PDA

View Full Version : Добавки за дизел?



MJ23
11-07-2015, 22:50
Здравейте,
знам че темата е разисквана многократно тук, но постоянно се променят продуктите, както и тяхното качество. Към момента коя добавка според Вас е най-успешна да се слага към дизела за по-добра работа на двигателя му?

krissr
11-07-2015, 22:59
газ за осветление и май двутактово масло

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

но най добре качествена нафта

mordohy
11-07-2015, 23:01
От време на време и малко бензин, за да разтвори парафиновите отлагания.

alfa_romeo_forever
11-07-2015, 23:33
газ за осветление и май двутактово масло

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

но най добре качествена нафта

Това за качествение дизел ок ? ама от къде да сме сигурно че дизела е качествен ? дизелат който заредих в Сърбия , ми се стори като керосин в сравнение с МаксМоушуъна на ОМВ .... :screwy:
...

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:32 ----------


От време на време и малко бензин, за да разтвори парафиновите отлагания.


А горе долу какво съотношение ? бенз/дизел ?

thecleaner
11-07-2015, 23:59
Това за качествение дизел ок ? ама от къде да сме сигурно че дизела е качествен ? дизелат който заредих в Сърбия , ми се стори като керосин в сравнение с МаксМоушуъна на ОМВ .... :screwy:
...

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:32 ----------




А горе долу какво съотношение ? бенз/дизел ?

A 111 ки не се намират лесно само да вметна Мите ;) Ако искате качествени добавки, слагаите от гамата на Бардал и не бъркайте адски смеси ;)

alfa_romeo_forever
12-07-2015, 00:28
A 111 ки не се намират лесно само да вметна Мите ;) Ако искате качествени добавки, слагаите от гамата на Бардал и не бъркайте адски смеси ;)


http://www.bardahl.bg/bg/products/a/4574/4584

май ще поръчам някое .. ама да го използвам пълноценно трябва да напълня резервоара .. а това трудно ми се получава на мен ..

Може и да е глупав въпрос ама " A 111 ки " какво е ? :mf_Flush:

thecleaner
12-07-2015, 01:20
http://www.bardahl.bg/bg/products/a/4574/4584

май ще поръчам някое .. ама да го използвам пълноценно трябва да напълня резервоара .. а това трудно ми се получава на мен ..

Може и да е глупав въпрос ама " A 111 ки " какво е ? :mf_Flush:

По-добре и да не разбираш ;)

pace
12-07-2015, 01:45
А горе долу какво съотношение ? бенз/дизел ?

бенДзинО нищо не разтвара...

slik4eto
12-07-2015, 07:57
Колеги от тези добавки на Bardahl коя е наи добра за нас?Тази на която пише за коман реил ли?

eproHD
12-07-2015, 11:17
Аз използвах тази и съм доволен

MJ23
12-07-2015, 14:27
Здравей,
а откъде може да се вземе? Доколкото виждам вносител на sTp е Таурус България, но на сайта им не я открих конкретно за common rail двигатели.

eproHD
12-07-2015, 14:41
Здравей,
а откъде може да се вземе? Доколкото виждам вносител на sTp е Таурус България, но на сайта им не я открих конкретно за common rail двигатели.

Ми в Бг не знам от къде освен посочения от теб сайт.Ако държиш да е такава направи едно запитване към фирмата защо не предлагат може и да имат.Но има и други добри марки за добавки едната са ти казали по нагоре,а също така на ProTec не са лоши аз използвах една за хидравликата на волана и съм доволен и то много
П.П
Искам само да вметна ,че всички са дадени да се сложат на цял резервоар гориво 60 литра.Но ако няма пари за цял може всеки да изчисли колко милилитра е на литър нафта.Въпросната добавка се пада 3,33 милилитра.Зареждаш 20 литра умножаваш по 3,33 и толкова слагаш от добавката.Правиш това три последователни пъти и си в джаза.Това го казвам понеже не всеки има да даде 120+ лева за цял резервоар на веднъж ! Ефекта е същия понеже концентрацията добавка гориво е спазена

thecleaner
12-07-2015, 20:37
Поддържайте добрия тон Моля ;) :prescription:

fakirastanly
12-07-2015, 20:39
1.OMV e верига за хранене масово в почти цяла България OMV купuва горивото си от фирма сакса барабар с добавката че да стане maxmoition няма нищо общо с Австрийското гориво от техните рафинерии яко най ефтино гориво може да види от google кои са Сакса.

2.Какво си мислите че има в всичките довабки 70 % 2Т масло + 30% кeросин

Лично аз позлвам 2Т масло от както имам колата ето това с висоска бездимоност:
http://www.shell.com/global/products-services/on-the-road/oils-lubricants/motorcycles/find-right-bike-oils/2-stroke-engine-oils/shell-advance-vsx-2.html

Слагам по 5мл. на литър и правя циркове по бензиностанциите с една много яка пластмасова епруветка :)

за 2Т маслото има изписано много няма да се повтарям и аз отнчало се съмнявах в свойствата му и несмеех да налея да не се потроши нещо като се разчетах попаднах и на тест на Bosch как се отразява сухотата на горивото на износването на горивната система от тогава наливам винаги.Видимо което се усеща е меката работа на мотора почва да работи меко почти като японските Commol Real.

Използвам това през зимата работи тази zима по нашият край имаше големи студове
http://www.xadoshop.bg/bg/products/xado-za-gorivna-sistema-c18/podobrqvane-na-dizelovoto-gorivo-p17.html

A ето тук може да видите алфитата ми през зимата как пали с добваката и гориво от Rompetrol:
https://www.youtube.com/watch?v=lKf5s1uTemI

MaDHaCkEr
20-08-2016, 22:03
Здравейте колеги,
темата е малко стара, но реших тук да пиша, за да не пускам нова. Някой ползвал ли е тази добавка и някакви впечатления от нея? http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4280

Имам силно замърсени дюзи и искам да опитам първо с добавка да видя дали ще има ефект. Четох на няколко места по други форуми, че определено има ефект тази добавка. Ако тази не става препоръчайте някоя, която сте пробвали и има положителен ефект.

Колата е 156 2.4JTD 20v M-Jet

Alex_26
20-08-2016, 22:05
1.OMV e верига за хранене масово в почти цяла България OMV купuва горивото си от фирма сакса барабар с добавката че да стане maxmoition няма нищо общо с Австрийското гориво от техните рафинерии яко най ефтино гориво може да види от google кои са Сакса.

2.Какво си мислите че има в всичките довабки 70 % 2Т масло + 30% кeросин

Лично аз позлвам 2Т масло от както имам колата ето това с висоска бездимоност:
http://www.shell.com/global/products-services/on-the-road/oils-lubricants/motorcycles/find-right-bike-oils/2-stroke-engine-oils/shell-advance-vsx-2.html

Слагам по 5мл. на литър и правя циркове по бензиностанциите с една много яка пластмасова епруветка :)

за 2Т маслото има изписано много няма да се повтарям и аз отнчало се съмнявах в свойствата му и несмеех да налея да не се потроши нещо като се разчетах попаднах и на тест на Bosch как се отразява сухотата на горивото на износването на горивната система от тогава наливам винаги.Видимо което се усеща е меката работа на мотора почва да работи меко почти като японските Commol Real.

Използвам това през зимата работи тази zима по нашият край имаше големи студове
http://www.xadoshop.bg/bg/products/xado-za-gorivna-sistema-c18/podobrqvane-na-dizelovoto-gorivo-p17.html

A ето тук може да видите алфитата ми през зимата как пали с добваката и гориво от Rompetrol:
https://www.youtube.com/watch?v=lKf5s1uTemI
2Т масло, но не синтетично

MaDHaCkEr
20-08-2016, 22:15
Точно определена марка от която има добър ефект?

lordliness
20-08-2016, 22:18
Ефекта е спорен, като хомеопатията. И концентрацията е такава.

Alex_26
20-08-2016, 22:44
Точно определена марка от която има добър ефект?

Да е 2Т, а най-добре трансформаторно

undy
20-08-2016, 22:50
Както винаги има един дето не е в час от самото начало.
Човека два пъти пита каква добавка...оня си мляска ли мляска за двутактово масло...

Колега,аз лично бадрал не съм ползвал,но колегите казват,че е добра.Аз съм ползвал на Про-тек за комънрейл и съм доволен...ще се потвърди и от още хора.Вече колко ти е сериозен проблема и дали някоя от тия добавки ще ти свърши работа,никой не може да ти каже със сигурност.

viktorsterev
20-08-2016, 23:33
Добавката е много добра,но избягва да я караш на лампа защото вдига тинята от резервоара и си на изгодно положение

alfa_romeo_forever
21-08-2016, 10:11
Точно определена марка от която има добър ефект?


Слагай я и после правиш една магистрална дължина с повече газ да разпуши добре ! Аз имах същия мотор направих го това и всичко заспа ;)

firedragon
21-08-2016, 10:16
Като цяло,зависи колко са зле дюзите. Аз съм ползвал такава, профилактично, и определено имаше разлика. Има изопропилов алкохол в нея и разни други химии. Слага се на 20 литра дизел.

xen0s
21-08-2016, 10:44
И аз мисля да го пробвам тоя бардал за дюзите профилактично. Дай мнение след като го пробваш дали си доволен.

Иначе съм ползвал пак бардал - Common Rail Additive се казваше. Един флакон отива в един резервоар и струва около 20-25лв. Ползвам го с авио дизел от еко и честно казано не усетих някаква разлика. За "ежедневна" употреба мисля да пробвал Bardahl B.D.C. има добри отзиви за него.

stu
21-08-2016, 14:15
Авио дизел!!!До всяко Еко трябва да направят и по една писта за излитане, зареждаш и направо излиташ:)

Ханкоо
21-08-2016, 15:07
Може и нищо да им няма на горивата на Екото.Моя личен опит е че сипах 2резервоара и ЕГР-а каза мяуу :metal:.И оттогава са Шелл-ска нафта и няма ядове.Взех си Бардал БДЦ и нз дали си внушавам но, като че ли на студен старт е по-тих мотора.

alfa_romeo_forever
21-08-2016, 15:29
Авио дизел!!!До всяко Еко трябва да направят и по една писта за излитане, зареждаш и направо излиташ:)



Авиото е дизел минал през още една цедка за да е малко по чист друго в него няма .

---------- Post added at 15:29 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

[QUOTE=xen0s;1491029]И аз мисля да го пробвам тоя бардал за дюзите профилактично. Дай мнение след като го пробваш дали си доволен.

Иначе съм ползвал пак бардал - Common Rail Additive се казваше. Един флакон отива в един резервоар и струва около 20-25лв. Ползвам го с авио дизел от еко и честно казано не усетих някаква разлика. За "ежедневна" употреба мисля да пробвал Bardahl B.D.C. има добри отзиви за него.[/QUOTE


Колега аз използвах първо тази за един резервоар , после след 2500 км и тази за 20 литра и колата спре да пуши и във високите повече се набираше . Смея да твърдя че тези две добавки са доста хубави :)

MaDHaCkEr
21-08-2016, 19:03
Авиото е дизел минал през още една цедка за да е малко по чист друго в него няма .

---------- Post added at 15:29 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

[QUOTE=xen0s;1491029]И аз мисля да го пробвам тоя бардал за дюзите профилактично. Дай мнение след като го пробваш дали си доволен.

Иначе съм ползвал пак бардал - Common Rail Additive се казваше. Един флакон отива в един резервоар и струва около 20-25лв. Ползвам го с авио дизел от еко и честно казано не усетих някаква разлика. За "ежедневна" употреба мисля да пробвал Bardahl B.D.C. има добри отзиви за него.[/QUOTE


Колега аз използвах първо тази за един резервоар , после след 2500 км и тази за 20 литра и колата спре да пуши и във високите повече се набираше . Смея да твърдя че тези две добавки са доста хубави :)

Добре последно от коя добавка на Bardahl да си взема и какво 2т масло? Добавката на колко литра дизел се слага ? както и за маслото?

djaraliiski
21-08-2016, 19:16
http://static.stihl.com/upload/assetmanager/modell_imagefilename/scaled/zoom/1fe948fe35b84edb892325f05aa2d1cd.jpg

За един резервоар(60л.) гориво 250-300мл. масло.

Alex_26
21-08-2016, 22:15
http://static.stihl.com/upload/assetmanager/modell_imagefilename/scaled/zoom/1fe948fe35b84edb892325f05aa2d1cd.jpg

За един резервоар(60л.) гориво 250-300мл. масло.

Това е много скъпо

djaraliiski
21-08-2016, 22:36
Това е много скъпо

Идва по ~ 2,5лв. на резервоар. Кое му е скъпото?

Alex_26
22-08-2016, 08:40
Идва по ~ 2,5лв. на резервоар. Кое му е скъпото?

Ми аз не купувам резервоар, a разфасовките са скъпи

acho_
22-08-2016, 10:49
Под 15 лв литър?

djaraliiski
22-08-2016, 15:11
Под 15 лв литър?

По спомен около 12лв. за литър (това за бутилката без дозатор). Бутилката с дозатор пак по спомен около 16лв. литъра.

Alex_26
22-08-2016, 16:34
По спомен около 12лв. за литър (това за бутилката без дозатор). Бутилката с дозатор пак по спомен около 16лв. литъра.

Това е за цената, някой пак се изказа неподготвен

По принцип знам, че има обикновено 2Т масло по около 6лв. литъра, но ще проверя сега как е

mell0
22-08-2016, 17:17
Аз лично съм ползвал BARDAHL Injector Cleaner 6 in 1 като тази се слага в 20 литра резервоар, аз налях 15 и я сложих, защото не съм карал до израсходване на резервата. След каране по околовръстното с 2500 оборота за да се прочисти като хората, като ефект мога да кажа, че колата заработи по тихо и стабилно и при рязко подаване на газ до ламарината нямаше почти дим, а само мараня, но след 1 месец ефекта поизчезна, та явно си трябва да се слага всеки месец или да се вземе другата опаковка 5 литровата която е за ежемесечно използване.

acho_
22-08-2016, 17:42
Това е за цената, някой пак се изказа неподготвен

По принцип знам, че има обикновено 2Т масло по около 6лв. литъра, но ще проверя сега как е

Беше въпрос, не изказване. Може да не ми отговаряш споко.

djaraliiski
22-08-2016, 18:14
Това е за цената, някой пак се изказа неподготвен

По принцип знам, че има обикновено 2Т масло по около 6лв. литъра, но ще проверя сега как е


Да, нали за нея питаше колегата.

potrebitel22
25-08-2016, 08:53
Започнах да използвам Bardahl BDC, като ползвам само него.

Сложих доза малко над лятната, защото не знаех колко точно ще отиде в резервоара.

Обаче имам чувството, че колата започна да "трака" повече,т.е. типичен дизел стана.

Има ли да мине време (или километри работа), в което добавката трябва да има ефект или не това 'тракане' може да е съвпадение?

Travel_Mate
27-08-2016, 12:42
Започнах да използвам Bardahl BDC, като ползвам само него.

Сложих доза малко над лятната, защото не знаех колко точно ще отиде в резервоара.

Обаче имам чувството, че колата започна да "трака" повече,т.е. типичен дизел стана.

Има ли да мине време (или километри работа), в което добавката трябва да има ефект или не това 'тракане' може да е съвпадение?

Съвпадение според мен колега, от как взех Алфата миналата година, само веднъж 40лв нафта съм изгорил без бардал, иначе слагам редовно и винаги малко повече, не го дозирам перфектно и си работи пущината без проблеми, да чукна на дърво... Веднъж на 5-6000км слагам и от оня дето е за 20л нафта за чистенето

viktorsterev
27-08-2016, 22:29
Съвпадение според мен колега, от как взех Алфата миналата година, само веднъж 40лв нафта съм изгорил без бардал, иначе слагам редовно и винаги малко повече, не го дозирам перфектно и си работи пущината без проблеми, да чукна на дърво... Веднъж на 5-6000км слагам и от оня дето е за 20л нафта за чистенето

И според мен е съвпадение.К каквото и да сипя дали TDA,BDC или 2Т масло работи еднакво мазно,ако нищо не съм сипал маи само подпушва повечко.
Какъв е ефектът от тази другата,която е за през 5-6000км и има ли въобще някаква разлика

Travel_Mate
28-08-2016, 12:09
И според мен е съвпадение.К каквото и да сипя дали TDA,BDC или 2Т масло работи еднакво мазно,ако нищо не съм сипал маи само подпушва повечко.
Какъв е ефектът от тази другата,която е за през 5-6000км и има ли въобще някаква разлика

Разликата, която аз поне усетих е , че леко утихва двигателя и гаси като бензин, без грам притрисане... не съм разглобявал да чистя клапи