PDA

View Full Version : Проблем със съединител



Friday
01-05-2016, 21:40
Здравейте, ще водя колата на сервиз във вторник, но преди това търся малко мнения.
Проблемът ми е: педала на съединителя пропадна. Скоростите не се включват. Това се случи на дълъг път. Какво направих- свалих помпата на педала, почистих я и след проба, демонтирана, си прави налягане. Обезвъздуших съединителя и 5к км нямах проблем. Сега обаче на дълъг път отново се случи. Разликата е, че дори да обезвъздуша ефекта е временен. Изкарва много въздух.Педала си е мек дори след обезвъздушаването.
Мисля си вече за лагер помпа.
Помпата на педала я смених преди две години.
Сега ако успея да стигна до сервиза ще се диагностицира къде се пука. Въпросът ми е, че ако се окаже тя мисля да сменя и съединителя, ако ае счете за необходимо. Чета добри отзиви за Valeo- на него ли да заложа? Някаква марка помпа, че гледам има Valeo по 170лв. Има ли някакви комплекти съединител+ помпа?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Alex_26
01-05-2016, 21:47
Преди малко говорих с приятел живеещ във Франция. И той ми потвърди, че Валео си е изнесъл заводите по света. Така, че не знаеш вече на какво ще случиш. До скоро знаех за две Валеа - корейско и френско. Ама вече знае ли човек.....

Ivanov_
01-05-2016, 22:22
Има и турско, но какво от това? Това трябва ли да го прави по-лошо? Не знам в кой свят живеете колеги. :-)

п.п. Аз имах същия проблем и беше от лагер помпата. И аз смених целия комплект.

Alex_26
01-05-2016, 22:28
Има и турско, но какво от това? Това трябва ли да го прави по-лошо? Не знам в кой свят живеете колеги. :-)

п.п. Аз имах същия проблем и беше от лагер помпата. И аз смених целия комплект.
От корейските имаше оплаквания

Ivanov_
01-05-2016, 22:34
Дай по подробно какъв е бил случая?

Alex_26
01-05-2016, 23:23
От ТиН кар ми казаха, че с феродовия диск бил проблемът

Ivanov_
02-05-2016, 00:11
Звучи ми малко дрън та пляс, ама както и да е. Като се съмнявате във Valeo, има LuK.

Alex_26
02-05-2016, 00:44
Звучи ми малко дрън та пляс, ама както и да е. Като се съмнявате във Valeo, има LuK.
Нека не ти звучи така. На тези хора са им минали повече съединители през ръцете отколкото на теб части и никога не са ме лъгали. Валео сега се произвежда в Китай, Турция, Мароко и т.н.

lordliness
02-05-2016, 07:01
И на северния полюс да се произвежда технологията, линиите, изискванията към качеството и материалите са едни и същи. Според изискванията на Валео.

Alex_26
02-05-2016, 08:34
И на северния полюс да се произвежда технологията, линиите, изискванията към качеството и материалите са едни и същи. Според изискванията на Валео.
Тук си много прав, но на практика не се получава така. Гледал съм два съединителя на Валео - корейски и френски. Познай кой избрах?
Изнасянето на производството се прави с една основна цел - ниска цена от нископлатен труд. А това винаги води до влошаване на качеството

lordliness
02-05-2016, 09:04
Тук си много прав, но на практика не се получава така. Гледал съм два съединителя на Валео - корейски и френски. Познай кой избрах?
Изнасянето на производството се прави с една основна цел - ниска цена от нископлатен труд. А това винаги води до влошаване на качеството

Може да има разлики ако единия или и двата са фалшиви. Как позна, че са истински?
Ниско платени труд не води до влошаване на качеството. Повечето неща се извършват от машини. Човешкия фактор е сведен до минимум.
Телефона ти, компютъра, телевизора и кой знае какво още са китайски произведени по технологии и контрол на водещи фирми. Работят си добре предполагам. Никой няма да си изнесе производството и да позволи лошо качество.

mirchozo
02-05-2016, 09:08
Не взимай китайското Валео, раздрънва се на 2рия месец. Вече на 2 коли го наблюдаваме тоя феномен.

Alex_26
02-05-2016, 09:16
Може да има разлики ако единия или и двата са фалшиви. Как позна, че са истински?
Ниско платени труд не води до влошаване на качеството. Повечето неща се извършват от машини. Човешкия фактор е сведен до минимум.
Телефона ти, компютъра, телевизора и кой знае какво още са китайски произведени по технологии и контрол на водещи фирми. Работят си добре предполагам. Никой няма да си изнесе производството и да позволи лошо качество.
Работя с китайци вече повече от 10 години. При тях основното е печалбата. Качеството е занижено, нищо че всичко е машинно. Например при електрониката машините са настроени да дават паста за запояване на максималния минимум, температура - също. Затова има толкова често студени спойки или спиране да работи след лек удар.
И не съм гледал ментета. Апропо - ментетата са бракувани оригинали, които не се унищожават

lordliness
02-05-2016, 09:37
Говорим за Валео. Няма как бракувана стока да попадне на пазара. Не говорим за китайски стоки по принцип. Предполагам, че във всичките им заводи се работи с чертежи с точност до микрони. Схемата е приблизително следната- произвеждат съединителя за първоначално вграждане в нови коли. Получават поръчка примерно за 1000 броя съединители за резервни части и ги правят на същите линии и машини. Няма как да има разлика в качество и други разминавания. Качествения контрол е еднакво строг. Не зависи от държавата. Доставчиците на материали са одобрени. Материалите преди производство се подлагат на качествен контрол.
Няма изключения.

Alex_26
02-05-2016, 10:28
Говорим за Валео. Няма как бракувана стока да попадне на пазара. Не говорим за китайски стоки по принцип. Предполагам, че във всичките им заводи се работи с чертежи с точност до микрони. Схемата е приблизително следната- произвеждат съединителя за първоначално вграждане в нови коли. Получават поръчка примерно за 1000 броя съединители за резервни части и ги правят на същите линии и машини. Няма как да има разлика в качество и други разминавания. Качествения контрол е еднакво строг. Не зависи от държавата. Доставчиците на материали са одобрени. Материалите преди производство се подлагат на качествен контрол.
Няма изключения.
Ти си прекален оптимист и вярващ. Не знаеш с какво съм се сблъсквал едно време с мобилните телефони, сега и с всичко останало. При китайците брак няма, това понятие не съществува. А Валео и всички останали вече предпочитат да не си опъват нервите и развалят отношенията заради позанижено качество защото няма как да се върнат обратно. Друг е въпросът, че като ги насметеш китайците се извиняват, компенсират .... и започват отново

lordliness
02-05-2016, 10:40
Ти си прекален оптимист и вярващ. Не знаеш с какво съм се сблъсквал едно време с мобилните телефони, сега и с всичко останало. При китайците брак няма, това понятие не съществува. А Валео и всички останали вече предпочитат да не си опъват нервите и развалят отношенията заради позанижено качество защото няма как да се върнат обратно. Друг е въпросът, че като ги насметеш китайците се извиняват, компенсират .... и започват отново

Не съм прекален оптимист. Виждам как става.

lordliness
02-05-2016, 11:06
Съединителя който ми сложиха на дизела е с надпис рикамби оригинали. Преди да го сложат ми го показаха за одобрение. Хареса ми. Сега е на колата около 40- 50 000 км. Нямам оплаквания освен,че в началото около 500 км свиреше като хлабав ремък. Получих го на колата с 80 000 км гаранция.

Ivanov_
02-05-2016, 12:03
И на мен ми е трудно да повярвам как Valeo няма да следят качеството в държавите, в които са изнесли производството и ще се примирят един вид, че в Китай толкова си могат. Айде малко по-сериозно.

Alex_26
02-05-2016, 12:56
И на мен ми е трудно да повярвам как Valeo няма да следят качеството в държавите, в които са изнесли производството и ще се примирят един вид, че в Китай толкова си могат. Айде малко по-сериозно.
Ами резултатите са налице колкото и да не ви се вярва

eproHD
02-05-2016, 13:28
Съединителя който ми сложиха на дизела е с надпис рикамби оригинали. Преди да го сложат ми го показаха за одобрение. Хареса ми. Сега е на колата около 40- 50 000 км. Нямам оплаквания освен,че в началото около 500 км свиреше като хлабав ремък. Получих го на колата с 80 000 км гаранция.

Да не се плашите ама скоро гледах предаване как се фалшифицират и рикамби оригинали ! Опаковка както си му е реда и етикет от цветен принтер
P.S
Е разбира се при официалните доставчици няма как да са фалшиви . Но винаги да се гледа от кой се копува

Alex_26
02-05-2016, 13:35
Да не се плашите ама скоро гледах предаване как се фалшифицират и рикамби оригинали ! Опаковка както си му е реда и етикет от цветен принтер
P.S
Е разбира се при официалните доставчици няма как да са фалшиви . Но винаги да се гледа от кой се копува
Е да, ама в Българиа се гледа да се достави евтиното. Смених ремъци на 147 с рикамби оригинали и след 10к км. се разпищяха ролки на поразия

lordliness
02-05-2016, 14:26
Аз не купувам от случайни места и до сега не съм имал проблем с резервни части. А и фалшивите си личат, по малките детайли. Не са изпипани. Сложих китайски носач итн защото ми хареса как е направен. Скоро го свалих за проверка. След над 20 000 км няма съществени следи от износване. Както на тампоните така и на ябълковидния болт.

viktorsterev
02-05-2016, 17:07
Аз не купувам от случайни места и до сега не съм имал проблем с резервни части..

Какво значи случаини места?Сложих водна помпа на Валео(от голяма и проверена фирма) и след месец и няма и 1000км и протече,сега съм с Долц,от 3-4 места чух за прецакани обтяжни ролки в комплектите на Дайко

lordliness
02-05-2016, 17:40
Купувам предимно от някой автосервиз. Не ги питам от къде ги взимат. Цените са добри и не плащам доставка. Те не биха ми дали некачествена част. Никой не е застрахован от фалшиви или рециклирани части продадени за нови.
На една от колите имам стартер рециклиран Валео или от Валео ще те излъжа. Перфектен е.

ljub4o2002
02-05-2016, 23:42
Извинявам се че се намесвам в темата колеги,но след почти 20 години работа с главно китайски производители на какви ли не изделия,мога да кажа че не е проблема в това че китайците произвеждат боклуци а че нашите търгаши копуват най-ниското 13-то качество което тук продават за 1-во,с единствена цел да си напълнят по-бързо гушките,а колкото до проблема със съединителя-колега смени си помпата на педала отново и изобщо недей да ровиш при самия съединител,особенно ако не е налице голямо износване на феродовия диск,аз имах същия проблем с моята 156-ца.

Ivanov_
02-05-2016, 23:47
Извинявам се че се намесвам в темата колеги,но след почти 20 години работа с главно китайски производители на какви ли не изделия,мога да кажа че не е проблема в това че китайците произвеждат боклуци а че нашите търгаши копуват най-ниското 13-то качество което тук продават за 1-во,с единствена цел да си напълнят по-бързо гушките,а колкото до проблема със съединителя-колега смени си помпата на педала отново и изобщо недей да ровиш при самия съединител,особенно ако не е налице голямо износване на феродовия диск,аз имах същия проблем с моята 156-ца.


+ 1

Friday
20-05-2016, 19:07
Хайдеее хванах се на хорото. Лагер помпа, съединител, тапи баланс валове, семеринг колянов вал и една щангичка :)
Съединител и помпа Валео.
Ключ.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Ivanov_
20-05-2016, 20:57
На печелившите честито. :) Тъкмо свалиха моята от крика и качиха твоята между другото. ;)

Alex_26
20-05-2016, 21:53
И аз ще трябва да качвам, че има някакво потракване като на незакрепена ламарина отвътре при около 2000об.. Ама първо турбото, че тия камиони на мините ще се изчервят като чуят как нагнита моето