PDA

View Full Version : Помощ проблем със скоростната на 147!



minnam
31-01-2016, 15:29
Здравейте на всички!
Първо искам да споделя, че от скоро съм горд собственик на Alfa Romeo 147 2.0 selespeed. Колата се подвизава вече в Хасково и след закупуването и сменихме маслото със селения 20к, ангренажен комплект, маслен филтър, антифриз, въздушен филтър и за др. не се сещам в момента.Колата я взехме от сервиза 3 дена нямах проблеми никакви, но снощи ми направи проблем за първи път. Както си карах на сити и изведнъж изключи от скорост изпилка и светна на таблото selespeed...... нещо си... не успях да запомня, отново включих на скорост натиснах пак режим сити и така още 20 метра едвам помръднах и като загасих, за да запаля на ново, не успях. Изобщо не искаше да пали. Бутам ключа въртя и започна пак да сигнализира и изписа на таблото, че иска ключ/код за имобилайзера (пропуснах да кажа, че купувайки я от мацката ми каза, че и откраднал ключа и се наложило при изкарването на нов да и сменят и имобилайзера-незнам защо?!) След това се откачиха клемите от акумулатора и при поставяне запали, все едно е нямало нищо. Но днес пак го направи. Сутринта излязох, нямаше проблем, но след като бях спряла за кратък престой и тръгнах отново се започна същия цирк. Както си карам изведнъж изключва от скорост и аз само си подавам газ на свободна, а на таблото ми показва, че съм на първа и тъй като трябваше да я предвижа поне до вкъщи видях доста зор. Спирачка включвам на първа потегля и не показва на екрана, че сменя на по-висока предавка или от първа ми показваше направо 3та, след което при намаляне на легнал полицай където спирам почети, пак ми дава, че съм на 3та и така пак изключваше от скорост и като цяло се усещаше, че не работи както трябва. изпюлка веднъж и показа пак selespeed .... нещо си( не го запомних) исках да снимам с телефона, но повече не го показа. имам съмнения, че на мястото на маслото на робота е доливано друго трансмисионно масло. И в същото време незнам какво е и кам кого да се насоча... само знам, че не ми се кара при майстори, които ще я гледат 1 месец, за да се чудят какво и е и накрая пак няма да са свършили нищо. Надявам се да не е много сериозно и силно се надявам, че някой ще ми помогне от Вас. Благодаря предварително!

myato
31-01-2016, 16:55
В тази тема е написано всичко по въпроса, което човек би могъл да направи.

minnam
31-01-2016, 18:22
в коя?

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

Сега пак я пробвахме (да не би да се оправи случайно от само себе си :) ) Същите дертове. изключва от скорост дори и сам да сменяш и задната не може да се включи или ако включи на 1ва и не иска да мине на 2ра. и изписва selespeed system failure. Разкачихме клемите, но вече и този номер не минава, тогава изписва system check и, че остават 0 км. до сервиз, което явно означава да не се кара.

ecotronic
31-01-2016, 19:57
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34244

myato
01-02-2016, 08:55
Точно тази, която колегата ecotronic е постнал, но не знам защо не се е качила. Понеже бързах и не съм и видял сакатлъка.