PDA

View Full Version : Куче си търси стопанин



ecotronic
13-11-2015, 17:17
Питбул - момче, на възраст около 2 г., ваксиниран, кастриран търси любящи и отговорни стопани. Много мил, търси непрекъснато човешко внимание. С други кучета се разбира, ако те не го нападнат.

http://snimki.be/store/1/831447427630.jpg

http://snimki.be/store/1/841447427677.jpg

http://snimki.be/store/1/231447427721.jpg

http://snimki.be/store/1/261447427771.jpg

http://snimki.be/store/1/831447427806.jpg

Bella
14-11-2015, 09:48
Кучето е далеч от породата пит бул , но това няма значение !
Дори само 50 % кръв от Пит Бул в жилите му означава , че не е куче за хора без опит .
Поемете си отговорност и си го гледайте , защото малко хора успяват да се справят с проблемни мелези с кръв от пит бул .
Знам,че българина обича да бяга от отговорност , но пък и никой друг не е длъжен да я поема .
Това не са кучета подходящи за домашни любимци , защото е въпрос на време да възникне проблем .
Мелезът ви е сладур , но не подвеждайте хората , защото е явно , че не е расово кучето .
Моят съвет е оставете го в приют , там има шанс да бъде осиновено в чужбина от опитни хора . Тук ще свърши на улицата .

ecotronic
14-11-2015, 11:18
През лятото на 2014-та кучето е намерено ранено (блъснато от кола на софийското околовръстно шосе).

Хората, които са го намерили са го излекували и са го дали в приют, за което заплащат по 120 лв. на месец. Тези средства се набират на доброволни начала. Поради това в момента се търси човек, който да продължи доброто дело.

Повече информация тук:



https://www.facebook.com/aysel.adem.9/media_set?set=a.10207565586159692.1073742141.12912 17800&type=3&pnref=story


PS:

Тъй като само косвено съм съпричастен, към историята, се опитвам да съдействам.

Ако имах възможност, щях сам да го взема, но нямам такава.

Bella
14-11-2015, 12:39
Моят скромен съвет като човек който се занимава активно с кучета от повече от 20 години е ДА НЕ се правят хората на герой ! Такива кучета НЕ подлежат на кой знае каква промяна в характера т.е. винаги може да се очаква кучето да атакува без причина който и да е , не само себеподобни.
В нормалните страни по света подобни кучета живеят 2 - 3 месеца в приют и тъй като спадат в графа опасни ако не се намерят хора за тях се евтаназират .

Абсолютна идиотщина е да се плащат по 120 лв за пансион на агресивно и опасно псе при все , че има болни и нуждаещи се хора .
Какво става с този свят не разбирам .. какви са тези криворазбрани идеали за обич ... нима болните деца и тези в бедни семейства не заслужават помощ ?!? Кой нормален човек ще плаща по 120 лв пансион на опасно псе с неясна история и навици ?!?

Апелирам да си преразгледат тия хора ценностната система !
Също така апелирам никой да не взима подобни кучета като това !
Последното което моя приятелка след агитация от моя стана при в домът си започна след 2 седмици да атакува всички членове на семейството и успя да ухапе няколко от тях.
Обаче по думите на хората от пансиона то беше кротко и послушно.....с тази разлика,че аз лично видях как атакува хора и колко "безопасно" е то .

П.С.
Пък тия "кучелюбци" дето му плащат като са толкова отворени да си го вземат у дома и да го настанят в стаята на детето си ... нали е безопасно ....

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 14:22
Bella,чистокръвния питбул е същото като това което описваш.Мой познат навремето беше един от първите в бг който започна да се занимава с питбули, имаше няколко.Като кутрета ги отглеждаше в апартамента си,а като попорасваха вързани на вилата си.Още като кутрета всичко що беше по земята в апартамента му като обувки ги правеха трудни за рисуване и докато не откъснеше парче не пускаше........Но това не значи че тия кучета или това на екото трябва да бъдат ефтанизирани ако не си намерят подходящ стопанин.Това е живо същество с душа по дяволите,вие в кой век живеете?Що не ефтанизират агресивни хора?Защото кучето се е родило с такава природа,а човека е станал в последствие такъв.Мен са ме нападали не един не два а цели шест питбула на веднъж,но тези кучета не са за домашни любимци,нека се отглеждат в нещо като резерват като други опасни диви животни.

old alfist
14-11-2015, 14:51
Не е имало много случаи да се съгласявам с Bella, но този път съм на нейна страна - мелезите са непредсказуеми.

ecotronic
14-11-2015, 14:53
Моят скромен съвет като човек който се занимава активно с кучета от повече от 20 години е

Имам само една молба към теб. Ако случайно заниманията ти с кучета са свързани с тяхното лечение, то кажи, къде работиш, за да не идвам никога с някой от моите домашни любимци при теб.

pace
14-11-2015, 15:02
Bella,пишеш пълни глупости..........

pakumba
14-11-2015, 15:36
Моят скромен съвет като човек който се занимава активно с кучета от повече от 20 години е ДА НЕ се правят хората на герой ! Такива кучета НЕ подлежат на кой знае каква промяна в характера т.е. винаги може да се очаква кучето да атакува без причина който и да е , не само себеподобни.
В нормалните страни по света подобни кучета живеят 2 - 3 месеца в приют и тъй като спадат в графа опасни ако не се намерят хора за тях се евтаназират .

Абсолютна идиотщина е да се плащат по 120 лв за пансион на агресивно и опасно псе при все , че има болни и нуждаещи се хора .
Какво става с този свят не разбирам .. какви са тези криворазбрани идеали за обич ... нима болните деца и тези в бедни семейства не заслужават помощ ?!? Кой нормален човек ще плаща по 120 лв пансион на опасно псе с неясна история и навици ?!?

Апелирам да си преразгледат тия хора ценностната система !
Също така апелирам никой да не взима подобни кучета като това !
Последното което моя приятелка след агитация от моя стана при в домът си започна след 2 седмици да атакува всички членове на семейството и успя да ухапе няколко от тях.
Обаче по думите на хората от пансиона то беше кротко и послушно.....с тази разлика,че аз лично видях как атакува хора и колко "безопасно" е то .

П.С.
Пък тия "кучелюбци" дето му плащат като са толкова отворени да си го вземат у дома и да го настанят в стаята на детето си ... нали е безопасно ....

Божееееее и това е човек, който се "занимава" с кучета, че и акъл дава кой как да си харчи парите:pain:

ivan dimitrov
14-11-2015, 20:39
Божееееее и това е човек, който се "занимава" с кучета, че и акъл дава кой как да си харчи парите:pain:

Точно така! Това е мнение на човек който се занимава с кучета. Имате питбул или мелез в къщи от 5+ години и други наблюдения ли? Аз едва се справям с някакъв мелез от куче, плъх и лисица. Това животинче ме отказа въобще от идеята да отглеждам куче. Не че някога съм имал такава, наследих го. Няма човек който да не харесва кутрета, ама те порастват.
Като ще отглеждате домашен любимец, имайте предвид и естествените му нужди.

DiStefano
14-11-2015, 20:53
Моят скромен съвет като човек който се занимава активно с кучета от повече от 20 години е ДА НЕ се правят хората на герой ! Такива кучета НЕ подлежат на кой знае каква промяна в характера т.е. винаги може да се очаква кучето да атакува без причина който и да е , не само себеподобни.
В нормалните страни по света подобни кучета живеят 2 - 3 месеца в приют и тъй като спадат в графа опасни ако не се намерят хора за тях се евтаназират .

Абсолютна идиотщина е да се плащат по 120 лв за пансион на агресивно и опасно псе при все , че има болни и нуждаещи се хора .
Какво става с този свят не разбирам .. какви са тези криворазбрани идеали за обич ... нима болните деца и тези в бедни семейства не заслужават помощ ?!? Кой нормален човек ще плаща по 120 лв пансион на опасно псе с неясна история и навици ?!?

Апелирам да си преразгледат тия хора ценностната система !
Също така апелирам никой да не взима подобни кучета като това !
Последното което моя приятелка след агитация от моя стана при в домът си започна след 2 седмици да атакува всички членове на семейството и успя да ухапе няколко от тях.
Обаче по думите на хората от пансиона то беше кротко и послушно.....с тази разлика,че аз лично видях как атакува хора и колко "безопасно" е то .

П.С.
Пък тия "кучелюбци" дето му плащат като са толкова отворени да си го вземат у дома и да го настанят в стаята на детето си ... нали е безопасно ....

С всеки пореден твой пост се убеждавам колко много не си наред с главата !

п.п. гледай си там твоите немски палаши и не цапай и сери в темата на колегата ..

Bella
14-11-2015, 21:27
Имам само една молба към теб. Ако случайно заниманията ти с кучета са свързани с тяхното лечение, то кажи, къде работиш, за да не идвам никога с някой от моите домашни любимци при теб.

Не съм ветеринар и никога няма да бъда .
Заниманията ми с кучетата са интензивни от 1996 година и те са доста обширни .
Работила съм и съм отглеждала доста различни породи кучета , но пит булът и неговите примеси е куче което не бих препоръчала на никого .
Налагало ми се е не веднъж да вземам решение за евтаназия на куче поради здравословни проблеми за които е ясно , че подобрение не може да има , а в същото време кучето се мъчи .
Смятам , че на всеки отговорен стопанин това е дълг ! Да вземе решение кога да прекрати мъките на страдащо животно .
Относно евтаназията заради агресия , то това е нормална процедура по цял свят и без значение дали ние намираме това за хуманно или не , това просто е доказан начин за справяне с проблемни кучета .
Обичам своите кучета и се грижа за тях възможно най - оптимално , но не мисля , че е правилно да се поставя безопасността на човека пред живота на кучето .
Също така смятам , че не е правилно да се подвеждат хората относно породата на кучето от твоят пост , защото то е мелез , а това е доста по - опасно от това да е расов пит бул тъй като не се знае какви други породи има в кучето и какви породни белези като характер и темперамент са донесли те .

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:15 ----------


Имам само една молба към теб. Ако случайно заниманията ти с кучета са свързани с тяхното лечение, то кажи, къде работиш, за да не идвам никога с някой от моите домашни любимци при теб.


Точно така! Това е мнение на човек който се занимава с кучета. Имате питбул или мелез в къщи от 5+ години и други наблюдения ли? Аз едва се справям с някакъв мелез от куче, плъх и лисица. Това животинче ме отказа въобще от идеята да отглеждам куче. Не че някога съм имал такава, наследих го. Няма човек който да не харесва кутрета, ама те порастват.
Като ще отглеждате домашен любимец, имайте предвид и естествените му нужди.

За съжаление изключително малко хора разсъждават като теб , а това според мен е правилният начин .
Човек трябва да е наясно с потребностите на кучето от коя да е порода и да прецени много добре дали може да му предостави всичко от което има нужда : пространство , време , големи разходки , занимания с треньор и т.н.
Кучето не е моден аксесоар , то е отговорност и ангажимент за поне 10 години и човек трябва да е наясно , че вземе ли си куче е длъжен да му осигурява оптимални условия за живот . Ако това не му е по силите по - добре е да се спре на друг домашен любимец който няма толкова много потребности и не отнема толкова много от свободното време на човек .
Относно породите хората трябва да са наясно , че не всяка е подходяща за всеки човек .
Има си история на всяка една порода , човек трябва да се информира преди да си вземе куче от коя да е порода и да прецени дали нравът и потребностите на даденото куче са му по силите .
Когато живеете в 50кв.м. апартамент не е много подходящо да отглеждате Немски Дог вътре или ако имате селска къща Мини Пинчерът няма да е оптималната защита на вашият имот .
Просто човек трябва да мисли , а не да действа спонтанно подтикван от чара на всяко едно куче .

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

DiStefano това , че изразявам това което мисля не ме прави луд човек !
Съжалявам,че явно не си свикнал с това някой да изразява толкова открито мнението си , но не мисля , че е редно да се поставя здравето на човека пред това на кучето и което и да било животно .
Не говорим за това когато хора убиват по време на сафари диви животни които дори не са проявили агресия към тях , а се убиват само за да бъдат нечий трофей ! Твърдо против това съм !
Но когато е известно , че кучета от определени породи са агресивни и имат нисък праг на търпимост е добре хората които отглеждат подобни кучета да са наясно с това и да не заплашват околните с присъствието на кучето си . Напълно нормално е когато едно куче е агресивно и агресивното му поведение е рецидив то да се вземат законови мерки каквито по света са преминаване на обучителен курс при специалист и след това един вид изпит . Ако кучето се провали на този изпит не им остава голям избор освен да го евтаназират с цел да се предотврати евентуален инцидент . Така че ... въпреки обичта си към кучетата и тясната ми връзка от много години насам с тях не смятам , че е правилно кучета от доказано агресивни породи да се движат в обществото без да са взети каквито и да било мерки за сигурност .

ecotronic
14-11-2015, 21:30
Да се "приспи" болно животно или човек за да се избави от страдания е едно, но да се евтаназира едно куче, само защото се е родило от определена порода, никой не го иска или някой си мисли (дори и с основание), че то може да бъде опасно..........това просто не го възприемам, като форма на човешко мислене.

Bella
14-11-2015, 21:41
Да се "приспи" болно животно или човек за да се избави от страдания е едно, но да се евтаназира едно куче, само защото се е родило от определена порода, никой не го иска или някой си мисли (дори и с основание), че то може да бъде опасно..........това просто не го възприемам, като форма на човешко мислене.

Това което се опитах да кажа е , че който е поел ангажимент към кучето и му плаща пансиона просто да си го прибере у дома а не да се чуди на кого да го пробута !

Осиновявали сме точно такова куче !
Което по думите на гледачите беше ангелче , а се оказа , че е изхвърлено от предните си стопани поради нападение към тях самите и ДЕЦАТА им !
Мисля , че всяка форма на хуманност си има граници !
Агресивните кучета не са лъжица за всяка уста и да се дават на първият поискал ги е една доста лоша идея с лоши последствия .
Разбира се , не пожелавам на никого това което се случи на нас с моите приятели , аз самата не исках да повярвам , но кучето тероризираше цялото семейство и всеки посетител . Атакуваше без причина , доминираше всички , не позволяваше да се влезне в стая , да се седне на диван , да го докоснеш ... нищо . Това куче от твоят пост е само за хора с много опит с подобни породи и примесите им , хора с къща с двор и голяма масивна ограда , хора физически и психически силни и стабилни ! Хора със спортен начин на живот които могат да осигурят условия за изразходване на енергията на това куче с цел понижаване агресията . Едно по природа по - агресивно куче на което не му се осигуряват нужното движение и занимание е бомба със закъснител .

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 22:28
Имаше преди години един случей с една англичанка,където бая години гледаше един питбул и една сутрин не се и събудила повече.........познайте защо.Каквото и да направи кучето то не е виновно,а човека.Човек няма лошо да се занимава с кучета,стига да не пречиш на околоните с това......аз на времето се занимавах активно с декоративни риби.В нас беше апартамента аквариум:) Само да вметна че познавам такива кучкари,до такава степен са в синхрон с кучешката природа,че няма шанс да ги ухапе и най-злобното куче.Може би на тая животинка и трябва точно такъв стопанин.

Bella
14-11-2015, 22:47
Имаше преди години един случей с една англичанка,където бая години гледаше един питбул и една сутрин не се и събудила повече.........познайте защо.Каквото и да направи кучето то не е виновно,а човека.Човек няма лошо да се занимава с кучета,стига да не пречиш на околоните с това......аз на времето се занимавах активно с декоративни риби.В нас беше апартамента аквариум:) Само да вметна че познавам такива кучкари,до такава степен са в синхрон с кучешката природа,че няма шанс да ги ухапе и най-злобното куче.Може би на тая животинка и трябва точно такъв стопанин.

О,да и аз познавам такива хора , но те са изключително малко и вече се препълнени с подобни кучета .
Относно преченето на останалите ... точно заради това съм осигурила селски дом на хайваните в крайна къща без съседи за да не пречат на никого и да не се налага постоянно да ги ограничавам било в лай , игри или каквото и да било :)

Bobo Markov
15-11-2015, 01:13
О,да и аз познавам такива хора , но те са изключително малко и вече се препълнени с подобни кучета .
Относно преченето на останалите ... точно заради това съм осигурила селски дом на хайваните в крайна къща без съседи за да не пречат на никого и да не се налага постоянно да ги ограничавам било в лай , игри или каквото и да било :)

специално това куче ... не ми харесва погледа му :( ама никак аз на такова куче не бих се доверил а аз не разбирам от кучета но разбирам от погледи (поне имам такава заблуда) ... всъщност като се замисля аз на никого не се доверявам освен на фризьорката си ... май е заради погледа

mordohy
15-11-2015, 02:38
Нещо объркахте нещата!
Божието Богу-кесаревото кесарю!
А хуманизма на хуманоидите, а не на животните.
Ролята на животните е да ни служат, а не ние на тях!
Ето и ние в завода имаме чистокръвен питбул. Много обича да си играе с нас, но игрите са му питбулски. Изключително гальовна кучка, но след само една минута ласки от нейна страна и работният ми костюм става на парцали, а кожата ми в синини и драскотини. Ходи на някакво училище и стана много дисциплинирана, но играта и липсва, а това ще доведе до агресия.
Такива кучета не са за всяка уста лъжица. Такива кучета са особено опасни, защото са свикнали да доминират.
Убиването на агресивните кучета е не само наложително, а даже задължително. Виждал съм как само за едно изръмжаване аржентинско дого беше мометално умъртвено.
Стига с криворазбрана хуманност, че гледайте до къде я докарахме.
Белла е абсолютно права, колкото и на някой да му се повдига от мисълта, че горкото кученце може да го евтаназират, вместо да изпояде хората.

кученцетоОгиитаткоДоги
15-11-2015, 03:37
Нещо объркахте нещата!
Божието Богу-кесаревото кесарю!
А хуманизма на хуманоидите, а не на животните.
Ролята на животните е да ни служат, а не ние на тях!
Ето и ние в завода имаме чистокръвен питбул. Много обича да си играе с нас, но игрите са му питбулски. Изключително гальовна кучка, но след само една минута ласки от нейна страна и работният ми костюм става на парцали, а кожата ми в синини и драскотини. Ходи на някакво училище и стана много дисциплинирана, но играта и липсва, а това ще доведе до агресия.
Такива кучета не са за всяка уста лъжица. Такива кучета са особено опасни, защото са свикнали да доминират.
Убиването на агресивните кучета е не само наложително, а даже задължително. Виждал съм как само за едно изръмжаване аржентинско дого беше мометално умъртвено.
Стига с криворазбрана хуманност, че гледайте до къде я докарахме.
Белла е абсолютно права, колкото и на някой да му се повдига от мисълта, че горкото кученце може да го евтаназират, вместо да изпояде хората.




А какво ще кажеш за убиването на агресивни хора!? Или ние сме света вода ненапита и манна небесна.Имал съм 6 кучета 5 от които ,,улични,, макар че аз не ги наричам така а просто куче.Защото и ние се наричаме българи,ама колко от нас са чистокръвни такива......?Като се имат предвит че турците са ни таковали 5 пет века,а освен през нас турците са минали и през други народи и може би ние сме по големи мелези от най-голения мелез който се разхожда по софийските улици.Кучето се доказало през времето че е най-добрия приятел на човека,а човека на кучето.....?По скоро използвач......типично за човешката природа.

DiStefano
15-11-2015, 07:43
Мамка му ... съвсем осрахте на колегата темата !
Защо не си отворихте друга тема и да си драскате колкото искате там ... дейба !

Susscrofa
15-11-2015, 14:23
Не мога да повярвам!!!!

Bella, ти просто си перфе.

Все по-рядко се срещат мислещи хора.
А ти определено в тази тема показа, че си такъв човек.

Напълно подкрепям всичко написано от теб тук!!!!

Дори и аз нямам какво да добавя.

mordohy
15-11-2015, 14:40
А какво ще кажеш за убиването на агресивни хора!? Или ние сме света вода ненапита и манна небесна.Имал съм 6 кучета 5 от които ,,улични,, макар че аз не ги наричам така а просто куче.Защото и ние се наричаме българи,ама колко от нас са чистокръвни такива......?Като се имат предвит че турците са ни таковали 5 пет века,а освен през нас турците са минали и през други народи и може би ние сме по големи мелези от най-голения мелез който се разхожда по софийските улици.Кучето се доказало през времето че е най-добрия приятел на човека,а човека на кучето.....?По скоро използвач......типично за човешката природа.
Никъде не съм казал, че кучето трябва да е чистопородно, а само за мелезите от агресивни породи. Май не четеш , какво е писала Белла. Иначе мелезите са много по-жизнени.
А агресивните хора се убиват навсякъде по света, щом тяхната агресия пречи на обществото. Дори и там, където смъртната присъда е отменена. Това не отменя задължението на полицията да защити гражданите от насилници.
Така и правят. Буууум на място.

italfen
15-11-2015, 18:43
Всяко едно куче независимо от коя порода е може да бъде агресивно.
Дано се намери стопанин за този сладур...

old alfist
15-11-2015, 21:54
Може да звучи малко нацистко, но явно доста хора тук не са присъствали в часовете по биология - в частност по генетика.
Когато произходът е ясен и сигурен - знаеш какво можеш да очакваш от даден индивид и как за реагираш, но когато се примесят гени на агресивно куче с някакво друго, на което не е ясна историята се получава комбинация с непредвими реакции.

Bobo Markov
15-11-2015, 22:26
не съм ви споменавал, но който ме познава знае, че съм ортодоксален евреин ... фамилията ми е от Търново - Матан ... нашата фамилия е била от старите търновски евреи, като дядо ми е държал бар "Бялата мечка" който сега се казва другояче но всички му казват Бялата мечка и това 40 и повече години по-късно... не съм ходил в Йерусалим и не посещавам синагога :) не се бръсна ... а сега Шабат Шалом и наздраве ... оп обърках темата да ма извинявате :(:super:

old alfist
15-11-2015, 22:39
не съм ви споменавал, но който ме познава знае, че съм ортодоксален евреин ... фамилията ми е от Търново - Матан ... нашата фамилия е била от старите търновски евреи, като дядо ми е държал бар "Бялата мечка" който сега се казва другояче но всички му казват Бялата мечка и това 40 и повече години по-късно... не съм ходил в Йерусалим и не посещавам синагога :) не се бръсна ... а сега Шабат Шалом и наздраве ... оп обърках темата да ма извинявате :(:super:

Ще го имам предвид еврейското ти потекло, макар, че и аз съм 1/2 болярин.

pace
15-11-2015, 23:08
Питбул - момче, на възраст около 2 г., ваксиниран, кастриран търси любящи и отговорни стопани. Много мил, търси непрекъснато човешко внимание. С други кучета се разбира, ако те не го нападнат.

Аз не виждам да е написано,че кучето е агресивно но понеже този субект Bella така казва,тука група от експерти реши,че трябва да бъде приспано,умъртвено и т.н.Оплюхте на човека кучето,осрахте му темата 'както всяка друга'...като не ви харесва кучето не четете тая тема бре,никой не ви е искал мнението и никой не ви го иска :sniper:

Bobo Markov
15-11-2015, 23:21
Ще го имам предвид еврейското ти потекло, макар, че и аз съм 1/2 болярин.

баси предсатвяш ли си аз и евреин ... аз лично никога :) рода ми е от Търново от преди завоеванието и имаме много приятели евреи щото там евреите са наистина били много влиятелни, евреин е дал ключа на Баязид, евреи са блокирали част от снабдяването при обсадата после те са възобновили града ... но пак нарочно наводнявам темата поради няколко причини - първата е, че Bella e професионалист, втората е че не мисля че тук е мястото за развъждане на кучета - не обичам животни, които са предназначени за някакви цели да кибичат в маломерни апартаменти и да се скапват от болести, и третата е че си имам навика да скапвам скапани теми :) извинявам се :(

кученцетоОгиитаткоДоги
15-11-2015, 23:30
Пичове,питбулите са доказано агресивни.Казвам го от личен опит,аз съм нападан от въпросната порода,а и в родната България има не малко случеи дадени по телевизията за нахапани хора,както и малки деца.Ама когато на вас ви изяде кракъ сигурно тогава ще разберете че са агресивни......Дори и да е само на половина питбул няма да е по малко агресивен........Идеята е това куче да не попадне на някой комплексар в ръцете,защото повечето собственици на такива кучета са такива.......от там и множеството нахапани хора от тая порода,поради незнанието на собствениците им за тяхната природа.Но в никакав случей не трябва да се убива.Вината за бездомните кучета в бегето си е изцяло на хората.......и тоя проблем е следно да се реши без варварски прояви.......иначе защо по дяволите еволюирахме от пещерняци към хора..........?

old alfist
15-11-2015, 23:31
Продължавате да не мислете.
Ще ви дам за пример за 80% от случаите с чистокръвен Немския Дог.
Прекрасно куче, но с малък череп, който не нараства пропоционално на нарастването на мозъка, вследствие на което се получават някои аномалии в поведението му и налита дори на хората, с които е живял.
Какво се случва с неизследваните мелези .

Bella
16-11-2015, 01:01
Продължавате да не мислете.
Ще ви дам за пример за 80% от случаите с чистокръвен Немския Дог.
Прекрасно куче, но с малък череп, който не нараства пропоционално на нарастването на мозъка, вследствие на което се получават някои аномалии в поведението му и налита дори на хората, с които е живял.
Какво се случва с неизследваните мелези .

В това няма никаква истина !
Същата легенда се носи и за Добермана , но няма никаква истина в това .
Отглеждала съм и Немски дог ( макар и за кратко ) и Доберман и двете кучета бяха крайно социални и спокойни кучета . Добермана ми го откраднаха от двора понеже , защото беше много "агресивен" ;)
Немският Дог спада в групата на молосите , а те са просто огромни , но добродушни кучета .

Относно нарастването обема на мозъка , нима на човекът нараства обемът на мозъка с годините ?!?

mordohy
16-11-2015, 10:41
В това няма никаква истина !
Същата легенда се носи и за Добермана , но няма никаква истина в това .
Отглеждала съм и Немски дог ( макар и за кратко ) и Доберман и двете кучета бяха крайно социални и спокойни кучета . Добермана ми го откраднаха от двора понеже , защото беше много "агресивен" ;)
Немският Дог спада в групата на молосите , а те са просто огромни , но добродушни кучета .

Относно нарастването обема на мозъка , нима на човекът нараства обемът на мозъка с годините ?!?

От четенето в темата съм убеден в обратното.

italfen
16-11-2015, 11:32
Продължавате да не мислете.
Ще ви дам за пример за 80% от случаите с чистокръвен Немския Дог.
Прекрасно куче, но с малък череп, който не нараства пропоционално на нарастването на мозъка, вследствие на което се получават някои аномалии в поведението му и налита дори на хората, с които е живял.
Какво се случва с неизследваните мелези .

Поредния заблуден....
това по принцип се говори за доберман-а...
И кажи кой нормален ще селектира порода, която след време ще го напада? А може да се вържеж и в часовете по биология, за да видиш, че мозъка му се показва през ушите като не му стига мястото в черепа :yes:

Немският Дог е едно от най-спокойните и уравновесени кучета.

svetlastf
16-11-2015, 13:34
Да разведря малко темата...
По спокойно от моето добиче няма.... Това е малка част от терора на който е подложен от малкото терорист... :drool:

Susscrofa
16-11-2015, 18:09
Поредния заблуден....
това по принцип се говори за доберман-а...
И кажи кой нормален ще селектира порода, която след време ще го напада? А може да се вържеж и в часовете по биология, за да видиш, че мозъка му се показва през ушите като не му стига мястото в черепа :yes:

Немският Дог е едно от най-спокойните и уравновесени кучета.

Много често бедния генофонд води до отклонения в различни направления.
Не забравяй, че тук често кръстосват близки в родствено отношения индивиди.
А и работните породи ги използват до определена възраст.

Bella
16-11-2015, 22:16
Много често бедния генофонд води до отклонения в различни направления.
Не забравяй, че тук често кръстосват близки в родствено отношения индивиди.
А и работните породи ги използват до определена възраст.

Всеки клуб има развъдни правилници по които се работи и близкородственото съешаване е позволено в определена степен и се прави главно за запазване и затвърждаване на определени качества и белези . Разбира се този вид развъждане трябва да се извършва само от хора с познания в областта и много здрав разум !
То и хората работим до определена възраст 60-65 години и после пенсия ;) така че не бива да очакваме от работните породи кучета да работят до като са живи .

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 22:23
Аз искам да си взема хъски,но за сега съм в апарламент и не става:( Като се преместя в къща ще си го гледам на двора:) и ще се казва Брежнев:):)

Bella
16-11-2015, 22:27
Ето и от мен един зЪл пЕс с новият си малък стопанин в Охайо . Кучето е родено в домът ми и до навършване на 4 години не е живяло с деца и не беше свикнало с такива , НО ... снимката показва всичко :)

ivan dimitrov
16-11-2015, 22:35
То и хората работим до определена възраст 60-65 години и после пенсия ;)

Айййде беее! Пробвай отново, но тоя път сложи двйока пред шестиците и ще се доближиш малко.
То бива, бива оптимизъм, ама твоето е.......
Пенсия, ама......друг път.....

Bella
16-11-2015, 22:45
Айййде беее! Пробвай отново, но тоя път сложи двйока пред шестиците и ще се доближиш малко.
То бива, бива оптимизъм, ама твоето е.......
Пенсия, ама......друг път.....

Шъъъттт.... тихо де ... остави ме да напиша и аз нещо позитивно иначе съвсем ще ме намразят съфорумците :bangin:

То в България ако може и 300 год да бачкаш и да наливаш в тая наша "икономика" все няма да е достатъчно ... така , че ... :stumm:

old alfist
16-11-2015, 22:53
Каквото и да напиша в тази тема, всеки ме опонира.
Продължавам да твърдя, че животните трябва да живеят в ествената им среда и всички тези любимци са за хора дето се чудят по цял ден какво да правят, вместо да свършат нещо смислено за обществото, семейството или за себе си.

Bella
16-11-2015, 22:56
Каквото и да напиша в тази тема, всеки ме опонира.
Продължавам да твърдя, че животните трябва да живеят в ествената им среда и всички тези любимци са за хора дето се чудят по цял ден какво да правят, вместо да свършат нещо смислено за обществото, семейството или за себе си.

За всеки човек понятието " нещо смислено за обществото " е нещо различно !
Семейството на това момченце се занимава с професионално обучение на кучета за персонална охрана т.е. един вид личен бодигард . Това е тяхното " нещо смислено за обществото " ! За теб е нещо друго , а за мен трето ! Всеки има право да има своите идеални цели в живота и да ги следва и никой няма право да ги определя като смислени или безсмислени .
За всеки един от нас нашите цели са най - смислените и това е нормално да е така иначе нямаше да ги преследваме .
:smoke:

old alfist
16-11-2015, 23:05
За всеки човек понятието " нещо смислено за обществото " е нещо различно !
Семейството на това момченце се занимава с професионално обучение на кучета за персонална охрана т.е. един вид личен бодигард . Това е тяхното " нещо смислено за обществото " ! За теб е нещо друго , а за мен трето ! Всеки има право да има своите идеални цели в живота и да ги следва и никой няма право да ги определя като смислени или безсмислени .
За всеки един от нас нашите цели са най - смислените и това е нормално да е така иначе нямаше да ги преследваме .
:smoke:
Това с персоналната охрана от кучета е мит - има вече толкова разнообразни средства за неутрализиране на кучетата, че не ми се иска да ги изреждам.

ivan dimitrov
16-11-2015, 23:06
Ей, мелмакчанинът! Каква е естествената среда на куче, плод на стотици години целенасочена селекция?
За котките - знаааааем, знаааааем.....

pace
16-11-2015, 23:07
Леле майко,човек тема да не пусне......три страници лайна :(

old alfist
16-11-2015, 23:10
Ей, мелмакчанинът! Каква е естествената среда на куче, плод на стотици години целенасочена селекция?
За котките - знаааааем, знаааааем.....
В някои от азиатските държави кучешкото е деликатес - за Виетнам съм сигурен.

Bella
16-11-2015, 23:19
Това с персоналната охрана от кучета е мит - има вече толкова разнообразни средства за неутрализиране на кучетата, че не ми се иска да ги изреждам.
За теб е мит , но има места на които се заплащат ето такива суми за подобни " митове и легенди " http://www.worldclassgsd.com/trained-dogs-for-sale/index-trained-dogs-for-sale.html :wow:

old alfist
16-11-2015, 23:35
За теб е мит , но има места на които се заплащат ето такива суми за подобни " митове и легенди " http://www.worldclassgsd.com/trained-dogs-for-sale/index-trained-dogs-for-sale.html :wow:
Не ми ги хвали, че един от тези прехвалени индивиди на съседите сдави нищо неподозиращото ни бяло зайче тичащо по поляната ни и случайно прошмулило се през оградата.

Бих могъл да неутрализим впоследствие елитния индивид, но няма смисъл.

Bella
16-11-2015, 23:40
Това с персоналната охрана от кучета е мит - има вече толкова разнообразни средства за неутрализиране на кучетата, че не ми се иска да ги изреждам.


Не ми ги хвали, че един от тези прехвалени индивиди на съседите сдави нищо неподозиращото ни бяло зайче тичащо по поляната ни и случайно прошмулило се през оградата.

Бих могъл да неутрализим впоследствие елитния индивид, но няма смисъл.

Кучето никога не е виновно , виновен е двукракият !

old alfist
16-11-2015, 23:46
Тази тема възроди у мен една идея - износ на прясно кучешко месо за Азия, но за съжаление кучетата започнаха да изчезват по улиците.

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 23:52
Кучето винаго е било и ще продължава да бъде огромна полза на човека.За малко дете е чудесно да се вземе едно куче с по благ характер като делматинче примерно:) за да са научи от малко да бъде социялно.В Холандия на много незрящи хора им дават Лабрадорчета да им помагат.

old alfist
17-11-2015, 00:08
Кучето винаго е било и ще продължава да бъде огромна полза на човека.За малко дете е чудесно да се вземе едно куче с по благ характер като делматинче примерно:) за да са научи от малко да бъде социялно.В Холандия на много незрящи хора им дават Лабрадорчета да им помагат.
Едно такова от тази порода на едни приятели много обичаше да ме лиже между краката докато вечеряме, а едно пинчерче на едни други хора ми надупчи със зъби всички маркучи, докато поливах.

Bella
17-11-2015, 00:10
Тук в България също има такава организация която обучаваше кучета за слепи хора , но за съжаление нямаше спонсори , а държавата не спонсорира подобни неща и спряха с тази благородна кауза . Преди доста години имах 9 кученца от които оцеля само 1 женско и решихме със семейството ми да го дарим на тази организация за да бъде обучена за куче - водач , но за съжаление малко след това прекратиха дейност и ни се обадиха да си я приберем :(
Едно такова куче от чужбина струва около 25 - 30 000 евро и за да си го позволи човек незрящ от Бг то той трябва или да е милионер или да има спонсори :(

кученцетоОгиитаткоДоги
17-11-2015, 00:24
Едно такова от тази порода на едни приятели много обичаше да ме лиже между краката докато вечеряме




Това звучи доста извратено.........зоофилско......

---------- Post added at 01:24 ---------- Previous post was at 01:20 ----------

[QUOTE=Bella;1451239]Тук в България също има такава организация която обучаваше кучета за слепи хора , но за съжаление нямаше спонсори , а държавата не спонсорира подобни неща и спряха с тази благородна кауза . Преди доста години имах 9 кученца от които оцеля само 1 женско и решихме със семейството ми да го дарим на тази организация за да бъде обучена за куче - водач , но за съжаление малко след това прекратиха дейност и ни се обадиха да си я приберем :(
Едно такова куче от чужбина струва около 25 - 30 000 евро и за да си го позволи човек незрящ от Бг то той трябва или да е милионер или да има спонсори :(




И тука едва ли имат толкова кеш.........мисля че държавата им ги дава безплатно.То всъщност не е безплатно де,понеже работещите им съдират по няколко пъти кожата със данъци.......

old alfist
17-11-2015, 00:33
.

Не знам как звучи, но това е истинска случка, каквото и да означава.

кученцетоОгиитаткоДоги
17-11-2015, 00:34
.

Не знам как звучи, но това е истинска случка, каквото и да означава.




Е тя означава само едно.........

ivan dimitrov
17-11-2015, 01:00
а едно пинчерче на едни други хора ми надупчи със зъби всички маркучи, докато поливах.

ЖУвотното просто ти е намеквало, че отдавна е измислено капковото напояване.
Едни "други" кучета хапят автомобилни калници. Ефектът е като от филм на ужасите. Верно съвремените коли са от тънка ламарина, ама.........страшничко си е. Ти за един маркуч се заяждаш сега.

old alfist
17-11-2015, 01:09
ЖУвотното просто ти е намеквало, че отдавна е измислено капковото напояване.
Едни "други" кучета хапят автомобилни калници. Ефектът е като от филм на ужасите. Верно съвремените коли са от тънка ламарина, ама.........страшничко си е. Ти за един маркуч се заяждаш сега.
Трева с капково напояване няма как да стане, но явно ми е прочело мислите, че е крайно време да се направи поливна система.

italfen
17-11-2015, 09:52
Каквото и да напиша в тази тема, всеки ме опонира.
Продължавам да твърдя, че животните трябва да живеят в ествената им среда и всички тези любимци са за хора дето се чудят по цял ден какво да правят, вместо да свършат нещо смислено за обществото, семейството или за себе си.

И каква е естествената среда на кучетата?
Въобще знаеш ли защо кучето е еволюирало от вълка?
Кучетата не са в естествената си среда само когато нямат стопанин! :waving:

old alfist
17-11-2015, 12:53
И каква е естествената среда на кучетата?
Въобще знаеш ли защо кучето е еволюирало от вълка?
Кучетата не са в естествената си среда само когато нямат стопанин! :waving:

Естествената среда е ограден двор и стопанин грижещ се за кучето, а не разни градски апартаментни истории.

italfen
17-11-2015, 14:02
Естествената среда е ограден двор и стопанин грижещ се за кучето, а не разни градски апартаментни истории.
По твойта логика естествената среда на човека е пещерата.
Кучето е куче за да охранява стопанина си и имуществото/добитъка, а в замяна да получава храна.

ecotronic
17-11-2015, 14:24
Естествената среда е ограден двор и стопанин грижещ се за кучето, а не разни градски апартаментни истории.

Какво ненормално виждаш в "апартаментните истории" ?

Моето куче се извежда минимум по 4 пъти в денонощието, и винаги е с нас по планински походи и разходки.

Няма никакви признаци затова, че не се чувства добре в такава среда. Дори и трите котки, които имаме не са му проблем.

Някои хора наричат тези животни "домашни любимци" и ги имат за част от семействата си.

old alfist
17-11-2015, 17:29
Каквото и да приказвате, тясно му е на едно куче да пребивава в по-голямата част от времето, затворено между стените на N-тия етаж.
А за това, че става член от семейството спор няма и когато се случи нещо лошо с него става трагедия - това ме е отказало вече от тях.
Само за рибите никой не страда - като обърне някоя гръб, прeз терасата, на котките.

кученцетоОгиитаткоДоги
17-11-2015, 19:06
Куче в апартамент си понамерисва,ако ще и всеки ден да го къпиш.Тоя който живее с него едва ли ще усети миризмата му,но ако влезе някой който не живее с куче вътре в тях такава миризма ще го лъхне от вратата..........А па котките смърди та се нетрае.Това е толкова нехигиечно е да гледаш котки вътре.......да ми се катерат по леглата,да ми се разхождат в кухнята където посуда,храна.......отврат.Сега не ми се слушат глупости,че били най-чистите животни и т.н. щото са ми хванали ушите мазоли от такива глупости........така разправяше и един мой познат който имаше две котки,ама като влезнах в тях смърдеше на обор.......бил съм и на други места където се гледат котки вътре положението е същото.Да домашни любимци са,но навън.......всяка жаба трябва да си знае гьола........и мястото в гьола.......

italfen
17-11-2015, 20:07
Аха, явно трябва да имам 5 декара двор за да не му е тясно на дакела...

ecotronic
17-11-2015, 20:38
Аха, явно трябва да имам 5 декара двор за да не му е тясно на дакела...

Абе той дакелът е голям човек (http://www.vbox7.com/play:8cfc695b&al=2&vid=73913) :)

кученцетоОгиитаткоДоги
17-11-2015, 21:56
Дакела е ловджийска порода.Английската кралица преди много години назад е решила да отиде с него на лов и от тогава е ловджийско:) А това да завреш ловджийска порода в апартамент е най-големия т*шак

Bella
17-11-2015, 23:00
Куче в апартамент си понамерисва,ако ще и всеки ден да го къпиш.Тоя който живее с него едва ли ще усети миризмата му,но ако влезе някой който не живее с куче вътре в тях такава миризма ще го лъхне от вратата..........А па котките смърди та се нетрае.Това е толкова нехигиечно е да гледаш котки вътре.......да ми се катерат по леглата,да ми се разхождат в кухнята където посуда,храна.......отврат.Сега не ми се слушат глупости,че били най-чистите животни и т.н. щото са ми хванали ушите мазоли от такива глупости........така разправяше и един мой познат който имаше две котки,ама като влезнах в тях смърдеше на обор.......бил съм и на други места където се гледат котки вътре положението е същото.Да домашни любимци са,но навън.......всяка жаба трябва да си знае гьола........и мястото в гьола.......

Няма значение дали имаш домашен любимец или не ако си мърляч в домът ти винаги ще смърди !
Отглеждала съм немска овчарка в апартамент в Германия около 3 години и малцина знаеха за нея .
Всичко е въпрос на хигиена , ако нямаш добра лична хигиена няма как да имаш и добра хигиена на домът си .
Относно котките съм съгласна , тяхната урина мирише доста остро , а и с това ходене по масите и обдушване на всичката посуда е доста опасно според мен лично .
Има породи кучета които не биха оцелели навън и не биха се чувствали комфортно ако са изолирани от семейството .
Всичко е възможно : и голямо куче в апартамент и малко в огромен двор , но просто това не им е мястото .
Както един Колега каза : кучето ми се извежда 4 пъти на ден ... ами да ви кажа аз куче в апартамент е огромен ангажимент и ако стопаните са съвестни кучето ще се чувства и вътре добре след като получава движението и свободата от които има нужда .
Кучетата от хилядолетия живеят в непосредствена близост до човека и не е новост да живеят в домът му заедно с него .

ecotronic
17-11-2015, 23:25
Това дали домът ще мирише на котешка урина също до голяма степен си зависи от стопаните.
Когато тоалетната им се сменя редовно, се ползва качествена такава и когато тя се почиства ежедневно, миризма няма. Освен това когато котките са кастрирани, каквито са моите, урината им не мирише много.

За ходенето по посудата..........ако имат по-предпочитани места няма да го правят. Като това например:

http://snimki.be/store/1/881447795450.jpg

кученцетоОгиитаткоДоги
17-11-2015, 23:35
Няма значение дали имаш домашен любимец или не ако си мърляч в домът ти винаги ще смърди !
Отглеждала съм немска овчарка в апартамент в Германия около 3 години и малцина знаеха за нея .
Всичко е въпрос на хигиена , ако нямаш добра лична хигиена няма как да имаш и добра хигиена на домът си .
Относно котките съм съгласна , тяхната урина мирише доста остро , а и с това ходене по масите и обдушване на всичката посуда е доста опасно според мен лично .
Има породи кучета които не биха оцелели навън и не биха се чувствали комфортно ако са изолирани от семейството .
Всичко е възможно : и голямо куче в апартамент и малко в огромен двор , но просто това не им е мястото .
Както един Колега каза : кучето ми се извежда 4 пъти на ден ... ами да ви кажа аз куче в апартамент е огромен ангажимент и ако стопаните са съвестни кучето ще се чувства и вътре добре след като получава движението и свободата от които има нужда .
Кучетата от хилядолетия живеят в непосредствена близост до човека и не е новост да живеят в домът му заедно с него .





Личната хигиена никога не е паралелна с къщната.Срещал съм дузина хора с перфектна лична и ужасна къщна и обратното.Но това няма общо с кучешката.Последното ми куче също беше немска овчарка.Наложи се известно време да се гледа в апартамент.Постоянно се къпеше това куче.Тя миризмата си е спицифична кучешка,както и възрастините хора и по 100 пъти на ден да се къпят си мирише на стар човек.Той за това Иф Се Лоран прави парфюми за хора 60+ помиришиги да видиш колко са силни.Ама кучето не мога да го парфюмирам с Иф Се Лоран.Факт е че след кратко време свикваш с тая миризма и не ти прави впечатление.И нормално никой да не ти каже,чисто да не се почустваш тъпо.Лятото заведох немеца с мен на село,кучето стана доста по жизнено абе почуства се като паша:) Обаче лятото бързо са изниза,и след оперативка на семейния съвет взехме решение да го оставим на село и да го виждаме само събота и неделя.Макар че доста ни липсваше:( И сега единствената причина поради която искам да се преместя в къща е куче,иначе по ме кефи да си живея в апартамент.

Susscrofa
18-11-2015, 13:37
Леле майко,човек тема да не пусне......три страници лайна :(

И ти там, редом с лайната.:)

ivan dimitrov
18-11-2015, 22:16
Това дали домът ще мирише на котешка урина също до голяма степен си зависи от стопаните.
Когато тоалетната им се сменя редовно, се ползва качествена такава и когато тя се почиства ежедневно, миризма няма. Освен това когато котките са кастрирани, каквито са моите, урината им не мирише много.

За ходенето по посудата..........ако имат по-предпочитани места няма да го правят. Като това например:

http://snimki.be/store/1/881447795450.jpg

Леле! Тоя от Мелмак загуби дар слово при тая гледка.
Колко време трябва да се пържи, за достигане на кулинарна готовност? Оризът после ли се добавя? Ако се ползва подходящ тиган, няма ли да е по ефективно?
Имам един такъв, със същите шарки, мързи го да диша.
Давай точна рецепта, да му намеря приложение.

old alfist
19-11-2015, 00:59
Не ми се говори за лайната на кучетата.
Кучето на първи братовчед в отсрещния двор понякора идва при нас на райграса - такива ги завърта и на такива места, че бебетата на познати щрапащи в тревата веднага ги намират и се оказват омазани с тях до уши.

ecotronic
19-11-2015, 10:37
Леле! Тоя от Мелмак загуби дар слово при тая гледка.
Колко време трябва да се пържи, за достигане на кулинарна готовност? Оризът после ли се добавя? Ако се ползва подходящ тиган, няма ли да е по ефективно?
Имам един такъв, със същите шарки, мързи го да диша.
Давай точна рецепта, да му намеря приложение.

Какви са тия чревоугоднически мисли? :) Котката просто разбира от енергийна ефективност и използва остатъчната топлина да си грее снагата.

ivan dimitrov
19-11-2015, 15:47
Какви са тия чревоугоднически мисли? :) Котката просто разбира от енергийна ефективност и използва остатъчната топлина да си грее снагата.

A-a-a......e-e-e! Какъвто стопанинът, такъв и "добитъка".....
Ще излезе върно че домашните любимци, добиват характера на стопанинът си. Моят Котьо, на кого ли се е "метнал" такъв, мързелиФ....
Сранна работа!

mordohy
19-11-2015, 18:14
Браво!
Сготвихме котката, минахме през енергийната ефективност и кацнахме на лайнотерапията при подрастващите.
Какво става с песа?

ecotronic
19-11-2015, 20:19
Браво!
Сготвихме котката, минахме през енергийната ефективност и кацнахме на лайнотерапията при подрастващите.
Какво става с песа?

Все същото. Чака някой да си го вземе за дружка :)

Бобби
20-11-2015, 00:33
Виж сега....Аз бих го взел да ми пази къщата на село....ама зимата няма как да стой там.....така затрих една страхотна каракачанка....защото зимата е прибирах в София....бях и намерил и добро място в БАН ...Но.....излезна един ден на Царградско шосе...и до там....
Та сега съм решил, като се пенсионирам да си взимам куче..:neutral:
п.п...някой в темата каза, че мини пинчера не е пазач....това не е вярно....пинчера с голямо куче са страхотен тандем за охрана....

ivan dimitrov
20-11-2015, 01:23
В
Та сега съм решил, като се пенсионирам да си взимам куче..:neutral:


А! Още един оптимист! А някакво проучване, твърдеше че сме песимисти, като нация. Тия хора, тоя форум не го четат, явно.
То докато дойде време да се пенсионираш, кучетата роботи ще са отдавна забравени(за живи да не говорим). По него време ще "витаем" като чиста енергия в пространството и времето.

Бобби
20-11-2015, 08:02
А! Още един оптимист! А някакво проучване, твърдеше че сме песимисти, като нация. Тия хора, тоя форум не го четат, явно.
То докато дойде време да се пенсионираш, кучетата роботи ще са отдавна забравени(за живи да не говорим). По него време ще "витаем" като чиста енергия в пространството и времето.
Ех Иване...Иване, как ти ги ражда главата....:)))

Bobo Markov
20-11-2015, 22:09
Ех Иване...Иване, как ти ги ражда главата....:)))

Слънце грее дъжд вали ае фсички фсимтли

Stefan Caromov
22-11-2015, 09:17
Относно кучетата и хората......по бих помогнал на куче . Хората сме зли, неблагодарни и лицемерни животни, при кучетата тези черти от характера липсват. Илал съм цял живох кучета, избаспал съм с кучета вкъщи. Наистина , освен един сетер и един питбул, всичко друго е болонки. За питбула.......ли 4 години го гледах, беше тя, това куче беше по лигаво и строхливо от сегашната ли болонка. Остана при бившата ми приятелка, като се разделихме си го взе. Но умря от старост на 16 ходини, ако не ме лъже палетта. Бягаше от котки...кучето е такова, каквото го възпиташ, ако ще и вълк да е .

Maximus
24-11-2015, 14:22
Относно кучетата и хората......по бих помогнал на куче . Хората сме зли, неблагодарни и лицемерни животни, при кучетата тези черти от характера липсват. Илал съм цял живох кучета, избаспал съм с кучета вкъщи. Наистина , освен един сетер и един питбул, всичко друго е болонки. За питбула.......ли 4 години го гледах, беше тя, това куче беше по лигаво и строхливо от сегашната ли болонка. Остана при бившата ми приятелка, като се разделихме си го взе. Но умря от старост на 16 ходини, ако не ме лъже палетта. Бягаше от котки...кучето е такова, каквото го възпиташ, ако ще и вълк да е .

Вълкът можеш да го направиш по-предсказуем и добър от питбула и сие селектирани изкуствено "убийци".
Тук не става дума за изключения, а за правило. За това, че висок процент от тези кучета по правило са изразено агресивни.
И тук идва най- важното, освен гореспоменатото, те са и издръжливи и физически адски силни.

old alfist
24-11-2015, 23:26
При положение, че мия, готвя, чиста и перя, не си представям как ще слугувам и на едно куче.

italfen
24-11-2015, 23:52
С кеф му слугуваш... ;)

Бобби
25-11-2015, 21:14
С кеф му слугуваш... ;)
Ни в клин, ни в ръкав....ей тук може да поснеш снимка на домашният ти любимец.....http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=18152&page=45

italfen
25-11-2015, 23:02
Ни в клин, ни в ръкав....ей тук може да поснеш снимка на домашният ти любимец.....http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=18152&page=45

Секретарските ти умения ги практикувай с твоето кученце ;) Аз нямам нужда :D

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 23:10
Секретарските ти умения ги практикувай с твоето кученце ;) Аз нямам нужда :D




Човека ти прави културна забележка........а ти се държиш като ученичка на която току що и е дошъл цикъла за първи път..........

italfen
25-11-2015, 23:43
Човека ти прави културна забележка........а ти се държиш като ученичка на която току що и е дошъл цикъла за първи път..........
Какъв е, че ще ми прави забележки?
Нещо притеснен ми се виждаш, да не би на теб да закъснява за първи път?

кученцетоОгиитаткоДоги
26-11-2015, 13:14
[QUOTE=italfen;1452525]Какъв е, че ще ми прави забележки?



И защо трябва да е някакъв че да ти направи уместна забележка..........?Ако на улицата някой ти направи уместна забележка,първо трябва ли да ти се легитимира какъв е?Личи си че ти липсват първите седем години............По бай Тошово време такива като теб влизаха доста бързо в релса...........

italfen
26-11-2015, 13:37
И защо трябва да е някакъв че да ти направи уместна забележка..........?Ако на улицата някой ти направи уместна забележка,първо трябва ли да ти се легитимира какъв е?Личи си че ти липсват първите седем години............По бай Тошово време такива като теб влизаха доста бързо в релса...........

Защото не му е уместна забележката, а ти като няма какво да напишеш по темата, може да си размажеш лайната на клавиатурата пред теб, а не да ги четем за пореден път, гастаре.

Бобби
26-11-2015, 17:22
Секретарските ти умения ги практикувай с твоето кученце ;) Аз нямам нужда :D
На мойта кучка, твойта хрътка нема да и стигне за закуска....

italfen
26-11-2015, 17:55
На мойта кучка, твойта хрътка нема да и стигне за закуска....
Най-много след 2 месеца, малки хрътки ще имаш :spoko:

ecotronic
26-11-2015, 20:18
Тия лайнарчета - избранниците ни, толкова ли няма с какво по-важно да се занимават?

http://novanews.novatv.bg/news/view/2015/11/26/131688/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B0/

Няма по-опасно нещо от пекинез без каишка!

Бобби
26-11-2015, 23:50
Най-много след 2 месеца, малки хрътки ще имаш :spoko:
Няма как да стане....тя вече от една година не е на тоя свят...а и жива да беше.... твоя недъгав пес, нямаше как да е обладае...:)))

italfen
27-11-2015, 00:18
Няма как да стане....тя вече от една година не е на тоя свят...а и жива да беше.... твоя недъгав пес, нямаше как да е обладае...:)))
Искрено съжелявам за кучето ти, най-вече, че е имало такъв стопанин, а моят пес като те види ще те препикае ;)

Бобби
27-11-2015, 00:30
Искрено съжелявам за кучето ти, най-вече, че е имало такъв стопанин, а моят пес като те види ще те препикае ;)
Ако ме препикае...ще го ритам до Шабла по задника.....и ще го оставя на нос Калиакра да го шибат ветровете...
п.п...абе ти да не си новият ексрасенс на ТВ 2000...та разгада какъв стопанин съм.......:lupe:

кученцетоОгиитаткоДоги
27-11-2015, 00:36
Защото не му е уместна забележката, а ти като няма какво да напишеш по темата, може да си размажеш лайната на клавиатурата пред теб, а не да ги четем за пореден път, гастаре.





Сори ама си имам тоалетна в нас,ти явно нямаш у вас и единственият ти варянт е да акаш на други неподходящи за целта места........което принципно е типично за индивиди от ромско население

old alfist
27-11-2015, 01:07
Когато субективното мнение на стопанина е, че се грижи повече за кучето, отколкото обратното - по-добре да се прекрати тази връзка.
Връзките между хората са нещо по-различно.

italfen
27-11-2015, 09:09
Ако ме препикае...ще го ритам до Шабла по задника.....и ще го оставя на нос Калиакра да го шибат ветровете...
п.п...абе ти да не си новият ексрасенс на ТВ 2000...та разгада какъв стопанин съм.......:lupe:

Не е нужно да съм врачка, за да знам, че кучетата препикават основно дървета като теб. Пий един валериан, че нещо много агресивен взе да ставаш. Иначе в Шабла ще ти се въртят насраните гащи на някой от ветрогенераторите.


Сори ама си имам тоалетна в нас,ти явно нямаш у вас и единственият ти варянт е да акаш на други неподходящи за целта места........което принципно е типично за индивиди от ромско население

След като имаш у вас, ползвай нея, а не форума на Алфа.

кученцетоОгиитаткоДоги
27-11-2015, 19:55
След като имаш у вас, ползвай нея, а не форума на Алфа.




Аз мога да изразявам мнение каквото си поискам,не е задължително да е същото като общо угодното.Ако теб това те дразни проблема е в твоя телевизор.........

Бобби
27-11-2015, 23:25
Не е нужно да съм врачка, за да знам, че кучетата препикават основно дървета като теб. Пий един валериан, че нещо много агресивен взе да ставаш. Иначе в Шабла ще ти се въртят насраните гащи на някой от ветрогенераторите.



След като имаш у вас, ползвай нея, а не форума на Алфа.
:bravo:......гагауз......имаш цветуш език....с който може да излижеш насраният ми задник....:crazy:

italfen
28-11-2015, 09:41
:bravo:......гагауз......имаш цветуш език....с който може да излижеш насраният ми задник....:crazy:
Фетишите ти ги практикувай с някоя улична мастия, ама я дръж здраво за да не избяга пак на цариградско, че твоята не е смогнала. A и на подписа ти, ще ти ходи: По-добре палава каракачанка



Аз мога да изразявам мнение каквото си поискам,не е задължително да е същото като общо угодното.Ако теб това те дразни проблема е в твоя телевизор.........
Не става въпрос за общо угодно, ами за компетентно свързано с марката

Бобби
28-11-2015, 12:15
Фетишите ти ги практикувай с някоя улична мастия, ама я дръж здраво за да не избяга пак на цариградско, че твоята не е смогнала. A и на подписа ти, ще ти ходи: По-добре палава каракачанка



Не става въпрос за общо угодно, ами за компетентно свързано с марката
Като гледам как разсъждаваш...то кучето... ти не е помияр, а ти си такъв, което се е отразило на него...:smoke:
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1452336&postcount=85
...продължавай да му чешаш ташаците, не се занимавай с мойте....

italfen
28-11-2015, 12:38
Като гледам как разсъждаваш...то кучето ти не е помияр, а ти си такъв, което се е отразило на него...:smoke:
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1452336&postcount=85
...продължавай да му чешаш ташаците, не се занимавай с мойте....
Вече подви опашка, така ми харесваш. И следващият път недей да лаеш много.

Бобби
28-11-2015, 13:16
Вече подви опашка, така ми харесваш. И следващият път недей да лаеш много.
За пореден път ни в клин, ни в ръкав се изказваш.....разгледай си екстремните мнения....изсереш някое лайно...то почне да засъхва, обаче ти се връщаш да го разровиш, защото си изгубил миризмата....не само в тая тема......бегай да изведеш песа си, за да не ти препикае мокета.....

---------- Post added at 11:16 ---------- Previous post was at 11:09 ----------

...след това си разгледай постовете в темата, за да разбереш, че няма никаква последователност в тях.....а ръсиш глупости, който ти бръмчат в главата......ни най малко имам желание да те лекувам и то виртуално....:smoke:

italfen
28-11-2015, 13:43
Май ти е засъхнало нещо пред очите и в главата... Виж кой първи почва да търси лайното и то по същият начин като последното ти мнение.

http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1452472&postcount=86

... после ми обеснявай, кой е изгубил миризмата...

За разлика от кухата ти мастия, моето куче е научено къде да пикае. И като изпитваш трудност да свържеш мненията ми, питай по-конкретно, аз ще ти обесня по 10-15 пъти, точно като на каракачанките, знам много добре, че и те имат пробелем с това...

кученцетоОгиитаткоДоги
28-11-2015, 14:09
Не става въпрос за общо угодно, ами за компетентно свързано с марката



Ми то и в сервиз на Алфа Ромео да отидеш можеш да получиш некомпетентно мнение.............ама там ако си си платил може да им се накараш,но тука да ,,храниш,, други хора само защото според теб те са некомпетентни някак си не върви...........

italfen
28-11-2015, 14:36
Ми то и в сервиз на Алфа Ромео да отидеш можеш да получиш некомпетентно мнение.............ама там ако си си платил може да им се накараш,но тука да ,,храниш,, други хора само защото според теб те са некомпетентни някак си не върви...........
Не става въпрос само за не компетентни мнения, ами и за храна по марката, неуважение към труда на колегите, все пак тук се цели някаква толерантност и подкрепа между форумците. Давам ти няколко пресни примера от написаното от теб... за мен това не е нормално и не трябва да го има... Надявам се да се поучиш...

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1439223#post1439223

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1442466#post1442466

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=90873

http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1451598&postcount=17

Бобби
28-11-2015, 19:49
Май ти е засъхнало нещо пред очите и в главата... Виж кой първи почва да търси лайното и то по същият начин като последното ти мнение.

http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1452472&postcount=86

... после ми обеснявай, кой е изгубил миризмата...

За разлика от кухата ти мастия, моето куче е научено къде да пикае. И като изпитваш трудност да свържеш мненията ми, питай по-конкретно, аз ще ти обесня по 10-15 пъти, точно като на каракачанките, знам много добре, че и те имат пробелем с това...
:))))...а бе момче, в моя пост не виждам никакви лайна, а просто препоръка. къде може да покажеш любимеца си......но явно яко те тресе некакъв комплекс.....и моментално получаваш разтройство....:flirt:
Относно каракачанките....хич не си запознат....на тях не им се слугува, а те ти слугуват......ама нема какво да ти обеснявам.....ти явно си пробита лейка, и каквото и инфо да ти се сипе....то моментално изтича....
Нямам желание да споря с човек, без елементарна култура за каквото и да е....и използува обиди, за да се докаже сам пред себе си......
п.п....на дали ще те цитирам повече, оставям те сам да си говориш.........като гледам до къде го докара спора си с кучето.....от кучета премина на подръжка и ремонт на коли....:flirt:

кученцетоОгиитаткоДоги
28-11-2015, 20:29
Не става въпрос само за не компетентни мнения, ами и за храна по марката, неуважение към труда на колегите, все пак тук се цели някаква толерантност и подкрепа между форумците. Давам ти няколко пресни примера от написаното от теб... за мен това не е нормално и не трябва да го има... Надявам се да се поучиш...

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1439223#post1439223

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1442466#post1442466

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=90873

http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1451598&postcount=17





Някои от постовете ми са просто чуство за хумор:) ,които и аз мога да ти изкопирам на други колеги и да видиш че това твойто е просто неприязъм.Други от тях са мои лични наблюдения върху определена модификация на марката.Аз мога да харесвам марката но не съм задължен да харесвам всички нейни модификации и когато някой попита за съвет относно ,,еди коя си модификация на марката,, аз мога да изразявам каквото мнение си поискам.А относно труда на някой да изобрети нещо уважавам го стига да кара по негов личен терен с това негово изобретение,а не по обществен път или да е удобрено технически по всички европейски норми.Защото ако всеки тръгне да изобретява по нещо и го модифицира на колата си пътя ще стане първо като бит пазар,второ това може да застраши живота на някой.




П.С. Не ме поучавай.......нямам нужда нито от ментор нито от гуру.........ако нещо не те кефи можеш да го изразиш под формата на забележка стига тя да е уместна.

italfen
29-11-2015, 13:36
...

Дядка, видно е, че препоръката ти е с цел заяждане, много добре знаеш, защото не само аз пуснах снимки в темата. Следователно и аз те насочих към кого да се обръщаш, понеже не са ми нужни препоръките ти. Явно старческата те тресе и си се засегнал нещо покрай любовната ви игра и сам може да видиш кой започва първи с обидите.


...

Търси форума на Къци, друго няма кво друго да ти кажа.

Бобби
29-11-2015, 17:58
Някои от постовете ми са просто чуство за хумор:) ,които и аз мога да ти изкопирам на други колеги и да видиш че това твойто е просто неприязъм.Други от тях са мои лични наблюдения върху определена модификация на марката.Аз мога да харесвам марката но не съм задължен да харесвам всички нейни модификации и когато някой попита за съвет относно ,,еди коя си модификация на марката,, аз мога да изразявам каквото мнение си поискам.А относно труда на някой да изобрети нещо уважавам го стига да кара по негов личен терен с това негово изобретение,а не по обществен път или да е удобрено технически по всички европейски норми.Защото ако всеки тръгне да изобретява по нещо и го модифицира на колата си пътя ще стане първо като бит пазар,второ това може да застраши живота на някой.




П.С. Не ме поучавай.......нямам нужда нито от ментор нито от гуру.........ако нещо не те кефи можеш да го изразиш под формата на забележка стига тя да е уместна.
Веско...заеби го италианския фен.....колкото повече му обръщаш внимание и му отговоряш....толкова по зле.... ....иначе казано: "Кими"
п.п...знаеш ли какво означава "Кими" на жаргонен език.....?...:tooth:

кученцетоОгиитаткоДоги
29-11-2015, 18:15
Веско...заеби го италианския фен.....колкото повече му обръщаш внимание и му отговоряш....толкова по зле.... ....иначе казано: "Кими"
п.п...знаеш ли какво означава "Кими" на жаргонен език.....?...:tooth:




Талианския фен на макароните:) спирам да го чета.....еле пък да му отговарям..........не незнам какво е ,,Кими,, ти ми кажи:)

Бобби
29-11-2015, 19:34
Талианския фен на макароните:) спирам да го чета.....еле пък да му отговарям..........не незнам какво е ,,Кими,, ти ми кажи:)
Кисел мензис.......:))))

кученцетоОгиитаткоДоги
29-11-2015, 20:02
Кисел мензис.......:))))




Това го е измсилил някой специялист по мензиси.......:)

Бобби
29-11-2015, 20:16
Това го е измсилил някой специялист по мензиси.......:)
:)))...абе не знам, кой го е измислил....ама в квартала го използуват ......той фенчето се засяга от нищо...темата беше, че се търси стопанин за еди кво си куче.......както казах ни в клин ни в ръкав той си посва снимка на кучето, на което му слугува според неговите думи......все едно му търси нов собственик.....след това ми се обеснява цветущо дето съм му посочил къде да си посне любимеца....а бе просто заеби.....няма смисъл да говоря с някой, кой то не възприема думите на околните .....и ми говори глупости, че имало други снимки.......няма никаква последователност.... избиване на комплекси......няма какво да го коментираме повече...:pimp:
п.п..преди две страници на темата, беше много прав....http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1452518&postcount=88
........ей сега си задавам въпроса...кога специализира бе приятелю...?:))))

кученцетоОгиитаткоДоги
29-11-2015, 20:59
:)))...абе не знам, кой го е измислил....ама в квартала го използуват ......той фенчето се засяга от нищо...темата беше, че се търси стопанин за еди кво си куче.......както казах ни в клин ни в ръкав той си посва снимка на кучето, на което му слугува според неговите думи......все едно му търси нов собственик.....след това ми се обеснява цветущо дето съм му посочил къде да си посне любимеца....а бе просто заеби.....няма смисъл да говоря с някой, кой то не възприема думите на околните .....и ми говори глупости, че имало други снимки.......няма никаква последователност.... избиване на комплекси......няма какво да го коментираме повече...:pimp:
п.п..преди две страници на темата, беше много прав....http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1452518&postcount=88
........ей сега си задавам въпроса...кога специализира бе приятелю...?:))))




Коментирам поведението на девойка в мензис,а не вкуса му.......:) За вкуса питай тия които ползват термина ,,Кими,, :)

Бобби
29-11-2015, 21:02
Коментирам поведението на девойка в мензис,а не вкуса му.......:) За вкуса питай тия които ползват термина ,,Кими,, :)
....тук иде реч за диагноза, не за вкусове.....тия неща ги остави на фенчето....той обича да маже клавиатурата с ако.....:tooth:
сега нали ме разбра....:-)

кученцетоОгиитаткоДоги
29-11-2015, 21:07
....тук иде реч за диагноза, не за вкусове.....тия неща ги остави на фенчето....той обича да маже клавиатурата с ако.....:tooth:
сега нали ме разбра....:-)




Теб та разбирам още преди да си го помислил:)

Бобби
29-11-2015, 21:36
Теб та разбирам още преди да си го помислил:)
Е това е да познаваш някой дори малко реално, отколкото да си съчиняваш за него неща виртуално...плод на неква болна фантазия, както го прави фенчето......
Няма лошо....може и да се освести....:Topic-is-closed-bg:

italfen
30-11-2015, 09:21
Много лошо съм ви бръкнал в розовите дупенца, и вие харесало щом сега сами продължавате и си смучите пръстите.

Bobo Markov
30-11-2015, 23:45
Много лошо съм ви бръкнал в розовите дупенца, и вие харесало щом сега сами продължавате и си смучите пръстите.

аРозата цЪфти ппрез май само теб обичам знай ... извинявам са предварително за неуместния пост ... сефте :):)

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:40 ----------


Много лошо съм ви бръкнал в розовите дупенца, и вие харесало щом сега сами продължавате и си смучите пръстите.

Забелязал съм, че всички хора от Варна с изключение на приятелите ми оттам са изключително податливи на докачливост не колкото тези от Пловдив и далеч не толкова като тези от Ямбол но да си представим илюстративно един 300 етажен небостъргач на 299 етаж по комплексираност и докчливост са Варненци 200 етажа по-надолу няма никой след тва са Ямбол и чак на 33 са Пловдив - чисто илюстративно пак казвам... но ако имаше сграда на 1000 етажа е там най-отгоре по посочения критерий е моята приятелка Снуки ли Спунки ли беше абе караше една Алфа 1.6 TS която умря, Алфата не приятелката ... благодаря за вниманието!

546
01-12-2015, 11:14
Забелязал съм, че всички хора от Варна с изключение на приятелите ми оттам са изключително податливи на докачливост не колкото тези от Пловдив и далеч не толкова като тези от Ямбол но да си представим илюстративно един 300 етажен небостъргач на 299 етаж по комплексираност и докчливост са Варненци 200 етажа по-надолу няма никой след тва са Ямбол и чак на 33 са Пловдив - чисто илюстративно пак казвам... но ако имаше сграда на 1000 етажа е там най-отгоре по посочения критерий е моята приятелка Снуки ли Спунки ли беше абе караше една Алфа 1.6 TS която умря, Алфата не приятелката ... благодаря за вниманието!
добре ,че съм от село,ма лекинко съм прихванал от тоя вирус,но пък го морим яко с медикаменти

Bella
01-12-2015, 15:09
аРозата цЪфти ппрез май само теб обичам знай ... извинявам са предварително за неуместния пост ... сефте :):)

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:40 ----------



Забелязал съм, че всички хора от Варна с изключение на приятелите ми оттам са изключително податливи на докачливост не колкото тези от Пловдив и далеч не толкова като тези от Ямбол но да си представим илюстративно един 300 етажен небостъргач на 299 етаж по комплексираност и докчливост са Варненци 200 етажа по-надолу няма никой след тва са Ямбол и чак на 33 са Пловдив - чисто илюстративно пак казвам... но ако имаше сграда на 1000 етажа е там най-отгоре по посочения критерий е моята приятелка Снуки ли Спунки ли беше абе караше една Алфа 1.6 TS която умря, Алфата не приятелката ... благодаря за вниманието!

Лелеееейййййййййй тука е станало манджа с грозде :tooth:

Bobo Markov
01-12-2015, 21:08
Лелеееейййййййййй тука е станало манджа с грозде :tooth:

тИ си гроздето :):):)

Bella
02-12-2015, 00:43
тИ си гроздето :):):)

Тцъ......мннннииииииееееееее.......
бонбонче съм аз :tooth:

Бобби
02-12-2015, 00:48
Опа....зайграхте се...:))....и то добре, а не като момчето дето седи край морето и си бърка в дупето с някакъв странен предмет....

Bobo Markov
02-12-2015, 01:13
Опа....зайграхте се...:))....и то добре, а не като момчето дето седи край морето и си бърка в дупето с някакъв странен предмет....

същия този господин е тръгнал да сАди боб
и не предполага, че мигача не хАби ток ...

Бобби
02-12-2015, 01:16
същия този господин е тръгнал да сАди боб
и не предполага, че мигача не хАби ток ...
:))))...заеби го.....

Bobo Markov
02-12-2015, 01:22
:))))...заеби го.....

а не бе :)

---------- Post added at 01:22 ---------- Previous post was at 01:21 ----------


Тцъ......мннннииииииееееееее.......
бонбонче съм аз :tooth:

бонбончета не съм виждал, но познавам един на който баща му е виждал някой, който яде вафла :):):)

nhg
02-12-2015, 20:31
само нещо да попитам: какво стана с хайванчето? намери ли си нов дом?

dimitar_vd62
02-12-2015, 21:19
Мдаа....наскоро някаква дама с кученце се възмути за това че в супера влязъл клошар да си купи хляб.Миришело му на кученцето сигурно, знам ли.

Bobo Markov
02-12-2015, 21:38
само нещо да попитам: какво стана с хайванчето? намери ли си нов дом?

таралежът е птица упорита - не го ли ритнеш, не излита - ПаОлу Коелио

ecotronic
03-12-2015, 11:06
Бъдете човеци!

https://help.four-paws.org/bg-BG/bulgaria-protest?refsid=1038378

dimitar_vd62
03-12-2015, 18:03
Бъдете човеци и спрете да ги развъждате и да търгувате с тях.

Bobo Markov
04-12-2015, 22:24
Бъдете човеци и спрете да ги развъждате и да търгувате с тях.

не мога да си представя да имам куче или котка или дори рибка вкъщи ... първо кучето трябва е някво много малко по-малко от рибка за да може да си задоволява нуждата от живене, котката я изключваме щото ненавиждам тия хищнически плужеци а рибката дори и да е по-голяма от кучето пак не бих си я сложил вкъщи ... вместо това си купих Зюмбюл една хууубава луковица, която като цЪфне мислим я снимам с телефоно и да пратим снимката на Bella в знак на вечна обич и любоф или там каквото чувство поражда у една жена някаква снимка на зюмбюл ... благодаря за вниманието!

dimitar_vd62
04-12-2015, 23:04
Грешиш за котките много са интелигентни и действат успокояващо, обаче като умре все едно че член от семейството е умрял.Поради тази причина второ животно не ща а освен това тая котка 8 години живя на 6 етаж в един апартамент което си е затвор колкото и да я обичаш.Домашните животни си искат стопанин и естествена среда демек къща с двор.Рибки имам но не изпълняват желания.Само ядът серът ебът се на поразия и умират внезапно.Иначе стигнах до заключението че аквариум се прави с много пари за да бъде една мини екосистема другото е губи време.Не е по темата туй за рибките,ама тъй и тъй има кученце дет ще го пускат на улицата поне дом да си намери хайванчето за предпочитане с двор.

кученцетоОгиитаткоДоги
04-12-2015, 23:22
Грешиш за котките много са интелигентни и действат успокояващо, обаче като умре все едно че член от семейството е умрял.Поради тази причина второ животно не ща а освен това тая котка 8 години живя на 6 етаж в един апартамент което си е затвор колкото и да я обичаш.Домашните животни си искат стопанин и естествена среда демек къща с двор.Рибки имам но не изпълняват желания.Само ядът серът ебът се на поразия и умират внезапно.Иначе стигнах до заключението че аквариум се прави с много пари за да бъде една мини екосистема другото е губи време.Не е по темата туй за рибките,ама тъй и тъй има кученце дет ще го пускат на улицата поне дом да си намери хайванчето за предпочитане с двор.





Митак аз са занимавах едно време с риби,голяма краста бате:) Внезапно не са ми умирали понеже четях за всеки вид какви грижи иска.Сега като гледам какви красоти има за аквариуми..........:( ми се иска да си възобнова това мое хоби............

Bobo Markov
05-12-2015, 01:07
Грешиш за котките много са интелигентни и действат успокояващо, обаче като умре все едно че член от семейството е умрял.Поради тази причина второ животно не ща а освен това тая котка 8 години живя на 6 етаж в един апартамент което си е затвор колкото и да я обичаш.Домашните животни си искат стопанин и естествена среда демек къща с двор.Рибки имам но не изпълняват желания.Само ядът серът ебът се на поразия и умират внезапно.Иначе стигнах до заключението че аквариум се прави с много пари за да бъде една мини екосистема другото е губи време.Не е по темата туй за рибките,ама тъй и тъй има кученце дет ще го пускат на улицата поне дом да си намери хайванчето за предпочитане с двор.

абсолютно си прав Митак едно моя приятелче хвърли не знам колко хиляди лева за аквариум - 100 литра с морска екосистема риби клоуни и т.н. много беше красиво да се гледа но в момента в който му се наложи да се командирова в Хонг-Конг за три седмици екосистемата аквариум се срина - не мога да нося такава отговорност криво ми е ако нещо под моя контрол умре ...

---------- Post added at 01:07 ---------- Previous post was at 01:03 ----------

аз от малък обичам растенията вкъщи понеже жена ми е парапитек и няма отношение аз ги поддържам имам всякакви палми, драцени, алоета и т.н. но това лято едно мое приятелче ми донесе разсад от доминиканската република люти чушки ... малййй няма никъде такова растение за три месеца стана дърво и чушките са му толкова люти че дори аз полвин час кихам и кашлям от тях ... иначе за другите ми растения няма да пиша щото вие си ги знаете мисля :):):) таз година имах добра реколта - ашколсун има матриал ;)

old alfist
05-12-2015, 01:11
Явно никой от вас не е наясно с рибешката психология, а те са много общителни същества - когато усетят, че около тях има живи същества се променят коренно.

dimitar_vd62
05-12-2015, 01:18
Алоказия не можах да завъдя деба....

кученцетоОгиитаткоДоги
05-12-2015, 01:22
В нас имам мерака да си завъдя една палма:),от вас бацета очаквам да пуснете тема за ,,отглеждане на растения в къщи,, за да ми давате акъл:)

dimitar_vd62
05-12-2015, 01:23
Явно никой от вас не е наясно с рибешката психология, а те са много общителни същества - когато усетят, че около тях има живи същества се променят коренно.

Мда...не искат да влизат сами в тигана.
Почват да се навъртат отгоре....щото свързват присъствието на съществата с хранене.По същия начин реагират и когато се пхреближа с кепчето да ги вадя за да им почистя аквариума.Същото ще направят и ако им пусна пиратка.Не мисля че ме познават.

---------- Post added at 01:23 ---------- Previous post was at 01:22 ----------


В нас имам мерака да си завъдя една палма:),от вас бацета очаквам да пуснете тема за ,,отглеждане на растения в къщи,, за да ми давате акъл:)

Купуваш, слагаш в ъгъла и забравяш за нея.Ако почнеш да я гледаш като по книга загива.Поливаш ако се сетиш.

old alfist
05-12-2015, 01:25
Имам някои заключениия, плод на дългогодишни наблюдения за въздействието на музиката върху растенията и животните, но няма да ги споменавам, защото няма да ми повярвате.

Bobo Markov
05-12-2015, 01:29
В нас имам мерака да си завъдя една палма:),от вас бацета очаквам да пуснете тема за ,,отглеждане на растения в къщи,, за да ми давате акъл:)

акъл ще ти дадем но ти трябва оборудване, което не е никак евтино :):) то са лампи па проветрение па ти трее и качествен матрИал слоооожно е ама сложно та сложно :)

---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:28 ----------


Имам някои заключениия, плод на дългогодишни наблюдения за въздействието на музиката върху растенията и животните, но няма да ги споменавам, защото няма да ми повярвате.

чел съм доста по темата и ще ти повярвам защото си е самата истина

кученцетоОгиитаткоДоги
05-12-2015, 01:33
Купуваш, слагаш в ъгъла и забравяш за нея.Ако почнеш да я гледаш като по книга загива.Поливаш ако се сетиш.




А лятно време да ли мога да я изкарвам на терасата:) ,понеже идното лято мисля да си сложа плетени диванчета с меки калъвчици на терасата:) и палмето ще пасне перфектно на интериора:)

---------- Post added at 02:33 ---------- Previous post was at 02:31 ----------

[QUOTE=Bobo Markov;1453808]акъл ще ти дадем но ти трябва оборудване, което не е никак евтино :):) то са лампи па проветрение па ти трее и качествен матрИал слоооожно е ама сложно та сложно :)[COLOR="Silver"]




Оборудването е около 10 000 евро;) расъда отделно;)

Bobo Markov
05-12-2015, 01:40
А лятно време да ли мога да я изкарвам на терасата:) ,понеже идното лято мисля да си сложа плетени диванчета с меки калъвчици на терасата:) и палмето ще пасне перфектно на интериора:)

---------- Post added at 02:33 ---------- Previous post was at 02:31 ----------

[QUOTE=Bobo Markov;1453808]акъл ще ти дадем но ти трябва оборудване, което не е никак евтино :):) то са лампи па проветрение па ти трее и качествен матрИал слоооожно е ама сложно та сложно :)[COLOR="Silver"]




Оборудването е около 10 000 евро;) расъда отделно;)

ахахахаааа точно!

mordohy
05-12-2015, 10:31
Имахме коте на село, което някак си оживя от ласките на щерката, но като отидохме за виното го заварихме окуцяло и измършавяло. След телемост със САЩ и консултации с приятели, котето беше прибрано в Перник за презимуване. До тук добре, но се появи проблем. Много сериозен. Хигиената е наред, излиза на разходки, но снощи пожела да се качи на масата. Посъветвах я:dark2:, но тя очевидно не си взе поука. На масата имаше само чаша мастика и салата от бяла чяпа, черна ряпа, моркови и червено цвекло. полята с домашен зехтин.
Накрая се ядосах, взех малко от салатат и я ѝ подадох. За мое изумление започна лакомо да я яде. Отиде ми салатката.
Това нормално ли е?!

ecotronic
05-12-2015, 11:07
.........
Накрая се ядосах, взех малко от салатат и я ѝ подадох. За мое изумление започна лакомо да я яде. Отиде ми салатката.
Това нормално ли е?!

Нормално е. Аз имам 3 котки. Всяка от тях си има особен вкус, който не съвпада с този на останалите. Едната котка обожава маслини, другата - кисело мляко и мека среда от пресен хляб а третата - варена царевица. И трите с охота похапват свежа трева.

dimitar_vd62
05-12-2015, 19:22
Имахме коте на село, което някак си оживя от ласките на щерката, но като отидохме за виното го заварихме окуцяло и измършавяло. След телемост със САЩ и консултации с приятели, котето беше прибрано в Перник за презимуване. До тук добре, но се появи проблем. Много сериозен. Хигиената е наред, излиза на разходки, но снощи пожела да се качи на масата. Посъветвах я:dark2:, но тя очевидно не си взе поука. На масата имаше само чаша мастика и салата от бяла чяпа, черна ряпа, моркови и червено цвекло. полята с домашен зехтин.
Накрая се ядосах, взех малко от салатат и я ѝ подадох. За мое изумление започна лакомо да я яде. Отиде ми салатката.
Това нормално ли е?!

Не, не е нормално, трябва да преглъща с мастика.

mordohy
05-12-2015, 23:24
Отиде ми и мастичката!:death:

ivan dimitrov
07-12-2015, 22:35
Отиде ми и мастичката!:death:

Спокойно бе! Колко ще изпие една котка!?
За това пък, винаги си имаш дежурна компания.

old alfist
10-12-2015, 01:56
По-добре, някой от нас да си вземе един бежанец в къщата отколкото животно.

Bobo Markov
11-12-2015, 20:36
Спокойно бе! Колко ще изпие една котка!?
За това пък, винаги си имаш дежурна компания.

бреее в тоя живот и с таз малка заплата рибки да храня аааа сАааакЪн що не мога да изпия всичко :):cheers: