PDA

View Full Version : Разпадат ми се огледалата



Alexanderbb
12-06-2015, 09:26
Много ме озадачи тая моя кола. Миналата седмица ми се разхлопа дясното огледало. Като го разглобих се оказа че законтрящата шайба на пружината на оста се е счупила и огледалото бавно се измъква нагоре. Естествено няма как да се сглоби обратно без куп специални пособия и преса. И така го превърнах в неприбиращо се огледало. Вчера гледам същата история се случва и от ляво. Някакъв дух явно я е обладал. В събота ще го правя и него и ще сложа малко снимки как става за колеги в нужда

lubo_red
12-06-2015, 11:10
По спомени се монтира шайба и болт и се капва на телеподаващо и огледалото си работи като оригинално....и няма повече да се изважда.

Zlobich
12-06-2015, 11:37
Моето се беше разпаднало, разтурих го, проблема при мен беше, че законтрящата шайба беше изпуснала. Изпуснала защото канала и е доста плитък. С малко огъване на законтрящата гайка се получи, в домашни условия единствено тръбата от прахосмукачката ми свърши добра работа за да натисна контрата и да събера пружината. Следващия път винтоверта и два самонарезни винра, то пък като се прибира много пущината :)

van_dal
12-06-2015, 12:13
Аз реших проблема "временно" преди две години, използвах малки свински опашки - 3броя и си работи като ново!

Zaxx
12-06-2015, 12:17
То вярно поне да се прибираха като на 147 ... а те 2см по малко място от улицата заемат :upsidedwnsmiley:

myato
13-06-2015, 00:39
Много ме озадачи тая моя кола. Миналата седмица ми се разхлопа дясното огледало. Като го разглобих се оказа че законтрящата шайба на пружината на оста се е счупила и огледалото бавно се измъква нагоре. Естествено няма как да се сглоби обратно без куп специални пособия и преса. И така го превърнах в неприбиращо се огледало. Вчера гледам същата история се случва и от ляво. Някакъв дух явно я е обладал. В събота ще го правя и него и ще сложа малко снимки как става за колеги в нужда

Нищо специално не ти трябва освен менгеме, подходяща тръбичка и евентуално дрелка и твърда тел за шплендчета, ако са заминали шайбите.

Alexanderbb
13-06-2015, 11:41
Та да довърша. Първо като се прави нещо по Алфа никога не си въобразяваш че няма да има изненади. Та и аз не трябваше да си въобразявам че като съм разглобявал няколко огледала всички ще са еднакви.
Преди да смъкна огледалото от вратата предвидливо си завъртях стъклото така че да имам достъп до рапидката във външния ъгъл. (Снимка 1). Развих я, развих и тази в основата и наивно очаквах механизът заедно със стъклото да излезе от корубата на огледалото. Да ама не. оказа се че това огледало има още цели 2 рапидки намиращи се под моторчетата за въртене. Естествено единственото решение беше да бъдат отчупени с дълго клатене и споменаване на роднини (Снимка 2 показва къде бяха). На третата снимка се вижда как се е разпаднал механизмът. За моя изненада цялата вътрешна рамка на огледалото беше пластмасова, на лявото моловината беше от алуминий. После беше лесно. Разпробиване и три болтчета с гайки фиксираха нещата здраво макар и вече без възможност за прибиране на огледалото (Снимка 4)

sole_moe
13-06-2015, 16:53
трябваше да откачиш огледалото със малка отверка от щипките после развиваш болчетата тази зегерка става и на място да се сложи трябва ти само една тръба що горе същия диаметър мисля че един цол става перфектно затваряш вратата и натискаш прожина и зегерката тя си виза във канала след това го правиш като прецениш аз на примерно съм сложил течен метал от горе на зегерката някои слагат шплентове болчета по принцип зегерката излиза когато се обърне огледалото не когато се пребира

Alexanderbb
14-06-2015, 07:14
Не става. Последните две рапидки дори и след махане на остатъците от пластмасата по корубата не можеха да изпаднат. А зегерката е толкова изкривена че не си е работа човек да се надява че ще задържи