PDA

View Full Version : Какво стана с тея "екотакси"?



MUROMAN
02-04-2007, 23:01
Какво стана с тея "екотакси" - слушам всякакви слухове се носят, последния беше, че ще ги въведат от 1 Април, но се надявам да е била само първоаприлска шега .Чух и нещо от сорта на 800-1000лв
screwy, после чух по 1 лв на конска сила или на кубик.После чух по 0,30 ст на килограм - абе пълно невединие -както винаги в БГ
Та колеги я ме светнете по въпроса.

MUROMAN
03-04-2007, 13:10
Е никои нищо ли не знае.Засрамете се-маи ви хванах неподготвен.

Nikiboy
03-04-2007, 13:16
Писъл сам Ви много по темата за свободното движение на стоки, капитали и хора в евросъюза.

Колкото и да им се иска не могат да направят нещо подобно. В момента евро комисията плющи Ромъния за подобни хитрини и нашите се осушват като прасета, когато пишкат на ламарина за да видят дали ще мине номера.

За съжаление до сега изплющяни от еврокомисиятя за възпрепятстване на свободната търговия на коли, дори и за случаи в които имат само един допълнителен документ за нововъведени коли спрямо тези от вътрешния пазар са:
Люксембург,
Австрия
Чехия
Полша
и май Унгария, които дори и връщат надвзетите пари.

При нас ако направят нещо подобно трябва да важи за всички коли, които се регеистрират в страната, включително и старите, когато си купуваш кола от Варна например.

Дали е възможно според тебе??

Ако го направят то ще е за много стари коли, преди 90 например. Ако го направят за по-нови, то къде ще отиват боклуците на европа???

MUROMAN
03-04-2007, 13:22
мерси за отговора.Тъкмо се засилих да си взимама 155-ца нов внос. И като ми казаха ,че ще има 1000 лв Еко такса ми замръзна усмивката. :( :( :( :( .Дано да си прав ,че не ми се дават 1000 лв повече дето ги нямам.

Mind_Control
03-04-2007, 13:36
мерси за отговора.Тъкмо се засилих да си взимама 155-ца нов внос. И като ми казаха ,че ще има 1000 лв Еко такса ми замръзна усмивката. :( :( :( :( .Дано да си прав ,че не ми се дават 1000 лв повече дето ги нямам.

НННсъ притеснявай.. няма да има никакви такси допълнителни 8)

raiders
03-04-2007, 14:21
колегата Nikiboy го е казал добре, и аз мисля да ходя за кола до Германия така, че следя какво пишат, но това са само приказки...за сега

Stello
03-04-2007, 14:31
Това е много хубаво само че българите сме доказали че можем да правим всичко наопаки.

morfius
03-04-2007, 19:44
А каква част от тия слухове се пускат от препродавачи със залежали коли от преди падането на ДДС то?
Щото на какво ли не се наслушах тия 2 - 3 месеца...

Nikiboy
03-04-2007, 22:48
Пичове, евроинтеграцията е сериозно нещо.

Онези пичове са успели да дисциплинират латвийци, литуенци, естонци, чехи, унгарци, поляци, португалци, испанци и тнт.

Защо мислите, че този път ще им мине номера на нашите селяни? Я си задайте въпроса - защо се биха толкова много за места в сегашния парламент?

Ми просто, чакаха субсидиите, да ма европейчетата май са по-хитри-хоп една година изчакване.

Колкото и да им е тъжно на нашите Оправници (които ни оправят) ще трябва да заработят като европейци, ако не искат санкциите са толкова яки, че няма кой и да посмее да рискува.