PDA

View Full Version : Съвет относно 4Х4



alfamicin
17-01-2016, 13:29
Понеже съм в процес на търсене на 156 FL,попаднах на една много прилична 1.9 jtd,но за моя изненада в обявата пише че е Q4.
Звучи ми примамливо на карам 4х4,но в последствие изникват няколко въпроса:
Повече проблеми?
Надеждност?
Разход на гориво?
По-скъп съединител?
Моля за мнение.

reapersl
17-01-2016, 14:41
по принцип съм чел добри отзиви за Q4 по западните форуми
за цените може да провериш някои онлине магазин ориентировачно или предполагам все някой колега ще кара такава
надежност ? ами ако е била подържана добре ДА :D ама нали знаеш кола и жена малко на късмет отива работата

mirchozo
17-01-2016, 15:00
Ако ти се стори добре скачай, но да знаеш че ако вие или има някакви шумове в задното предаване нещата не са хич евтини. Иначе като цяло е същата боза, като изключим че винаги се купуват 4 еднакви гуми и то минимум 17-ки, разход +1/+2 литра. Леко по-различен интериор вътре, макар че фейса вътре също е на ниво. Иначе голям плюс е височината на самия автомобил, но нищо общо с джиповете.

pininfarina
17-01-2016, 19:57
Понеже съм в процес на търсене на 156 FL,попаднах на една много прилична 1.9 jtd,но за моя изненада в обявата пише че е Q4.
Звучи ми примамливо на карам 4х4,но в последствие изникват няколко въпроса:
Повече проблеми?
Надеждност?
Разход на гориво?
По-скъп съединител?
Моля за мнение.

Уникални машини са, ако е читава я взимай. Аз още съжалявам за моя Кросвагон че го продадох :-(

Doomguy
17-01-2016, 20:06
Някой може ли да издаде повече информация, постоянно ли е зацепено 4х4 на кросвагона и към кои колела прехвърля повече мощност.

Бобби
17-01-2016, 20:33
....https://www.youtube.com/watch?v=OflK_pYVA4M

---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:31 ----------


Ако ти се стори добре скачай, но да знаеш че ако вие или има някакви шумове в задното предаване нещата не са хич евтини. Иначе като цяло е същата боза, като изключим че винаги се купуват 4 еднакви гуми и то минимум 17-ки, разход +1/+2 литра. Леко по-различен интериор вътре, макар че фейса вътре също е на ниво. Иначе голям плюс е височината на самия автомобил, но нищо общо с джиповете.
Бих казал много по добра от доста джипове....

alfamicin
17-01-2016, 21:47
Благодаря за отговорите!
Между другото колата НЕ Е Crosswagon a SW.
Лошото е че е в Германия и с пробите е малко трудно.
Притеснява ме,че ако нещо стане по трансмисията,после да не ми излезе по-скъпо от колата.
За нормалните /не 4х4/ има доста изписано и имам представа,но за Q4 инфото е малко.

pininfarina
17-01-2016, 22:12
Благодаря за отговорите!
Между другото колата НЕ Е Crosswagon a SW.
Лошото е че е в Германия и с пробите е малко трудно.
Притеснява ме,че ако нещо стане по трансмисията,после да не ми излезе по-скъпо от колата.
За нормалните /не 4х4/ има доста изписано и имам представа,но за Q4 инфото е малко.

задвижването и е много здраво, ако е читава няма да имаш никакви проблеми. А ако някой ден все пак я счупиш и не ти се прави и слагаш нормална кутия, махаш раздатката и още това онова и си само на предно :-)

ljub4o2002
06-02-2016, 15:39
Ами колега,не знам какво да ти кажа,Q4 не съм имал удоволствието да карам,но знам едно-всички Алфи се славят с много здрави двигатели и силово предаване.
Но все пак има и едно но.Много са капризни по отношение на поддръжка,горива,консумативи и части.Не търпят компромиси,всичко трябва да бъде правено точно и навреме,по отношение на горивата не трябва да се търси винаги най-евтиния боклук само и само да се спести някоя стотинка,защото направим ли това да им сипваме боклуци в резервоарите и да караме по системата:а бе това или онова се обажда но ще почака,маслото е за смяна ама може да почака малко и други подобни,то алфите ти го връщат тъпкано,че даже и с лихвите:)