PDA

View Full Version : Деактивира се ABS, VDC и Hill holder



sasho_n2
17-01-2016, 23:08
Здравейте. Днес в движение изведнъж ми изписа че се дективират ABS, VDS I Hill holder. След няколко запалвания отново излезнаха тези грешки. Дали имма някакъв датчик който е възможно да се е откачил ? Ясно че иначее ще влиза на диагностика, но все пак някой ако има идея?
Благодаря предварително.:prescription:

angelovi69
17-01-2016, 23:31
Точно в петък и на мен, в движение, ми изписа грешка за ASR и VDC. Заредих си акомулатора. Но аз съм със 156.

vernibgs
18-01-2016, 10:26
Предполагам ,че е от слаб акумулатор или ако си дърпал ръчни на снега също може да ти е изпише :)

sasho_n2
18-01-2016, 11:45
Да, акумулатора тотално го бях изключил като версия...по-скоро се съмнявах в някакъв датчик на ABS, който да се е откачил и дава тези грешки.
Ръчни не съм дърпал, но дори да изпише в таква ситуация, би слевало да е еднократно, а не постоянно? Към момента постоянно ми изписва тези грешки - при всяко запалване, като от сутринта добави и грешката за подгревните свещи.
Акумулатора е на година и половина ( все оше в гаранция), но ще го замеря да видя - какви трябваше да бъдат стойностите му при незапален автомобил - 12.3 V?

DiStefano
18-01-2016, 11:47
Провери на първо четене - акумулатор и клеми - както казва колегата. После си виж и стоп-машинката и тази на педала за съединителя - там буксите.

Аз преди няколко дни имах същия дерт и със смяна на стоп-машинката се оправи.

Mury
18-01-2016, 15:15
Или машинката на педала на съединителя,или е счупена пружината на същия педал-болка при 159 с доста трудоемка смяна.............:prescription::prescription::pre scription:

sasho_n2
18-01-2016, 15:24
Акумулатора е 12.5 V при загасен двигател...т.е. остават стоп-машинката, тази на съединителя или пък някой датчик? Ще я закача на диагностика да видим какво ще покаже.

Mury
18-01-2016, 15:28
Акумулатора е 12.5 V при загасен двигател...т.е. остават стоп-машинката, тази на съединителя или пък някой датчик? Ще я закача на диагностика да видим какво ще покаже.

Ако покаже грешка в машинката на съединителя,не се хвърляй на нея,огледай педала дали се връща докрай,дали не седи малко по-високо от другите.......тогава ако е така,може да се насочиш към пружината на педала.

П.С.Понякога да ти вади грешка Vehicle prtotection system на дисплея ????

sasho_n2
18-01-2016, 15:44
Ще погледна педала как стои дали наистина не е по-висок от спирачката.
Не ми е изписвало подобна грешка никога.

damyanov
18-01-2016, 22:47
Също така е възможно и датчик на ABS да е тръгнал...

angelovi69
18-01-2016, 22:55
Колега, акумулатора, че сочи 12,5 волта, нищо не значи. Зависи колко време след като си загасил мотора , мериш. Зависи и как я караш - на къси разстояния с често палене и гасене или повече на дълъг път ходиш.
Иди някъде, където имат товарна вилка, да го тестват. Ако му се развиват капачките на 6-те клетки, да му проверят гъстотата на електролита. Може да има нужда от доливане на дестилирана вода. Имай предвид, че като е разреден, нивото е по-ниско, а когато се зареди, нивото в клетките си увеличава малко обема, така че, не бързай първо да доливаш дестилирана вода. За тия манипулации в Казанлък вземат по левче. Успех.

thecleaner
18-01-2016, 23:09
Или бОшон имаш гръмнал ;)

sasho_n2
19-01-2016, 09:02
Ще си каже баба утре в сервиза на диагностиката...
Акумилатора го мерих на загасен двигател, преди повече от 20 часа. Карам я в градски условия, както и междуградско.

Замислих се и аз за бушон, но не изписва грешката всеки път - на 3 паления - веднъж...или в движение, след 2-3 км. Ако беше бушон, според мен щеше постоянно да дава грешка. Снощи загледах двата педала - съединител и спирачка, нямат осезаема разлика във височината....Според мен или се е обледил някой датчик или е тръгнал да дава фира...

vernibgs
19-01-2016, 09:45
Пиши след като откриеш проблема какъв е бил.Поздрави.

sasho_n2
21-01-2016, 14:08
Довечера ще я закача на компюър. Интересното е, че вчера и днес ( към 60 км градско) не се появявала грешката.

Yavor
21-01-2016, 16:08
На 156цата 2-3 пъти ми се беше случвало да ми набива грешка за ABS/ASR/VDC и във всичките случаи беше в доста студено време.
На диагностика показваше че някакъв датчик за положението на волана е прекъснал - явно буксата му е правила номера в студа.
Интересното е че ми го правеше по веднъж на зима и после до другата зима - пълно мълчание :)

sasho_n2
21-01-2016, 22:54
На 156цата 2-3 пъти ми се беше случвало да ми набива грешка за ABS/ASR/VDC и във всичките случаи беше в доста студено време.
На диагностика показваше че някакъв датчик за положението на волана е прекъснал - явно буксата му е правила номера в студа.
Интересното е че ми го правеше по веднъж на зима и после до другата зима - пълно мълчание :)

На път за сервиза отново светнаха грешките. На диагностиката се регистрира грешка в преден десен датчик на ABS. Сега остава даа провеим дали не е някоя букса или кабел или датчика е заминал.

DiStefano
22-01-2016, 12:06
Бели кахъри :D

sasho_n2
22-01-2016, 14:20
Хахаха...бели, ама кахъри, какво да се прави ;-).

Mury
22-01-2016, 14:23
159-те късат кабелите на предните датчици,малко след като влизат под подкалника,м/у него и купето.:afro::afro::afro:

sasho_n2
29-01-2016, 08:53
Оказа се датчки на ABS на предно дясно колело за смяна. Сега вече всичко е наред.

Mirwais
01-02-2016, 23:53
Колега, провери ли състоянието на стария датчик? Имаше ли следи от амортизация - основно по лицето, което гледа към лагер-главината? Аз сменях няколко датчика в къс период от време и се оказа, че лагер-главината беше виновна - магнитната обшивка се беше амортизирала от времето и беше подпухнала и протриваше датчика. Провери това, защото ще смениш сега и след време пак ще ти се наложи.

sasho_n2
02-02-2016, 08:34
Дам...благодаря за съвета. Не се бях сетил, но сега го погледнах старият датчик, видимо няма следи от триене или нещо подобно...

Mirwais
02-02-2016, 08:52
Дам...благодаря за съвета. Не се бях сетил, но сега го погледнах старият датчик, видимо няма следи от триене или нещо подобно...

Значи всичко е наред :)

n_niki
02-02-2016, 21:10
Здравейте, от скоро съм собственик на 159sw - не мога да и се нарадвам още - имам въпрос към аудио системата. На много места се споменава Bosse - как да разбера каква е моята? Звукът е много добър-mp3, usb и хендсфри. Забелязах че при Fader настройката на задните врати свирят само пищялките - дали са ми откраднали говорителите или е възможно фабрично да няма - в багажника и под седалките на намерих усилвател! може ли някой да ми каде усилвателя и решетките на говорителите свалят ли се от кората или се разглобява цялата врата? Благодаря ви предварително!

vovata
03-02-2016, 08:02
Здравейте, от скоро съм собственик на 159sw - не мога да и се нарадвам още - имам въпрос към аудио системата. На много места се споменава Bosse - как да разбера каква е моята? Звукът е много добър-mp3, usb и хендсфри. Забелязах че при Fader настройката на задните врати свирят само пищялките - дали са ми откраднали говорителите или е възможно фабрично да няма - в багажника и под седалките на намерих усилвател! може ли някой да ми каде усилвателя и решетките на говорителите свалят ли се от кората или се разглобява цялата врата? Благодаря ви предварително!

Ако имаш Bosse най бързо се разбира ако имаш надпис Босе на пищялките на таблото.

Yavor
03-02-2016, 11:44
Трябва да има и събуфер в багажника - от лявата страна, зад вратичката в багажника.
Ако там е празно, значи нямаш БОСЕ.