PDA

View Full Version : Алфа 147 2.0 бензинови тримове



D22DJ
17-11-2015, 09:56
Колеги, имам проблем с бензиновите тримове. На празен ход в един момент са на нула, след което без видима причина отиват на -20%, колата работи така и в следващият момент отиват на +20%. Свещите са сменени, проверил съм за вакумни утечки. Това нямаше и да го забележа, ако не се появяваше тресенето на мотора когато загрее. Колата има газ, но се кара само на бензин от доста време точно заради този проблем.
И още нещо, на празен ход на този мотор дебитомера, какви стойности трябваше да показва?

Приемам съвети всякакви :)

marian2784
17-11-2015, 21:01
и на моята играят така в по малки граници но играят,не тресе.за дебитомера не помня 3.5-4 г/с в torque

Ilko Ivanov
17-11-2015, 22:55
A с ламбдата/е какво става в този момент или по-точно малко преди него?
С какви свещи си?
Откакто премахна 3-та сонда ли се получи или малко след това?
Газовата у-ба свързана ли е към ламбдата?
Моята е горе-долу със същите промени като твоята (само + колектор от евро2) и газ, и имах подобен проблем.

D22DJ
18-11-2015, 08:12
Колата е в тази конфигурация вече 3-4 години, досега не е правила така. Газовата се абстрахирайте от нея. От известно време не се кара на газ за да може да хвана къде е проблема. Свещите бяха почти нови Бриск. Понеже се усъмних и аз сложих старите NGK, абсолютно същото. Имам и едни Бош свещи и с тях е така. От бобина или кабел може ли да мени тримовете така? Като работи мотора и дърпам кабелите един по един на три от цилиндрите се чува ясно " плякането" на искрата, четвъртия никакъв подобен шум, но пък свеща като я свалиш, си е чиста, смисъл уж работи.....верно че има и една малка там де но все пак:)

Колега сподели за твоя проблем какъв е бил?