PDA

View Full Version : Peugeot 5008 vs VW New Touran vs Ford S-Max



mim
19-10-2015, 14:56
Имаме чуденка между тия трите
както и вечната чуденка бензин/дизел, но за конкретните модели, по простата причина, че разликата я смятаме, че ще се стопи при над 100 000км (~5 години за нашето каране)
ще ми се да не е под 130на коня, че това са си тежки купета, а и като сме свикнали на по-голямо, няма как да слезем на малко

Зафира я изключваме от избора, въпреки че е евтина, но ми е адски тясна, грозна и неудобна
Тойота и Ситроен са с ужасното средно табло, което адски ме дразни
Гледахме и Фиат Фриимонт, но такова морско свинче - не мерси, и харчи много

Защо не Алфа? - щото такава кола просто нямат, то даже комби нямат вече, 159та е стара, така че няма какво да я обсъждаме, говорим за нови коли до 3 години.

Чакам вашите мнения.

BO
19-10-2015, 18:44
Мога да дам мнение само за Ford S-Max.
Имам бая километри на въпросния автомобил и много смело мога да заявя, че това е най-приятния ван, който съм карал. Супер удобен, супер управление, като и багажника си е истински.
Ако съм решил да взимам такъв клас кола, то много трудно нещо би ме разколебало да не го купя.

За съжаление за другите не мога да ти дам обективно мнение, защото нямам личен опит с тях.

stelt
19-10-2015, 22:40
Карал съм турана и ес макса, но и двете коли са били чисто нови. Като цяло, форда ми харесва повече откъм обем, комфорт и дизайн. Турана ми е скучен. Типично за фолксваген. Все ми се струва обаче, че дизела на турана(комън рейл) е по-добър от фордовия двигател.
Моя съвет е - гледате, сравнявате и вземате това което ви привлича повече.

546
20-10-2015, 21:22
Пежото е много приятно вътре,не е като VW, имам колега с такава дизел и мен ме радва много,разхода градско като такси е около 7,5 което е много добре според мен,колата е на над 100000 км. и е като нова като цяло бих избрал пежото от трите.Ако искаш мога да ти дам телефона му утре.

Mury
21-10-2015, 10:44
А зашо не Крома 2010-2011 ?????:comphits::comphits::comphits:В Германия няма много избор,но все пак :http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&export=NO_EXPORT&sortOption.sortOrder=ASCENDING&usage=NEW&usage=USED&usageType=PRE_REGISTRATION&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=16&maxPrice=&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&maxMileage=&ambitCountry=&zipcode=

П.С.Аз мога да дам мнение само откъм техническата част,карал съм само Туран,но по-стар 2006-та 2.0 ТДИ автомат.........колата върви хубаво,не седи като хората на пътя,много проблеми с електрониката...........Форд аз лично дизел,никога,ама никога няма да си купя,няма по-скапани дизелови мотори,ако ще и да е най-красивия Форд на света/то такъв няма обаче/,по-добре бензинов..................Пежото не е лошо,дизелите стават общо взето,но е отчайващо грозно.

mim
21-10-2015, 13:09
има някакво развитие по въпроса:
Спираме се само на нова кола от магазина и ще избираме само между 2л дизели с ръчни ск.
До тук за Зафира дават най-ниска цена, но аз продължавам да не я харесвам, но мъжът залита към нея.
Другите 2 варианта са New Touran и S-Max, пежото отпада от сметката.
Туранът излиза с 15 000 по-скъп, но чакаме да вдим няма ли да смъкнат нещо надолу, но моделът е на 2 месеца, така че не знам дали има такава вероятност.
За форда още нямаме оферта, но и той излиза колкото турана по наши изчисления.

Не съм карала нито едно от трите, дори старите модели, за това изобщо ви и питам.
Като интериор свагенът и фордът са много удобни, фордът малко повече.

DiStefano
21-10-2015, 14:10
Аз съм сигурен, че Зафирата в последствие ще ти хареса. Аз бих избрал Зафира Турър 1.6 SHT с ниво на оборудване Cosmo. Дори и да я натъпкате с допълнителните опции - с отстъпката трудно ще премине 50 хиляди.

Mury
22-10-2015, 10:36
И аз съм ЗА Зафирата,от всички изброени най ми харесва,предния модел е доста здрав,в комбинацията с италианския 2.0 ЖТДм мисля че ще е огин.:whistle::whistle::whistle:

П.С.А и да дадеш 15 000 повече за Вагина или Форд,си е чиста проба глупост,особено след като са с по-скапани двигатели !!!!!

mim
22-10-2015, 15:40
що си мисля, че всички говорите за стария вагин, а не този http://www.volkswagen.bg/1/touran_1

Mury
23-10-2015, 10:06
що си мисля, че всички говорите за стария вагин, а не този http://www.volkswagen.bg/1/touran_1

Прекопиран Форд отвсякъде,което не го прави по-малка вагина............................м/у другото,качеството на материалите в купето е най-ниско точно при вагината.:super::super::super:

mim
26-10-2015, 10:36
чуденето свърши, накрая все пак се спряхме на Турана
сега ще чакаме да ни го сглобят

последните чуденки бяха между него и форда, защото го докарваха на кантар по екстри и цена, като фордът съвсем леко отстъпваше на характеристики
като го потъркаляме, ще видим дали сме направили по-добрия или не избор

stelt
26-10-2015, 10:56
Честито, със здраве да си го ползвате и на петата година да го смените с нов.

vovata
26-10-2015, 20:40
Честито, със здраве да си го ползвате и на петата година да го смените с нов.

Това е най здравословната рецепта !
Дай боже всекиму !

Честита нова придобивка !