PDA

View Full Version : изпуска газ



pisa_misho
06-02-2016, 08:02
Здравейте колеги,преди два месеца правих профилактика на изпарителя LOVATO,а пропуснах-с обикновенна газова съм,смених платната ,смених гумичките,излъсках изпаритела отвътре,почистих клапаните,абе квото можах да разглобя го почистих,както и да е,колата втрвеше и палеше страхотно,до големите студове,от тогава много трудно пали след по голям престой на изгасен мотор,демек като я паркирам вечер,сутрин въртя по 30-35сек.,принудително поставям ключето в позицията която е между бензин и газ,и тя повърти още малко,препука и пали,след това всяко следващо палене е супер,същото се получава и вечер като взема да си тръгвам от работа-пълен ужас,чисто нов акумолатор го разсипвам ей така,в началото си мислех че е от температурите-20,-23,но като се стопли времето,+22,колата продължава да го прави това,онази вечер реших да извадя маркучите от плочката и да видя какво ще стане на сутринта,и разликата беше страшна,намушках маркучите и мръсницата запали почти моментално,защото и поразбутах настройките като си мислех че причината е в тях,та се установи че изпарителя пуска газ ! Въпроса ми е какво трябва да сменя за да се оправи теча- наново да сменя гумичките в него или клапаните,те са два- един преди изпарителя,и един на него. Благодаря ви много за помощта

Bobiuzunov
06-02-2016, 08:15
Слагай нов изпарител и не се занимавай с глупости.Изпарители бол,а цени най различни и зависи с колко пари ти се разделя.

pisa_misho
06-02-2016, 09:09
Да разбирам че проблема е в изпарителя а не в някой от клапаните

ecotronic
06-02-2016, 11:15
При изгасен мотор, клапанът между първата и втората камера трябва да е затворен. При теб вероятно стои отворен поради лош реглаж или нещо объркано след разглобяването.

pisa_misho
06-02-2016, 14:22
Съгласен съм с теб,но защо проблема не се появи веднага а след почти месец и половина