PDA

View Full Version : Заключване задни врати



sstoychev
03-11-2015, 20:49
Здравейте колеги,

Предварително се извинявам за глупавия въпрос :)
Имам 147-ца 2004г. Та въпросът ми е - има ли начин да се заключат задните врати без да работи централното? С ключ или по някакъв друг начин?

StanG
04-11-2015, 17:04
Ми буташ им бутоните отвътре де...

acho_
04-11-2015, 17:23
Предполагам питаш заради децата? До механизма на ключалката има едно кръгло, пластмасово бутонче (винтче), дето като го завъртиш задните врати могат да се отварят само отвън.

Това е от друга кола, но изглежда по същия начин и при алфата: http://www.team-bhp.com/forum/attachments/test-drives-initial-ownership-reports/570408d1309518344-le-bleu-here-fiat-grande-punto-1-3-multijet-active-childlock.jpg

joluesh
04-11-2015, 19:24
Мисля, че не сте разбрали колегата, по скоро въпроса му е ако не му работи централното дали може да си заключи задните врати по механичен начин. Аз не съм изпробвал всичко възможно, може би може да стане ако няма кори на задните врати. А относно пластмасовото копче за детска безопасност, то по скоро заключва вътрешната брава на вратата, а не самата врата.

sstoychev
05-11-2015, 11:55
Здравейте колеги,
joluesh e прав - питам, как мога да заключа механично задните врати, ако не работи централното или да кажем съм свалил акумулатора. Бутони - няма или поне аз не виждам такива. Проблемът е, че тези дни ми умря акумулаторът и се наложи да моля приятел да ми даде ток, за да заключа колата. Та по тази причина се запитах, аз ли съм толкова глупав или италианското инженерство не е предвидило колата да остава без ток :shocking::shocking:

dimitar_vd62
05-11-2015, 21:08
Бутончета няма ли, аз моята как я заключвам като сваля акумолатора.

acho_
05-11-2015, 22:54
Няма бутони, гениална италианска мисъл :)

Като опция ти остава да развъртиш болтовете на външните дръжки и да ги откачиш механично, после ги завърташ обратно. Така вратите ще се отварят само отвътре, отвън и да дърпа някой няма да се задейства механизма. Гледай да не си врътнал детските заключалки преди това, че май няма повече отваряне. :new_Eyecrazy:

dansguardian
06-11-2015, 07:10
Ето и темата за размисъл: Може ли да се имплантира механизъм за отключване от вътре от Алфа 156?

stelt
06-11-2015, 09:56
Варианта е да се заключи колата, докато има ток. След това откачате акумулатора и работите само с ключалката на шофьорската врата.