PDA

View Full Version : Извинете ме за тъпият въпрос........



ALFonsOlder
08-09-2015, 20:01
тръгнах да проверявам телесните течности на алфонсо...пък не знам кое къде е....

ако това със стрелката е спирачната течност, къде ще да е хидравличната???

https://lh3.googleusercontent.com/-rZwTV2Vqlm8/Ve8Rcx8g-tI/AAAAAAAAHNU/iSwo6h8VrBU/s640-Ic42/6860242web.jpg

dimitar_vd62
08-09-2015, 20:08
До горния ляв ъгъл на капака на мотора има едно червено капаче/ поне намоя монитор така изглежда/.Е то е хидравликата.Точно над капака, на ангренажа покрай него минава едно синьо маркуче.

don_pepone
08-09-2015, 20:12
Ето това е за хидравликата.
На капачката има картинка воланче с жълто

ALFonsOlder
08-09-2015, 20:16
живи здрави да сте.......
е затова го обичам тоя форум!
:big_bow_down:

alfaromeo16vVarna
09-09-2015, 07:03
Колега извинявай ,че те питам ,но от колко време имаш тая алфа не се заяждам само питам

ALFonsOlder
09-09-2015, 18:10
от 4-5 години, ама не карам много и само наливам.....
п.п.
сега видях, че съм се регнал ноем. 2009.
значи отиват към 6......

alfaromeo16vVarna
09-09-2015, 19:38
Браво и незнаеш каде се налива хидр масло. От една страна като се замисля е добре значи ти е читава колата и не се е налагало да отваряш капака. Моля те напиши една тема и питай каде е акумулатора хахахахахах. Поздрави за Русе!!!

ALFonsOlder
09-09-2015, 20:11
като каза акумулатора.....я ми припомни, моля те, кое се сваляще първо и поставяше последно....

тия дни се чудех, щото трябва да го свалям....

myato
09-09-2015, 20:24
като каза акумулатора.....я ми припомни, моля те, кое се сваляще първо и поставяше последно....

тия дни се чудех, щото трябва да го свалям....

( - ):BIGsmile:

ALFonsOlder
09-09-2015, 20:45
добре де е къде му е логиката???!!
нали в тоя минус няма нищо?? той просто си ходи по шасито, а тоците са в +

вкъщи като щракна ключа спирам фазата, щото тя е опасната. а тук обратното???!!

ми, затова не мога го заппомня.....

ecotronic
09-09-2015, 20:50
добре де е къде му е логиката???!!
нали в тоя минус няма нищо?? той просто си ходи по шасито, а тоците са в +

вкъщи като щракна ключа спирам фазата, щото тя е опасната. а тук обратното???!!

ми, затова не мога го заппомня.....

Ако тръгнеш да сваляш плюсовата клема и без да искаш допреш гаечния ключ между нея и шаси, ще има "бум".

Ако тръгнеш да сваляш минусовата и допреш с инструмента по същия начин до шаси, нищо няма да стане.

Там е логиката.

ALFonsOlder
09-09-2015, 21:08
:big_whoops:
ми така кажете де.......

няма да го забравя повече....

разбера ли как работи нещото и е бетон в чутурката...

10х

кученцетоОгиитаткоДоги
09-09-2015, 21:10
Аз като си купих първата кола, даже не знаех как да ползвам компресора на бензиностанцията да си напомпа гумите, и така карах бая месеци понеже не исках да се излагам и да питам:D:D Ни масло знаех да проверя, ни антифриз:D:D До като накрая реших че е опасно да карам без да знам колко ми е налягането в гумите, то пък беше и момиче на въпросната бензиностанция, та филми:D:D За това ако ме пита някой за елементарни неща, не му се смея:):) а му обяснявам подробно и внимателно, щото като знам аз какъв кавал съм бил:D:D:D

Friday
09-09-2015, 21:21
На всяка капачка за течности си има универсален символ, който е еднакъв за всички автомобили.....с малки изключения ;)

Sent from my XT1032 using Tapatalk

ALFonsOlder
09-09-2015, 21:27
аз карах едно рено19 5-6 години, без да се сетя, че в тая машинка требе и масло да се сипва......

на морето съм и говоря по тел. със сина ми и той пита как е маслото. бъркам със щеката-сухаааа......
питам на бензиностанцията какво се налива на рендета , той ми изнася кратък курс по химия и ми дава 2-3 шишета някакво бг , колкото дА се прибера.
така го и продадох рендето с това масло. ама беше пушка.

преди това търкалях 10 години трабантутляк и нямах никакви такива навици.
ама алфонсо сега го глезя
:)

acho_
09-09-2015, 21:33
Аз знам за 2 отделни случая с пунто 1.1 със суха пръчка. Търпят горките :)

кученцетоОгиитаткоДоги
09-09-2015, 21:40
Аз от тоя дето си взех тс,при огледа пръчката беше суха като сахарската пустиня:):) И ми вика проверявам я през ден:):)

ALFonsOlder
09-09-2015, 21:47
трябва да си мн романтичен, щом въпреки това си взел.

ivo_63
09-09-2015, 21:48
Аз като си купих първата кола, даже не знаех как да ползвам компресора на бензиностанцията да си напомпа гумите, и така карах бая месеци понеже не исках да се излагам и да питам:D:D Ни масло знаех да проверя, ни антифриз:D:D До като накрая реших че е опасно да карам без да знам колко ми е налягането в гумите, то пък беше и момиче на въпросната бензиностанция, та филми:D:D За това ако ме пита някой за елементарни неща, не му се смея:):) а му обяснявам подробно и внимателно, щото като знам аз какъв кавал съм бил:D:D:D

и сега си кавал - само те цитирам

кученцетоОгиитаткоДоги
09-09-2015, 22:09
и сега си кавал - само те цитирам



Само ще ти кажа,че човек който е надживял себе си и си е надвил на масрава може да иронизирва сам себе си,а такива като теб които са бият в гърдите и се правят на гУрУта и раздават акъли те има още доста да се учат в живота.



За да не съм офф,към колегата който е пуснал темата,искам да му кажа че ако има книжка към колата там е показано на снимка основните неща кое къде е.Аз бих ти обяснил с удоволствие,както и други колеги,но има и такива които ще те чукнат по носа и щи кажат колко си гламав.

acho_
09-09-2015, 23:04
Сори за спама но се спуках от смях :roll2:

myato
10-09-2015, 14:48
аз карах едно рено19 5-6 години, без да се сетя, че в тая машинка требе и масло да се сипва......

на морето съм и говоря по тел. със сина ми и той пита как е маслото. бъркам със щеката-сухаааа......
питам на бензиностанцията какво се налива на рендета , той ми изнася кратък курс по химия и ми дава 2-3 шишета някакво бг , колкото дА се прибера.
така го и продадох рендето с това масло. ама беше пушка.

преди това търкалях 10 години трабантутляк и нямах никакви такива навици.
ама алфонсо сега го глезя
:)

Е то на трабаня маслото му си го доливал барабар с тунджата:-D


Само ще ти кажа,че човек който е надживял себе си и си е надвил на масрава може да иронизирва сам себе си,а такива като теб които са бият в гърдите и се правят на гУрУта и раздават акъли те има още доста да се учат в живота.



За да не съм офф,към колегата който е пуснал темата,искам да му кажа че ако има книжка към колата там е показано на снимка основните неща кое къде е.Аз бих ти обяснил с удоволствие,както и други колеги,но има и такива които ще те чукнат по носа и щи кажат колко си гламав.

Виж ся, има една приказка, че човек се учи докато е прост...
Кат си помислиш, че цял живот уча, бати и тъпанара ша дода :rotfl: