PDA

View Full Version : Премахване на катализатор



zvanow
27-10-2015, 20:55
Колеги,закупих Алфа ГТВ 2004 година 2.0 JTS и искам да премахна катализатора ,защото е запушен.Дори вчера при каране парче от питата мина през изпускателната система :scherzkeks: Някакви съвети ?

_power_
27-10-2015, 22:39
Май си единствен с тази модификация тук .. пиши при 156-ците те имат повече опит с ГТС:online2long:
Покажи колата ако нямаш против.

zvanow
27-10-2015, 23:10
Да я снимам само ще пусна снимки :)

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

Притесняват ме сондите 4 броя

sudo
28-10-2015, 15:08
Защо мислиш че е проблем на катализаторИТЕ, защото те са два, за това имаш 4 сонди - по 2 на катализатор. Ако наистина имаш проблем с катализаторите - направо търси донор, щото те са сложени направо на изпускателните колектори и не мисля че могат да бъдат сменени отделно. Пък ако проблема е в гърнетата ... нямаш грижи.

zvanow
28-10-2015, 19:26
Искам да ги иэтърбуша но сондите там незнам какъв е ефекта

MaxPayne
29-10-2015, 19:55
Човека иска да ги продаде :)

zvanow
30-10-2015, 07:29
Искам да се оправи колата след диагностика ми обявиха че са эапушени

sudo
30-10-2015, 12:07
Искам да се оправи колата след диагностика ми обявиха че са эапушени

Е добре де, след диагностиката не ти ли дадоха съвет как да си решиш проблема? Как/кой (ако не е тайна) ти направи диагностиката? Ако искаш да ти се помогне сподели повече, не да ти вадим думите с ченгел.

ПП Тъй като ми стана интересна темата, почетох в интернет и се оказа че JTS-a има и трети катализатор долу на генерацията, но той няма ламбда сонда, т.е. спокойно можеш да го подмениш с обикновено гърне. Но ако все пак проблема е в горните катализатори, по-добре потърси и второ мнение от друг сервиз, преди да пипаш по колекторите.

zvanow
30-10-2015, 21:08
Колата губи мощност и придърпва, на чека показва грешки за 2те сонди накрая на катализаторите , които са на колекторите и бобина. Препоръчаха ми да изтърбуша катализаторите, защотото били запушени и да си сменя свещите и бобините.Утре ще сменя тях и да видим дали ще се оправи поне губенето на мощноста и придърпването пък за сондите и катализаторите незнам какво да направя трябва ли някакви пренастройки на компютъра или не .....
Свети жълтия чек motor control system :brickwall: Пък за думите ме е страх да не напиша някоя простотия :)

sudo
31-10-2015, 09:28
Е това е друга работа вече. Смени си свещите, заминалата бобина, всичките не, че са си пара. Иди на добър диагностик да видиш дали нямаш умряла сонда. Сипи 10 кила бензин и ги издухай до Провадия и обратно по магистралата и тогава мисли за катализаторите :)
Успех!

zvanow
31-10-2015, 21:12
Благодаря за съветите ! Да споделя какво се случи ....
Смених свещи и една бобина колата се оправи ,но чека свети! Майстора ми слезе в канала да види как е положението отдолу и изненада, катализаторите на колекторите изтърбушени целите в заварки и сега колата мисля, че е в сервизен режим заради сондите . Искам да попитам какви са вариантите за оправяне на този проблем като изключа варианта за закупуване на нов катализатор ?

sudo
02-11-2015, 12:58
Благодаря за съветите ! Да споделя какво се случи ....
Смених свещи и една бобина колата се оправи ,но чека свети! Майстора ми слезе в канала да види как е положението отдолу и изненада, катализаторите на колекторите изтърбушени целите в заварки и сега колата мисля, че е в сервизен режим заради сондите . Искам да попитам какви са вариантите за оправяне на този проблем като изключа варианта за закупуване на нов катализатор ?

Както казах в началото потърси донор с читави колектори/катализатори и подменяш твоите. Друг вариант е да се лъжат сондите, но това да кажат хора дето са го правили, дали може и доколко е удачно.

zvanow
25-11-2015, 19:36
И да споделя как излъгах компютъра да не отчита, че няма катализатор :) Със 2 втулки ,завиват се на мястото на двете сонди след катализатора ,а самите сонди във втулките и опааа няма чек на таблото :)