PDA

View Full Version : Годишна такса за паркиране пред блока



lordliness
02-04-2016, 02:02
Как ви се струва? За целия град. Още една такса, че притежаваш кола.
Срещу 15 лв. На месец може да си запазиш място на което да си напишеш номера или да си сложиш скоба..
Сега в Пловдив, по -късно и в други градове.
Мотивът - да няма междусъседски войни за парко места. Ако има засилен интерес към определено място се обявява на търг. Значи цената може да достигне космически висоти. Пред блока примерно има 20 места, а колите са 40, интересно какво ще стане с другите. Сега има някаква въртележка. После ако те няма мястото стои празно, а другите няма къде да спрат. Въпреки празните места.
Не ми харесва.
И още- ще има дежурен 24 часа паяк, ако някой ти спре на платеното място- да го вдигнат( още приходи за общината). Е той (вдигнатия) после ще знае със сигурност на коя кола да си отмъсти. И междусъседските войни ще излязат извън контрол.

Liminat
02-04-2016, 08:32
Mи много ясно. 25 години с тъпотията си убиваш икономиката и в един момент си готов на всякаква цигания, само да има плячка.

Furious 155
02-04-2016, 09:34
Не се поддавайте на провокации!
Протестирайте и търсете правата си!
Всички плащаме данъци за колите си в съответната община.
Ако не достигат паркоместа, се входира общ иск от колкото се може повече хора, за осигуряване на необходимите паркоместа, в съответния район от общината.

lordliness
02-04-2016, 13:49
Някакви пълни абсурдни. Живееш в квартала' х 'и работиш в 'у' отиваш сутрин на работа, пълно е със свободни места, но платени и е незаконно да паркираш там. Същото се случва и с тези които живеят в квартал 'у'. Вероятно трябва да си купиш паркомясто и по месторабота и до други места където ходиш често. Подозирам как никой няма да протестира, а всички ще се юрнат да купуват места и да се кефят на номера на колата написан с боя на асфалта. Ще процъфтява и бизнеса със скоби против паркиране. Което ме навежда на мисълта да изкупи всички скоби и да стана монополист :)

кученцетоОгиитаткоДоги
02-04-2016, 22:06
Лорде май пак си разбрал нещо наполовина ми се струва..............................говориш за годишна такса а в същото време за закупуване на паркомясто което едно няма нищо общо с другото.......................къде го прочете това??? Според мен става въпрос за нещо друго което го има от много години тука основно в големите градове,какъвто е Пловдив за България.В определен радиус от центъра на града се заплаща годишна такса от живущите да паркира пред тях си.Като самата зона за паркиране там се води платена,тоест ако дойда от друг град примерно и паркирам там си плащам на час и мога да паркирам на което паркомясто си поискам,никъде няма номера на коли.И нещата така са изчислени че винаги има места за паркиране макър и чак пред другия блок понякога........................но кой превари той завари,идеята е че е платена зона,това че Петкан живее там мен не ме грее,аз си плащам на час,компренте?Дразнещето е в случея е че все повече места в големите градове макър и такива по отдалечени от центара ще станат платени............................както тука...................... и много хора които не им се плаща по 2,50 евро на час паркирват на края на града на някой безплатен паркинг рейсчето и ако ще се бави повече от 3 часа в града определно му излиза по ефтино.Тука тия които си плащат на година имат стикери от вътрешната страна на предното стъкло и като минава тоя с глобите ги сканирва с един апарат,дали стикера отговаря на зоната в която е паркирана колата.

lordliness
02-04-2016, 22:35
Не си разбрал. Прочети пак всичко още веднъж внимателно. Годишна такса в случая е алегория.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-04-2016, 23:13
Дрън-дрън...........................спри да го овърташ с думи които и сам не разбираш какво точно значат.....................купуване е едно а плащане за временно ползване е друго.Защото ако го купа и си напиша там номера утре като се преместа да си го взема с мен под мишница ли......................?:tooth:

lordliness
02-04-2016, 23:23
Прочете ли :) обикновено не комуникирам с хора, които не могат да пишат и имат в речника 50-60 думи.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-04-2016, 23:39
Това всичкото което го изпляска в темата ако беше вярно,щеше да има официялна изнесена някъде информация...........................но такива като тебе само им знае балалайката и като нямат какво да кажат вече започват да са понаакват......................................... .....иначе човек като общува с тъпоъгълници като теб възможно е и да почва да оглупява по някое време............................................. ..не комуникираш защото такива като мене та навират в на кучето г*за точно за 18 секунди:) Върви излез малко пред блока и си фани некой за слушалка............................ вместо да занимаваш маса народ с простотиитети.





П.С. Само не разбрах защо си промени горния пост от ,,Ти глупак ли си?,, на това което е сега?:) Явно си и голямо шубе:):)

lordliness
02-04-2016, 23:46
Онова по нагоре, което те притеснява се нарича метафора. Тези, които не могат да пишат и знаят 50-60 думи обикновено са и нагли.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-04-2016, 23:53
Онова по нагоре, което те притеснява се нарича метафора.




Да точно метафора се нарича,а хората ядат доматите с коловете:):) само ти без:):) Иначе не съм ни най-малко притеснен,опериран съм от това чуство:)

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:50 ----------


Тези, които не могат да пишат и знаят 50-60 думи обикновено са и нагли.




Апсолютно верно:):) и разликата с такива които знаят да пишат 70-80 е че последните са нагли,ама с пиниз......................който обикновенно не им се получава........................ защото за това трябва да си природно интелигентен,а не да си наизустил 10 думи повече от другите:):)

lordliness
03-04-2016, 00:25
Когато грамотен човек пише многоточие пише три точки. Другите по 30. Когато се слага препинателен знак зад него се оставя задължително интервал.

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

Да ти е беден речника и да не можеш да пишеш е срамно. Да се наричаш българин и да не можеш да пишеш е още по- срамно. Нищо лично.
Сега си намери някой друг да му се правиш на отворен защото ми доскуча

Bobi_33
05-04-2016, 20:52
Това, което се замисля си е чист държавен рекет, репресия. Обаче аз отчасти съм съгласен на такова нещо. Защото живея до метростанция. Това означава, че знайни и незнайни автомобили със всевъзможни регистрации (което означава, че си плащат данъците в други градове и се предполага, че тези пари не греят общината, в която желая да паркирам) всеки ден паркират пред блока ми, удряли са ми вече колата на паркинага 2 пъти. Та прибирайки се от работа вечер, аз няма къде да паркирам. Въпреки, че плащам данъци за 2 коли, а ползвам едно паркомясто, защото другана ми кола седи в един двор в друг квартал. Ако това някакси спомогне аз да имам място за паркиране, когато се прибера от работа съм съгласен. Или поне да измислят начин, да няма толкова чужди коли, които да седят пред блока ми. Още павече, че често дошлите коли за през деня не познават реда за паркиране и често са паркирани лошо, заемайки 2 места.

dimitar_vd62
05-04-2016, 21:23
Туй че един заема място за двама ясно.Ама ти като отидеш на работа къде паркираш, ако нямате служебен паркинг.И като дойдете на гости или на квартира лятото да си печете белите софийски дупета къде ще паркираш.Освен това броят на паркоместата не е съобразен със броя на живущите.Щото нашия блок е със 6 входа,по 21 апартамента, това прави 126 коли, да кажем че някои нямат но други пък имат по 2 коли, да речем че колите са 100, паркинга е със 40 места.И ако този дето няма кола утре си купи и изяви желание да си купи/наеме или каквото е там и той паркомясто...Или пък майка ми живее в друг квартал отивам с колата и понякога ми се налага да остана цял ден или да остана и вечерта при нея, де да я дяна шибаната кола.Досега не съм имал проблеми с паркирането, ся зорлем ще си създаваме проблеми.

Bobi_33
05-04-2016, 21:35
Туй че един заема място за двама ясно.Ама ти като отидеш на работа къде паркираш, ако нямате служебен паркинг.И като дойдете на гости или на квартира лятото да си печете белите софийски дупета къде ще паркираш.Освен това броят на паркоместата не е съобразен със броя на живущите.Щото нашия блок е със 6 входа,по 21 апартамента, това прави 126 коли, да кажем че някои нямат но други пък имат по 2 коли, да речем че колите са 100, паркинга е със 40 места.И ако този дето няма кола утре си купи и изяви желание да си купи/наеме или каквото е там и той паркомясто...Или пък майка ми живее в друг квартал отивам с колата и понякога ми се налага да остана цял ден или да остана и вечерта при нея, де да я дяна шибаната кола.Досега не съм имал проблеми с паркирането, ся зорлем ще си създаваме проблеми.

Работя "накрая на света". Там има място за паркиране, а и сервиза в който работя има голям двор с много паркоместа.

Въпроса е в това, аз когато се прибера вкъщи, къде да си паркирам колата, или е редно да си седя в нея и да чакам примерно до 9 вечеррта да се освободи място? Според мен е нормално да искам, след като си плащам данъщите на 2 МПС-та, пона на едно паркомясто да имам право. Не знам дали ме разбираш правилно, но пред блока ми има през деня поне 30-40 коли, които не са от блока. кажи ми, заради това, че някой тарикатее да не плаща паркинг, където работи, аз ли да плащам паркинг и да си карам колата на платен паркинг, въпреки, че както споменах по-нагоре данъците си ги плащам.

ecotronic
05-04-2016, 21:44
Ако се разкарат барутарниците, които са пуснали корени, до известна степен ще се реши проблема с паркирането. По мои наблюдения около 25% от колите в квартала никога не се карат.

Bobi_33
05-04-2016, 21:51
Ако се разкарат барутарниците, които са пуснали корени, до известна степен ще се реши проблема с паркирането. По мои наблюдения около 25% от колите в квартала никога не се карат.

Пред моя блок в момента има само едно Пежо106 на което собственикът му почина преди 3-4 месеца. другите коли се карат, затова казах по-нагоре че се скапва реда, сутрин всички коли от 3 входа изчезват на работа и паркинга се оголва, след това всеки идва и спира като му дойде. Най-често колите спрели пред блока са с Пернишки, Кюстендилски и София окръг регистрации. Иначе паркоместата са достатъчни за живущите, въпроса е, че аз когато се прибера, няма къде да паркирам, а не се прибирам рано, след 19.00 часа се прибирам.

кученцетоОгиитаткоДоги
05-04-2016, 21:58
Това, което се замисля си е чист държавен рекет, репресия. Обаче аз отчасти съм съгласен на такова нещо. Защото живея до метростанция. Това означава, че знайни и незнайни автомобили със всевъзможни регистрации (което означава, че си плащат данъците в други градове и се предполага, че тези пари не греят общината, в която желая да паркирам) всеки ден паркират пред блока ми, удряли са ми вече колата на паркинага 2 пъти. Та прибирайки се от работа вечер, аз няма къде да паркирам. Въпреки, че плащам данъци за 2 коли, а ползвам едно паркомясто, защото другана ми кола седи в един двор в друг квартал. Ако това някакси спомогне аз да имам място за паркиране, когато се прибера от работа съм съгласен. Или поне да измислят начин, да няма толкова чужди коли, които да седят пред блока ми. Още павече, че често дошлите коли за през деня не познават реда за паркиране и често са паркирани лошо, заемайки 2 места.





Аз също с мойта Скания заемам две места и понякога паркирвам кофти..................просто в тесни пространства с голяма кола нямаш много мегдан за маневри:) Проблема е че на времето по големите ни градове не са проектирани за толкова много коли,и сега се налага разширение.Както казах по на горе зоните стават платени,и ако ти пред вас ще си плащаш на година,аз ако реша да паркирам ще си плащам на час,и няма да съм аз виновен че ти не можеш да паркираш пред вас,а кака ти Данче Фандъкова.Но можеш да паркираш и през две улици,ще походиш пет минути пеш,тамън ще се разтъпчеш от седенето на седалката в колата:)

ecotronic
05-04-2016, 22:02
Аз живея срещу Пирогов, на границата между зелената зона и нищото. Първо немалко живущи в зелената зона предпочитат да икономисат едни 150 лв. годишно и да паркират малко по-встрани. Второ в часовете, когато в болницата има свиждане, настава вавилонското стълпотворение и посмъртно не можеш да се паркираш. И това е, защото паркингът на болницата поема 50 коли а на свиждане идват 300.
Накратко - инфраструктурата не се развива в тон с промяната в начина на живот и от това иде проблемът. Не смея да си помисля, какво ще е след 10 г.

dimitar_vd62
05-04-2016, 23:18
Работя "накрая на света". Там има място за паркиране, а и сервиза в който работя има голям двор с много паркоместа.

Въпроса е в това, аз когато се прибера вкъщи, къде да си паркирам колата, или е редно да си седя в нея и да чакам примерно до 9 вечеррта да се освободи място? Според мен е нормално да искам, след като си плащам данъщите на 2 МПС-та, пона на едно паркомясто да имам право. Не знам дали ме разбираш правилно, но пред блока ми има през деня поне 30-40 коли, които не са от блока. кажи ми, заради това, че някой тарикатее да не плаща паркинг, където работи, аз ли да плащам паркинг и да си карам колата на платен паркинг, въпреки, че както споменах по-нагоре данъците си ги плащам.
Много добре те разбирам, щото и аз съм на същия хал, но аз има опция "на улицата".Когато тази улица стане булевард както е замислено, не знам къде ще си дяваме колите.И без приходящите пак няма място.Не мисля че това е начина, защото ако ми дойдеш на гости лятото за една седмица примерно, кажи ми къде ще паркираш.Със сигурност няма да затътриш багаж със влака или рейса и няма да си хванеш такси до Ботаническата градина в Балчик, Делфинариума или където и да е.Какво ще стане ако всички си платят и закопчеят местата.Начи отиваш на платен паркинг, който пък е на километър от мястото дето искаш да идеш.Значи тези дето имат гаражи да си извадят боклуците от тях и да ги ползват като гаражи, щото от 16 гаража във блока само три се ползват като такива, другото е склад за стари печки перални, заложни къщи, сервиз за аларми и подобни.Между блоковете има зелени площи които са си буренясали и кучетата даже не ходят там, между кестените може да се обособят зелени паркоместа, едни такива бетонни бликчета на дупки през които расте райграс, вместо да се строят молове през две преки общината да построи подземни и надземни паркинзи на няколко нива, като покрива примерно може да е зелен/даже и в северна корея строят такива сгради/ като компенсация за отнети зелени площи между блоковете сигурно и други възможности има.То хубаво звучи да си има човек гарантирано местенце ама когато този човек реши да отиде някъде и няма къде да паркира кво праим.Начи казвам ви батки най-добрия вариант за мене къща на село и ибем ви градските неволи.

И в крайна сметка пак ще трябва да бутнеш некой лев или да имаш познати и пак ще процъфти корупцията.

кученцетоОгиитаткоДоги
06-04-2016, 01:05
В края на града със сигурност ще остане безплатно.Аз за това съм предпочел да живея малко извън града.В града много по често се случва паркинг щета,в смисъл някой до като паркирва или излиза от паркинг да ти удари колата.Плащаш си да си паркирваш колата пред в къщи а всъщност я паркирваш през две улици.Сутрин трафик,вечер трафик,еле пък ако ми дойде някой на гости трее си паркира колата през пет улици:):) където ще трябва да си плаща на час:):)

dimitar_vd62
06-04-2016, 23:00
В края на краищата държавата пак търси начин да събере допълнителни приходи а ние се хващаме щото виждаме вече как си имаме собствено паркомясто.Плащаш заключваш и си ти.Добре другите да се спасяват кой къде свари.Да но общината щяла да премахва незаконните гаражи да обнови съществуващия паркинг с повече паркоместа, демек ще вложи пари които трябва да избие и ако искаш да си паркираш пред блока щеш не щеш трябва да си платиш т.е безплатно саниране 2 серия.Ама отиваш на гости на свои познати в друг квартал или на гости на свои роднини в друг град и кво прайм тогава.Кел файда че ти гори 4 на сто нафта като за паркинг трябва да платиш колкото и за гориво.Ще настанат междусъсеседски войни, надупчени гуми, счупени огледала и т.н.Аз като бях в София, колата на паркинга на хотела и 20 дена там,срещу 8 лв на данонощие, щот дето и да отида се въртят едни с касови апарати и паяци и а си закъснял 2 минути а си търсиш колата не знам си къде.Нещо не ма кефи идеята.И понеже сега е модерно да си търсим правата, в такъв случай не ни ли се нарушават правата на свободно придвижване.Пак мислим за едноличната си полза, а това какви негативи ще ни донесе не е важно.То по принцип и сега можеш да си платиш паркомясто ма като гледам не се срещат много често.И след 10 години кво, с калашници ли ще се стреляме.Другото което е, тези дето жинеят в новите кооперации не им се полагат паркоместа на улицата понеже имат подземни паркинги, доколкото си спомням такива са новите разпоредби.Да ама не, една позната си купи жилище в такава кооперация с 12 паркоместа,само че там под земята можеш да складираш 12 коли ма не и да ги паркираш.Поради което не го ползват.Ма иначе си влиза в цената и за да не са капо го ползват като изба за зеле щото пък нямат мази.И аз съм потърпевш и се чудя къде да паркирам ма не мисля че това е рационална идея.Някой ако знае из Европата как нека каже.Макар че ако има работещ механизъм из европата едва ли ще се приложи в България щото ако беше така сега отдавна да имахме здравиопазване, работеща съдебна система, полиция и т.н.Заради това си имаме 240 депутати с 240 коли и кметове с джипове за под над сто бона.

BO
07-04-2016, 10:05
Масово в Европа, където съм бил, има сгради-паркинг, които ползваш. Ама няма не искам. Там и това е.
И тези сгради не са на 5 метра от жилището ти. Ако не си късметлия, може и на 1 километър да е най-близката.
И се плаща добре. Да кажем нещо от рода на 3-4лв на ден в тукашни пари. Демек минимум по 100лв/мес. Тук ако стане това и съответно със забрана да паркираш масово около блоковете, демек да си принуден да ползваш сградите, ще стане война. :shoot:
Хем искаме да ни е хубаво и уредено навсякъде, ама не сме готови да се жертваме за това.

old alfist
07-04-2016, 17:50
Паркирането в мегаполисите отдавна е проблем - племеникът ми живеещ и работещ в Манхатън всеки четвъртък в определен час започва да върти из улиците с колата си за да могат да изчистят улицата, като не знае дали ще си намери място като се върне.
В нашия провинциален Плевен пред нашето блокче спират коли на хора живеещи на няколко преки от нас.
Истината е в алтернативни средства за придвижване, но в някои държави вече имат проблеми и с движението и паркирането на велосипедите.
На който не му харесва да ходи на село - там има много място.

ecotronic
07-04-2016, 18:02
Нямам нищо против да си плащам за нещо, но имам много против това да си плащам за нищо.

У нас точно това се получава. Живущите в зелена и най-вече в синя зона, хем си плащат, хем нямат паркоместа. За какво тогава, по дяволите, плащат?

lordliness
07-04-2016, 21:23
Защо въобще трябва да се събират пари за това? Живееш там- имаш право да влизаш и паркираш безплатно, идваш от майната си- тогава плащаш, нали целта на тези зони е да спрат достъпа на външни коли.

dimitar_vd62
07-04-2016, 22:04
Аз викам си оградим селото със стена с бойници и да пуцаме по всеки с чужда регистрация.

old alfist
08-04-2016, 00:42
Като изтрепем софийските коли в страната, започваме с крилати ракети в центъра на София.

myato
08-04-2016, 09:22
Паркирането в мегаполисите отдавна е проблем - племеникът ми живеещ и работещ в Манхатън всеки четвъртък в определен час започва да върти из улиците с колата си за да могат да изчистят улицата, като не знае дали ще си намери място като се върне.
В нашия провинциален Плевен пред нашето блокче спират коли на хора живеещи на няколко преки от нас.
Истината е в алтернативни средства за придвижване, но в някои държави вече имат проблеми и с движението и паркирането на велосипедите.
На който не му харесва да ходи на село - там има много място.
Плевен отдавна е бетер Манхатън:tooth: То в София по-лесно успявам да се прохлузя, отколкото тук, до кажем около 17 часа:death:
Иначе, какво не ви харесва. Като е казал Бащицата, че ще се плаща, ще се плаща:devil:

кученцетоОгиитаткоДоги
08-04-2016, 11:27
Плевен отдавна е бетер Манхатън:tooth: То в София по-лесно успявам да се прохлузя, отколкото тук, до кажем около 17 часа:death:
Иначе, какво не ви харесва. Като е казал Бащицата, че ще се плаща, ще се плаща:devil:





То едно тото там не мога да пусна като хората:) Последния път исках да паркирам в началото на старата главна там ония тото пункт печелившия от ляво:):),ама нямаше шанс за паркиране там,трябваше чак пред билата да си остава колата:):)

old alfist
08-04-2016, 18:53
Лошото на бълтарина е, че иска ако има как да влезе с колата си в мястото което е цел на придвижването, а в същото време навсякъде се тръби за обездвижването давашо пагубно отражение на сърдечно-съдовата система, където сме първенци по заболявания.

ecotronic
08-04-2016, 20:08
Аз навъртам около 1000 км./година на колело из града.

Разход: 100 гр. ракия на ден

Паркирам в коридора.

:)

myato
08-04-2016, 20:24
Ми в момента, на работа мога да ида със служебния бус или с колата, а с колелото бих отишъл с удоволствие, но шанса да стана пациент на бившите си колеги е голям, а това е страшно дори като мисъл:noooo:

old alfist
08-04-2016, 21:52
Днес например ми се наложи да взема едни изследвания на баща си и да ги занеса на GP-то да ги прегледа.
Прецених, че пеша и с кола е еднакво бързо и естествено тръгнах без кола - на връщане срещнах един човек, който ми уреди работа, от която ще изкарам пари, за която не съм предполагал.

myato
08-04-2016, 22:31
Днес например ми се наложи да взема едни изследвания на баща си и да ги занеса на GP-то да ги прегледа.
Прецених, че пеша и с кола е еднакво бързо и естествено тръгнах без кола - на връщане срещнах един човек, който ми уреди работа, от която ще изкарам пари, за която не съм предполагал.

Бе то за в "село" пеш се стига навсякъде за до 30 мин., но сега съм "накрай село" и няма чалъм.

old alfist
08-04-2016, 22:42
Бе то за в "село" пеш се стига навсякъде за до 30 мин., но сега съм "накрай село" и няма чалъм.

Не е добре, когато си накрай село - тогава си трябва транспорт.
Странни неща се забелязват, когато не си с автомобил.
Докато си ходех пеша забелязах един абсурд - млад господин с изискан безупречен костюм в кремаво-бежовата гама изведнъж се шмугна и седна зад волана в някакъв раздънкан изгнил Опел от средата на 90-те години на миналия век.

lordliness
08-04-2016, 23:00
И аз така се правя на беден, обаче почват да ми се отварят разни без да подозират, че съм под прикритие. :) даже стъклото не ми мият на бензиностанцията.

кученцетоОгиитаткоДоги
08-04-2016, 23:59
Не е добре, когато си накрай село - тогава си трябва транспорт.
Странни неща се забелязват, когато не си с автомобил.
Докато си ходех пеша забелязах един абсурд - млад господин с изискан безупречен костюм в кремаво-бежовата гама изведнъж се шмугна и седна зад волана в някакъв раздънкан изгнил Опел от средата на 90-те години на миналия век.





Това в кой квартал на Плевен беше:) Ако е Дружба,да знаеш че няма нищо странно,това си е в реда на нещата:):) Ако е 9-та махала района близо до психодиспансера били са сутрудници на Мосад;)

old alfist
09-04-2016, 10:05
Това в кой квартал на Плевен беше:) Ако е Дружба,да знаеш че няма нищо странно,това си е в реда на нещата:):) Ако е 9-та махала района близо до психодиспансера били са сутрудници на Мосад;)
Това беше в централната зона - на Д.Попов между Библиотеката и Кардиологичния Център.

BO
09-04-2016, 12:24
Аз навъртам около 1000 км./година на колело из града.

Разход: 100 гр. ракия на ден

Паркирам в коридора.

:)

При разход от 100гр ракия за 2.7 км дневно, което се равнява на ~3.7л/100км ракия, предвид днешната цена на ракията, то по-добре да се возиш с такси.:drunk:

ecotronic
09-04-2016, 18:10
При разход от 100гр ракия за 2.7 км дневно, което се равнява на ~3.7л/100км ракия, предвид днешната цена на ракията, то по-добре да се возиш с такси.:drunk:

Да, но така няма да изпитвам удоволствието от това да педалирам и да си пия лекарството. :)

кученцетоОгиитаткоДоги
09-04-2016, 23:15
В Плевен има много голям паркинг,който общината ползва да оставя колите които са дигнати с паяк там,но може и да се ползва от хора които искат да си оставят колата на добър сигурен охраняем паркинг срещу символична цена.Паркинга е охраняем както от камери така и от физическа охрана,близо е до жандармерията и е 4 левчета за 24 часа.Идеал Петров.Аз винаги си оставям колата там,защото в Плевен винаги съм с някой друг и хем да не ходим с две коли,хем да не се търсят места за две коли пред така или иначе претъпканите паркинзи в града както и в кварталите.А на въпросния паркинг винаги има не повече от 7-8 коли които вероятно са такива дигнати с паяк,явно никой не го ползва този паркинг.

digitalundgrd
11-04-2016, 12:59
При разход от 100гр ракия за 2.7 км дневно, което се равнява на ~3.7л/100км ракия, предвид днешната цена на ракията, то по-добре да се возиш с такси.:drunk:

хахахах високо калорично гориво ;) Добре, че не кара на 12 или 18 годишно уиски, чеее.... :holiday:

lordliness
11-04-2016, 16:32
Честито на пловдивчани, вече официално
http://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Tova-sa-usloviyata-za-naemane-na-parkomyasto-v-Plovdiv-sreshtu-15-leva-na-mesec-632455
http://trafficnews.bg/news.php?id=43304

Бобби
12-04-2016, 00:36
хахахах високо калорично гориво ;) Добре, че не кара на 12 или 18 годишно уиски, чеее.... :holiday:
Не го разбирате младите....караш и изтрезняваш....а не да ви търсим след второто под масата...:))
п.п....та електроник е напълно прав...:beer:

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:35 ----------


Честито на пловдивчани, вече официално
http://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Tova-sa-usloviyata-za-naemane-na-parkomyasto-v-Plovdiv-sreshtu-15-leva-na-mesec-632455
http://trafficnews.bg/news.php?id=43304
Майните са като хлебарките....не мой се отървеш от тях...:)))

кученцетоОгиитаткоДоги
12-04-2016, 01:52
Майните са като хлебарките....не мой се отървеш от тях...:)))





Ааа Бобка не така не така:) Има си фирми за обезпаразитяване,викаш ги,бецален, и на другия ден няма ни една:)

ecotronic
14-04-2016, 17:53
Не ми стана ясно, как в Пловдив ще се определят месата за паркиране за които има повече от един кандидат.

lordliness
14-04-2016, 17:59
Не ми стана ясно, как в Пловдив ще се определят месата за паркиране за които има повече от един кандидат.

На търг, аз уважавам журналистите и професията им обаче днес слушах едни глупаци търсещи сензации, които изпадаха в екстаз, как местата може ли да стигнат по 100 и повече лева за място, е какво пък някакви 1200 лв на година за кола. И защо тогава внасям над 500 лв. годишно за данъци на колите, след като ако не си платя мястото, може да няма къде да паркирам, данъци определени от общината, за какво се плащат тези данъци?

ecotronic
14-04-2016, 18:09
На търг, аз уважавам журналистите и професията им обаче днес слушах едни глупаци търсещи сензации, които изпадаха в екстаз, как местата може ли да стигнат по 100 и повече лева за място, е какво пък някакви 1200 лв на година за кола. И защо тогава внасям над 500 лв. годишно за данъци на колите, след като ако не си платя мястото, може да няма къде да паркирам, данъци определени от общината, за какво се плащат тези данъци?

Според думите на кмета-само паркоместата за които има повече от един кандидат ще се разиграват на търг.
Какво се случва обаче, ако в един блок живеят с един повече от паркоместата? Излиза, че всички живущи ще трябва да играят на търг за да се реши, кой е този, който ще "отпадне".

lordliness
14-04-2016, 21:12
Според думите на кмета-само паркоместата за които има повече от един кандидат ще се разиграват на търг.
Какво се случва обаче, ако в един блок живеят с един повече от паркоместата? Излиза, че всички живущи ще трябва да играят на търг за да се реши, кой е този, който ще "отпадне".

На мен ми се струва доста незаконно да ограничат свободното паркиране в целия град, мога да наема няколко места сигурно, въпреки, че пише един апартамент( ако имаш няколко апартамента)- едно място и да ги преотдавам на друг, срещу минимална печалба, има всякакви тарикати.
уж няма да важи за улици, а само за обособени паркинги.
Сега наема за да имаш ламаринен гараж е 30 лв. Ще махнат гаражите( та са ужасни наистина) и на тяхно място, на два гаража ще паркират 3 коли да кажем. Ще губят 15 лв от наема въпреки всичко и ще печелят 45 въпреки , че гаража е махнат и нищо не се предлага в замяна. И ще се крадат винетки на воля. защото аз не съм виждал патрулиращи полицаи от години. Доста недомислено. Става само при условие, че се направят нови паркинги, за които май няма място.
Майната им, все ще се измисли нещо :)

dimitar_vd62
14-04-2016, 21:21
Ся по новините баш майната каза че сега за гаражна клетка се плаща 29 лв.Като ги махнат щели са увеличат паркоместата и доколкото разбрах само паркоместата на мястото на гаражните клетки ще се дават под наем от 15 кинта месечно за не по-малко от 3 години.Ако желаещите са повече от паркоместата ще се обявява търг.Ако са по-малко седим и чекаме.Тва разбрах.

lordliness
14-04-2016, 22:01
Ся по новините баш майната каза че сега за гаражна клетка се плаща 29 лв.Като ги махнат щели са увеличат паркоместата и доколкото разбрах само паркоместата на мястото на гаражните клетки ще се дават под наем от 15 кинта месечно за не по-малко от 3 години.Ако желаещите са повече от паркоместата ще се обявява търг.Ако са по-малко седим и чекаме.Тва разбрах.
Аз го казах преди новините :) скоро ще почерпят челен опит от там и жална ви майка

546
14-04-2016, 22:27
Аз го казах преди новините :) скоро ще почерпят челен опит от там и жална ви майка
Аре бе ,чак толко страшно не е,който го бъркат 15 кинта да я кара на вторични и готово.Всеки лев в общинската хазна си е от полза за всички,дори и за гостите на града.И данъците на мах навсякъде,че тарикатите взеха си регистрират мпс в почти офшорни общини без да минават дори от там,а пък си ги карат и паркират навсякъде.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-04-2016, 23:13
Сложни времена настъпиха...................15-те лева на обикновенния работещ по 12 часа българин няма да дръпне икономиката ни напред.........................а такива тарикати като ония ,,Ковачки,, и ония ,,Баневи,, да оставят сумата му семейства изкарали с честен труд парите си без заплати...................дейба и скапаната му държава................

lordliness
15-04-2016, 17:08
И последни новини за търговете - като се играе на търг сумата до която се стигне ще се плаща еднократно, таксата ще бъде пак 15 лв.
Сега има 8000 гаража и на тяхно място след премахването им ще има 11000 места за паркиране. До 5 години няма да има гаражи.