PDA

View Full Version : Лек инцидент с шапката на"Гъбата" във Варна



trustworthy
18-04-2007, 14:25
Преди няма половин час е рухнала от самосебе си една част от периферията :shock: Доколкото разбрах, не е имало засегнати хора. Мой колега е стоял под нея 1 мин преди да падне :?

http://trustworthy.alfaromeo-bg.com/Varna_Gybata/DSC00176.JPG

http://trustworthy.alfaromeo-bg.com/Varna_Gybata/DSC00177.JPG

me_to_u
18-04-2007, 15:22
Въййй, до скоро имаше там медицински център и гъмжеше от пенсионери. Тогава щеше да стане една...:shock: Добре, че колегата ти се е разминал!

Wolfy
18-04-2007, 15:30
Така като гледам снимките, инцидента никак не ми се струва "лек" . А уж щяха да затварят опасните сгради, след като загинаха момичетата в София... :cussing:

emilio
18-04-2007, 15:54
Aве, май френдс, "Гъбата" е черупкова конструкция и си е седяла бая време там съвсем добре. Тука ми мирише на някакви ремонти и преустройства на разбирковци по всичко дето са и прецакали попирането, 1000 цирея да им излязат на тия домашни майстори тяхната верица!

cvetelin
18-04-2007, 16:01
Aве, май френдс, "Гъбата" е черупкова конструкция и си е седяла бая време там съвсем добре. Тука ми мирише на някакви ремонти и преустройства на разбирковци по всичко дето са и прецакали попирането, 1000 цирея да им излязат на тия домашни майстори тяхната верица!

:shock:

trustworthy
18-04-2007, 16:33
Aве, май френдс, "Гъбата" е черупкова конструкция и си е седяла бая време там съвсем добре. Тука ми мирише на някакви ремонти и преустройства на разбирковци по всичко дето са и прецакали попирането, 1000 цирея да им излязат на тия домашни майстори тяхната верица!

Бате, тая тераса, дето е паднала, си е жив леген. Реално тя е и част от покрива. Там няма какви ремонти да се правят - имаше два бесни ротвайлера, дето си джиткаха и джавкаха отгоре и толкова. По-скоро се е натоварила от водата в следствие на дъжда. И без това се чува, че ще я събарят цялата баня и ще се строи сериозно там.

morfius
19-04-2007, 07:17
Бате, тая тераса, дето е паднала, си е жив леген. Реално тя е и част от покрива. Там няма какви ремонти да се правят - имаше два бесни ротвайлера, дето си джиткаха и джавкаха отгоре и толкова. По-скоро се е натоварила от водата в следствие на дъжда. И без това се чува, че ще я събарят цялата баня и ще се строи сериозно там.

Или по скоро някой и е помогнал да падне, че да разкара банята и да построи нещо по-печелившо.
С рухналата сграда в София май е постъпено по същия начин, защото е била защитена... поне доста такива коментари имаше по медиите.

trustworthy
19-04-2007, 10:42
Няма логика да я карат към разруха, след като може да има човешки жертви. Малко по-надолу по същата улица, на ъгъла с Приморски, имаше такава сграда, която си я оставиха легално да си рухне и сега завършват хотелче. Чиста работа :)

А за банята отдавна се чува, че ще си ходи и на нейно място ще издигат мега-сграда

morfius
19-04-2007, 11:28
Там дето играят големите пари никой не му пука за човешките животи.

Слав
19-04-2007, 11:36
Там дето играят големите пари никой не му пука за човешките животи.

Абсолютно вярно за съжаление...големите пари не признават нито морал, нито ценности, нито човешкия живот...признават само лични интереси :roll:

И за да не е съвсем спам-може да си и е дошло времето на козирката.Да не търсим ся под вола теле :P

koolio
19-04-2007, 11:45
Там дето играят големите пари никой не му пука за човешките животи.

Абсолютно вярно за съжаление...големите пари не признават нито морал, нито ценности, нито човешкия живот...признават само лични интереси :roll:

И за да не е съвсем спам-може да си и е дошло времето на козирката.Да не търсим ся под вола теле :P
Като и е дошло времето, значи е дошло времето и на РДНСК примерно да вземе съответните мерки и да я обезопаси или да я събори. :evil:

Tinoto
19-04-2007, 12:48
Днес собствениците на сградата съобщиха, че отдавна възнамеряват да бутнат цялата "гъба" и да строят спа център или нещо "такова" :)
Сега вече няма накъде - те дори задължително ще я бутнат нацяло...

Лазур 91 - причина за срутването е некачествени строителни материали 50-55 г. е строена!
За 50 години си било НОРМАЛНО да се получават такива работи.
Проблемна конструкция - непредвидени слабости по водооттичане и стареене на нетипична конструкция ......

Те били предупредили още преди време за опастност от срутване имало и табели даже !!!!!!!!! Някой виждал ли е такива??????

С две думи никой не е изненадан, но и никой не е виновен. :roll: :!:
И проблема не е толкова голям колкото го изкарваме! Изроди!

Добре, че е имало неправилно паркирани коли там, че иначе на тяхно място - можеше и хора да пострадат.

trustworthy
19-04-2007, 14:19
...Добре, че е имало неправилно паркирани коли там, че иначе на тяхно място - можеше и хора да пострадат.

Там си имаше обособен паркинг, бе ;) За клиенти на банята :)
Иначе аз там живеех допреди 5 години и мога да ти кажа, че реално хора под козирката минават много малко и много рядко. Дори и по "Караджа " като се движат.
А самата баня си беше безмислена отвсякъде - на пъпа на Варна, почти декар парцелче, което е на практика безценно (пък и пазарна 2к евро да му сложиш на 1м2 пак добра сума се получава), да се ползва да се плацикат разни....еми не върви :)

Ще ми е мъчно за фризьорското салонче само :frown:

Tinoto
19-04-2007, 17:25
Е аз не съм живял там, но по радио Варна днес собственика на сградата заяви, че това паркингче е незаконно и има табели за опастност от падащи предмети. Тоест те не носят вина, смятали са да бутат сградата, но видиш ли тя е започнала да ги изпреварва .... :!:

morfius
19-04-2007, 18:20
Mай хипотезата ми става все по вероятна...