PDA

View Full Version : Сваляне на задна броня



novice
26-10-2015, 21:48
Здравейте колеги!
След като един пияница удари кола пред нас и строполи с нея гаражната ми врата върху задната броня на Алфата, се чудя да я карам ли на майстор на брони, да я свали да огледа отдолу за изкривени неща под бронята или да я оставя така. От застрахователното дружество ме предупредиха да го направя, понеже бронята отвори около 5мм фуга отляво, над мястото на удара с вратата. Та те да дойдели на вторичен оглед ако отдолу има още потрошени части, да ги опишат. Но се чудя да го правя ли въобще или ще потроша щипките и няма да мога да намеря здрави като оригиналните? Да го правя ли сам има ли някаква схема за сваляне или да я карам на сервиз и ако е на сервиз, кой ще препоръчате? Иначе положението в момента е следното:
http://s15.postimg.org/am7p0lqyv/DSCN2458b.jpg (http://postimg.org/image/am7p0lqyv/)
Фугата под стопа не си личи добре, понеже не съм снимал колата цялата отзад, симетрично, но спрямо дясната страна има фуга, която дразни. Какво ще ме посъветвате да направя? Благодаря в аванс!
__________________

dimitar_vd62
26-10-2015, 22:26
Би трябвало да са болтове а не щипки и най-вероятно са се измъкнали от леглата.Ако е идентично захващането със на 156, болта се завива през багажника/трябва да махнеш корите вътре/ и се захваща във нещо като дюбел с резба в бронята/който най вероятно е излязъл/.Може от опъна който и е оказан ушите в ламарината на калника през които минават болтовета да се наложи да се причукат.Иначе има и щипки и болтове край колелата някъде и на задната греда.Мисля че болтовете се развиват с шестограм 6 мм или торк 6мм с трехсчотка.

alfaromeo16vVarna
27-10-2015, 09:01
По принцип ако ще ти я възтановят сменяй я. До колкото за захвата той е на болтове

novice
02-11-2015, 22:24
Едва ли ще ми я сменят. Тя не е ударена и счупена, поне не изглежда така.
Трябва да я мина на канал, за да се последне какво е положението ли?

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 22:42
Най-добре ги изчакай те да дойдат да я огледат.Какъв е тоя зор сам да я сваляш,това не е твоя работа.Искай си както си е била,5мм фуга,2мм бъди кратък и ясен и повтаряй само като записана касета ,,Искам си я както си беше,,

alfaromeo16vVarna
03-11-2015, 09:35
Точно

novice
03-11-2015, 21:20
Я препоръчайте сервиз, където да стане. Защо искам да го направя сам ли? Защото колата ако отиде в сервиз, трябва да седи там със свалена броня, докато онези дойдат. Ама те може да не дойдат нито на същия ден, нито на другия или по-другия. И колата не може да се кара без броня и номер, нали? Затова питам как сам да я проверя.

dansguardian
03-11-2015, 21:37
Ако бронята не е ожулена, надраскана, пукната или с каквито и да е видими белези от колизията с гаражната врата моят съвет е да отидеш на сервиз, да я свалят, да погледнат как стоят нещата и ако могат да я оправят. Щом луфта е само някакви си 5 мм значи е нещо дребно. Със застрахователите се занимавай само в краен случай. Ето ти един юзър гайд, сиреч менюъл как се сваля задната броня:
http://forum.alfa156.net/forum/forum_posts.asp?TID=37021

dimitar_vd62
03-11-2015, 21:47
Виж ся, ако имаш каско иди да ти оправят колата, ако нямаш каско, ич не си хаби нервите ами си намести бронята , тъй като гледам от единствената снимка която си постнал освен че е отдала друго май няма а и под нея едва ли има нещо поломено.Щото едва ли сумата която ще ти дадат ще те удовлетвори а пък да чакаш виновния да ти оправи колата както е била сигурно трябва да заведеш граждански иск та...кога цъфнат налъмите може и да стане.Ако не уговаряш се със застрахователя за ден и час когато да нправят огледа и я сваляш и чакаш....ти си прецени, ма ако само е отдала бронята не бих си хабил нервите.

novice
05-11-2015, 02:32
Имам каско, но вече отказах щетата да се заплаща по него, вместо по ГО на виновника за инцидента. И е само фугата, но тази фуга дразни, понеже я нямаше преди.
И за какво по дяволите плащаме застраховки, като когато стане инцидент, мутрите се правят на луди и не плащат?!

dansguardian
05-11-2015, 08:15
Колега, за коли в ценови диапазон 2000-4000 лв. защо да плащаме застраховка? Ако някой например ти счупи огледало, фар, мигач и т.н. какво следва - оглед, завеждане на щета, записване за сервиз, чакане, а това отнема дни. Иначе си намираш частта втора употреба, сменяваш я и си свиркаш. Е, няма да е чисто нова, но ако я сменяш по линия на застраховател ще има да почакаш, респективно ще си без кола известно време.

novice
05-11-2015, 21:56
Ми тя колата не струва 4-5 първо и второ, аз не съм с доверен сервиз като опция. А защо - ами такса спокойствие, нали знаеш, да не я пипат мутри безделници и ингелджии.

dansguardian
06-11-2015, 07:07
ОК, щом си платил такса "спокойствие", значи трябва да си спокоен, какво се притесняваш толкова? ;)

Zaxx
06-11-2015, 09:10
Ми тя колата не струва 4-5 първо и второ, аз не съм с доверен сервиз като опция. А защо - ами такса спокойствие, нали знаеш, да не я пипат мутри безделници и ингелджии.

Колега бъди спокоен.:busted_cop: Не караме БМВ-та :D. Те най - страдат от апашите (както и VW и Audi) :spiteful:

кученцетоОгиитаткоДоги
06-11-2015, 11:33
Колега, за коли в ценови диапазон 2000-4000 лв. защо да плащаме застраховка? Ако някой например ти счупи огледало, фар, мигач и т.н. какво следва - оглед, завеждане на щета, записване за сервиз, чакане, а това отнема дни. Иначе си намираш частта втора употреба, сменяваш я и си свиркаш. Е, няма да е чисто нова, но ако я сменяш по линия на застраховател ще има да почакаш, респективно ще си без кола известно време.




Фикрете не съм много съгласен с теб.То тогава защо плащаме ГО? Да си седят в канторките и да си цокат кафенца,а аз да търча по моргите.Всичко зависи от начина по който процедираш с тях.Ако си мън....мън...мън по телефона и та видат че си шматка нормално е да те разиграват като циргаджийски мечка.Ама ако ги настъпиш още с влизането и ,,Добър ден,, наиш колко бързо действат:):)

dansguardian
06-11-2015, 11:50
Кученцето, ти правиш ли разлика между автокаско и ГО?

кученцетоОгиитаткоДоги
06-11-2015, 11:55
Кученцето, ти правиш ли разлика между автокаско и ГО?




Да,за едната плащам по малко за другата повече:) обаче ще ги настъпвам еднакво и за двете ако ми дължат пари:)

LYBRAtor
17-11-2017, 11:46
Колеги, може ли малко инфо точно как се демонтира задната броня? Колата е фейслифт ако има значение..

Ghostface86
17-11-2017, 12:53
Не е много сложно. Развиваш болтовете на подкалника. Като отвориш багашника, има няколко болта отгоре на бронята. Колата трябва да е вдигната, за да стигнеш другите, дето са на държачите.

trace
17-11-2017, 23:09
Оня ден свалях на моята бронята (2003г. е обаче).
Както колегата е казал, като отвориш багажника са 4 или 5, от долната страна на бронята (трябва да залягаш) за пак 3 или 4. Под подкалниците имаш по 2 от всяка страна. Навсякъде са торксове.