PDA

View Full Version : Проблем с дългите светлини



just_marto
07-02-2016, 21:45
Здравейте колеги! Преди 2 седмици ми се случи за нещастие та забих предницата в едно пежо на сфетофар. Това не е от значение, колкото, че след като смених крушките за късите, реших да пробвам всичките дали си светят и когато пуснах дългите не работеха на нито един от фаровете. При смяна на самите фарове с "втора ръка" на десният смених само крушката за късите с мойта си, че бях взел чисто нова, но за дългите я оставих... тя си свети. Проблема е при левият (шофьорският фар) - смених крушката на дългите, тъй като беше изгоряла, но уви не свети. Прегледах евентуално бушон да не е изгърмял заедно с нея - не е. Купих за всеки случай чисто нова... случайно тази да не е дефектна. Фарът продължава да не свети на дълги.

Помагайте, моля! :(

ecotronic
07-02-2016, 21:50
За каква кола става въпрос ?

Zlobich
07-02-2016, 22:25
Колега измери има ли напежение (12волта) на буксата. Първо между пиновете на буксата. Ако не покаже нищо даваш едната сонда на маса някъде по купето и пак мериш пиновете. Ако излезнат 12 волта значи се губи масата.
Провери хубаво бушоните,даже ги прозвъни,защото понякога изглеждат здрави но уви.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

just_marto
09-02-2016, 21:15
156 1.9 JTD 105 к.с.
Странно ми е, че първо смених левият фар и смених си крушките и късите ги проверих, че светят но дългите не. После реших, че няма как да използвам десният фар да се крепи само на едната гайка и в деня преди да го сменя и него реших да подам сигнал на един колега с дългите обаче ... нищо. Когато тръгнах да го сменям реших да не махам крушките от този фар който ще монтирам и той си светна, а предният беше с чисто нова (неизгоряла) и не светеше. На левият смених крушката с чисто нова и не иска да светне и това си е.

ecotronic
10-02-2016, 13:02
156 1.9 JTD 105 к.с.
Странно ми е, че първо смених левият фар и смених си крушките и късите ги проверих, че светят но дългите не. После реших, че няма как да използвам десният фар да се крепи само на едната гайка и в деня преди да го сменя и него реших да подам сигнал на един колега с дългите обаче ... нищо. Когато тръгнах да го сменям реших да не махам крушките от този фар който ще монтирам и той си светна, а предният беше с чисто нова (неизгоряла) и не светеше. На левият смених крушката с чисто нова и не иска да светне и това си е.

Провери си внимателно първите 2 предпазителя (отляво надясно на най-горния ред). Ако са здрави, мери за наличие на напрежение непосредствено на крушката. Ако и това е ОК, размени двете крушки. Нова крушка не означава непременно, че е изправна.

just_marto
10-02-2016, 20:22
Еми ще пробвам тази, която свети в момента на десният фар да я сложа на този дето сега не свети.