PDA

View Full Version : Проблеми с Алфа Ромео 159 2.4 ЖТДМ



paranoir
20-09-2015, 01:19
Колеги , собственик съм на горепосочената алфа 159 . Имам следните проблеми , четох четох , но не открих , нов съм във форума и ако бъркам някъде , моля простете.
Проблемите са следните.

1,Имам подгряване на седалките , плъзгащото копче за подгрева свети , но седалките не подгряват има ли някаква специална технология , защото проверих бушона в багажника е здрав , но ми направи впечатление само едно реле там , и няколко бушона от всички са заети. Проверени са бушони Ф57 и Ф67 , които отговарят за лява и дясна седалка , здрави са. Някой някакви идеи ?

2. При първо ( студено ) палене , колата някак хърка , чува се като от мотора сякаш няма масло , а масло си има. След 1-2 минути каране се оправя. Не се променя звука след натискане на педала на съединителя , което ме навежда на мисълта че не е маховик или съединител , при въртене на волана , освен леко незначително клатене на оборотите друго не се променя . Няма хъркане от казанчето на хидравличната течност , зелена е тутела. Няма врящо казанче и т.н.
3. При отпускане на съединителя , се чува проскърцване на финала на отпускането му , реално се чува от самият педал , пробвах гресиране не се получи , мноого е дразнещо.

Ако има значение колата е без ЕГР и клапи и ремап. Това е за сега , ако някой се е сблъсквал ще съм доволен да разбера , благодаря !