре да не четеш там.

digitalundgrd
22-05-2015, 02:05
Ще драсна и няколко реда за бившите зелени, взели отношение тук.

След като преди време ви "разжалваха"/"разформироваха" или вие се "саморазпуснахте" ( нз кое по ви харесва) веднага влязохте в ролята на спамери и реално основоположници на така известното "Блато".

Едва ли не вижте сега много ли е гот като се разпуснаха юздите... Нарочно се насади една такава атмосфера на несериозност лъхаща от всяка втора тема. Не знам какво, на кой и въобще дали нещо доказахте с това си държание, но факт е, че за да се стигне до това състояние и ниво на форума имате немалка заслуга.

Не ви ли прави впечатление следната често срещана порочна практика: регва се некой си, от някъде си, попрочита тук-там, зададе някой технически въпрос, и после вижда къде е "айляка" (в блатото) . Започва едно иху-аху хаху-хихи, което за жалост нерядко се пренася и по сериозните раздели.....и хоп недоволство що пада нивото. Ами такъв ни е мат'ряла ;)

И ето стигна се до момента, в който някой тотално му писне и пусне тема като тази тук. Сега Вие като бивши зелени трябва да размахате пръст и да кажете " ей го казахме ви още тогава до къде ще стигне тая работа..."; "ох колко добре беше едно време..."

Дали ? ;)

old alfist
22-05-2015, 02:24
Нека не се развихря вражда между бившите и сегашните "зелени", защото и двата вида са си пичове - аз поне, нищо лошо не съм видял и от двете формации.

digitalundgrd
22-05-2015, 02:52
Вражда няма, но някак не е.... "спортсменско"( да не употребявам други епитети) от тяхна страна да пишат такива постове-жалейки, след като те нарочно саботираха /саботират "дисциплината".

Едно време било много по-добре.. :) То, ако питаме и малък Тошко му е било добре по бай Тошово време, ама има хора, които не искат и да чуят за онези години... Така, че всичко е въпрос на гледна точка иииии най- важното ---> от коя страна на палачинката се намираш ;)

vgp_sas
22-05-2015, 07:51
Всички големи демократи станахте!

rossenvn
22-05-2015, 11:05
Добре аз пък да ви кажа нещо друго, а изводите оставям вие да си ги направите.

Аз лично отговарям пряко за един от "скритите" (слава Богу) раздели , в който главните теми са Рейсинга, уличните гонки, официални моторспорт мероприятия итн, в които взимаме участие с колите си( да в тоз форум все още има хора, които го правят и са тук заради нещат свързани с т.нар "спортно сърце"). В него 90% от пишещите са регистрирани във форума от поне 6-7 години, а някои дори са от първите основоположници на КАРБ.


Ами точно, хората в твоя раздел знаят за какво са там и сами поддържат хигиена на общуването. Но там още с влизането има цедка предполагам.


Наслушал съм се на глупости с важен тон, тъй, че по-добре замълчи.

Обикновено пропускам 'мъдрите' мисли, които споделяш, но бих ти препоръчал да си наложиш някаква автоцензура. Не говоря за тази тема само, макар че и тук влезе в серия...

mirchozo
22-05-2015, 14:14
Момци уж има тема пък се почнахте пак...?
Защо, много ли ви е кеф така..., идеята е да вдигнем малко нивото, не да го свалим.

mimouzunov
22-05-2015, 14:32
Едно бързо преглеждане тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=19455&page=12 показва че от доста време никои от потребителите не е получавал това което е заслужил!!!
:busted_cop: 9 месеца всички са примерни...

mordohy
22-05-2015, 20:09
Добре аз пък да ви кажа нещо друго, а изводите оставям вие да си ги направите.

Аз лично отговарям пряко за един от "скритите" (слава Богу) раздели , в който главните теми са Рейсинга, уличните гонки, официални моторспорт мероприятия итн, в които взимаме участие с колите си( да в тоз форум все още има хора, които го правят и са тук заради нещат свързани с т.нар "спортно сърце"). В него 90% от пишещите са регистрирани във форума от поне 6-7 години, а някои дори са от първите основоположници на КАРБ.

Смея да твърдя, че разделът е доста подреден, информацията е систематизирана и лесно достъпна. Пример : Има си отделна тема, кога и къде ще са срещите ; отделна тема за коментари и разискване на дадено мероприятие или "гонки"; отделна тема с официални времена и резултати от мероприятия; отделна тема само за клипове от улични/вечерни гонки или от събития организирани от Бълг. Федерация по Драг Рейсинг да речем итн итн.

В нито един момент не ми се е налагало да трия нещо от сорта на мнения със следното съдържание "ко мезиш", ко ша пийм таз вечер, как е плетката на баба ти и прочие глупости нямащи нищо общо с темата. Хората си пишат само и изключително за това, за което е раздела.

Естествено след някоя гонка или състезание се случва да прехвърчат искри, но само изтривам по 1-2 мнения( без да пиша или да предупреждавам, когото ида било) и на участниците им СВЕТВА, че е време да охладят страстите и всичко приключва в миг... Тоест това са големи, зрели хора, които имат някакво елементарно възпитание и усет до къде трябва да спрат и така да се каже да се "самомодерират".

Защо това не се случва и в другите раздели във форума оставам на вас да прецените? Модераторите ли са ви виновни?

Осъзнаваш ли, какво призна току-що!
Някога имаше два скрити раздела, които не бяха тайна за никого. Раздела за членове на клуба и мод раздела.
Когато се разрази скандалът с модераторския екип, аз предупредих някои от старите модове да не се поддават на тая провокация, но уви-беше им много писнало!
Всичко е било с идеята да се раздели форумът на две!
Едната част за плебса, където пишем сега и една част за богоизбраните.
Ето защо беше необходимо да се разкарат старите модове.
За да нямат достъп до тоя "Раздел" казваш, а то си е паралелен форум!
Ето защо модовете тука в лайната ги няма, както и почти всички стари юзери.
За това гледаш колко много хора са на линия, а не можеш да ги срещнеш в нито една тема!
Въпросите са повече от отговорите.
Ако си мислите, че по тоя начин сте се скрили от полицията, то дълбоко грешите. Има поне трима , които доносничат.
Спирам до тука!

dimitar_vd62
22-05-2015, 20:10
Момци уж има тема пък се почнахте пак...?
Защо, много ли ви е кеф така..., идеята е да вдигнем малко нивото, не да го свалим.

Аз гледам че още един раздел почва да се осира и в тоя дух утре отивам да изпуша некоя и друга цигара в Кауфланд...така де, не живея в 16 век, освен това ще плювам по пода и пърдя.

vgp_sas
22-05-2015, 20:15
Стига.

thecleaner
22-05-2015, 20:30
Осъзнаваш ли, какво призна току-що!
Някога имаше два скрити раздела, които не бяха тайна за никого. Раздела за членове на клуба и мод раздела.
Когато се разрази скандалът с модераторския екип, аз предупредих някои от старите модове да не се поддават на тая провокация, но уви-беше им много писнало!
Всичко е било с идеята да се раздели форумът на две!
Едната част за плебса, където пишем сега и една част за богоизбраните.
Ето защо беше необходимо да се разкарат старите модове.
За да нямат достъп до тоя "Раздел" казваш, а то си е паралелен форум!
Ето защо модовете тука в лайната ги няма, както и почти всички стари юзери.
За това гледаш колко много хора са на линия, а не можеш да ги срещнеш в нито една тема!
Въпросите са повече от отговорите.
Ако си мислите, че по тоя начин сте се скрили от полицията, то дълбоко грешите. Има поне трима , които доносничат.
Спирам до тука!

Когато вълкът остарее става за смях на кучетата. Спирам до тука и аз ;)

vgp_sas
22-05-2015, 20:41
Не! Чакам някой велик мод, да ми дръпне един морал и да се активизира!
ЕВАЛААА!!! The Cleaner Варварина!
Доживяхме мод в тоя форум, мод да направи нещо!!!:clapping::clapping::drunk::drunk:

ecotronic
22-05-2015, 20:41
Това, че имало нам кви си специални раздели на форума мен не ме притеснява. Както и не ме притеснява това, кой имал и кой нямал достъп до тях.

За мен е много по-важно разделите, които ги има и са достъпни за всички да са чисти. А това си зависи от нас самите а не от модераторите.

Веднага ще дам за пример разделът 166, който доскоро беше чист като сълза и изобщо не се нуждаеше от модериране.

За разлика от това в раздела 156 е пълна боза, въпреки наличието на двама и то според мен добри модератори.

Накратко - стигне ли се до модериране, конят е вече влязал в реката.

digitalundgrd
22-05-2015, 20:56
Осъзнаваш ли, какво призна току-що!
Някога имаше два скрити раздела, които не бяха тайна за никого. Раздела за членове на клуба и мод раздела.
Когато се разрази скандалът с модераторския екип, аз предупредих някои от старите модове да не се поддават на тая провокация, но уви-беше им много писнало!
Всичко е било с идеята да се раздели форумът на две!
Едната част за плебса, където пишем сега и една част за богоизбраните.
Ето защо беше необходимо да се разкарат старите модове.
За да нямат достъп до тоя "Раздел" казваш, а то си е паралелен форум!
Ето защо модовете тука в лайната ги няма, както и почти всички стари юзери.
За това гледаш колко много хора са на линия, а не можеш да ги срещнеш в нито една тема!
Въпросите са повече от отговорите.
Ако си мислите, че по тоя начин сте се скрили от полицията, то дълбоко грешите. Има поне трима , които доносничат.
Спирам до тука!

Ако смяташ, че придържането към нормалното общуване, липсата на спам и писането само и единствено за това, за което е създаден даден раздел, означава паралелен форум - ок :) . Това си е твое мнение. Аз не мисля така!

Много грешиш, и влизаш в някакви филми за конспирации и прочие. Никой мод не е бил махан или гонен, само и само за да не вижда разбираш ли някакъв си раздел, в който хората си уреждат срещи, за да си начешат крастата с някоя и друга гонка, пускат клипчета или споделят резултати... Просто тогава някой хора се самозабравиха и се помислиха за незаменими и им беше показано, че това не е така. Живота с тях и без тях продължава, чак не им се повярва... Или , както е модерно на последък "Продължаваме напред". ;)

Не съм забелязал след като сме се разбрали за някакъв ден и час, да е имало полиция итн, така че и това твое твърдение за доносниченето е спорно.

mimouzunov
22-05-2015, 22:19
Ако смяташ, че придържането към нормалното общуване, липсата на спам и писането само и единствено за това, за което е създаден даден раздел, означава паралелен форум - ок :) . Това си е твое мнение. Аз не мисля така!

Много грешиш, и влизаш в някакви филми за конспирации и прочие. Никой мод не е бил махан или гонен, само и само за да не вижда разбираш ли някакъв си раздел, в който хората си уреждат срещи, за да си начешат крастата с някоя и друга гонка, пускат клипчета или споделят резултати... Просто тогава някой хора се самозабравиха и се помислиха за незаменими и им беше показано, че това не е така. Живота с тях и без тях продължава, чак не им се повярва... Или , както е модерно на последък "Продължаваме напред". ;)

Не съм забелязал след като сме се разбрали за някакъв ден и час, да е имало полиция итн, така че и това твое твърдение за доносниченето е спорно.

Аз пък се замислих за онзи специалния раздел на форума в които простосмътрните люде нямат право да се подвизават... Кои решава защо и кои да му бъде член, по какви критерии се удобряват и тн... Аз познания по механиката и електрониката на колата нямам никакви несъм и състезател, неискам да се бутам при капацитетите в бранша, просто се запитах....

Ранобудниче
22-05-2015, 22:31
Стига.

Аз не съм мека като чистача. Наказания не раздавам. Когато ме извадят от обувките, решението ми е крайно. Следващият такъв пост ще те прати в почивка за толкова, колкото преценя.

mordohy
22-05-2015, 22:43
Когато вълкът остарее става за смях на кучетата. Спирам до тука и аз ;)

Би ли се пояснил!
Май излезе от добрия тон!

[QUOTE=digitalundgrd;1421914]Ако смяташ, че придържането към нормалното общуване, липсата на спам и писането само и единствено за това, за което е създаден даден раздел, означава паралелен форум - ок :) . Това си е твое мнение. Аз не мисля така!

Много грешиш, и влизаш в някакви филми за конспирации и прочие. Никой мод не е бил махан или гонен, само и само за да не вижда разбираш ли някакъв си раздел, в който хората си уреждат срещи, за да си начешат крастата с някоя и друга гонка, пускат клипчета или споделят резултати... Просто тогава някой хора се самозабравиха и се помислиха за незаменими и им беше показано, че това не е така. Живота с тях и без тях продължава, чак не им се повярва... Или , както е модерно на последък "Продължаваме напред". ;)

Не съм забелязал след като сме се разбрали за някакъв ден и час, да е имало полиция итн, така че и това твое твърдение за доносниченето е спорно.

Това, че не си забелязал означава само едно.
Просто много добре си гледат работата!
Аз не твърдя!
Аз знам!
Странно нещо!
Написах пет реда и веднага ми се нахвърлихте.
Значи съм уцелил точно в десятката!:prescription:

ecotronik, скритият раздел трябва много да ти говори, защото може и ти да си най-много засегнат от това. Не ти ли идва на ума, че може пет-десет или двадесет човека да играят срещу тебе и да ти гледат сеира?! Ти си мислиш, че спориш с един човек, а те са цяла група и си чатят в техния раздел. Ето ти една възможност за мръсотия.
Скрит раздел за неща, които не касаят останалите е едно, а съвсем друго, когато се криеш, другите да не разберат, какво правиш!
След като тунинга е в скрит раздел, за какви технически раздели въобще говорим!?

Ранобудниче
22-05-2015, 22:46
Би ли се пояснил!
Май излезе от добрия тон!



Това, че не си забелязал означава само едно.
Просто много добре си гледат работата!
Аз не твърдя!
Аз знам!
Странно нещо!
Написах пет реда и веднага ми се нахвърлихте.
Значи съм уцелил точно в десятката!:prescription:

ecotronik, скритият раздел трябва много да ти говори, защото може и ти да си най-много засегнат от това. Не ти ли идва на ума, че може пет-десет или двадесет човека да играят срещу тебе и да ти гледат сеира?! Ти си мислиш, че спориш с един човек, а те са цяла група и си чатят в техния раздел. Ето ти една възможност за мръсотия.
Скрит раздел за неща, които не касаят останалите е едно, а съвсем друго, когато се криеш, другите да не разберат, какво правиш!
След като тунинга е в скрит раздел, за какви технически раздели въобще говорим!?

Моля те, напиши сценарий за филм (талантът ти в писането е доказан), но не се филмирай.
Никому не помага.

mordohy
22-05-2015, 22:50
Моля те, напиши сценарий за филм (талантът ти в писането е доказан), но не се филмирай.
Никому не помага.
Ха така! Мислех, че поне ти ще се замислиш!
Не е сценарий!
Тоя филм е игран много пъти.
Просто ти тогава не беше в кашата:kiss:


Едит: преставам, че наистина имам важна работа!
Лека нощ на всички!

thecleaner
22-05-2015, 22:53
[QUOTE=thecleaner;1421910]Когато вълкът остарее става за смях на кучетата. Спирам до тука и аз ;)

Би ли се пояснил!
Май излезе от добрия тон!



Това, че не си забелязал означава само едно.
Просто много добре си гледат работата!
Аз не твърдя!
Аз знам!
Странно нещо!
Написах пет реда и веднага ми се нахвърлихте.
Значи съм уцелил точно в десятката!:prescription:

ecotronik, скритият раздел трябва много да ти говори, защото може и ти да си най-много засегнат от това. Не ти ли идва на ума, че може пет-десет или двадесет човека да играят срещу тебе и да ти гледат сеира?! Ти си мислиш, че спориш с един човек, а те са цяла група и си чатят в техния раздел. Ето ти една възможност за мръсотия.
Скрит раздел за неща, които не касаят останалите е едно, а съвсем друго, когато се криеш, другите да не разберат, какво правиш!
След като тунинга е в скрит раздел, за какви технически раздели въобще говорим!?

В по-долния на твоя пост, Горица ти е отговорила ясно каквото исках и аз да кажа ;)

И едно пояснение тунинг раздела си е тунинг раздел. Скрит е Рацинг раздела. За незнаещите как става влизането в тоя раздел обяснявам: представете си модните от много години на запад суинг групички :) Та там да влезеш трее те заведе някой който да гарантира за теб. Тънкия момент е че вече заведен не може да таковаш други дами, без да заведеш твоята лична, в нашия случай кола, която да участва в срещите;) Самци, в случая коментатори, спамери и разбирачи, без дами не са желани, и те така. Личния контакт е задължителен и виртуални срещи, раздели, конфронтации и подобни просто се самоизключват. Примера е малко хард, но да няма неразбрали мисля че е подходящ.

Ранобудниче
22-05-2015, 22:54
Ха така! Мислех, че поне ти ще се замислиш!
Не е сценарий!
Тоя филм е игран много пъти.
Просто ти тогава не беше в кашата:kiss:


Едит: преставам, че наистина имам важна работа!
Лека нощ на всички!

Просто не смятам, че си прав. В този случай. И имам право да мисля по свой начин. Нали?
Лека.

ecotronic
22-05-2015, 23:02
Иво, повтарям, че въобще не ме брига, какви тайни раздели има или няма тук. А и въобще не се притеснявам от комплоти и скрити заговори, поради 2 причини:

1 - Ако някой иска да прави заговори зад гърба на друг, средства за комуникация в мрежата, колкото искаш, та поради това въобще не му трябват скритите раздели.

2 - Аз водя технически спорове в които фактите са единствен аргумент. А когато фактите говорят....

Ранобудниче
22-05-2015, 23:13
Както обича да казва един мой близък приятел, в края на тръбата оставам с усещането, че цялостното развитие на темата (изначално пусната с благородни мотиви, в което съм убедена), целенасочено води до насаждане на омраза и провокиране на конфликти.
Разделяй и владей.
А колко по-лесно би било, ако всички си припомним как са ни учили на възпитано поведение през първите 7.. Имам усещането, че много от нас са ги проспали. От вас зависи да ме оборите. С факти. С подобаващо държане. Не със словоблудство. Ако линията продължи в същата посока, значи съм права.

И не - не ни е нужна диктатура.

digitalundgrd
22-05-2015, 23:25
Аз пък се замислих за онзи специалния раздел на форума в които простосмътрните люде нямат право да се подвизават... Кои решава защо и кои да му бъде член, по какви критерии се удобряват и тн... Аз познания по механиката и електрониката на колата нямам никакви несъм и състезател, неискам да се бутам при капацитетите в бранша, просто се запитах....

Мисля, че темата е за друго, но явно "онзи специален раздел" много
Ви привлече вниманието и сега в рамките на 5 поста 3ти коментар с едно такова чувство на "аз онеправдания"....

Отговарям последно тук за нещо свързано с него, ако има още въпроси - ЛС.

Условията да пишеш там са прости :

- участваш в някакъв вид автомобилни мероприятия, било то драг, каране на писта, дрифт итн
- идваш на срещите, които се организират
- представяш се кой си що си, каква ти е колата (това и сега го знаем) и казваш, че имаш желание да виждаш и пишеш в раздела.
- предлагаме кандидатурата ти за гласуване и всички казват за или против като се обосновават защо са гласували така.
- Ако по-голямата част е + , то значи всичко е ок и започваш да виждаш и пишеш там.

Така сега като ти отговорих предполагам достатъчно изчерпателно, искам аз на свой ред да те питам нещо.

Кога последно дойде на някоя сбирка свързана с " рацинг"?
Кога последно участва в някакво мероприятие с колата ти?
Драг- кондофрей, божурище , сливен?
Писта - серес,калояново?
Аз се сещам за твое участие на божурище от преди над 6-7 години и едно на сапарева баня преди 5. На срещи последно сме се засичали на ОМВ-то на 202ра пак преди 4-5 години :)

Знаем, че имаш познания и умения. Направил си си турбо конверсия. Имаш възможност (виждаш и можеш да пишеш колко ти душа иска) в ТУНИНГ раздела да ни запознаеш подробно с проекта ти. Аз лично не виждам такава тема. Защо? Но иначе всеки пита като стане въпрос за "скрития" раздел :locked:

vgp_sas
22-05-2015, 23:29
Аз само да попитам, кому е нужно да има скрит раздел ? С каква цел се крие ?

Sunny
22-05-2015, 23:32
Аз само да попитам, кому е нужно да има скрит раздел ? С каква цел се крие ?

Защото породи навремето доста дразги ...
А и за да не се свързва името на форума с уличните гонки.
Проблема не е скрития раздел ...

Ранобудниче
22-05-2015, 23:36
Аз само да попитам, кому е нужно да има скрит раздел ? С каква цел се крие ?

Нека опитам да отговоря с 2-3 думи: има достатъчно основателна причина и в нея няма нищо пикантно и достойно за основа на сериал.


Ако това ще хвърли светлина, описаните по-горе правила за достъп важат за всички. Въпреки, че съм със зелен никнейм, аз също нямам достъп до този раздел. И обосновката е проста - не отговарям на дефинираните условия. Но никога дори не ми е хрумвало да спретна мелодрама по тоя повод. Правилата са такива - толкоз. От тая работа нито страдам, нито се чувствам недооценена, нито плебс.

Чудо голямо, ей :)

vgp_sas
22-05-2015, 23:41
Ама просто питам от любопитство. Не ме вълнува. Не съм рацер, нито болярин. :D

Bobo Markov
23-05-2015, 00:29
Нека опитам да отговоря с 2-3 думи: има достатъчно основателна причина и в нея няма нищо пикантно и достойно за основа на сериал.


Ако това ще хвърли светлина, описаните по-горе правила за достъп важат за всички. Въпреки, че съм със зелен никнейм, аз също нямам достъп до този раздел. И обосновката е проста - не отговарям на дефинираните условия. Но никога дори не ми е хрумвало да спретна мелодрама по тоя повод. Правилата са такива - толкоз. От тая работа нито страдам, нито се чувствам недооценена, нито плебс.

Чудо голямо, ей :)

и аз това с плебса ич не го разбрах, четох някакви богоизбрани, някакви сктрити раздели и подобни глупости - хора, това е скапан, пълен с дупки и бъгове разпарчетосан v-biuletin, моля който разбира тук да не се спира ;)
ама какъв паралел с частично разкриване на истината ви треснах :) ще ма прощавате :(

Бобби
23-05-2015, 00:35
Форума е като ЦСКА....:metal:....и аз съм от ЦСКА...тоез от форума....ако ме разбирате:))
Какво толкова е станало....има място за всички....всеки уважава този който сметне за добре....но да се засягате виртуално, без да се познавате е глупаво....

digitalundgrd
23-05-2015, 00:36
и аз това с плебса ич не го разбрах, четох някакви богоизбрани, някакви сктрити раздели и подобни глупости - хора, това е скапан, пълен с дупки и бъгове разпарчетосан v-biuletin, моля който разбира тук да не се спира ;)
ама какъв паралел с частично разкриване на истината ви треснах :) ще ма прощавате :(

Аахах :) А така, ти си кадърно момче ;) Влезни тама по скритите раздели, виж каква е хавата и му кажи на Мордохи, ама мъжката, без да лъжеш - дали някой въобще го е споменавал през последните 4 години, за да се приключи тази негова параноя :)

Bobo Markov
23-05-2015, 00:37
Форума е като ЦСКА....:metal:....и аз съм от ЦСКА...тоез от форума....ако ме разбирате:))
Какво толкова е станало....има място за всички....всеки уважава този който сметне за добре....но да се засягате виртуално, без да се познавате е глупаво....

най-готиното е че като се запознаем наживо сме си супер приятели всъщност :)

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:36 ----------


Хахах :) А така, ти си кадърно момче ;) Влезни тама по скритите раздели, виж каква е хавата и му кажи на Мордохи, ама мъжката, без да лъжеш - дали някой въобще го е споменавал през последните 4 години, за да се приключи тази негова параноя :)

ма нема смисъл да се хвалим!

Бобби
23-05-2015, 00:51
Значи на рацерите ще им викаме ханъмите.....оти всичко е скрито покрито:)))).....майтап...
Той thecleaner добре го каза...при секс кибиците са излишни.....не мога да разбера желанието на някой да гледат и да се дървят.....то като при порното...каква е файдата да гледаш, като не участваш.....тръпката не е същата...
Момчетата са прави.да са скрити покрити.......

Bobo Markov
23-05-2015, 01:22
Значи на рацерите ще им викаме ханъмите.....оти всичко е скрито покрито:)))).....майтап...
Той thecleaner добре го каза...при секс кибиците са излишни.....не мога да разбера желанието на някой да гледат и да се дървят.....то като при порното...каква е файдата да гледаш, като не участваш.....тръпката не е същата...
Момчетата са прави.да са скрити покрити.......

те ги скриха някога понеже гонките са им противозаконни и ако някой от НСБОП набара форума че ги направи на пастет ... те си мислят че са скрити толкова, колкото си мислят че са съзтезатели :):) такъв смях пада тука, че ще пукнем от смех :):)

Бобби
23-05-2015, 01:28
те ги скриха някога понеже гонките са им противозаконни и ако някой от НСБОП набара форума че ги направи на пастет ... те си мислят че са скрити толкова, колкото си мислят че са съзтезатели :):) такъв смях пада тука, че ще пукнем от смех :):)
Всеки си има краста и си я чеше...а в тая държава ми омразна...кой, кого ще набара.......те ни барат, ние ги бараме......и хауса е пълен...не ми се разсъждава.....ще направим педесетака след време и ще взема да избегам у Африка да съм вожд:)))

digitalundgrd
23-05-2015, 01:44
те ги скриха някога понеже гонките са им противозаконни и ако някой от НСБОП набара форума че ги направи на пастет ... те си мислят че са скрити толкова, колкото си мислят че са съзтезатели :):) такъв смях пада тука, че ще пукнем от смех :):)

Ехехехех сега, ако кажеш, че и INterpol и FBI следят раздела на забележете Алфа Ромео форума хахахаха, не знам за теб, но аз наистина ще падна от стола :cheers: Не сме от колумбийския наркокартел все пак, за да са ни подсигурили егати и защитата :-P

Истината е, че Кака добре го е написала в една друга тема за причината да бъде такъв тоя раздел :

"Просто са елиминирали клавиатурните рацери. А съответно - и в голяма степен дразгите. "

кученцетоОгиитаткоДоги
23-05-2015, 02:09
Ехехехех сега, ако кажеш, че и INterpol и FBI следят раздела на забележете Алфа Ромео форума хахахаха, не знам за теб, но аз наистина ще падна от стола :cheers: Не сме от колумбийския наркокартел все пак, за да са ни подсигурили егати и защитата :-P

Истината е, че Кака добре го е написала в една друга тема за причината да бъде такъв тоя раздел :

"Просто са елиминирали клавиатурните рацери. А съответно - и в голяма степен дразгите. "




Според мен доста хора от които са били скрити тези раздели проявяват нулев интерес към тази материя.Аз лично бих го подминал като 6 цилиндрова бима знак за ограничения:)Целия проблем е че е тъпо да те правят на пъпеш.

mordohy
23-05-2015, 09:48
[QUOTE=mordohy;1421962]

В по-долния на твоя пост, Горица ти е отговорила ясно каквото исках и аз да кажа ;)

И едно пояснение тунинг раздела си е тунинг раздел. Скрит е Рацинг раздела. За незнаещите как става влизането в тоя раздел обяснявам: представете си модните от много години на запад суинг групички :) Та там да влезеш трее те заведе някой който да гарантира за теб. Тънкия момент е че вече заведен не може да таковаш други дами, без да заведеш твоята лична, в нашия случай кола, която да участва в срещите;) Самци, в случая коментатори, спамери и разбирачи, без дами не са желани, и те така. Личния контакт е задължителен и виртуални срещи, раздели, конфронтации и подобни просто се самоизключват. Примера е малко хард, но да няма неразбрали мисля че е подходящ.

Ето това исках да чуя!
Защото още от създаването му попитах един от модовете, с какво се занимава раздела, а той откровено ме излъга, като ми заяви, че няма изобщо такъв! Познаваш ме много добре и знаеш, че аз няма да се навра в тоя раздел, просто защото ми е минало времето за тия неща. Горица изобщо не може да ме разбере, защото като всяка жена е неподвластна на планиране и ред. Отговорностите им са прекалено много и постоянно с изненади: голямото дете се е сбило в училище, малкото току-що повърна, а това на свекървата и то запупавело...
Въпросът не е в съществуването му, а в отричането му!

А иначе темата е, че модовете трябва да започнат по-честичко да влизат във форума и всякакви личностни дразги и простотия да я пресичат моментално. Много спам има и в техническите раздели. Никой не чисти и за това е абсолютно невъзможно да намериш каквото и да било.
А сега взимам кофата, парцала , метлата и ника ти , защото семейството ни е дежурно по блок!

ecotronic
23-05-2015, 10:49
А иначе темата е, че модовете трябва да започнат по-честичко да влизат във форума и всякакви личностни дразги и простотия да я пресичат моментално. Много спам има и в техническите раздели. Никой не чисти и за това е абсолютно невъзможно да намериш каквото и да било.
А сега взимам кофата, парцала , метлата и ника ти , защото семейството ни е дежурно по блок!

Тук си много прав, но проблемът не е в рядкото влизане на модовете а в правилата на форума.
За да може да се получи това за което говориш, те трябва да се променят по начин, който да определя наченки на необосновани нападки, заяждане и всякакви квалификации, като недопустими.

Ранобудниче
23-05-2015, 10:50
Ето това исках да чуя!
Защото още от създаването му попитах един от модовете, с какво се занимава раздела, а той откровено ме излъга, като ми заяви, че няма изобщо такъв! Познаваш ме много добре и знаеш, че аз няма да се навра в тоя раздел, просто защото ми е минало времето за тия неща. Горица изобщо не може да ме разбере, защото като всяка жена е неподвластна на планиране и ред. Отговорностите им са прекалено много и постоянно с изненади: голямото дете се е сбило в училище, малкото току-що повърна, а това на свекървата и то запупавело...
Въпросът не е в съществуването му, а в отричането му!

А иначе темата е, че модовете трябва да започнат по-честичко да влизат във форума и всякакви личностни дразги и простотия да я пресичат моментално. Много спам има и в техническите раздели. Никой не чисти и за това е абсолютно невъзможно да намериш каквото и да било.
А сега взимам кофата, парцала , метлата и ника ти , защото семейството ни е дежурно по блок!

Иво, "трябва" е твоят собствен субективен критерий. За влизането не споря, но твърдо съм против очакването модът да е Моля другарката - пресичането на всякакви личностни дразги и простотия в зародиш е точно това. Очакването е модът да е възпитател, учителка, психолог, а може би и психиатър (?!?), като на всичкото отгоре - действията му да са угодни всекиму.

Не става и няма да бъде.

Призивът ми като зеленобуквена е всеки да си донесе възпитанието и по-малко провокации. Особено умишлените се усещат с корените на косата. И да, може да съм жена - неразумна, неподредена, неорганизирана и каквото още ти хрумне (заповядай :)), но за сметка на това съм емоционална и интуитивна, способна да чете и отразява детайли (като негативни внушения и излишно натягане на атмосферата). Защото какво, ако не такова, е следният цитат от тази тема:
"ecotronik, скритият раздел трябва много да ти говори, защото може и ти да си най-много засегнат от това. Не ти ли идва на ума, че може пет-десет или двадесет човека да играят срещу тебе и да ти гледат сеира?! Ти си мислиш, че спориш с един човек, а те са цяла група и си чатят в техния раздел. Ето ти една възможност за мръсотия."

Всичките ми отговорности като жена, които ми пречат да съм подвластна на ред и планиране, не ме правят сляпа. Подобен стаен психонатиск е много по-вреден от откровената простотия. Не реагирах, единствено защото знам, че екотроникът не би се вързал. Но тук четат и лабилни люде. Шарени сме. Каквито сме на улицата. И навсякъде. Подскочи ми, ако искаш, но за разлика от твоето твърдо убеждение, че не разбирам за какво говориш, аз знам, че ще разбереш какво ти казвам.

mordohy
23-05-2015, 11:27
Иво, "трябва" е твоят собствен субективен критерий. За влизането не споря, но твърдо съм против очакването модът да е Моля другарката - пресичането на всякакви личностни дразги и простотия в зародиш е точно това. Очакването е модът да е възпитател, учителка, психолог, а може би и психиатър (?!?), като на всичкото отгоре - действията му да са угодни всекиму.

Не става и няма да бъде.

Призивът ми като зеленобуквена е всеки да си донесе възпитанието и по-малко провокации. Особено умишлените се усещат с корените на косата. И да, може да съм жена - неразумна, неподредена, неорганизирана и каквото още ти хрумне (заповядай :)), но за сметка на това съм емоционална и интуитивна, способна да чете и отразява детайли (като негативни внушения и излишно натягане на атмосферата). Защото какво, ако не такова, е следният цитат от тази тема:
"ecotronik, скритият раздел трябва много да ти говори, защото може и ти да си най-много засегнат от това. Не ти ли идва на ума, че може пет-десет или двадесет човека да играят срещу тебе и да ти гледат сеира?! Ти си мислиш, че спориш с един човек, а те са цяла група и си чатят в техния раздел. Ето ти една възможност за мръсотия."

Всичките ми отговорности като жена, които ми пречат да съм подвластна на ред и планиране, не ме правят сляпа. Подобен стаен психонатиск е много по-вреден от откровената простотия. Не реагирах, единствено защото знам, че екотроникът не би се вързал. Но тук четат и лабилни люде. Шарени сме. Каквито сме на улицата. И навсякъде. Подскочи ми, ако искаш, но за разлика от твоето твърдо убеждение, че не разбирам за какво говориш, аз знам, че ще разбереш какво ти казвам.
Стига де!
нали знаеш, че те обичам!
Точно това имах в предвид, че жените сте чувствени, интуитивни и природата ви е да обичате, а не да воювате!
Всеки си носи културата, ама някой като чуе за култура и се лови за .... кобура!:crybaby:

Ранобудниче
23-05-2015, 12:18
Стига де!
нали знаеш, че те обичам!
Точно това имах в предвид, че жените сте чувствени, интуитивни и природата ви е да обичате, а не да воювате!
Всеки си носи културата, ама някой като чуе за култура и се лови за .... кобура!:crybaby:

Знам.
Но това не ми пречи да кажа, каквото мисля.

И разбирам, че да се модерира с любов, а не с оръжие, е непривично за потребителите тук, но е крайно време да започнете да свиквате :)

Sm0k
23-05-2015, 16:14
Ма форума е една представителна извадка на Българите каращи Алфа Ромео.
Не знам какво толкова ви учудва.
Мхм, за това няма нищо чудно че нивото на форума е такова - като излезеш на улицата е същото. Няма как да е по-различно тука.

Преди години имаше добър модераторски екип... мнозинството ревеше, че модовете били много гадни, много наказания...

Отговарям пряко за един от "скритите" раздели... В нито един момент не ми се е налагало да трия нещо от сорта на мнения със следното съдържание "ко мезиш" ... Естествено след някоя гонка или състезание се случва да прехвърчат искри, но само изтривам по 1-2 мнения... и на участниците им СВЕТВА, че е време да охладят страстите и всичко приключва в миг... Тоест това са големи, зрели хора, които имат някакво елементарно възпитание и усет до къде трябва да спрат и така да се каже да се "самомодерират"...

Нека не се развихря вражда между бившите и сегашните "зелени", защото и двата вида са си пичове - аз поне, нищо лошо не съм видял и от двете формации.
Сега по върпоса за модерацията, първо и аз не съм видял нищо лошо нито от ония, нито от тия. И предишните и сегашните се старят да си вършат работата и ако просто спазваш елемантарни правила няма да има причина за революция.
Второто което ще се съглася, е че преди 5-6-7 години форума беше на много по-високо ниво и много по-полезен. Дали се дължи на по-строгата модерация не знам. Но ако говоря за себе си, признавам, че тогава повече се замислях какво пиша, точно защото просъствието на модераторите се усещаше повече. Сега блатото е такова и работата на модераторите е толкова незабележима, че много по-лесно си позволявам да спамя и аз. Според мен по-строга и по-забележима модерация ще е ОК, защото като дадеш свобода на хора, които не са готови за свобода, те се забравят. За това трябва да се вижда, че има правила. Да, в раздела за който Светльо говори, може да са големи, зрели и възпитани хора и да се усещат сами кога да спрат, ама извън него мнозинството не са такива. За това явно, че не можем да разчитаме на тях да се самомодерират, така че малко по-видна модерация ше дойде добре. Така е във всички форуми, не виждам що ние трябва да сме най-големите демократи и да разчитаме на доброто възпитание, на някой който няма такова :) За това мисля, че политиката "да не се усеща модераторско присъствие" е грешка. За мен.
И в заключение, ще се съглася и със Светльо - не са виновни модераторите. Щом в някои раздели и с някои хора може да се общува нормално без подобни циркове и със същите модератори, значи проблема не е в тях. Проблема е в потребителите, те сами си го правят :) Въпроса е как да решим тоя проблем, след като тия които сами си създават проблема, не могат сами да си го решат :)
Аз за мен съм си го решил - за технически въпроси, чета alfaowner. Тука влизам за цирка. Ако на всички ви харесва така, аз съм ОК :)

...Гайдаров ти си в дъното на нещата, и САМО ОЩЕ ЕДИН пост не по тема считано от веднага, в някой раздел за който отговарям пряко, излиташ да си проясниш мирогледа. Умело успяваш да насъскаш Екото и Лорда да стават за смях на децата и после им гледаш сеира.
Тия тримата всенародни любимци, колкото е в дъното Гайдаров, толкова и другите двама са си виновни че се дърлят тука кат малки деца и стават за смях. А най-най-тъжното е, че и тримата имат смислени мнения, ама що трябва на едно смислено мнение да имат по 10 дето се излагат, не мога да разбера... Дори и от Гайдата, колкото и да не съм очаквал и от него съм виждал полезни мнения - ето оня ден беше пуснал новина за новия шоурум в Арезе, дето я бях пропуснал и ми беше интересно да я прочета. Ся гледам Гиги го очесал и ше трябва да си търся новините сам :) Не мога да разбера, толкова ли е трудно просто да се говори само по въпроса и да не се излагаме тука като малки деца - тогава ше си решим проблема сами и няма да са ни виновни нито старите нито новите модератори :)

ecotronic
23-05-2015, 16:33
Тия тримата всенародни любимци, колкото е в дъното Гайдаров, толкова и другите двама са си виновни че се дърлят тука кат малки деца и стават за смях.

Единият от тия тримата ти гарантира това, че повече няма да ти създава неудобството, което си изпитал и ти се извинява за минало такова.

Отредиха му специална тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=89882) в която да си се дърля.

A propos - в нея очаквам да изясним и кой точно е първопричината за дърлянето.

Ако на теб ти изглежда смешно, това, когато някой излага обективни аргументи а получава само нападки, кухи квалификации и уверения за величие, то уверявам те, че това изобщо не е смешно.

Sm0k
23-05-2015, 17:21
Единият от тия тримата ти гарантира това, че повече няма да ти създава неудобството, което си изпитал и ти се извинява за минало такова. ... Ако на теб ти изглежда смешно, това, когато някой излага обективни аргументи а получава само нападки, кухи квалификации и уверения за величие, то уверявам те, че това изобщо не е смешно.

Сега, аз не искам да превръщаме тука темата в някъв диалог между мене и тебе, тия тримата ония, тримата и т.н., ама ше използвам случая да дам кажа още нещо по темата :) Освен това нито очаквам извинение от някого, нито някой ми е причнил неудобство, нито кой знае колко ми пречи, просто ми е странно кому е нужно...

Та, да приемем примерно, че ти излагаш обективни аргументи и получаваш само нападки. Ако е така, защо не се концентрираш върху обективните си мнения и не игнорираш нападките - хората са различни, никого няма да превъзпиташ, нито ще спасиш форума, нито ще спасиш света. Не е ли по-добре да си дадеш мнението, пък който го оценява да го слуша, който не иска да не го слуша, всеки си решава според собствените си разбирания, ниво, капацитет, и т.н. Няма как да му го повишиш изкуствено или със спор :)

Казано по-друг начин - ако на някой му харесва да си тъне в блатото и няма желание да излезе от там - ти няма как да го извадиш насила. Опитвайки се да го извадиш насила, вместо той да излезе, ти потъваш, щото той няма желание да се изтегли нагоре и за това повлича надолу теб :) Ти сега ми кажи, има ли смисъл от това?

ecotronic
23-05-2015, 17:33
Сега, аз не искам да превръщаме тука темата в някъв диалог между мене и тебе, тия тримата ония, тримата и т.н., ама ше използвам случая да дам кажа още нещо по темата :) Освен това нито очаквам извинение от някого, нито някой ми е причнил неудобство, нито кой знае колко ми пречи, просто ми е странно кому е нужно...

Та, да приемем примерно, че ти излагаш обективни аргументи и получаваш само нападки. Ако е така, защо не се концентрираш върху обективните си мнения и не игнорираш нападките - хората са различни, никого няма да превъзпиташ, нито ще спасиш форума, нито ще спасиш света. Не е ли по-добре да си дадеш мнението, пък който го оценява да го слуша, който не иска да не го слуша, всеки си решава според собствените си разбирания, ниво, капацитет, и т.н. Няма как да му го повишиш изкуствено или със спор :)

Казано по-друг начин - ако на някой му харесва да си тъне в блатото и няма желание да излезе от там - ти няма как да го извадиш насила. Опитвайки се да го извадиш насила, вместо той да излезе, ти потъваш, щото той няма желание да се изтегли нагоре и за това повлича надолу теб :) Ти сега ми кажи, има ли смисъл от това?

Не възприемам тази дискусия между двама ни, като поредния спор а като нещо, което може да помогне затова занапред да се избегнат онези разпри.
Поради това мисля, че точно тук и е мястото.
Ето, какво имам впредвид:

Както ти сам вече каза, за околните е досадно или дори смешно да "гледат" как двама се дърлят, като малки деца.
А какво би било, ако освен, че само "гледат" и вземаха участие в дебата с технически аргументи?

Много е лесно някой да залитне в грешната посока, когато вижда срущу себе си само един опонент, при това опонент, когото има основателни причини да ненавижда и мълчание отстрани.

Дали той ще бъде също толкова нахъсан да вади наивни технически или дори не-технически аргументи, ако види, че срещу му стоят 5 човека и тезата му не струва?

Ето това имах впредвид, когато казвам, че ние самите а не модераторите са ни виновни.

По повод съвета ти - да изложа своите аргументи и после да мълча, не ми се отдава. Нямам навика да си обръщам другата буза, когато някой пръв ме нападне.
Това го считам за свой недостатък и се възхищавам на колеги, които го могат.

Kuker
24-05-2015, 08:46
Поне сайта лека-полека започва да се възстановява....
http://www.clubalfaromeo.com/?Section=1

old alfist
24-05-2015, 19:19
Доколкото разбирам, някои колеги се опасяват, че посредством скритите раздели се развихря някакво своебразно задкулисие.
Задкулисие винаги е имало и ще има, но не това е най-важното - по-добре да запазим добрия тон.
Форумът не може да бъде нещо по-различно от заобикалящата ни действителност.
Каквото го има в живота, има го и тук - всичко неестествено и изкуствено подържано, в един момент избухва със страшна сила с непредвидими последици.

Bobo Markov
24-05-2015, 21:48
май на никого не му дреме за скритите раздели - те си имат аудитория а и някой е голям разбирач ще го приемат да им чете спомените. Тука се трупа критична маса дивотия към форумо...

Sm0k
24-05-2015, 22:52
Форумът не може да бъде нещо по-различно от заобикалящата ни действителност.
Каквото го има в живота, има го и тук - всичко неестествено и изкуствено подържано, в един момент избухва със страшна сила с непредвидими последици.

Абсолютно си прав. Но това не е причина да не потърсим начин да подобряваме естественото. Нищо в живота не стои същото, ако не го подобряваш, някой друг го влошата, няма как просто да си стои на някакво приемливо ниво. Зарежеш ли го тръгва надолу :) То за това и заобикалящата ни действителност се влошава, шото не се полагат достатъчно усилия да се подобрява. А тя си се влошава, не стои еднакво лоша :)
...Изкуствено да подържаме неестественото е ясно че е безмислено.

old alfist
25-05-2015, 00:01
май на никого не му дреме за скритите раздели - те си имат аудитория а и някой е голям разбирач ще го приемат да им чете спомените. Тука се трупа критична маса дивотия към форумо...

На мен, както предполагав на повечето хора, не им дреме за скритите раздели - ако от форума ми зависеше хляба може би щеше да ми дреме.
Повечето хора тук са за да споделят или разменят мнения по различни въпроси.

gigi
25-05-2015, 00:28
Вижте какво направихте и тая тема. Е такава ни е цялата работа, пък после някой друг виновен. Има общи приказки, има Антракт и т.н. Ама не, трябва на всякъде да насереме пък после някой да чисти щото не ви кефи в лайната. Ама така по лесно, праиме мазало и чакаме друг да го оправи, ако пък не се оправи, веднага почваме да недоволстваме, защото се вижда колко си можеме. Чесно много пъти, аз лично нищо не трия, та да се види, докъде може да се изложи човек. А уж повечето потребители са с претенции за Ентелегентност.
Та:
Първо е хубаво старите потребители да се помъчите да спазвате някакви правила, и да не спамите във всяка тема, иначе виждате до къде води.
Второ има система за рапортване, която много рядко потребителите ползват. Като видите нещо нередно ми пуснете рапортче. Също така когато някои потребител системно не спазва правилата и се появи няколко пъти рапортнат ще се разгледа какво е натворил и ще получи нужното предупреждение.
Трето хубаво е ей тук в тая тема вместо простотии да бяхте дали конкретни примери за нередности.

Модераторите си вършат добре задачите, според правилата за модериране!!

А относно това колко е било хубаво едно време, тая работа е като как стъпалата до третия етаж, бяха по малко преди, и как при бай Тошо беше най-добре.
Аз съм модератор от 2005г. и да Форума е минал през различни периоди, чел съм всякакви мрънканици, много модератори се смениха, много членове дойдоха и си отидоха, всеки си има неговото виждане, кога, какво, как.....много вода изтече....някои им харесваше преди, на други още по-преди, а на някои сега.


П.С. Офицялно предупреждавам lordliness и ecotronic, ако не спрат със заяждането ще им се разгледат споровете и след гласуване от модераторския екип ще се наложат наказания. А nickgaidarov ако още един път започне със заяждането или спам-а ще почива дълго време!!!!!!!!!!!!!!!

trustworthy
25-05-2015, 07:17
Напълно съм съгласен с Гиги. Форумът мина през много трансформации. Тези, които сме в него достатъчно отдавна, помним добре историята и как от местенце, където се събираха група, обединена около една красива идея, се изроди в автофорум с елементи на бгмама и липса на дисциплина и самоконтрол на потребителите.
Темата е вече 20 страници, но се е отклонила още от първата от основната идея. Иво имаше конкретен въпрос, който беше затрупан от обичайния спам и философски съждения в по-голямата си част...