PDA

View Full Version : ПОКУПКА НА АЛФА РОМЕO GTV



speedmj
23-06-2015, 12:27
ПОКУПКА НА АЛФА РОМЕO GTV


Здравейте бих искал да стана част от екипа на алфа запалянковците :) но бюджета ми е ограничен до 1000 лев
и ето това ми хареса ... моля споделете менения по темата дали си заслужава по принцип исках 156 2.0 16v



http://www.cars.bg/c1227200

не знам защо се води Spider

dilian alfa gtv
23-06-2015, 12:32
:blush:
ПОКУПКА НА АЛФА РОМЕO GTV


Здравейте бих искал да стана част от екипа на алфа запалянковците :) но бюджета ми е ограничен до 1000 лев
и ето това ми хареса ... моля споделете менения по темата дали си заслужава по принцип исках 156 2.0 16v



http://www.cars.bg/c1227200

не знам защо се води Spider

Прекалена голям Бюджет си отделил колега 1000лв са много,за тези пари колата трябва да е повече от перфектна....:flowers:

Geo
23-06-2015, 14:12
Колега, това което си показал е пълен гроб. Изчакай малко, събери повече парици и тогава скачай, защото от това, което виждам - жестоко приключение те чака. Мое мнение.

bouncer
23-06-2015, 14:52
Колега,

преди десетина години и аз като теб реших да си купя Алфа ГТВ и си купих най-евтиното в мобилето за 8 900. После дадох около 6000 лв за ремонти. Първата година. После още 5000. Втората година. Като станаха над 35 000 пари спрях да водя статистика....

НЕ СИ КУПУВАЙ най-евтината кола от обявите.

ecotronic
23-06-2015, 15:00
С тоз екземпляр, тъй ще се "запалиш", че АР и на снимка няма да искаш да виждаш.

NPP
23-06-2015, 15:21
Честно казано, не мога да повярвам, че някой изобщо би обмислял да го купи тоя курник! :puke:
Ако наистина я купиш с бюджет 1000лв , то оставащите 100 можеш да ги дадеш спокойно за транспорт до моргата.

italfen
23-06-2015, 16:22
За тези пари по-добре виж 145/146 1,9тд или 155/164 за 8 клапанов Туин Спарк който е с верига

speedmj
23-06-2015, 23:01
благодаря за бурзите и зичерпателни отговори а мойе ли да ми кайете колко при трабва да си заделя за алфа гтв

_power_
24-06-2015, 00:24
Парите не са най определящото. Но да кажем че намериш прилична, то 3500.. 4000 лв. биха те оправили преди обслужване и профилактики. Тая от обявата.... е всичко друго но не и ГТВ ... тоест било е :bounce8:

PE4E
25-06-2015, 13:05
Хахахахха 2000.24vintila..... му ххахах....300 винтила...тва гтв е мега курник,септична яма,клекало,кенеф на село с изрязана триъгълна дупка...еко той хаххаха даже не е еко само той е 😂😅😂😅😂😅😂😅😂:indian::waving::waving:;-):doctor:

Колега земи си за 1000 лева една 145 ца 1.9жтд и се счупи от возене;-)

dilian alfa gtv
25-06-2015, 15:51
Колега, това което си показал е пълен гроб. Изчакай малко, събери повече парици и тогава скачай, защото от това, което виждам - жестоко приключение те чака. Мое мнение.

Дори и приключение него чака защото след покупка едва ли ще стигне по далеч от моргата,така че ще се отърве Бързо....!!!:punk:

speedmj
26-06-2015, 23:16
Аз си мисля че като я купя за 800 за 1000 ще я пребоядиаат за още 1500 ще и оправят и двигателя и ми остават още 500 да си оправя интериона мисля че е по добре аз да ги оправя тези неща от колкото да я купя за 4000 и от там на такак да оправям всичко


П П колата и работи климатика и двигателя добре запали както и скоростите добре се включват има си и газова система колата е v6

_power_
27-06-2015, 01:08
Аз си мисля че като я купя за 800 за 1000 ще я пребоядиаат за още 1500 ще и оправят и двигателя и ми остават още 500 да си оправя интериона мисля че е по добре аз да ги оправя тези неща от колкото да я купя за 4000 и от там на такак да оправям всичко


П П колата и работи климатика и двигателя добре запали както и скоростите добре се включват има си и газова система колата е v6
Колата по остатаците от емблеми е 2.0 16в ... и не, не разсъждаваш правилно! Правеняка винаги е правеняк. и винаги е по добре първоначално изрядна кола! По възможност от първи собственик! 2-ма, трима, нататък... винаги нещата са плачевни. Парите и избора са си твой! Това на снимките, за мен е донор и нищо повече.

dilian alfa gtv
27-06-2015, 19:37
Аз си мисля че като я купя за 800 за 1000 ще я пребоядиаат за още 1500 ще и оправят и двигателя и ми остават още 500 да си оправя интериона мисля че е по добре аз да ги оправя тези неща от колкото да я купя за 4000 и от там на такак да оправям всичко


П П колата и работи климатика и двигателя добре запали както и скоростите добре се включват има си и газова система колата е v6
Ами докато питаш тука да беше я купил и започнал с реставрацията като си решил как да действаш що питаш.
Относно колата няма две мнения пълен Кенеф.

MaxPayne
29-06-2015, 11:45
Не е за теб тази кола,това е мангалски боклук ! Успех с търсенето !

speedmj
29-06-2015, 21:55
Пич колата не е моя нееей да говориш така аз просто си търся читава алфа за малко пари знам че е тръдно но не вярвам че е невъзможно :)

Geo
30-06-2015, 09:43
Веднага ти казвам какво следва от евтината алфа. Особено евтиното ГТВ. Даваш 1.2-1.3к с прехвърляния и такси. Даваш 1000лв за обслужване. Даваш парици за нов капак и нови брони и още 1000+ за пребоядисване. След това изпадаш в истерия, че голфче двойка те прескочило на задна. Пак парици. После четеш, че ГТВ-то било зверски стабилно в завой с висока скорост. Ма при теб не е така. И се чудиш що. После пак парици. Ама междувременно ти играят оборотите и нещо отпред трака като трактор. Пака стотинки. Ама доста. И през цялото това време - ядове и нерви. И после ще станеш за съжаление поредния обясняващ как алфите са тотални боклуци и много се трошат. Послушай колегите, мисля че единодушно ти обясняваме, че евтиното ГТВ не е евтино. Събери малко повече, вземи си нещо малко от малко гледано и тогава ще разбереш защо емблемата на Алфа Ромео изглежда по този конкретен начин, ако си се заглеждал въобще ;)

injekciona
30-06-2015, 10:29
Аз пък не виждам как човек, който може да отдели 1000лв за кола, ще може да поддържа адекватно GTV...По-добре се насочи към някой друг модел(145/155) с по-евтина поддръжка.

MaxPayne
30-06-2015, 11:25
Geo,ти си феномен !

Самата истина е това ,което написа !
Напълно подкрепям това мнение,10 години карам ГТВ,карал съм различни модели и фази,двигатели.

Това е истината за ГТВ и Алфа Ромео като цяло.

За съжаление в България Алфа Ромео е недооценена марка и се правят генерални заключения по котори и техните собственици :)

bouncer
30-06-2015, 11:26
Аз си мисля че като я купя за 800 за 1000 ще я пребоядиаат за още 1500 ще и оправят и двигателя и ми остават още 500 да си оправя интериона мисля че е по добре аз да ги оправя тези неща от колкото да я купя за 4000 и от там на такак да оправям всичко


П П колата и работи климатика и двигателя добре запали както и скоростите добре се включват има си и газова система колата е v6

Купуваш за 800 лв, такси, данъци, регистрации още поне 300 лв, ревизия на мотора (РЕВИЗИЯ не основен ремонт) около 2000 лв с обслужването, пребоясиаване поне 1500 лв с ремонтите (брониите и капака не се лепят лесно, защото са от спецефичен материал), интериор 300 лв за нов самон, 100 за претапициране на волана, 50 за скоростния лост, 100 за тавана. Това ако тъниш и не се изхвърляш. Окачването ти е 1000 лв ново. Поне 6000+ да тук. Ти си знаеш.

Отделно 2000, 24v 150 коня ГТВ НЯМА!!!! V6 има 3.0 бензин, 3.2 бензин и 2.0 турбо бензин.

italfen
30-06-2015, 12:04
И след всичко изписано до тук, ако решиш все пак да вземеш този мъртвец, спокойно можеш на user tittle вместо "младши алфист" да го преименуваш на "младши мазохист" :grin:

Geo
30-06-2015, 14:10
Стига, че отказахме младежа да се разболява :D speedmj, ако четеш все още след всичко сипано - правилно си се насочил, гтв-то е божествен картинг, ма си иска глезотенето, за да може като всяка читава мръсница да те радва и като се качваш и като слизаш :P Дерзай

speedmj
30-06-2015, 23:30
Стига, че отказахме младежа да се разболява :D speedmj, ако четеш все още след всичко сипано - правилно си се насочил, гтв-то е божествен картинг, ма си иска глезотенето, за да може като всяка читава мръсница да те радва и като се качваш и като слизаш :P Дерзай

Чета чета .... явно ще трябва да спестявам доста парички за читаво гтв..... след година две мога и да си купя пук и те до тогава може да са поевтинели :)

Благодаря за искренните и честни отговори и бързи благодаря на всички че ме спасихте от едно набутване на много пари беездънна яма

MaxPayne
01-07-2015, 16:31
Търси фаза 2 или фаза 3,не пести пари ;)
Колата е супер !

Bobko
01-07-2015, 22:26
А да не пускам нова тема, какво мислите за тази обява.
От известно време искам да сменя автомобила и съм се загледал по ГТВ.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11434559557647324&slink=9x6iui

speedmj
01-07-2015, 23:43
А да не пускам нова тема, какво мислите за тази обява.
От известно време искам да сменя автомобила и съм се загледал по ГТВ.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11434559557647324&slink=9x6iui
на мен ми харесва :) ама не разбирам от алфи :))
поне за сега

bouncer
02-07-2015, 10:49
Тази е правена в Екстрийм при Бобо и може би ако му я закараш за преглед ще се сети.

Fear
02-07-2015, 11:20
А да не пускам нова тема, какво мислите за тази обява.
От известно време искам да сменя автомобила и съм се загледал по ГТВ.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11434559557647324&slink=9x6iui
Ужасно много ми прилича на бившата ми кола, ама не съм 100% сигурен. :)
Moята беше с опушени странични мигачи, иначе друга разлика не намирам поне по тези снимки.

MaxPayne
02-07-2015, 12:57
Колата е била удряна отпред .
Предната броня е лошо напасната след удара,предвид,че напасването е лесно,това означава,че металните боксири отдолу,на които се държи бронята са криви,а те са доста масивни.Шофъорският еърбег свети-не знам дали е софтуерна грешка,изтекъл ресурс на пиропатрона или еърбега е гръмнат при удара.Пепелника е счупен,доста е здрав и с прецизен механизъм,не знам дали собственика не е знаел как да го използва или е заклет пушач.
Лака на тавана е излющен,за боя е .
За малко повече пари има много по-хубави ГТВта.

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

Гърнето отзад е от фаза 1, 150 коня .
Трябва да се погледне и генерацията,дали е правено друго и какво,дали са там катализаторите.

Фаза 2 155 коня са с кръгъл ауспух отзад ,както и фаза 2 с другите двигатели 1.8 2.0 турбо 3.0 3.2 . Все е кръгъл,този е сплеснатия .

Bobko
02-07-2015, 21:10
Човека каза, че цялата генерация от колекторите е сменяна преди 3 месеца заради газовото(на гърнето пишеше Imasaf). Бронята стои така защото каза, че кучета са му я откъртили(имаше наистина следи от зъби хаххах)... не знам, има какво да се желае, но заради газовото се колебая :)

MaxPayne
02-07-2015, 23:31
Куче,което криви предна стъклопластова броня с удар отпред отдясно може да седи единствено зад волана.

Предполагам и,че са оръфали буксата на еърбега и затова свети лампата на таблото и че са уринирали върху тавана и лака е паднал :)

Избора е твой,както виждаш колите ги познавам само по снимка аз :)

Fear
03-07-2015, 08:52
Колата е била удряна отпред .
Предната броня е лошо напасната след удара,предвид,че напасването е лесно,това означава,че металните боксири отдолу,на които се държи бронята са криви,а те са доста масивни.Шофъорският еърбег свети-не знам дали е софтуерна грешка,изтекъл ресурс на пиропатрона или еърбега е гръмнат при удара.Пепелника е счупен,доста е здрав и с прецизен механизъм,не знам дали собственика не е знаел как да го използва или е заклет пушач.
Лака на тавана е излющен,за боя е .
За малко повече пари има много по-хубави ГТВта.

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

Гърнето отзад е от фаза 1, 150 коня .
Трябва да се погледне и генерацията,дали е правено друго и какво,дали са там катализаторите.

Фаза 2 155 коня са с кръгъл ауспух отзад ,както и фаза 2 с другите двигатели 1.8 2.0 турбо 3.0 3.2 . Все е кръгъл,този е сплеснатия .
Като гледам какво си написал, а и колегата след теб, това определено не е моята кола или е претърпяла доста неприятности през последната година. :(
А пък за малко повече пари - по-хубави GTV-та...
Егати, аз моята я продадох за 2300лв. и смея да твърдя, че си беше хубава.

italfen
03-07-2015, 10:25
И на моята толкова и взех, сток без къпа и джантите. Имаше бонус генерация рагазон, излизат хубави ГТВ-та за 2000-3000 лв, последното което гледах и беше хубаво бе едно варненско 1,8 беше обявено в мобиле за 2000лв, колата беше на 114000км и наистина бе много добра

Fear
03-07-2015, 10:29
И на моята толкова и взех, сток без къпа и джантите. Имаше бонус генерация рагазон, излизат хубави ГТВ-та за 2000-3000 лв, последното което гледах и беше хубаво бе едно варненско 1,8 беше обявено в мобиле за 2000лв, колата беше на 114000км и наистина бе много добра
Сърце не ми дава да си сменя аватара, като гледам и ти си в това положение. :)

Нямат разлюбване тези коли, само се чудя, как да докопам пак някое, ама с 3.0 или 3.2... :D

italfen
03-07-2015, 11:00
Сърце не ми дава да си сменя аватара, като гледам и ти си в това положение. :)

Нямат разлюбване тези коли, само се чудя, как да докопам пак някое, ама с 3.0 или 3.2... :D

Подтвърждавам, така си е....
Лошото е, че се превръщаме в роби на колите си, а не те на нас, и това е главната причина да карам умрела А6-ца в момента, която сигурно като поддръжка ми излиза двойно по-евтино от ГТВ-то. То там просто няма край наливането... :chair: ... и за да не ме разберете погрешно, не че толкова се чупи самата кола, а колкото в старанието си да се поддържа перфектна, но за съжаление 15-20 годишна Алфа да се кара всекидневно и поддържа без забележки по нашите пътища не излиза въобще евтино.

MaxPayne
03-07-2015, 15:06
За да струва 2000-3000лв едно ГТВ трябва :

1)да не е обслужвано
2)да няма джанти и гуми
3)да е фаза 1 или фаза 2 1.8 медио
4)да е удряно
5)да е на 200 000км и нагоре
6)да има газ
7)да е за боя
8)да има забележки в интериора

Сега разгледайте обявите и сами ще ги категоризирате.
После разгледайте и тези в mobile.de .
Сравнете цените,колите и горепосочените признаци .

Всеки знае защо си продава колата и за колко.Колко е на зор,колко иска да се "отърве" и т.н.

Аз подкрепям феновете,които не пестят пари по колите си и си ги поддържат.

Да има ГТВта и по 1500лв и по 2000лв има такива и по 10000лв.

Кой каквото търси това купува,за каквото има пари и колкото разбира,всеки сам решава за себе си и се простира според възможностите си .

Едно цд е 200лв,едни колони минимум и те толкова,едни летни гуми 18-ки 330лв бройката,едни джанти 16-ки 1200лв нови,18-ки няма да казвам колко струват нови и какви,един акумулатор 200лв,щото за ГТВ ти трябват от 75аН нагоре !

Обслужване на двигател е 1000лв.
Боята-един дейтайл да се боядсиса 120-150лв.
Предни капаци брони-тия от 2000лв нямат здрави такива.

Преди накладки италиански 70лв,задни 45лв.Маслото е 10в40 и си трябват определени марки.Филтрите също.

Оригинални гърнета струват майка си и баща си,тунингови рагацон струват 2000лв.

Бих искал да си купя една такава изрядна кола за 2000-3000лв. По възможност да е 3.0 или 3.2 Турбо или някоя лимитирана серия след 2001-ва ;)

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

3.2 или 2.0 Турбо фаза 2 имах предвид,не позволява да си редактирам поста.

Давам 3000лв за 3.2 в добро състояние както е описано горе,ако някой продава или знае къде продават купувам без да се пазаря и плащам веднага в брой !

Fear
03-07-2015, 15:06
Aми ето ти обявата (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=82926) на моето.
Май само т.8 е изпълнена. ;)

П.П.
Последно какво искаш?
Скъпо и поддържано TS GTV или евтино с V6 мотор?

italfen
03-07-2015, 15:53
По-твоята логика ще ми излезе по-евтино да си купя М3 :D
Съгласен съм да има 1-2 точки от списъка ти, а не всичките на куп, както ти ги изкарваш.... И тези цени които си поставил са някви фантазьорски. Цените на автомобилите в България са според стандарта на Българина и търсенето на съответният модел автомобил.
18ки си купих чисто нови за 600евро (с доставката) от италиянският ибей.
Накладки Феродо (които не свирят) са 67лв предните нямам идея къде са произведени. Не знам и не съм чул някой да си поръчва оригинално гърне от официалният дилър за България, но ако има такъв ще е добре той да смени неговия си дилър :D Обслужване 1000лв WTF?? Какво общо има боята в случая? Предни капаци - брони (това не го разбрах...) И никой не говори за лимитирани серии или тези с големите двигатели.... става въпрос, че е напълно възможно да си намериш добра кола за 2000-3000лв и с още 1000лв да е вкараш в приличен вид и готова за каране! В момента може и да няма такива екземпляри, но ще излязат със сигурност!

MaxPayne
03-07-2015, 16:21
Аз никъде не съм написал,че всички 8 точки ще ги има на едно място,има много коли,които ги имат почти всичките.

Казвам,че кола до 3000лв има поне 2 точки,обикновено 3-4 и повече.

Това е "уловката" в ниските цени.

Варненското ГТВ примерно,това за 2200лв .

Фаза 2,обаче 1.8 Медио с допълнителна информация "колата не ми трябва въобще" ?!?? Извинявай ама би ли купил такава кола ?

Да кажем взимаш я,има някакъв потенциал и се почва-обслужване двигател,подмяна на ходова част,смяна спукани брони и капаци,цялостна боя,кожен салон фаза 2 момо 300лв "на старо".

За 5000лв ще стане супер сигурно,зависи от цените и тънканиите с майсторите ;)

Някой колега по-напред каза "правеняка винаги е правеняк" .

Така е,ясно е,че винаги има допълнителни разходи ама да създаваш една кола наново...Аз съм на принципа взимаш добра основа и тунинговаш,ако нямаш пари се пазариш и отиваш с пари.

България пазар е следния-взима се от чужбина едно ГТВ 2 или 3 ръка в най-добрия случай,взима го някой тука на тънкана,кара,не прави,блъска,троши,взел го за 3-4000лв минало време 1-2 години,а идеално пускам го за 2500лв,може данъци да не се плащат и да се пусне за 1000лв-2000лв зависи от града.Отърва се човека и доволен и щастлив.Обаче това критерий ли за марката и модела както и качеството на автомобила ?

Съпоставим ли е такъв автомобил с такъв гледан ? ГТВ е недооценен модел в България.

Една форумна кола се продава много по-дълго от 1 котор нов внос .

italfen
03-07-2015, 16:45
Ставаше въпрос за варненско ГТВ което се двуумях дали да купя преди 2-3 месеца, точно покрай великден, ходих да го тествам (сиво, 1,8 медио) със забележки от лявата му страна по задна и предна броня, заден калник. И това не беше от удар ами от охлузвания от други автомобили, понеже колата се намира в центъра на града и седеше там с години. Това е и причината човека да продаде колата си, защото ще правят синя зона там където живее и няма способност да плаща за автомобил който не се кара купуван за дъщеря му преди 4-5 години. Иначе, не небих си направил труда даже и да му звънна на въпросното за 2200лв. Ами да аз винаги предпочитам да си купя кола нов внос или не карана много в България, предвид къдърността на повечето майстори тук. И е нормално Алфите като цяло да са недооценени в България и то главно пак заради самите сервизи и нашите пътища... Предвид това, че не се намират способни майстори да ремонтират както трябва и това, че пътищата ни са трагедия и мекото окачване става кашкавалено нормално е да не е дооценена!
Зависи от форумната кола все пак и цената и най-вече!

oinotnA
03-07-2015, 21:05
Макс Пейн, ти наизуст ли пишеш или това, което казваш наистина го мислиш?!?
Каква е тази кола, която е на 15 години и няма да има дори една или няколко от твоите изброени критерии.
GTV-то, което коментирате е МОЕ! Карам го от 2008г. (7г.)! Подменил съм толкова неща, че сигурно можех да си взема три други на цената, която го купих! Явно не си карал кола с газ и не знаеш, че прави конденз и изпускателната система гние, стават дупки и в един момент е най-добре да е смениш!
Както е написал Bobko, но няма как да го докажа, защото едва ли пазят записите от охранителните камери на паркинга, да видиш как една котка се пъхва под капака и след нея идват 4-5 кучета, и в желанието да я хванат как ми откъртват бронята(с охраната гледахме и не вярвахме). Толкова е здраво захваната, прехвалено яката от теб предна броня, че кучета я откачиха( мога да покажа снимки преди инцидента да ти видя, компетентното мнение)! Еърбега свети откакто я взех. И един газов инжекцион струва 1200-1400лв.!Но ми е интересно ти, който много ги разбираш, каква кола караш?
Забравих да напиша, че не пуша, пепелника също така беше, когато я купих, но ти ги разбираш нещата, трябва да ти е ясно това!

juliano155
16-07-2015, 10:47
Колеганасочи се къмдруг модел а ако се насочиш и към друга марка автомобили най добре ще направиш.Трябва ти големи топки да караш Алфа.Що се отнася до бюджета ти,има и евтини коли които си заслужават но не в Бг.Ако имаш човек в германия и Италия търси от там.Зарежи ги тия митове и легенди от форума,че трябва да струва 4к,5к че да е добра.Преди 4 години същите тъпотии ги четох и за 147 как под 6,7к щяла да е гроб.Е мойта ми излезе 3,5к със транспорта пък сигурно е два пъти повече кола от тия дето са ги плащали по 7 в бг.

italfen
16-07-2015, 12:50
Кумът ли така каза?

juliano155
16-07-2015, 14:22
Не жена ти.

italfen
16-07-2015, 17:04
Да не проговори гъза ти

juliano155
16-07-2015, 17:07
Твоя вече говори за мен.

italfen
16-07-2015, 21:46
Говори как ти е запушил устата

juliano155
16-07-2015, 23:02
Цървул.Аре да не спамим.Пиши на лично ако нещо те вълнува.

italfen
23-07-2015, 09:51
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11437593139369238&slink=a5klhq

Тва само някой фен ще е ... купува автомобила и след 2 месеца го обявява с почти двойна цена ...

_power_
24-07-2015, 00:58
Мдааа.. явно на чичката не му е на сърце или не му е практична... НО И НА ТАЗИ ЦЕНА КОЛАТА Е ЕВТИНА :grandpa:

alfa racer GTA
24-07-2015, 05:46
Без да казвам за конкретният случай, мога да констатирам, че се навъдиха форумни и фен лешояди, които "дебнат" удобната сделка от която да спечелят от изпаднал в нужда истински фен, за да закупят на по-ниска цена дадена марка и модел автомобил , след което пускат автомобила като му искат с поне 20% отгоре над цената на която за го закупили без да са вложили и една стотинка...

Поне в тази насока имам късмет да закупя моята от човек поддържал истински автомобила си без компромиси ...

_power_
25-07-2015, 02:48
Случая не е такъв.... но колата на живо е мн. добра !

PE4E
25-07-2015, 11:46
Само незнам тоя тс защо е с такива спирачки като за 3.0 😂 той едвам ща ги върти уааа :drunk:

Alfredo
25-07-2015, 20:11
Само незнам тоя тс защо е с такива спирачки като за 3.0 😂 той едвам ща ги върти уааа :drunk:

Това са капачки - не е истинско Брембо :)

digitalundgrd
25-07-2015, 21:54
Тия са истински. Това е Къп!

_power_
26-07-2015, 02:07
Тия са истински. Това е Къп!

Точно така ! Колата е и с полу кожен салон като ходих да я гледам на живо изглеждаше супер запазена, мотора мърка... салона непокътнат!!! Само задната броня друг нюанс... но кляках и не е имала удaри поне не е стигало до метал!

Alfredo
26-07-2015, 21:59
На истинските пише alfa romeo не brembo - казвам го защото аз съм с такива, пък и на 2.0 ts не мисля че ще сложат апарати от 3.0 двигател макар и да е cup

digitalundgrd
26-07-2015, 22:21
GTV Cup 2001
The GTV Cup is a limited edition based on the 3.0 V6 version of the Alfa Romeo GTV, inspired by a one-model Alfa GTV Cup race series.

It is a genuinely limited edition of only 419 cars,produced in 2001.

There were 180 3.0 V6 24V GTV Cups.

239 cars with 150 PS (110 kW; 148 hp) 2.0 TS were available in LHD only.

3.0 V6 cars were only in red.

2.0 TS cars were mostly silver with few examples in red.

Differences between standard car and the Cup version are factory standard rear spoiler, front spoiler, side skirts, wheel arch side vents and titanium-like finish 17-inch 'telephone dial' alloys...... 2.0 TS GTV Cups have 4-pot Brembo callipers as have 3.0 V6 GTVs.

Или казано на български - двойката е със същите брембовци като тройката V6 ;)

juliano155
26-07-2015, 22:22
На апаратите може да пише каквото поискаш.Като при мен.

italfen
27-07-2015, 09:04
На истинските пише alfa romeo не brembo - казвам го защото аз съм с такива, пък и на 2.0 ts не мисля че ще сложат апарати от 3.0 двигател макар и да е cup

По принцип оригинално излизат с Алфа Ромео, ама тва не изключва възможноста да си ги направиш и Cuore Sportivo да пише.
btw Твоето Alfa Romeo е написано на обратно :-?

Както казаха всички къп имат брембота оригинално, интересното е с какъв шенкел и по-точно междуболтово разточние където се захващат апаратите на шенкела, защото ТС са с различни от В6, затова и трябват адаптори.

alfonco147GTA
14-08-2015, 13:59
тази е на един приятел, наби доста пари в нея, обслужена е изцяло


http://www.mobile.bg/11438210079444648

_power_
14-08-2015, 23:54
Питай го дали случайно би се разделил с каплите :)
Иначе и мое приятелче продава неговата, обслужена преди 1000км при Румен http://www.cars.bg/c1293752

WarsteineR
30-11-2017, 19:31
Колеги имам оферта за Гтв 3.0 в6 220кс. Ако има някой мераклия скоро ще има обява в продава.. Нямам идея колко е реалната цена на такъв автомобил, но ще се радвам, ако мога да помогна на някой да се сдобие с този страхотен екземпляр. 99' на 120к км.

Fear
01-12-2017, 07:55
Aз проявявам интерес, ама за цената нищо не мога да кажа, разбира се.
От моя гледна точка мога да искам да я купя за 5лв., ама това е ясно, че не е сериозно. :)

WarsteineR
01-12-2017, 17:04
Колега, цената на която мога да докарам колата тук е около 7к. Искам да видя какъв е интереса към автомобила на тази цена, и да преценя заслужава ли си. За сега сте двама мераклии. Ако сте сериозни бих поел рискът да я докарам, защото моят човек там ми гарантира за състоянието на колата. Ще изчакам още седмица за да разбера какъв е реалният интерес към колата и ще преценя дали да действам на своя глава. Поздрави!

Scrapera
02-12-2017, 05:10
Доста рискова инвестиция.
ГТВ се продава трудно.
С Арезе - още по-трудно.
В един момент както всички са супер надъхани, меракът им секва от предстоящите обслужване, данък,г.о,разход на 3.0 24в.

WarsteineR
02-12-2017, 14:04
Така е колега. Освен първоначалното закупуване, има и последващи разходи. Освен това тази кола не е подходяща за ежедневка, по-скоро втора кола за уикенда. Със сигурност ще е голям кеф да се пътува с нея. Най-вероятно ще е трудна за продажба и за това не бих рискувал да я взема ако няма сериозен интерес. Иначе много ми се иска да я покарам :flirt:

italfen
03-12-2017, 13:45
7 е добра цена за фейсов V6

dhtj
04-12-2017, 04:55
А как стои въпроса с ръждата?
20 годишна кола от Австрия не ми звучи много добре... :D
Освен ако не е гаражна и карана само през топлите месеци. :)

Fear
04-12-2017, 07:57
7 е добра цена за фейсов V6
Това aко е в лева, даже е направо евтино.
Цените на тези автомобили постоянно се качват.

BTW, обслужването и поддържането на 3.0 излиза по-евтино отколкото на 2.0ТS. ;)

italfen
04-12-2017, 08:09
Това aко е в лева, даже е направо евтино.
Цените на тези автомобили постоянно се качват.

BTW, обслужването и поддържането на 3.0 излиза по-евтино отколкото на 2.0ТS. ;)

За лева говорех,
а за обслужването не съм съгласен, явно не си на ясно :)
Като части може да имат някои елементи по-евтини от на спарковете, но като труд в сервиза въобще не е така...
Интересувай се, ако се наложи да ревизираш алтернатор или стартер ... как се свалят :smoke:

Fear
04-12-2017, 08:11
За лева говорех,
а за обслужването не съм съгласен, явно не си на ясно :)
Като части може да имат някои елементи по-евтини от на спарковете, но като труд в сервиза въобще не е така...
Интересувай се, ако се наложи да ревизираш алтернатор или стартер ... как се свалят :smoke:
Близо 6г. карах 2.0ТС, сега вече 5-та година карам 3.0 и мога да направя директно сравнение.
Ама щом си решил, че не съм наясно - ОК.

dhtj
04-12-2017, 08:56
Човек много лесно може да провери:

3.0 - https://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B6%D 0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%8A%D0%BA-alfa-romeo-gtv-916c-3.0-v6-24v-916.c1-d276c87.html
2.0 - https://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B6%D 0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%8A%D0%BA-alfa-romeo-gtv-916c-2.0-t.spark-16v-916c2c-d273c87.html

Общо взето при 3.0 цените са двойни, тройни и четворни.
Като добавим и разхода на бензин и повечето необходимо масло, нещата стават още по-убедителни.
А една газова за шестака също е по-скъпа - по-мощен изпарител, две рейки с дюзи и така нататък...

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:45 ----------


Близо 6г. карах 2.0ТС, сега вече 5-та година карам 3.0....

Може би проблема идва от там, че сравняваш цените на частите на 2.0 от преди 10 години с цените на 3.0 сега. :D
Нормално е, колите остаряха, частите поевтиняха.

Fear
04-12-2017, 09:31
Aми не, просто шестаците не са толкова капризни и са по-здрави. Поне от личен опит съм стигнал до този извод.

italfen
04-12-2017, 10:19
Говорим за GTV, 166 има доста повече място в коша отпред.
На мен обслужването на шестака ми излезе 1400лв като частите бяха с 30% надолу. Маслото и филтрите още 200лв. Не знам как ги виждаш по-евтини от TS. Съединителя и той е по-евтин сигурно?
Разликата в поддръжката е двойна - от личен опит ;)

Fear
04-12-2017, 10:38
Говорим за GTV, 166 има доста повече място в коша отпред.
На мен обслужването на шестака ми излезе 1400лв като частите бяха с 30% надолу. Маслото и филтрите още 200лв. Не знам как ги виждаш по-евтини от TS. Съединителя и той е по-евтин сигурно?
Разликата в поддръжката е двойна - от личен опит ;)
Хубаво.
Явно аз съм карал/карам някакви други двигатели.

WarsteineR
04-12-2017, 14:22
Колеги колата е била гаражна, и е карана рядко. Няма видими ръжди по купето. По скоро е интересен казуса с годината на автомобила, тъй като 99 би трябвало да е фаза две а тази е фаза едно. Някой има ли идея до кога се произвежда фаза 1?
Сега се чух с човека там, и по стъкла колата е 98'

thest
04-12-2017, 16:54
Колеги колата е била гаражна, и е карана рядко. Няма видими ръжди по купето. По скоро е интересен казуса с годината на автомобила, тъй като 99 би трябвало да е фаза две а тази е фаза едно. Някой има ли идея до кога се произвежда фаза 1?
Сега се чух с човека там, и по стъкла колата е 98'

Явно колата е от последните Фаза1.Произведена 98 и първа регистрация 99.Няма нищо странно!Фаза1 се произвежда до 98ма:grin:

WarsteineR
06-12-2017, 22:35
Да, годината на производство е 98. В левият преден калник има нещо, което го няма оригинално. Оказа се че това е допълнително монтиран темпомат.

Fear
07-12-2017, 08:09
Значи е с 5 степенна скоростна кутия, така ли?

WarsteineR
07-12-2017, 15:20
Значи е с 5 степенна скоростна кутия, така ли?

Да, мисля че преди фейс лифта са с 5 степенна.

LYBRAtor
15-01-2018, 23:22
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11512628025738970&slink=5tx2jn

Някой да знае нещо за тази? Пусто имам фетиш към червени коли :D

Read
18-02-2018, 21:57
Това червеното GTV се продава в един салон в квартала и се продава от поне 2 години, първоначално цената беше 5500лв в карса,сега гледам 3000лв надолу. Никога не съм имал досег до него.

PetarD
06-03-2018, 18:12
Колеги, някой имал ли е близка среща с колата от тази обява?:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518616203242865&slink=6dbgr7

Има я и тук във форума да се продава. Не изглежда ли прекалено хубаво, за да е истина? Вярно, че е правеняк, ама е събрано най-доброто от Фиат Купе и ГТВ в едно... Обявата ми звучи обещаващо...

thest
06-03-2018, 18:57
Колеги, някой имал ли е близка среща с колата от тази обява?:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518616203242865&slink=6dbgr7

Има я и тук във форума да се продава. Не изглежда ли прекалено хубаво, за да е истина? Вярно, че е правеняк, ама е събрано най-доброто от Фиат Купе и ГТВ в едно... Обявата ми звучи обещаващо...
Колата беше на Италфеста!Хубава е колега,но само се чудя дали всичко е наред документално с нея!Ако е вписан мотора и се прехвърля,за тея пари ще е подарък!!

invinceble
06-03-2018, 22:33
Води се 2,0 TS по документи

angelovi69
06-03-2018, 23:06
С въпросното ГТВ на събора 2017 идва Пламен. И колата беше с много хубави джанти BBS, боядисани в златно и с кант. В клипа на Филип от Бричка се вижда колата. В другата тема, дето се продава тая същата кола, имаше едно мнение, което изчезна бързо-бързо. Само споделям, каквото ми е направило впечатление. Нищо лошо или хубаво не казвам.

dhtj
07-03-2018, 00:20
Mдаа, пишеше че е имала сериозен удар тая кола, ама го изтриха.

Read
07-03-2018, 21:10
Първо удар, след това счупен мотор. Колко са я оправили божа работа.

PetarD
09-03-2018, 11:15
Благодаря за мненията, определено са от полза

Zlatko.rusev
10-03-2018, 10:54
Колеги, не знам, откъде черпите тази информация, че колата е блъскана. Откакто е в България (2009г) колата не е претърпявала удар. Да чупила е мотор, като в момента всичко е оправено!

Бобби
24-10-2018, 00:36
Здравейте момчета...от 10 години откак съм в форума за пъри път пиша в тоя раздел...та дайте ми съвети за спайдер......с винтилираният спарк съм на ясно за проблемите му...интересува ме за какво да наблегна при оглед...окачване, гюрук и други специфични проблеми за модела......по мощният мотор също не ме интересува.....иде реч за 1.8 и 2.0....и там различните му фази 1..2.....
Предварително Благодаря за инфото...

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

п.п...някой да знае нещо за тази...https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521323469303842&slink=8kryuv
....?

Fear
24-10-2018, 07:37
Здравейте момчета...от 10 години откак съм в форума за пъри път пиша в тоя раздел...та дайте ми съвети за спайдер......с винтилираният спарк съм на ясно за проблемите му...интересува ме за какво да наблегна при оглед...окачване, гюрук и други специфични проблеми за модела......по мощният мотор също не ме интересува.....иде реч за 1.8 и 2.0....и там различните му фази 1..2.....
Предварително Благодаря за инфото...

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

п.п...някой да знае нещо за тази...https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521323469303842&slink=8kryuv
....?
Нищо не знам за колата от обявата, ама като я гледам, няма какво да му се мисли - отивай и я взимай.

Преди да съм си преразгледал концепцията, че не харесвам Spider и да съм я взел аз. :)

Odin
24-10-2018, 08:53
Хубав и рядко срещан цвят е тази.
Мисля че съм я виждал на Италфеста пред Метро в София.
Добре изглежда количката.

Успех с избора

dhtj
24-10-2018, 09:20
По-добре търси 2.0.
Карал съм 1.8, карам и 2.0, има си разлика.
По-големия мотор има повече сила в ниските и ако си му е на място "третия ремък" работи много гладко и без никакви вибрации, като шестак.

Бобби
24-10-2018, 10:02
По-добре търси 2.0.
Карал съм 1.8, карам и 2.0, има си разлика.
По-големия мотор има повече сила в ниските и ако си му е на място "третия ремък" работи много гладко и без никакви вибрации, като шестак.
Колата е за дъщеря ми....не ми трябва бегачка!

SGB
24-10-2018, 13:37
Хубав и рядко срещан цвят е тази.
Мисля че съм я виждал на Италфеста пред Метро в София.
Добре изглежда количката.

Успех с избора

Тази от Италфеста е моята :hehe:. Тази от обява има разлика в задните панели, както и някои други забележки, но пък за тази цена си заслужава. Покрива е ръчен, общо взето там няма какво толкова да се прецака, електро-хидравличния е друга бира. Провери механизма за отключване на клапата на покрива дали работи, като хората. Задния прозорец (слюдата) е към 500 лв. (качествения, евтин вариант). Така, че можеш на това да обърнеш внимание, но като цяло покрива изглежда в прилично състояние.

Бобби
24-10-2018, 14:28
Тази от Италфеста е моята :hehe:. Тази от обява има разлика в задните панели, както и някои други забележки, но пък за тази цена си заслужава. Покрива е ръчен, общо взето там няма какво толкова да се прецака, електро-хидравличния е друга бира. Провери механизма за отключване на клапата на покрива дали работи, като хората. Задния прозорец (слюдата) е към 500 лв. (качествения, евтин вариант). Така, че можеш на това да обърнеш внимание, но като цяло покрива изглежда в прилично състояние.
Благодаря за инфото.....

t0ny
03-01-2019, 16:16
какво стана с този Spider доста време вече се продава някакъв проблем ли има?