PDA

View Full Version : Проблем с паленето след дълъг престой



VVVVV
16-03-2016, 10:36
Здравейте,

Имам алфа 146 1,6 боксер, която е паркирана в двора ми от 6-7 години. Докато я ползвах редовно, винаги палеше от половин оборот. Последните години почти не съм я карал, като от 2 години двигателя не е стартиран. Сега опитах да я запаля без успех, налях "свежо" гориво и пак не става.

Някой да даде съвет, как да съживя иначе мн. добре поддържаната и запазена алфа?

Благодаря Ви!

myato
16-03-2016, 10:42
Ако 2 години не е превъртан двигателят и си опитал да запалиш си за убиване.
1. Отваряш горивната система и точиш старото гориво.
2. Сменяш маслото.
3. При свалени свещи превърташ двигателя.
Чак след това опитваш да палиш.

VVVVV
16-03-2016, 16:04
Ако 2 години не е превъртан двигателят и си опитал да запалиш си за убиване.
1. Отваряш горивната система и точиш старото гориво.
2. Сменяш маслото.
3. При свалени свещи превърташ двигателя.
Чак след това опитваш да палиш.
Благодаря за съвета, обаче чак да се трепем за купчина стара ламарина е прекалено :).
Изброените са сложни процедури за правене в двора ми от мен. Ще пробвам да източа старото гориво и тогава, ще я припаля. Надявам се, че ако се покара 4-5 км до сервиза със сегашното масло няма да има проблеми с двигателя. Маслото е стояло дълго но беше прясно сменено.

А ако някой случайно иска да я купи тази кола съм склонен да му я дам на мн. разумна цена. Съединителят е за смяна, обаче двигател, скоростна кутия, окачване, купе и интериор са отлични. Ремъците са сменени. Има 9 бр. "нови" гуми (летни/зимни), чисто нови дискове и накладки. Ново стерео usb Сони с падащ панел и дистанционно. Грижех се добре за колата докато я карах.

myato
18-03-2016, 13:39
Благодаря за съвета, обаче чак да се трепем за купчина стара ламарина е прекалено :).
Изброените са сложни процедури за правене в двора ми от мен. Ще пробвам да източа старото гориво и тогава, ще я припаля. Надявам се, че ако се покара 4-5 км до сервиза със сегашното масло няма да има проблеми с двигателя. Маслото е стояло дълго но беше прясно сменено.

А ако някой случайно иска да я купи тази кола съм склонен да му я дам на мн. разумна цена. Съединителят е за смяна, обаче двигател, скоростна кутия, окачване, купе и интериор са отлични. Ремъците са сменени. Има 9 бр. "нови" гуми (летни/зимни), чисто нови дискове и накладки. Ново стерео usb Сони с падащ панел и дистанционно. Грижех се добре за колата докато я карах.

Това за трепането е лаф:grin:
Като искаш да се "отървеш" от колата, пусни и некое фото, пък може да се намери мераклия.