PDA

View Full Version : Кожа телешка напа за яке,откъде?



AttilaSL
29-04-2016, 18:02
Здравейте колеги,
Искам да си ушия кожено яке но не мога да си намеря кожа.
Звънях из разни складове които намерих из нета но имат само за мебели(дивани,табуретки и т.н).
Имате ли идея откъде може да се купи?
Търся само телешка напа.

Поздрави!

ecotronic
29-04-2016, 18:13
В София на ъгъла на "Денкоглу" и "Цар Асен" има едно магазинче с всякакви кожи за облекла.

https://www.google.bg/maps/@42.6940506,23.3193882,3a,75y,176.59h,76.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1szknsZvAZ4-tQaSOA62BwoQ!2e0!7i13312!8i6656

AttilaSL
29-04-2016, 18:16
няма как да отида до София,ако имат номер за контакт мога да им се обадя и да питам дали пращат по куриер.

ecotronic
29-04-2016, 18:20
няма как да отида до София,ако имат номер за контакт мога да им се обадя и да питам дали пращат по куриер.

Всеки ден минавам от там. Ще попитам за това, което търсиш и ако имат, ще им взема координати за дистанционен контакт. Но това ще стане веднага след празниците.

AttilaSL
29-04-2016, 18:30
Благодаря!

всеки съвет ще ми е полезен!

dimitar_vd62
29-04-2016, 20:27
В Търново има един дето шие якета, елеци и гамаши на рокерите.Той си има кожи.Яке от теле, панталон от прасе, така знам аз.Ако те интересува мога да попитам за контакти.

AttilaSL
29-04-2016, 21:40
Сайгона е,от рокерските години го помня :)
поръчва си кожа отвън но не продава доколкото знам,имам му координатите и на него ще се обадя след празниците.
Благодаря!

dimitar_vd62
29-04-2016, 22:22
Аз па са сдобих преди време с тва.Има доволно много джобове.Тука има един магазин за дамаски и кожи, има кравешки кожи ма не знам дали стават за яке.Не знам какви са критерийте на шивачите.

кученцетоОгиитаткоДоги
29-04-2016, 23:24
Какво точно се има предвит под ,,Напа,,?Телешката кожа е една,вече след обработката си се дели на първо,второ и трето качество.Навремето много носех кожени сака и якета,сега по малко.Първото качество като минеш с ръка по него е гладка и съвсем леко грубовата просто усещаш порите,но в същото време се усеща много здрава дори при кратък добир с огън няма да я нараниш.Едно такова навремето си взех от бегето на цената на три минимални заплати 10 години нон стоп носене не мръдна накрая го падарих на едно негро че ми писна да го носа.Сега четвърта година носа пак първо качество само че си го взех от тука пак не е мръднало.Второто качество пак е гладка,порите се виждат но не се усещат,много е тънка и живота и е всекидневно носене до три години и давам най-много.Трето качество все едно си облякал необработена кожата от ,,кравата,, тя дори не е и телешка и само са ти я боядисали в черно или какъфто цвят там е, гроознооо от сякъде.Ако искаш хубаво яке,което да го носиш с години вади паундите и се хвърляй на първо качество, не се излагай да си поръчваш от бегето па после да шиеш...Турците са световно известни с качеството си на кожени изделия най-вече якета,много са добри в това.В Англия съм сигурен че е пълно с техни магазини и ателиета имат много богат избор и много готови модели, шият и по поръчка.Отиваш бам парата и си готов.

dimitar_vd62
29-04-2016, 23:36
Ако ти дам да сравниш турско яке с кожа като цигарена хартия и тва дет съм го постнал ша разбереш че си у грешка.

кученцетоОгиитаткоДоги
29-04-2016, 23:57
Митак ти прочетели,първо,второ и трето качество...В турския златарски магазин също има 18,14 и 8 каратово злато,все пак за всеки джоб трябва да има стока.Аз мойто точно от турчин го взех,четири години 365 дни в годината го носа,два пъти катострофирвах с него като единия път със скутер който ме влачи пет метра с него по асфалта,ми до сега не е мръднало,дори няма точка протъркано,ама 400 евро му нацаках на феса в Утрехт.

AttilaSL
30-04-2016, 08:54
Пич,ти личен живот нямаш ли?
Как ти се пишат тия огромни постове с глупости?
Кой го интересува какво си носил и колко минимални заплати си дал.
Задал съм конкретен въпрос,търся склад за кожи който да предлага определен тип кожа.
от там нататък аз се договарям с фирмата или лицето.
В Англия на всички ръцете им от гъза растат,не мислиш ли че щом питам тук вече съм се ровил в английско за информация.
Паундите ще си ги дам на човек когото добре познавам и качеството му на работа.

п.п-има много теми където да акаш,а аз нямам време да моля модератрите да трият безполезни постове.
п.п 2-Гугъл ще ти свърши работа да дефинираш какво е Напа.

Поздрави!

acho_
30-04-2016, 09:23
Хахахахахахахаха падам всеки път :tooth::tooth::tooth:

nhg
30-04-2016, 15:16
Сайгона взема кожите от мой приятел от тук..
Ако не си намерил - пиши на лични, че те свържа с човека

dimitar_vd62
01-05-2016, 00:10
Някой ако може ми даде телефона на Сайгона че съм го затрил,щото някои намерения ми пропаднаха ма не съм се отказал за в бъдеще, щото тук във Варна един цип не мое ти сменят камо ли да ти ушият нещо, то конец нямал, ма кожат била дебела, ма ся баш в 14 часа ли дойде, остъй якето ела след две седмици...абе калпазани.

RUNNING WILD
01-05-2016, 00:55
телешката напа доколкото аз знам се обработва с вода под налягане и тн,не е толкова просто за пример якетата Авирекс върха на гъзарията за времето си струваха по 800 долара и на паспортите им пише че само няколко страни в Европа могат и имат право да ги почистват химическо другаде не,правят якета от елен лос и бизон.преди съм ходил и разглеждал телешки кожи в София ходих до Гара Искър имаше фирмен магазин с кожени облекла всякакви от естествена кожа и там продаваха кожи,по спомени тия дето разглеждах квадратният метър беше от 20 до 22 долара за квадрат,говоря за качествени кожи боядисани обработени не за шир потреба,най големият производител на кожи за дрехи е Египет там са некви стотинки,рокерско яки струва около 20 долара,а иначе тук пак в София съм си шил рокерия по поръчка при Борис Божилов някога живееше в Люлин после се премести някъде другаде,за времето си ми каза че това е най голямото яке рокерско което е шил 72 см гръб било,да си ушиеш сам яке по твой вкус не е хич евтино и,първо отиват от 4 до 5 квадратни метра кожа ,после ако набараш качествени ципове японски YKK и хубави капси и подплата и хастар смятай без работата колко ти излизат само материалите,хубавото си е хубаво няма как да е евтино и да е лесно.

Bobo Markov
01-05-2016, 01:28
телешката напа доколкото аз знам се обработва с вода под налягане и тн,не е толкова просто за пример якетата Авирекс върха на гъзарията за времето си струваха по 800 долара и на паспортите им пише че само няколко страни в Европа могат и имат право да ги почистват химическо другаде не,правят якета от елен лос и бизон.преди съм ходил и разглеждал телешки кожи в София ходих до Гара Искър имаше фирмен магазин с кожени облекла всякакви от естествена кожа и там продаваха кожи,по спомени тия дето разглеждах квадратният метър беше от 20 до 22 долара за квадрат,говоря за качествени кожи боядисани обработени не за шир потреба,най големият производител на кожи за дрехи е Египет там са некви стотинки,рокерско яки струва около 20 долара,а иначе тук пак в София съм си шил рокерия по поръчка при Борис Божилов някога живееше в Люлин после се премести някъде другаде,за времето си ми каза че това е най голямото яке рокерско което е шил 72 см гръб било,да си ушиеш сам яке по твой вкус не е хич евтино и,първо отиват от 4 до 5 квадратни метра кожа ,после ако набараш качествени ципове японски YKK и хубави капси и подплата и хастар смятай без работата колко ти излизат само материалите,хубавото си е хубаво няма как да е евтино и да е лесно.
идиот

кученцетоОгиитаткоДоги
01-05-2016, 01:43
Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.

AttilaSL
01-05-2016, 07:43
Някой ако може ми даде телефона на Сайгона че съм го затрил,щото някои намерения ми пропаднаха ма не съм се отказал за в бъдеще, щото тук във Варна един цип не мое ти сменят камо ли да ти ушият нещо, то конец нямал, ма кожат била дебела, ма ся баш в 14 часа ли дойде, остъй якето ела след две седмици...абе калпазани.

http://vt-consult.com/index.php?what=pro&act=details&lang=1&id=339&status=1

---------- Post added at 05:43 ---------- Previous post was at 05:42 ----------


Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.

Не си виновен ти Венци че си толкова тъп,
Аз и майка ти сме виновни.

ecotronic
01-05-2016, 11:58
Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.

Има ли тема в която да не си снесал бързо, точно, акуратно и в големи количества зловонните си продукти?

angelovi69
01-05-2016, 17:04
Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.

Колега куче, Сигурен съм, че не познаваш колегата Атилла. Как си позволяваш такива коментари, без да познаваш човека! А и да го познаваш, тук ли му е мястото? Относно коментара на Еко над мен, подкрепям. Вярно, че има няколко човека във форума, дето подскачат от тема в тема и са най-компетентни. Заради такива като вас, много знаещи спряха да пишат. Айде, със здраве!

RUNNING WILD
01-05-2016, 23:08
неприятно е че форума няма опция като Фейсбука като блокираш някой да те вижда изобщо нито темите ти нито снимките нито да коментира твой постове,ако го променят някак си ще е добре за всички,то е хубаво да има зевзеци да става лаф и смях ама то тука тия неколко дето са са скучни и са обикновенни злобици мънички тролчета дето цели да те обиди да те жегне некъде да се захванеш с него вместо с нещо полезно,хубаво че не ги виждам на живо и няма и да се случи с сигурност,пък и нямам желанието и в личният живот да се обграждам с такива,сигурно за некой 20 годишен къде пуши марихуана са още интересни и ексцентрични,на мене ми е минало времето.

Bobo Markov
02-05-2016, 00:44
неприятно е че форума няма опция като Фейсбука като блокираш някой да те вижда изобщо нито темите ти нито снимките нито да коментира твой постове,ако го променят някак си ще е добре за всички,то е хубаво да има зевзеци да става лаф и смях ама то тука тия неколко дето са са скучни и са обикновенни злобици мънички тролчета дето цели да те обиди да те жегне некъде да се захванеш с него вместо с нещо полезно,хубаво че не ги виждам на живо и няма и да се случи с сигурност,пък и нямам желанието и в личният живот да се обграждам с такива,сигурно за некой 20 годишен къде пуши марихуана са още интересни и ексцентрични,на мене ми е минало времето.

виждал си ма наживо ама не ма помниш щот си дрът :) аз съм косъма в супата тИ :) аз съм тоя дето ем та обича щото си колорит неземен ем гледам те преЕбем лекичко в постовете щото си и разбирач ама си парапитек Ръни :) тебе едни цици че те извадят от духовно равновесие иначе се кефя, че пишеш тука :) обичам та, брат :) а ти ме мразиш .. пфууу ...неразбран бях и неразбран си оставам :D:D

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:37 ----------


Колега куче, Сигурен съм, че не познаваш колегата Атилла. Как си позволяваш такива коментари, без да познаваш човека! А и да го познаваш, тук ли му е мястото? Относно коментара на Еко над мен, подкрепям. Вярно, че има няколко човека във форума, дето подскачат от тема в тема и са най-компетентни. Заради такива като вас, много знаещи спряха да пишат. Айде, със здраве!

ОгиДоги е явление и аз не разбирам защо му се дразните предвид, че той не е злобен в нищо и е достатъчно пич да се внедри тука за нула време :) да, има изказвания, които са от чисто неговата камбанария но всеки има право да се изкаже:) не го четете добре вие - там ви е проблема :) айде, честит Първи Май :)

AttilaSL
02-05-2016, 08:41
Бил "Явление",не бил злобен?Не те познавам колега но явно не си в час или имате по дълбоки взаимоотношения."Пича" къде се вписа ?В "общи приказки" евала човек.
Онзи да си пише в неговите теми,теми в които въпроса се разисква в първите две три мнения и от там каша.
Вярвам повечето не могат да го дишат и се чудят какво прави тук.
Нито един смислен отговор в техническа тема
Анти марката настроен и куп други глупости.
Нямам идея какво прави тук...?
Да споря с него тук е безмислено,виж обаче на живо бих искал да го видя :) и да си поговорим по мъжки :) .
Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.
Както и да е,ако има някой да помогне по темата ще съм благодарен.

pininfarina
02-05-2016, 10:56
Здравейте колеги,
Искам да си ушия кожено яке но не мога да си намеря кожа.
Звънях из разни складове които намерих из нета но имат само за мебели(дивани,табуретки и т.н).
Имате ли идея откъде може да се купи?
Търся само телешка напа.

Поздрави!


Тук във Варна в Аспарухово има един "тапицер", който се занимава предимно с шиене на рокерски якета, казва се Данко, ако мислиш че може да ти е от полза ще ти дам негов телефон да се чуете да му обясниш какво точно ти трябва.

Bobo Markov
02-05-2016, 18:15
Бил "Явление",не бил злобен?Не те познавам колега но явно не си в час или имате по дълбоки взаимоотношения."Пича" къде се вписа ?В "общи приказки" евала човек.
Онзи да си пише в неговите теми,теми в които въпроса се разисква в първите две три мнения и от там каша.
Вярвам повечето не могат да го дишат и се чудят какво прави тук.
Нито един смислен отговор в техническа тема
Анти марката настроен и куп други глупости.
Нямам идея какво прави тук...?
Да споря с него тук е безмислено,виж обаче на живо бих искал да го видя :) и да си поговорим по мъжки :) .
Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.
Както и да е,ако има някой да помогне по темата ще съм благодарен.

опааа :) Оги доги си е наш човек в темите на нас пиянките у форумо :) той може да не е фен на марката ама си е човек и е много готин, той е базиран в Холандия и не го познавам и не съм го виждал наживо но за мен си е човек :) вписа се тук защото си е готин :) иначе по отношение на технически теми и т.н. не всеки е корифей ... да, може всяко нещо да се чете като заяждане ама на кого му пука вече :) ние сме си ние - оцелелите от феновете на Алфа Ромео аз апелирам да не се препираме а да открием у всеки нещо готино а то има какво :) а наздраве и всичко най:)

Бобби
03-05-2016, 00:26
Моля, другарко Ранубудниче...:big_flowers:...и аз искам да се оплача от кучето Доги....миналата година ми дойде на гости сред нощ с една каса хайникен и ми развали дисциплината......а бях толкова примерен...:innocent:

AttilaSL
03-05-2016, 16:23
Темата за затриване.
Безполезна както и предполагах.
Щом не става въпрос за кебачета и бира...

ecotronic
03-05-2016, 17:48
Проверих във въпросния магазин, както обещах по-горе.

Имат телешка напа на цена от 55 лв./кв.м.

Искаха да ми показват разновидности, цветове и пр., но тъй като аз нищо не разбирам от кожи, само взех телефон за контакт:

+359 888 319 996 - Гергана.

Успех!

acho_
03-05-2016, 19:33
Колега куче, Сигурен съм, че не познаваш колегата Атилла. Как си позволяваш такива коментари, без да познаваш човека! А и да го познаваш, тук ли му е мястото? Относно коментара на Еко над мен, подкрепям. Вярно, че има няколко човека във форума, дето подскачат от тема в тема и са най-компетентни. Заради такива като вас, много знаещи спряха да пишат. Айде, със здраве!
Значи не знам дали разбра, но човека говори от ,,,,личен опит,,,,, Освен че се е влачил десетки метри по асфалта след катастрофа с мотоциклет, е носил същото яке ежедневно в продължение на 4 години! Като се замисли човек, с такава интензивна употреба сигурно е мирисало на разгонен пърч, но пък в социалното му обкръжение най-вероятно е подминало незабелязано ;)

BO
03-05-2016, 21:57
ОгиДоги е явление и аз не разбирам защо му се дразните предвид, че той не е злобен в нищо и е достатъчно пич да се внедри тука за нула време :) ...
Аз съм сигурен, че човека не го прави от злоба. Просто му е толкова умствения багаж.
До скоро пищеше как му е скъпо в Холандия и как не храни никой там, а сега отново компетентен. Най-смешното, че се самохрани.

Просто си е кухо момчето и не помни какво е говорил за собствения си гръб. За това съм сигурен, че не го прави от злоба.
:lol_sign:

Bobo Markov
04-05-2016, 00:35
Аз съм сигурен, че човека не го прави от злоба. Просто му е толкова умствения багаж.
До скоро пищеше как му е скъпо в Холандия и как не храни никой там, а сега отново компетентен. Най-смешното, че се самохрани.

Просто си е кухо момчето и не помни какво е говорил за собствения си гръб. За това съм сигурен, че не го прави от злоба.
:lol_sign:

виртуалното имидж за всеки от нас а малко встрани от живото имидж присъствие примерно земи ме мене някога се имаше анкети за това дали съм гъз и на, решиха всички, не съм гъз ама са аз като съм гъз кво да правя ? :) ами гъз съм си и тва е но поне съм искрен :) макар и гъз :)
няма никакво значение кой колко багаж има фгъзъ или фглавата или, не дай си боже, фръката ;) важното, е че си лафим тука и пада голям купон :) аааа :):)

кученцетоОгиитаткоДоги
05-05-2016, 00:39
[QUOTE=AttilaSL;1475542]
Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.





Най-унизителното нещо в тоя живот е да си доносник,мишок,съсел, rats...Безпринципни мъже...олицетворение на женски полов орган...саможиви без приятели...Такива хора винаги са били отритвани от нормалното общество,а мафията ги е чистела...Пич аз да ли ще съм част от тоя форум за мен е без значение...ама ти си роден да бъдеш мишок...и ако някой ден възкръснеш да разбереш че по-голям мишок от теб не е имало.

Bobo Markov
05-05-2016, 00:58
[QUOTE=AttilaSL;1475542]
Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.





Най-унизителното нещо в тоя живот е да си доносник,мишок,съсел, rats...Безпринципни мъже...олицетворение на женски полов орган...саможиви без приятели...Такива хора винаги са били отритвани от нормалното общество,а мафията ги е чистела...Пич аз да ли ще съм част от тоя форум за мен е без значение...ама ти си роден да бъдеш мишок...и ако някой ден възкръснеш да разбереш че по-голям мишок от теб не е имало.

ама ето и ти хейтиш сега :) и това не е готино :( глей са Оги Доги ние ти се кефим но има и такива които не ти се кефят - голям праз :) това е форум за бога :) какво толкова сте се захванали не ми е ясно :) и друго ... моля не занимавайте Ранобудниче тя си има достатъчно отговорности ...

Zlobich
05-05-2016, 07:29
[QUOTE=AttilaSL;1475542]
Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.





Най-унизителното нещо в тоя живот е да си доносник,мишок,съсел, rats...Безпринципни мъже...олицетворение на женски полов орган...саможиви без приятели...Такива хора винаги са били отритвани от нормалното общество,а мафията ги е чистела...Пич аз да ли ще съм част от тоя форум за мен е без значение...ама ти си роден да бъдеш мишок...и ако някой ден възкръснеш да разбереш че по-голям мишок от теб не е имало.
Джон,поне веднъж се засрами.
Спри да лееш простотията си.
Не си интересен и никой не му пука,какво е било по времето на баба Тонка. Толкова ли ти е трудно да се придържаш към темата която автора е задал?
Толкова е лесно,написано е горе в заглавието?Седни прочети го размисли,удари няколко хайнекена,ако не можеш да вникнеш,просто подмими темата и иди се наздравосФай.



Sent from my SM-G920F using Tapatalk

AttilaSL
05-05-2016, 07:45
[QUOTE=AttilaSL;1475542]
Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.
Най-унизителното нещо в тоя живот е да си доносник,мишок,съсел, rats...Безпринципни мъже...олицетворение на женски полов орган...саможиви без приятели...Такива хора винаги са били отритвани от нормалното общество,а мафията ги е чистела...Пич аз да ли ще съм част от тоя форум за мен е без значение...ама ти си роден да бъдеш мишок...и ако някой ден възкръснеш да разбереш че по-голям мишок от теб не е имало.

Ако ти беше мерило за това кой какъв е,тежко ни и горко на всички.
Именно че не ти дреме за форума затова и писах,да взема да се поразмърда малко и да изчисти гнилоча.
Отново обиждаш и пак ще ти се размине,но нали си виртуален бияч и гъзар!!!
Вярвай поста ти говори много повече за теб отколкото ти някога сам ще разбереш за себе си.
Поне постни една твоя снимка да разберем от кого да се страхуваме като те видим.