PDA

View Full Version : Как да намеря към кого е ГО на един келеш



novice
06-10-2015, 01:19
с БМВ, колеги? Проверих, че има сключена ГО по номера, има каско в Армеец, това ни го каза застрахователят на другата жертва, но не знам към кого да предявя претенции, че ми помля гаражната врата и ми потроши щипките на бронята. А на едни съседи директно им прати А-класата за тотал щета тоя олигофрен. И избяга! Помля ми вратата задено с още една кола, прецака ми бронята на колата, паркирана у дома и офейка мръсния плужек.
Поредния кретен с БМВ, решил че е безсмъртен.

Бобби
06-10-2015, 01:41
Това да не се случи тая вечер на ул. Княжевска...?....полицията, трябва да ти свърши работа....но щом е офейкал...е нередовен и бая ядове ще имаш с разправии.....

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

Извадил си късмет.....и то голям, спрямо А-класата, задницата и беше отнесена....явно съм минал малко след като е станало....имаше една руса мадама ... като чели плачеше....но видях, че има хора и не исках да спирам да гледам сеир....

novice
06-10-2015, 02:10
Разправии ще има тоя калъф с БМВ-то, номерът му е даден на полицията, те да се оправят с него. Свидетели бол, а и тоя тъпанар услужливо си беше оставил цялата предна броня заедно с номера на нея... Полицаите много и се зарадваха! Има ГО, това проверено, има и каско. Аз си искам парите за ремонта на вратата плюс бронята, съседите ще си търсят тотал щета на Мерцедеса. Не може да си стоиш вкъщи и да си на тръни дали някой малоумник няма да ти се натресе в къщата. Да се самоубива от някоя скала, не в жилищния квартал. Ми ако точно тогава там минаваха хора? Щото по улицата е имало немалко свидетели. Момичето, което е плачело вероятно е било наблизо и си е представило какво е цяло да стане, ако това копеле я е връхлетяло вместо Мерцедеса. После някой щеше да трябва да ходи за му вади гръкляна на тоя кретен.

alfa racer GTA
06-10-2015, 03:15
Имаш право от полицаите да разбереш към кого има застраховака ГО.Но юе трябва да почакаш докато го привикат и даде обяснения, включително представи договор(полица) за застраховка ГО.

Виж хубаво какви да щетите да не пропуснеш нещо.

За "Армеец" нищо хубаво не мога да кажа, а имам опит със застрахователи.Принципно не искат да плащат доброволно, а все доброзорно - чрез съд...

Задължително съобщение до прокуратурата за извършено престъпление от всички пострадали.

RPWWD
06-10-2015, 07:38
Разправии ще има тоя калъф с БМВ-то, номерът му е даден на полицията, те да се оправят с него. Свидетели бол, а и тоя тъпанар услужливо си беше оставил цялата предна броня заедно с номера на нея... Полицаите много и се зарадваха! Има ГО, това проверено

Свързваш се по телефона със съответната застрахователна компания, обясняваш случая, те идват на оглед, представяш протокола от милицията, и се уточнявате дали ремонта ще се плаща по фактури или по експертна оценка. Оттам нататък застрахователите си търсят парите от малоумника по съдебен път.

Бобби
06-10-2015, 08:09
Да не забравиш портата при иска....:lupe: длтъжни са и нея да я платят или ремонта, и...

novice
06-10-2015, 08:23
В Армеец му е само каското, ГО му е другаде, ако беше Армеец, те съседите с А класата са при тях. Полицаите описаха и моята ГО снощи и всичко, но казаха сами да издирваме кой му е застраховател едва ли не. За портата естествено ми е зор, тя ще излезе една трета от стойността си за ремонт.
Повече ме притеснява, че тия от Лев инс викат направо пробвай с полир паста, дали ще ти излязат следите от боята на вратата по бронята. А но те е баш така, като я гледам внимателно отляво бронята си има счупени щипки вероятно, защото отляво седи с фуга 5мм., а отдясно си е читава, както си беше преди копелето да се натресе у нас.
Т.е. те я заснеха, но сега ще се направят на ударени, че бронята провисва от едната страна или да ходя на повторен оглед? И друго, което ме посъветва този от Армеец, нищо че имам снимки какво е положението, да не оправям вратата преди неговия застраховател да е дошъл на оглед, както съветвате и вие.

mirchozo
06-10-2015, 09:25
Изисквай повторен оглед защото може да имаш щети под бронята, нещо да е поддало отдолу. Щипките бял кахър, ама ако е криво отдолу ще я напаснеш трудно. Нищо не пипай преди въпросния оглед и от двете застрахователни страни защото ще се направят на ударени само и само да не платят. По принцип ти работа с другия застраховател нямаш, твоя идва гледа и описва щетите, оттам по съдебен път те си взимат парите от неговия и съответно ти плащат или те пращат в техен "доверен" сервиз където ще ти я направят за тяхна сметка с гъза си в повечето случай и с най-евтините материали.

Liminat
06-10-2015, 09:52
Свързваш се по телефона със съответната застрахователна компания, обясняваш случая, те идват на оглед, представяш протокола от милицията, и се уточнявате дали ремонта ще се плаща по фактури или по експертна оценка. Оттам нататък застрахователите си търсят парите от малоумника по съдебен път.
Какво да си търсят, нали им е платил застраховка за щети до към... 1 млн, а сега щели да покриват и до 10 млн.

ecotronic
06-10-2015, 10:34
Като правиш справка за сключена ГО (http://eisoukr.guaranteefund.org/), пишеш ДКН и ти излиза застрахователя, начало и край на покритие, та дори и номера на полицата.

Не мога да разбера, какво е питането в темата.

DobriRq
06-10-2015, 13:40
Намираш неговия застраховател, при който си е направил ГО, не каско и към него се обръщаш с искане да ти плати щетите, нанесени от този с БМВ-то. Дано бързо го намери и привика полицията и да си понесе последствията, че е напуснал птп-то.

novice
06-10-2015, 21:47
Да, благодаря, намерих ги, Евроинс, преди е бил към Армеец, тази година е към Евроинс. Утре ще ходя там. Има ли някаква процедура? Освен моите документи, протоколите за ПТП и документите на колата трябва ли да нося нещо друго, за да дойдат на оглед и да опишат щетите по оградата ми и вратата? Трябва ли да се обръщам към гаранционния фонд или само към неговия застраховател? Извинявам се, че питам толкова много, карам от скоро, първи такъв случай ми е.
Сега говорих с Левинс, моите застрахователи и те нямало да предявяват иск за вратата на гаража. Добре а за бронята какво да правя? Къде да ходя на повторен оглед, защото след това с полирпастичката, дето ми го издумаха снощи оглеждащите от Левинс ще излезе, че няма нищо да преведат за щетата по колата и че едва ли не нищо и няма, след като 100 килограмовата плъзгаща врата се строполи върху бронята.

RPWWD
10-10-2015, 11:34
Какво да си търсят, нали им е платил застраховка за щети до към... 1 млн, а сега щели да покриват и до 10 млн.

Щом е избягал от мястото на ПТП то, вече е в нарушение, т.е. все едно е неправоспособен. А дали е бил пиян или без книжка е друг въпрос.

novice
10-10-2015, 20:07
Така след като ми предизвика един куп неприятности и ходене по мъките, след като трябва да си давам документите за собственост на жилището, за да съм получел обезщетение за разбитата врата от застрахователя му, при положение че искат документ за собственост на увреденото имущество, което в случая е вратата и тя е на мое име, сега за капак на всичко, днес като анулирах претенцията за щета по моето каско и я прехвърлих на неговата ГО, от същото ЗД ми заявиха, че нищо няма да ми платят, преди да съм им занесял май наказателното постановление от полицията... Представете си наглост, има протокол за ПТП с ясно посочен виновник вътре, пожелаха да задържат оригинала на протокола при това, а сега ми искат и наказателно постановление, което не ми казаха какъв е редът за получаването му, само ми казаха, че можело да се проточи и до тогава нищо нямало да изплатят. Не че полицаите ми казаха нещо повече от "да се обърна към застрахователите"... Демек пияницата може да обжалва и нашият съд да точи делото с години и аз да пия една ледена вода за здраве.
А се оказа, че същия тоя келеш с фамилия Кашев, 40 и кусур годишен неудачник с 20 годишно БМВ регистрирано на името на баща му вероятно, някакъв 68 годишен човек, та тоя бил тираджия и правел курсове в чужбина. Сега явно се е укрил на курс, защото у тях го няма. Представете си само какви убийци карат ТИР-ове зад граница. Кръстете се и си желайте да не ги срещате на пътя, щото ако с едно БМВ тоя прави такива зулуми, представям си какво би направил с ТИР пиян. Същият тоя имал и друго ПТП през май и същият тоя, понеже е скандален и никъде не го искат, си е сменил компанията застраховател от миналата година. Само съжалявам, че помляната кола пред нас е на една лекарка, а не на полицаят, който също има навика да спира там. Ако беше помляна неговата кола, поне тоя можеше да изпита малко лично мотивирано приложение на строгостта на закона. А сега... я го накажат, я не, като се върне от поредния курс в чужбина...
Сега като се замисля, тоя или има хора да го укриват или успешно обжалва, щото щом в ЗД го видяха че има ПТП през май, но в сайта на Гаранционния фонд е чист - на неговия номер не излизат ПТП за тая година. Значи и мен ще прецака тоя пияница. Почвам да питам някой има ли добри адвокати, да ми препоръча и да го осъдят най-сетне?!

кученцетоОгиитаткоДоги
10-10-2015, 20:52
Добреде кажи ,,тоя шофьр на автомобил,, стига се споменава BMW под път и над път за щяло и не щяло.Беенвето не направено да цака живота на хората,а тиквениците зад волана му го правят това.Същите тия тиквиници ги има и зад волана на голф,хонда със сигурност и на алфа и т.н. За другите неща нормално във всяка една бяла държава всеки има право да обжалва.Той може и да докаже че по време на инцидента е бил на друго място и автомобила му е бил откраднат и т.н. или просто го е дал на познат,на който му няма телефона понеже телефона му паднал в кенефа дал фира и всички номера са по дяволите.Вариянти колкото искаш да пиеш една студена вода.

novice
10-10-2015, 21:58
Не, приятелю, шофьор на издухано, дърто БМВ, регистрирано на бащицата на шофьорчето е нарицателно за селяк, пияница, комплексар и простак на пътя, който като видиш в огледалото, пусни на максимална дистанция от себе си. Всичките селяци с Голф 2 се качиха на БМВ-та, сега масово Е36, щото за евтини, а комплексарите се мислят за по-особени в БМВ.
А тия пиявици застрахователите за какво са? За да пият по една студена вода невинните в такива инциденти, щото пияниците хем нагли, хем обжалват без да им пука?! А какво им се плащат застраховки? За да се чудят как да не плащат като стане фал ли?! Те щели да заведат регресивен иск към пияндурника, обаче ако той обжалвал разбирате ли, те нямало да ми платят на мен щото едва ли не викат нямаме с какво. Ми за какво ви се плащат вноски по премии, мутри?!

кученцетоОгиитаткоДоги
10-10-2015, 22:13
Не приятелю, шофьор на издухано, дърто БМВ е нарицателно за селяк, пияница, комплексар и простак на пътя, който като видиш в огледалото пусни на максимална дистанция от себе си. Всичките селяци с Голф 2 се качиха на БМВ-та, сега масово Е36, щото за евтини




Виж сега,те тия шофери на беенвета не знаят и какво значат точно трите букви.Недей да слагаш всички под един знаменател,щото ако си говорим за ефтини уж рацерски коли то нема по ефтини от 2.0 156 туинс парк.Не че тоя свински парк е рацерски автомобил,просто тия рацери са толко скъсани че за тях bmw E36 2.0 е непосилен лукс рацерски автомобил и са връгат на свиснки парк 2.0.Едно читаво е36 2.0 е два пъти по скъпо от тоя свински парк.

DerMeister
11-10-2015, 01:01
По-скъпо, но не променя факта, че голяма част от е36-ците ги карат деграданти, комплексари и мангали. Статистика, която всеки сам си я прави ежедневно по пътищата...

кученцетоОгиитаткоДоги
11-10-2015, 01:35
Беенвета са карат от комплексари и дегреданти,голфовете от селяни,а алфите от старши научни сътрудници от БАН и аристократи:tooth::tooth::tooth:



Шапка ти свалям,шапка ти свалям,шапка ти свалям,алелуя бейбе:party:



Кога ще започнете да гледате по широко на света и ще спрете да мислите като културис:strong:

novice
11-10-2015, 17:14
Както и да е, да не влизаме в офтопик. Сега това наказателно постановление от кого трябва да го търся? Една съседка адвокатка, неволна свидетелка на случката каза, да търся разследващия полицай в 6-то. Защо в 6-то, това не се ли води от КАТ? Или те само го регистрират и досъдебното производство се води в 6-то? Това наказателно постановление не излиза ли след съдебното производство чак? Щото ако е така, има да си чакам за обезщетение на щети...

Бобби
11-10-2015, 18:48
Така след като ми предизвика един куп неприятности и ходене по мъките, след като трябва да си давам документите за собственост на жилището, за да съм получел обезщетение за разбитата врата от застрахователя му, при положение че искат документ за собственост на увреденото имущество, което в случая е вратата и тя е на мое име, сега за капак на всичко, днес като анулирах претенцията за щета по моето каско и я прехвърлих на неговата ГО, от същото ЗД ми заявиха, че нищо няма да ми платят, преди да съм им занесял май наказателното постановление от полицията... Представете си наглост, има протокол за ПТП с ясно посочен виновник вътре, пожелаха да задържат оригинала на протокола при това, а сега ми искат и наказателно постановление, което не ми казаха какъв е редът за получаването му, само ми казаха, че можело да се проточи и до тогава нищо нямало да изплатят. Не че полицаите ми казаха нещо повече от "да се обърна към застрахователите"... Демек пияницата може да обжалва и нашият съд да точи делото с години и аз да пия една ледена вода за здраве.
А се оказа, че същия тоя келеш с фамилия Кашев, 40 и кусур годишен неудачник с 20 годишно БМВ регистрирано на името на баща му вероятно, някакъв 68 годишен човек, та тоя бил тираджия и правел курсове в чужбина. Сега явно се е укрил на курс, защото у тях го няма. Представете си само какви убийци карат ТИР-ове зад граница. Кръстете се и си желайте да не ги срещате на пътя, щото ако с едно БМВ тоя прави такива зулуми, представям си какво би направил с ТИР пиян. Същият тоя имал и друго ПТП през май и същият тоя, понеже е скандален и никъде не го искат, си е сменил компанията застраховател от миналата година. Само съжалявам, че помляната кола пред нас е на една лекарка, а не на полицаят, който също има навика да спира там. Ако беше помляна неговата кола, поне тоя можеше да изпита малко лично мотивирано приложение на строгостта на закона. А сега... я го накажат, я не, като се върне от поредния курс в чужбина...
Сега като се замисля, тоя или има хора да го укриват или успешно обжалва, щото щом в ЗД го видяха че има ПТП през май, но в сайта на Гаранционния фонд е чист - на неговия номер не излизат ПТП за тая година. Значи и мен ще прецака тоя пияница. Почвам да питам някой има ли добри адвокати, да ми препоръча и да го осъдят най-сетне?!
Шофьора на бемвето не те интересува.....ти имаш претенция към ЗК в която му е гражданската отговорност....ако те протакват...има застрахователен надзор...подай жалба там....

кученцетоОгиитаткоДоги
12-10-2015, 21:35
Както и да е, да не влизаме в офтопик. Сега това наказателно постановление от кого трябва да го търся? Една съседка адвокатка, неволна свидетелка на случката каза, да търся разследващия полицай в 6-то. Защо в 6-то, това не се ли води от КАТ? Или те само го регистрират и досъдебното производство се води в 6-то? Това наказателно постановление не излиза ли след съдебното производство чак? Щото ако е така, има да си чакам за обезщетение на щети...





Начи бате,преди няколко години на двама мои приятели братя от едно село до Враца им бяха ударили колата,която беше във Враца при брачетка ми.Едно келеме зимата с една сива тойота са правил на интересен,поднася и разкопчава и огъва бронята на колата на тия мои приятели и бяга.Никой нищо не видял,никой нищо не чул,ка да е.Намират го лапето за 48 часа,защото половината град ги познава другата половина те я познават:):) и са оказва че колата даже не била регистрирана,без номера.И по законен път не могат да си вземат парите.Начи отиват в тях при лапето,единия по големия брат е като тия пет крилните гардероби на времето където хората си докарваха от съюза:):) барабар с шкафчетата горе,където хората си слагаха родопските одела:):) Абе с фигурата на Любо Ганев:):) малкия по така,по хилка,нещо като Армен Назяран:):) наш спортист по борба от близкото минало:) Начи на лапето са трябвало да му слагат субтитри,щото от страх така си преплитал езика,че не можели нищо да му разберат:) Абе говорили са към две минути с него:) След седмица бронята я гледам ажур конте:):)

novice
12-10-2015, 22:05
Аз имам претенция към ЗД, ма те само се чудят, как да забавят плащането или да не платят въобще(по някаква причина като натиснах цитат, нещо не се получава). То не бяха искания за нотариален акт на имота, при положение, че вратата е с фактура на мое име, за оригинален протокол от КАТ, а сега накрая за наказателно постановление, дето можела да се забави и докато не съм им го занесял, нямало да платят, при все, че има протокол със свидетели вътре. И едни въпроси - ма вие нямате ли си Каско, ма що не си го заведете иска по каското...
Саморазправи не смятам да правя с тоя пияница, всичките му съседи пищят от него и си пожелават ако може някой да го вкара на топло, но явно е с връзки... Най-лесно е да пребият някой, аз си искам парите и нека го съдят застрахователите.

pa4ito
12-10-2015, 22:12
Начи бате,преди няколко години на двама мои приятели братя от едно село до Враца им бяха ударили колата,която беше във Враца при брачетка ми.Едно келеме зимата с една сива тойота са правил на интересен,поднася и разкопчава и огъва бронята на колата на тия мои приятели и бяга.Никой нищо не видял,никой нищо не чул,ка да е.Намират го лапето за 48 часа,защото половината град ги познава другата половина те я познават:):) и са оказва че колата даже не била регистрирана,без номера.И по законен път не могат да си вземат парите.Начи отиват в тях при лапето,единия по големия брат е като тия пет крилните гардероби на времето където хората си докарваха от съюза:):) барабар с шкафчетата горе,където хората си слагаха родопските одела:):) Абе с фигурата на Любо Ганев:):) малкия по така,по хилка,нещо като Армен Назяран:):) наш спортист по борба от близкото минало:) Начи на лапето са трябвало да му слагат субтитри,щото от страх така си преплитал езика,че не можели нищо да му разберат:) Абе говорили са към две минути с него:) След седмица бронята я гледам ажур конте:):)
За съжаление, в пространството наречено "Бг", май само това е оправията....

кученцетоОгиитаткоДоги
12-10-2015, 22:17
За съжаление, в пространството наречено "Бг", май само това е оправията....




:(:( А не би трябвало.Обади се,ей бате без да искам ти намачках бронята,колко ти струва?Ела да пием по една бира. Или ако е през ноща късно остави си телефона на колата която си ударил.

pa4ito
12-10-2015, 22:20
:(:( А не би трябвало.Обади се,ей бате без да искам ти намачках бронята,колко ти струва?Ела да пием по една бира. Или ако е през ноща късно остави си телефона на колата която си ударил.

Всеки е с идея, че може да мине тънко без да си плаща и не му и минава през акъла да се обади или да остави телефон. Манталитет, какво да правиш...

кученцетоОгиитаткоДоги
12-10-2015, 22:24
Всеки е с идея, че може да мине тънко без да си плаща и не му и минава през акъла да се обади или да остави телефон. Манталитет, какво да правиш...




Ам нали застрахователя плаща.........?:(:(

novice
19-10-2015, 00:26
Плаща дедовия. Сега се чака наказателното постановление. Оня пияндурник като го обжалва и пострадалите гризват дедовия. Законът е така направен, че да покрива престъпниците, пострадалите да пият студената вода, нищо че тоя измекяр ти влиза в двора...

Scrapera
20-10-2015, 17:41
Това е абсурд да се чака НП. Аз съм вземал пари от застрахователи два пъти без никакво НП, просто с протокола от ПТП-то, приемали са щетата веднага и са я плащали в законовия срок. Друг е въпроса, колко платиха. Съд до дупка за всички застрахователи, никакво жалене!

novice
03-11-2015, 21:12
Може би не си завеждал иска по ГО на виновника, а по собственото ти каско. Не знам. Аз заведох по неговата ГО, за да не ми увеличават на мен вноската догодина, заради това, че някакъв урод решил да пие като смок и после да кара. Още по-абсурдното е в КАТ - след като дошлите на инцидента униформени ми казаха, че НП щяло да излезе след 15 работни дни, на 16-ия отидох да го взема. Да ама не! Не могло, понеже НП не е за мен, а за друго лице. Трябвало да подам заявление да ми го издадат и на мен в копие и евентуално след още 1 месец чакане, да отида да си взема заветната тоалетна хартия срещу една таксичка, която не ми казват каква е, в зависимост от това какво ми издадяли...

damyanov
03-11-2015, 23:46
Не искам да ти звуча като лош пророк, но забрави за доброволно плащане от застрахователя.
Ще ти поискат и акт за раждане, акт за брак(ако си женен) и т.н.т., наказателното постановление с печат, че е влязло в сила и какво ли още не.
Съвет - заведи им дело веднага, тогава сами ще те търсят за споразумение и плащане.
Не знам защо хората се плашат от дела, нито е толкова скъпо, нито се точат с десетилетия, а в случаи като твоя шансът е близо 100 %(това го казвам щото никога не давам 100 % гаранция)

BO
04-11-2015, 11:27
Това е абсурд да се чака НП. Аз съм вземал пари от застрахователи два пъти без никакво НП, просто с протокола от ПТП-то, приемали са щетата веднага и са я плащали в законовия срок. Друг е въпроса, колко платиха. Съд до дупка за всички застрахователи, никакво жалене!
Чака се и още как.
100% при теб не е имало клаузи, които да изключват покритието на застраховката от виновното лице. Демек ако е употребил алкохол примерно.

Ако аз и ти се срещнем и ударим и двамата сме редовни с всичко, то няма проблем, ама ако аз съм пил и решил да ти огорча живота, то лесно ще го направя. И да съдиш и да не съдиш застрахователя в този случай файда няма.
Чакаш си делата и се надяваш да приключат бързо. Ако е по каско е по-лесно, ама по ГО си е мъка.

novice
05-11-2015, 02:26
Ами пи ГО е, по неговото ГО, адвокат ме посъветва да е така, вместо по моето каско, защото иначе вноската по моето каско няма да намалее, заради изплащане на сума по щета, нанесена ми не по моя вина.
За 100 и кусур лв. да рискувам аз да водя дела, по които я ми изплатят разходите я не после... Нека ЗД си го съдят него, те и без друго казаха, че ще си поискат парите от него по съдебен път.
Виж за потрошената гаражна врата, където ремонтът излезе около 7х по-скъп ми искат какви ли не документи за собственост... само и само да не платят нищичко.
Иначе можеше да е много лесно, но оня фиркан бандит се прави на лисица - болен бил, щял да се оперира, а пари нямал, не си бил плащал здравните вноски... Ма си плаща бензина, за него пари има, да ходи да троши с БМВ-то чуждата собственост... И после се прави на умрял, за да не го търсят.

BO
05-11-2015, 09:29
В случая си получил грешен съвет.
В някои компании (за България става въпрос, защото не знам къде се намираш) застрахователната премия се намалява ако имаш претенции, но не си бил виновен.
Отделно дори и да не получиш намаление за следващата година поради липса на щети, то самото намаление не е кой знае каква сума ако го сметнеш реално.
За да ти дадат този съвет, то е трябвало да видиш условията за отстъпка, да се седне след това да се изчисли сумата, която евентуално би "спестил" ако не предявиш претенции и накрая да вземеш правилното решение.
Много често тази отстъпка за автомобил, който струва 4-5к е нищожна в сравнение с нервите, през които ще минеш сега.

novice
08-11-2015, 21:46
Ами той автомобилът не струва 4-5К, отделно пияндето, което направи нещата в последните дни нещо се активизира да бъде съвестен гражданин и да ме обезщетява лично. Ще видим...