PDA

View Full Version : Поредната глупост....



Бобби
09-03-2016, 19:25
Дерегистрацията на автомобил заради не сключена ГО.....

Bobo Markov
09-03-2016, 20:31
Дерегистрацията на автомобил заради не сключена ГО.....

в тва лошо няма имаш си дрът хафтемобил и не моеж да го пратиш към Надин да си земеш едни 500 лева щото трее го де-регистриргаш а са ко праш не плащаш ГО и беж към Надин :)

Бобби
09-03-2016, 20:50
в тва лошо няма имаш си дрът хафтемобил и не моеж да го пратиш към Надин да си земеш едни 500 лева щото трее го де-регистриргаш а са ко праш не плащаш ГО и беж към Надин :)
Aз за скрап ще я върна и без да я дерегестрирам.....нали знаеш, забранено е да изкупуват медни кабели и тем подобни, ама ги изкупуват.....интересно, дали след като го дерегестрират автоматично ще ти спрат и данъка за него...?....да, ама не....:))
Тук иде реч за друго.....имам кола дет не карам например две години.....която е регистрирана....след тези две години, като реша да я пусна в движение....наред с задължителната застраховка и преглед, данък и т.н...трябва да и плащам и нова регистрация, която няма да е 35лв....а се говори за некви 250.....то като тая измислена еко такса.... даваш пари за нищо....Например утре ще кажат, че след като имаш телевизор и не го гледаш, трябва да си плащаш на някой за да ти доставя сигнал за тв.......?...е за чий кур ти е тая услуга....както и ГО на автомобил дет стой в гараж......без да излиза на пътя и да е неква опасност за движението...?

old alfist
09-03-2016, 22:16
Дерегистрацията на автомобил заради не сключена ГО.....

Хубаво е човек да има самочувствие, но понякога има ситуации които могат да се избегнат само теоритично - на практика понякога се стават ред случайности които не можеш да предвидиш.
Крайно време беше да стане това.
Явно дори и ти не можеш да осъзнаеш, че превозното средство което управляваш може да нанесе щети - ако имаш застраховка ще ти излезе по-евтино.

Бобби
09-03-2016, 22:23
Хубаво е човек да има самочувствие, но понякога има ситуации които могат да се избегнат само теоритично - на практика понякога се стават ред случайности които не можеш да предвидиш.
Крайно време беше да стане това.
Явно дори и ти не можеш да осъзнаеш, че превозното средство което управляваш може да нанесе щети - ако имаш застраховка ще ти излезе по-евтино.
Добре де...я ми кажи моята кола, която седи на трупчета в гаража, как ще нанесе щета на друга кола или участник в двизението..?

old alfist
09-03-2016, 22:34
Добре де...я ми кажи моята кола, която седи на трупчета в гаража, как ще нанесе щета на друга кола или участник в двизението..?

Твоята прекрасна кола да си седи в гаражът, но когато я изкараш на улицата вече имаш отговорност за нея.
Преди години в Плевен имаше дело срещу собственик паркирал колата си на улицата, в която се удари дете с колело - ако не беше застрахована щеше да плаща.

Bobi_33
09-03-2016, 22:41
Твоята прекрасна кола да си седи в гаражът, но когато я изкараш на улицата вече имаш отговорност за нея.
Преди години в Плевен имаше дело срещу собственик паркирал колата си на улицата, в която се удари дете с колело - ако не беше застрахована щеше да плаща.

Има логика в това което твърдиш, но....
Аз примерно имам 2 коли. Едната ми е ежедневка. Кара се постоянно. Другата ми е за каране замо в топло време, тя е кола за даване на газ. Никога не я карам без гражданска. Но зимата нея карам, седи си. Досега и правех 2 или 3 вноски за гражданската, за през топлия сезон. Изтича въпросната ГО, отивам, сключвам нова, слагам и стиккерите, подкарвам си колата.
Но сега с тази нова тъпотия ще съм задължен да плащам и за времето, в което не си карам колата. Майната ми на това, но когато изтече ГО-то и реша да си правя нова, ще трябва да ходя в КАТ. А там се губи мнооог време. Ако ставаше бързо добре, ма е разправия голяма, особено в София.

Пълна тъпотия.

old alfist
09-03-2016, 22:54
Има логика в това което твърдиш, но....
Аз примерно имам 2 коли. Едната ми е ежедневка. Кара се постоянно. Другата ми е за каране замо в топло време, тя е кола за даване на газ. Никога не я карам без гражданска. Но зимата нея карам, седи си. Досега и правех 2 или 3 вноски за гражданската, за през топлия сезон. Изтича въпросната ГО, отивам, сключвам нова, слагам и стиккерите, подкарвам си колата.
Но сега с тази нова тъпотия ще съм задължен да плащам и за времето, в което не си карам колата. Майната ми на това, но когато изтече ГО-то и реша да си правя нова, ще трябва да ходя в КАТ. А там се губи мнооог време. Ако ставаше бързо добре, ма е разправия голяма, особено в София.

Пълна тъпотия.
Съгласен съм с теб, но за да има справедливост трябва да има електронни застраховки, винетки и данъци плащани по електронен път, но когато има всичко това няма да има далавера за управляващите на всички нива и техните приближени.
И аз очаквам вече 3 месеца да ми връчат постановление за каране без винетка на малката 146 - моя е и баща ми я кара из града и до вилата, но веднъж ми се наложи да я взема по друг маршрут, без да се съобразя, че трябва да има винетка и ме щрафосаха.

Бобби
09-03-2016, 22:54
Твоята прекрасна кола да си седи в гаражът, но когато я изкараш на улицата вече имаш отговорност за нея.
Преди години в Плевен имаше дело срещу собственик паркирал колата си на улицата, в която се удари дете с колело - ако не беше застрахована щеше да плаща.
Е тогава, като е в гаража, защо трябва да им шаря за ГО....?...прав си, че като е на улицата е участник в движението дори и паркирана.....но ако я разглобя и си я сглобя обратно в хола....и там ли ще ме преследват застрохователите...:)))
Ако отида за известно време в чужбина и си съхраня автомобила надлежно.....ко прайм....връщам се и и на ново регистрация....запознат ли си, че ако е свален един автомобил от отчет, за да го пуснеш в движение трябва да минеш през АДАК(иначе казано технотест).....и там цифрата е....?
Не случайно казвам ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, както са повечето закони и алинеи при нас....

old alfist
09-03-2016, 22:59
Е тогава, като е в гаража, защо трябва да им шаря за ГО....?...прав си, че като е на улицата е участник в движението дори и паркирана.....но ако я разглобя и си я сглобя обратно в хола....и там ли ще ме преследват застрохователите...:)))
Ако отида за известно време в чужбина и си съхраня автомобила надлежно.....ко прайм....връщам се и и на ново регистрация....запознат ли си, че ако е свален един автомобил от отчет, за да го пуснеш в движение трябва да минеш през АДАК(иначе казано технотест).....и там цифрата е....?
Не случайно казвам ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, както са повечето закони и алинеи при нас....

Не е толкова страшно при Технотест-а - с данъчни цели, срещу 65 лв. ми промениха мощността на колата с 5к.с.

alfa racer GTA
09-03-2016, 23:04
СВИКВАЙТЕ!

Който е със затъмнени прозорци, включително задни странични и заден панорамен(обзорен) прозорец трябва да ги изсветли- да свали фолиото с което го е затъмнил.

Законът за изменение и допълнение на ЗДП беше приет.

Отделно е от 1 ноември до 1 април задълже със зимни гуми..

RPWWD
09-03-2016, 23:07
Пичове, доколкото чух/четох по медиите, регистрацията се възстановява служебно при сключване на застраховка, след подаване на информацията от застрахователната компания към КАТ, т.е. никой няма да ви кара да сменяте номера и талони.

Bobi_33
09-03-2016, 23:09
СВИКВАЙТЕ!

Който е със затъмнени прозорци, включително задни странични и заден панорамен(обзорен) прозорец трябва да ги изсветли- да свали фолиото с което го е затъмнил.

Законът за изменение и допълнение на ЗДП беше приет.

Отделно е от 1 ноември до 1 април задълже със зимни гуми..

За зимните гуми съм ОК. Аз и сега карам със зимни гуми, купени нови някъде ноември миналата година. Имам наблюдения над различни коли, доста хора си карат със летни гуми и зимата. Това иди дойди, ма като видя кола със 99-та година DOT и то летни, е това вече ме притеснява, щото тоя може в критичен момент да е срещу мен примверно.

old alfist
09-03-2016, 23:15
Карането със зимни гуми през лятото е почти толкова опасно колкото с летни през зимата, но никой от тъпанарите в Парламента не повдигна този въпрос.

Bobi_33
09-03-2016, 23:18
Карането със зимни гуми през лятото е почти толкова опасно колкото с летни през зимата, но никой от тъпанарите в Парламента не повдигна този въпрос.


Не чак толкова всъщност, но по принцип карането със стари гуми, над 8-10 години е истински опасно. Но затова никой не говори.

Furious 155
09-03-2016, 23:18
Аз пъм съм против задължителните зимни гуми, в посочения интервал. Имам зимни гуми и слагам на семейната кола, която карам. Но Алфата няма зимни гуми и се кара само, когато няма сняг и атмосферните условия позволяват.
Зимните гуми трябва да са задължителни, само при налични атмосферни условия, които ги изискват.
Повече от месец не е валял сняг, а да не говорим че дневните температури са 12-16 градуса, за което летените колела е съвсем ОК. В повечето все още нормален свят е така.

Bobi_33
09-03-2016, 23:23
Аз пъм съм против задължителните зимни гуми, в посочения интервал. Имам зимни гуми и слагам на семейната кола, която карам. Но Алфата няма зимни гуми и се кара само, когато няма сняг и атмосферните условия позволяват.
Зимните гуми трябва да са задължителни, само при налични атмосферни условия, които ги изискват.
Повече от месец не е валял сняг, а да не говорим че дневните температури са 12-16 градуса, за което летените колела е съвсем ОК. В повечето все още нормален свят е така.


Абе ти си напълно прав, но идеята е не да свършат работа тия наредби и закони, а само да има репресии към хората и да има повод, да кажат, че са взели мерки и са си оправдали заплатите боклуците от парламента до КАТ.

old alfist
09-03-2016, 23:26
Не чак толкова всъщност, но по принцип карането със стари гуми, над 8-10 години е истински опасно. Но затова никой не говори.


Не чак толкова всъщност са и годините на гумите - на 146 Бриджстоун-и LM25 , купувани през 2005г.и съхранявани при идеални условия се държат много добре при слизане - при изкачване цепят мрака.

Bobi_33
09-03-2016, 23:39
Не чак толкова всъщност са и годините на гумите - на 146 Бриджстоун-и LM25 , купувани през 2005г.и съхранявани при идеални условия се държат много добре при слизане - при изкачване цепят мрака.

Не ми се спори. Работата ми е такава, че се налага всеки ден да карам различни коли с различни гуми. Работя в автосервиз. Та моите наблюдения през годините са затвърдили това ми мнение. И смея да твърдя, че усещам кога има и кога няма сцепление една гума.

old alfist
09-03-2016, 23:49
Не ми се спори. Работата ми е такава, че се налага всеки ден да карам различни коли с различни гуми. Работя в автосервиз. Та моите наблюдения през годините са затвърдили това ми мнение. И смея да твърдя, че усещам кога има и кога няма сцепление една гума.

Няма спор, но не би могъл да знаеш при какви условия са карани и съхранявани гумите на караните от теб автомобили.

abart_
10-03-2016, 00:17
Поредната простотия на управляващите олигофрени!

Алфата ми стои в гаража,тъй като в момента не съм в бг,бих я ползвал за няколко седмици общо в годината-и задължително плащаш за цялата година. Ама не съм само аз така...още милиони българи,жив рекет

И как да се върнеш да живееш в Абсурдистан

Bobo Markov
10-03-2016, 00:33
каквото и да пиша след вас ще е излишно предвид, че сте абсолютно прави ... най-много страдат от това моторджиите защото мотора си го карат макс 4 месеца а през останалото време си седи в гаража или където и да седи ... мярката е лобистка и донякъде има резон но не е за нашата действителност

stelt
10-03-2016, 01:33
Лобистка е ами, как иначе. Нали застрахователните компании, холдинги и т.н не са на случайни люде. Народа масово е отънял и сприра да плаща застраховки, не говоря само за това, че има индивиди, които карат без гражданска.Намалял е значително и броя на застраховките каско също. Съответно приходите на тези холдинги намаляват. Иииии, следва вкарване на закон. Сигурен съм сега, че ще има агънца, които ще започнат да плащат за паметниците си.

Bobo Markov
10-03-2016, 01:37
Лобистка е ами, как иначе. Нали застрахователните компании, холдинги и т.н не са на случайни люде. Народа масово е отънял и сприра да плаща застраховки, не говоря само за това, че има индивиди, които карат без гражданска.Намалял е значително и броя на застраховките каско също. Съответно приходите на тези холдинги намаляват. Иииии, следва вкарване на закон. Сигурен съм сега, че ще има агънца, които ще започнат да плащат за паметниците си.

точно така си е но проблемите на застрахователите идат от изплащане на ГО-та извън БГ - тука си има съглашателство но извън БГ ги тарашат по други цифри и те се побъркват :(

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:36 ----------

щото примерно в Гърция за калник на Алфа 166 не изплащат 120 лева ами майката си ебало ;)

моя преден капак на колата струва 4450 лв. само капака - само като пример го давам :) ако аз блъсна някаква подобна кола в Гърция застрахователя няма му е точно готино :)

ecotronic
10-03-2016, 11:55
Някой може ли да ме светне, защо ГО се пише на кола вместо на водач? Къде е логиката да се пише на кола, след като аз мога да притежавам 5 коли, но да карам само една в даден момент от времето. От друга страна една и съща кола, управлявана от различни водачи притежава и различни степени на риск.

Bobo Markov
10-03-2016, 22:49
Някой може ли да ме светне, защо ГО се пише на кола вместо на водач? Къде е логиката да се пише на кола, след като аз мога да притежавам 5 коли, но да карам само една в даден момент от времето. От друга страна една и съща кола, управлявана от различни водачи притежава и различни степени на риск.

за да плащаш на кола - ето защо
щото ти на колко хора си си дал колата да я карат ?
а ти именно предвид, че колите са по 1000 лева можеш да си купиш 20 коли - ето затова

old alfist
10-03-2016, 22:50
Някой може ли да ме светне, защо ГО се пише на кола вместо на водач? Къде е логиката да се пише на кола, след като аз мога да притежавам 5 коли, но да карам само една в даден момент от времето. От друга страна една и съща кола, управлявана от различни водачи притежава и различни степени на риск.

Гражданската отговорност на водача не се губи - има си я по презумция.
ГО на автомобила е за да може да се търси отговорност от собственикът - на кой е поверил автомобилът си, техническото му състояние и др.
Крайно време е хората в България да осъзнаят каква отговорност носят с притежанието на автомобил.
Не случайно в Копенхаген вече нямат проблеми със застръстванията с автомобили, а имат със задръстванията с колелета, въпреки перфектно уредените спрямо нас условия за управление на велосипеди.

Bobo Markov
10-03-2016, 23:10
Гражданската отговорност на водача не се губи - има си я по презумция.
ГО на автомобила е за да може да се търси отговорност от собственикът - на кой е поверил автомобилът си, техническото му състояние и др.
Крайно време е хората в България да осъзнаят каква отговорност носят с притежанието на автомобил.
Не случайно в Копенхаген вече нямат проблеми със застръстванията с автомобили, а имат със задръстванията с колелета, въпреки перфектно уредените спрямо нас условия за управление на велосипеди.

не уважавам велосипеда аз а още по-малко велосипедиста - този е луд и пияница и винаги кара пиян и аз ако мога ще му сторя неща гадно ако мога ще го блъсна да се пребие и да спре да кара тая високогъзеста гад велосипеда то даже звучи перверзно като педераст звучи някакво такова а е и опасно - газим велосипедерастите аз даже като ги сгазим и ги доубивам дансе мъчат - хак да им е майка им педалска ...

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

газим секви велосипедисти от утре аз - ще блъскат деца, блъскат майки с колички псуват ги ... щото били еко неее не са еко тия са педали и пияници и карат велосипед щото им е взета книжката за алкоол - майка им гнусна на велосипдерастите - започвам лична война срещу тях малко аз :)

old alfist
10-03-2016, 23:32
не уважавам велосипеда аз а още по-малко велосипедиста - този е луд и пияница и винаги кара пиян и аз ако мога ще му сторя неща гадно ако мога ще го блъсна да се пребие и да спре да кара тая високогъзеста гад велосипеда то даже звучи перверзно като педераст звучи някакво такова а е и опасно - газим велосипедерастите аз даже като ги сгазим и ги доубивам дансе мъчат - хак да им е майка им педалска ...

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

газим секви велосипедисти от утре аз - ще блъскат деца, блъскат майки с колички псуват ги ... щото били еко неее не са еко тия са педали и пияници и карат велосипед щото им е взета книжката за алкоол - майка им гнусна на велосипдерастите - започвам лична война срещу тях малко аз :)
Ти може да се майтапиш, но на сумрак с включени фарове на колелото, са ми връхлитали странично неправилно пресичащи пешеходци - наложи се да си поръчам една тромба и като ги забележа с периферното си зрение как се устремяват, да им свиркам предварително

Бобби
11-03-2016, 00:02
Няма спор, но не би могъл да знаеш при какви условия са карани и съхранявани гумите на караните от теб автомобили.
А, аз с веригите за сняг....ко да прайм...:wow:

old alfist
11-03-2016, 00:06
А, аз с веригите за сняг....ко да прайм...:wow:

Слагай си ги и си махай - дано да знаеш за предимствата и недостатъците им.

Бобби
11-03-2016, 00:11
Слагай си ги и си махай - дано да знаеш за предимствата и недостатъците им.
Я ми кажи за недостатъците......оти не съм ги разбрал:))

Bobo Markov
13-03-2016, 01:29
Ти може да се майтапиш, но на сумрак с включени фарове на колелото, са ми връхлитали странично неправилно пресичащи пешеходци - наложи се да си поръчам една тромба и като ги забележа с периферното си зрение как се устремяват, да им свиркам предварително

така! всяко колело е задължително да е обозначава със светлинен и звуков сигнал - това значи непрекъснато! иначе аз съм насреща и да статистиката е следната - откакто се активирахме в нашия квартал има - трима пребити велосипедисти, педесе превъртяли се през предно колело заради "кози крак" в спиците, две жени на които колелото е направено на салата с чукове поради това, че возят дете без обезопасителна седалка на велосипеда и продължаваме :) понеже имам малко свободно време за всеки ден а до нас има велосипедна алея само ги дебна:)

old alfist
13-03-2016, 14:56
така! всяко колело е задължително да е обозначава със светлинен и звуков сигнал - това значи непрекъснато! иначе аз съм насреща и да статистиката е следната - откакто се активирахме в нашия квартал има - трима пребити велосипедисти, педесе превъртяли се през предно колело заради "кози крак" в спиците, две жени на които колелото е направено на салата с чукове поради това, че возят дете без обезопасителна седалка на велосипеда и продължаваме :) понеже имам малко свободно време за всеки ден а до нас има велосипедна алея само ги дебна:)
Внимавайте да не попаднете на някой велосипедист който може да ви разкаже игрите.
На що годе читав велоситедист трудно може да се противодейства - нито с кола, нито пеша, само с мотоциклет.

P.S Вместо да се заяждате с велосипедистите правете бизнес с тях - циганите в Плевен сложиха на велоалеята кафе-автомат, протитутки и др.екстри.

ecotronic
13-03-2016, 15:08
Аз, като човек, който е навъртял към 10 К километра на велосипед в центъра на София, имам следните наблюдения:

1 - Шофьорите, с малки изключения, са толерантни към велосипедистите.

2 - Пешеходците са свикнали преди всичко да се оглеждат за МПС, не и за велосипедисти. Най-често се случва пешеходец да си върви по платното на малка улица по посока на движението, да не чува идващият зад него колоездач и да кривне в последния момент. Затова е добре колелото да издава някакъм звук. Скърцане, подрънкване или звук от звънче.

old alfist
13-03-2016, 23:02
Хората, които са само пешеходци и не управляват някакво превозно средство са опасни за движението.

Когато съм пешеходещ, стъпя на пешеходната пътека и започвам да се оглеждам, винаги се разбираме с водачи на автомобили или велосипедисти, но с каруцари и мотоциклетисти е малко проблемно - явно трябва да се кача на мотор или кон за да ги разбера тези водачи.

Bobo Markov
13-03-2016, 23:58
Аз, като човек, който е навъртял към 10 К километра на велосипед в центъра на София, имам следните наблюдения:

1 - Шофьорите, с малки изключения, са толерантни към велосипедистите.

2 - Пешеходците са свикнали преди всичко да се оглеждат за МПС, не и за велосипедисти. Най-често се случва пешеходец да си върви по платното на малка улица по посока на движението, да не чува идващият зад него колоездач и да кривне в последния момент. Затова е добре колелото да издава някакъм звук. Скърцане, подрънкване или звук от звънче.

накога си слагахме една разпрана чашка от PVC между спиците и тя така тракаше, че няма кой се заблуди кой иде но с велосипедистите проблема е огромен - няма светлини няма звук няма нищо мене велипедист на пешеходна пътека ме е хвърлял на два метра като ме блъсна а за тях няма и законови норми сичките карат пияни и/или дрогирани - газим велосипедистите и преди съм ги газил и сега пАк че ги газим :):)даже като сгазя някой са объркам па включа задна па после първа и така няколко пъти да го довършим и да не се мъчи ...

old alfist
14-03-2016, 00:31
накога си слагахме една разпрана чашка от PVC между спиците и тя така тракаше, че няма кой се заблуди кой иде но с велосипедистите проблема е огромен - няма светлини няма звук няма нищо мене велипедист на пешеходна пътека ме е хвърлял на два метра като ме блъсна а за тях няма и законови норми сичките карат пияни и/или дрогирани - газим велосипедистите и преди съм ги газил и сега пАк че ги газим :):)даже като сгазя някой са объркам па включа задна па после първа и така няколко пъти да го довършим и да не се мъчи ...
Посред бял ден карам колелото със светлини и се оказва, че изведнъж в изневиделица някой спрял бакшиш си отваря вратата - представи си как изведнъж ти се появява преграда от нищото.
С дискови спирачки съм и на двете ми алуминиеви капли и винаги съм нащрек, но идиоти има всякакви.

Bobo Markov
14-03-2016, 01:37
Посред бял ден карам колелото със светлини и се оказва, че изведнъж в изневиделица някой спрял бакшиш си отваря вратата - представи си как изведнъж ти се появява преграда от нищото.
С дискови спирачки съм и на двете ми алуминиеви капли и винаги съм нащрек, но идиоти има всякакви.

Олди, брат в тази страна велосипедистите нямат място особено при нас в софето - изключено е това - това са самоубийци!
само си представи следното - караш маунтин байк който е в супер смешна позиция те държи демек задника ти стърчи и ти се плезиш кът охлюв да видиш кво има пред тебе а си вързан за земята с няколко телчета и малко гума :( еми кажи честно как да не те пребия като те видя в таз смешна позиция :) постави се на мое място :)

156
14-03-2016, 13:00
Бухахахахаха :) :) :) Обаче не се заричай, че може и ти да станеш велосипедист на дърти години, както се случи с мен. Не е нужно да се гъзиш или да носиш тъпи "костюми", джиткаш си като на балканче и се радваш на пейзажа из парковете и спокойните кварталчета... А колелото може да удовлетворява нуждата за скорост не по-лошо от колата, изпитано!

кученцетоОгиитаткоДоги
14-03-2016, 13:21
Олди, брат в тази страна велосипедистите нямат място особено при нас в софето - изключено е това - това са самоубийци!
само си представи следното - караш маунтин байк който е в супер смешна позиция те държи демек задника ти стърчи и ти се плезиш кът охлюв да видиш кво има пред тебе а си вързан за земята с няколко телчета и малко гума :( еми кажи честно как да не те пребия като те видя в таз смешна позиция :) постави се на мое място :)





Ха-ха-ха:D Я ми ела в Холандия да видиш да ли нема да караш колело.......................:) Даже ще изгубиш желание да караш кола.....................Няма да можеш да и се насладиш на конете под капака,защото на всякъде е пълно с жандарма...................която само дебне да те е*не:) Околоврсъстни,магистрали,в населени места там не ми се говори............................:) Понякога подминаваш некво смешно поло с двама шушлеци вътре,облечени в шушлеци от 2.50 от Алди и след 500м те чака моторист полицай...................:) Оказва се че шушлеците вътре в полото са били ченгета които са ти засекли скороста и са се обадили по радиостанциата на колегата който е на 500м на мотор в полицейска униформа:) Над 50км/ч от разрешеното книжката ти аут за два месеца +10 евро за всеки превишен километър,тоест 54км/ч ако си превишил 540 евро глоба и два месеца без книжка,и това всичко само ако ти е за първи път:) Ако ти е за втори...............влизаш във филм на Тарантино:) Така ще те научат тука да караш колело че даже ще им благодариш:)

old alfist
14-03-2016, 17:42
Олди, брат в тази страна велосипедистите нямат място особено при нас в софето - изключено е това - това са самоубийци!
само си представи следното - караш маунтин байк който е в супер смешна позиция те държи демек задника ти стърчи и ти се плезиш кът охлюв да видиш кво има пред тебе а си вързан за земята с няколко телчета и малко гума :( еми кажи честно как да не те пребия като те видя в таз смешна позиция :) постави се на мое място :)
На този етап от развитието си ползвам колелото само за развлечение - в Плевен също няма развита мрежа от велоалеи, но там където ги има е трагедия, с изключение на една отсечка.
За съжаление няма култура на движение у всички участници в пътния процес.

Бобби
15-03-2016, 00:11
Не ми се връткат педали.....:mf_Flush:

old alfist
15-03-2016, 01:02
Не ми се връткат педали.....:mf_Flush:

За съжаление много големи "мъже" намериха кончината си по Панорамния път в Кайлъка - осеяно е с паметници на големите "състезатели".

Bobo Markov
15-03-2016, 01:10
Бухахахахаха :) :) :) Обаче не се заричай, че може и ти да станеш велосипедист на дърти години, както се случи с мен. Не е нужно да се гъзиш или да носиш тъпи "костюми", джиткаш си като на балканче и се радваш на пейзажа из парковете и спокойните кварталчета... А колелото може да удовлетворява нуждата за скорост не по-лошо от колата, изпитано!

бил съм, бил съм сега много внимателно си използвам колата - тя е бърза а и доста мощна затова я карам бавно :) мнооого бавно в града става дума карам като пенсионер голямо удоволствие е пред мене и зад мене коли се блъскат катастрофират псуват се после и т.н. аз си карам бавно ... Защото знам! винаги мога да карам бързо и понякога го правя но на моменти :)

---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 01:07 ----------


Не ми се връткат педали.....:mf_Flush:

не е гот но аз съм си харесал една марка с едно мръсно име се казват колелата им МЪДИФокс се казват и се сгъват на шестнайсе и две такиви сгънати ми влизат в багажника :) освен тва са нискогъзи и с 20 цолови колела т.е не да ти се вирне задника а главътъ у предната гумва дан мое загледаш едно гадже без са оплезиш кът мамут дейба :)
Абе, Кайо дали кара колело?

Бобби
15-03-2016, 08:15
бил съм, бил съм сега много внимателно си използвам колата - тя е бърза а и доста мощна затова я карам бавно :) мнооого бавно в града става дума карам като пенсионер голямо удоволствие е пред мене и зад мене коли се блъскат катастрофират псуват се после и т.н. аз си карам бавно ... Защото знам! винаги мога да карам бързо и понякога го правя но на моменти :)

---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 01:07 ----------



не е гот но аз съм си харесал една марка с едно мръсно име се казват колелата им МЪДИФокс се казват и се сгъват на шестнайсе и две такиви сгънати ми влизат в багажника :) освен тва са нискогъзи и с 20 цолови колела т.е не да ти се вирне задника а главътъ у предната гумва дан мое загледаш едно гадже без са оплезиш кът мамут дейба :)
Абе, Кайо дали кара колело?
Само ако е автоматик или поне селе.......:))

ecotronic
15-03-2016, 14:47
Колко ли тъп трябва да си, за да се нахендриш така?:

http://autoclub.bg/image.php/image.jpg?width=655&height=360&cropratio=1:0.541&image=/Files/Katastrofi/2731997751009885_1263843323632733_5865437232646411 276_n.jpg

И за това ли са ни виновни ЕС и НАТО ???

Zlobich
15-03-2016, 15:59
Хааа вари го,печи го,ГАНЬО си е ГАНЬО. Никой не ни е виновен,че все гледаме да минем метър или да прекараме другите.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Bobo Markov
15-03-2016, 21:14
Колко ли тъп трябва да си, за да се нахендриш така?:

http://autoclub.bg/image.php/image.jpg?width=655&height=360&cropratio=1:0.541&image=/Files/Katastrofi/2731997751009885_1263843323632733_5865437232646411 276_n.jpg

И за това ли са ни виновни ЕС и НАТО ???

не! за това е виновно турското робство ... :D

кученцетоОгиитаткоДоги
15-03-2016, 22:34
Колко ли тъп трябва да си, за да се нахендриш така?:

http://autoclub.bg/image.php/image.jpg?width=655&height=360&cropratio=1:0.541&image=/Files/Katastrofi/2731997751009885_1263843323632733_5865437232646411 276_n.jpg

И за това ли са ни виновни ЕС и НАТО ???





Ха-ха-ха..............това нищо не е................:) Аз навремето се нахендрих още по брутално......................Къде са обърках на една пеперуда на едно околовръстно в Амстердам или близо до Амстердам беше.........................влезнах в насрещно само за автобуси,то даже не е и буслента,ами оградено с високи бурдюри като коловоз на гара и посредата един изтумбен квадрат за да не могат да минат коли от там.........................ората са турили знаци само за автобуси влизането забранено,аз викам абе нема проблеми къде ще се връщам сега:) Викам минавам:) Тогава карах още ниски баткомобили:) и като се заклещи предната броня на издигнатия квадрат,ни напред ни назад:) В същото време идва автобус на среща и почва да ми свирка и мига на дълги,обаче аз немоа мръдна или трябваше да си оставя бронята там:):) Ония спира точно пред мен и продължава да ми мига на дълги и клаксонира,аз леко леко на задна успях да я отклеща и само на задна на задна и са отървах само с счупена броня точно по средата на две.Ако беше дошла полиция не ми са мисли......................................за влизане в насрещното и то което е само за автобуси..................................:):)

old alfist
16-03-2016, 00:53
Колко ли тъп трябва да си, за да се нахендриш така?:]

И за това ли са ни виновни ЕС и НАТО ???
Хитрецът да беше застанал поне на линията - да го побутне трамваят.

Бобби
16-03-2016, 01:00
Хитрецът да беше застанал поне на линията - да го побутне трамваят.
Още малко му е трябвало да се докопа до паветата, ама не му е стигнало пауар.....:coolio:

Bobo Markov
16-03-2016, 01:04
Хитрецът да беше застанал поне на линията - да го побутне трамваят.

Олди, тази алея е изградена от чимове отдолу е чиста кал няма как да влезеш и да се измъкнеш и не забравяй, че тази алея на мен и на Люботроник ни е задния двор всъщност - с времето си я заобичахме :)

Бобби
16-03-2016, 01:14
Олди, тази алея е изградена от чимове отдолу е чиста кал няма как да влезеш и да се измъкнеш и не забравяй, че тази алея на мен и на Люботроник ни е задния двор всъщност - с времето си я заобичахме :)
Оти не сте сложили пясък...па сте ощетили общината с това озеленяване...:)))...аз ако се засилим, че минем без да затънем през задният ви двор...:))

Bobo Markov
16-03-2016, 01:15
Оти не сте сложили пясък...па сте ощетили общината с това озеленяване...:)))...аз ако се засилим, че минем без да затънем през задният ви двор...:))

питай нашта велика кметица Фънди :) тоз кръговрат на пътища струвА на общината 3 500 000 евро все пак :)

Бобби
16-03-2016, 01:28
питай нашта велика кметица Фънди :) тоз кръговрат на пътища струвА на общината 3 500 000 евро все пак :)
А да, нейн учител е Бойко.....той докато беше кмет, направи вълнолома от феята до орлов мост на цариградско и после със същата бригада като премиер захвана магистралите...:)))

old alfist
16-03-2016, 01:32
Олди, тази алея е изградена от чимове отдолу е чиста кал няма как да влезеш и да се измъкнеш и не забравяй, че тази алея на мен и на Люботроник ни е задния двор всъщност - с времето си я заобичахме :)
Не ми говори за морави, защото бих могъл да разкажа игрите :

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=19921&d=1243102425

Bobo Markov
16-03-2016, 01:33
А да, нейн учител е Бойко.....той докато беше кмет, направи вълнолома от феята до орлов мост на цариградско и после със същата бригада като премиер захвана магистралите...:)))

един дол дренки са :) Руския паметник беше много зле сега малко се поотпусна но пак е зле всеки ден минават линейки и ония малките автомобили на Гражданска защита които имат хидравлични ножици за рязане на купета :(:(

Бобби
16-03-2016, 01:34
Не ми говори за морави, защото бих могъл да разкажа игрите :

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=19921&d=1243102425
Убре...сега, ако покажеш и басейна...ще спрем да ходим на море...:coolio:
:))

Bobo Markov
16-03-2016, 01:35
в дъждовен ден минимум по две катастрофи понякога и три .. на ден :( добре, че хотел Филипс е близо :(

---------- Post added at 01:35 ---------- Previous post was at 01:34 ----------


Не ми говори за морави, защото бих могъл да разкажа игрите :

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=19921&d=1243102425

охоооо гъзарийка съзирам тука аз :) а?

Бобби
16-03-2016, 01:48
в дъждовен ден минимум по две катастрофи понякога и три .. на ден :( добре, че хотел Филипс е близо :(

---------- Post added at 01:35 ---------- Previous post was at 01:34 ----------



охоооо гъзарийка съзирам тука аз :) а?
...те на хотела му махнаха надписа...скоро не си гледал небето...:))

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

А бе нещо тоя новият асфалт, не е като преди време...по слабо му е сцеплението на мокро....същото го наблюдавам и на кръговото на Бояна дет свършва Пушкин...:coolio:

---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:43 ----------


Не е толкова страшно при Технотест-а - с данъчни цели, срещу 65 лв. ми промениха мощността на колата с 5к.с.
Тая фирма вече е няма.....:coolio:....минал си метър:))

Bobo Markov
16-03-2016, 01:52
...те на хотела му махнаха надписа...скоро не си гледал небето...:))

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

А бе нещо тоя новият асфалт, не е като преди време...по слабо му е сцеплението на мокро....същото го наблюдавам и на кръговото на Бояна дет свършва Пушкин...:coolio:

---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:43 ----------


Тая фирма вече е няма.....:coolio:....минал си метър:))

как беее гледам го секи ден нали оттам наблизо си купувам цигари и влача бири и никога не се прай пред продавачката (оная с очилата) че от две години я свалям :):)
ще ми развали семейството тази :(

ecotronic
16-03-2016, 10:29
питай нашта велика кметица Фънди :) тоз кръговрат на пътища струвА на общината 3 500 000 евро все пак :)

Не можем да си кривим душата и да не оценим положителното от ремонта на това кръстовище. Преди него, то беше като тестов полигон за хамортисьори. А и зелените линии също са добре. За мен всяка педя зеленина в големия град е светиня.
Лошото е, че на селяните им трябва време за да направят разлика с ливадата.

Scrapera
16-03-2016, 10:55
Ултра проста нация.
http://forumnews.bg/post/58565/

Бобби
16-03-2016, 21:51
Ама наистина поредната глупост.....гледам телевизия и кво да видя....явна реклама на Аладин....дюнери до безкрай...прайм реклама на шибана храна...нямаме ли си боб чорба......нещо като шеф под прикритие....уж благотворителност, а клошарите са на улицата...бош лаф.....
Ебати колко сме зле...:shocked:

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:40 ----------


Ултра проста нация.
http://forumnews.bg/post/58565/
Темата мое я прекръстим...."Простотия до шия"....и да тръгне на горе...:))

кученцетоОгиитаткоДоги
16-03-2016, 22:32
[QUOTE=Бобби;1468705]Ама наистина поредната глупост.....гледам телевизия и кво да видя....явна реклама на Аладин....дюнери до безкрай...прайм реклама на шибана храна...нямаме ли си боб чорба......нещо като шеф под прикритие....уж благотворителност, а клошарите са на улицата...бош лаф.....
Ебати колко сме зле...:shocked:[COLOR="Silver"]





Българската кухня винаги сме я плюли и сме я смятали за второ качество....................................като кажеш мишмаш с чесън и хората си викат тоя е некой селски рогач....................................много сме зле.........................аз като си дойда 90% от времето ми минава в плюскане:) ама не на дюнери а на хубава българска храна:) Даже на село чичоми ми вика ,,ти си гладувал там яко дейба,, :):)

Bobo Markov
17-03-2016, 00:36
Не можем да си кривим душата и да не оценим положителното от ремонта на това кръстовище. Преди него, то беше като тестов полигон за хамортисьори. А и зелените линии също са добре. За мен всяка педя зеленина в големия град е светиня.
Лошото е, че на селяните им трябва време за да направят разлика с ливадата.

абсолютно мисля какюто теб!

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:34 ----------


Ама наистина поредната глупост.....гледам телевизия и кво да видя....явна реклама на Аладин....дюнери до безкрай...прайм реклама на шибана храна...нямаме ли си боб чорба......нещо като шеф под прикритие....уж благотворителност, а клошарите са на улицата...бош лаф.....
Ебати колко сме зле...:shocked:

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:40 ----------


Темата мое я прекръстим...."Простотия до шия"....и да тръгне на горе...:))

аз затова не гледам телевизия - реклама на Аладин :( ами о скоро ще тръгне и реклама на манафите от Мимас и Али Баба :( дейба мангалата :(

old alfist
17-03-2016, 22:50
Аладин е сириец недоучил се за доктор в Плевеският Висш Медицински Университет.

Площите около "зелените релси" не се подържат добре, защото няма дренаж - около релсите е тресавище и тепърва ще пробрем с корозията на релсовия път.

dimitar_vd62
21-03-2016, 20:50
Ами може би умишлено не се поддържат добре та тарикатите да затънат.Бай Ганю европеец.

Бобби
23-03-2016, 15:01
А бе, усвоени едни обществени пари....ама повечето от тях за лични нужди.....и резултата е видим

dimitar_vd62
01-04-2016, 22:31
Легнали полицаи на магистралите.Щели да се разполагат шахматно в лентите и...представете си какво слаломиране ще настане и какви ще са последствията. - http://www.moreto.net/novini.php?n=317297

Bobo Markov
01-04-2016, 22:50
Легнали полицаи на магистралите.Щели да се разполагат шахматно в лентите и...представете си какво слаломиране ще настане и какви ще са последствията. - http://www.moreto.net/novini.php?n=317297

през тия легнали полицаи ще може ли да се минава със 140 км/час?

dimitar_vd62
01-04-2016, 22:56
Абе ни е сме измислили компютъра, двигателите на лунния модул, даже май Боинг е измислен от българин що да не измислим и легнали полицаи на магистрала.Със 140 може, със 145 - не.Те са прецизно изчислени.Са някой да каже де в европата го има туй.

Bobo Markov
01-04-2016, 22:59
Абе ни е сме измислили компютъра, двигателите на лунния модул, даже май Боинг е измислен от българин що да не измислим и легнали полицаи на магистрала.Със 140 може, със 145 - не.Те са прецизно изчислени.Са някой да каже де в европата го има туй.

ако наистина това се приеме като решение нашите магистрали стават абсолютно неизползваеми поради високо ниво на опасност

old alfist
01-04-2016, 23:03
Абе ни е сме измислили компютъра, двигателите на лунния модул, даже май Боинг е измислен от българин що да не измислим и легнали полицаи на магистрала.Със 140 може, със 145 - не.Те са прецизно изчислени.Са някой да каже де в европата го има туй.
Сега ще се разбере на кой окачването не е добре.
Разни нови лъскави джипове ги праскам по завоите на магистралите.
Приветствам тази инициатива, но усещам, че няма да е изпълнена както трябва и пак някой ще си напълни джобчето от нея.

Bobo Markov
01-04-2016, 23:35
Сега ще се разбере на кой окачването не е добре.
Разни нови лъскави джипове ги праскам по завоите на магистралите.
Приветствам тази инициатива, но усещам, че няма да е изпълнена както трябва и пак някой ще си напълни джобчето от нея.

Абе Олди, как може да приветстваш подобни кретении бе човек, ти си приветствал Портрета на Вожда Димитров някога сега се казва подкрепям а не приветствам приветствател такъв ...

old alfist
01-04-2016, 23:46
Абе Олди, как може да приветстваш подобни кретении бе човек, ти си приветствал Портрета на Вожда Димитров някога сега се казва подкрепям а не приветствам приветствател такъв ...
Приветствам, но не подкрепям - за подкрепата е необходимо съгласие да се харчат парите от данъците ми.

Bobo Markov
02-04-2016, 00:42
Приветствам, но не подкрепям - за подкрепата е необходимо съгласие да се харчат парите от данъците ми.

крий ги ;)

Бобби
02-04-2016, 01:01
крий ги ;)
Бели пари за, черни дни....:prison:

кученцетоОгиитаткоДоги
02-04-2016, 01:07
Бели пари за, черни дни....:prison:




В затвора пари не ти трябват.......................:) там обменната валута е цигари................:):)

Бобби
02-04-2016, 02:01
В затвора пари не ти трябват.......................:) там обменната валута е цигари................:):)
В днешно време пари на всякъде трябват......цигари се купуват с пари.....е може и с дупе...:)))

dimitar_vd62
03-04-2016, 00:32
Сега ще се разбере на кой окачването не е добре.
Разни нови лъскави джипове ги праскам по завоите на магистралите.
Приветствам тази инициатива, но усещам, че няма да е изпълнена както трябва и пак някой ще си напълни джобчето от нея.

Ипредстави си как некой жип изпреварваш та у лево те засича за да избегне легналия полицай, ти набиваш резко кучките и бегаш я в лево я в десно и после ва сабират от мантинелите.То принципно дупките и неравностите по магистралите вършат същата работа, ама за тях мъркате че ви пречат на скоростното пътуване.Чесно не моа ва разбера.

old alfist
03-04-2016, 02:49
Ипредстави си как некой жип изпреварваш та у лево те засича за да избегне легналия полицай, ти набиваш резко кучките и бегаш я в лево я в десно и после ва сабират от мантинелите.То принципно дупките и неравностите по магистралите вършат същата работа, ама за тях мъркате че ви пречат на скоростното пътуване.Чесно не моа ва разбера.
Малко преди да изпреваря някой, вече съм усетил възможностите на автомобила и водача пред мен, застанал съм в позиция, в която може да се разбере намерението ми - обикновено ме разбират, особено когато присветна с дълги светлинни сигнали.

NoFeArr
03-04-2016, 10:51
Предвид, че статията за легналите полицай е от 01,04 (известен като ден на лъжата/шегата) по-скоро ще е закачка с читателите.