PDA

View Full Version : Alfa Romeo 147, 1.9JTDm, y2005+



dragozlatew
22-07-2015, 22:20
Здравейте!
Мисля, че тук е мястото на този пост а ако не е извинявам се за това.
Имам няколко въпроса относно тази кола и те са:
Искам да си купя кола и съм се ориентирал към два хечбека единия е Ауди а3 1.9тди 131к.с , другия е тази Алфа Ромео 147 1.9JTDm 150к.с след 2005г. , нещо доста ми допадат на визия, но в случая не знам нищо за Алфата.
Не знам как е с ходовата част(колко излиза ремонт на предница като носачи, карета и т.н.)
От към двигател не знам нищо за тях всеки когото питам само негативи казва за Алфите?!?! Не ги слушам де защото мисля, че не питам когото трябва и за това реших да питам вас.

И така де, ще съм благодарен ако някой ми обясни малко по-подробно за тази кола.
Благодаря ви за отделеното време :) :) :)
:rosso_spider:

d3v1l
22-07-2015, 23:08
Едно скромно мнение от мен.
Предницата не е от най-здравите, но съпоставено с А3 май са на едно ниво, като за алфата цената вече е доста приемлива.
Двигателя е добър. Динамичен и икономичен. Може би един от най-здравите алфови двигатели. Общо взето 147-цата с 1.9 JTD е много добър избор, стига разбира се да намериш читав екземпляр. Успех с покупката!

dragozlatew
22-07-2015, 23:30
По принцип съм фен на Ауди, но в случая като направя съпоставка:
Алфа - Ауди
2005г.> 2000г. (5-6 години не са много малка разлика)
150кс. > 131кс.
разхода предполагам не е със кой знае каква разлика.
Визията на Алфата ми допада повече.
За цена на Аудито да не говоря, че ми става лошо... да не говорим и за моделите от 2003+

Какво представлява този мултиджет? И какво прави ?

Yavor
23-07-2015, 00:27
Алфовите мотори са на светлинни години напред при това сравнение. ТДИ не е нищо съществено, с изключение на икономичността.
Дизелите при Алфа при тази съпоставка са няколко поколения напред. Мултиджета второ поколение комън рейл система за впръскване на горивото.
Първата е униджет - впръсква веднъж на такт.
Втората е мултиджет - до три пъти на такт.
Третата е мултиджет 2 - впръсква до 8 пъти на такт.

Ауди упорстваха с помпа-дюза дизайна до последно, ама от 2011-2012 преминаха на комън рейл система и те.

Най общо - аудито не е лоша кола, но за същите апри всемаш много по нова Алфа, като е по вероятно да е на по малко километри, а това е безбожно важно за всички коли.

Ти нали не вярваш, че 15годишно дизелово ауди може да е на 130хиляди?

Докато 8-9 годишна Алфа е напълно възможно.

emzo
23-07-2015, 01:59
Дизела си е баш фиатски, Явооорей :)
Сектант такъв :))

alfa_romeo_forever
23-07-2015, 07:59
Колега , скачай на алфата .. и не се чуди .. избирай внимателно и дано попаднеш на хубава .. иначе аудито за мен особено това , да може да е по здраво от алфата обаче честно , като го погледнеш него , и после поглднеш не ти ли се струва че е все едно разликата е 100 години и в интериор и във всичко ..

Колегата явор ти обясни мн хубаво за моторите , и 1.9 е много здрав мотор ! :baby:

Hristiyan
23-07-2015, 10:40
Братле гледам си от Варна. Ела да се видим, аз не съм със дизел ама аверите ми са се с дизелчета и то ем джетки. Виж прецени,те ще ти кажат всичко по колата и т.н. Гледани са доста всичките :) Ако искаш драсни тук а после ще се разберем :)

dragozlatew
23-07-2015, 12:06
Благодаря ви много. Пак ще пиша, като тръгна да купувам.
Hristiyan тези дни ще ти пиша на лично да ви видя къде са ви сбирките и да дойда да погледна някоя друга и да ми обясните тва онова :)


Иначе и аз клоня повече към Алфата защото по нова година естествено ще е на по малко километри и естествено, че не вярвам на такива приказки като 15 годишна и под 200 000km гаражна тва онова... Трудна работа хахах

Hristiyan
23-07-2015, 12:14
Благодаря ви много. Пак ще пиша, като тръгна да купувам.
Hristiyan тези дни ще ти пиша на лично да ви видя къде са ви сбирките и да дойда да погледна някоя друга и да ми обясните тва онова :)


Иначе и аз клоня повече към Алфата защото по нова година естествено ще е на по малко километри и естествено, че не вярвам на такива приказки като 15 годишна и под 200 000km гаражна тва онова... Трудна работа хахах

Ела няма проблем даже ако искаш, аз ще дойда да те взема :) тази неделя от 17:30 е да знаеш :) ама понеже ще давам колата да ми правят джантите с нова боя и т.н. и да оправям едни забележки по тях. Може да съм с един авер с неговата :) пиши аз влизам всеки ден във форума :) няма прпблем. Ето тел за връзка 0899855015 :) звънкай

dragozlatew
23-07-2015, 12:20
Ела няма проблем даже ако искаш, аз ще дойда да те взема :) тази неделя от 17:30 е да знаеш :) ама понеже ще давам колата да ми правят джантите с нова боя и т.н. и да оправям едни забележки по тях. Може да съм с един авер с неговата :) пиши аз влизам всеки ден във форума :) няма прпблем. Ето тел за връзка 0899855015 :) звънкай

Към гледката на галата ходите ли? Че ако ходите да не се разкарвате а иначе за идването имам и друга кола няма да ви разкарвам ... Не стига,че ще ви гледам колите хахахах

Hristiyan
23-07-2015, 12:22
Не ходиме :Д ама ако е за колега (бъдещ) що да не се разкараме :) Е ся :Д тъкмо да видищ как вози ала бала. Да добиеш представа като цяло. От всико трябва да опиташ и да видиш по една кола преди да си вземеш. Аз моята една година я избирах и накрая взех тази, с която съм

dragozlatew
23-07-2015, 13:25
Окейче, ще се разберем значи :whistle::lol_sign:

MJ23
24-07-2015, 02:46
Аз бях пред същия избор. Варианта беше или аз да си взема кола до 3-4 000 или баща ми да си вземе нова, а старата да остане за мен. Бях се спрял на Ауди А3 едно от 99, 2 врато 90 коня. Карах го, стори ми се не лошо било то и с посредствено ускорение (Преди това съм карал Фиат Браво и Алфа 146). Съгласих се да го взема за около 3 700, седеше над 4-5 месеца, отивам на другия ден и.. продадено. След няколко дни баща ми си намери хубава 147 след ФЛ от Димитровград и си я взе, като старата остана за мен. Знам поне, че всичко по нея е обслужено на време с качествени части и пари по нея не са пестени. Минус е само, че често ходеше с нея къде ли не, а окачването на Алфа определено не е за такива пътища и за това и толкова често пускам тук теми. Алфата е автомобил, който се купува със сърце, заради самото удоволствие от него. Заради много по-разчупения интериор на 147, а да не говорим след ФЛ. И конкретно любимото ми - ускорението, усещането на някоя права след светофар да и дадеш яко газ от 1 до 3. Още повече, че моторът, който си харесал ти е и 150 к.с., а предполагам и 6 скоростен. Аудитата разбира се също са хубави коли, но просто в България са нереално надценени, заради всичките простотии, които се изписват за италианските коли и рубуването на българина пред коли от VAG. Разликата си идва към 4 бона, което не е малко пари, ако държиш да са еднакви години.

пп - И другото - навъдиха се страшно много А3-ки, а аз мразя да съм еднакъв. В деня, в който стане модерно да караш Алфа, аз най-вероятно ще я сменя. Така беше и с телефоните, когато всички имаха Nokia, имах Самсунг. Сега всеки има Самсунг, аз ползвам LG, това и харесвам на Алфата уникалността и и това, че те отличава от останалите.

BO
24-07-2015, 09:16
Първата е униджет - впръсква веднъж на такт.
Втората е мултиджет - до три пъти на такт.
Третата е мултиджет 2 - впръсква до 8 пъти на такт.

Само малка поправка с числата. А те са
2
5
8

Yavor
24-07-2015, 17:29
Само малка поправка с числата. А те са
2
5
8

Идзвинети, така съм запомнил...

Важното е че съм уцелил за Мджет 2ката... :gayfight:

alfa_romeo_forever
24-07-2015, 19:45
А мултиджет 2 ? има ли алфи с него или всички сме само М-Jet ?

seagal
25-07-2015, 01:21
Здравей колега,карал съм доста коли,но в крайна сметка се спрях на Алфа Ромео,кола която караш със сърцето си.Ауди и по специално А3 е доста голяма друсалка,много твърдо окачване,доста проблемно и бързо чупещо се,буземно скъпи части,голям разход на гориво и само докато влезеш в сервиза се разделяш с няколко стотин лева.За двигателя TDI изобщо не искам да коментирам,мини през сервизите и ще видиш основно тези двигатели да се правят.А до колкото за двигателя на Алфа Ромео,заедно с компанията BOSH създават комън рейл системата на дизела и от там и останалите се опитват да копират,кой по добре,кой по лошо.В сервизите всеки майстор ще ти се присмее че си се ориентирал към тях,просто защото почти не са отваряли и правили дизел на Алфа,ако се е случвало,то е заради внесен мърляв автомобил от Европа,а и основно се иска да е познаваш за да поправяш,а повечето майстори дори не си правят труда да прочетат.Така че от към двигател ако е читав,не си мърляв шофьор в поддръжката,проблеми с него няма да имаш.За окачването,едва ли има автомобил който да издържи нашите пътища,така че за всеки проблем си има нормално и не толкова скъпо решение.За мен за дизел не се набутвай с немски TDI,ще си скубеш косата,особено като падне снега,ще се молиш да запали "трактора".А да не забравим основно за какво ползваме колите,да се насладиш на удоволствието от шофирането,а алфата е от малкото коли които носят уникална наслада.Върви бързо,ускорява като бензин без турбо дупка,на немеца е до 2000 оборота,и най вече красива и удобна.Взимай смело и без да се замисляш.

dragozlatew
25-07-2015, 23:02
Здравей колега,карал съм доста коли,но в крайна сметка се спрях на Алфа Ромео,кола която караш със сърцето си.Ауди и по специално А3 е доста голяма друсалка,много твърдо окачване,доста проблемно и бързо чупещо се,буземно скъпи части,голям разход на гориво и само докато влезеш в сервиза се разделяш с няколко стотин лева.За двигателя TDI изобщо не искам да коментирам,мини през сервизите и ще видиш основно тези двигатели да се правят.А до колкото за двигателя на Алфа Ромео,заедно с компанията BOSH създават комън рейл системата на дизела и от там и останалите се опитват да копират,кой по добре,кой по лошо.В сервизите всеки майстор ще ти се присмее че си се ориентирал към тях,просто защото почти не са отваряли и правили дизел на Алфа,ако се е случвало,то е заради внесен мърляв автомобил от Европа,а и основно се иска да е познаваш за да поправяш,а повечето майстори дори не си правят труда да прочетат.Така че от към двигател ако е читав,не си мърляв шофьор в поддръжката,проблеми с него няма да имаш.За окачването,едва ли има автомобил който да издържи нашите пътища,така че за всеки проблем си има нормално и не толкова скъпо решение.За мен за дизел не се набутвай с немски TDI,ще си скубеш косата,особено като падне снега,ще се молиш да запали "трактора".А да не забравим основно за какво ползваме колите,да се насладиш на удоволствието от шофирането,а алфата е от малкото коли които носят уникална наслада.Върви бързо,ускорява като бензин без турбо дупка,на немеца е до 2000 оборота,и най вече красива и удобна.Взимай смело и без да се замисляш.

Благодаря ти за коментара но, не мисля, че всички ТДИ са боклук.
Имам стара А4 1.9тди 110к.с за 200к км че и повече ако искаш вярвай, но не сме бутнали нищо по него.
Естествено ако не бройм нормалните неща като ролко масла ремъци и филтри.

Надъхал съм се АЛфа ще е но най вероятно ще търся към септември месец, че в момента нямам много време.
Харесва ми много като екстериор като цена като година интериора не ме впечетлява кой знае колко но винаги може да се измисли нещо за да се подобри.

Решил съм го тя ще е !!! :) :) :)
Така, че бъдещ Алфист ще съм както каза колегата Николай :)

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:57 ----------




пп - И другото - навъдиха се страшно много А3-ки, а аз мразя да съм еднакъв. В деня, в който стане модерно да караш Алфа, аз най-вероятно ще я сменя. Така беше и с телефоните, когато всички имаха Nokia, имах Самсунг. Сега всеки има Самсунг, аз ползвам LG, това и харесвам на Алфата уникалността и и това, че те отличава от останалите.

И аз съм така колега, мразя да имам нещо което имат и другите гледам да съм различен хахах ако имат бяло моето е червено че да се отличава... :)