PDA

View Full Version : Вибрация в скоростния лост



Subsense
18-11-2015, 23:33
Днес ми се появи една вибрация в скоростния лост когато съм на 3та скорост.Както карам и като вкарам 3та усещам вибриране в лоста в смисал когато е в най горна точка.Също така се усеща и просто когато съм в движение и съм си сложил ръката на него и го натисна на горе.Тази вибрация е само на 3та скорост и само в движение.На място няма вибрация.Пак срещу празниците в сервизи ще влизаме май.

myato
19-11-2015, 09:16
Предавката хубаво ли влиза?

undy
19-11-2015, 10:30
Аз това съм го забелязал на много коли...след подаване на малко газ също помръдва нали?Имам колега в работата, чието сузуки е на 60к.и прави същото примърдване придружено с вибрации.Знам поне 5 алфи със същите симптоми....и карат от 7-8 години така.

Subsense
19-11-2015, 11:23
3та си влиза без проблем.Тази вибрация се получи след гонка да си пробвам новия дебитомер.когато ускорявам в смисал с подаване на газ вибрацията е недоловима.Когато си махна кракът от газта започва да се усеща както и при натиска не на съединителя.Само на 3та и само в движение.Усещането е все едно държиш масажори от тия китайските боклуци (лоста не мърда наляво надясно.Самия лост няма движение,усеща се вибрация при допир с ръка)

undy
19-11-2015, 13:05
Явно при теб е малко по-различна ситуацията.Щом от един път е станало...

myato
19-11-2015, 14:32
3та си влиза без проблем.Тази вибрация се получи след гонка да си пробвам новия дебитомер.когато ускорявам в смисал с подаване на газ вибрацията е недоловима.Когато си махна кракът от газта започва да се усеща както и при натиска не на съединителя.Само на 3та и само в движение.Усещането е все едно държиш масажори от тия китайските боклуци (лоста не мърда наляво надясно.Самия лост няма движение,усеща се вибрация при допир с ръка)

Вероятно някой от тампоните ти е сърдит за упражнението:grin:

Subsense
19-11-2015, 16:35
И аз това си мисля, но защо само на 3та скорост се чудя.

eproHD
19-11-2015, 19:10
Аз това съм го забелязал на много коли...след подаване на малко газ също помръдва нали?Имам колега в работата, чието сузуки е на 60к.и прави същото примърдване придружено с вибрации.Знам поне 5 алфи със същите симптоми....и карат от 7-8 години така.

+1:yes:

Black Power
19-11-2015, 20:52
Аз това съм го забелязал на много коли...след подаване на малко газ също помръдва нали?Имам колега в работата, чието сузуки е на 60к.и прави същото примърдване придружено с вибрации.Знам поне 5 алфи със същите симптоми....и карат от 7-8 години така.

И при мен е така ,но стана от голяма дупка...

alfa_romeo_forever
20-11-2015, 00:53
Аз това съм го забелязал на много коли...след подаване на малко газ също помръдва нали?Имам колега в работата, чието сузуки е на 60к.и прави същото примърдване придружено с вибрации.Знам поне 5 алфи със същите симптоми....и карат от 7-8 години така.


Дам и аз така , аз също съм питал един майстор за това треперене и са ми казвали че не е нищо особено и да си карам колата с кеф , както съветвам и колегата да направи :waving:

undy
20-11-2015, 09:58
Определено има някаква причина,но явно е от "проблемите" с които можеш да си движиш безпроблемно.Но все пак кой,както си прецени.На тампоните може да се обърне внимание,дори е препоръчително,но да се сваля кутия,според мен е прибързано...вече ако загрубяват нещата-да.

ivomanev
20-11-2015, 18:13
Според вас, има ли шанс тампона на скоростите или биалетката на двигателя да са пътници!?

undy
21-11-2015, 14:05
От щангата на мотора(биалетката ,както казваш ти) 100% не е ...от нея по-скоро ще тресе целия мотор.А колкото до тампоните,аз съм ги сменявал по друга причина всичките и въпросното примърдване на 4-та и 5-та си остана,но нямах някви притеснителни вибрации,нито преди,нито след....абе,колега карай за сега,вече ако се увеличава с времето проблема,почваш едно по-едно да препипваш и кое те съмнява сменяш.....или отиваш в доверен сервиз,както те влече.