PDA

View Full Version : Работен цилиндър боксер



lazar2005
06-01-2016, 10:11
Колеги нещо почна да ми тече спирачната течност, ненамерих откаде е и след 2 дена сутринта ми потъна съедините и открих откаде е :). малко забутана тоя цилиндър, въпросат ми е със зегерка ли се държи от към вилката на съединителя, че ненамерих болтчета да има които да я държат, а не ми се вярва да е излята в кутията или да се вади напред(демек да се свалят скоростите )

ivan dimitrov
06-01-2016, 14:50
Да, зегер е. Мястото е зле със достъпът. Аз свалих всмукателният колектор, въпреки че бях убеден че ще го сменя без тая интервенция. По някое време са ползвали зегер подобен на тия, на жилата на скоростите, нещо като г образна планка. Хващаш с клещите и издърпваш нагоре....
При мен обаче си беше обикновена зегерка, та не се получи фокусът.

lazar2005
06-01-2016, 22:58
мерси. днес трънах да го правя и изведнъж като се разпра небето ,,,,,,,,,:crazy:

ivan dimitrov
06-01-2016, 23:14
Въъъъ! Под открито небе, посред зима! Не ти липсва смелост!

Bobi_33
06-01-2016, 23:15
Работния цилиндър се вади лесно. Аз не свалям нищо. само ако е 16V свалям колектора. Ползват се Г-образни зегер клещи и един гаечен ключ 17, нищо друго.

ivan dimitrov
06-01-2016, 23:54
Предполагам е въпрос на сръчност. Аз свалям колектора за 5мин. макс. Първо търсих отворите в зегерката 10мин, безуспешно, след това свалих колектора и я извадих за 2мин. Инак наистина бях убеден че ще се размина без сваляне на колектора. Не ми достигна или сръчност, или самоувереност. Е, аз от 25г не се занимавам професионално с тая дейност, все пак.
Може би тук е мястото да попитам - някъде продават ли гарнитурките м/у колектора и конзолите с инжекторите? Режа си ги, ама .......

Bobi_33
07-01-2016, 23:41
Предполагам е въпрос на сръчност. Аз свалям колектора за 5мин. макс. Първо търсих отворите в зегерката 10мин, безуспешно, след това свалих колектора и я извадих за 2мин. Инак наистина бях убеден че ще се размина без сваляне на колектора. Не ми достигна или сръчност, или самоувереност. Е, аз от 25г не се занимавам професионално с тая дейност, все пак.
Може би тук е мястото да попитам - някъде продават ли гарнитурките м/у колектора и конзолите с инжекторите? Режа си ги, ама .......

Да, продават се. Дори в Евро 07 мисля, че ги има.

ivan dimitrov
08-01-2016, 15:20
И в Евро и в Косер ми предлагат тия м/у конзолките и главата. Изглежда се изразявам неправилно, знам ли...

Bobi_33
10-01-2016, 15:19
И в Евро и в Косер ми предлагат тия м/у конзолките и главата. Изглежда се изразявам неправилно, знам ли...

Знам за кои се изразяваш. За зелените гарнитури. Другите са от тъмно сив клингирит. Точно зелените съм ги взимал от Еврото. Но там се объркват и дават другите.

ivan dimitrov
10-01-2016, 18:28
Точно така, зеленичките. Е, щом все пак ги има, значи трябва да съм по настоятелен. Май им ги и рисувах даже, ама....
Мерси, ще се докопам, по един или друг начин.

lazar2005
10-01-2016, 22:57
ако ти трябва клингирит свиркай .... имам в работата и ше ти резна