PDA

View Full Version : Справяне с птиците?



MJ23
31-05-2015, 17:11
Здравейте колеги,
някой има ли идеи или начин как да се справим с птиците и с тяхното постоянно осиране по колите ни? Паркирам в двора на блока ми и е нещо страшно, на ден поне по 3 птички "уважават" колата ми. Над нея няма дърво има жици, но по тях птици много рядко кацат. Някой знае ли как да се справим, намислих да пробвам варианта със СД-та, които от слънцето и вятъра да прогонват гадините, но дали има ефект?

кученцетоОгиитаткоДоги
31-05-2015, 17:49
По добре помисли имали вариянт,да паркираш примерно до съседния блок.Може да ти се наложи да ходиш малко повече пеш,но ако там не ти акат според мен е разрешение на проблема.Аз имах същия проблем,и ако не го изчистех веднага след 3 дена ставаше страшно.Преместих се в друг квартал да живея и проблема изчезна.

dimitar_vd62
31-05-2015, 21:07
Здравейте колеги,
някой има ли идеи или начин как да се справим с птиците и с тяхното постоянно осиране по колите ни? Паркирам в двора на блока ми и е нещо страшно, на ден поне по 3 птички "уважават" колата ми. Над нея няма дърво има жици, но по тях птици много рядко кацат. Някой знае ли как да се справим, намислих да пробвам варианта със СД-та, които от слънцето и вятъра да прогонват гадините, но дали има ефект?

Благодари са че нямате гларуси...особен кеф и изпитание за словесното емоционално изразяване е като излезеш от автомивка и да те растреля някой такъв, от предната до задната емблема.

Friday
31-05-2015, 21:17
Тоз гларус да не е ял развалена риба :)
А до автора на темата, цвета на колата имал значение за пернатите. Четох проучване, че налитат най - вече на син цвят...

Sent from my XT1032 using Tapatalk

alfa_romeo_forever
31-05-2015, 21:18
От тея уроди птиците спасение нема баце ! ! ! това къде те докопа там те сере .... и как го правят беее на чените коли бело серат на светлите черно ... ебати усъвършенстваните копелета ! ! :screwy::screwy:

кученцетоОгиитаткоДоги
31-05-2015, 21:38
Тоз гларус да не е ял развалена риба :)
А до автора на темата, цвета на колата имал значение за пернатите. Четох проучване, че налитат най - вече на син цвят...

Sent from my XT1032 using Tapatalk



Грешка си,кензат най-вече на черни понеже мислят,че това е земята

old alfist
31-05-2015, 21:44
Пастиране и полиране е едно от решенията - махат се много лесно и бързо.

Bobo Markov
31-05-2015, 22:32
Здравейте колеги,да се справим, намислих да пробвам варианта със СД-та, които от слънцето и вятъра да прогонват гадините, но дали има ефект?
Да, има ефект!

alfa_romeo_forever
31-05-2015, 22:32
Грешка си,кензат най-вече на черни понеже мислят,че това е земята

бааааа много умни тея пилци беее .... :big_whoops:

Bobo Markov
31-05-2015, 22:33
Благодари са че нямате гларуси...особен кеф и изпитание за словесното емоционално изразяване е като излезеш от автомивка и да те растреля някой такъв, от предната до задната емблема.

ние ли нямаме гларуси бе оууу цяло ято прелитат тука и аз не знам защо но ако не вярваш питай ЕкоЛюботроник

old alfist
31-05-2015, 22:50
За гларусите знам, че е гадно, защото има сол в оцапаното, но и щъркелските са много яки, а на пчелите миришат на мед и пак трудно се махат - загова започнах да си мазотря ламарините на колата, а не заради вида.

Bobo Markov
31-05-2015, 23:04
немам проблеми принципно защото дърветата на нашта уличка пречат на птиците а пък котката Жорко на мойта френдка Поли който снове из уличката и гърчи всичко що има криле е пич и голям пазител ама пък като ми настъпи колата с тез малките пет елипсовидни следички и така .... Полииии, прИбериси котката ааааа!

mordohy
31-05-2015, 23:35
Според гърците, като те насере пиле било на пари!
Ето за това във Варна са толкова богати!:rotfl:

Drag0
31-05-2015, 23:46
Здравейте колеги,
някой има ли идеи или начин как да се справим с птиците и с тяхното постоянно осиране по колите ни?

Има само 1 решение , хващаш птицата която ти е насрала колата и се изсираш на главата и да види какво е !

Все повече коли виждам боядисани с полимер , който после става като фолио. Пък след това птиците да си акат колкото искат. Пази и от близки срещи с добрия съсед г-н Ключ.

Bobo Markov
31-05-2015, 23:50
Има само 1 решение , хващаш птицата която ти е насрала колата и се изсираш на главата и да види какво е !

Все повече коли виждам боядисани с полимер , който после става като фолио. Пък след това птиците да си акат колкото искат. Пази и от близки срещи с добрия съсед г-н Ключ.

как така полимер който става като фолио? фолиото е полимер..
защото има "боядисване" на колата с фолио така са такситата в германия - с фолио
ама дали съм разбрал..:(

Drag0
31-05-2015, 23:58
как така полимер който става като фолио? фолиото е полимер..
защото има "боядисване" на колата с фолио така са такситата в германия - с фолио
ама дали съм разбрал..:(

Нанася се като боя с пистолет , става на фолио. Може да се махне точно като фолио. Има си и име ама да не правя реклама.

Zlobich
01-06-2015, 07:14
Няма отърване, на капака ми отзад прецакаха лака на няколко места тези акита. Бяха си ме заплюли и ми пускаха лайкове по колата, но тука последните няколко седмици си поех въздух. Обикновеннп като я оцапат и не ме мързи слизам с едно шиле вода и им трия лайковете, няма оправия.

dimitar_vd62
01-06-2015, 13:50
ние ли нямаме гларуси бе оууу цяло ято прелитат тука и аз не знам защо но ако не вярваш питай ЕкоЛюботроник
Тва щото сте ги усвоили по някоя европрограма предназначена за провинцията...деба шопите ви, утре фдругиден и цаца ще пуснете фискъро.


Според гърците, като те насере пиле било на пари!
Ето за това във Варна са толкова богати!:rotfl:
Мда кат та наакат тичаш си купуваш билетче търкаш и те така, то затва няма опашки по будките щото свършиха печелившите билетчета.

mordohy
01-06-2015, 14:51
Гларуси има навсякъде, където има вода и боклуци в изобилие. Така е например в Монтана, защото има голям язовир.
Но все пак се хранят с малко риба и тя е речна.
Мене в Бургас ме е насирал гларус и знам разликата. Колкото и да се търкаш, все на риба миришеш.:cry:

MJ23
01-06-2015, 16:38
А как е най-добре да се отмиват, без да надера боята и лака? С шише вода и гъба или.

gboiaj
01-06-2015, 17:25
с тоалетна хартия, ама двупластова :-)

ecotronic
01-06-2015, 17:37
Тва щото сте ги усвоили по някоя европрограма предназначена за провинцията...деба шопите ви, утре фдругиден и цаца ще пуснете фискъро.


Не е по европейска програма. Преди години прелетяха няколко самолета Гларус-трейлъри и след това се пръкнаха.

dimitar_vd62
01-06-2015, 17:48
А как е най-добре да се отмиват, без да надера боята и лака? С шише вода и гъба или.

Мокриш го да омекне после отмиваш, има едни птички не знам какви са но акат едно тъмно кафяво почти черно и като изсъхне става като цимент.Понякога използвам течност за чистачки или препарат за прозорци.

myato
01-06-2015, 19:37
Сапунена вода мама, че е алкална, иначе само с вода трябва да го заливаш, докато се отмие, че иначе е с кисела реакция и такова мамата на лака.

mordohy
01-06-2015, 20:29
Аз да питам: само за птичи аки ли важи или за всякакви лайна, защото на комшията редовно му хвърлят памперси по мерцедеса?

myato
01-06-2015, 20:36
Аз да питам: само за птичи аки ли важи или за всякакви лайна, защото на комшията редовно му хвърлят памперси по мерцедеса?

За птичите, щот они не пикаят. Другият лайнор е само биологично опасен.

mordohy
01-06-2015, 20:40
За птичите, щот они не пикаят. Другият лайнор е само биологично опасен.Виж как на глупав въпрос получих компетентно мнение!

myato
01-06-2015, 21:06
Виж как на глупав въпрос получих компетентно мнение!

Що да е глупав? То никой не е длъжен да знае всичко. Това, че професионално си "ял лайна" не е голяма файда, освен че ставаш и копролог.

old alfist
01-06-2015, 21:42
Съжалявам, че пак трябва да повторя, с риск да стана досаден, но когато колата ви е пастирана и оставите въпросните образувания да изсъхнат хубаво, спокойно може да ги махнете с нещо не твърдо да речем пластмасово като например лопатка за чистене на лед и скреж от стъкла през зимата.

ecotronic
01-06-2015, 22:06
Доброто врабче и лошото врабче решили да се състезават, кое ще нацвъка повече паркирани коли. Цвъкали, цвъкали и накрая се оказало, че от 20 коли лошото врабче нацвъкало 9 а доброто - всичките 20.

Извод:

Доброто винаги побеждава.

Bobo Markov
01-06-2015, 22:29
муахаххаааа :):):) днес много крещяха над улица Абоба !

mordohy
03-06-2015, 01:24
[QUOTE=myato;1423832]Що да е глупав? То никой не е длъжен да знае всичко. Това, че професионално си "ял лайна" не е голяма файда, освен че ставаш и копролог.[/QUOTE Аз де да знам, ама си мисля, че трябва да е скатологос.
Купрологос е специалист по гюбрето, а ние говорим за лайна все пак!
κουπρια - тор, гюбре.
σκατα - лайна!:cheers:

myato
03-06-2015, 10:10
[QUOTE=myato;1423832]Що да е глупав? То никой не е длъжен да знае всичко. Това, че професионално си "ял лайна" не е голяма файда, освен че ставаш и копролог.[/QUOTE Аз де да знам, ама си мисля, че трябва да е скатологос.
Купрологос е специалист по гюбрето, а ние говорим за лайна все пак!
κουπρια - тор, гюбре.
σκατα - лайна!:cheers:

Сега по отношение на "логосите" не съм баш компетентен. Тъй е прието в медицината като понятие.:cheers:
Иначе на византийски мога да си изпроса само боя:lol:

mordohy
03-06-2015, 23:59
[QUOTE=mordohy;1424123]

Сега по отношение на "логосите" не съм баш компетентен. Тъй е прието в медицината като понятие.:cheers:
Иначе на византийски мога да си изпроса само боя:lol:
Знам, докторе, че гръцкия, който учите е малко подобен на истинския. При вас понятията са от старогръцки. Аз само се заяждам дружески!
:cheers: