PDA

View Full Version : Откачена тръба



axl894
19-03-2016, 18:35
Колеги, имам един елементарен въпрос,предполагам. Каква е тая тръба,която съм оградил и къде отива? Днес по време на път колата рязко загуби мощност и като отворих капака всичко беше в масло, а тръбата откачена,явно скобата не е била затегната хубаво. Колата е 155 1.9 TD

http://s14.postimg.org/xi04y1h0x/alfa_romeo_alfa_155_1_9_td_1996_5_lgw.jpg

Прощавайте, но съм абсолютен лаик :blush:

kendo
19-03-2016, 19:05
Не съм запознат с дизела, но това ми прилича на тръбата от турбото към колектора. Нормално е като е изизвадена колата да загуби мощност. Това с омасляването не ми харесва . Свестен сервиз ми е препоръката. Ама нека"дизелите" да си кажат думата.

pace
20-03-2016, 10:04
Тръбата идва от кулера...това с маслото не е добре,щом за кратко време всичко е станало в масло най-вероятно турбака е дал фира,губи ли масло..пуши ли..нека я види нЕкои майстор...

axl894
20-03-2016, 18:11
Явно няма да се размине сервиз. Не пушеше,утре ще видя колко масло е загубила,че вчера не ми се чакаше да изстине за да имам реална преценка. Иначе като отворих капака беше брутална свинщина.Имаше масло и по акумулатора, все едно някой е лиснал по двигателя :D Цялата история стана на магистралата със скорост 120-130 км/ч.

pace
21-03-2016, 10:14
Откачете маркуча и даите газ да видите дали хвърля масло от маркуча,трябва да гледате В него от близо :D 'бъзик' и ако хвърля турбото е дало фира,кулера също най вероятно се е напълнил,изчисти си го и него,турбото не е скъпо,сменя се не много трудно така,че не се шашкаи :)

axl894
21-03-2016, 11:06
Колко не е скъпо? :D Имате ли някаква приблизителна представа? В смисъл,струва ли си или е от онези ремонти на стойността на колата :D

mimouzunov
21-03-2016, 14:48
Откачете маркуча и даите газ да видите дали хвърля масло от маркуча,трябва да гледате В него от близо :D 'бъзик' и ако хвърля турбото е дало фира,кулера също най вероятно се е напълнил,изчисти си го и него,турбото не е скъпо,сменя се не много трудно така,че не се шашкаи :)

Незнам какво и е управлението на тази турбина, но за да отвори маркуча, да нее нещо пренадула!?

pace
21-03-2016, 18:32
Колко не е скъпо? :D Имате ли някаква приблизителна представа? В смисъл,струва ли си или е от онези ремонти на стойността на колата :D
стотина лева и си готов ;)

Незнам какво и е управлението на тази турбина, но за да отвори маркуча, да нее нещо пренадула!?

И аз незнам но щом е уцвъркала целия мотор с масло...но все пак да я погледне някой,тука само си хвърляме бобец :)

axl894
24-03-2016, 00:07
За протокола - турбото е заминало и интеркулера беше пълен с масло :chair: