PDA

View Full Version : 147 Bose AUX кабел



dastmo
31-05-2015, 11:14
Здравейте!

Тъй като наскоро си взех втора ръка 147 с Bose озвучение, имам една питанка. Колата я взех с вече прекаран AUX кабел (включен на мястото на CD Changer-а, до колкото разбрах). Обаче не мога да накарам проклетото нещо да работи. Най-големият ми успех беше като включвам радиото да цъкна два пъти много бързо Source бутона, за да го накарам да мине на CD changer. Получи ми се само веднъж, обаче. А след като е включено радиото, нямам опцията да сменя на changer-а. Само CD и Tuner.

Като извадих радиото, видях, че има и Data In/Out пинове, точно до тези за чейнджъра. Та, големият въпрос е - как да накарам проклетия AUX кабел да работи?!

PagkoTo
01-06-2015, 16:02
Моя лично е направен по следния начин: Имам копче с позиция 0 и 1 (изкарано заедно с AUXа). Когато избера 0, при пускане на CDто, ще се стартира да чете само CD. Когато избера 1, при пускане, тръгва само CD changer. Явно двете едновременно не могат да работят. Някой по запознат сигурно ще ти даде повече инфо.

dastmo
02-06-2015, 07:47
Принципно, гледах, че трябва да се смени от CD на CD changer, ако го имаш (аз нямам и там ми е вързан AUX-а) в упътването на колата (да, то там стигнах). Само че не ми излиза опцията за CD Changer, както уточних. За момента си карам на 101.5 FM, пък ще видим. :D

NoFeArr
02-06-2015, 19:20
И аз си монтирах AUX през входа за cd chaenger-а но единствения начин по които успявам да го пусна е като го включвам заедно с бутона ON задържам и бутона SRC.
Някой ако знае начин докато радиото е пуснато да се смени на AUX или направо да се включва на AUX ще е много полезно ...


п.с Имаше в схемата един мост на буксата които уж съм направил но няма ефект от него...

П.П.С: Аз си открих грешката, когато остана свободен ще я коригирам, сгрешил съм пинчето на моста. Ето схемата за тези който искат да си направят мостчето.

http://www014.upp.so-net.ne.jp/harima60/auxc.jpg

dastmo
02-06-2015, 19:46
AUX-а ми е включен където трябва, значи, ама ми трябва и мост межу Data-In и Data-Out, до колкото разбирам от схемата. Прав ли съм?

А тва със задържането не ми се получи... но го пробвах само веднъж. Трябва да видя дали няма да стане. :)

NoFeArr
02-06-2015, 19:49
Да трябва да се направи мост между Data in и Data out.

NoFeArr
07-06-2015, 22:49
Сложих моста на правилните пинове, както е по схемата и AUX-а си работи без проблем. Сменя се от SRC бутона и изписва CHANGER.

dastmo
07-06-2015, 23:43
Благодаря за информацията. Ще трябва и аз да го направя този бърз фикс скоро. :)

t0shet000
09-08-2015, 21:07
колеги едно може би малко тъпо въпросче:
- срязах един 3,5 стерео кабел, но как да разбера кой от кабелите кой е. Има 3 кабелчета- зелен червен и кафяв. Моля за малко помощ ако е възможно.

Благодаря предварително :)

NoFeArr
10-08-2015, 11:08
Взимаш мултицета, включваш го на прозвъняване, допираш едната сонда до някоя от 3те зони на жака, а с другата сонда допираш забелените жички, където прозвъни там ти е тази жичка, това в дъното на жака ти е масата, а напред към върха са ляв и десен канал. ;)

t0shet000
11-08-2015, 11:15
Взимаш мултицета, включваш го на прозвъняване, допираш едната сонда до някоя от 3те зони на жака, а с другата сонда допираш забелените жички, където прозвъни там ти е тази жичка, това в дъното на жака ти е масата, а напред към върха са ляв и десен канал. ;)

Благодаря, колега, ще пробвам :)

komsalow
24-08-2015, 21:06
Благодаря, колега, ще пробвам :)
Здравейте днес пробвах да направя въпросния кабел по описания по горе начин. Прочетох и почти всички теми по въпроса но не успявам да накарам да се включи чейнджър функцията постоянно се изпива NO CD . Пробвах и с натискане на SRs бутона при пускане изключване но без промяна. Колата е 147 2,0 тс 2001 г с навигацията . ТА въпроса ми е къде може да греша , може ли проблема да е в радиото . Кабела е направен по точния начин със сигорност благодаря на отзовалите се ;)

kaleto80
25-07-2016, 17:06
Колега грешката ти е , че не си сложил един сиди диск в сидито затова не се стартира чейнджъра. Сложи диск който ще си стои там постоянно и пробвай същата процедура