PDA

View Full Version : Регулиране на фарове



Cecko06
29-09-2015, 15:04
Здравейте, имам 3 проблема с фаровете.
1. Настроил съм късите да светят направо. В това положение дългите светят в дясно. Така при ляв завой като съм на дълги не се вижда добре. Може ли да се завъртят дългите по хоризонтала отделно от късите? Или трябва да настроя левия фар да е по в ляво?

Втория проблем са късите светлини. Светят ужасно слабо. И докато на сух път се вижда горе-долу, при дъжд грам не се вижда, понякога се чудя дали са включени... Къде може да е проблема? В това, че светят с жълта светлина? Понеже дългите са със синкаво-бяла светлина и се вижда невероятно добре.

Третият проблем е десният фар. Не може да се повдигне до подходящата височина. Малко преди нея се откача рефлектора и пада в най-долно положение. Ако го оставя на границата преди да падне, след няколко дупки сам пада. Какво трябва да се направи? Левия като го вдигна в най-горно положение, свети по-високо от колкото трябва, сега е на ниво "2". На десния съм изключил буксата за моторчето, защото и без това свети ниско.

ПП: регулирането го правя с уред за тази цел :)
ПП2: докато описвах вторият проблем май реших как мога да го оправя и ако не стане ще пиша пак.

Cecko06
26-10-2015, 10:24
Оправих всичко като свалих, разглобих и почистих лупата и фара :)
И настроих левия да свети по в ляво.