PDA

View Full Version : Ауспух на 2.0 TS - мека връзка.



ecotronic
05-03-2016, 14:56
Здравейте колеги!

Предстои ми смяна на меката връзка на ауспуха. Тъй като чета отрицателни отзиви за някои меки връзки, присадени на тръбата (жужат и издават неприятен звук), моля за насоки относно това, откъде може да се намери качествена такава.

Чудя се да присаждам само меката връзка или да търся цялата тръба.

lordliness
05-03-2016, 19:40
На Боровец скъсах меката връзка и звучах като реактивен самолет. В Петрич я смених в първия сервиз, който видях. Нямаше време да отлагам, човека ми сложи това което има. Отряза моята и завари новата. После запалих и провери дали не издиша от някъде. С труда струваше около 60 лв. Стана идеално. Няма никакви странични звуци.

ecotronic
05-03-2016, 20:01
И аз клоня към смяната само на меката връзка с качествена такава и сменена професионално. Цяла двуцевка нова не съм виждал а втора уптреба едва ли ще е много по-добра от моята, която е със закъсана външна оплетка, пърпори и ме дразни. Обичам моторът да работи възможно най-тихо.

iveli
05-03-2016, 20:41
Отиди при добър заварчик Той ще реже заваря и ще ти препоръча мека връзка Мисля че не е голям избора и философията Мека връзка 20-25лв електроди супрени 3-4лв и труд Аз сам си направих цяла генеряция супрена и то с електрожен кракра Със СО става по лесно

ecotronic
05-03-2016, 20:51
Така - заформя се въпросът "каква мека връзка?". Четох лоши отзиви за Walker.

lordliness
05-03-2016, 21:13
Хубавите са към 50 лв. Като я видиш веднага ще разбереш дали е качествена. В сервизите имат. Важно е да я заварят добре отгоре защото не свалят нищо и там е трудно и тясно за работа. И да пазят ламбдата, моята е на два пръста от меката връзка. И ако не изчислят добре дължината на отреза и я заварят под напрежение ще се скъса пак.

mimouzunov
05-03-2016, 21:27
Така - заформя се въпросът "каква мека връзка?". Четох лоши отзиви за Walker.

Отиваш неиде в магазин за такива неща и питаш колко слоина е, 2-3... поглеждаш я от вътре виждаш там какъв е метала и веднага ще знаеш дали това е твоята тенекия...
Аз по спомени си лепнах една трислоина неръждаема Ф60 и мисля докато е кола че там няма да пипам... пак....

iveli
05-03-2016, 22:43
Ако ще я взимаш предварително си провери диаметъра на старата

muskula
13-03-2016, 10:15
Здравей колега,ако не ти е проблем легни под колата или на канал и си измери меката връзка колко е дължината и ф и след това в магазина.Меките връзки са на размер и ф и само един съвет от мен(ако може) търси си точния размер дължина и ф ,ако не искаш да имаш ядове,казвам го от опит.

ecotronic
14-03-2016, 16:23
Меката връзка е сменена, както и задното гърне, което се оказа леко пробито на входа. Покрай цялата работа реших да премахна и катализатора посредством резонаторно гърне.

Колата отново е тиха и имам чувството, че тягата се увеличи с една идея, вероятно заради премахването на 18 - годишния катализатор.

Благодаря на всички, които дадоха мнения и насоки.