PDA

View Full Version : Подгревни свщи грешка-Въпрос ?



eproHD
23-03-2016, 14:07
Вчера вечерта бях спрял и после като дадох на контакт изписа грешка в подгревните свещи ! Иначе колата запали от раз.Прибрах се закачих компа и излезе грешка P0683
изчистих я.Тази сутрин паля нищо.После като бях спрял давам на контакт и пак изписка за тази грешка !Къде да търся проблема виждам,че пише реле ама дали е от него.Някой да е имал подобен проблем.Иначе пак казвам пали от раз, ама ме е страх да не вземе ме остави на пътя някъде
В Autodata излезе това.Къде да търся този контролен модул. Къде се намира ?

myato
23-03-2016, 14:59
Релето е на престилката, зад мотора. Почисти буксите, щото най-вероятно в тях е проблема и не се притеснявай, няма да те остави, освен ако не падне драстично температурата.

eproHD
23-03-2016, 15:19
Релето е на престилката, зад мотора. Почисти буксите, щото най-вероятно в тях е проблема и не се притеснявай, няма да те остави, освен ако не падне драстично температурата.

Зад мотора намирам само една черна кутийка между горивния филтър и казанчето за течността за хидравликата.
Отдолу има май букси но няма добър достъп как да ги видя и откача ако е това за което ти ми казваш
P.S
Снимката не е моята кола :photo:

Alex_26
23-03-2016, 15:39
Ънжик, за това говорим. Те са два модела

eproHD
23-03-2016, 15:58
Ънжик, за това говорим. Те са два модела

Аха ок !.....Вече го огледах има отдолу две букси и един болт с гайка сигурно е маса щото и там има кабел .Ще ги почистя тия букси както каза колегата по напред но ще трябва да го сваля цялото.Пък ще видим после ! Ако е преебано не вярвам тази кутийка да струва повече от 60-80 € оригинална....

Alex_26
23-03-2016, 16:01
Само така си мислиш за ново

eproHD
23-03-2016, 16:43
Само така си мислиш за ново

Смисъл,какво искаш да кажеш ?

mirchozo
23-03-2016, 17:32
На дебелия кабел има + , тъй че внимавай с него. Можеш да обърнеш внимание също на "буксите" на самите свещи, да нямат нагоряло или разхлабено, като ги вадиш и слагаш се чува едно специфично щракване. Ако ще ги вадиш вземи едно кабелче и допираш на свеща и на + на акумулатора, ако излиза искричка значи свеща работи, не ги дръж повече от секунда, само тествай.

eproHD
23-03-2016, 18:11
На дебелия кабел има + , тъй че внимавай с него. Можеш да обърнеш внимание също на "буксите" на самите свещи, да нямат нагоряло или разхлабено, като ги вадиш и слагаш се чува едно специфично щракване. Ако ще ги вадиш вземи едно кабелче и допираш на свеща и на + на акумулатора, ако излиза искричка значи свеща работи, не ги дръж повече от секунда, само тествай.

Благодаря ти за инфото ! Понеже се налага да сменя и термостата и така или иначе трябва да сваля акумулатора ще използвам това да да работя спокойно и по тая кутийка !

Alex_26
23-03-2016, 18:53
Не си играй със свещите за да не се наиграеш. Първо управи управлението им. Виж дали имаш първо +12V на този дебел кабел, а ако нямаш имаш един 50А бушон в кутията с бушони

eproHD
23-03-2016, 19:15
Не си играй със свещите за да не се наиграеш. Първо управи управлението им. Виж дали имаш първо +12V на този дебел кабел, а ако нямаш имаш един 50А бушон в кутията с бушони


Не може да няма +12V понеже грешката не е постоянна ! За сега всичко клони към зацапани букси и не добър контакт на управляващия модул
P.S
Никой ли по конкретно не се е сблъсквал с този проблем ? От 10 паления един път изписва грешката

Alex_26
23-03-2016, 21:32
Ми провери клемите де, особено на бушона

eproHD
23-03-2016, 22:03
Ми провери клемите де, особено на бушона

На бушона са проверени и напръскани с контактен спрей
Но на управляващия модул буксите не съм откачал понеже няма как да бръкна отдолу мястото е тясно ще изисква малко разглобяване

Alex_26
24-03-2016, 11:09
На бушона са проверени и напръскани с контактен спрей
Но на управляващия модул буксите не съм откачал понеже няма как да бръкна отдолу мястото е тясно ще изисква малко разглобяване
Ами махни филтъра

eproHD
24-03-2016, 13:13
Ами махни филтъра

До сега се занимавах с това и съм бесен ! След напраскване и на двете букси с контактен спрей също и тези големите на ECU на двигателя.Всички свещи проверени и техните букси напръскани с контактен спрей
След всичко това отново грешка ! Какво да правя да поръчвам нова централа или ?
Предложиха ми оферта заедно с доставката на ето този модел SIDAT 2.43000 за 54 €. Не е оригинална но едва ли има някакво значение !Ако някой се сети нещо друго какво да правя да сподели преди да поръчам нова и да не се бъхтя повече с тая кошница
P.S
Току що ми направиха още една оферта за FEBI BILSTEN 44177 за 65 € с доставката

Alex_26
24-03-2016, 13:16
Много е важно да е за твоя модел и да има CAN шина. Може да не е точно този куплунг, а да е на някое друго място (към бодито). По-късно ще видя е-лърна

eproHD
24-03-2016, 14:54
Много е важно да е за твоя модел и да има CAN шина. Може да не е точно този куплунг, а да е на някое друго място (към бодито). По-късно ще видя е-лърна

ОЕ номера е 51888255 / 51771823 / 55233720 / 46807091 / 46742375 / 60801874 / 60816316 / 55193073 / 46798692
Bosch 0281003018
P.S
Аз схемата съм я гледал ето :

Alex_26
24-03-2016, 15:40
Е щом си я гледал тия жици влизат в бодито също на куплунг

eproHD
24-03-2016, 15:49
Е щом си я гледал тия жици влизат в бодито също на куплунг

Е и ?
Нали и буксите на бодито съм почистил !

Alex_26
24-03-2016, 16:01
Ами търси модул за проверка, може да е студена спойка

eproHD
24-03-2016, 16:12
Ами търси модул за проверка, може да е студена спойка

Еххее къде да го търся тук този модул само за проверка !
Освен да поръчам нов не виждам друг вариант....ама си е набутване с едни 60-70 € ако си е здрав.Това е половината от цената на един нов дебитомер :hmm:
За сега ще го оставя така нали пали все пак ! Може се оправи само

BO
24-03-2016, 16:39
Много е важно да е за твоя модел и да има CAN шина. Може да не е точно този куплунг, а да е на някое друго място (към бодито). По-късно ще видя е-лърна
Какво боди, какъв КАН, какви 5 лв.:clap2:

Alex_26
24-03-2016, 17:40
Какво боди, какъв КАН, какви 5 лв.:clap2:
За бодито си прав - моя грешка. С екуто е вързано за куплунг А, но комуникацията м/у модулите е по САN шина. Та значи стана 2.50лв.

BO
24-03-2016, 17:53
За бодито си прав - моя грешка. С екуто е вързано за куплунг А, но комуникацията м/у модулите е по САN шина. Та значи стана 2.50лв.
Ами отново да ги направим 5лв, за да е интересно. Закачи се на комуникационния канал и ако видиш кан сигнализация, звънни ми една шайба, за да ме информираш. :roll2:

ecotronic
24-03-2016, 18:11
Ами отново да ги направим 5лв, за да е интересно. Закачи се на комуникационния канал и ако видиш кан сигнализация, звънни ми една шайба, за да ме информираш. :roll2:

Има и по-прост начин. Достатъчно е да се хвърли един бърз поглед върху схемата и описа на пиновете на ECU-то за да стане ясно, че няма CAN шина на управлението на подгревните свещи:


Конектор A пин 93 - управление на подгрева.
Конектор A пин 52 - обратна връзка.

.......

Но това при положение, че човек отбира от схеми :)

eproHD
24-03-2016, 18:22
Има и по-прост начин. Достатъчно е да се хвърли един бърз поглед върху схемата и описа на пиновете на ECU-то за да стане ясно, че няма CAN шина на управлението на подгревните свещи:


Конектор A пин 93 - управление на подгрева.
Конектор A пин 52 - обратна връзка.

.......

Но това при положение, че човек отбира от схеми :)

Е то е ясно,че пин 93 и 52 влизат в ECU, а на модула за управление на свещите пин 5 и 2
Но как да проверя работи ли този модул за свещите ?
Също така точка А е кабела който е на винта с гайката и отива на предпазителя в кутията пред акумулатора 50А

ecotronic
24-03-2016, 18:28
Е то е ясно,че пин 93 и 52 влизат в ECU, а на модула за управление на свещите пин 5 и 2
Но как да проверя работи ли този модул за свещите ?

Вероятно проблемът е в лоша връзка на обратната връзка (пин 52) и поради това ECU-то получава лъжлива информация от модула.

Накратко - почисти му буксите и не се занимавай да търсиш модул с CAN. Не, защото "това било много важно", а защото този модул в твоята кола няма CAN шина.

eproHD
24-03-2016, 18:39
Вероятно проблемът е в лоша връзка на обратната връзка (пин 52) и поради това ECU-то получава лъжлива информация от модула.

Накратко - почисти му буксите и не се занимавай да търсиш модул с CAN. Не, защото "това било много важно", а защото този модул в твоята кола няма CAN шина.

Да съм казал,че има CAN шина модула не !Това,че колегата е писал не значи ,че съм се юрнал да търся нещо което го няма.
Така както по нагоре съм написал буксите са напръскани с контактен спрей .Също и тези на ECU то които са две.Това при откачен акумулатор..Така,че който не знае буксите на ECU се вадят само на откачен акумулатор !
Така но проблема си остана
????
P.S
Утре ще обърна отново внимание точно на пинове 93 и 52 на ECU и тези от другата страна на модула за управление на свещите !
Явно е лоша връзка понеже току що я запалих и не изписа грешката .Даже няколко пъти си играх давах на контакт и след това изключвах.Днес след обяд при даване на контакт изписваше грешката

Alex_26
24-03-2016, 18:41
И какво тече по пин 52 към ЕКУ-то?

eproHD
24-03-2016, 18:42
И какво тече по пин 52 към ЕКУ-то?

Мен ли питаш ?
Аз знам,че ECU има CAN и се използва за друго,но точно пин 93 и 52 не са по CAN

Alex_26
24-03-2016, 19:17
Не теб

ecotronic
24-03-2016, 20:19
И какво тече по пин 52 към ЕКУ-то?

"Тече" постоянно напрежение с (вероятно) 2 възможни състояния, но не и комуникация, каквато представлява протоколът CAN.

---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:12 ----------



Явно е лоша връзка понеже току що я запалих и не изписа грешката .Даже няколко пъти си играх давах на контакт и след това изключвах.Днес след обяд при даване на контакт изписваше грешката

Това за лошата връзка е само едно предположение. В крайна сметка модулът, който управлява свещите "анализира" състоянието им отчинайки работния ток през тях и подава информация на ECU - то за състоянието им.
Това дали самият той не отчита правилно изправността на всички свещи или лоша връзка между него и ECU - то е причина за индикацията за неизправност, не е ясно. Само предполагаме.

eproHD
24-03-2016, 20:40
"Тече" постоянно напрежение с (вероятно) 2 възможни състояния, но не и комуникация, каквато представлява протоколът CAN.

---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:12 ----------



Това за лошата връзка е само едно предположение. В крайна сметка модулът, който управлява свещите "анализира" състоянието им отчинайки работния ток през тях и подава информация на ECU - то за състоянието им.
Това дали самият той не отчита правилно изправността на всички свещи или лоша връзка между него и ECU - то е причина за индикацията за неизправност, не е ясно. Само предполагаме.

Да така е. За това както казах утре пак ще го мъча.Ако не стане напред в времето ще поръчам нов модул и така.Понеже сега не ми се дават пари нещо ! Но и при положение,че пали и така както е. Стига се глезила тази Алфа,няма набивам само пари в нея

ecotronic
24-03-2016, 20:57
Да така е. За това както казах утре пак ще го мъча.Ако не стане напред в времето ще поръчам нов модул и така.Понеже сега не ми се дават пари нещо ! Но и при положение,че пали и така както е. Стига се глезила тази Алфа,няма набивам само пари в нея

Моят съвет е да обърнеш внимание на изправността на свещите, като ги измериш. Възможно е при изгоряла само една или при лоша връзка с някоя от тях, модулът да регистрира неустойчиво неизправността. Ако установиш, че са здрави, не избързвай със смяната на модула, защото моментна грешка все още не е показател за проблем.

eproHD
24-03-2016, 21:07
Моят съвет е да обърнеш внимание на изправността на свещите, като ги измериш. Възможно е при изгоряла само една или при лоша връзка с някоя от тях, модулът да регистрира неустойчиво неизправността. Ако установиш, че са здрави, не избързвай със смяната на модула, защото моментна грешка все още не е показател за проблем.

Свещите по уред като ги меря какво трябва да показват ?
Колко Ома изправна и колко изгоряла

ecotronic
24-03-2016, 21:18
Свещите по уред като ги меря какво трябва да показват ?
Колко Ома изправна и колко изгоряла

Изправна свещ има съпротивление - части от Ома.
Най-сигурно и лесно е да ги мериш с пробна лампа. Вземи една крушка от мигач, свържи и единия извод към +12V а с другия извод пипай еднин по един пиновете от буксата към свещите, като преди това я откачиш от модула. Светне ли крушката означава, че свещта е здрава.

eproHD
24-03-2016, 21:27
Изправна свещ има съпротивление - части от Ома.
Най-сигурно и лесно е да ги мериш с пробна лампа. Вземи една крушка от мигач, свържи и единия извод към +12V а с другия извод пипай еднин по един пиновете от буксата към свещите, като преди това я откачиш от модула. Светне ли крушката означава, че свещта е здрава.

Да аз за това питах понеже знам,че изправна трябва да е някъде 0.3 Ом за да съм сигурен.Утре ще направя и една крушка за да е по-сигурно

Alex_26
24-03-2016, 22:13
Цитат:
Първоначално публикувано от ecotronic http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1470013#post1470013)
"Тече" постоянно напрежение с (вероятно) 2 възможни състояния, но не и комуникация, каквато представлява протоколът CAN.

С мултицет ли го измери?

http://www.automatic-project.eu/Modu...hapter%206.pdf (http://www.automatic-project.eu/Modules_bg/Module%205,%20Chapter%206.pdf)

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:07 ----------




Цитат:
Първоначално публикувано от ecotronic http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1470013#post1470013)
"Тече" постоянно напрежение с (вероятно) 2 възможни състояния, но не и комуникация, каквато представлява протоколът CAN.

С мултицет ли го измери?

http://www.automatic-project.eu/Modu...hapter%206.pdf (http://www.automatic-project.eu/Modules_bg/Module%205,%20Chapter%206.pdf)
Ако е свещ дава друг признак, а не грещка модул - започва да мига бобинката на оборотомера за подгрев. И тази информация пак се предава с + и -по ония две кабелчета

eproHD
24-03-2016, 22:49
Цитат:
Първоначално публикувано от ecotronic http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1470013#post1470013)
"Тече" постоянно напрежение с (вероятно) 2 възможни състояния, но не и комуникация, каквато представлява протоколът CAN.

С мултицет ли го измери?

http://www.automatic-project.eu/Modu...hapter%206.pdf (http://www.automatic-project.eu/Modules_bg/Module%205,%20Chapter%206.pdf)

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:07 ----------


Ако е свещ дава друг признак, а не грещка модул - започва да мига бобинката на оборотомера за подгрев. И тази информация пак се предава с + и -по ония две кабелчета

При Алфа 147 на оборотомера няма икона за свещ ! И при изгоряла и при друг проблем за свещите показва на централния дисплей.Но за едно си прав,че при изгоряла свещ си показва точно това с изписване какъв е проблема.А на мен ми мига бобинката + надпис проблем в модула на свещите !При изгоряла свещ мига бобинката но надписа е друг.Но от това да се проверят свещите за изправност поне да си сигурен няма лошо

Alex_26
25-03-2016, 09:05
Алфа 147 има оптимизиран софтуер и CAN шина. Старите са с бобинка, новите са с инфо на дисплея. И това, дето му викате реле за свещите е един малък компютър с мощно реле вътре

ecotronic
25-03-2016, 10:06
Алфа 147 има оптимизиран софтуер и CAN шина. Старите са с бобинка, новите са с инфо на дисплея. И това, дето му викате реле за свещите е един малък компютър с мощно реле вътре

С нищо не съм го измерил, защото не притежавам такава кола.
За сметка на това, мога да "чета" схемите.
А от тях е видно това, че няма CAN шина между ECU-то и модула за подгрева.

Научи се да ги четеш и ти и спри да заблуждаваш колегите с тази невярна информация.

myato
25-03-2016, 10:35
Алфа 147 има оптимизиран софтуер и CAN шина. Старите са с бобинка, новите са с инфо на дисплея. И това, дето му викате реле за свещите е един малък компютър с мощно реле вътре

Чак пък компютър. Обикновен контролер.
По САN-а комуникират ЕКУ-то и бодито.

ecotronic
25-03-2016, 10:40
....
По САN-а комуникират ЕКУ-то и бодито.

....също така ECU - то и ABS-а.

myato
25-03-2016, 10:46
....също така ECU - то и ABS-а.

Ставаше въпрос за съобщенията и индикациите относно ДВГ-то.

Alex_26
25-03-2016, 10:47
и таблото, и бодито, и вратите, и климатроникът, и ...

---------- Post added at 10:47 ---------- Previous post was at 10:46 ----------


Чак пък компютър. Обикновен контролер.
По САN-а комуникират ЕКУ-то и бодито.
Е, има едночипово процесорче

ecotronic
25-03-2016, 10:56
Е, има едночипово процесорче

Имаш ли схема на въпросния модул?

myato
25-03-2016, 11:04
и таблото, и бодито, и вратите, и климатроникът, и ...

---------- Post added at 10:47 ---------- Previous post was at 10:46 ----------


Е, има едночипово процесорче

То да кажем, една видио карта, може да е и с няколко процесора, но пак си е контролер. В общи линии, в кое днес няма по някой чип.

Alex_26
25-03-2016, 12:26
Изпадаме в подробности и започваме да спамим. Нека спрем до тук

eproHD
25-03-2016, 14:58
Така развитие по темата!Оказа се изгоряла свещ на 4 цилиндър .Пробвах ги с пробна лампа и този последния не светна.
Така сега въпроса е как да го отвия безопасно без да се откъсне примерно.Още не съм го пробвал понеже нямам нова подгревна свещ.След обяд ще отида до магазина да видя има ли въобще,ако няма ще трябва да поръчам.
Очаквам препоръки за отвиването и.Иначе си имам чашка 9 mm дълга

dansguardian
25-03-2016, 15:04
Напръскай на студен мотор свещта в основата с WD40 (на топъл мотор не става, защото WD-то се изпарява) и изчакай 8-10 часа, след което пробвай леко да я развиеш. Ако не става - същата процедура отново.

ecotronic
25-03-2016, 15:11
Пробвай и ако усетиш, че няма да се развие, търси някой сервиз в който имат специализиран инструмент за развиване. Наскоро Иво (Pininfarina) (ако не бъркам) беше писал за такъв инструмент.

eproHD
25-03-2016, 15:32
Напръскай на студен мотор свещта в основата с WD40 (на топъл мотор не става, защото WD-то се изпарява) и изчакай 8-10 часа, след което пробвай леко да я развиеш. Ако не става - същата процедура отново.


Пробвай и ако усетиш, че няма да се развие, търси някой сервиз в който имат специализиран инструмент за развиване. Наскоро Иво (Pininfarina) (ако не бъркам) беше писал за такъв инструмент.

Благодаря ви !Ще напръскам довечера и утре ще пробвам...
Ако не тръгне ще послушам ecotronic и ще отида в сервиза ! Това е работа за 10 мин най много мисля поне няма да чакам
P.S
Само да попитам ако успея да го развия да намажа ли малко резбата на новия свещ с медна смазка за бъдещо улеснение ?

ecotronic
25-03-2016, 16:07
Медната грес само ще помогне.

eproHD
25-03-2016, 16:12
Медната грес само ще помогне.

Да де Медна грес имах предвид..Ок
Дано успея да го развия

firedragon
25-03-2016, 16:29
Всъщност най-удачно е да се намаже с графитна грес,но и медната смазка би свършила работа за избягване на евентуални проблеми в бъдеще.

Alex_26
25-03-2016, 16:32
Аз бих сипал спирачна течност - пробвано

eproHD
25-03-2016, 16:36
Всъщност най-удачно е да се намаже с графитна грес,но и медната смазка би свършила работа за избягване на евентуални проблеми в бъдеще.

Не мисля ,че е необходимо сега да се изпишат 5 страници каква да е греста !
Медна грес и баста !

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:34 ----------


Аз бих сипал спирачна течност - пробвано

С сигурност ще е медна грес !

firedragon
25-03-2016, 18:06
Не мисля ,че е необходимо сега да се изпишат 5 страници каква да е греста !
Медна грес и баста !

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:34 ----------



С сигурност ще е медна грес !

Спирачната течност е за развиване на свещта,защото е агресивна. Аз бих се доверил на WD-то. Както написах по-горе и медната грес ще свърши работа.

djaraliiski
25-03-2016, 18:55
Колеги, подгревните не се ли сменят 4-те заедно?

eproHD
25-03-2016, 20:15
Колеги, подгревните не се ли сменят 4-те заедно?

И аз така съм чул, ама от митове и легенди ме боли главата вече !Щом другите си бачкат не пипам !
Относно свеща намерих само BOSCH по 12€ парчето в този магазин близко до мен и си взех две за да има този път и една резервна.Напръскано е с WD и утре ще го мъдря

eproHD
26-03-2016, 17:56
Днес свеща е сменена,отви се с един пръст ! От любопитство опитах и тези да развия дето не са пръскани с WD те също тръгнаха да се развиват.
P.S
Ще кача снимка на кутията на нова свещ Bosch, за тия дето не са си купували резервни части на Bosch.Всеки които купува нещо на Bosch трябва да има такъв холограмен стикер на кутията за гаранция и оригиналност на частта ,че е истинска на BOSCH а не менте.Има номер който се проверява на техния сайт
Мисля,че тази информация ще е полезна за тези дето не знаят !Щото съм сигурен ,че има много дето са наясно с това дето пиша

stoqnkoto
27-03-2016, 22:44
опс не видях резултата.

Alex_26
28-03-2016, 10:20
опс не видях резултата.
И аз го чакам, ще се появи скоро

eproHD
28-03-2016, 10:51
И аз го чакам, ще се появи скоро

???????

Alex_26
28-03-2016, 14:53
Ми да кажеш какво става, има ли грешки, проблеми

eproHD
28-03-2016, 15:10
Ми да кажеш какво става, има ли грешки, проблеми

Е то се разбира,че всичко е наред вече ! Не знам дали съм споменавал но когато пискаше за проблем на таблото червения дисплей изписваше (Avaria sistema pre-riscaldo) и мигаше знака на подгревната свещ /спирала/ !След смяна на изгорялата свещ няма проблем вече не записва грешка и не писка на таблото.
Мисля вече да си разбрал какво е станало ? Ако те интересува нещо друго питай

Alex_26
28-03-2016, 20:07
Ами все си мисля, че ако беше написал това но когато пискаше за проблем на таблото червения дисплей изписваше (Avaria sistema pre-riscaldo) и мигаше знака на подгревната свещ /спирала/ясно, нямаше да я водим тази тееежка полемика тук и отдавна да сме ти казали решението

eproHD
28-03-2016, 20:29
Ами все си мисля, че ако беше написал това но когато пискаше за проблем на таблото червения дисплей изписваше (Avaria sistema pre-riscaldo) и мигаше знака на подгревната свещ /спирала/ясно, нямаше да я водим тази тееежка полемика тук и отдавна да сме ти казали решението

А ти прочете ли ми първия пост какво пише ? Съжалявам,че за теб не съм написал точно какво пише ама така и баба знае.А както виждаш грешката не отговаря на проблема.Но то и с други грешки е така понеже ECU едва ли може да ни каже всичко с точност и ние само да сменяме ! Аз от темата съм доволен реших си проблема,а и за в бъдеще ще знам какво да правя поне.А мисля,че и на други ще им е полезно
P.S
Иначе се радвам,че се опитваш да помагаш в всяка една тема,кога успешно кога не !Иначе проблем ли ти е ,че не точно ти си решил проблема !!!
----------------------------------------------------------КРАЙ

Alex_26
29-03-2016, 14:33
Не, не ми е проблем. Аз не съм всемогъщ. Но ако беше написал това, което ти показва дисплея, отдавна да сме спрели да се чешем. Много важно е да се съобщават всички подробности