PDA

View Full Version : трошките аут?



търтей
18-04-2007, 15:07
ко мислите по темата?

цък (http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-04-18&article=186078)
цък (http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-04-18&article=185987)

cvetelin
18-04-2007, 15:36
ще стане голяма лудница ... само това мога да кажа ...
дано да остане само за софия това ;)

Aquila
18-04-2007, 15:39
мислим,че темата ще стане поне 3 страници :wink:

Слав
18-04-2007, 15:41
Е то ако стане в София е въпрос на време да стане в цялата страна.

И освен това-поредния тъп закон.Писах, но ще се повторя.Колата, ако ти е на газ какво правиме?Дори да нямаш катализатор вредните емисии са ти по-малко, отколкото тези на кола с катализатор, но на бензин.

И за чии ти е този катализатор в такъв случай :?:

cvetelin
18-04-2007, 15:45
Е то ако стане в София е въпрос на време да стане в цялата страна.

И освен това-поредния тъп закон.Писах, но ще се повторя.Колата, ако ти е на газ какво правиме?Дори да нямаш катализатор вредните емисии са ти по-малко, отколкото тези на кола с катализатор, но на бензин.

И за чии ти е този катализатор в такъв случай :?:

по този повод да кажа, че бях чел някъде нещо, че искат да забраняват газта изцяло... или нещо от сорта.
изобщо няма логика този закон ... ма хайде поредната глупост в тази държава !

raitchev
18-04-2007, 15:48
ще искат кинти само,
веднага ще измислят поредния стикер за стъклото, нови прегледи и т.н.

Wolfy
18-04-2007, 15:50
Те мислят ли, че като спрат 500 000 коли, то половин милион (и повече) ще излязат по улиците :no_no_no:

cvetelin
18-04-2007, 15:57
Те мислят ли, че като спрат 500 000 коли, то половин милион (и повече) ще излязат по улиците :no_no_no:

мисленето е последното нещо което могат да правят !!!
ще стане голяма простотия ... поредната

pinko
18-04-2007, 16:02
Тъй като имаше некви работни групи и разни журналя бяхме включени, да кажа кво е положението:

Идеята е всеки автомобил, който има намерение и иска да влиза и да се движи в центъра, да мине специална проверка за изгорели газове и димност (най-вече дизелите) и тогава ще получи стикерче, без което в центъра ще праскат глоби.

Редно би било колите на пропан-бутан да не пострадат, щото те си покриват нормите и без катализатор. Лошото е обаче, че при проверката двигателят ще трябва да работи с горивото, записано в талона, а то е Бензин.

Колкото и да ревете срещу автобусите, те не подлежат на такава проверка, техния статут е коренно различен. И все пак ако обърнете внимание, с центъра се движат относително нови и непушещи автобуси, старите таралясници постепенно изчезват и при автобусите.

А пък за тези, които все пак им се позволи достъп до центъра на града, има изненада - винетка за идеалния градски център, около 10 лева на ден. В интервюто зам-кмета йезуитски не го е уточнил, но го е намекнал.

Засега обаче от БСП са против, щото било ужасно непопулярна мярка. Прави са.

Abarth
18-04-2007, 16:03
Тия луди ли са бе,аз няма да си сложа катализатор нито ще спра да карам :evil: :evil: :evil: Все пак не вярвам да го приемат :roll:

търтей
18-04-2007, 16:05
абе популярна не знам
ама в софия от 2 милиона маймуни софиянци сме колко? - една четвърт максимум
колко от тези 2 млн си плащат данъците в сф? - малко...
и т.н.

така че не виждам проблем
освен това е крайно време сичките трошки да бъдат разкарани
щото освен дето цапат са опасни и за останалите - я спирацки не работят е нещо друго

raitchev
18-04-2007, 16:08
цитат,
- Хората, които работят в центъра, няма как да оставят колите си само за два часа. Как ще се реши техният проблем?
- Ако искат да паркират в синя зона, ще си плащат за по 2 часа и ще си местят колата, след като им изтече времето. Няма кой да ги търпи да задръстват центъра. В цяла Европа, да не кажа в целия свят, това е практика. Който не иска да обикаля сините зони, да оставя колата си на платен паркинг - там винаги има места.

представятели си как на всеки два часа ще си местя колата:)
аз работя на христо белчев, от половин месец ангел канчев е синя зона и положението е брутално за паркиране...

cvetelin
18-04-2007, 16:14
освен това е крайно време сичките трошки да бъдат разкарани
щото освен дето цапат са опасни и за останалите - я спирацки не работят е нещо друго

тука не си много прав. ще ти кажа защо.
има много хора които карат трошки по простата причина, че работятя за смешни пари. просто не могат да си позволят по модерни возила. постави се на мястото на някой който работи за 300 лева и трябва да му спрат ладата(примерно нищо лично към лада) от движение. много грубо.
ако бяхме като примерно една Румъния да имаме 4 5 марки родно производство да! просто това със спирането от движение ще бъде нещо много лошо. да направят нещо което се беше чуло. да кажат една нова примерно дачия ще струва 5000 лева. ние ще купим стария ти автомобил за 3000 примерно и разликата си я плащаш и си доволен. ма няма как да стане ... тая държава само гледа да лапа ... не гледа да дава.
от друга страна си много прав, че са опастни и, че са много ... но проблема е чисто финансов според мен....



В цяла Европа, да не кажа в целия свят, това е практика. Който не иска да обикаля сините зони, да оставя колата си на платен паркинг - там винаги има места.

да ама в цяла Европа под всяка зграда има подземен платен паркинг. влизаш вземаш си магнитна карта и спираш. на излизане отиваш до апарата мушкаш картата плащаш и заминаш. това в Бг няма да стане и след 1000 години !!!

SFINKS
18-04-2007, 16:15
Кмета и зам кмета да го д.х.т .
:evil:
Ще напъват те чичо ти генчо дето от 50 години си живее кротичко в софия и си кара ктотичко ладата да си купи нова кола да не пушело толкова . Ми да му дадат пари и ще си купи . Мизерници нещастни.
Да оправят икономиката те старите кенефи сами ще си изчезнат от улиците щото хората ще имат пари да си купят по нови
И в същото време автобусите да правят облаци от нафта ... :evil:

mim
18-04-2007, 16:15
и още ламарини на трупчета трябва да се изчистят
пред моя блок има 10на такива и заемат места за паркиране

освен всичките 15-30 годишни убийци
бавни са, мотат се на кръстовището не можеш да минеш, а другите вече тръгват; не им работят ни светлини, ни спирачки, знам ли какво още; задръстват по тесняци, гаснат изневиделица, спират изневиделица, голяма част от шофьорите им са изкукали пенсионери и се държат неадекватно на пътя и са опасни и т.н.

а бе не е ли крайно време годишния преглед да спре да се купува за 5лв и да е проформа, той би отсял всичката тая сган

търтей
18-04-2007, 16:17
освен това е крайно време сичките трошки да бъдат разкарани
щото освен дето цапат са опасни и за останалите - я спирацки не работят е нещо друго

тука не си много прав. ще ти кажа защо.
има много хора които карат трошки по простата причина, че работятя за смешни пари. просто не могат да си позволят по модерни возила. постави се на мястото на някой който работи за 300 лева и трябва да му спрат ладата(примерно нищо лично към лада) от движение. много грубо. .

ми сори ма щом работи за 300 лв той така или иначе не ходи с кола в центъра - та къде е проблема?
а и в сф колко души работят за 300 лв? :wink:

valjo
18-04-2007, 16:17
и още ламарини на трупчета трябва да се изчистят
пред моя блок има 10на такива и заемат места за паркиране

освен всичките 15-30 годишни убийци
бавни са, мотат се на кръстовището не можеш да минеш, а другите вече тръгват; не им работят ни светлини, ни спирачки, знам ли какво още; задръстват по тесняци, гаснат изневиделица, спират изневиделица, голяма част от шофьорите им са изкукали пенсионери и се държат неадекватно на пътя и са опасни и т.н.

а бе не е ли крайно време годишния преглед да спре да се купува за 5лв и да е проформа, той би отсял всичката тая сган
аз см ЗА да се дигне рушвета на поне 50лв, за да може ладухите да не минат;))))))))))

pinko
18-04-2007, 16:20
Кви 300 лева бе, мен на месец данъците и осигуровките ми са почти два пъти повече.

Като зимаш 300 лева за ква кола говорим?

Относно прегледа - има идея (и май ще я прекарат тая идея, както е тръгнало) да си "внесем" от Германия проверяващи от TUV или ADAC, както направиха митниците с Краун Ейджънтс.

Тогава наеш кога ще минеш на преглед с 30 или 50 лева? Точно никога.

cvetelin
18-04-2007, 16:21
ми сори ма щом работи за 300 лв той така или иначе не ходи с кола в центъра - та къде е проблема?
а и в сф колко души работят за 300 лв? :wink:

ти от къде знаеш, че не ходи. аз съм от провинцията идвам в сф почвам работа купувам си един голф 2 88 година слагам му джанти и музика и съм газар. разходка в центъра ... ето ти един простичък пример...
колко хора работят за 300 лева не знам ... примерно казах..

lazy
18-04-2007, 16:21
просто трябва преглед да не може да се минава само с талон ...
Който не може да си позволи - градски транспорт.

търтей
18-04-2007, 16:22
Тогава наеш кога ще минеш на преглед с 30 или 50 лева? Точно никога.

ндааа
ще се дигне мизата
поне 50 евро :wink:

mim
18-04-2007, 16:22
ааа икономика не се оправя отгоре
оправя се като спреш да подбиваш цени, като бачкаш здраво, предлагаш качество и си чешеш сивото по-често, за да изкараш пари и да не те пре*ат
тогава не взимаш 300лв и не караш стар трошляк

п.п. и ако си силен на пазара тогава може да натиснеш и политиците

raitchev
18-04-2007, 16:24
ако оправят метрото аз съм ок да слизам до центъра с него,
и много хора ще предпочитат вместо кола... спестяваш задраствания селяци гъзари т.н.
сега неможеш да ме накараш да се возя в 76 например да не говорим за маршрутки където поскоро бих набил шофера

Слав
18-04-2007, 16:27
ми сори ма щом работи за 300 лв той така или иначе не ходи с кола в центъра - та къде е проблема?
а и в сф колко души работят за 300 лв? :wink:

Ми сори, ама аз работя в София за 300 лв.
И знаеш ли що?Защото съм студент и не съм на пълен работен ден.
И знаеш ли що?
За да мога да уча през останалото време.
И много се извинявам, но ако ми спрат колата, защото нямам катализатор ще я зарежа насред центъра заедно с други 500 000 раздразнени граждани, на които им е писнало да се гаврят с тях.

И още нещо-карам колата си всеки ден, въпреки че взимам 300 лв. защото ми е кеф.И освен това си я поддържам сам, която повярвай ми поддръжка е по-качествена, отколкото какъвто и да е било сервиз, защото си я правя съвестно. :idea:

Аз също мога да искам много неща, но дали ще се осъществят, а?Трябва първо да се създадат условия за осъществяването на тази идея.Само с искане никой не е успял. :evil:

pinko
18-04-2007, 16:27
ако оправят метрото аз съм ок да слизам до центъра с него,
и много хора ще предпочитат вместо кола... спестяваш задраствания селяци гъзари т.н.
сега неможеш да ме накараш да се возя в 76 например да не говорим за маршрутки където поскоро бих набил шофера

Анджък де, най-драстичните мерки като винетка за центъра ще дойдат чак като пуснат метрото. Макар че от Люлин май си работи.

Абе не знам, ама в Лондон влизането в центъра е 20 лири на ден, в Милано е 400 евро на месец, ако не се лъжа.

И София я чака това съвсееееем скоро, вервайте ми.

Слав
18-04-2007, 16:30
Е ако оправят Метрото и има свестен градски транспорт това вече е съвсем друг въпрос.
Но засега такива условия няма...така че... :evil:

cvetelin
18-04-2007, 16:32
ако оправят метрото аз съм ок да слизам до центъра с него,
и много хора ще предпочитат вместо кола... спестяваш задраствания селяци гъзари т.н.
сега неможеш да ме накараш да се возя в 76 например да не говорим за маршрутки където поскоро бих набил шофера

Анджък де, най-драстичните мерки като винетка за центъра ще дойдат чак като пуснат метрото. Макар че от Люлин май си работи.

Абе не знам, ама в Лондон влизането в центъра е 20 лири на ден, в Милано е 400 евро на месец, ако не се лъжа.


И София я чака това съвсееееем скоро, вервайте ми.

е да ама във всяки голям град има транспорт (метро) на 3 до 6 мин. до всяка точка.. така, че тези такси са оправдани ..
само не ми е ясно в софия кога ще стане така ...

mim
18-04-2007, 16:33
скоро, за внуците на внуците с тия темпове :asthanos:

Abarth
18-04-2007, 16:38
Влязохме в Европа и почнаха да вдигат цените,а заплатите си стоят същите братче...как да живея в България? :evil:

търтей
18-04-2007, 16:41
Влязохме в Европа и почнаха да вдигат цените,а заплатите си стоят същите братче...как да живея в България? :evil:
не съм забелязал някой да те е вързал в българия :wink:
свят широк

Yon
18-04-2007, 16:43
Ми сори, ама аз работя в София за 300 лв.
И знаеш ли що?Защото съм студент и не съм на пълен работен ден.
И знаеш ли що?
За да мога да уча през останалото време.
И много се извинявам, но ......

Много им евтини частите на тия коли от подписа ти :lol: И аз укривам доходи ама си мълча :lol: :lol:
:gruebel:

pinko
18-04-2007, 16:44
Влязохме в Европа и почнаха да вдигат цените,а заплатите си стоят същите братче...как да живея в България? :evil:

Ми смени работата.

При мен откакто влязохме в ЕС драстично ми скочиха данъците, ама кво да се прави, заради правопропорционалната връзка с високите доходи е явно :lol:

Слав
18-04-2007, 16:46
Влязохме в Европа и почнаха да вдигат цените,а заплатите си стоят същите братче...как да живея в България? :evil:
не съм забелязал някой да те е вързал в българия :wink:
свят широк

Миии сега да не помислиш, че се заяждам нещо с теб, обаче... :roll:

Не знам дали си чел условията за влизане на БГ в ЕС, но там си пише точно и ясно, че до 2012 год. никой Български гражданин няма право да работи в ЕС

Не точно вързани, но дефакто е така :wink:

Слав
18-04-2007, 16:47
Ми сори, ама аз работя в София за 300 лв.
И знаеш ли що?Защото съм студент и не съм на пълен работен ден.
И знаеш ли що?
За да мога да уча през останалото време.
И много се извинявам, но ......

Много им евтини частите на тия коли от подписа ти :lol: И аз укривам доходи ама си мълча :lol: :lol:
:gruebel:

Е те колите не се чупят всеки ден бря :P
Никъде не съм споменал, че ги карам само аз тези коли :)

Пък и аз карам печката само засега :wink:

търтей
18-04-2007, 16:48
[quote=Abarth]Влязохме в Европа и почнаха да вдигат цените,а заплатите си стоят същите братче...как да живея в България? :evil:
не съм забелязал някой да те е вързал в българия :wink:
свят широк

Миии сега да не помислиш, че се заяждам нещо с теб, обаче... :roll:

Не знам дали си чел условията за влизане на БГ в ЕС, но там си пише точно и ясно, че до 2012 год. никой Български гражданин няма право да работи в ЕС

Не точно вързани, но дефакто е така :wink:[/quote:m51ngfo7]

вЕрвай ми
чел съм ги
99% доста преди теб
:wink:
и не е точно така с работната сила както го казваш

pent
18-04-2007, 16:49
каквото и да стане, каквото и да се реши, не трабвя да се оплакваме. трябва да се отучим от този поголовен рев и мрънкане които ни обземат при първата промяна на правила или закони. С напредването на времето дано се промени манталитета на хората, както и на управляващите ни.

конкретно по темата: трошките - аут! който няма пари да си позволи кола, няма да кара, ще се оправя с каквото може! Велосипед, мотопед и тн! Няма да открием огъня я!

Слав
18-04-2007, 16:50
Ами преди една година, когато учих Евроинтеграция текста си беше точно такъв.
Освен, ако не са го променили :roll:

Yon
18-04-2007, 16:55
Навремето още 2001 година в Будапеща в центъра невидях ни един таралясник :roll: Като попитах ми казаха , че имало забрана :shock: Който не може да си позволи яхва метрото... Леле кога ще ги стигнем Унгарците.
Много приятно на пръв поглед дето погледнеш Нови коли брех мама богата работа си вика изненадания пришълец :roll: :roll: Да ама всичкото това е камуфлаж по селата пак си джиткат нема лошо.. Дори в Германия по пътищата стригат разни единички и стари пикапи :D

pinko
18-04-2007, 16:55
Само дето не мога да разбера що разни отворковци, дето тук работят за 300 лева си мислят, че в Европата ги чакат с отворени обятия и чек за 4000 евро на месец?

Нещо са ви объркани представите, в Европа с под 2000 евро на месец се живее много много трудно, а със 1500 всъщност се мизерства. Там всичко е ужасно ужасно скъпо. Имате ли представа колко струва каското на кола от среден клас там? И не е пълно, а само частично. Или колко са данъците? Или какви са наемите? Ило какви са здравните осигуровки?

Щом тук едвам заработващ, там ще си направо умрял от глад.

pent
18-04-2007, 16:59
затова ей един безплатен съвет - залагайте на него(сигурна печалба): учете :)

Слав
18-04-2007, 17:07
Уффф...не съм отворко ... обяснил съм защо работя за 300 лв. :idea:

И след като толкова Ви дразнят писанията ми спирам.
Да имам представа какви са цените, колега @pinko
гражданската отговорност в Германия за 6 годишна кола, карана от жена е 1700 евро.По някаква случайност работя в застрахователно дружество :)
Не това беше въпроса обаче :!:

Хайде със здраве и Ви благодаря за разбирането.Много сте "готини"...типични българи... който знае вица за Ада много добре се сеща какво имам впредвид :wink:

akula
18-04-2007, 17:11
понеже спора яко се вихри, та да попитам поддръжниците на тези мерки............ според вас кой ще го отнесе това....... може би в центъра всички работещи са само с коли след 2005 г. :?: :?: :?:
Вие местите ли си колите през 2 часа :?: :?: :?:

и сега да уточня - съгласен съм че не може София да се задръсти като бит пазар с коли и трябва да се предприеме нещо... но това определено не е да се спрат колите на хората по този начин, ще направят паркинги, за да могат хората да си прибират колите, докато са на работа, а не да се чудят как да гушнат парите за да си купят за тях автомобили -2008 г. :wink:

и едно допълнително въпросче - колата с която превозват един инвалид до дадена болница в центъра, ако е без катализатор какво правим??? А любителите на ретро автомобилите ???

А и не беше нужно да демонстрираме, кой е с по големи възможности и кой не.... и на кого му пречат по старите коли по светофарите и на кого не.... мисля че всички имаме примери с нови мерцедеси,поршета, аудита и т.н., карани от определени майстори по специфичен начин в центъра :idea: :idea: :idea:

pent
18-04-2007, 17:13
@Слав - колега, не се дразни и не бързай с квалификациите... щом си студент - слушай успелите батковци! Който плаща 2 пъти твойта заплата данък - значи е доста напред ;)

@akula - всеки може да идва с каквото си иска и е разрешено :) ако нямаш право да идваш с кола в центъра ще ползваш градския транспорт, така или иначе покрива цяла София

mim
18-04-2007, 17:16
Слав, кефя ти се
учиш, работиш, кола поддържаш и то не таралясник

оти се косиш?

сега работиш за 300 и то на 1/2 ден
и аз съм минала през 300та и то за 10-11 часов работен ден

raitchev
18-04-2007, 17:18
Слав, кефя ти се
учиш, работиш, кола поддържаш и то не таралясник

оти се косиш?

сега работиш за 300 и то на 1/2 ден
и аз съм минала през 300та и то за 10-11 часов работен ден

всички сме го минали това с 300те :))

Aquila
18-04-2007, 17:44
Само дето не мога да разбера що разни отворковци, дето тук работят за 300 лева си мислят, че в Европата ги чакат с отворени обятия и чек за 4000 евро на месец?

Нещо са ви объркани представите, в Европа с под 2000 евро на месец се живее много много трудно, а със 1500 всъщност се мизерства. Там всичко е ужасно ужасно скъпо. Имате ли представа колко струва каското на кола от среден клас там? И не е пълно, а само частично. Или колко са данъците? Или какви са наемите? Ило какви са здравните осигуровки?

Щом тук едвам заработващ, там ще си направо умрял от глад.

Мани с 2000 евро на месец не се живее направо :idea: Тва едно 70 % от населението на западна европа мизерства, може да вземем да им пращаме помощи скоро като гледам с тези данъци по 600 лева....

pinko
18-04-2007, 18:13
Толкова са ми осигуровките на месец след изравняването, кво да се прави, 29% ти взима държавата ако се самоосигуряваш.

А за Западна Европа вервай ми, 2000 евро са нищо ако плащаш наем, поддържаш кола и живееш в голям град. 2000 евро може би изглеждат прилична сума тук, ма оттатък са си жълти стотинки.

Abarth
18-04-2007, 18:19
каквото и да стане, каквото и да се реши, не трабвя да се оплакваме. трябва да се отучим от този поголовен рев и мрънкане които ни обземат при първата промяна на правила или закони. С напредването на времето дано се промени манталитета на хората, както и на управляващите ни.

конкретно по темата: трошките - аут! който няма пари да си позволи кола, няма да кара, ще се оправя с каквото може! Велосипед, мотопед и тн! Няма да открием огъня я!
Дали па точно така ше стане,карам с черни стъкла,нямам преглед и без тва скоро ше ми спрат колата от движение и това няма да ме спре да карам и да си върша работа,куките могат да ме хванат за к*ра :twisted:

Abarth
18-04-2007, 18:25
Добре де а примерно ако си имаш парици можеш да потдържаш нови коли,но просто си любител на старите автомобили (имам един такъв приятел),какво правим тогава?

pinko
18-04-2007, 18:27
Добре де а примерно ако си имаш парици можеш да потдържаш нови коли,но просто си любител на старите автомобили (имам един такъв приятел),какво правим тогава?

Тогава си регистрираш колата като Н (Historische Autos - исторически автомобил) и почти не плащаш данък. Единственото условие е колата да е над 30 години и да е в перфектно техническо състояние (TUV и AGU).

Това дето го написах важи за Германия, за другите страни нямам наблюдение.

Abarth
18-04-2007, 18:34
Добре де а примерно ако си имаш парици можеш да потдържаш нови коли,но просто си любител на старите автомобили (имам един такъв приятел),какво правим тогава?

Тогава си регистрираш колата като Н (Historische Autos - исторически автомобил) и почти не плащаш данък. Единственото условие е колата да е над 30 години и да е в перфектно техническо състояние (TUV и AGU).

Това дето го написах важи за Германия, за другите страни нямам наблюдение.
Не ме разбра,не казах ретро автомобили,а стари автомобили (примерно ritmo abarth,alfa 75,uno turbo,lancia delta integrale :twisted: :twisted: :twisted: ,lancia thema 8.32 и т.н. ;) ) всички тези коли са от около 85-90 ;) Да не кажа някое ферари,мазерати или ламбоджини 85-90? ;)

pinko
18-04-2007, 18:40
За да караш такава кола в Германия, трябва да си много, ама много богат.

Само ГО на такава кола е над 4-5000 евро, за каското изобщо не ми се мисли, данъка е поне 1500-2000 евро на година.

Абе поддръжката на една такава кола щи струва доста повече от 10 000 евро на година, без другите разходи - бензин,масла гуми и т.н.

Затова собствениците на такива коли ги държат в гаражи, спряни от движение, и когато искат да ги карат, например на некви клубни сбирки или ретропаради, ги регистрират за по 1 седмица и после пак ги свалят от отчет.

Abarth
18-04-2007, 18:43
За да караш такава кола в Германия, трябва да си много, ама много богат.

Само ГО на такава кола е над 4-5000 евро, за каското изобщо не ми се мисли, данъка е поне 1500-2000 евро на година.

Абе поддръжката на една такава кола щи струва доста повече от 10 000 евро на година, без другите разходи - бензин,масла гуми и т.н.

Затова собствениците на такива коли ги държат в гаражи, спряни от движение, и когато искат да ги карат, например на некви клубни сбирки или ретропаради, ги регистрират за по 1 седмица и после пак ги свалят от отчет.
Е тва ако го направят в България ще е наистина много ама много тъпо :(

Neokill
18-04-2007, 19:09
Ехее 4 страници за секунди :) От къде тръгна къде стигна ... Съгласен съм нека спрат всички трошляци, но първо нека се определи кое е трошляк :!: Не възръста на автомобила определя техническото му състояние, а условията при които е подържан. Пример 3-4 годишно ренде клио на една позната е в доста по лошо състояние от опел кадета на брат и. Последно с триста мъки я закарахме в сервиз и се оказа че отзад на едното колело я нямаше едната част от накладката :shock:и всички гуми ходят в различни посоки. Нека на прегледите за такива водачи освен спиране от движение вкарат и глоба.
Аз лично съм съгласен за ограничаване на трафика в центъра на града в който живея. Когато имама възможност, най-вече лятото използвам кракомобила като се замисля доста често ;) Живея 30 мин леко темпо пеш от центъра, но има хора които и на 3 да живеят пак ще тръгнат с колата.

Abarth
18-04-2007, 19:17
Доколкото разбрах колите с газови уредби могат и без катализатор да си карат :) :) :) :D

Alexanderbb
18-04-2007, 19:46
ей интересна тема и веднага се сдъфкахте, само как пропуснахте да зачекнете темата за Софиянци и селяни. Ама айде да погледнем едновременно няколко неща.
1. Задачата е колко пари влизат директно в бюджета от акцизи на горивата, ддс, винетки и всякакви там щуротии за 500 000 автомобила дето са фабрично без катализатор и още поне толкова дето ужким имат такъв и как ще погледнат от финансовото министерство на такава идея. И ако все пак го преглътне кой разходи ще се орежат първо. Дали пък няма пътното подържане да е едно от тях.
2. Всички давате примери с чужбина ама там има работещ ама найстина градски транспорт. А тука той и в момента по-скоро е фиктивен и се състой от грохнали полуразпадащи се возила, а какво ще стане ако още примерно 200 - 300 хиляди му се емнат отгоре. И на мен не ми се ходи с кола от Младост до Суходол ама имам ли избор. (не говоря за 2 часова екскурзия с автобус 111).
3. На тези дето старите коли им се виждат бавни и радуват за европравила ще припомня че максималната скорост в града е 50км/час. Някой от тях да го спазва това?
4. А оправията на Софийската лудница няма да дойде от спиране на колите а от строеж на нови улици. Стига толко блокове, бизнес центрове и щуротии на всяки свободен сантиметър. И нормално околовръстно трябва а не ГБС да ми строй отсечка 2 км за 2 години.
5. Стига с този виц че всичко е възраста на колата. Познавам хора дето си подържат 15-20 годишните коли много по-добре от разни пикльовци с нови резачки дето само като им видиш гумите ти е ясно за какво става дума.

Aquila
18-04-2007, 20:50
Толкова са ми осигуровките на месец след изравняването, кво да се прави, 29% ти взима държавата ако се самоосигуряваш.

А за Западна Европа вервай ми, 2000 евро са нищо ако плащаш наем, поддържаш кола и живееш в голям град. 2000 евро може би изглеждат прилична сума тук, ма оттатък са си жълти стотинки.

Вярвам ти. а ти вярваш ли ми,че 2000 евро е в долната граница на средната работна заплата и според това което казваш голямата част от хората живеят мизерно. Европа не е само големи градове

cvetelin
18-04-2007, 21:11
търтей какво направи ... стана ебати темата :>

SFINKS
18-04-2007, 21:40
търтей какво направи ... стана ебати темата :>

стига бе , всяка тема има смисъл докато има хора които намират смисъл да пишат по нея.

А за тази конкретно какво излиза, има противници на тия малоумни мерки като мен примерно , но във форума има и поддръжници на тия фашистки намерения да се въведат подобни ограничения .

Абе господа поддръжници на фашизма , ами ако утре господин зам кмета или някой друг тлъст мазник реши че примерно и коли под 5 години не трябва да карат в центъра или край народното събрание щот там само за евро 4 стандарт и нагоре мерцедеси е разрешено какво ще кажете тогава бре . Какво ще кажете ако някой се опита да ви принуди да си хвърлите на боклука колите и да ви каже "ми като искате да карате в центъра купете си мерцедеси"

Българина опасно нещо , минава ли някое зло край него и отивали при съседа не е зло ......... Неам думи

lazy
18-04-2007, 21:41
Ми ше ходя в центъра пеша - къв е проблема ?

75 2.0 turbo
18-04-2007, 22:02
добре че живея далече от центъра на софия :lol: чета тука и се смея баахти темата честно ония искат да си опраат бюджета а вие се избихте кои кара по нова кола с катализатор евро 4 и на кого заплатата му позволява това :o а ако на еи тея дет наи мноо спорите ви пуснат един газ-анализатор ...........къв смях ще е тогава :lol: :lol: :lol:

Pinky
18-04-2007, 22:05
аз си знам - ~5 пъти над нормата ;-)

valjo
18-04-2007, 22:05
Слав, кефя ти се
учиш, работиш, кола поддържаш и то не таралясник

оти се косиш?

сега работиш за 300 и то на 1/2 ден
и аз съм минала през 300та и то за 10-11 часов работен ден

всички сме го минали това с 300те :))
вервай ми .... да не говорим за 200 ..... :)

Abarth
19-04-2007, 00:18
търтей какво направи ... стана ебати темата :>

стига бе , всяка тема има смисъл докато има хора които намират смисъл да пишат по нея.

А за тази конкретно какво излиза, има противници на тия малоумни мерки като мен примерно , но във форума има и поддръжници на тия фашистки намерения да се въведат подобни ограничения .

Абе господа поддръжници на фашизма , ами ако утре господин зам кмета или някой друг тлъст мазник реши че примерно и коли под 5 години не трябва да карат в центъра или край народното събрание щот там само за евро 4 стандарт и нагоре мерцедеси е разрешено какво ще кажете тогава бре . Какво ще кажете ако някой се опита да ви принуди да си хвърлите на боклука колите и да ви каже "ми като искате да карате в центъра купете си мерцедеси"

Българина опасно нещо , минава ли някое зло край него и отивали при съседа не е зло ......... Неам думи
Много точно казано колега :th_up:

Abarth
19-04-2007, 00:20
Ако това за газовите е вярно София няма да се освободи от "трошки" от тия 500000 коли 70% са с газова а другите 30% ше сложат газова като го направят тва за да може да си карат колите :lol:

morfius
19-04-2007, 07:08
Да не стане като с всички други нововъведения - просто да напълним гушките на една или две фирми дето ще ни слагат катализатори (аз всъщност още не знам дали имам или не такова животно на 146 та, а на ладата ако ще се ползва, ще трябва да и се присади).
Има една много хубава приказка - каквото и да ви говорят, става дума за пари.
Та тия мерки ми напомнят жилетките, цирковете с новите номера и няколко други подобни... я да питам винетките спомогнаха ли с нещо за оправянето на пътната мрежа?

Mind_Control
19-04-2007, 10:21
Хората, които работят в центъра, няма как да оставят колите си само за два часа. Как ще се реши техният проблем?
- Ако искат да паркират в синя зона, ще си плащат за по 2 часа и ще си местят колата, след като им изтече времето. Няма кой да ги търпи да задръстват центъра. В цяла Европа, да не кажа в целия свят, това е практика. Който не иска да обикаля сините зони, да оставя колата си на платен паркинг - там винаги има места.



Тоя Велизар Стойлов много нахален бе майка му да ева.. 6те го питам ако не бе6е с об6тинска кола как 6те6е да разсъждава. Смотльо... Вижте колко е ограничено мисленето му... 'ще си плащат за по 2 часа и ще си местят колата, след като им изтече времето'. Трябва да си много тъп, за да го каже6 това. А ние очакваме от тях да ни ре6ат проблема с трафика. Не ми е ясно как според него като си преместя колата на 2 метра, а колегата дойде на моето място 6те се освободи място за о6те коли :evil: Да еба олигофрена е тоя!!

Слав
19-04-2007, 10:27
То това е цялата болка-никъде няма резултат от това, че обикновения човек налива ли налива пари в това жалко подобие на държава.

Като свикнем с катализаторите (те не се сменят толкова рядко :wink: ) ще вкарат друго, после трето и така...нали знаете, че човек с всичко свиква :lol:

Нямам думи...докато има такива хора, които си въобразяват, че ще решат проблемите на столицата за 2 месеца и то чрез брутални методи и имат поддръжници всичко ще си е както си е било в България

Кучето си лае, керванът си върви :evil:

търтей
19-04-2007, 10:28
я си признайте за кого гласувахте на общинските избори?
м?
така ще е докато не се мисли с главата а да не казвам с кое
:idea:

MONI
19-04-2007, 10:49
А някой ще ме светне ли понятие ценър къде са му границите по принцип????
Може на карта на София да ми оградите с червено :lol:

Mind_Control
19-04-2007, 10:52
Толкова са ми осигуровките на месец след изравняването, кво да се прави, 29% ти взима държавата ако се самоосигуряваш.

А за Западна Европа вервай ми, 2000 евро са нищо ако плащаш наем, поддържаш кола и живееш в голям град. 2000 евро може би изглеждат прилична сума тук, ма оттатък са си жълти стотинки.

Бях те нахранил добре в поста си ама няма смисъл... Карай си 166цата и живей 6тастливо..

Само 6те ти кажа, 4е в Германия с 2000 евро заплата никой не се 4уди тока ли да си плати, да си напълни коли4ната в билла или да сипе бензин в колата, па ти си мисли 4е са жълти стотиники!!! И с тая заплата може да си купува 166ци през 6 месеца!

търтей
19-04-2007, 10:57
понеже някой пита за софиянци
аз да си кажа - на прадядо ми баща му е роден у софията (за преди това не знам кой от къде е) - това предполагам ме прави местен? :wink:

Mind_Control
19-04-2007, 11:00
понеже някой пита за софиянци
аз да си кажа - на прадядо ми баща му е роден у софията (за преди това не знам кой от къде е) - това предполагам ме прави местен? :wink:

Ами местен си да 8) .. На мен на пра баба ми е родена в СФ а за преди това незнам и аз

pr_00f
19-04-2007, 11:03
ей интересна тема и веднага се сдъфкахте, само как пропуснахте да зачекнете темата за Софиянци и селяни. Ама айде да погледнем едновременно няколко неща......


И сега се започва :)


Бтв по темата- преди работех на узунджовска и витошка, за една година съм ходил 3 пъти с кола на работа, и то само защото ми се е налагало да карам нещо или да пътувам в последствие. Просто си спестявах паркиране в тази зона, задръствания и прочие бози. (само за пример веднъж се засичам с Вальо на витошка и солунска, аз пеша той с кола, до джамията се движехме заедно) Та от къв чеп ти е да ходиш с кола в центъра - само да си правиш главоболия излишни.

търтей
19-04-2007, 11:06
то ац не познавам разумен човек дето ходи с кола в центъра освен ако не е хипер наложително :roll:
пък да не говорим че е толко мръсен въздухът в центъра че не трошките ми направо всички коли трябва да се забранят там ...

Mind_Control
19-04-2007, 11:06
ей интересна тема и веднага се сдъфкахте, само как пропуснахте да зачекнете темата за Софиянци и селяни. Ама айде да погледнем едновременно няколко неща......


И сега се започва :)


Бтв по темата- преди работех на узунджовска и витошка, за една година съм ходил 3 пъти с кола на работа, и то само защото ми се е налагало да карам нещо или да пътувам в последствие. Просто си спестявах паркиране в тази зона, задръствания и прочие бози. (само за пример веднъж се засичам с Вальо на витошка и солунска, аз пеша той с кола, до джамията се движехме заедно) Та от къв чеп ти е да ходиш с кола в центъра - само да си правиш главоболия излишни.

Напълно съм съгласен!!! Аз понеже живея към Вито6а и като слизам към центара по надолу от НДК не слизам. Оставям си там колата и пе6а... Просто не мога да понасям тия задръствания и затова предпо4итам да походя. Обаче малко хора са на това мнение..

pr_00f
19-04-2007, 11:07
Па на мен и майка ми и баща ми и дядо ми и цялата ми рода са селяни.
И аз съм селянче дошло в голямата града. Е и ?

Селянин да се наричам - първа радост е за мене :)

п.с.
А на предишната работа си хоедех по 5 км на ден, и сега много ми липсва.

Mind_Control
19-04-2007, 11:09
каквото и да стане, каквото и да се реши, не трабвя да се оплакваме. трябва да се отучим от този поголовен рев и мрънкане които ни обземат при първата промяна на правила или закони. С напредването на времето дано се промени манталитета на хората, както и на управляващите ни.

конкретно по темата: трошките - аут! който няма пари да си позволи кола, няма да кара, ще се оправя с каквото може! Велосипед, мотопед и тн! Няма да открием огъня я!
Дали па точно така ше стане,карам с черни стъкла,нямам преглед и без тва скоро ше ми спрат колата от движение и това няма да ме спре да карам и да си върша работа,куките могат да ме хванат за к*ра :twisted:

Само да те питам- нали знае6 4е без преглед не ти важи Гражданската!! и като помеле6 някой, 6те трябва да си продаде6 апартамента и да остане6 на улицата, за да му плати6 обез6тетението!!!

търтей
19-04-2007, 11:11
Па на мен и майка ми и баща ми и дядо ми и цялата ми рода са селяни.

то си ти личи :P добре че е жинътъ да опраи фасона на чавето :P :lol:

koolio
19-04-2007, 11:55
Айде да се изкашлям и аз :lol: . За трошките- абсолютно съм съгласен, че трябва опасните коли да бъдат спряни. Но не по критерий Лади и Мерцедеси, а по критерий безопасност. Виждал съм Лади, доста по-поддържани от по-голямата част "западни" коли. И знам колко хора карат "бегачки" без спирачки и гуми. Иначе за дядковците, дето си карат москвичите по 2 пъти в месеца да си ходят на лозето- с такси ще им излиза доста по-евтино, ама друго е да палнеш москвича.
А за центъра- верно си е мазохизъм да тръгнеш да паркираш там, но ако трябва да сменяш три транспорта- какво правим? Нека ги въведат тези ограничения, но след като построят метрото и оправят градския транспорт. Иначе си е чист рекет.

Слав
19-04-2007, 12:04
Аз примерно съм съгласен да забранят движението в целия център, но да си има паркинги, където да си оставиш колата и след това да си отидеш за където си тръгнал пеша.Това вече е съвсем друго :idea:

П.П. - И аз много обичам да ходя пеш :)
Обаче не сред облаци прах :lol:

raitchev
19-04-2007, 12:24
и аз много обичам да ходя пеш до колата си:)

Mind_Control
19-04-2007, 12:34
и аз много обичам да ходя пеш до колата си:)

Като ти гледам аватара и на разходка в планината ходи6 с нея :lol:

raitchev
19-04-2007, 12:39
и аз много обичам да ходя пеш до колата си:)

Като ти гледам аватара и на разходка в планината ходи6 с нея :lol:

:)
това е от доспат малко по надолу е язовира:)

Mind_Control
19-04-2007, 12:50
и аз много обичам да ходя пеш до колата си:)

Като ти гледам аватара и на разходка в планината ходи6 с нея :lol:

:)
това е от доспат малко по надолу е язовира:)

Ее бил съм там :D много е яко за палатка. Ама само незнам с тая алфа как си се придвижил по черния път, 6тото тоя по който ние минавахме бе6е с бая дълбоки коловози..

raitchev
19-04-2007, 12:57
[quote=raitchev]и аз много обичам да ходя пеш до колата си:)

Като ти гледам аватара и на разходка в планината ходи6 с нея :lol:

:)
това е от доспат малко по надолу е язовира:)

Ее бил съм там :D много е яко за палатка. Ама само незнам с тая алфа как си се придвижил по черния път, 6тото тоя по който ние минавахме бе6е с бая дълбоки коловози..[/quote:qobhjz28]

е това е малко преди стената в една отбивака при завойчетата

MONI
19-04-2007, 13:12
колеги не забравяйте коя е темата в която пишете..... :!:

Naso
19-04-2007, 13:28
Пак ще се печелят пари.... Катализаторите и старите коли са им последна грижа. Първо да оправят светофарите и да раздигат колите, които пречат на движението по важни софийски улици. Неможе на "Сребърна" (бившата "Сребърна") и "Арсеналски" да ти свети зелено за ляв завой, а в това време за направо да е червено... малоумие. Неможе на същата тая "Сребърна" (улица с 4 платна за движение) да има ляв завой ?!?! Нека има на пресечката с "Гоце Делчев" и "Нишава" примерно, но да сложат цял светофар за тоя ляв завой (не знам улицата, но светофара е доста нов)... знаете каква тапа става ! Ще покараш още 1-2км, но няма да е задръстено ! Това са само 2 глупави примера, а в София има адски много такива недомислици. Като махнат и спрелите до тротоара коли на по-големите улици и булеварди и ето резултат. Нека има такси за центъра, но живущите там да имат паркинг и то на сносна цена. За работещите.... то не само в центъра това явно е проблем на работодателя или на самия работещ. В бизнес парка не е по различно, нали Владе :) Да не говорим, че околовръстното го разширяват вече незнам колко години (аз съм в София от 8) и си е все толкова широко. Трябва мислене, ама никой не иска да мисли. Пари им трябват на хората.


Тртей знеш ли я тая, дека ако не сме ние от село, вие софянци сте живи измреле !

А иначе 300лв са егати заплатата :) Аз съм работил и за 120лв... в София :)

raitchev
19-04-2007, 13:31
колеги не забравяйте коя е темата в която пишете..... :!:
аз съм с катализатор и в планината:)
което ме навежда на мисълта хора от провинцията къде ще си оставят колите ако нямат катализатори а идват например за стройко:) в ндк
и защо не го направят за цялата страна ами само за софия, в другите големи градове да не би да е по малко мръсен въздуха

Naso
19-04-2007, 13:34
Забравих да попитам и затова пак сме тук. Чух за светофарите, че били отдадени на концесия ? Верно ли е ? Щото ако е, то става ясно, що изникват така бърже...

Също така всички тия бетоновози и трактори в час пик... там ли им е мястото ? Това също ли е нормално за Европа ?

Слав
19-04-2007, 13:37
Не бе то тая мярка е само за София, защото ако в някой друг град го въведат това живи ще ги одерат.
А в столицата може, защото има хора, които могат да си го позволят.После сме били правова държава и нямало дискриминация, а? :twisted:

Abarth
19-04-2007, 13:55
каквото и да стане, каквото и да се реши, не трабвя да се оплакваме. трябва да се отучим от този поголовен рев и мрънкане които ни обземат при първата промяна на правила или закони. С напредването на времето дано се промени манталитета на хората, както и на управляващите ни.

конкретно по темата: трошките - аут! който няма пари да си позволи кола, няма да кара, ще се оправя с каквото може! Велосипед, мотопед и тн! Няма да открием огъня я!
Дали па точно така ше стане,карам с черни стъкла,нямам преглед и без тва скоро ше ми спрат колата от движение и това няма да ме спре да карам и да си върша работа,куките могат да ме хванат за к*ра :twisted:

Само да те питам- нали знае6 4е без преглед не ти важи Гражданската!! и като помеле6 някой, 6те трябва да си продаде6 апартамента и да остане6 на улицата, за да му плати6 обез6тетението!!!
Нямам нищо на мое име,дано нестава това с помилането ;)

valjo
19-04-2007, 14:26
....Просто си спестявах паркиране в тази зона, задръствания и прочие бози. (само за пример веднъж се засичам с Вальо на витошка и солунска, аз пеша той с кола, до джамията се движехме заедно) Та от къв чеп ти е да ходиш с кола в центъра - само да си правиш главоболия излишни.
да, ама през това време съм бил със здраво затворени стъкла, седнал, климатика е бил пуснат, и музиката е била мойта ....

аз затва не се оплаквам от задръствания, се си ми е тая... :)
нали ми е комфортно вътре, па около мен да става квото ще;)

cvetelin
19-04-2007, 15:08
....Просто си спестявах паркиране в тази зона, задръствания и прочие бози. (само за пример веднъж се засичам с Вальо на витошка и солунска, аз пеша той с кола, до джамията се движехме заедно) Та от къв чеп ти е да ходиш с кола в центъра - само да си правиш главоболия излишни.
да, ама през това време съм бил със здраво затворени стъкла, седнал, климатика е бил пуснат, и музиката е била мойта ....

аз затва не се оплаквам от задръствания, се си ми е тая... :)
нали ми е комфортно вътре, па около мен да става квото ще;)

един смислен отговор ;)
евала :>

BatVas
19-04-2007, 15:21
Абе като говорите за винетки в града тогава значи ли че ще спрат да събират данък за МПС (щото той е общински) както знаем има евро директиви дето не позволяват два пъти да се вземат пари за едно и също нещо. Нали заради винетките по републиканска пътна мрежа махнаха данъка към държавата (остана само общинския - щото те поддържат пътищата в общината) винетка за републиканския.

А относно катализаторите, колкото и да се напъват все си мисля , че няма да го направят ей така за всички без катализатори(може например за коли над 15 -20 год- колкото да се изчистват постепенно и да не засегне толкова хора) Просто ми е интересно как една партия ще позволи на нейния човек(кмет , съветник и т.н.т) да вуведе непопулярна мярка и да загуби много избиратели наведнъж - ЕЛЕ пък популиста Бойко ще иска да насъска 500 000 против себе си. Вярвате ли в това последното - аз не. 8)

raitchev
19-04-2007, 15:27
Абе като говорите за винетки в града тогава значи ли че ще спрат да събират данък за МПС (щото той е общински) както знаем има евро директиви дето не позволяват два пъти да се вземат пари за едно и също нещо. Нали заради винетките по републиканска пътна мрежа махнаха данъка към държавата (остана само общинския - щото те поддържат пътищата в общината) винетка за републиканския.

А относно катализаторите, колкото и да се напъват все си мисля , че няма да го направят ей така за всички без катализатори(може например за коли над 15 -20 год- колкото да се изчистват постепенно и да не засегне толкова хора) Просто ми е интересно как една партия ще позволи на нейния човек(кмет , съветник и т.н.т) да вуведе непопулярна мярка и да загуби много избиратели наведнъж - ЕЛЕ пък популиста Бойко ще иска да насъска 500 000 против себе си. Вярвате ли в това последното - аз не. 8)

бат бойко ще се оправдае че не той го измисля а общинските съветници а те се избират от партиите и той пак ще излезне на бял кон

BatVas
19-04-2007, 15:35
Абе като говорите за винетки в града тогава значи ли че ще спрат да събират данък за МПС (щото той е общински) както знаем има евро директиви дето не позволяват два пъти да се вземат пари за едно и също нещо. Нали заради винетките по републиканска пътна мрежа махнаха данъка към държавата (остана само общинския - щото те поддържат пътищата в общината) винетка за републиканския.

А относно катализаторите, колкото и да се напъват все си мисля , че няма да го направят ей така за всички без катализатори(може например за коли над 15 -20 год- колкото да се изчистват постепенно и да не засегне толкова хора) Просто ми е интересно как една партия ще позволи на нейния човек(кмет , съветник и т.н.т) да вуведе непопулярна мярка и да загуби много избиратели наведнъж - ЕЛЕ пък популиста Бойко ще иска да насъска 500 000 против себе си. Вярвате ли в това последното - аз не. 8)

бат бойко ще се оправдае че не той го измисля а общинските съветници а те се избират от партиите и той пак ще излезне на бял кон

Да бе те БСП пасат трева - не чак толкова загубени - все пак точно тяхните избиратели са по беднички и търсят социалната държава :wink:
Иначе да това е от Бойко
Цитат: "......Така ще изглежда столицата, ако влезе в сила забраната за движение на коли без катализатори. За въвеждането й настоява екипът на кмета Бойко Борисов. Идеята трябва да бъде одобрена от общинския съвет, но повечето от членовете му са "за". Голяма част от софиянци обаче са готови на бунт, ако отрежат достъпа им до центъра заради стари коли.........."

mim
19-04-2007, 16:03
а каруците кога ще ги забранят
м?
и те без катализатор карат :twisted:
нямат светлини, отражатели, спирачки...

raitchev
19-04-2007, 16:06
Абе като говорите за винетки в града тогава значи ли че ще спрат да събират данък за МПС (щото той е общински) както знаем има евро директиви дето не позволяват два пъти да се вземат пари за едно и също нещо. Нали заради винетките по републиканска пътна мрежа махнаха данъка към държавата (остана само общинския - щото те поддържат пътищата в общината) винетка за републиканския.

А относно катализаторите, колкото и да се напъват все си мисля , че няма да го направят ей така за всички без катализатори(може например за коли над 15 -20 год- колкото да се изчистват постепенно и да не засегне толкова хора) Просто ми е интересно как една партия ще позволи на нейния човек(кмет , съветник и т.н.т) да вуведе непопулярна мярка и да загуби много избиратели наведнъж - ЕЛЕ пък популиста Бойко ще иска да насъска 500 000 против себе си. Вярвате ли в това последното - аз не. 8)


бат бойко ще се оправдае че не той го измисля а общинските съветници а те се избират от партиите и той пак ще излезне на бял кон

Да бе те БСП пасат трева - не чак толкова загубени - все пак точно тяхните избиратели са по беднички и търсят социалната държава :wink:
Иначе да това е от Бойко
Цитат: "......Така ще изглежда столицата, ако влезе в сила забраната за движение на коли без катализатори. За въвеждането й настоява екипът на кмета Бойко Борисов. Идеята трябва да бъде одобрена от общинския съвет, но повечето от членовете му са "за". Голяма част от софиянци обаче са готови на бунт, ако отрежат достъпа им до центъра заради стари коли.........."

ясно, ще има стачки барикади ще видим какво ще стане.
това за кога го мислят да стане

BatVas
19-04-2007, 16:13
а каруците кога ще ги забранят
м?
и те без катализатор карат :twisted:
нямат светлини, отражатели, спирачки...

Те каруците имат катализатор - вързват си едно парче плат отзад на животното да не замърсява :D а в селата това парче плат го няма - забелязъл съм го- имат само градските каруци 8)

raitchev
19-04-2007, 16:35
колеги ако го направят това ще си купя скутерче веспа:) (пак италиянско, може и във форума да направим тема) и ще си го спирам където искам, освен това не замарсява въздуха, е верно че само пролет, лятото и есен. зимата ще го мисля:)

akula
19-04-2007, 16:39
зимата ще го мисля:)

моторна шейна е истината, защото няма да пускат камиони-чистачки у центурО, че нямат катализатор :wink: :wink: :wink:

Alfa User
24-04-2007, 02:11
Досега само четях и се въздържах да пиша, и май излезнах прав (макар да си седя удобно, със затворени прозорци, и с мойта си музика... :lol: ). От цялата тема разбрах няколко неща :
- колко сте нетолерантни към собствениците на стари коли - не забравяйте колко от вас са имали точно такива до скоро, или са си мечтали да имат ... ;
- как сте забравили откъде идвате и къде живеете - какво като част от вас работят в София за по 1500 - 2000 лева?!? Знаете ли колко много са хората, които едва кретат именно с тия прословути 300 лева, които за вас звучат като анатема ?!? Не забравяйте че в тая графа влизат учители, доктори и други, за които не се сещаме докато не ни потрябват...
- и други неща, за които сега не ми се пише, че стана много късно.
Стига сте гледали европейците... вижте се в какви условия се намираме ние, и тогава умувайте как било в европа и какво и как трябвало да стане у нас. Ще стане като направят на всички заплатите по 2 бона минимум, за да не се чудят хората какво ще им ядат децата на другия ден, защото не са платили някоя сметка още... Айде засрамете се ! Какво сте седнали да се надувате със заплати и коли, при положение че над 70% от хората в БГ живеят на ръба на социалния минимум...
Ама какво се паля и аз, всичко казано дотук е много показателно за манталитета на българина, както каза някой преди мене. Шапка свалям на хората, които проявиха здрав разум, и бяха оплюти и сдъвкани задето са недоволни, че отново ще бъдат ограбени и нае...ни. Когато държавата се погрижи за хората си, и им осигури нормален жизнен статут, тогава, бъдете сигурни, проблем със стари трошки няма да има... Но докато баща ми се чуди кое задължение да плати по-напред, няма да смени застарелия Форд със Мерцедес (не че па точно тва му е мечтата :) ) ... Защото не може в БГ един лекар-специалист да получава заплата от 47 евро за седмица,а в Италия неговия колега да получава толкова на час, а бензина (примерно) да е на еднаква цена за двамата. Да не зачеквам пък други професии че ми е болест ...
Така че като пишете, мислете. Всички искат да карат нови и хубави коли, но първо според мен идва семейството и здравето, а после гъзарията. Айде със здраве !

morfius
24-04-2007, 02:23
...Айде със здраве !
Прав си, много си прав.
Аз и друго се замислих, защо никой не поглежда отвъд тая мярка, какво се цели с нея, какво послание носи и каква почва опипва.
Дали всичко е такова каквото ни се снася от медиите?
И кога ще престанем да разсъждаваме - аз ще се спася еди как си... другите да се оправят.

koolio
24-04-2007, 08:44
...
Прав си, колега,но темата беше за това дали трябва да се спрат колите, които не отговарят на изискванията за безопасност. Аз лично съм ЗА- нека да спират от движение, но непо критерий марка и модел, а по състоянието наколата- гуми, спирачки, амортисьори и т.н. Само че така ще изпищят не само тия с ладите и москвчите, но и турбогъзарите с гуми за по 50 лв и музика за 1000. И на мен много ми се иска лична кола, но докато не мога да я поддържам както трябва- ще се возя на шибаните рейсове и толкоз!
А за коментарите кой е по-голям баровец то си е казано отдавна- "Пази, Боже, сляпо да прогледа!"

lazy
24-04-2007, 08:49
От цялата тема разбрах няколко неща ...

Тоя цвят много подхожда на написаното от теб ...

pent
24-04-2007, 09:35
Краят на безплатното паркиране (http://capital.bg/show.php?storyid=332709)

Пари за нещо (http://capital.bg/show.php?storyid=332710)

Сива зона (http://capital.bg/show.php?storyid=332711)

3-те статии от Капитал, последния брой, са точно по темата :) ама много хубав и подробен анализ :) кое как защо къде и от кой :)

http://capital.bg/showimg.php?filename=cb_332927.jpg

търтей
24-04-2007, 10:06
Краят на безплатното паркиране
нда
капитал понякога вадят смислени неща
и както си пише - паркирането/влизането в центъра не е право а привилегия

ако ме питате мен - най-добрия вариант е да се затвори изцяло центъра
за секви коли - баста :idea:
и как да не гледаме европа - ко да гледаме - необятните сибирски полета ли??? ма май не сте я чели тая книга ...
:evil:

morfius
24-04-2007, 17:12
И какво ми вадят примери от Швеция и Сингапур?
Кога ги стигнахме по организация и приходи питам?
Има ли читав градски транспорт - НЕ!
Има ли паркинги в и около центъра, че и в останалите части - почти НЕ!
Има ли система за санкциониране на спиращите в нарушение - НЕ!
Та така, поредната масовка в стил - да доострижем овцете е в действие... радвайте и се щом така мислите, че нещо ще се промени.
Но преди да ръкопляскате, спомнете си приказките преди въвеждането на винетките и реалния резултат от тях.

Alfa User
24-04-2007, 18:23
:respect: колега, обаче колкото и да си говориш, пак ще видиш, че тука се царува на друга идея. Няма смисъл да се палиш, щото ефекта е нулев.

търтей
25-04-2007, 10:05
аз пак да питам тия дето са против затварянето на центъра за коли
1 ок къде сте родом
2. къде си плащате данъците и къде имате недвижима собственост
3. за кого гласувахте на местните избори


и като си отговорите на тия въпросчета пишете пак
:idea:

valjo
25-04-2007, 10:24
аз пак да питам тия дето са против затварянето на центъра за коли
1 ок къде сте родом
2. къде си плащате данъците и къде имате недвижима собственост
3. за кого гласувахте на местните избори


и като си отговорите на тия въпросчета пишете пак
:idea:
аз си отговорих, най лошия сценарии ;)))
1. от враца
2. пак там
3. несм гласувал
и живея в центъра;)
и пак не се оплаквам

akula
25-04-2007, 10:31
аз пак да питам тия дето са против затварянето на центъра за коли
1 ок къде сте родом
2. къде си плащате данъците и къде имате недвижима собственост
3. за кого гласувахте на местните избори


и като си отговорите на тия въпросчета пишете пак
:idea:

1. София
2. София
3. Милен Велчев

и сега какво трябва да се случи, да се съглася да затворят центъра или ??? този софийски бабаитлък не е много смислен ми се струва
и сега ако ме питаш кога са дошли наште в софия - пет поколения назад мога да проследа по натам сори :roll: :wink:

ne0
25-04-2007, 10:32
аз подкрепяв Валсо, и имам идея....

нека го въведат тва с четните и нечетните номера....
Така ЩЕ СИ КУПЯ КУ ВЕ С нечетен номер и така... кат има причина....

raitchev
25-04-2007, 11:27
аз подкрепяв Валсо, и имам идея....

нека го въведат тва с четните и нечетните номера....
Така ЩЕ СИ КУПЯ КУ ВЕ С нечетен номер и така... кат има причина....

това с четни и нечетни е тъпа работа, като ти се наложи работа в центъра и си нечетен в четен ден :) какво правиш?

pent
25-04-2007, 11:53
1. отиваш без кола
2. взимаш такси
3. отиваш с кола с четен номер
4. комбинираш се с приятелче :) (това е мн стара идея и има ефект)

trustworthy
25-04-2007, 12:27
Добре, а нечетния, дето живее в центъра какво прави на четна дата :?:

1. Седи паркиран и не мърда до края на деня
2. като Нео си купува още една щайга с четен номер
3. сменя си номера с такъв, който завършва на нула (въобще нулите къде отиват :roll: )

Във Варна този проблем още не е назрял така, но си се усеща осезаемо и си мисля, че като му дойде времето нашите идиоти ше копи-пейстнат примера на София без много да му мислят :evil:

raitchev
25-04-2007, 12:38
интересно коли на депотати, общински чиновници и други тарикати дали ще ги спитат, а?

ne0
25-04-2007, 13:41
интересно коли на депотати, общински чиновници и други тарикати дали ще ги спитат, а?

Да закона е един за всички, тоя дето живее там ще кара в определенми дни.... Бате в Рим до три през нощта има забрани. нас ни трябват само в работно време ;)

Crusader
25-04-2007, 14:04
Аре стига с тва "къде си плащаш данъците" централизираната приходно-данъчна система обесмисля отговора на тва! Не думайте кво щеше да стане ако Сф. се издържаше само с приходите от местни данъци и такси!
Дет се казва "недейте рева за лошо време" :!:


А иначе - нема Ви стъпим у Софията, като си приемете подобна мярка :wink:

търтей
25-04-2007, 14:08
Не думайте кво щеше да стане ако Сф. се издържаше само с приходите от местни данъци и такси!


и с ко се издържа?
сигурно с данъците на пловдив? :wink:



нема Ви стъпим у Софията
ам чудесно

без друго повече то 2 милиона са множко :wink:

ПС но бед фипингс дето има една приказка

valjo
25-04-2007, 14:09
Не думайте кво щеше да стане ако Сф. се издържаше само с приходите от местни данъци и такси!


и с ко се издържа?
сигурно с данъците на пловдив? :wink:



нема Ви стъпим у Софията
ам чудесно

без друго повече то 2 милиона са множко :wink:

ПС но бед фипингс дето има една приказка
абе търтей наистина що не престанеш да буташ темата настрани?
пусни си тема, кой кой е в софия, кой гласува за бойко, и прочие и да говорим там:)

търтей
25-04-2007, 14:10
Не думайте кво щеше да стане ако Сф. се издържаше само с приходите от местни данъци и такси!


и с ко се издържа?
сигурно с данъците на пловдив? :wink:



нема Ви стъпим у Софията
ам чудесно

без друго повече то 2 милиона са множко :wink:

ПС но бед фипингс дето има една приказка
абе търтей наистина що не престанеш да буташ темата настрани?
пусни си тема, кой кой е в софия, кой гласува за бойко, и прочие и да говорим там:)

ма шото са вързани нещата бе
шото тия решения се зимат от областната управа - а тя е избрана от нас

raitchev
25-04-2007, 14:23
[quote=Crusader]Не думайте кво щеше да стане ако Сф. се издържаше само с приходите от местни данъци и такси!


и с ко се издържа?
сигурно с данъците на пловдив? :wink:



нема Ви стъпим у Софията
ам чудесно

без друго повече то 2 милиона са множко :wink:

ПС но бед фипингс дето има една приказка
абе търтей наистина що не престанеш да буташ темата настрани?
пусни си тема, кой кой е в софия, кой гласува за бойко, и прочие и да говорим там:)

ма шото са вързани нещата бе
шото тия решения се зимат от областната управа - а тя е избрана от нас[/quote:13e0jje8]

каквото сме си избрали това ще си жънем

ne0
25-04-2007, 14:25
Търтея, я се впусни в политиката, ма кат те гледам нищо не ти върви на избори ама нейсе...

търтей
25-04-2007, 14:33
Търтея, я се впусни в политиката, ма кат те гледам нищо не ти върви на избори ама нейсе...

малък си още :tongue:

valjo
25-04-2007, 14:45
[quote=Crusader]Не думайте кво щеше да стане ако Сф. се издържаше само с приходите от местни данъци и такси!


и с ко се издържа?
сигурно с данъците на пловдив? :wink:



нема Ви стъпим у Софията
ам чудесно

без друго повече то 2 милиона са множко :wink:

ПС но бед фипингс дето има една приказка
абе търтей наистина що не престанеш да буташ темата настрани?
пусни си тема, кой кой е в софия, кой гласува за бойко, и прочие и да говорим там:)

ма шото са вързани нещата бе
шото тия решения се зимат от областната управа - а тя е избрана от нас[/quote:2i96sn83]
ама ти сериозно ли мислиш, че която и да е управа, избрана или назначена (щото областната се назначава, за твое сведение), може да се оправи с пренаселения град? в световен мащаб някой да е успял ?
да, само комунягите, които по изкуствен начин се опитваха да ограничат миграцията. което с цивилизаионния ни избор, наречен "демокрация" отпадна, и оттам нататък само икономическите критерии ще решават

а именно, дигни им данъците докато останат само тия дет могат да ги плащат, дигни им еконормите, спри дъртите кочини .....

и тва ако имаше и механизъм да бъде наложено, моеше и да има ефект;)

а то няма, шото сме южна и в частност балканска държава;)

така чееееееееееее дигни си джамовете, сложи си по хубав поленов филтър на климатика, още една бас каса, и да не те ебе;)

търтей
25-04-2007, 14:50
костоФ,
има начини и то демократични да се насочва потока на миграция
даже би требвало да си ги учил :wink:

за успешни?
сигурно има
не претендирам да знам сичко, ма що у виена никой не мрънка че не може да влиза в центъра с кола? или пък в лондон?

аз проблем с паркирането в центъра нямам - 2лв/час никак не ме стрескат
пък и не ме ебе изначално :)
имотите на парчевич отдавна ги шитнах

:wink:

valjo
25-04-2007, 14:52
костоФ,
има начини и то демократични да се насочва потока на миграция
даже би требвало да си ги учил :wink:

за успешни?
сигурно има
не претендирам да знам сичко, ма що у виена никой не мрънка че не може да влиза в центъра с кола? или пък в лондон?

аз проблем с паркирането в центъра нямам - 2лв/час никак не ме стрескат
пък и не ме ебе изначално :)
имотите на парчевич отдавна ги шитнах

:wink:
във виена се влиза с кола в центъра без никви ядове;)
след 45 минути висене из задръстванията де, 1ст хенд експириънс;)

просто хората са по културни, но балканеца се окултурява само с казма (права лопата, за неродените в резервата) :)

в световен мащаб САМО и изцяло с икономически мерки се работи, и успеха е относителен:)

valjo
25-04-2007, 14:54
мисля че само ПолПот се е "справил" с урбанизацията, и то в кратки срокове;) :rotfl:

търтей
25-04-2007, 14:55
в световен мащаб САМО и изцяло с икономически мерки се работи, и успеха е относителен:)
ндаде
и аз за икономически мерки говоря
:wink:
а балканеца
а стига с клишета - на нас не ни пречи "балканското" а липсата на икономическа и обществено политическа култура заради едни години там 45 ли, бяха 55 ли станаха ...

valjo
25-04-2007, 14:58
в световен мащаб САМО и изцяло с икономически мерки се работи, и успеха е относителен:)
ндаде
и аз за икономически мерки говоря
:wink:
а балканеца
а стига с клишета - на нас не ни пречи "балканското" а липсата на икономическа и обществено политическа култура заради едни години там 45 ли, бяха 55 ли станаха ...
130 ?
730?
.....
баце казах ти да инвестираш в поленов филтър

търтей
25-04-2007, 15:00
баце казах ти да инвестираш в поленов филтър
имам си
с въглен :wink:

valjo
25-04-2007, 15:16
баце казах ти да инвестираш в поленов филтър
имам си
с въглен :wink:
ето виждаш ли колко е просто:))))
пред поленовия филтър сички сме равни ;)

търтей
25-04-2007, 15:18
пред поленовия филтър сички сме равни ;)
ма за проблеми със затварянето на центъра немам
даже го одобрявам :wink:

morfius
25-04-2007, 16:48
аз пак да питам тия дето са против затварянето на центъра за коли
1 ок къде сте родом
2. къде си плащате данъците и къде имате недвижима собственост
3. за кого гласувахте на местните избори


и като си отговорите на тия въпросчета пишете пак
:idea:

Хубуу, питаш...
1 - от София
2 - София, Ив. Вазов.
3 - За никого... ББ беше очеваден победител, а никой друг не предложи смислена алтернатива.

И пак ти казвам, не просто съм против затварянето, а съм против популистки мерки които не водят до резултати а до привилегии за отделни групи.

Mind_Control
25-04-2007, 23:55
костоФ,
има начини и то демократични да се насочва потока на миграция
даже би требвало да си ги учил :wink:

за успешни?
сигурно има
не претендирам да знам сичко, ма що у виена никой не мрънка че не може да влиза в центъра с кола? или пък в лондон?

аз проблем с паркирането в центъра нямам - 2лв/час никак не ме стрескат
пък и не ме ебе изначално :)
имотите на парчевич отдавна ги шитнах

:wink:
във виена се влиза с кола в центъра без никви ядове;)
след 45 минути висене из задръстванията де, 1ст хенд експириънс;)

просто хората са по културни, но балканеца се окултурява само с казма (права лопата, за неродените в резервата) :)

в световен мащаб САМО и изцяло с икономически мерки се работи, и успеха е относителен:)

Щом те влекат толкова тия икономически мерки, всеки който не е родом от София да плаща 500 лв. на година, ако иска да кара в София, ако не да ползва такси и градски транспорт. А ако минава транзит има околовръстно за тая работа!

valjo
26-04-2007, 08:24
[quote="търтей":281b0ai6]костоФ,
има начини и то демократични да се насочва потока на миграция
даже би требвало да си ги учил :wink:

за успешни?
сигурно има
не претендирам да знам сичко, ма що у виена никой не мрънка че не може да влиза в центъра с кола? или пък в лондон?

аз проблем с паркирането в центъра нямам - 2лв/час никак не ме стрескат
пък и не ме ебе изначално :)
имотите на парчевич отдавна ги шитнах

:wink:
във виена се влиза с кола в центъра без никви ядове;)
след 45 минути висене из задръстванията де, 1ст хенд експириънс;)

просто хората са по културни, но балканеца се окултурява само с казма (права лопата, за неродените в резервата) :)

в световен мащаб САМО и изцяло с икономически мерки се работи, и успеха е относителен:)

Щом те влекат толкова тия икономически мерки, всеки който не е родом от София да плаща 500 лв. на година, ако иска да кара в София, ако не да ползва такси и градски транспорт. А ако минава транзит има околовръстно за тая работа![/quote:281b0ai6]
противоречи на конституцията, иначе не е проблем ;)
а може и по друг признак да ги разделим, примерно по дихателен капацитет, или по IQ, хаха :))
та така;)

Mind_Control
26-04-2007, 10:47
[quote="търтей":3ciyvqn8]костоФ,
има начини и то демократични да се насочва потока на миграция
даже би требвало да си ги учил :wink:

за успешни?
сигурно има
не претендирам да знам сичко, ма що у виена никой не мрънка че не може да влиза в центъра с кола? или пък в лондон?

аз проблем с паркирането в центъра нямам - 2лв/час никак не ме стрескат
пък и не ме ебе изначално :)
имотите на парчевич отдавна ги шитнах

:wink:
във виена се влиза с кола в центъра без никви ядове;)
след 45 минути висене из задръстванията де, 1ст хенд експириънс;)

просто хората са по културни, но балканеца се окултурява само с казма (права лопата, за неродените в резервата) :)

в световен мащаб САМО и изцяло с икономически мерки се работи, и успеха е относителен:)

Щом те влекат толкова тия икономически мерки, всеки който не е родом от София да плаща 500 лв. на година, ако иска да кара в София, ако не да ползва такси и градски транспорт. А ако минава транзит има околовръстно за тая работа!
противоречи на конституцията, иначе не е проблем ;)
а може и по друг признак да ги разделим, примерно по дихателен капацитет, или по IQ, хаха :))
та така;)[/quote:3ciyvqn8]

Аз съм навит на хора с IQ под 100 да не се дава книжка изобщо, да ходят да копат на нивата такива!