PDA

View Full Version : Няко някога да е гласувал... еле па вчера



divine
26-10-2015, 22:21
Чисто и просто, като милиционер след баня -да видим. Да или не.

dimitar_vd62
26-10-2015, 22:31
Един път за царя и после йок.След това което видях и чух от първа ръка....ми дори и никой да не гласува ГЕРБ пак ще спечелят...поне във Варна.Ще гласувам тогава когато избесим тия и турим некой блатняк.

divine
26-10-2015, 22:34
Един път за царя и после йок.

Честит имен ден. По-точно не може да се каже.

dimitar_vd62
26-10-2015, 22:42
Тенкю!

546
26-10-2015, 22:42
Един път за царя и после йок.След това което видях и чух от първа ръка....ми дори и никой да не гласува ГЕРБ пак ще спечелят...поне във Варна.Ще гласувам тогава когато избесим тия и турим некой блатняк.

Е па нема стане,щот блатняците не са го закъсали чак толку,че да требе да се гласува за них.Ма насила МОЖЕ.

ivan dimitrov
26-10-2015, 23:08
Аз пък си гласувам - тъп но упорит.

кученцетоОгиитаткоДоги
26-10-2015, 23:25
Аз гласувам всеки път но за тукашна власт.В бегето също бих гласувал ако живеех там.Макар че всичките са майка плаче грамофон свири..............но все пак смятам че това е морално задължение на всеки гражданин живеещ на територията на страната.

Бобби
27-10-2015, 00:17
Аз винаги гласувам....ама тия мойте избраници слаба ракия...ВМРО....:book:

кученцетоОгиитаткоДоги
27-10-2015, 00:21
Вемереото са партия с много крайни идеи.Историята го е доказало че партиите с крайни идеи винаги са последната дупка на сиренето.Както и Атака междувпрочем,и от последните циркове на Воленката силно се съмнявам че ще влезнат в следващия парламент.

Бобби
27-10-2015, 00:44
Не отбирам от политика....те ми допадат и най малко са корумпирани....

546
27-10-2015, 05:50
Бобби, и аз не отбирам, ма не се хваля, иначе и пуснах даже и за референдума.

Zlobich
27-10-2015, 07:15
Аз гласувах с невалидна бюлетина,едни и същи маскари,гласувах си са референдума. Ще видим сега кой какъв е,маските ще паднат при взимане на решение за референдума. Иначе гласувах с номер 42 Чък Норис,ама пак не е прескочил санитарния минимум. Пу...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

546
27-10-2015, 07:51
Столицата сте голема раута ей,ма 42 много надолу бре,даже не знам дали във нашето село бюлетината беше толкова дълга.
Са гледам Мая Манолова я изкараха Виновна,била написала кофти закон някъв,а БСП все по-малко %.Аз ако бях напиасал закона щях да събера 99,9% ,добре, че си карам таксито.
P.S. 0,1% е твоята невалидна бюлетина и то защото караш алфа.

dimitar_vd62
27-10-2015, 10:00
Хихихи, пичове вервайте ми няма такава нагла подмяна на гласове.Не че бих гласувал за този за когото става въпрос, точно щото го познавам, ма пък да нямаш ни един глас...хихихи.Толкова нагли стават че не се свенят да се хвалят с методите си на манипулация даже и пред непознати.Така че даже никой да не гласува някой печели с мнозинство....дейба аз дали наистина не съм гласувал.

Furious 155
27-10-2015, 10:08
Ето как се печелят избори - https://www.facebook.com/GeorgiKPeev/videos/10153730703777682/

И адът в София, който все още продължава - http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/za-uzhasniia-koshmar-v-arena-armeec-ot-pyrvo-lice-video-6044387

Това ли са ни изборите??? :jumping:

ecotronic
27-10-2015, 10:42
Един път за царя и после йок.След това което видях и чух от първа ръка....ми дори и никой да не гласува ГЕРБ пак ще спечелят...поне във Варна.Ще гласувам тогава когато избесим тия и турим некой блатняк.

И като знаеш за гешефтите на изборите, що не гласува на референдума? Електронното гласуване е нещото, което много сериозно може да пребори тези неприятни неща.

Лично аз очаквах в големите градове избирателната активност на референдума да е доста по-висока, но уви.

dimitar_vd62
27-10-2015, 11:00
Щото, по принцип идеята е добра, но е замислена да работи в полза на партиите, това че щяла да ме улесни е стъвчица.Щом тотото два пъти изтегли едни и същи топки, каква ми е гаранцията че като набия ентер гласът ми няма да отиде за Путин:devil:А не гласувах щото са все едни същи от четвърт век насам, за какво да гласувам за тях, да има материал за форумите ли.Да закрият вкички партии и да останат две три, ляво дясно център, горна и долна камара ли , републиканци и консерватори ли както ще да е, не може да има 300 партии с 3000програми да цъфнеш и да вържеш и накрая да се окаже че си гласувал пак за тия.Като дойдат пробългарски настроени хора тогава.Дотогава съм пас.Засега всичко иска власт за лично облагодетелдтване.

546
27-10-2015, 11:05
Са остава Пачо да даде мнение,туй по неговата част

ecotronic
27-10-2015, 11:16
Всички приказки затова, че ако се въведе електронно гласуване, вотът ще се манипулира лесно и по-важното - няма да я има анонимността на вота, са измислици на хора, които добре разбират, че царството им ще приключи с това.

Всеки, който си вади хляба в IT бизнеса, ще ти каже, че когато системата се направи, както трябва, нито едното е вярно, нито другото.

Някой да има идея, защо си управляваме банковите сметки през Интернет а не трябва да ползваме същата технология за да гласуваме?

myato
27-10-2015, 11:27
Винаги гласувам, после с чиста съвест ги псувам:lol:


Вемереото са партия с много крайни идеи.Историята го е доказало че партиите с крайни идеи винаги са последната дупка на сиренето.Както и Атака междувпрочем,и от последните циркове на Воленката силно се съмнявам че ще влезнат в следващия парламент.

Ай на бас, че ша стане точно обратното;-)

Нещо за "електронно" гласуване балтаете, а чували ли сте песента "Хакерите ми са много по-добри от хакерите тьи":devil:

---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:24 ----------


Всички приказки затова, че ако се въведе електронно гласуване, вотът ще се манипулира лесно и по-важното - няма да я има анонимността на вота, са измислици на хора, които добре разбират, че царството им ще приключи с това.

Всеки, който си вади хляба в IT бизнеса, ще ти каже, че когато системата се направи, както трябва, нито едното е вярно, нито другото.

Някой да има идея, защо си управляваме банковите сметки през Интернет а не трябва да ползваме същата технология за да гласуваме?

А да си чувал случайно, колко сметки вече са опразнени?:shocked:

ecotronic
27-10-2015, 11:33
Винаги гласувам, после с чиста съвест ги псувам:lol:



Ай на бас, че ша стане точно обратното;-)

Нещо за "електронно" гласуване балтаете, а чували ли сте песента "Хакерите ми са много по-добри от хакерите тьи":devil:

---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:24 ----------



А да си чувал случайно, колко сметки вече са опразнени?:shocked:

А ти да си чувал, как точно се прави това? В 99% от случаите това е възможно заради немърливост на самите ползватели.
Друг е въпросът, че е огромен броят на некомпрометираните сметки а ужилените представляват нищожен % от тях.

Иначе никой нямаше да ползва подобна услуга.

mordohy
27-10-2015, 11:38
И аз като доктора, чинно гласувам, а после гласно ги псувам!
Даже в избирателната секция направих малък скандал, та се по събудиха.
Стана ми интересно, защо ме питат, дали ще гласувам за референдума, а не обратното.
Почнаха да мрънкат, ама аз съвсем вежливо им уточних, че ще чакам смислен, а не измислен отговор.
Това ги събуди, вдигна им кръвното, както нивото на политическата им култура, малко над кръчмарското ниво, а на мене ми осмисли деня, подчинен на смяна на гуми и настройка на газов инжекцион.

mirchozo
27-10-2015, 11:43
Това с електронното гласуване е...., щом в Германия го забраниха си направете сметката, една страна с принципи и закони не е могла да се оправи с електронното гласуване какво ли ще стане в нашата татковина (риторичен въпрос) ?

rossenvn
27-10-2015, 11:43
Всички приказки затова, че ако се въведе електронно гласуване, вотът ще се манипулира лесно и по-важното - няма да я има анонимността на вота, са измислици на хора, които добре разбират, че царството им ще приключи с това.

Всеки, който си вади хляба в IT бизнеса, ще ти каже, че когато системата се направи, както трябва, нито едното е вярно, нито другото.

Някой да има идея, защо си управляваме банковите сметки през Интернет а не трябва да ползваме същата технология за да гласуваме?

Напълно съм съгласен! Партиите много се страхуват от електронното гласуване - затова бяха и инструкциите към избирателните комисии да не предлагат бюлетини за референдума, затова е и говоренето за възможното пробиване на системата, затова имаше и хакерска атака срещу сайтовете на ЦИК. Целта им е да накарат повече хора да не гласуват. В избирателната секция, в която гласувах, бяха разписани глухите и слепите. Те, хората си идваха и гласуваха, а здрави и прави хора си измислят оправдания и само мрънкат, защото само това умеят. Нека тогава ни управляват глухите, слепите и циганите, щом другите са заети да пият ракия и да псуват политиката.

dimitar_vd62
27-10-2015, 11:43
Абе щом хакнаха пощата на директора на ЦРУ, Пентагона, ФБР и прочие какъв е проблема с електронното гласуване, сори ама не мога да имам доверие на нашите управляващи че няма да опорочат тази система.

myato
27-10-2015, 11:45
А ти да си чувал, как точно се прави това? В 99% от случаите това е възможно заради немърливост на самите ползватели.
Друг е въпросът, че е огромен броят на некомпрометираните сметки а ужилените представляват нищожен % от тях.

Иначе никой нямаше да ползва подобна услуга.

Бе аз знам как и защо става, но като пробваш на следващите избори да гласуваш и се окаже, че вече си го направил, сети се за това чесане на пръсти. В тая "държава" всичко се прави, за да те "качат":hump:
Ако някой имаше грам желание да се съобрази с мнението на "електората", отдавна нещата нямаше да изглеждат като "Арена Армеец". То и целта на "референдума" е да вкарат въпроса в пленарна зала и да си правят там, каквото им харесва.
Ма вервайте си. Вярата е велика сила.
Добре, че се намери Сидеров, че да вкараме и Конституцията за промяна, че иначе какво ли щяха да правят. Ма те си имат да му вращат, щото и тури "златният" си пръст отзад, при предния опит.

dimitar_vd62
27-10-2015, 11:51
Напълно съм съгласен! Партиите много се страхуват от електронното гласуване - затова бяха и инструкциите към избирателните комисии да не предлагат бюлетини за референдума, затова е и говоренето за възможното пробиване на системата, затова имаше и хакерска атака срещу сайтовете на ЦИК. Целта им е да накарат повече хора да не гласуват. В избирателната секция, в която гласувах, бяха разписани глухите и слепите. Те, хората си идваха и гласуваха, а здрави и прави хора си измислят оправдания и само мрънкат, защото само това умеят. Нека тогава ни управляват глухите, слепите и циганите, щом другите са заети да пият ракия и да псуват политиката.

Ми нали това ти обеснявам, че ти примерно гласуваш за пембените, после ти фърлят бюлетината и пускат такава за черно белите пък ти си мисли че имаш принос.Няма значение колко гласуват, печелившите са предопределени.

ecotronic
27-10-2015, 11:51
Напълно съм съгласен! Партиите много се страхуват от електронното гласуване - затова бяха и инструкциите към избирателните комисии да не предлагат бюлетини за референдума, затова е и говоренето за възможното пробиване на системата, затова имаше и хакерска атака срещу сайтовете на ЦИК. Целта им е да накарат повече хора да не гласуват. В избирателната секция, в която гласувах, бяха разписани глухите и слепите. Те, хората си идваха и гласуваха, а здрави и прави хора си измислят оправдания и само мрънкат, защото само това умеят. Нека тогава ни управляват глухите, слепите и циганите, щом другите са заети да пият ракия и да псуват политиката.

Абсолютно си прав за хакерската атака на сайта на ЦИК.
При положение, че парирането на такава атака е елементарно, още повече, когато се е предполагало, че е възможна такава, аз не мога да си обясна случилото се с друго освен с това, че тя е била "желана".

Аз работя в институция, която до момента съвсем успешно парира такива атаки. Дори преди време имаше ясно оповестена дата от страна на "анонимните" на която публичният ни сайт ще бъде блокиран от DDoS атака.
Яко се напиняха, но нищо не успяха да направят.

myato
27-10-2015, 11:58
Абсолютно си прав за хакерската атака на сайта на ЦИК.
При положение, че парирането на такава атака е елементарно, още повече, когато се е предполагало, че е възможна такава, аз не мога да си обясна случилото се с друго освен с това, че тя е била "желана".

Аз работя в институция, която до момента съвсем успешно парира такива атаки. Дори преди време имаше ясно оповестена дата от страна на "анонимните" на която публичният ни сайт ще бъде блокиран от DDoS атака.
Яко се напиняха, но нищо не успяха да направят.

Нали се сещаш, че "хакерите" няма да са "отвън", а ще са само оправдание. Я помисли какви резултати се "прогнозираха" за изборите и "референдума"? Е, имаме пълно съвпадение. Що ли? И "електронното" ще е същото, но много по-лесно. Сега е много трудоемко и скъпо.

mordohy
27-10-2015, 11:59
Това с имунитета на депутатите направят ли го, до тоталитаризма от хитлеров или сталински тип е не една крачка, а баш тоталитаризъм.
Ако електронното гласуване е порочно, то от това съвсем не следва, че сегашното е чисто като девица.
По скоро е като една моя позната в миналото, която за да бъде девствена за първата си брачна нощ правеше невероятни свирки и се трескаше отзад и каквото още се сетите.
По документи всичко е наред, восъчният печат е цял, само дето отзад плика е съдран.

mirchozo
27-10-2015, 11:59
Момци, колкото и да чешем пръсти мача е свирен и всичко се знае предварително. Не мога да разбера само щом всичко е нагласено защо се пънат толкова да купуват гласове, явно и малко паплач трябва за протокола ли...?

ecotronic
27-10-2015, 12:04
Нали се сещаш, че "хакерите" няма да са "отвън", а ще са само оправдание. Я помисли какви резултати се "прогнозираха" за изборите и "референдума"? Е, имаме пълно съвпадение. Що ли? И "електронното" ще е същото, но много по-лесно. Сега е много трудоемко и скъпо.

Резултатът от референдума беше ясен и за да го прогнозираш, не беше необходимо да си Айнщайн.

50% гласували на предишните парламентарни избори.
Извади от тях циганите, пенсионерите и хората от селата, които нямат отношение или имат прекалено негативно такова по отношение на електронното гласуване и ето ти изборната активност на референдума.

Стига вече с тая теория на конспирацията. Ще се поболеете вече.

mordohy
27-10-2015, 12:04
Уцелил си!

myato
27-10-2015, 12:08
Това с имунитета на депутатите направят ли го, до тоталитаризма от хитлеров или сталински тип е не една крачка, а баш тоталитаризъм.
Ако електронното гласуване е порочно, то от това съвсем не следва, че сегашното е чисто като девица.
По скоро е като една моя позната в миналото, която за да бъде девствена за първата си брачна нощ правеше невероятни свирки и се трескаше отзад и каквото още се сетите.
По документи всичко е наред, восъчният печат е цял, само дето отзад плика е съдран.

Тато му трябваха 20 години за целта. Тия бързат.


Момци, колкото и да чешем пръсти мача е свирен и всичко се знае предварително. Не мога да разбера само щом всичко е нагласено защо се пънат толкова да купуват гласове, явно и малко паплач трябва за протокола ли...?

Купуват се комисии. Кой ти се занимава с цигани? Само кокошкарите. И циганора го издуха по новата линия.

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:04 ----------


Резултатът от референдума беше ясен и за да го прогнозираш, не беше необходимо да си Айнщайн.

50% гласували на предишните парламентарни избори.
Извади от тях циганите, пенсионерите и хората от селата, които нямат отношение или имат прекалено негативно такова по отношение на електронното гласуване и ето ти изборната активност на референдума.

Стига вече с тая теория на конспирацията. Ще се поболеете вече.

Конспирация ли?:rotfl:Нидей, чи мъ умори от смях.

rossenvn
27-10-2015, 12:08
Ми нали това ти обеснявам, че ти примерно гласуваш за пембените, после ти фърлят бюлетината и пускат такава за черно белите пък ти си мисли че имаш принос.Няма значение колко гласуват, печелившите са предопределени.

Това го казваш, защото си бил свидетел или пак "по принцип"? Направи каквото трябва, а да става каквото ще! Това е моя начин. Другото са оправдания. Ако всеки път когато видим нещо нередно реагираме по някакъв начин, а не да си затваряме очите и да казваме, че това не е наша работа и да чакакаме друг да го свърши, нямаше да живеем в блатото, в което живеем.

myato
27-10-2015, 12:10
Това го казваш, защото си бил свидетел или пак "по принцип"? Направи каквото трябва, а да става каквото ще! Това е моя начин. Другото са оправдания. Ако всеки път когато видим нещо нередно реагираме по някакъв начин, а не да си затваряме очите и да казваме, че това не е наша работа и да чакакаме друг да го свърши, нямаше да живеем в блатото, в което живеем.

Те тук сме на един акъл. Трябва и "луди" да има.

ecotronic
27-10-2015, 12:14
Нали никой не си мисли сериозно, че след 5, 10 или 100 години, ще се гласува с хартийки, пускани в урнички?

Това, че на този етап електронното гласуване се отхвърля в много от "белите държави" не е показател за нищо.
Аз мога да дам примери и за други неща, касаещи IT бизнеса, които в момента у нас са доста по-напред в изцяло положителен смисъл, отколкото в същите тези държави.

На който му е трудно да го проумее, да прочете за Естония и електронното гласуване.

myato
27-10-2015, 12:26
Нали никой не си мисли сериозно, че след 5, 10 или 100 години, ще се гласува с хартийки, пускани в урнички?

Това, че на този етап електронното гласуване се отхвърля в много от "белите държави" не е показател за нищо.
Аз мога да дам примери и за други неща, касаещи IT бизнеса, които в момента у нас са доста по-напред в изцяло положителен смисъл, отколкото в същите тези държави.

На който му е трудно да го проумее, да прочете за Естония и електронното гласуване.

И кое те кара да мислиш, че тия, които сме против, сме някакви ретроградни елементи? Просто политиците ни не са дорасли за честни избори, каквито и да се те, а в електронен вариант фалшифицирането е най-лесно. Е, не искам да ги улеснявам. Държа да се изпотят, поне малко.
Точно пък Естония не я давай за пример ...

mirchozo
27-10-2015, 12:29
Абе...., трябва нашите политици да ги повозим в кофите си мисля, това като първа мярка, следващата е...
Ама нали мафията (т.нар. полиция) ги пази, ама рано или късно и на тях ще им писне и ще преглътнат принципите си.

myato
27-10-2015, 12:42
Абе...., трябва нашите политици да ги повозим в кофите си мисля, това като първа мярка, следващата е...
Ама нали мафията (т.нар. полиция) ги пази, ама рано или късно и на тях ще им писне и ще преглътнат принципите си.

Няма принципи приятелю, всичко е кинти.

ecotronic
27-10-2015, 12:42
И кое те кара да мислиш, че тия, които сме против, сме някакви ретроградни елементи? Просто политиците ни не са дорасли за честни избори, каквито и да се те, а в електронен вариант фалшифицирането е най-лесно. Е, не искам да ги улеснявам. Държа да се изпотят, поне малко.
Точно пък Естония не я давай за пример ...

Честни избори по начина по който се провеждат те в момента няма да има. Нямахте ли вече достатъчно време да се убедите в това?

Нали не искате повече вашият глас да бива неутрализиран от гласа на някой малоумник, който си го е заменил за 2 кебапчета?

Нали не искате повече да се купуват протоколи от избирателни комисии?

Нали не искате повече само половината от имащите право да гласуват, да го правят?

Електронното гласуване е само първата фаза от електронното правителство. Това, което ще последва съвсем закономерно е създаването на възможност хората да участват активно в процеса на вземане на решения.
С това практически парламентът с всичките му негативи ще бъде изместен от гласа на многото хора.

Нали не искате повече корумпирани политици?

Нали не искате повече депутати да ви обещават едно а да вършат друго?

Нали не искате повече животът ви да зависи от решенията на хора, които изобщо не познавате?

Нали все давате за пример Швейцария, която провежда референдуми по всякакви въпроси?

.......

Като не искате всичко това, защо, по дяволите не искате да направите това, което зависи от вас самите?

Защо се подавате на необосновани внушения от страна на хора, които се боят като дявол от тамян от това да се промени старият пирамидален модел на управление?

546
27-10-2015, 13:11
Това го казваш, защото си бил свидетел или пак "по принцип"? Направи каквото трябва, а да става каквото ще! Това е моя начин. Другото са оправдания. Ако всеки път когато видим нещо нередно реагираме по някакъв начин, а не да си затваряме очите и да казваме, че това не е наша работа и да чакакаме друг да го свърши, нямаше да живеем в блатото, в което живеем.
Роска,блато не е точната дума в този форум,за другото си прав на 200 %.

myato
27-10-2015, 13:15
Честни избори по начина по който се провеждат те в момента няма да има. Нямахте ли вече достатъчно време да се убедите в това?

Нали не искате повече вашият глас да бива неутрализиран от гласа на някой малоумник, който си го е заменил за 2 кебапчета?

Нали не искате повече да се купуват протоколи от избирателни комисии?

Нали не искате повече само половината от имащите право да гласуват, да го правят?

Електронното гласуване е само първата фаза от електронното правителство. Това, което ще последва съвсем закономерно е създаването на възможност хората да участват активно в процеса на вземане на решения.
С това практически парламентът с всичките му негативи ще бъде изместен от гласа на многото хора.

Нали не искате повече корумпирани политици?

Нали не искате повече депутати да ви обещават едно а да вършат друго?

Нали не искате повече животът ви да зависи от решенията на хора, които изобщо не познавате?

Нали все давате за пример Швейцария, която провежда референдуми по всякакви въпроси?

.......

Като не искате всичко това, защо, по дяволите не искате да направите това, което зависи от вас самите?

Защо се подавате на необосновани внушения от страна на хора, които се боят като дявол от тамян от това да се промени старият пирамидален модел на управление?

Защото системата, която ни предлагат е абсолютно извън контрол. Ако наистина искате да достигнем до истинско електронно гласуване, ще се наложи първоначално да минем през "смесена" система, с възможност за физическа проверка.

ecotronic
27-10-2015, 13:23
Защото системата, която ни предлагат е абсолютно извън контрол. Ако наистина искате да достигнем до истинско електронно гласуване, ще се наложи първоначално да минем през "смесена" система, с възможност за физическа проверка.

Най-важно е това да я има волята да се приложи тази система. Много ясно, че няма как изведнъж процесът на гласуване да бъде заменен с изцяло нова система.
Ще има тестове, ще има корекции и чак когато хората бъдат убедени, че системата работи добре, тя ще става все по-популярна.

В тази страна има достатъчно добри специалисти, които могат и трябва да вземат участие в изграждането и. Този процес трябва да бъде достатъчно прозрачен за да се избегнат всякакви евентуални негативи.

кученцетоОгиитаткоДоги
27-10-2015, 13:42
Начи батки има един единствен вариянт за управия,а той е следния: Пала фадромата,влизам в парламента през централния вход изривам ги като конски вашкии,и след това се назначава без избори служебен кабинет от други хора,но от вън,хора които нямат нищо общо с нашия манталитет и ием през дедовеца да ли ще кара мерджан за 100 големи зелени или голф четворка.

myato
27-10-2015, 19:48
Начи батки има един единствен вариянт за управия,а той е следния: Пала фадромата,влизам в парламента през централния вход изривам ги като конски вашкии,и след това се назначава без избори служебен кабинет от други хора,но от вън,хора които нямат нищо общо с нашия манталитет и ием през дедовеца да ли ще кара мерджан за 100 големи зелени или голф четворка.

Брато, нали нямаш нищо общо с Украйна...

кученцетоОгиитаткоДоги
27-10-2015, 20:10
Брато, нали нямаш нищо общо с Украйна...




Не,но имам общо със влашко:):)

myato
27-10-2015, 20:37
Не,но имам общо със влашко:):)

Те у влашко са цивилизоваха и си вкарват мършите в пандиза. Тук си ги "преизбираме".

кученцетоОгиитаткоДоги
27-10-2015, 20:47
Те у влашко са цивилизоваха и си вкарват мършите в пандиза. Тук си ги "преизбираме".




Ами,когато са спре да се гласува за Бойко и да се даде шанс за нови тогава ще почнем и ние да си вкарваме мършите в пандиза.Защото новите формации,само гравитират около Бойко и се съгласяват с него само и само да не има пак предсрочни избори,че тогава могат да останат и извън парламента.И референдума не трябваше да бъде за или против електронното гласуване,а за или против за гласуване на български граждани които живеят извън пределите на страната.Защото ми писна политиката на България да се определя от забулени хора от Анадола,които не знаят и две думи на български и нямат никакво намерение някога да дойдат да заживеят в България.

myato
27-10-2015, 21:10
Ами,когато са спре да се гласува за Бойко и да се даде шанс за нови тогава ще почнем и ние да си вкарваме мършите в пандиза.Защото новите формации,само гравитират около Бойко и се съгласяват с него само и само да не има пак предсрочни избори,че тогава могат да останат и извън парламента.И референдума не трябваше да бъде за или против електронното гласуване,а за или против за гласуване на български граждани които живеят извън пределите на страната.Защото ми писна политиката на България да се определя от забулени хора от Анадола,които не знаят и две думи на български и нямат никакво намерение някога да дойдат да заживеят в България.

Да ти кажа, не съм убеден, че има толкова живи хора, гласували за партиеобразната групировка с име и поведение на болест. Все още не ми се иска да повярвам, че "матряла" е толкоз изпростял, макар че познавам и такива образци. А пък за "отвратените" ще кажа, че докато се "отвращават", отвратителните ще ни управляват.

кученцетоОгиитаткоДоги
27-10-2015, 21:28
Да ти кажа, не съм убеден, че има толкова живи хора, гласували за партиеобразната групировка с име и поведение на болест. Все още не ми се иска да повярвам, че "матряла" е толкоз изпростял, макар че познавам и такива образци. А пък за "отвратените" ще кажа, че докато се "отвращават", отвратителните ще ни управляват.




Тука 95% от българската общност са български турци или цигани,които до един гласуват за дпс.Както и в Германия,Белгия и т.н. Обаче ако ги питаш кой е в момента лидер на дпс,щи ънкат и пънкат 100 часа.90% от гласовете за тази противоконституционна партия идват от западна европа и от анадола.До като не се премахне гласуването от вън,ще ни управляват елементи като бат Сали,и ще се гаврят с кръвта на нашите деди като пеят ,,Кой уши байрака,, на турски.Защо не я пяха по бай тошово време? Защото имаше и Белене имаше и Ловеч.

pa4ito
27-10-2015, 21:29
Аз па гласувах, както и предния път и т.н.т. Дълга и широка тема ... :)


Са остава Пачо да даде мнение,туй по неговата част
Ами ще ти кажа - ако нещата се направят както трябва, който и да докарат, ако ще и гъза да си скъса нищо не може да навреди. Някой да е чул за хакнат банкомат или пос? Ама там нещата са направени като хората и се следят изкъсо. ;)

кученцетоОгиитаткоДоги
27-10-2015, 21:46
Аз па гласувах, както и предния път и т.н.т. Дълга и широка тема ... :)


Ами ще ти кажа - ако нещата се направят както трябва, който и да докарат, ако ще и гъза да си скъса нищо не може да навреди. Някой да е чул за хакнат банкомат или пос? Ама там нещата са направени като хората и се следят изкъсо. ;)



Градски не мога да се съглася с теб.Източени банкомати бол..........На мен лично ми източиха 70 еврака,даже банката не си направи труда да предаде записите от банкомата на ченгелите.

myato
27-10-2015, 21:53
Градски не мога да се съглася с теб.Източени банкомати бол..........На мен лично ми източиха 70 еврака,даже банката не си направи труда да предаде записите от банкомата на ченгелите.

Те колегите, щот се занимават с електроника и компютри и не искат да ни повярват на нас, аматьорите, че има ли мотивация, има и начин.

Gligan
27-10-2015, 22:29
И кое те кара да мислиш, че тия, които сме против, сме някакви ретроградни елементи? Просто политиците ни не са дорасли за честни избори, каквито и да се те, а в електронен вариант фалшифицирането е най-лесно. Е, не искам да ги улеснявам. Държа да се изпотят, поне малко.
Точно пък Естония не я давай за пример ...

Малко инфо в подкрепа на написаното по-горе

http://www.dokumentalni.com/?p=3774

http://www.jasonkitcat.com/2014/05/estonia-risks-internet-voting/

https://estoniaevoting.org/findings/paper/

Пачо, брат ми ти е колега и неговото категорично мнение не само за електронното гласуване е "има ли компютър, няма сигурност".

За да не могат да гласуват орките, според мен е достатъчно да няма цифри в бюлетините, само кирилица. Иначе за протокола от едно известно време започнах да гласувам, но все повече се убеждавам, че България май е загубена. Тия "горе" си правят каквото си поискат.

ivan dimitrov
28-10-2015, 00:13
Постараха се референдума да се провали. Влезе ли в парламента за гласуване истината ще лъсне. Да видим как ще замажат полужението.
Едва ли има 100% сигурна система, сегашната да не би да е? Нещата явно допират до избирателната активност. Някой виждал ли е статистика, симпатизантите на различните партии как са гласували на референдума? Табличка с гласувалите(на референдума) също ще е интересна.

Бобби
28-10-2015, 00:22
В България за сега всичко се проваля....интереса клати феса....

Бобби
28-10-2015, 00:44
Парата ебава фукарата и т.н...до там я докарахме.....използуваме все повече турски думи, ако ме разбирате....футболният клуб Левски...го притежава ДПС....е какво искате повече...пак се намери поп Кръстьо ...и в момента отбора на народа е комунистически...иде реч за ЦСКА...за какво иде реч....ако ме разбирате....
Пълна лудница....:throw:

кученцетоОгиитаткоДоги
28-10-2015, 01:15
Парата ебава фукарата и т.н...до там я докарахме.....използуваме все повече турски думи, ако ме разбирате....футболният клуб Левски...го притежава ДПС....е какво искате повече...пак се намери поп Кръстьо ...и в момента отбора на народа е комунистически...иде реч за ЦСКА...за какво иде реч....ако ме разбирате....
Пълна лудница....:throw:




Турски думи сме използвали винаги брато.Юрган,тенджера,тамън и т.н. лошото е че започват да навлизат английски думи които побългаряваме.Съпортвам,фешън,кеш и т.н. и накрая езика ни съвсем ще запрелича на македонския.

Бобби
28-10-2015, 01:21
Турски думи сме използвали винаги брато.Юрган,тенджера,тамън и т.н. лошото е че започват да навлизат английски думи които побългаряваме.Съпортвам,фешън,кеш и т.н. и накрая езика ни съвсем ще запрелича на македонския.
На там отиват нещата...ти не си гледал оная вишистката от биг брадър дет каза, че столицата на Белгия е Холандия....и ни я представят за вип....ебати...до къде я докарахме....как да не се пропиеш...мама му стара....в Бг...курвите от мъжки и женски пол, ако ме разбираш са на върха...

кученцетоОгиитаткоДоги
28-10-2015, 01:55
...ти не си гледал оная вишистката от биг брадър дет каза, че столицата на Белгия е Холандия....и ни я представят за вип....ебати...до къде я докарахме....как да не се пропиеш...мама му стара....в Бг...курвите от мъжки и женски пол, ако ме разбираш са на върха...




Гледах я,гледах я.Знаеш ли,страшното не е че са напълни с кифли,а че са напълни с гевреци.Като ония дето изпраска волен сидеров.Както си вървял разбираш ли по улицата в София и изведнъж се сблъскал разбираш ли с някаква група и изведнъж главата на волен сидеров се удря в ръката му.И сега въпросното лице се върти по всички медии и нещата ми преличат точно като Азис когато ставаше известен като се правеше на педал..............И занимават цял един народ с един геврек който иска да стане известен на базата на скандал.Ще кажа една турска дума: Аман!

myato
28-10-2015, 09:29
Гледах я,гледах я.Знаеш ли,страшното не е че са напълни с кифли,а че са напълни с гевреци.Като ония дето изпраска волен сидеров.Както си вървял разбираш ли по улицата в София и изведнъж се сблъскал разбираш ли с някаква група и изведнъж главата на волен сидеров се удря в ръката му.И сега въпросното лице се върти по всички медии и нещата ми преличат точно като Азис когато ставаше известен като се правеше на педал..............И занимават цял един народ с един геврек който иска да стане известен на базата на скандал.Ще кажа една турска дума: Аман!

Те такива кухи лейки му трябват на управляващото гюбре:haha:(турцизъм), за това и ги рекламират нон стоп:haha:(ингилизъм). Да си педал е престижно, модерно и обществено приемливо. Да си националист е мръсно и обществено неприемливо и ако имаш неблагоразумието да си такъв, това ще ти се случи. "Прожектират" ни го за назидание, да не ни се мотае акъла( и туй май е турцизъм).

ecotronic
28-10-2015, 11:59
Малко инфо в подкрепа на написаното по-горе

http://www.dokumentalni.com/?p=3774

http://www.jasonkitcat.com/2014/05/estonia-risks-internet-voting/

https://estoniaevoting.org/findings/paper/

Пачо, брат ми ти е колега и неговото категорично мнение не само за електронното гласуване е "има ли компютър, няма сигурност".

За да не могат да гласуват орките, според мен е достатъчно да няма цифри в бюлетините, само кирилица. Иначе за протокола от едно известно време започнах да гласувам, но все повече се убеждавам, че България май е загубена. Тия "горе" си правят каквото си поискат.

Много внимателно изгледах видеото. Докъм 40 - тата минута презентацията вървеше горе-долу логично и обосновано.

След този момент се превърна в меко-казано "смехотворна"

Учудвам се, че такъв "капацитет" ползва подобни аргументи в доста голяма част от презентацията си и то именно частта, която пряко има отношение към системата в Естония.

Накратко - "би могло"......"би могло" .......

А било ли е? Има ли някакви доказателства затова, че системата е била компрометирана? Все пак тя работи от повече от 10 години.


Аз такива не видях.

Всеки спец от бранша знае много добре, че когато се ползват критични системи, освен всичко останало всяко действие, на когото и да било бива документирано на няколко места и след това, анализирайки тази "log" информация можеш да разбереш, кой, кога и как е пръднал.

Позоваха ли се "експертите" от клипа на подобни факти за да докажат твърденията си по отношение на естонската система?

Не!

Това за мен e просто един несериозен анализ.


Никъде по света не съществува система, която да предлага 100 процентова сигурност или функционалност на която да не може да се намери поне един кусур.

Истината е, че винаги сигурността на една система и нейната функционалност винаги балансират от различни страни на кантара.

Поради това опасности винаги съществуват.

Добрата новина по отношение на информационните системи е в това, че в своето вечно съревнование между добро и зло, доброто е с крачка напред, слава Богу. Поне засега.

кученцетоОгиитаткоДоги
28-10-2015, 19:14
Както беше казал Петър Младенов: ,,По-добре танковете да дойдат,,

myato
28-10-2015, 20:17
Както беше казал Петър Младенов: ,,По-добре танковете да дойдат,,

Те са тук бре, но нито един български.

Bobo Markov
28-10-2015, 22:13
Както беше казал Петър Младенов: ,,По-добре танковете да дойдат,,

Репликата е - По-добре Станко (Тодоров) да дойде- ама на - скандал стана тогава ... и той идва наистина - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D 1%82%D0%B5%D0%BB_(%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D 0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82)_%D0%BD%D0%B0_%D0%A0%D0%B5% D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0 %B0

myato
28-10-2015, 22:29
Репликата е - По-добре Станко (Тодоров) да дойде- ама на - скандал стана тогава ... и той идва наистина - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D 1%82%D0%B5%D0%BB_(%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D 0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82)_%D0%BD%D0%B0_%D0%A0%D0%B5% D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0 %B0

Фактът, че репликата е така, както казваш, а и всички знаем, не попречи на некой дИмократи да извършат манипулацията си.
Та така и сега. Пушилка и манипулация. Зад тях, обикновен фашизъм.

кученцетоОгиитаткоДоги
28-10-2015, 23:21
Това което се случва в момента при нас е пир по време на чума.Кметъ на Созопол си купил служебна кола Мерцедес за 100 000 лева.И като го питат защо мерцедес и защо за 100 000 лева,била с висока степен на сигурност.Ми земи си Волво бе аланколуу.Едва ли не се вози папата,а не някакъв пръдлив кмет на Созопол.Само не разбрах с коя степен на брониране е мечката.

Bobo Markov
28-10-2015, 23:35
Фактът, че репликата е така, както казваш, а и всички знаем, не попречи на некой дИмократи да извършат манипулацията си.
Та така и сега. Пушилка и манипулация. Зад тях, обикновен фашизъм.

тогава бяха сложни времена, както и да е Петър Младенов беше млад и не беше Хард Лайнер беше поставен от младото крило реформатори в БКП но в един момент партията осъзна, че губи позиции във външнотърговски план и разбирайки че е лансирала младото реформаторско крило, което свали Живков, тя (партията) за да запази статуквото се наложи да отстрани реформаторите ... репликата на отчаяние на митинга на Петър Младенов беше - и какво искате? по добре Станко да дойде? ... Станко дойдЕ и върна статуквото запазвайки стабилитет между партньорите и така до ден днешен ... след Станко дойде мекицата Желю инициатор на "Боянските ливади" и "Нежната революция" хитър, опортиунист и див селянин отговорен за и досегашната мизерия в БГ - Запомнете! Докато в България не започне да управлява интелигенцията тази страна е неуправляема - тя е част от собствени гангстерски интереси на шайка дебили!

pa4ito
28-10-2015, 23:37
Градски не мога да се съглася с теб.Източени банкомати бол..........На мен лично ми източиха 70 еврака,даже банката не си направи труда да предаде записите от банкомата на ченгелите.
Те източени карти бол, аз бачках 5 години в Борика и мога да ти разправям куриози 3 дена без спиране. Но пък връзката м/у банкомат и централния сървър все още никой не е успял да разбие. И няма и да успее поне следващите 100-ина години ако се запази текущата криптировка... :)


Малко инфо в подкрепа на написаното по-горе

http://www.dokumentalni.com/?p=3774

http://www.jasonkitcat.com/2014/05/estonia-risks-internet-voting/

https://estoniaevoting.org/findings/paper/

Пачо, брат ми ти е колега и неговото категорично мнение не само за електронното гласуване е "има ли компютър, няма сигурност".

За да не могат да гласуват орките, според мен е достатъчно да няма цифри в бюлетините, само кирилица. Иначе за протокола от едно известно време започнах да гласувам, но все повече се убеждавам, че България май е загубена. Тия "горе" си правят каквото си поискат.
Прав си много, което е направено от човек, винаги може да се "разбие" от човек. Въпросът е, че понякога "разбиването" отнема едни 50-ина години и то с добра машинка. А референдума е една седмица :)

Bobo Markov
28-10-2015, 23:41
Те източени карти бол, аз бачках 5 години в Борика и мога да ти разправям куриози 3 дена без спиране. Но пък връзката м/у банкомат и централния сървър все още никой не е успял да разбие. И няма и да успее поне следващите 100-ина години ако се запази текущата криптировка... :)


Прав си много, което е направено от човек, винаги може да се "разбие" от човек. Въпросът е, че понякога "разбиването" отнема едни 50-ина години и то с добра машинка. А референдума е една седмица :)

никой (ДПС) няма интерес от гласуващи в БГ :) ти сам го беше писал някъде

кученцетоОгиитаткоДоги
28-10-2015, 23:46
[QUOTE=pa4ito;1448149]Те източени карти бол, аз бачках 5 години в Борика и мога да ти разправям куриози 3 дена без спиране. Но пък връзката м/у банкомат и централния сървър все още никой не е успял да разбие. И няма и да успее поне следващите 100-ина години ако се запази текущата криптировка... :)




Начи батка,на тях целта им е да гепат парата.И факт е че успяват.На тях им дреме на патката за централния сървър,когато той не им е нужен.На мен също ми дреме за централния сървър,когато съм назад със 70 еврея.А и не се източва картата а сметката към която е зачислена картата;)

pa4ito
28-10-2015, 23:54
Начи батка,на тях целта им е да гепат парата.И факт е че успяват.На тях им дреме на патката за централния сървър,когато той не им е нужен.На мен също ми дреме за централния сървър,когато съм назад със 70 еврея.А и не се източва картата а сметката към която е зачислена картата;)

Идеята ми беше, че може да се направи достатъчно сигурна връзка за нуждите на гласуването. Не отричам, че може да се "разбие", но кел файда като това стане след 50 години...
В крайна сметка швейцарците правят референдуми за щяло и нещяло и очевидно това работи.

По мои спомени всяка банка има фонд за връщане на "източени" от сметката(тука си прав, но аз по навик връзвам картата към сметката и за мен са едно...) пари ако не се е случило по вина на клиента. Лошото е, че минава една камара време докато се навият да ти ги върнат. Ако се навият... :)


никой (ДПС) няма интерес от гласуващи в БГ :) ти сам го беше писал някъде
Това е другия момент, че само се разлайват кучетата, за да се "скрие" нещо междувременно... По стара българска традиция :)

кученцетоОгиитаткоДоги
29-10-2015, 00:11
[QUOTE=pa4ito;1448154]Идеята ми беше, че може да се направи достатъчно сигурна връзка за нуждите на гласуването. Не отричам, че може да се "разбие", но кел файда като това стане след 50 години...
В крайна сметка швейцарците правят референдуми за щяло и нещяло и очевидно това работи.

По мои спомени всяка банка има фонд за връщане на "източени" от сметката(тука си прав, но аз по навик връзвам картата към сметката и за мен са едно...) пари ако не се е случило по вина на клиента. Лошото е, че минава една камара време докато се навият да ти ги върнат. Ако се навият... :)




Батка,това банкерите са чумата на 21-ия век:):) Тука беше станал някакъв проблем с един банкомат в Амстердам и на всеки който теглеше от него пускаше по 50 евро екстра:):) Даже километрични опашки се извиха пред него:) В края на деня го управиха и след седмица на всеки който беше теглил от него тия 50 евро екстра му бяха ударжани от банката:):) Аз лично съм против електронното гласуване,имам достатъчно хакери,които за едно куфарче от ония които ги раздаваха след като падна бай Тошо ще си манипулира нещата кат си иска:) Те хората за 2 минути мерцедеси крадът за по 100 големи зелени, със незнам си колко софтуерни защити и криптове,пък това щяло да отнеме 50 години;)

Bobo Markov
29-10-2015, 00:24
Идеята ми беше, че може да се направи достатъчно сигурна връзка за нуждите на гласуването. Не отричам, че може да се "разбие", но кел файда като това стане след 50 години...
В крайна сметка швейцарците правят референдуми за щяло и нещяло и очевидно това работи.

По мои спомени всяка банка има фонд за връщане на "източени" от сметката(тука си прав, но аз по навик връзвам картата към сметката и за мен са едно...) пари ако не се е случило по вина на клиента. Лошото е, че минава една камара време докато се навият да ти ги върнат. Ако се навият... :)


Това е другия момент, че само се разлайват кучетата, за да се "скрие" нещо междувременно... По стара българска традиция :)

ами българска казваш ти :) аз казвам английска :)

ecotronic
29-10-2015, 00:38
........ Аз лично съм против електронното гласуване,имам достатъчно хакери,които за едно куфарче от ония които ги раздаваха след като падна бай Тошо ще си манипулира нещата кат си иска:) Те хората за 2 минути мерцедеси крадът за по 100 големи зелени, със незнам си колко софтуерни защити и криптове,пък това щяло да отнеме 50 години;)

Ама разбира се! Да се хакне SSL тунел е фасулска работа.

Но ей тва тук няма хакване:

http://snimki.be/store/1/551446072020.jpg

Orm
29-10-2015, 08:33
Абе... нормално ли е за шофьорска книжка да се изисква завършено средно а за общински съветник не?!?!? А и за кмет да няма изискване за висше?!?!?

http://m.webcafe.bg/article/837130405

myato
29-10-2015, 11:18
Абе... нормално ли е за шофьорска книжка да се изисква завършено средно а за общински съветник не?!?!? А и за кмет да няма изискване за висше?!?!?

http://m.webcafe.bg/article/837130405

На овчарят искат ли му висше, да гони овцете....
Та тъй те:smoke:

mirchozo
29-10-2015, 13:19
В България всичко може, стига да можеш да си го позволиш.

dimitar_vd62
29-10-2015, 20:52
Начи що мислите че програмата ще се хахва, програмата ще е така направена че да е в полза на заинтересования, та няма нужда да се хакват сървъри SSL-и и прочие.Май господари на ефира бяха показали оня компютър дето джуркаше телефонни номера на балъци дет познават дума започваща с п-, ланга-лунга,ланга-лунга и завършва на -утка, та се оказа че се джуркат 3-4 номера ма ти изглеждат като безкрайно много и се топира на предварително избран номер.Та тва що трябва се хаква като то си е направено за целта.

ecotronic
29-10-2015, 21:03
Начи що мислите че програмата ще се хахва, програмата ще е така направена че да е в полза на заинтересования, та няма нужда да се хакват сървъри SSL-и и прочие.Май господари на ефира бяха показали оня компютър дето джуркаше телефонни номера на балъци дет познават дума започваща с п-, ланга-лунга,ланга-лунга и завършва на -утка, та се оказа че се джуркат 3-4 номера ма ти изглеждат като безкрайно много и се топира на предварително избран номер.Та тва що трябва се хаква като то си е направено за целта.

Значи, така са се стекли обстоятелствата у нас, че ти не ходиш да гласуваш. И не си само ти. 50% от българите са като теб.

И въпреки това считаш, че нищо не трябва да се променя в тая държава.

Чакаш някакво чудо да се случи ли?

В случай, че си забравил, управляващите имат изгода от такива, като теб. А ти си мислиш, че им правиш сечено.

Orm
29-10-2015, 21:11
Значи, така са се стекли обстоятелствата у нас, че ти не ходиш да гласуваш. И не си само ти. 50% от българите са като теб.

И въпреки това считаш, че нищо не трябва да се променя в тая държава.

Чакаш някакво чудо да се случи ли?

В случай, че си забравил, управляващите имат изгода от такива, като теб. А ти си мислиш, че им правиш сечено.

Ма ти като знаеш че от 20 години са едни и същи и дори да отидеш ще е все някой от тези измекяри, какъв е смисъла?!?!? Виж, ако можеше да се гласува против всички и това реално да спре крадливия затворен кръг да стигне до властта, те тогава щеше да има много повече гласували...

ecotronic
29-10-2015, 21:20
Ма ти като знаеш че от 20 години са едни и същи и дори да отидеш ще е все някой от тези измекяри, какъв е смисъла?!?!? Виж, ако можеше да се гласува против всички и това реално да спре крадливия затворен кръг да стигне до властта, те тогава щеше да има много повече гласували...

Измекярите едва ли ще станат човеци, като се въведе електронното гласуване.

Смисълът от него се състои основно в 3 неща:

1 - Ще се повиши изборната активност и така купените гласове ще имат по-малка тежест.

2 - Ще се елиминира възмоността да се манипулират резултатите от изборите по най-пладнешкия възможен начин.

3 - Веднъж въведена в експлоатацията системата, ще може да се ползва за допитване до народа по всякакви въпроси на нищожна цена и никой няма да може да отхвърля референдуми, с мотива, че няма пари.

И най-важното

Ще дойде момент в който управляващите ще трябва да обяснят на хората, защо след като има система с която всеки може да изрази становището си, решенията се вземат от 240 депутати, вместо от 2 400 000 българи.

кученцетоОгиитаткоДоги
29-10-2015, 21:21
Ма ти като знаеш че от 20 години са едни и същи и дори да отидеш ще е все някой от тези измекяри, какъв е смисъла?!?!? Виж, ако можеше да се гласува против всички и това реално да спре крадливия затворен кръг да стигне до властта, те тогава щеше да има много повече гласували...




Единствения начин да се спре този затворен крадлив кръг се нарича фадрома.А да се гласува трябва,за да не се остави държавата в ръцете на купените гласове от циганите и манипулирания вод от Анадола.

dimitar_vd62
29-10-2015, 21:41
Значи, така са се стекли обстоятелствата у нас, че ти не ходиш да гласуваш. И не си само ти. 50% от българите са като теб.

И въпреки това считаш, че нищо не трябва да се променя в тая държава.

Чакаш някакво чудо да се случи ли?

В случай, че си забравил, управляващите имат изгода от такива, като теб. А ти си мислиш, че им правиш сечено.

Отиваш и гласуваш за лицето Х от партия У, обаче на края се оказва че лицето Х няма нито един глас.Пита се в задачата къде е твоя глас?

За електроннто гласувани съгласен съм обаче ако има обратна връзка, демек моето име с някакъв персонален код да го видя че като натисна ентера е отишло за този за когото искам.И след като приключат и обявят крайните резултати да проверя дали ентера ми е там където съм го пратил.

Orm
29-10-2015, 21:51
Измекярите едва ли ще станат човеци, като се въведе електронното гласуване.

Смисълът от него се състои основно в 3 неща:

1 - Ще се повиши изборната активност и така купените гласове ще имат по-малка тежест.

2 - Ще се елиминира възмоността да се манипулират резултатите от изборите по най-пладнешкия възможен начин.

3 - Веднъж въведена в експлоатацията системата, ще може да се ползва за допитване до народа по всякакви въпроси на нищожна цена и никой няма да може да отхвърля референдуми, с мотива, че няма пари.

И най-важното

Ще дойде момент в който управляващите ще трябва да обяснят на хората, защо след като има система с която всеки може да изрази становището си, решенията се вземат от 240 депутати, вместо от 2 400 000 българи.

Аз имах предвид по принцип гласуването. За електрическото :) гласуване съм съгласен. Щом измислят как да се защитят от разни хакерчета. Ама при желание всичко е възможно според мен...

mirchozo
29-10-2015, 22:51
Аз предлагам да се въведе графа "срещу всички" в избирателната бюлетина. Активноста ще се повиши двойно ГАРАНТИРАМ.
Каква е гаранцията че няма да има дублираща система в електронното гласуване която да ни показва каквото си мислим че сме цъкнали, а вдъщност нали... Колко ще са на ниво администратори за да видят и разберат какво всъщност става, еле пък пенсионерите дето са над 2млн.
Не казвам че съм против нововъведенията, нови личности трябват, патриоти и родолюбци, а не нов бардак със стари курви.
Днес четох някъде че Тиквата подписал още един заем докато Болен се правил на спайдърмен, за какво гласуване ми говорите вие, за кой да гласувам, ЗА КОЙ ?
Ся по Славито дрънкат за днешния гранатомет, трабвало да мине покрай парламента май.

pa4ito
29-10-2015, 22:57
Батка,това банкерите са чумата на 21-ия век:):) Тука беше станал някакъв проблем с един банкомат в Амстердам и на всеки който теглеше от него пускаше по 50 евро екстра:):) Даже километрични опашки се извиха пред него:) В края на деня го управиха и след седмица на всеки който беше теглил от него тия 50 евро екстра му бяха ударжани от банката:):) Аз лично съм против електронното гласуване,имам достатъчно хакери,които за едно куфарче от ония които ги раздаваха след като падна бай Тошо ще си манипулира нещата кат си иска:) Те хората за 2 минути мерцедеси крадът за по 100 големи зелени, със незнам си колко софтуерни защити и криптове,пък това щяло да отнеме 50 години;)
Абе ще се озорят доста, щото да хакнеш мерцедес спрямо това да хакнеш връзката м/у банкомат и сървъра е все едно да сравняваш влизането през паянтова заключена врата и влизането в добре укрепен, подземен бункер. Мога да ти го докажа и математически, ама няма да ме разбереш :)


Ама разбира се! Да се хакне SSL тунел е фасулска работа.

Но ей тва тук няма хакване:
...

Не говоря за SSL-а, а за остарелия вече 3DES(https://en.wikipedia.org/wiki/Triple_DES), който се използва и при EMV картите :)


Аз предлагам да се въведе графа "срещу всички" в избирателната бюлетина. Активноста ще се повиши двойно ГАРАНТИРАМ.
Каква е гаранцията че няма да има дублираща система в електронното гласуване която да ни показва каквото си мислим че сме цъкнали, а вдъщност нали... Колко ще са на ниво администратори за да видят и разберат какво всъщност става, еле пък пенсионерите дето са над 2млн.
Не казвам че съм против нововъведенията, нови личности трябват, патриоти и родолюбци, а не нов бардак със стари курви.
Днес четох някъде че Тиквата подписал още един заем докато Болен се правил на спайдърмен, за какво гласуване ми говорите вие, за кой да гласувам, ЗА КОЙ ?
Ся по Славито дрънкат за днешния гранатомет, трабвало да мине покрай парламента май.

Един приятел предложи вчера същото - задължително гласуване, ама срещу всяка партия да има квадратче "За" и квадратче "Против". Накрая се сумират двете и пропорционално се разпределят местата, ако ти е положителен резултата :)
А ти и сега не знаеш дали показаните резултати са верни, ама поне тогава стъкмистиката ще е по-малко, защото по-лесно ще може д асе провери..

mirchozo
29-10-2015, 23:16
Според мен трябва да се промени малко конституцията. Националните предатели нямат място на този свят, нека народа решава съдбата им, ще ги целят с камъни на площада ли, ще ги таковат ли и т.н., а не някаква псевдо съдебна система пълна с вратички и имунитети да не може с пръст да ги пипне ( не че не пърдят в едно гърне всичките )

Orm
29-10-2015, 23:32
За електрическото гласуване има и още едиин минус. Кой и как ще ни гарантира че САЩ или Русия или друга заинтересована страна, няма да съберат едно екипче от хакери да ни подредят правителството?!?!?

ecotronic
30-10-2015, 10:38
За електрическото гласуване има и още едиин минус. Кой и как ще ни гарантира че САЩ или Русия или друга заинтересована страна, няма да съберат едно екипче от хакери да ни подредят правителството?!?!?

Много филми за хакери си гледал :)

Когато една система се направи така, както трябва вероятността за хакерски пробив отвън напрактика не съществува.

По-важното е да се създадат стриктни правила за контрол на действията на самите хора, които подържат системата. Те са потенциалната опасност.

И прословутите швейцарски дискове не са резултат от външна намеса.

546
30-10-2015, 13:25
Те източени карти бол, аз бачках 5 години в Борика и мога да ти разправям куриози 3 дена без спиране. Но пък връзката м/у банкомат и централния сървър все още никой не е успял да разбие. И няма и да успее поне следващите 100-ина години ако се запази текущата криптировка... :)


Прав си много, което е направено от човек, винаги може да се "разбие" от човек. Въпросът е, че понякога "разбиването" отнема едни 50-ина години и то с добра машинка. А референдума е една седмица :)
Всяка криптовка рано или късно се компрометира,и не по технически причини ,и не след 100 години,това ти го гарантирам ,както ,че и утре ще изгрее Слънчо. затова и ги променят,ей така превантивно.Дет викат франсетата Cherchez la femme!
иначе за едни избори ти се доверявам напълно

ФЕРАРИСТ
30-10-2015, 13:35
От 90та година досега направих само веднъж грешката да гласувам......
Не мисля че в следващите 90 години отново ще сгреша......


Когато една система се направи така, както трябва вероятността за хакерски пробив отвън напрактика не съществува.
Не знам дали осъзнаваш че всеки който се занимава малко повече от любителско ниво на програмиране, изобщо няма да ти повярва......

ecotronic
30-10-2015, 13:54
От 90та година досега направих само веднъж грешката да гласувам......
Не мисля че в следващите 90 години отново ще сгреша......

Не знам дали осъзнаваш че всеки който се занимава малко повече от любителско ниво на програмиране, изобщо няма да ти повярва......

Разработването на софтуер с отворен код е най-доброто средство срещу злонамерени действия на когото и да било.

Отделно пък разработването на клиентски или сървърен софтуер е нещо съвсем различно от това, което касае системите за сигурност, гарантиращи комуникационната среда между клиент и сървър.

Ще се учудиш, ако научиш, колко малко знае средно статистическият програмист за архитектурата на една корпоративна мрежа и за средствата за защита, които я предпазват от външни посегателства.

pa4ito
30-10-2015, 14:52
Мисля, че много хора не са запознати с обема на електронните разплащания, които стават през някаква мрежа, независимо каква е тя. Има доста статистики, коя вярна, коя не. Ще спомена това, което аз знам, когато работех за една банкова организация като сисадмин и програмист. Малко преди коледните празници, за 1 ден минаха транзакции за няколко милиона лева. Обикновено пиковете са около 5-6 дена подред. Става дума за покупки през пос и теглене през банкомат... :)

Досега в БГ няма регистрирани отклонения на пари чрез хакната мрежа.

ecotronic
30-10-2015, 15:29
Мисля, че много хора не са запознати с обема на електронните разплащания, които стават през някаква мрежа, независимо каква е тя. Има доста статистики, коя вярна, коя не. Ще спомена това, което аз знам, когато работех за една банкова организация като сисадмин и програмист. Малко преди коледните празници, за 1 ден минаха транзакции за няколко милиона лева. Обикновено пиковете са около 5-6 дена подред. Става дума за покупки през пос и теглене през банкомат... :)

Досега в БГ няма регистрирани отклонения на пари чрез хакната мрежа.
+1
Точно за това иде реч.
Има много случаи на копирани карти и "научени" пин кодове. Но това зависи единствено от невниманието на потребителите и от несъвършенствата на самите крайни устройства (банкомати)

Аз също имам поглед върху подобна система и мога да кажа, че до момента пробив в нея не е имало.

Лошото е, че сега едни хора се опитват да ни убедят в опасността от ползането на тази технология за електронно гласуване, като правят много груба и неадекватна аналогия с горното.

mirchozo
30-10-2015, 15:40
Самата технология сама по себе си направена и изпипана както трябва е достатъчно сигурна, но в ръцете на нашите доброжелатели ще е инструмен за да си доизпипат нещата както си искат и с който ще злоупотребят 100%

кученцетоОгиитаткоДоги
30-10-2015, 20:15
Начи това че с въвеждането на електронното гласуване,се очаква по голяма избирателна активност е али бали портокали,тути кванти дръш ми шапката.Едва ли разбираш ли 90% от българите работят по 16 часа и нямат 30 минути да се домъкнат задника да избирателната урна.Всичко е въпрос на желание.А това че в бегето няма регистрирани хакнати сметки,си го обеснявам по следния начин.Първо все още голяма част от населението си получава дохода на ръка,второ тия които ползват разплащателна карта не ползват електронно банкиране,тегли си парите и отива и си плаща сметките на ръка,и трето защо им е на хакерите да се напъват да хакват сметки като е много по лесно да я източат чрез банкомата.Има и четвърто,те нашите хакери бръмчат по заможените държави,Франция,Испания,Австрия,Америка, на българина кво да му източва 400-те или 500-те лева.........За да се повиши избирателната активност,трябва да се направи гласуването задължително макър и с невалидна бюлетина,който не гласува глоба 2000 лева.Ако няма 2000 лева,2000 тояги на голо:smackbum:

mirchozo
31-10-2015, 10:57
Това с 200-та тояги сцепи мрака, не става ли който не гласува да му се счита бюлетината направо за невалидна, поне няма да се шматкаме до секциите.

dimitar_vd62
31-10-2015, 22:09
И така, понеже САЩ се спрягат за носител на технологии и прогрес и най-големите умове работят там, ето един филм относно "сигурността" на електронното и интернет гласуване, предоставено от американският професор по компютърни науки Алекс Халдерман в Мичиганския университет - http://www.dokumentalni.com/?p=3774 - не се и съмнявам че в България ще бъде използвана непробиваема система от добросъвестни политици.Не вярвам форумните IT специалисти да не ги знаят тези неща.

В Русия съм, в Русия съм...:falos2: https://alterinformation.wordpress.com/2013/09/07/98049322124552/
http://www.trovicor.com
https://www.dreamlab.net
https://www.gammagroup.com

Между другото, НАСА търси програмист с Fortran, понеже човека който си говори с Вояджър 1 и2 се е пенсионирал а сондите си работят...ама компютритрите им стари...http://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-24-20-54-26/1074-2015-nasa-seeks-programmer-fortran-assembly

ecotronic
01-11-2015, 11:27
И така, понеже САЩ се спрягат за носител на технологии и прогрес и най-големите умове работят там, ето един филм относно "сигурността" на електронното и интернет гласуване, предоставено от американският професор по компютърни науки Алекс Халдерман в Мичиганския университет - http://www.dokumentalni.com/?p=3774 - не се и съмнявам че в България ще бъде използвана непробиваема система от добросъвестни политици.Не вярвам форумните IT специалисти да не ги знаят тези неща.......

В пост № 63 по темата вече го коментирах въпросния филм.

Ти изобщо гледа ли го (филма)? Разбра ли, какви са доводите на професора срещу системата в Естония?

Orm
01-11-2015, 19:27
След тези МЕГА избори, тия двуличници ще излязат и "чисто сърце" ще кажат - народа ни избра.... Положението е трагично господа....

mirchozo
01-11-2015, 19:33
Няма сила която да ме убеди че герб не си купиха и тези избори, просто няма...

Orm
01-11-2015, 19:48
Няма сила която да ме убеди че герб не си купиха и тези избори, просто няма...

Че ако знаехме колко дущи ще гласуват можехме да се съберем тука от форума и да си ги купим ние :)

ecotronic
01-11-2015, 20:00
Няма сила която да ме убеди че герб не си купиха и тези избори, просто няма...

Де да беше така. Щеше да е удобно обяснение.

Не че не са купували гласове. Но не са си купили изборите.

Пример - кой по-добър кандидат за кмет на София от Фандъкова виждаш?

Може би Прошко Прошков или Трайчо Трайков......или Минчо Минчев :)

Истината е че няма на този етап по силен играч от ГЕРБ.

mirchozo
01-11-2015, 20:11
Мен София не ме интересува конкретно, просто гледам цялостната картина. За нашия регион пак се очертава същата маря дет нямаше наяждане, а всеки с който сме зачекнали темата е против нея, включително и познатите на моите познати. Сутринта забелязах само мангали под строй, те затва и аз се наредих и гласувах, не че нещо има особено значение моя глас ама все пак взех пример от по-старите алфисти дето се изказаха че после с чиста съвест могат да си ги псуват, та и аз така, тяхната мама...

ecotronic
01-11-2015, 20:16
Бе то и аз нямам близък познат, който да е гласувал за ГЕРБ, ама на.

В Плевен, как пребориха ГЕРБ - аджията?
С повече пари ли?

Нищо подобно. Просто с по-силен кандидат.

Пак повтарям, че хубаво е да не щем ГЕРБ, но още по-хубаво ще е, ако има и силни кандидатури срещу тях.

А такива няма кой знае колко.

dimitar_vd62
01-11-2015, 20:38
В пост № 63 по темата вече го коментирах въпросния филм.

Ти изобщо гледа ли го (филма)? Разбра ли, какви са доводите на професора срещу системата в Естония?

Е разбира се, работи 10 години без проблем за тия на които е удобно, у нас ще работи вечно.Древните гърци са измислили много прост и точен начин за гласуване ма не мога да го намеря на клип.

ecotronic
01-11-2015, 20:44
Е разбира се, работи 10 години без проблем за тия на които е удобно, у нас ще работи вечно.Древните гърци са измислили много прост и точен начин за гласуване ма не мога да го намеря на клип.

Хм. Като говориш за древните земляни, сигурно и знаеш, как точно се е породил настоящият модел на управление, излъчване на народни избранници и пр.

И най-вече "защо" ?

Е сега, питането ми е, защо след като това заради което някога той е възникнал, вече го няма, моделът трябва да остане непроменен?

dimitar_vd62
01-11-2015, 20:47
http://www.moreto.net/novini.php?n=305359&c=02 Ми хората загубиха интерес.След четвърт век лъгане нима очакваш някой да се върже.

ecotronic
01-11-2015, 20:56
http://www.moreto.net/novini.php?n=305359&c=02 Ми хората загубиха интерес.След четвърт век лъгане нима очакваш някой да се върже.

И как мислиш, че ще се възстанови народния оптимизъм да си избира управниците?

Освен онова с черешовото топче? :)

dimitar_vd62
01-11-2015, 21:05
Именно.Доган и Костов "излязоха" от политиката ма пак дърпат конците, който и да дойде ще е протеже на сегашните.Именно черешовото топче е начина с привкус на джихадизъм - до трето коляно.

кученцетоОгиитаткоДоги
01-11-2015, 21:24
Aз мисля селд 10-тина години да са прибера на село и да са кандидатирам за кмет:) Още от сега ги агетирвам когато си ходя:) Обещал съм и 10 пъти по висок стандарт на живот:) Сега ще кажете няма шанс:) Има шанс,има шанс.Има стотици декари които ще бъдат засяти с една кутура много популярна в Ямайка:) и която добре се харчи на пазара:) Докарва бързи и лесни печалби:)

Bobo Markov
01-11-2015, 21:29
Aз мисля селд 10-тина години да са прибера на село и да са кандидатирам за кмет:) Още от сега ги агетирвам когато си ходя:) Обещал съм и 10 пъти по висок стандарт на живот:) Сега ще кажете няма шанс:) Има шанс,има шанс.Има стотици декари които ще бъдат засяти с една кутура много популярна в Ямайка:) и която добре се харчи на пазара:) Докарва бързи и лесни печалби:)

Имам предложение за тебе нашата Партия "Коректност Уважение Риспект" има за цел да подобри културите из България предимно като коноп, конопено семе и развъдници за коноп, както и разсади, фиданки и т.н. подобни производни на конопа - това го правим за да дадем един добър старт на отрасъла в национален план като за целта сме извикали видни специалисти в тези области...

Имаме нужда от млади енергични кандидат-кметове за областите- Путкомер, Враца/Мездра, Петричччч....

кученцетоОгиитаткоДоги
01-11-2015, 21:40
Имам предложение за тебе нашата Партия "Коректност Уважение Риспект" има за цел да подобри културите из България предимно като коноп, конопено семе и развъдници за коноп, както и разсади, фиданки и т.н. подобни производни на конопа - това го правим за да дадем един добър старт на отрасъла в национален план като за целта сме извикали видни специалисти в тези области...

Имаме нужда от млади енергични кандидат-кметове за областите- Путкомер, Враца/Мездра, Петричччч....





Начи батка попаднал си на човека оркестър:band: аз съм кандидат за избирателен район влашко,но обещавам веднага щом стъпа в длъжност да поема контакт със колегите от другите области.Имам и други идеи за вдигане на стандарта като цяло на населението на страната,като легазирване на търговците на някои забранени субстанции с цел облагане с високи данъци:) Това някога беше замислено в Щатите.............

ecotronic
01-11-2015, 21:40
Днес, вместо да ходя да балотирам за някой, когото изобщо не познавам, си смених един носач.

Сигурен съм, че от това свое действие, ще имам много по-голяма файда в близките години.

dimitar_vd62
01-11-2015, 21:47
Аз па си смених гумите със зимния комплект.

Bobo Markov
01-11-2015, 21:53
Днес, вместо да ходя да балотирам за някой, когото изобщо не познавам, си смених един носач.

Сигурен съм, че от това свое действие, ще имам много по-голяма файда в близките години.

естествено че това ти действие ще доведе до далеч по-голяма полза за теб в далеч по-близък план. Аз пък вместо да белотирам за когото и да е поиграх покер, върнах се от Пазарджик и ядох шаран :)

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:53 ----------


Аз па си смених гумите със зимния комплект.

и аз искам ама нямам :(

ФЕРАРИСТ
02-11-2015, 00:31
Интересно ми е дали някой си мисли че има парламентарно представена партия, дето да не купува гласове.......
Сигурно няма такива.....
Щом всички го правят, значи те си плащат за инвестиция която по късно трябва да избият като си вземат вложените пари в покупка на вот от същия тоя народ на който са ги дали......
Демек се гласува кой да ни ограбва повече от другия.......
Трябва да съм луд за да участвам в нещо такова......

warbah
02-11-2015, 06:50
..
Трябва да съм луд за да участвам в нещо такова......

Участваш споко,да не би да си на Луната,нали в България живееш.И най ме кефят такива като тебе а вие сте много,като се оплаквате,ами това е положението бай Мангал ще ти избира кой да те управлява като ТИ не щеш.

ФЕРАРИСТ
02-11-2015, 08:48
ами това е положението бай Мангал ще ти избира кой да те управлява като ТИ не щеш.
Бай ти мангал гласува за тоя дето плаща, а тия дето плащат са същите за който гласуваш и ти.......само че си мислиш че щом ти гласуваш безплатно за тях значи РЕШАВАШ УЖ ТИ.......а не мангал.......Ми сори, решават тия с повече пари и по добра организация при пазарлъка......
Ти просто си мислиш че участваш в решенията......

mordohy
02-11-2015, 10:02
Още може да ни нагъзват! Още не се е преминал рубикона.
Гласуването е за ташак.
Говорих тия дни с двама стари колеги. Панически гледат да се пенсионират и да бягат. Започнало е и масовото изземване на оръжие. Такива мероприятия имаше през 1970-та, 1984-та и 1988-ма.
Какво ли ни готвят сега?!
Разбира се престъпниците ще продължат да си имат" законно притежавано оръжие". На тях няма да им ги вземат.
Това е едно от нещата, за които трябва да се борим, защото в един момент ще сме толкова беззащитни, че ще ни избият като пилци.

ФЕРАРИСТ
02-11-2015, 10:32
Това е едно от нещата, за които трябва да се борим, защото в един момент ще сме толкова беззащитни, че ще ни избият като пилци.
Всеки мрънкочи против циганите, но те за разлика от нас имат работещо и много по ефективно от нас "общество"......те са слаби единици и личности, но са силна маса.......за наш късмет все още по малобройна от нас......
Ние може да сме по силни като личности и единици, но като общество сме много по зле от тях.......
Едно силно общество надали щеше да търпи гаврата на което е подложено тия 20 и нещо демократични уж години......и да си мисли че само като ходи да гласува и нещата ще се оправят.......

ecotronic
02-11-2015, 10:50
Силното общество със сигурност не е апатично към изборите.
Силното общество притежава нисък праг на търпимост и не допуска управляващите да си правят своеволия.
За тази цел то използва всички възможни законни средства.

Слабото общество е абдикирало от всичко това, но си мечтае да реши проблемите си по някакъв фантастичен начин.

Furious 155
02-11-2015, 10:51
Всеки мрънкочи против циганите, но те за разлика от нас имат работещо и много по ефективно от нас "общество"......те са слаби единици и личности, но са силна маса.......за наш късмет все още по малобройна от нас......
Ние може да сме по силни като личности и единици, но като общество сме много по зле от тях.......
Едно силно общество надали щеше да търпи гаврата на което е подложено тия 20 и нещо демократични уж години......и да си мисли че само като ходи да гласува и нещата ще се оправят.......
Много си прав! Властимащите успяха да ни направят изключително егоистични и единаци във всяко отношение! Почти всяка тема и идея е основания за разделение.

ecotronic
02-11-2015, 10:55
Някой замисля ли се върху това, че цялата истерия с купуването на гласове всъщност цели не осигуряването на 1000 цигански вота за дадена партия а това да внесе усещането, че след като се купуват гласове, няма смисъл да гласуваш.
Защо е нужно такава патардия в медиите за всеки инцидент с купуване на гласове? Не може ли просто този на когото му плащат да следи затова дали законите се спазват да си свърши работата тихо и бързо и накрая да покаже на обществото, какво е свършил?

mordohy
02-11-2015, 11:36
Работата на нашите медии е само " дим и огледала"!

mirchozo
02-11-2015, 12:01
Ти да видиш..., гебр загубиха Добрич. Ще си имаме нов кмет май.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 17:21
Гласувайте за Светльо Витков:) държавата ще бъде в стил Хиподил:headbang:

ФЕРАРИСТ
02-11-2015, 19:40
Абе някой запитвал ли се е защо по време на президентски избори няма никво купуване на гласове, нещата протичат що годе нормално в това отношение......
- Ми щото едно че от президента в тая държава не зависи почти нищо, а и най - вече - няма никва далавера.......за кво тогава да се инвестират средства в купуване на гласове......
Както става ясно - след като се купуват гласове, значи се инвестира в нещо.......ако спечелиш - трябва да избиеш инвестицията си........Правят го всички - значи за който и да пуснеш бюлетина - все е маскара......
Както го е казал поета преди време......

Bobo Markov
02-11-2015, 20:27
Интересно ми е дали някой си мисли че има парламентарно представена партия, дето да не купува гласове.......
Сигурно няма такива.....
Щом всички го правят, значи те си плащат за инвестиция която по късно трябва да избият като си вземат вложените пари в покупка на вот от същия тоя народ на който са ги дали......
Демек се гласува кой да ни ограбва повече от другия.......
Трябва да съм луд за да участвам в нещо такова......

Нашата Партия "Куректност Оважение Риспект" не купува гласове и не участва в предизборни схеми! Ние сме отговорни и далновидни, ние сме за българските деца да растат в едно ново време, да са щастливи, нашата партия илиза пред Вас (своите избиратели (бъдещи)) с ясно съзнание за едно ново бъдеще и промяна за България!

Искам да добавя, че Коректност Уважение Риспект е основана от интелектуалци и хора на изкуството, специалисти в областта на науката и творчеството, бизнесмени и млади хора искащи да вложат своята креативна енергия в доброто на хората около себе си!

ФЕРАРИСТ
02-11-2015, 20:38
На следващите избори ще съм с КУР към изборните урни......:wow::wow:

Bobo Markov
02-11-2015, 20:55
На следващите избори ще съм с КУР към изборните урни......:wow::wow:

а така! :bg::bg::bg:

Orm
02-11-2015, 21:29
50 000 000 bgn са стрували изборите на които са участвали...... вие кажете колко..... Че за толкова пари могат да наемат 500к души (от тези дето си нямат работа) и да ги пуснат да обикалят от врата на врата, и спокойно могат да направят изборите задължителни. Няма да има оправдание тогава, а и ще излезе по евтино... и електричество няма да е нужно за електрическото гласуване ;)

myato
02-11-2015, 22:14
Бе то и аз нямам близък познат, който да е гласувал за ГЕРБ, ама на.

В Плевен, как пребориха ГЕРБ - аджията?
С повече пари ли?

Нищо подобно. Просто с по-силен кандидат.

Пак повтарям, че хубаво е да не щем ГЕРБ, но още по-хубаво ще е, ако има и силни кандидатури срещу тях.

А такива няма кой знае колко.

:rotfl:Извинявай, ма ме умори от смях.
Понеже е много дълго да обяснявам, кой, кой е в плевенския "политически живот", запознай се с изказванията на Баце по въпроса, потресаващо откровение.:smoke:

ecotronic
02-11-2015, 22:20
:rotfl:Извинявай, ма ме умори от смях.
Понеже е много дълго да обяснявам, кой, кой е в плевенския "политически живот", запознай се с изказванията на Баце по въпроса, потресаващо откровение.:smoke:

Е аз мога и да изчакам да се съвземеш от смеховия си шок, който съм ти причинил, за да обясниш с думи прости, защо в Плевен загуби кандидатът на ГЕРБ, пък спечели Г. Спартански.

Ако разбира се е допустимо да повдигнеш малко завесата на плевенския политически живот :)

myato
02-11-2015, 22:26
Е аз мога и да изчакам да се съвзамеш от смеховия си шок, който съм ти причинил, за да обясниш с думи прости, защо в Плевен загуби кандидатът на ГЕРБ, пък спечели Г. Спартански.

Ако разбира се е допустимо да повдигнеш малко завесата на плевенския политически живот :)

С "подкрепата" на ГЕРБ( централа ) разбира се. И те не можаха да "понесат" "колегата".

ecotronic
02-11-2015, 22:30
Отлюспване значи. И то в най-неподходящия момент. После сделка с РБ.
Бах тия ГЕРБ - аджии. Все си знаех, че са тарикати, ма чак пък толкоз.....

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 22:32
:rotfl:Извинявай, ма ме умори от смях.
Понеже е много дълго да обяснявам, кой, кой е в плевенския "политически живот", запознай се с изказванията на Баце по въпроса, потресаващо откровение.:smoke:




Докторе,Зеленогорски раската мамата на Плевен и го превърна в дъщерно гето на Бруклин.Надявам се сега с новия кмет нещата да се управят.

myato
02-11-2015, 22:38
Докторе,Зеленогорски раската мамата на Плевен и го превърна в дъщерно гето на Бруклин.Надявам се сега с новия кмет нещата да се управят.

Надявай се. Явно нямаш идея, кой, кой е. Направи една справка, кои са в управлението на общината в "демократичните" години.

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:37 ----------


Отлюспване значи. И то в най-неподходящия момент. После сделка с РБ.
Бах тия ГЕРБ - аджии. Все си знаех, че са тарикати, ма чак пък толкоз.....

Нещата са толкоз омазани, че .....

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 22:54
[QUOTE=myato;1448901]Надявай се. Явно нямаш идея, кой, кой е. Направи една справка, кои са в управлението на общината в "демократичните" години.[COLOR="Silver"]




До колкото знам гейчето изкара два мандата.Преди него беше ония където пикаеше във фонтаните.Израснал съм в квартал Дружба,най-якото място:bg: Така и не прекараха парно там и до днешен..............:(:(

myato
02-11-2015, 23:03
[QUOTE=myato;1448901]Надявай се. Явно нямаш идея, кой, кой е. Направи една справка, кои са в управлението на общината в "демократичните" години.[COLOR="Silver"]




До колкото знам гейчето изкара два мандата.Преди него беше ония където пикаеше във фонтаните.Израснал съм в квартал Дружба,най-якото място:bg: Така и не прекараха парно там и до днешен..............:(:(

Аз пък съм комшия на Нако, щот съм баровец и живея до барата:Lkingsmiley:
Не гледай само кметовете, разгледай общинските съвети и постоянното "присъствие" в тях на ключови позиции.
Подсказка, новият кмет е председателя на стария общински съвет.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 23:18
[QUOTE=кученцетоОгиитаткоДоги;1448908]

Аз пък съм комшия на Нако, щот съм баровец и живея до барата:Lkingsmiley:
Не гледай само кметовете, разгледай общинските съвети и постоянното "присъствие" в тях на ключови позиции.
Подсказка, новият кмет е председателя на стария общински съвет.




Е щом си до барата начи си някъде в радиуса между търговиите и спортния център:busted_cop: Нако поне да я беше оправил тая бара.........гледах преди време по новините че поради липса на ограждания на места някой са изсулил с колата в нея:(

old alfist
03-11-2015, 21:12
Плевен падна, Ден велик !!!
Доктор не може да бъде кмет, такъв е бившия кмет - още по времето на СДС се доказа, че докторите трябва да си гледат докторлъка и да не се занимават с глупости.
Върхът на тъпотията на стария кмет беше велоалеите, струващи на ЕС - 760 000 лв., представляващи линии с жълта боя на най-невероятни места, начертани непосредствено преди изборите.

ecotronic
03-11-2015, 21:34
Плевен падна, Ден велик !!!
Доктор не може да бъде кмет, такъв е бившия кмет - още по времето на СДС се доказа, че докторите трябва да си гледат докторлъка и да не се занимават с глупости.
Върхът на тъпотията на стария кмет беше велоалеите, струващи на ЕС - 760 000 лв., представляващи линии с жълта боя на най-невероятни места, начертани непосредствено преди изборите.

E - явно е дошло време най-после и плевенските велосипедисти да демонстрират уменията си:

http://www.flagman.bg/article/83850


Искрено завиждам за тази:

http://www.flagman.bg/files/images/veloalea-absurd1-1024x575.jpg

Мога да я мина на задна гума със затворени очи :)

Очевидно това с боята е печеливш бизнес.

Софийските боя-велоалеи вече се изтриха.

old alfist
03-11-2015, 21:55
E - явно е дошло време най-после и плевенските велосипедисти да демонстрират уменията си:

http://www.flagman.bg/article/83850


Искрено завиждам за тази:

http://www.flagman.bg/files/images/veloalea-absurd1-1024x575.jpg

Мога да я мина на задна гума със затворени очи :)

Очевидно това с боята е печеливш бизнес.

Софийските боя-велоалеи вече се изтриха.
Това е любимо място по пътя за Кайлъка и съществува вече 3г.

ecotronic
03-11-2015, 22:02
Това е любимо място по пътя за Кайлъка и съществува вече 3г.

Това, което си личи от пръв поглед, е безпристрастността с която общината гледа на пешеходци и велосипедисти :)

Свобода, братство, равенство.

Дори и по тротоарите! :)

old alfist
03-11-2015, 22:09
Това, което си личи от пръв поглед, е безпристрастността с която общината гледа на пешеходци и велосипедисти :)

Свобода, братство, равенство.

Дори и по тротоарите! :)
Не ми се иска да пълня форумът с глупости, но има места, на които на пешеходците се налага да ходат на зигзаг между ел.стълбовете на градската мрежа.

myato
04-11-2015, 09:53
Плевен падна, Ден велик !!!
Доктор не може да бъде кмет, такъв е бившия кмет - още по времето на СДС се доказа, че докторите трябва да си гледат докторлъка и да не се занимават с глупости.
Върхът на тъпотията на стария кмет беше велоалеите, струващи на ЕС - 760 000 лв., представляващи линии с жълта боя на най-невероятни места, начертани непосредствено преди изборите.

То докторлъкът няма нищо общо, ма както и да е. Неща да си отварям устата, че ша ви окапат зъбите.
"Велоалеите" са ФърхЪт, спор нема. Има и такива за самоубийци, нарисувани в насрещното, ми нямам време да сътворя един фотоалбум, да изпаднете у потрес.
Между другото, на полицаите и армията, честита изборна победа на ГЕРБ! В скоро време честитутка на всички собственици на МПС, както и на желаещите да се лекуват.
Вся власт советам. Congratulations!:Yeeeehaaa:

mirchozo
04-11-2015, 11:02
Мен пък ми се струва че скоро няма да има управляващи, работата отива много на зле или на добре, незнам вече малко ги бъркам понятията вече. Полицията, армията и пожарната ако се вдигне, народа и той ще ги последва. Пак ще пуши парламента кат едно време...

кученцетоОгиитаткоДоги
05-11-2015, 18:03
Предлагам да станем президенстка република и със 100% да бъде избран Тодор Славков:bg: Поне е наследил много от чертите на дядоси:)

Orm
05-11-2015, 20:29
Я пак да ни кажете за електеонното гласуване.....

http://m.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/hakeri-s-ataka-i-po-firmite-v-bylgariia-video-6044964

ecotronic
05-11-2015, 20:38
Я пак да ни кажете за електеонното гласуване.....

http://m.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/hakeri-s-ataka-i-po-firmite-v-bylgariia-video-6044964

Ще ти обясня, какво представляват въпросните атаки, чрез следната аналогия.

Имаш хубав и скъп автомобил, паркиран на улицата.
Има едни злонамерени хора, които не могат да го откраднат, не могат дори да го отключат.
И като не могат друго, то насипват 10 т. камъни около него за да не може никой да го ползва.

Сега мисли, защо тези атаки се случват точно в този момент.

Orm
05-11-2015, 20:45
Ще ти обясня, какво представляват въпросните атаки, чрез следната аналогия.

Имаш хубав и скъп автомобил, паркиран на улицата.
Има едни злонамерени хора, които не могат да го откраднат, не могат дори да го отключат.
И като не могат друго, то насипват 10 т. камъни около него за да не може никой да го ползва.

Сега мисли, защо тези атаки се случват точно в този момент.

Да но винаги го има онзи дето може ;)

ecotronic
05-11-2015, 20:56
Да но винаги го има онзи дето може ;)

Има ли компютърни вируси? Ти как се справяш с тях? Имаш ли проблеми да ползваш интернет банкиране?

Има много злонамереност в тези технологии.
Както казах и преди, добрите сили са повече от злите.

Orm
05-11-2015, 20:58
Има ли компютърни вируси? Ти как се справяш с тях? Имаш ли проблеми да ползваш интернет банкиране?

Има много злонамереност в тези технологии.
Както казах и преди, добрите сили са повече от злите.

Ти са от добрите ли си ?? :)

ecotronic
05-11-2015, 21:06
Ти са от добрите ли си ?? :)

Не е интересно, аз от кои съм.
По-интересното е, че си вадя хляба с това да се боря със злонамерените хора в мрежата.
И щом работя това и още не са ме уволнили, значи успявам.
А щом аз успявам, означава, че успяват и много други, като мен.

dimitar_vd62
05-11-2015, 21:27
Мммм, кои са злонамерените хора....тези които внасят дезинформация като например - "77%от варненци гласуваха със "за" на електронното гласуване на референдума"...при положение че 44% от варненци са взели участие на изборите, то тия дето са гласували "за" са 77% от тия 44% дето са гласували....с кеф да ги хакнеш.

ecotronic
05-11-2015, 21:31
Мммм, кои са злонамерените хора....тези които внасят дезинформация като например - "77%от варненци гласуваха със "за" на електронното гласуване на референдума"...при положение че 44% от варненци са взели участие на изборите, то тия дето са гласували "за" са 77% от тия 44% дето са гласували....с кеф да ги хакнеш.

Не 77% от варненци а 77% от варненци, които са участвали в референдума. Що се правиш на улав?

dimitar_vd62
05-11-2015, 22:55
Не 77% от варненци а 77% от варненци, които са участвали в референдума. Що се правиш на улав?

http://www.moreto.net/novini.php?n=304782

myato
06-11-2015, 09:06
Аз пък казвам, че от държава, в която протестират силовите структури, нищо не става. Когато властта нарушава закона, охраняващите закона структури( полиция и армия), са призвани да възстановят правовия ред, ма нашите и за това не стават, затова и мафията си има държава.

mordohy
06-11-2015, 09:18
Докторе, нашите за нищо не стават. Наричат ги милиционери, но мисля , че за тях това е комплимент, а за милиционерите обида. Никога милицията не се е осирала така, както сегашните полицаи.
Спомняш ли си как цял взвод "командоси" атакуваха един човек с възрастната си майка и си застреляха офицера в организирания бардак. Лошо било планирането. Браво!Задължение на всеки офицер е да мисли. Той носи пълната отговорност за подчинените си. Само фатмака казва слушам и хуква да изпълнява. На пътя е пълен хаос не защото всеки нарушава идиотски ограничения, а защото полицаите гледат да се заядат само с някой сиромах, а на останалите угоднически се кланят.
Гледах пак кадри от "протестите". И онач русата полицайка, която много обичаше да се нахвърля срещи млади момчета. Може би има проблеми със секса?! Съвсем без нужда пречупи пръстите на едно момче и го осакати за цял живот. Лесбийка, може би.
Системата на МВР е осрана от горе до долу.

dimitar_vd62
06-11-2015, 21:37
Ония 45 години са виновни за всичко.

кученцетоОгиитаткоДоги
06-11-2015, 23:42
Перистройка трябва,перистройка:prescription:

546
08-11-2015, 07:56
Аха,то ние сме проблема,но не щем да си признаем и го търсим другаде.

mordohy
10-11-2015, 22:26
Перистройка трябва,перистройка:prescription:
Не!
Трябва нов, тотален "Възродителен процес".
Да изчистиме пак народните изедници. Да може народът пак да въздъхне.

myato
10-11-2015, 22:37
Перистройка трябва,перистройка:prescription:


Не!
Трябва нов, тотален "Възродителен процес".
Да изчистиме пак народните изедници. Да може народът пак да въздъхне.

Перестрелка трябва, другото вече го живяхме и ми се чини, че наближава и този етап.

dimitar_vd62
10-11-2015, 23:55
Бе докторе немаш ли някоя инжекция против мангали бре.Нещо кат Райд бе, пръскаш и се пукат.

кученцетоОгиитаткоДоги
11-11-2015, 00:14
Не!
Трябва нов, тотален "Възродителен процес".
Да изчистиме пак народните изедници. Да може народът пак да въздъхне.




Лошото е че в тази държава едно 80% от населението нямат позиция!Не им пука,не ги интересува и нямат мнение! А революцията не търпи безразличните!Ленин го е казал!

dimitar_vd62
11-11-2015, 00:38
А Ганю е казал, ни мъ ибе, което е кардинално приключване на въпроса с последвало наздраве...няколко пъти.Понякога пее и градил илия килия.

myato
12-11-2015, 20:17
http://avtorski.pogled.info/article/69117/Samolet. innocent

Бобби
12-11-2015, 20:30
А бе, ние сме свикнали да ни мачкат само......честити ви нови винетни стикери за дигодина......а и гражданска отговорност също....:roll:
Гласувайте за изедниците....те знаят как да ни ебават....

кученцетоОгиитаткоДоги
12-11-2015, 21:32
Абе щом съпартийци на светльо от хиподил са в общинския съвет на община София ще цъфнем и ще завържем.......