PDA

View Full Version : Гризачи



reapersl
05-05-2016, 00:01
колеги как си пазите колите в гаражите от мишки и прочие...голяма напаст и като знам какви вреди правят особено върху кабелите направо си ме е страх да си оставя колата за дълго време....ами се налага да отсъствам за десетина месеца а може и повече...

D.Dimitrov
05-05-2016, 00:23
Лично аз използвам услугите на ДДД фирма и до сега съм нямал проблем , но и реално не съм оставям гаража без надзор за повече от 2 месеца и половина.

reapersl
05-05-2016, 08:58
тея фирми не ми вършат работа ефекта при тях е 2-3 месеца и после треа ги викам пак....чудех се да ли да не оставя купички с некви отрови в гаража или нещо да ги плаши
казаха ми да сложа дранкулки по колата вързани отдолу...такива от станиол или нещо блестящо...били са плашели мишките щот т'ва постояно мърда от течението в гаража и шумоляло ....ама пък други ми викат че гризачите се адаптирарали бързо към промени в средата...и т'ва не било ефективно за повече време

Zlobich
05-05-2016, 09:08
Електронна котка? Но незнам дали върши работа? Продават ги за по 20 кинта,забиваш я в контакта и уж ги гони. Има и такива за автомобил.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

mell0
05-05-2016, 09:08
Друга алтернатива е открит паркинк с навес или наем на гаражна клетка, но имай в предвит, че има гаражи, които са много добре подържани и е малко вероятно да има мишки (такива са на повечето бизнес сгради) ,но там ще ти излезе солено.

D.Dimitrov
05-05-2016, 10:32
Според мен ефект няма да имат такива дранкулки. Ефекта ще е пак временен ти я гадове са умни.. Нямаш ли вариант на 2 3 месеца някой да отваря гаража и да зарежда отрова и тнт.

pyle
07-05-2016, 11:10
Ловиш два екземпляра, затваряш ги докато единия изяде другия, после го пускаш да изяде останалите и после го ловиш и го трепаш него.

dimitar_vd62
07-05-2016, 13:15
Една змия тури.В краен случай и тъщата върши работа.Такива проблеми имахме в мазите, 2-3 пъти годишно идва фирма да пръска или каквото там прави и оттогава не съм видял паткани.Даже и хлебарките зачезнаха.