PDA

View Full Version : Реглаж преден/заден мост 156 с VDC u ASR системи



mirchozo
11-05-2016, 14:02
Въпроса е следния: трябва ли калибровка на сензора на волана при реглаж на преден/заден мост ?
Понеже волана ми в момента е леко завит надясно, при реглажа ще го изправя, съответно би трябвало да му се промени ъгъла и датчика ще отчита тази промяна като опит за завиване, а дефакто автомобила ще движи в права посока. Та тук идва въпроса за калибровка на ъгловия сензор. Трябва ли да се калиброва, самообучава ли се, калиброва се докато е на стенда или... ?

lyubomir001
11-05-2016, 14:22
Сменял съм накрайници на моята кола и след това на стенд и да ти кажа не ми е искала калибрация.

mirchozo
11-05-2016, 14:28
Въпроса е че при мен волана е леко завит надясно когато колата се движи направо, на реглажа искам да го коригирам че ме дразни, та затова е дилемата.

lordliness
11-05-2016, 15:37
Въпроса е че при мен волана е леко завит надясно когато колата се движи направо, на реглажа искам да го коригирам че ме дразни, та затова е дилемата.

Свали волана и го намести, защо на реглажа и да си отваряш работа.

mirchozo
11-05-2016, 15:55
Волана не ми се сваля точно защото въпросния датчик се чупи с поглед. Каква работа да си отварям на реглажа, цъкам калибрация и...
Вероятно са сменяли рейката преди да стъпи на родна земя.

lordliness
11-05-2016, 16:43
Аз си го правя от волана, нагласям гумите да са прави, после тръгвам леко напред без да пипам волана и гумите се изправят вече окончателно- това е важно, намествам волана и съм готов, 5 минути.

mirchozo
11-05-2016, 16:48
А датчика и лентовия кабел за еърбега ?
Колата ти има ли тракшън контрол (не ASR)?

vgp_sas
11-05-2016, 18:19
Абе кой те е излъгал, че се чупи лесно тоя датчик не знам. Аз моя поне 5-6 пъти съм го вадил без проблем.
Относно калибрацията, с FES има опция за това. Като изправиш волана я закачи. Като пуснеш калибрацията то си пише всичко.

BO
11-05-2016, 19:30
Отивай на реглаж. Нищо не трябва и не бива да правиш по волана освен реглажа.

angelovi69
11-05-2016, 21:27
Поддържам ВО.
На мен волана ми беше крив наляво. Когато колата се движи направо. Отвреме навреме се активираше грешка VDC и изписваше за това на централната конзола – колата е 156 пълен фейс 2003 г. произведена 2.0 JTS ). Същевременно светваше лампичката за ASR до скоростния лост долу. Имах подозрения за този ЯВ – YAW Сензор, или както там се казва. Ходих на реглаж на предница и стенд, сходимост на заден мост и сега волана е направо. След стенда нито веднъж не е излязло съобщение за VDS или ASR.
Мисля, че когато даваше грешките, ABS не е спирал да работи.