PDA

View Full Version : За некачествените горива!!!



JORDI
16-04-2007, 08:51
Колеги!!! Вчера гледах предаване по ТВ относно некачествените горива с които си зареждаме автомобилите !!! Направо се възмутих и изненадах,че над 40% от горивата са некачествени, а има пълно безхаберие от "частните"лаборатории по изследване и съответно огромна корупция. Само за сведение от иследванията на западни специалисти само един път използване на такива горива е изключително опасно за живота на автомобила!Предлагам админа да прецени тази тема да е ВАЖНА и да се намери начин да се обединят и мненията на всички форуми не само на италянките!

trustworthy
16-04-2007, 08:56
КОлега, не съм гледам предаването, но би ли бил малко по-конкретен в какво се изразява заниженото качество на горивото :?:
Не ме разбирай погрешно, нямам бензиностанция, нито рафинерия ( а винаги съм искал да притежавам :)) , просто да е ясно какво дискутиране, а не просто на плюем бензинджийниците и държавата като цяло

JORDI
16-04-2007, 09:17
:wink: Колега,все едно да отворя тема за дупките по пътя и да ме питаш конкретно каде съм ги видял!!! Ами конкретно медията пусна предаване за некачествените горива с доказателствен материал-проби на бензини от няколко бензиностанции в страната и показаха лаб.изпитание на точка на изпарение,точка на възпламеняване ...и ред други точки-резултата не отговарят на нито един от стандартизираните показатели!!! Аз разбирам нещата така:Ако искаме да има ефект ,не да се дърляме с държавата или по между си,а организирано да си потърсим правата пред нея,защото виждаме какви данъци,такси,глоби и цени плащаме а насреща...измама!!!

trustworthy
16-04-2007, 09:44
Интересно е дали прудуктът излиза от рафинерията с такива занижени показатели или те биват манипулирани в последствие :roll:
Все си мисля, че в рафинерията самият технологичен процес предполага, че продуктите би трябвало да са със заложените показатели. В повечето случай влошаването на качеството май започва на един по-късен етап :?

virusalfa
16-04-2007, 10:37
Най-малко 70 процента от шофьорите на товарни коли личните им коли са дизел,а тези,които карат цистерни,превозващи дизелово гориво,техният процент е над 100,щото и други членове на семката им имат дизеляци :idea: И както знаете,в природата нищо не се губи.

Yon
16-04-2007, 11:02
И аз тука каквото тайно изпия доливам с вода да не ми се кара жената :?

virusalfa
16-04-2007, 12:19
И аз тука каквото тайно изпия доливам с вода да не ми се кара жената :?E ти сигурно само вода имаш у шишетата :roll: -каквато си ми попивателна... :wink:

Z:)m
16-04-2007, 13:23
Колега, поне кажи от кои вериги бензиностанции са взели пробите, та да знаем да не зареждаме от тях...

JORDI
16-04-2007, 14:12
Поставих точно този въпрос в сайта на НТВ предаването"На чисто"http://www.ntv.bg/contacts/feedback.php, дано да имат смелоста да посочат кои,а те доколкото знам имат смелост!

BatVas
16-04-2007, 15:34
Поставих точно този въпрос в сайта на НТВ предаването"На чисто"http://www.ntv.bg/contacts/feedback.php, дано да имат смелоста да посочат кои,а те доколкото знам имат смелост!

Нямат достатъчно смелост - споко. пробвал съм ги . Навремето загубиха ума и дума за цигарите без бандероли(можеше да снимат къде се продават на едро и дребно ) - ама като казвам ума и дума имам впредвид - НИЩО - нито секунда. А тия с горивата не са по-слаби от тия с контрабандата на цигари (да не казвам , че са и по -силни) Дано не съм прав и ако са сигурни в пробите си да покажат конкретни вериги, бензиностанции и т.н.т Щото така 40% от къде го извадиха не знам - да снимат, да вземат тайно от десет конкретни бензиностаннции и да ги цитират. Ама не им стиска май. :!: :!: :!:
Най-много да уволнят някого от телевизията след като Краси Гергов се обади по телефона и каже , че това са РЕКЛАМОДАТЕЛИТЕ ИМ (през него е 95% от ТВ рекламата в БГ и 100% от тази в БТВ, НОВА и Канал1)

PEPI-2ALFA
16-04-2007, 15:42
Интересно е дали прудуктът излиза от рафинерията с такива занижени показатели или те биват манипулирани в последствие :roll:
Ами ако и на техните (на рафинерията) бензиностанции са засечени нарушения е ясно , че още от там излиза фалш. Какво остава за тия по веригата- всеки иска бакшиш. Иначе преди време ШЕЛ (ако не бъркам) си рекламираха система за контрол -ама защо да им вярвам.

virusalfa
17-04-2007, 13:34
На Лукойл зареждам,имам позапушени дюзи в момента,при потегляне по наклон,прекъсва и изпушва синкаво,взех една тубичка за почистване на Тутела от Чефин(Ивеко) и ще видим.Намлатих целото шише в резервоара :wink: Разправат ногу били убави горивата им.Яз па се чуда къде? :shock: Фичка им пайчина!

trustworthy
17-04-2007, 14:56
...Разправат ногу били убави горивата им...

Тва откъде го чу? от пресцентъра на Лукойл ли :)

mohi
30-10-2007, 16:26
Значи за горивата не можем да говорим за конкретни бензиностанции, като лукойл не струва омв не струва шел не струва, лощото е че всичко това си е чиста българщина. зависи кой е шефа за дадената бензиностанция или район и той може да ебава работата с качеството, примерно за враца знам че шефчето дето са го пецнали на омв никой не му държи сметка с колко персонал ще работи и разни такива,сестра ми на едно зареждане направили забележка на момчето че прозореца им бил мръсен и той им се оплакал че не може да смогва и куп други неща, на тях им станало жал чак, а за врачанския лукойл не съм чувал нищо лошо,
но наскоро четох че най добрия дизел бил на ромпетрол, който май си го вкарват от румъния, ама и той ще е добър ден до пладне както се казва,
докато не го побългари некой, даже съм чувал че на некой бензиностанции си има колонка на която си сипвт само вип хорица, но това за по-малките вериги или както казват "измислени"

абе дай на българин да управлява нещо чуждо и веднага ще намери къде как да "пощипва"(с големата лопата) и да е.е майката на продукта, и не само за горива.... :twisted: