PDA

View Full Version : Газовия комп гасне 10 след като колата се загаси



Hristiyan
27-09-2015, 20:18
Така колеги, от известно време имам проблема. Не знам от къде е..не е от газовото 100% всичко е проверено по него. Ако някой е имал проблема да каже. Не е всеки път това, но като стане..компа пуска газ и после тръдно пали колата. И чак след 2-3 паления завърта и тръгва. Та ако някой може да помогне или е имал подобен проблем. Да не би да има утечка някъде по веригата?
Колата е от подписа. Ако има значение газовото е на Симгаз

mordohy
27-09-2015, 20:29
Така както го описваш е по-скоро от дюзите, които не задържат газта.
Първо провери тях!
Но ако идва напрежение от компа-лошо!

Hristiyan
27-09-2015, 21:08
Няма нищо и на двете места. Колата е като нова така или иначе. Просто като станеме изнервя..и ако някой е имал проблема..да сподели. Дюзите са като нови и всичко по колата е ново. 11к съм хвърлил за нея и енаправена като хората. Ясно ми е че требва да се иде на ел кон..или да видя радиото да нв дърпа ток..и да е от него. Ще се види то..

robygas
27-09-2015, 23:47
Пробваха ли хората които ти поддържат уредбата да сменят мястото от което е хванат втория плюс на системата. Плюса "през контакт"?
Ако е хванат от бензиновите инжектори да го преместят вътре на бушоните.

Hristiyan
28-09-2015, 09:44
Към бошоните не..ама го направиха директно през акомулатора. И от там не стана...за това си мисля, че е от няква отечка или се лъжа? Да ида да пробваме така, както казваш през бушоните

robygas
29-09-2015, 23:01
Няма как "плюс през контакт" да е директно от акумулатора.
Всички уредби имат 2 плюса. Единия е задължително директно на клемата на батерията, и втория е "през контакт". Иначе няма как уредбата да разбере, че искащ да запалиш или загасиш.

Hristiyan
29-09-2015, 23:06
Не не..смисъл да взема ток от там..ане през контакта..има и бушон и вс..направено..просто..мега странното..а акомулатора не пада...чисто нов е. Няма и година. Остава паеазитен ток се едно..и като загася двигатела..лампичките на фазовото остават светнати и пуска газ към двг...иине може запали от раз след това...да дойда до сф при тебе :Д

Nimi
30-09-2015, 12:34
Много неясно обяснен проблем?!

100% всичко било проверено по газовото пък компа пускал газ?!?!?! Кой комп - газовия ли?

Нещо.. или не си схванал както трябва или някой те будалка.

И.. каква марка е газовото? Не е трудно да се проверят нещата и при друг майстор. Поне си градски.

Hristiyan
30-09-2015, 12:39
Газовия комп..той другия е супер. Просто никой нищо не открива а прави проблем..аз вече на 2ма газаджии ходя..газовото съм обеснил какво е Симгаз! И по-добре няма как да ти го обесня :Д таке както съм го написал...странна работа както казах..и нз..ще ходя на ел кон ми се струва

robygas
01-10-2015, 00:07
Предполагам, че въобще не е проблема в газта. Задръжката на контакт се дължи на нещо друго. Дори и да е така това се оправя с едно допълнително реле.
Проверихте ли дали гасне всичко когато си на бензин?

Иначе си го обяснил правилно. Имал съм го този проблем преди години с един Фиат. Вече не помня какво точно правих, но съм сигурен, че може да се реши.

Диагностиката на бензинов компютър няма да ти даде никаква насока.

Nimi
01-10-2015, 00:54
Хм.. сега се загледах в симптомите.
Та.. аз съм със същия мотор, ГИ и вярно имах същите проблеми преди време. Предполагам пак може да се появят.
Няма нищо общо с газовия комп. Изобщо няма смисъл от ровене.

Според мене е свързано със самонагаждането на бензиновия комп към работата на газовите дюзи. В момента не идва на ум точния термин за "самонагаждане". Самообучение може би ?!
Проблема.. пак според мене идва от неправилна настройка на коефицентите на газовия комп особено в ниските обороти водещи до по-голяма разлика в бензиновите времена при работа на бензин/газ. Това се отразява на паленето на бензин... което е й проблема.

Решението в моя случай беше - почистване на дроселовата клапа и нова калибрация. Каране няколко дена на бензин и последваща нова настройка на газовия комп. И.. желание и възможност за играчката по финна настройка на коефицентите на газовия комп в ниските обороти.

Май изписах повече отколкото имах идея. Дано някой да ме е разбрал какво исках да кажа.

@robygas ти какво би казал за това?

Hristiyan
01-10-2015, 09:44
Газови комп е със същите времена като на бензиновия. Аз няма какво да барам там..всичко е ново..даже наскоро и газовата рейка смених..че старата се скапа. На бенз взичко гасне..и не знам от къде идва тоя паразитен ток...просто..и е мега тъпото..понеже после не пали..товаю става на месеца 2-3 пъти..аз за това като ще я гася си натискам копчето на стъклото..и така поне нямам проблем..ама е досадно..а знам, че има някакво решение..ама не мога да го намеря..

Nimi
01-10-2015, 10:27
Газови комп е със същите времена като на бензиновия...

Това от де го измисли? Няма как да стане. То ако беше така.. и едно ЦК щеше да е напълно достатъчно за да имаш газово... просто сменяш захранването от бензинови дюзи към газови клапани и пей сърце :kicking:

Това му е и функцията на газовия комп. Да коригира бензиновите времена и да подаде новите към "рейката".

Това с "паразитния ток" е... меко казано.. пълна глупост. За да се отвори газова дюза си иска ток.. не паразитен! Мисля, че и 200мА май няма да са достатъчни за да ги отворят... ще погледна уреда какво казва днеска.
Иска си твърдо захранване (+12В) и отворени транзистори в газови комп които зависят от времената на бензиновия комп. При изключен контакт -> респективно изключен бензинов комп няма как да се случи това!

Hristiyan
01-10-2015, 11:31
Колега..и идея си нямам какво ми говориш :Д ще ида и ще им кажа да го направят..работата е там, че газовия комп остава вклучен 10 сек. след като колата е изгасена...не знам от къде идва това....
Ще ида при тия с газовото и ще им кажа..това което написа да г онаправят....пък дано се оправи...че дразни мега много като стане...

plamenp59
02-10-2015, 23:34
Имал съм подобен случай който до като го разреша минаха две години ходене по мъките.Трудно палене.Неравномерна работа на бензин при студен мотор и детонации.
Чета я ежедневно и няма грешки.Сменям всички възможни датчици ,бобини,свещи,проверки на ангренажен ремък,къпане с дезодоранти и всякакви шпреьове,пръскане къде ли не.Преди месец реших да чистя бензиновите дюзи.Свалих смукателните колектори.Дюзите ги качихме на стенд и проверихме.Работят си идеално.Отпаднаха като причина.Почнах да събирам и когато почиствах единият колектор малко го завъртях към слънцето и проблесна.Под штуцера за газ на около половин сантиметър от него цепка.Протъркана тръбата когато е дупчена за монтаж на штуцера.Цепката като косъм и дълга не повече от четири милиметъра.Това бе достатъчно да ми стъжни живота две години.Добре че не ми пука много ,много и се бях отказал от много време да сменям датчици .Още не съм монтирал ламдата и последния дебитомер и ми се подмятат в багажника.Та колега.Може симптомите да са от няколко причини.И калпава дюза,и неправилна настройка на газовата и бъркаш бензиновия комп.И пробив някъде след дебитомера.Не ти е толкова труден двигателя за проби и проверки.

mordohy
03-10-2015, 09:17
Не мога да си обясня, как компа ще пуска газ, след като няма импулси към него.
Иначе Роби е прав, ама никой не му обърна внимание.:screwy:
Аз също бих разрязал възела с едно реле.
Най-простото да реже инжекторите, има такива четириполюсни или направо и двата плюса.
Смислен е и поста на колегата plamenp59.
Много често подобни простотии са от някоя на глед дребна простотия!

Едит:
Сигурно ли е, че компа пуска газ и от това дави мотора с газ или пък не пуска газ и за тоева не пали!?

ecotronic
03-10-2015, 11:03
Съществува много лесен начин да се разбере дали ГИ пуска газ след гасенето на мотора и на това се дължи трудното палене после.
Непосредствено след гасенето на мотора се откача изходната тръба на изпарителя и се затапва. Няколко часа по-късно се пробва, как е студеният старт.

vertan
12-10-2015, 10:31
Симгаз е възможно, най ниският клас български инжекцион., без никакво развитие последните години. не се препоръчна за коли след 2000 год или коли с по сложна инжекционна урадба.

Hristiyan
21-10-2015, 17:23
Така проблема е решен вече. От 1 година никой, да не знае или просто неразбиране от тяхна страна, не знам кое е. Значи момчето, дето го оправи се занимава с това вече 25 години. По принцип той ми поддържа газовото във Варна ама не му бях споменал проблема понеже не се беше появявал скоро. Оказа се, че когато са вързвали компа за сложили реле на самата връзка бобина-гозов комп. А той се се чудише защо има реле на място за което просто клоча ма газовото да знае кога да се изключи. Накратко направи нова инсталация и върза захранването от имобилайзера (бушона) и няма проблеми колата. Без релета, без глупости. И сложихме нов изпарител и филтър. Колата заспа и няма проблеми. А за качеството на газовото, аз съм доволем понеже не съм давал и грам пара за него. Колата е направена да върви прилично, единственото което ще се прави е да се поръча хувбав полски или италянски изпаритеел, че тоя турския не е хубав и го сменям 2ри път понеже е в гаранжия, Всичко друго работи без проблем. Наздраве на всички, които помогнаха. Колата е чук вече !!! :)) Може да се заключи.