PDA

View Full Version : Смяна ляв вътрешен маншон 156 JTD



Alex_26
07-04-2016, 02:02
Каква е процедурата, че не съм го правил?

yavorz
07-04-2016, 06:13
Сваля се полуоската с каретата (изтича маслото от кутията и после се налива обратно в нея) или ако намериш качествен силиконов.... се надянва през външното каре. Аз съм пробвал обаче с два различни модела силиконови и дали от разтягането за да се прекарат... дали от качеството им се късат след време. Най-добре е да се свали и да се сложи по нормалния ред.

п.с. последно използвах маншони на SKF и съм доволен от качеството на гумата им.

Успех :)

lordliness
07-04-2016, 06:48
Да изтича маслото е напълно излишно, може да го замърсиш и после се налива трудно без шприц . Има още два варианта без да тече масло.
Моята препоръка базирана на опита ми е да посетиш сервиз. Ще ти вземат малко пари, ако го правиш сам ще загубиш половин ден поне, след като нямаш опит. Доста пипкава работа, който и вариант да избереш.

Alex_26
07-04-2016, 08:20
Аз имам опит с коли, но тази процедура не съм я правил. Имам купен силиконов маншон. А за ваденето на полуоската веднъж вече брах ядове с оная "зегерка" дето я законтря.
Не може ли да откопчая полуоската от главината, да я изтегля от вътрешното каре и да надена маншона? Е, трябва да откача и носача

mell0
07-04-2016, 08:28
Можеш и без да сваляш цялата полуоска и да изтича маслото. Смених ги всички маншони и на 2-те полуоски преди 5-6 месеца така.

yavorz
07-04-2016, 09:31
Можеш, aко е достaтъчно рaзтеглив силиконовия мaншон :-) но го нaмaжи с грес преди дa го нaхлузвaш. Имa едни конуси, които се подлaгaт зa дa се рaзшири достaтъчно и дa мине през външното кaре. Кaто цяло имa вaриaнти :-)

mell0
07-04-2016, 11:18
Не баш, разглабя се първо външния маншон с карето и там вече го вкарваш като махнеш преди това има едно като удебеляване, на него има 2 ботла и след това се вкарва свободно, тъкмо ще напълниш карето с грес, ще го провериш за луфтове и ще смениш и външния маншон.

Alex_26
07-04-2016, 13:22
Като гледам по ЕПЕР, като извадя полуоската от главината, откопчая маншона на вътрешното каре и дръпна полуоската да се разпадне вътрешното каре, няма ли да стане , един вид през вътрешното каре да я надена?

Говорим за дизел, нали

lyubomir001
07-04-2016, 14:42
Нещо не ви разбирам за какви масла говорите нали искате да сменяте маншон? Разглобява се полуоската от главината и по ваше желание или външното каре разглобявате и нахлузвате двата маншона или развивате вътрешните 6 болта на карето изважда се цялата полуоска сваля се задната капачка на карето след това зегерката на трипода и се изкарва, после външната част на карето с маншона се вади и след това всичко по обратния ред но с новия маншон.

mell0
07-04-2016, 16:36
Нещо не ви разбирам за какви масла говорите нали искате да сменяте маншон? Разглобява се полуоската от главината и по ваше желание или външното каре разглобявате и нахлузвате двата маншона или развивате вътрешните 6 болта на карето изважда се цялата полуоска сваля се задната капачка на карето след това зегерката на трипода и се изкарва, после външната част на карето с маншона се вади и след това всичко по обратния ред но с новия маншон.

Точно +1

Alex_26
07-04-2016, 19:36
Благодаря!