PDA

View Full Version : колебаене в оборотите



mitkomeg
02-03-2016, 22:03
Мотора е 2,4jtd 136 с чип но проблема си го има от преди чипа от както съм взел колата. Оборотите си стоят колкото трябва да са си стандартно 900 или 920-30 не помня точно колко но като спра на светофар и през няколко секунди падат леко(може би с 20тина оборота разтриса леко) и се възстановяват и след няколко секунди пак и така нататък. От какво може да е. Грешки излизат само дебитомер и егр-може ли да е от дебитомера? Знам, че тука можем само да предполагаме но някой може да е минал през това вече.
Друго което ми прави впечатление е, че като е студена върви повече или поне така ми се струва. Гледал съм показанията за температурата и си бяха реални.

bobka7a55
03-03-2016, 01:28
И при мен го има този ефект с оборотите..колата е 2,4 жтд 175кс с чип но не всеки път го прави този проблем и немога да го разбера от къде идва..вчера смених дебитомера на сутринта ми светна пак чека...казаха 4е най-вероятно проблема е от АГР-а...

7171
30-04-2016, 20:54
като подкарах с по-високо октановия дизел се оправи колата - вие намерихте ли къде е проблема? Според мен е или дюза, или калпаво гориво.