PDA

View Full Version : проблем с мощноста



kolilord
22-05-2015, 21:15
Имам следния проблем алфата внезапно загуби мощност. При ход на трета скорост изведнъж ми изчезна мощността колата вървеше, но при подаване на газ не ускоряваше изобщо. Колата е 1,9 JTD 110 коня не пуши и на място не може да се изфорсира. Дайте идеи какъв може да е проблема.

myato
22-05-2015, 21:37
Свети ли нещо по таблото?

kolilord
22-05-2015, 21:44
Не нищо не свети.

ecotronic
22-05-2015, 21:46
Една диагностика би била добър ориентир.

Опитай да почистиш буксата на кабелчето от потенциометъра на педала на газта на първо време.

kolilord
22-05-2015, 21:52
Направиго днес. Нямах възможност за диагностика. Сменен е горивния филтър по настояване на приятел, че не достига гориво.

myato
22-05-2015, 22:03
Направиго днес. Нямах възможност за диагностика. Сменен е горивния филтър по настояване на приятел, че не достига гориво.

Мисля че не е от горивото, щото ще се опитва да гасне. Направи диагностика.

Alexanderbb
23-05-2015, 09:47
Не сменяй нищо преди да направиш диагностика. На мен точно така ми умря заради заминал дебитомер. Та ако искаш пробвай да му откачиш буксата и да видиш има ли промяна

eproHD
23-05-2015, 12:22
Имам следния проблем алфата внезапно загуби мощност. При ход на трета скорост изведнъж ми изчезна мощността колата вървеше, но при подаване на газ не ускоряваше изобщо. Колата е 1,9 JTD 110 коня не пуши и на място не може да се изфорсира. Дайте идеи какъв може да е проблема.

И моята беше така до преди да използвам тази добавка
STP PULITORE INIETTORI DIESEL COMMON RAIL.И наливам само Diesel Superiore тук така се води.Сега върви на пушка.Но при моята при диагностика нямаше никаква грешка !Закачи я на диагностика и виж какво ще покаже.
Но след тази добавка двигателя работи по безшумно от преди..Но решението си е твое

myato
23-05-2015, 12:46
И моята беше така до преди да използвам тази добавка
STP PULITORE INIETTORI DIESEL COMMON RAIL.И наливам само Diesel Superiore тук така се води.Сега върви на пушка.Но при моята при диагностика нямаше никаква грешка !Закачи я на диагностика и виж какво ще покаже.
Но след тази добавка двигателя работи по безшумно от преди..Но решението си е твое

Бе що имам "спомени", че не беше баш така:innocent:

alfa_romeo_forever
23-05-2015, 12:52
Хмм интересно тъкмо се бях вгледам в тази добавка ... :new_Eyecrazy:

undy
23-05-2015, 13:09
Същинските симптоми при заминал дебитомер :pimp:
Издърпай буксата,както ти каза колегата по-горе.....оправи ли се мощността,значи деб. е за кофата.

eproHD
23-05-2015, 14:21
Бе що имам "спомени", че не беше баш така:innocent:

Правилно имаш спомени,лошо няма !Там се касаеше за турбото изпушване яко и тръгване да върви !Само споделям какво направих на моята до сега + изпушването на яко черен дим- само тази добавка.Другата добавка /спрея/си стой понеже не смея да пръскам в турбото така като е дадено да бъде.Но турбото си работи и така но това е друга тема.Ако имаш други въпроси може да ми ги зададеш без притеснение !
Само да спомена,че си купувам всякакви добавки и /всички смазки и греси дето ми трябват по колата ей така да имам ако ми потрябват.Мисля,че колегата няма да му е проблем да даде 13 лева толкова е в БГ за тази добавка.А не да почне да разкача някакви букси някакви чудесии.Ще зареди 30 литра нафта ще сипе половината от бутилката и ще види.А и няма да е на загуба инвестицията понеже е вложил в гориво и една добавка която само ще изчисти това за дето е предназначена.Реално не е на загуба с нищо само ++++ за колата

myato
23-05-2015, 17:02
Правилно имаш спомени,лошо няма !Там се касаеше за турбото изпушване яко и тръгване да върви !Само споделям какво направих на моята до сега + изпушването на яко черен дим- само тази добавка.Другата добавка /спрея/си стой понеже не смея да пръскам в турбото така като е дадено да бъде.Но турбото си работи и така но това е друга тема.Ако имаш други въпроси може да ми ги зададеш без притеснение !
Само да спомена,че си купувам всякакви добавки и /всички смазки и греси дето ми трябват по колата ей така да имам ако ми потрябват.Мисля,че колегата няма да му е проблем да даде 13 лева толкова е в БГ за тази добавка.А не да почне да разкача някакви букси някакви чудесии.Ще зареди 30 литра нафта ще сипе половината от бутилката и ще види.А и няма да е на загуба инвестицията понеже е вложил в гориво и една добавка която само ще изчисти това за дето е предназначена.Реално не е на загуба с нищо само ++++ за колата

Не се впрягай, това беше просто дружеска закачка:spoko::handshake:
Това, че се грижиш за колата е похвално, както и споделянето на опит.

eproHD
23-05-2015, 17:13
Не се впрягай, това беше просто дружеска закачка:spoko::handshake:
Това, че се грижиш за колата е похвално, както и споделянето на опит.

Не се впрягам само споделям нещо направено от мен.Може и дебитомер да е ама в много теми след смяна на дебитомер проблемите си остават.И си назад с едни 200-300 лева за туй !

myato
23-05-2015, 17:29
Не се впрягам само споделям нещо направено от мен.Може и дебитомер да е ама в много теми след смяна на дебитомер проблемите си остават.И си назад с едни 200-300 лева за туй !

За това,първо диагностика, после анализ и чак тогава "финансови операции".

XaBu4ko
24-05-2015, 10:14
Начи първо леща, после боб и накрая едно кафенце с утайка врътнах :) .....

Излезнаха красноречиви резултати :magic:
Без диагностика си чешем езиците всички и това е :)

Аз не мога да повярвам , че една добавка може да промени нещата по този начин. Да , има разлика от добавката , която при мен се изразява в по-добра работа на празен ход ( дали и това не е внушение .... ама айде ). Най видна беше промяната в корекцията на дюзите на диагностика.
Иначе и аз карам с добавка ( да не остана погрешно разбран ).

Тааа идеята с която пиша де , след целия този спам който нащраках :toilet: .....

Ако става въпрос за София , мога да помогна с диагностика :)

kolilord
25-05-2015, 10:12
Колеги днес пробвах с изключен дебитомер, всичко се оправи. Чакам човека за диагностика да си каже и той мнението. Благодаря за оказаната помощ.