PDA

View Full Version : Настройка газов инжекцион!(пишман майстор)



ivan_m_k
16-09-2015, 19:37
Здравейте колеги една болка да споделя и аз...вчера си смених филтрите на газовия инжекцион и колата беше малко обита и трепереше на място.Намерих си кабел програма оправих досадното тресене колата вървеше с лекота 5-7000 оборота за нищо ги нямаше 90 км без натискане на педала.Реших че съм я направил много богата и отидох до майстор...тоя човек ме върна и мен и колата в 1-ви клас все що имаше настройки ги изтри наложи се ръчно да прехвърлям на газ пълна скръб...както и да е сега колата не върви бучи и разхода ще е мазен...Моля някой да каже какви настройки да и направя или да каже КАДЪРЕН човек който да я оправя...Ако има някой който разбира и си я настройва сам и има желание да помогне да пише черпя бири с мезе за настройка ... :drunk:

kendo
16-09-2015, 21:14
Ако кажеш и от къде си.Със сигурност ще те насочат към свестен майстор.Иначе форумния е известен

ivan_m_k
16-09-2015, 21:28
От Пловдив съм :)

Италиан
23-09-2015, 21:14
Отивай във ФАГУ Газ на Асеновградско след надлеза,зад бензиностанция Лукоил.Поставя Газови уредби от почти 20 години.Поставя Газови Инжекциони от почти 15 години.

ivan_m_k
29-12-2015, 17:14
Колеги проблема ми не е решен още... Ходих до представителите на Стаг за Пловдив (газовата е стаг 4) пуснаха една автоадаптация и казаха че била оставена малко богата(бензиновия комп записва бедна смес ама тя била богата...).Ходих до фагу почнаха се филми и цифри които ми се сториха НЕ реални и съм още в търсене ако някой има други идеи. :) Проблема на колата е че ако си я карам на бензин няма грешки ,няма прекъсване всичко е 6. Мина ли на газ да покарам малко записва грешка на бензиновия комп(бедна смес и е грешка на ламбда сондата,сондата е на 500км и е бош)на другата сутрин колата докато е студена прекъсва плете оборотите и прочие...и то само ако е карана на газ.

don_pepone
30-12-2015, 21:34
Такам, първо добре дошъл на проблема.
Сместта ти ако е богата на газ и то в ниските и на празен ход най-вече има голям шанс бензиновият ти комп да си прави кофти адаптация опитвайки се да я обедни, И при натрупана адаптация на -% сутрин при шпалене той все още се опитва да я обедни както е "запомнил" последно пр иакрането нагаз и така сместта ти идва бедна и колата прекъсва,забива муцуната и дори може леко да гърми в колектора.
Лечението е кадърна настройка на ГИ-то, като преди това са ти занулени адаптациите и си покарал на бензин 1-2 дни.

ivan_m_k
31-12-2015, 11:12
Добре заварил колега :) Благодаря за отговора, наясно съм с проблема че общо взето газовите настройки бъркат бензиновите и става мазало. Просто имам надежда че някой колега който си е решил проблема ще каже при кой го е направил за да отида там защото 2-та сервиза койти съм споменал по горе са малка част от майсторите при които ходих. Просто търся майстор които ще го направи съвестно не от типа дай ми 20 лева аз ти пускам само адаптация и бягаи да играеш.