PDA

View Full Version : Дебилни дребни технически въпроси



bass
05-04-2007, 16:12
За момента имам само два, ма мисля да допълвам с времето :D
Пускам ги в общия лаф, че ме досрамя в Общ технически раздел :-)

1. Секретните болтове за джанти
Рекох най-после да си взема. Обаче нещо много различни като тегло идват спрямо нормалните ми - тва не създава ли проблем с баланса на колелото? Вярно, че болтовете са почти върху центъра на въртене, ама все пак...?

2. Боядисване на спирачните апарати
Доколкото съм чел, значителна част от топлината (получена при преобразуването на кинетичната енергия в топлинна) се отдава именно от апаратите. В такъв случай боядисването им с ква да е боя не намалява ли топлообменните им свойства, респ. ефективността на цялата система? Или ефектът е пренебрежимо малък?

bushiDO
05-04-2007, 17:42
1) - аз не усещам разбалансиране заради разлика в теглото на болтовете (честно казано не съм и обърнал внимание дали има разлика...)
2) според мен боядисването на сп. апарати може дори да подобри топлообмена, защото така се предпазват от замърсяване, което със сигурност е по-лош проводник от тънък слой боя, особено някаква металик - аз ползвах жълта металик за джанти от мосю бриколаж, иначе имаше и специални за спирачни апарати....
п.п. голям зор ще видиш с почистването на апаратите, преди боядисването...

Crusader
05-04-2007, 19:38
1 - Не
2 - Да
3 - :wink:

Mind_Control
10-04-2007, 14:03
За момента имам само два, ма мисля да допълвам с времето :D
Пускам ги в общия лаф, че ме досрамя в Общ технически раздел :-)

1. Секретните болтове за джанти
Рекох най-после да си взема. Обаче нещо много различни като тегло идват спрямо нормалните ми - тва не създава ли проблем с баланса на колелото? Вярно, че болтовете са почти върху центъра на въртене, ама все пак...?

2. Боядисване на спирачните апарати
Доколкото съм чел, значителна част от топлината (получена при преобразуването на кинетичната енергия в топлинна) се отдава именно от апаратите. В такъв случай боядисването им с ква да е боя не намалява ли топлообменните им свойства, респ. ефективността на цялата система? Или ефектът е пренебрежимо малък?

ами огледай се в нета за коефициента на топлопроводимост на боите и 6те разбере6... но той слоя по принцип е толкожа тънък, че влиянието е пренебрежимо малко.

А първия ти въпрос е по интересен, но и аз си мисля, че не би трябвало да играе роля..

75TwinSpark
10-04-2007, 18:02
ами за първия нема как да се разбалансират според мене,иначе има специални бои за апаратите обаче ако искаш и надписи да си правиш с алфаромео голем зор ще видиш :D

75 2.0 turbo
10-04-2007, 21:35
ами за първия нема как да се разбалансират според мене,иначе има специални бои за апаратите обаче ако искаш и надписи да си правиш с алфаромео голем зор ще видиш :D
е ти на 2 лева ако викаш голям зор :D и не изпадаите в такива глупави подробности с боите и топлоотдаването и..........и....... :idea:

75TwinSpark
11-04-2007, 18:51
е я кажи за тия 2лв тогава :?: