PDA

View Full Version : Проблем с грешка p0101



Павел Кръстев
14-04-2016, 20:48
Здравейте колеги, проблема с тази грешка се появи преди време, има още една 0404 но за нея знам, затапен ми е ЕГРа. Въпросната грешка 0101 говори за прецакан дебитомер, подмених го с нов, изчистих грешката и тя пак се появи, не веднага но след малко каране, рекламирах новия закупен и ми го смениха, нещата си останаха, колата си остана мудна, след 3000 оборота ускорява но вече по слабо! Ходил съм на диагностика, показанията бяха че дебитомера достига исканите единици, температурата на входящия въздух е 30 градуса(с конусен филтър съм) турбото си надува, гориво идва, добре ама колата не върви! Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем?

yavorz
16-04-2016, 11:38
Аз имах преди подобни проблеми на 156 - цата (2.4) След като сложих Pierburg всичко си дойде на място...но след година каране се появи отново... проблема ми обаче след това се оказа разхлабени маркучи между турбото и кулъра. Погледни въздуховодите, да няма нещо пукнато или разхлабено. Грешката може да излезе от подобен проблем, не е задължително да е дебитомера :)

Успех :)

Павел Кръстев
16-04-2016, 23:54
Благодаря за съвета, дебитомера е ИТН, след подмяната му се усети много приятна промяна , колата тръгна супер, без задъхване след 3000 и така близо месец, и почна да дава въпросната грешка, вчера правиха профилактика на турбото(чистене на геометрия), след като изчистих грешката колата пак беше перфектна, добре дърпаше в ниските, нямаше проблеми във високите но за кратко, явно появи ли се въпросната грешка минава в някакъв авариен режим!

Bobiuzunov
17-04-2016, 09:52
Ми сам си отговорил на въпроса който задаваш,тази марка е китайска и е пълвн шит.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Павел Кръстев
17-04-2016, 22:22
Колега , на дали съм си отговорил на въпроса тъй като при смяната с такъв автомобила вървеше прекрасно, месец близо след смяната нещата се прецакаха,рекламирах го след като бях увререн че е от него и го смениха с нов, без резултат, така че поне според мен дебитомера отпада като проблем, нещо се пропуска!

Bobiuzunov
17-04-2016, 23:10
Ако я подкараш с дебитомер на тази марка ще си първия,но дано да стане.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Павел Кръстев
17-04-2016, 23:34
Колега, да разбирам ли че си слагал такъв и не тръгнал на такава кола или просто си пишем, идеята да пусна тази тема в този форум не беше да обсъждаме марки части, коя по добра а да четем между редовете, диагностиката казва дебитомер, подменя се дебитомера, грешката се трие и отново се появява, същия съм го пробвал на 1,9 жтд 156и няма помен от тази грешка, сложих нейния на моята кола и пак иска дебитомер, значи проблема с марките както съм споменал и в по горния ми пост отпада!

ecotronic
18-04-2016, 12:54
Колега, да разбирам ли че си слагал такъв и не тръгнал на такава кола или просто си пишем, идеята да пусна тази тема в този форум не беше да обсъждаме марки части, коя по добра а да четем между редовете, диагностиката казва дебитомер, подменя се дебитомера, грешката се трие и отново се появява, същия съм го пробвал на 1,9 жтд 156и няма помен от тази грешка, сложих нейния на моята кола и пак иска дебитомер, значи проблема с марките както съм споменал и в по горния ми пост отпада!

Чистил ли си буксите (откъм дебитомера и откъм ECU - то) ?
Може дебитомерът да си е ОК, но ел. веригите му до ECU - то да не са.

156
18-04-2016, 15:34
А на конусния филтър слагал ли си му скоро масло и ако да, да не си прекалил? Защото прекомерното количество масло може да се полепи по дебитомера и да го прецака. Липсата на масло, също. Можеш да пробваш да почистиш дебитомера със специален спрей за дебитомери или контактен спрей, който не оставя никакви следи.

iveli
18-04-2016, 22:56
Колега разясни за това масло във филтъра Това дали е верно Досега съм го пропускал

Павел Кръстев
18-04-2016, 23:07
Нещата от днес, реших да сложа оригиналния си филтър и о мъко моя, тя тотално спря да върви, закачихме я с един колега с ФЕС и нещата бяха следните, искани 1200 единици дебитомера пуска 1100, турбото надува до 2200 пик и пада на 2000! Колега буксите не съм ги чистил, видят ми се добре, утре ще им пусна един контактен спрей.

iveli
19-04-2016, 21:25
Тия 2000 за два бара ли говорим и ако да множко ми се вижда Какъв е мотора

Павел Кръстев
19-04-2016, 22:03
Не напразно съм написал точните показания дадени от ФЕС, за да може някой по навътре в диагностиката да каже, добре ли надува или не!

iveli
20-04-2016, 06:49
Аз съм любител но си човъркам колите Коя година ти е колата

156
20-04-2016, 12:44
Колега разясни за това масло във филтъра Това дали е верно Досега съм го пропускал

Ами аз навремето си купих K&N конусен филтър за 156-цата 2.0ТС. Към него вървеше малка тубичка с масло, с която трябва да се намаже, за да улавя прашинките. Като се намаже, филтърът става червеникав на цвят. В упътването специално пишеше:
1. Да не се предозира маслото.
2. Да не се ползва филтърът без масло.
3. След всяко изпиране да се слага ново масло.
Подробности не помня, но имаше теми на колеги със замърсени дебитомери от прекаленото оливане с масло. В такива случаи може да се опита почистване със спрей за дебитомери или контактен спрей, който не остава следи (например спрей G-22 от Щайнбергер (Конрад) ).

iveli
20-04-2016, 21:03
Не съм слагал спортни филтри и явно затова не го знам този трик Благодаря за инфото Не се знаедали ще ми потрябва но знанието винаги е полезно

Павел Кръстев
20-04-2016, 21:47
Моята е 99та, да ти кажа след монтажа на филтъра останах доволен, какъвто и да сложиш, задължително омасляване! Продължаваме по темата, нетегнах половин оборот на стопорния болт на геометрията и сега тръгна по добре, чудя се ако натегна вилката на разтоварващия дали ще получа ефект?

iveli
20-04-2016, 23:20
Колега виждам че имаш намерение за коне И аз съм мераклия Пак повтарям че съм любител а не професионалист и целта на моите постове е давайки моето мнение след дебати да науча и още нещо Та по този въпрос аз знам че при тази година трябва да си без геометрия на турбото ако няма интервенции Другото е че турбо с геометрия няма разтоварващ клапан Разтоварва през геометрията Оглеждай добре нещата Ако имаш питания или виждания пиши Темата е интересна Извинявам се Пиши в някоя тема за турбо че тук се отклоняваме

Павел Кръстев
24-04-2016, 11:19
Колега, аз геометрия знам какво е, след като съм я почистил сигурно имам, разтоварващ клапан също имам, 166 2,4жтд без геометрия не съм чувал да има, но е възможно! По темата, колегата Боби Узунов беше прав за дебитомера, сложих чисто нов Бош и грешката спря да излиза, друг е въпроса че разлика във вървенето не забелязах дори минимална(странно защо при заменките с дебитомера от друга алфа за които споменах по горе нещата не се получиха така)единственото нещо което ме притеснява е разхода, към 7 извън града каране почти нормално(това с ИТН дебитомера и светеща грешка 0101)

lordliness
24-04-2016, 11:43
Колко очакваш да гори? И моята гори там някъде. Без грешки и проблеми.