PDA

View Full Version : 156 стартера не върти



1881
26-11-2015, 22:06
Здравейте колеги
Тази сутрин при опит да я запаля се чува само едно "цък"
при завъртане на ключа. Стартера го няма никакъв.

Директно него ли да поръчвам или има вероятност да е нещо друго?

Колата е 156-ца V6 мотор.

Zlobich
26-11-2015, 22:46
Акумулатора проверен ли е? Може той да е финито.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

1881
26-11-2015, 22:48
Има ток, светлини, радио, видеорегистратор, всичко работи

кученцетоОгиитаткоДоги
27-11-2015, 00:57
Ако има ток,и прави ,,цък,, като завъртиш дръж по продължително и виж да ли ще тръгне да пали.Аз ония ден изпаднах точно в същата ситуация.Бях забравил вътре плафоните и ми падна акумулатора.След ,,цък,, 10 секунди нищо не се случваше и след това тръгна да пали и запали така че не бързай със заключенията и харченето на пари.



П.С. Ако от първия път не стане,изключваш и пак въртиш и задържаш,пробвай така 3-4 пъти,ако тръгне да пали но не запали,има голяма вероятност да си за нов акумулатор.Понеже сега се застудя и ако е за смяна се сблъскваш точно с този проблем.

alfist156
27-11-2015, 03:41
Провери си клемите на акумулатора дали хубаво са захванати.

alfaromeo16vVarna
27-11-2015, 07:12
Акумулатора е преди месец ми се случи точно в най големия дъдж от колко години го караш

Zaxx
27-11-2015, 08:46
Провери си клемите на акумулатора дали хубаво са захванати.

Най - лесно е това да провериш като за начало.Вкъщи има една мазда, която има подобен проблем и пали от незнам си кое завъртане на ключа.:wierdo:

ecotronic
27-11-2015, 12:22
Важно е да се установи дали въпросното цъкане идва от стартера а не просто от релето.
Ако идва от стартера и акумулатор + клеми + връзка към шаси са ОК, най-вероятно проблемът е в шалтера на стартера.

Zlobich
27-11-2015, 13:51
Автора на темата да сподели дали е направил проверките които колегите го съветват.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

alfaromeo16vVarna
27-11-2015, 14:44
пишат за даден проблем искат съвети. Ами поне казвайте какво сте направили от казаното има ли ефект няма ли . Имам проблем и край повече в такива теми няма да пиша все пак и едно благодаря колеги е достатачно

кученцетоОгиитаткоДоги
27-11-2015, 15:15
Колегата може да е запалил сутринта и сега да си джитка:)

alfaromeo16vVarna
27-11-2015, 16:21
:D
xaxa

1881
27-11-2015, 20:47
Не съм палил колеги :) НЕ съм пробвал и нито един от съветите ви. Тъй като бях на работа днес и бях доста зает.
Утре - събота ще пробвам всичко, ще замеря дори и прозвъня за маса,бушони също ще проверя.

Ще ви държа в течение на нещата :)

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

Също така да спомена, че 2 дена преди това да стане ми сменяха помпата на съединителя! възможно ли е нещо и от това да е? Не че намирам възка по между им но все пак да споделя!

кученцетоОгиитаткоДоги
27-11-2015, 20:48
Ако е паднал акумулатора,не забравяй да покараш едно половин час да се зареди:)

ФЕРАРИСТ
28-11-2015, 00:30
Също така да спомена, че 2 дена преди това да стане ми сменяха помпата на съединителя! възможно ли е нещо и от това да е? Не че намирам възка по между им но все пак да споделя!
О, има възможна е връзка и още как.......
Независимо с горна или лагер помпа си, независимо дали и за тая под педала става дума, гаранция са ти пипали акумулатора.......виж почни от там - връзки тва онва......

кученцетоОгиитаткоДоги
28-11-2015, 01:49
О, има възможна е връзка и още как.......
Независимо с горна или лагер помпа си, независимо дали и за тая под педала става дума, гаранция са ти пипали акумулатора.......виж почни от там - връзки тва онва......




Колегата е най-вероятно млад и това му е най-вероятно първата кола.Всеки един който е дигнал капака за първи път се е чудил от къде точно са налива масло.........и от къде антифриз.......когато обесняваш неща на хора които са начинаещи или просто не са любознателни за техническата част на автомобила но имат проблем в момента и искат да го решат трябва да имаш търпение,а не да ги иронизираш:th_up:

Zlobich
28-11-2015, 07:13
Моля да не започваш и тук. Нека поне тази тема е чиста и да има смисъл. Не си прави труда да ми отговаряш,уважи темата на човека,и се придържай към нея. Без лоши чувства.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ФЕРАРИСТ
28-11-2015, 08:06
искат да го решат трябва да имаш търпение,а не да ги иронизираш:th_up:
Аз може би съм кьорав, но прегледах към 10 пъти мнението си отново, търсих навсякъде по него ирония, насмешка и прочее неща който ти изненадващо си видял......не намерих......
Виждам само елементарно обяснение - че можело да има връзка и каква точно........
Сори, но аз не забравям че съм бил същия юзър преди известно време, понеже за моя жалост мама не е сварила да ме роди научен и не е нужно тва да ми се напомня, обяснява и пр......

1881
28-11-2015, 09:52
Колеги не се карайте!
Нито съм млад, нито ми е първа кола :)
Технически грамотен съм, просто нямах време.
Ето сега слязох и след 5 мин. колата вече работеше :)
Проблемът беше, че тази гайка не беше затегната изобщо:
http://i.imgur.com/r57lrE7l.jpg

Благодаря на всички за мненията, а сега отивам да се возя!
:rosso_spider: