PDA

View Full Version : Една грубо изоставена Алфа 156



mell0
16-05-2016, 10:57
Здравейте, колеги. Понеже минавам по този маршрут често, а мястото на което е изоставена алфа-та е малко по-надолу от Софийския факултет по педагогика и предучилищно, който се намира в ж.к. Гео Милев та реших най-накрая да я снимам и да я кача тук, евентуално, ако някой я разпознае като открадната и изоставена или ако някой има връзки и извика да я вдигнат, защото ми се къса сърцето да гледам как в хубавата количка спят клошари, пишат по нея със спрейове и чупят пластмасите.

Ето и снимките:

pyle
16-05-2016, 12:06
И аз минавам от там всеки ден, като и гледам задния мост не е където трябва сигурно е гепена и зарязана..

Bobi_33
18-05-2016, 20:41
Момчета, вземете се в ръце. Стига щуротии. Крадена Алфа ?

Няма шанс, никой не ги краде тия коли. Особено предвид цените им като здрави. Дефицит за части за тях няма.

А и лесно не се крадат, трудно се пали Алфа без фабричен ключ. Имобилайзера пази добре.

Просто някой си е заебал там колата, щото примерно не му се дават пари да я оправя или пък има проблем с документите. А може и друг да е проблема.

infineon
18-05-2016, 21:35
Тая Алфа 156 е 2.0 Селеспийд и стои там от поне 4 години, поне аз от толкова я наблюдавам. В началото изглеждашр добре, някой я блъсна отпред единия фар е счупен и отзад е блъсната докато стоеше там, някой и шофьорското стъкло е счупил.
Предполагам че автомата е счупен, и на собственика му е писнало да се занимава.

Bobo Markov
18-05-2016, 22:02
Момчета, вземете се в ръце. Стига щуротии. Крадена Алфа ?

Няма шанс, никой не ги краде тия коли. Особено предвид цените им като здрави. Дефицит за части за тях няма.

А и лесно не се крадат, трудно се пали Алфа без фабричен ключ. Имобилайзера пази добре.

Просто някой си е заебал там колата, щото примерно не му се дават пари да я оправя или пък има проблем с документите. А може и друг да е проблема.

точно така си е, на Вальо като му се прецака централното колата му стоя една година отключена, той просто не я заключваше като се прибере а той живееше до Синагогата - никой не я пипна!

mell0
19-05-2016, 00:03
Най-странното от всичко е, че е Кюстендилска регистрация , а и аз я наблюдавам от 2+ години поне, но общината не взима мерки ...

DerMeister
19-05-2016, 16:15
И за какво да взима мерки като никой няма да вземе пари от това? Нека си седи и да пречи, те общинарите не са част от този свят. :razz:
Може да пуснеш сигнал в call.sofia.bg, има някакъв шанс и да стане нещо.

Friday
20-05-2016, 11:04
Излиза, че преди 2010г. е била с пловдивски номера. Незнам до колко собственика му е писнало ама до преди два месеца редовно си е имала ГО. Та надали е била открадната.

mell0
20-05-2016, 11:07
Благодаря на колегата DerMeister за идеята. Пратих сигнал и изглежда са се отзовали и в момента се задвижват нещата. Причината е, не че нещо ще спечеля или друго, просто ми е жал да гледам горката колица в такова състояние.

alfa racer GTA
20-05-2016, 11:09
Ако гражданската отговорност е платена за 1 година напред нищо не пречи да е била открадната преди 10 месеца и да си има до преди 2 месеца застраховка ГО.

Friday
20-05-2016, 11:30
Да, не пречи, но при положение, че са я виждали отпреди 2+ години на това място, едва ли.

Между другото при нас имаше един Барчета с ДКН РВхххх изоставен, стоеше 3+ години до блока, клошарите завъдиха и кучета покрай нея, лятото покрай нея имаше "страхотна миризма", нямаше и ГО, та се обадих на 112 и след месец колата беше репатрирана. Нямам си на идея какво е станало.

pyle
20-05-2016, 19:41
Нямат право да я унищожат, в някой паркинг е и трупа сметка, напомнями за един Ситроен ХМ от статия във Франция в паркинг под запор от 10 години и струваше нещо огромно като глоба и такса за паркинга, но не са я бастисали, защото нямат право - чужда собственост е..