PDA

View Full Version : 147 16v 140hp спортен филтър



fakirastanly
29-01-2016, 15:32
Скоро сменях масло и филтри когато взех колата при първото обслужване установихме че кутията на въздушният филтър е счупена но пък добре залепена както и всички щипки са счупени всяка смяна на въздушният филтър е мъка и я карам с побългарен вариант със свински опашки доста сполучливо става Но….Та ми светна идеята за спортен филтър… въпроса каква марка и къде е най добре да се сложи конуса предполагам от алфа не случайно за избрали мястото на въздушният филтър.

Mladencho
29-01-2016, 15:53
По-добре си потърси друга филтърна кутия.
Мисля ,че вървяха около 30-40лв.Аз сложих конус , защото нямах друг избор .
Споделям ти как се получи при мен , а върху самият филтър съм сложил и тази гофра , която е изведена напред към решетката (мигачите).

fakirastanly
30-01-2016, 12:31
Добре изглежда с какво се изпира филтъра бързо ли изъхва
на коя марка си се спрял питам защото бая глупости пише из нета друго си е човек де е в нещата да разесни

кученцетоОгиитаткоДоги
30-01-2016, 13:16
Спортния въздушен филтър се слага за по хубав спортен звук на бензиновите автомобили,на дизел ще е точно като на свинче звънче:) Потърси си една кутия за стандартния филтър,по моргите не може да няма.

undy
30-01-2016, 14:20
Кой е казал,че търси 'звук'?
Какво като е дизел.Тия филтри се слагат за по-добро 'дишане'.
Аз съм със спортен на KN и съм доволен.С размерите на оригинален и е в кутията.Свалям,обезмаслявам,измивам,омаслявам и газ.Друг е въпроса ,че тия филтри са по-пропускливи в сравнение с хартиените и има опасност от навлизане на дребни песъчинки и да ти очукат лопатките на турбото....ноо тука вече всеки сам си преценява...къде кара и какъв е въздуха там.Аз съм преценил,че мога да карам с него:crazy:

haljscho
31-01-2016, 09:38
Спортния въздушен филтър се слага за по хубав спортен звук на бензиновите автомобили,на дизел ще е точно като на свинче звънче:) Потърси си една кутия за стандартния филтър,по моргите не може да няма.

След като не си наясно, защо пишеш глупости!!!

Спортният филтър си е ангажимент и определено звука ще ти хареса!

https://www.google.bg/search?q=kn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiX-7GIxdPKAhWKDywKHXS-C0cQ_AUIBygB&biw=1024&bih=635#imgrc=RQK0IjQkbAqoDM%3A

Mladencho
01-02-2016, 08:14
Както казах , при мен се наложи да се разделя с филтърната кутия , но няма да навлизам в обяснения.
До колегата пуснал темата , в горните два поста са ти споменали една от най-масовите марки k&n , но можеш и на нещо съвсем по-различно да заложиш , стига да ти се дават толкова пари -> BMC CDA - carbon dynamic airbox.